Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
19 postów 270 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji.

Izrael. Zbrodnie wojenne XX i XXI wieku.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bezkarny zbrodniarz wojenny XX i XXI wieku. Wielu zbrodniarzy było sądzonych przez Trybunał Karny w Hadze tylko jeden jest ciągle bezkarny, choniony przez USA !!!

Zbrodniarz wojenny XX i XXI wieku.

Aktualne info.

Cytat: "Prokurator generalny Izraela Awichaj Mandelblit, który postawił Netanjahu w stan oskarżenia w sprawach dotyczących korupcji, nadużycia zaufania i defraudacji, komentując swoją decyzję. Odnosząc się też do słów premiera. Powiedział dziennikarzom, że kierował się wyłącznie względami profesjonalnymi. Odrzucił twierdzenia Netajahu, że postępowanie przeciw Netanjahu jest politycznie motywowane ".

Pozostaje zasadnicze pytanie,

kiedy ten człowiek stanie przed międzynarodowym trybunałem do spraw ludobójstwa w Hadze ??? !!!.

Zbrodnie wojenne Izraela:

Krwawy atak na ludność palestyńską w Gazie latem 2014 r. doprowadził do bardziej otwartej dyskusji na temat zbrodni wojennych dokonanych przez izraelskie wojsko - przy współudziale USA.

Amerykańska profesor Marjorie Cohn wymienia zbrodnie wojenne Izraela. Przez dziesięciolecia Izrael bezkarnie dokonywał masakr Palestyńczyków i zawsze jest chroniony przez Amerykanów. Czyli przez rząd  amerykanski i stosowane amerykanskie weto w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Wspolwina USA przez udzielane Izraelowi ogromnej kwoty pomocy wojskowej, członkowie Kongresu Stanów Zjednoczonych oraz Prezydent George Bush Jr., prezydent Barack Obama i minister obrony Chuck Hagel, wspomagali Izrael w popełnianiu przez Izrael zbrodni wojennych w ludobójstwie i zbrodniach przeciwko ludzkości w Gazie..

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze ma prawo i obowiązek ścigać winnych za zbrodnię wojenną, ludobójstwo lub przestępstwo przeciwko ludzkości, oraz tych którzy zapewniają sprawcom pomoc w celu popełnienia przestępstw, przez wspomaganie, zapewnienie zasobów dla popełniania przestępstw wojennych przeciwko ludzkości.

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że przywódcy izraelscy i ich dowódcy popełnili zbrodnie wojenne, ludobójstwo i zbrodnie przeciwko ludzkość zgodnie z definicją w Statutsie Rzymskim dla Międzynarodowego Trybunału Karnego. A przez wsparcie wojskowe i finansowe USA ,udzielone Izraelowi  była to pomoc w popełnieniu tych zbrodni przez wojsko Izraela dostarczając im środki do popełnienia przestępstwa.

Podczas izraelskich bombardowań w Gazie według raportu „Dahliye-Doctrine” Richard Goldstone z Rady Praw Człowieka ONZ udokumentował " że Izrael używał nieproporcjonalnej siły, powodującej ogromne szkody jak zniszczenie mienia i infrastruktury cywilnej oraz śmierć i cierpienie z tego powodu ludności cywilnej ”. Według dokumentów, Kongres USA, administracja Busha w 2007 r. zatwierdziła dla Izraela w latach 2009-2018 i zapewniła wsparcie wojskowe w wysokości 30 miliardów dolarów, w rocznych ratach w wysokości 3,1 miliarda dolarów. Podczas wizyty Obamy w Izraelu w marcu 2013 r. Obama oznajmił, że USA udzieli pomocy, Izraelowi i zapewni taką pomoc wojskową na wiele lat. Z raportu wynika, że w 2012 r. USA przekazała dla Izraela broń i amunicję o wartości 276 milionów dolarów Od stycznia do maja 2014 r Stany Zjednoczone przekazały za prawie 27 milionów dolarów wyrzutnie rakiet i dostarczyły za 9,3 milionów dolarów części i pociski i za prawie 762,000 $ w postaci śmiercionosnej broni, w bombach, granatach i amunicji. 20 lipca 2014 r. Izrael poprosił o nową amunicję, w tym amunicję czołgową 140 mm i lekkie granaty, a trzy dni później Ministerstwo Obrony USA zatwierdziło tę sprzedaż. Cały zapas amunicji był o wartości 1 miliarda dolarów USA. Natomiast w sierpniu 2014 r. Przeznaczono 225 mln USD dla Izraelczyków i system obrony przeciwrakietowej „Iron Dome”, został on zatwierdzony przez obie izby przeważającą większością głosów w Kongresie i podpisany przez Obamę. Izba Reprezentantów przeglosowała tą decyzję bez debaty za było 395 a przeciw 8 głosów.

Zbrodnie wojenne i podsumowanie tych zbrodni:

Popełnionych przez izraelskich przywódców i pomoc amerykańskich liderów, okreslone Statutem Rzymskim:

(1) Celowe pozbawienie życia: Siły Izraela zabily prawie 2000 Palestyńczyków, w tym ponad 400 dzieci. Izrael użył broni 155 milimetrów. Jest to nie zgodne z Human Rights Watch „ zabronione w gęsto zaludnionym obszarze.

(2) Celowe poważne zadawane cierpienie lub poważne uszkodzenie ciała i utratę zdrowia: Prawie 10 000 osób, w tym 2500 dzieci są ranne. Naban Abu Shaar powiedział do w The Daily.

" Izraelska bestia, widziałem ​​zwłoki, które wydawały się być wynikiem „masowej egzekucji  w Chuza'a, wyglądały, jakby zostały „stopione” były ułożone jeden na drugim; znalezione w domu pociski dla broni szturmowej oznaczono „IMI” ". (Izraelski przemysł wojskowy).

ONZ na rzecz Dzieci UNICEF ogłosił że ofensywa Izraela miała „katastrofalny i tragiczny” wpływ na dzieci w Gazie; około 373 000 dzieci ma traumatyczne przeżycia i potrzebuje pomocy psychologicznej. ONZ: Agencja Relief and Works (UNRWA) oświadczyła że: „ po izraelskich bombardowaniach, brakuje miejsc w ośrodkach pomocy. poniewaz obecnie większość medycznych obiektów w Gazie nie działa ”.

(3) Bezprawne i arbitralne znaczne zniszczenie i przywłaszczenie terenów palestyńskich oraz ich okupacja bez konieczności usasadnionej dzialalności wojskowej: Dziesiątki tysięcy Palestyńczