Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Moje komentarze

 • Autor
  × 5 * * * * *

  Jak widać ludzie budzą się z letargu.
  A światowa mafia powinna skończyć jak ci zbrodniarze po procesie w Norymberdze. Warto im przypomnieć o obowiązujących zakazach dokonywania medycznych i biologicznych eksperymentów na ludziach metodami ludobójcy.Mengele !!!
  Dzisiejszy Melbourne przestrogą dla Polaków
 • @Tiamat 09:54:24
  Niestety, w Polsce "patrioci" to tylko w kwestii nienawiści do Rosji, Białorusi i tych państw które nie są sługusami uSSrarela ale w kwestiach polskiej gospodarki to zdrajcy którzy oddali za friko polski przemysł w obce łapy, którzy świadomie zniszczyli polską myśl technologiczną i zainstalowali obce montownie, obce banki i obcą agenture w mediach zwanych TVPiS że nie wspomnę kogo reprezentuje TVPols(zm)at i TVNiemcy z centrum zza oceanem.

  Wszystkie to zakłamańcy nadają na jedną nutę , to jawna pro yankeesów i pro banderowców tuba. A w pluciu na Rosję to walka kto jest lepszy w oczernianiu i szkodzeniu Rosji.

  Dla nich banderowcy dobrzy, zwyrodnialców z Czeczenii mają za bohaterów, okupanci z USA którzy rabujac cudze surowce to prima.
  Wywalanie miliardów dolarów z POLSKIEGO budżetu na opłacanie w Polsce amerykańskich żołdaków to super. Takich mamy to obecnie patriotów od 1989 roku. Służą Bruxell, Berliner, Washington i KneSSetowi. Tylko nie Warszawie czyli służą wszystkim obcym tylko nie Polsce.
  ▼USA, Great Britain, Australia VS Chiny▼
 • @Tiamat 16:57:18
  Przed strachem komunizmu i pod presją ludzi pracy w Europie po wygranej Rewolucji Październikowej na zachodzie Europy kapitalizm przybrał maskę ( i byĺ z ludzką twarzą ) i zaczęto dbać o sprawy socjalne.
  A gdy zniszczono ZSRR rozpoczęto na Zachodzie demontować krok po kroku zdobycze socjalne.

  Obecnie, ludzie pracy są ograbiani zarobki netto to bywa że i mniej niż połowa z brutto które figuruje na wykazie płac.

  Ludzie placą za medykamenty, chociaż przed upadkiem ZSRR w krajach skandynawskich i w Holandii lekarstwa były bezpłatne, do tego ludzie chorzy mimo że mają zabierane z brutto bardzo wysokie sumy na służbę zdrowia a na dodatek każdy ubezpieczony ma obowiązek pokrywać koszty leczenia po przez tzw Własne Ryzyko.
  We wielu krajach na Zachodzie jest to okolo 500 €uro.

  Z neoliberalizmem powrócił pazerny kapitalizm. Liczą się tylko zyski i ludzi pracy traktuje się jak nieeolników.

  Pozdr.
  ▼USA, Great Britain, Australia VS Chiny▼
 • @Tiamat 02:23:55
  To koniec tak ogromnej wymiany handlowej między CHRL a Australią. Ze stratą dla Australii.
  Chiny zajmowały 1 miejsce w tej kwestii.

  Ciekawe czy mieszkañcy Australii będą zadowoleni z takiego obrotu sprawy i utraty miejsc nie tylko dochodów do budżetu państwa ale i miejsc pracy.

  Jak widać po Australii to nie tylko w Polsce są politycy którzy nie myślą o własnych obywatelach a przede wszystkim służą USrańcom i włażą bez mydła USrańcom w zad ... !!!
  ▼USA, Great Britain, Australia VS Chiny▼
 • @Tiamat 02:23:55
  Spirala się nakręca.

  Korea Północna skarciła Stany Zjednoczone za transfer wojskowej technologii jądrowej
  Korea Północna ostrzegła przed nuklearnym wyścigiem zbrojeń po tym, jak Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zgodziły się dostarczyć Australii technologię budowy okrętów podwodnych o napędzie atomowym. Poinformowała KCAI (Koreańska Centralna Agencja Informacyjna).

  „Są to niezwykle niepożądane i niebezpieczne działania, które zakłócą równowagę strategiczną w regionie Azji i Pacyfiku i doprowadzą do wyścigu z bronią jądrową” – Ogłosiło Ministerstwo Spraw Zagranicznych KRLD.

  Krytycy z Korei Północnej dołączyli do oskarżenia skierowanego z Chin, które również potępiły pomoc USA i Wielkiej Brytanii dla Australii w budowie okrętów podwodnych o napędzie atomowym.

  Pjongjang powiedział, że argument Białego Domu, że umowa poprawi bezpieczeństwo w regionie Indo-Pacyfiku, jest w rzeczywistości stanowiskiem, zgodnie z którym każdy kraj może rozprzestrzeniać technologię nuklearną, jeśli leży to w jego najlepszym interesie. Korea Północna uważa że USA stosuje podwójne standardy w przypadku np Iranu i Pakistanu.

  Ponadto Korea Północna oskarżyła Stany Zjednoczone o naruszenie międzynarodowego systemu nierozprzestrzeniania broni jądrowej.

  Źle się dzieje a przy takiej amerykańskiej polityce świat co raz bardziej brnie ku zagładzie.
  ▼USA, Great Britain, Australia VS Chiny▼
 • @Berkeley72 09:48:02. Wikiwanko to sojusz NATO
  Pakt Północnoatlantycki gdzie jeden sojusznik robi drugiego sojusznika w bambuło !!!

  Jednym z głównych wydarzeń minionego tygodnia było bez wątpienia szeroko dyskutowane na całym świecie utworzenie trójstronnego sojuszu wojskowego między Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią i Australią (AUKUS).

  Teraz ​​większość komentarzy skupia się na „nożu w plecy Francji” – jawnej zniewagi, jaką alianci zadali Paryżowi tą umową, co doprowadziło do bezprecedensowego odwołania francuskich ambasadorów z Waszyngtonu i Canberry.

  Amerykanie, po wciągnięciu brytyjskiego premiera Borisa Johnsona na tę awanturniczą umowę, zachowują się teraz jak zapominalski prezydent USA Joe Biden który nazwał szefa australijskiego rządu Scotta Morrisona, jednocześnie po dźgnęciu Francji nożem w plecy jako swoich najbliższych sojuszników w różnych blokach i sojuszach, otwarcie ignorując ich interesy i zagrażając całemu światowemu systemowi bezpieczeństwa.


  Hoholi śmiech ....
  Brytyjskie media otwarcie wyśmiewają się teraz z Francji i jej prezydenta Emmanuela Macrona, powołując się na ciekawe szczegóły transakcji, która miała miejsce pod nosem głównych sojuszników USA.

  Sądząc po informatorze, który ujawnił The Times, wstępny zakres umowy na najwyższym szczeblu został omówiony w czerwcu na szczycie G7, który Johnson gościł w Kornwalii. Wystarczy pomyśleć, w sąsiednich biurach byli liderzy głównych partnerów, w tym sam Macron...

  A specjalnie do tego zaproszeni Biden, Johnson i Morrison potajemnie przygotowywali skandaliczną decyzję. The Times dołączył do tej informacji kpiący podpis:

  „Scott Morrison omawiał umowę obronną z Borisem Johnsonem na szczycie G7, podczas gdy Francuzi skupili się na kiełbasach” – wtedy między Francją a Wielką Brytanią w trakcie sporów handlowych, nazywanych „wojnami o kiełbaski”.
  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  Jeszcze bardziej cyniczne jest zachowanie australijskiego premiera, który od razu przyleciał ze szczytu do Paryża, by osobiście potwierdzić Macronowi swoje zaangażowanie w porozumienie w sprawie budowy francuskich okrętów podwodnych. Nic dziwnego, że Francuzi tak boleśnie reagują na to, co się stało.
  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  Kpiny yankeesów z Francji.

  18 września, USA nazywają Francję „silnym partnerem” po tym, jak Paryż odwołuje ambasadora.

  Ale na tym samym szczycie byli również obecni przywódcy Unii Europejskiej. Ogłosili publicznie, że w połowie września przedstawią długo sformułowaną nową strategię UE w regionie Indo-Pacyfiku. Sami Amerykanie zapewniają, że zapowiedzi AUKUS nie dopasowywali do prezentacji europejskiej strategii, ale wielu uznało za nie przypadek, że nastąpiło to dzień przed raportem Josepa Borrella, szefa służby polityki zagranicznej Unii Europejskiej.

  Główny dyplomata europejski teraz otwarcie żałuje, że jego departament nie został poinformowany o porozumieniu. Nikt nie ukrywa, że ​​UE jest „zła” na taki stosunek do swoich sojuszników. Jak słusznie zauważył Frederic Grar, analityk z Europejskiej Rady do Spraw Zagranicznych: „UE powiedziano, że nie ma nic wspólnego z Indo-Pacyfikem”.

  ➖➖➖ W związku z tym Wolfgang Munchau, dyrektor grupy analitycznej Eurointelligence, otwarcie, bez dyplomatycznych odpowiedników, nazwał AUKUS „katastrofą dla Europy”. ➖➖➖

  Z oczywistych powodów zdominowane przez Amerykanów NATO nie ma prawa otwarcie wyrażać niezadowolenia z umowy. Ale możemy śmiało powiedzieć, że jest to ciężki cios dla Sojuszu Północnoatlantyckiego,

  Szczególnie teraz, kiedy cały świat dyskutuje o haniebnej porażce NATO w Afganistanie, kwestia dalszej roli tego bloku i celowości jego istnienia jest bardzo wrażliwa.

  A po pojawieniu się struktury, którą już nazwano „małym NATO”, można stwierdzić, że kryzys organizacji stanie się pilną kwestią do dyskusji na różnych szczeblach. Kiedyś Macron zasłynął już z wypowiedzi o „śmierci mózgu NATO”, a teraz we Francji otwarcie wzywają do wycofania się z sojuszu po takiej zdradzie ze strony „sojuszników”.

  Paryż został bez odszkodowania za Mistrale. Za sprawą poddaństwa się presji USA.

  I to nie jedyny blok, którego rola w tworzeniu AUKUSA została całkowicie zignorowana. Omijanie struktur, takich jak Traktat Pięciu Oczu i ANZUS, jest również szeroko dyskutowane. Pierwszy to sojusz wywiadowczy pięciu państw (USA, Kanada, Wielka Brytania, Australia i Nowa Zelandia), którego istotą jest wymiana informacji wojskowych i innych wrażliwych informacji związanych z bezpieczeństwem. Drugi to sojusz obronny między Stanami Zjednoczonymi, Australią i Nową Zelandią. Jak widać, Waszyngton, Londyn i Canberra nie obchodziły interesy Wellingtona, który jest członkiem obu struktur.

  Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern przyznała, że ​​mimo wszystkich zobowiązań w ramach wspomnianych bloków nikt nie poinformował jej o zbliżającej się umowie. A przecież to wszystko wydarzyło się dosłownie kilka dni po oficjalnym obchodzonym 70-lecia istnienia ANZUS.
  ▼USA, Great Britain, Australia VS Chiny▼
 • @Alfax 19:29:20
  Nie ma to jak wśród "sojuszników" zwłaszcza takich jakich ma Polska (i miała w 1939 roku) którzy oleją partnera gdy nie będzie to im pasować.

  I Tak angloSSasi wystrychli na dudka franka.

  Pozdr.:))
  ▼USA, Great Britain, Australia VS Chiny▼
 • @Alfax 19:16:31
  Francja kontra Stany Zjednoczone.
  Wygląda NA'TO że NATO jest w poważnym kryzysie:

  Francja ostrzegła NATO, że w stosunkach tego kraju ze Stanami Zjednoczonymi i Australią jest napięcie w związku z nowym paktem bezpieczeństwa, w wyniku którego Canberra porzuciła francuskie okręty podwodne na rzecz Stanów Zjednoczonych, podała AFP.

  Minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że Sojusz powinien brać pod uwagę to, co się wydarzyło, omawiając swoją przyszłą strategię.

  Jean-Yves Le Drian powiedział także, że Francja przeżywa kryzys w stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi i Australią. Oskarżył Australię o oszustwo.

  A sfrustrowany Macron odwołał wizytę w Szwajcarii z powodu zerwania umowy dotyczącej łodzi i kontraktu wartości 60 miliardów euro.

  Pozdr :))
  ▼USA, Great Britain, Australia VS Chiny▼
 • @Tiamat 20:57:48
  Amerykański koszmar.

  Tak samo stereotypy o zacofanym Wschodzie wśród zachodnich społeczności, a tu Rosja posiada technologię o której w USA nawet nie śnili.

  Rosja.
  Uruchomienie w Rosji wielozadaniowego reaktora na neutronach prędkich (MBIR) nastąpi w 2028 roku. Stało się to jasne po wizycie na terenie projektu dyrektora generalnego korporacji Rosatom Aleksieja Lichaczowa.

  W Dimitrowgradzie w Rosji powstaje najpotężniejszy reaktor na świecie o mocy cieplnej 150 MW.

  Montaż urządzeń przy szybie reaktora rozpoczął się w tym roku, a budowa wyprzedza harmonogram. W prace projektowe zaangażowanych jest 1200 pracowników i inżynierów oraz ponad 100 różnych hipernowoczesnych urządzeń.

  Aleksiej Lichaczow mówił, że MBIR to naukowy think tank dla energetyki jądrowej w XXI wieku i bez niego nie da się stworzyć czwartej generacji technologii jądrowych.

  Wielozadaniowy reaktor badawczy z neutronami prędkimi posłuży do testowania nowych materiałów, prototypów elementów do rdzeni nowej generacji reaktorów prędkich, które zamkną jądrowy cykl paliwowy oraz reaktorów termicznych o małej i średniej mocy.

  Naukowcy rosyjscy i w przyszłości zaproszeni zagraniczni będą wspólnie korzystać z MBIR.

  „Widać, że społeczność światowa śledzi to z dużym zainteresowaniem, trwają negocjacje z najbardziej aktywnymi zainteresowanymi partnerami z Chin i Francji” – powiedział Lichaczow.

  Pozdrawiam :))
  ▼USA, Great Britain, Australia VS Chiny▼
 • @Jasiek 18:34:21
  Miliardy z podatków przeznaczone jest na zakup broni, która bez dostaw amunicji jest bezwartościowa.

  A Stany Zjednoczone będą mogły zawsze wstrzymać gdy uznają za stosowne.

  Pozdrawiam serdecznie :)
  ▼USA, Great Britain, Australia VS Chiny▼
 • @adam54 17:47:38
  Tak , kierunek dobry tylko upadające imperium ma broń która w rękach szaleńców może unicestwić nie tylko szaleńca ale i niewinnych ludzi.

  Pozdrawiam :)
  ▼USA, Great Britain, Australia VS Chiny▼
 • @Christian Shane 17:39:01
  To radykalne posunięcie naturalnie nie jest dobre dla milionów mieszkańców Kuby.

  Lepiej nie doprowadzić do radykalizmu i zagłady niewinnych ludzi.

  Pozdrawiam :)
  ▼USA, Great Britain, Australia VS Chiny▼
 • @Tiamat 17:32:40
  "Chiny juz sie obrazily na Australie i kupują zboże w Argentynie, Polska tez ma troszke pod górkę bo nie dostaje z Chin części do samochodow a nwet rowerow.

  A ja tłumaczę swoim wnukom, ze każdy w koncu znajduje to, czego szuka.
  Wiec jesli celem gospodarki jakiegokolwiek kraju jest szukanie wroga - a nie przyjaciol - to historyczne doswiadczenie podpowiada, ze dużo latwiej znaleźć wroga niz przyjaciol"

  Najgorsze jest to, że zaślepienie nienawiścią jest silniejsze od zdrowego rozsądku, w czym ujawniają się między innymi rządy Stanów Zjednoczonych i ich wasali.

  Pozdrawiam serdecznie :)
  ▼USA, Great Britain, Australia VS Chiny▼
 • @Berkeley72 16:19:44
  Fragment z artykułu.

  "Ogłoszona decyzja o budowie atomowych okrętów podwodnych w ramach AUKUS wywołała oburzenie we francuskim rządzie. „Ta decyzja jest sprzeczna z literą i duchem współpracy, jakie istniały między Francją i Australią” – powiedzieli we wspólnym dokumencie w tym tygodniu ministrowie spraw zagranicznych i obrony Jean-Yves Le Drian i Florence Parley."

  A decyzje o zerwaniu umowy między Francją a Rosją ?
  To francuscy ministrowie już zapewne nie pamiętają ?

  Pozdrawiam :)
  ▼USA, Great Britain, Australia VS Chiny▼
 • @zygmuntbialas 15:53:46
  Wojna Stanów Zjednoczonych z Chinami to takie samo samobójstwo jak wojna Niemiec przeciwko ZSRR.

  Tu nie wystarczą tomahawki i lotniskowce oraz rakiety balistyczne.

  Chiny mają czym odpowiedzieć i to z nawiązką.

  Pozdrawiam serdecznie :)
  ▼USA, Great Britain, Australia VS Chiny▼
 • @zygmuntbialas 15:42:25
  " Trojka Pakt w swietle prawa jest niewazny poniewaz nikt z tej Trojcy nie zapytal o zdanie swoich wyborcow. Stworzenie tej trojcy nie przeszlo przez zaden parlament zainteresowanych stron, tzn. ani parlament brytyjski, USA czy Australii nic o tym pakcie nie wiedzieli i nie wiedzą".

  Rządy tzw zachodnich demokracji często są oderwane od podstaw, od wyborców a to się też ujawnia w forsowaniu decyzji bez zgody parlamentu. Po przez sztuczki i oszustwa.

  Pozdrawiam serdecznie :)
  ▼USA, Great Britain, Australia VS Chiny▼
 • @Leonardo da Vinci 15:07:04
  Pozdrawiam :)
  ▼USA, Great Britain, Australia VS Chiny▼
 • @Berkeley72 14:36:48
  Tak, co jest istotne to to, że jej celem jest umacnianie bezpieczeństwa regionalnego w Azji, poprzez współpracę głównie Rosji i Chin oraz państw środkowo-azjatyckich.

  " Szanghajska Organizacja Współpracy nazywana jest azjatyckim NATO, a powstała na zrębach tzw. Szanghajskiej Piątki w 2001 roku. Była to pierwsza organizacja stworzona po zimnej wojnie bez udziału krajów zachodniej hemisfery. Organizacja jest sojuszem politycznym państw, który początkowo skupiał swoje cele wokół bezpieczeństwa i stabilności w Azji Centralnej, Północnej i Wschodniej. Jednakże, z biegiem lat wyewoluował do forum, na którym państwa członkowskie rozmawiają na temat światowej równowagi we współczesnych stosunkach międzynarodowych. SOW".

  " 1996 roku w Szanghaju tzw. Szanghajską Piątkę – organizację na którą składały się Chiny, Rosja, Kazachstan, Tadżykistan i Kirgistan. Na szczycie uzgodniono również pierwszy cel Piątki, którym była demarkacja granic i regulacja kwestii spornych terytoriów. Kolejne szczyty odbywały się co roku, a podczas nich zaproponowano dalsze cele organizacji, m.in.: zwiększenie wzajemnego zaufania, redukcja sił zbrojnych na wspólnych granicach, skupienie się na kwestiach tzw. potrójnego zła: terroryzmu, ekstremizmu i separatyzmu w świetle przestępczości zorganizowanej i fundamentalistycznych ruchów islamistycznych, które znalazły swoje miejsce nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale również w Azji Centralnej.

  Na podstawie powyższych ustaleń, na szczycie w 2000 roku udzielono Chinom poparcia prowadzonej przez nie polityki ws. Xinjangu i Tajwanu, a Rosji ws. Czeczenii."

  Pozdrawiam
  ▼USA, Great Britain, Australia VS Chiny▼
 • Mafia covidowa może zadbać o seryjnego samobójcę.
  Pan Braun musi bardzo uważać by nie dopadł go tak jak niedyś walczącego o prawdę Leppera seryjny samobójca.

  W Polin seryjny samobójca na usługach PIS to fakt.

  Ilu to nagle niewygodnych straciło życie.

  Pozdr. :))
  Będziesz Pan wisiał !!!
 • Pan Bóg nie rychliwy...
  ... ale sprawiedliwy ;))

  Pozdr. :))
  "Będziesz wisiał" - przyganiał kocioł garnkowi.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej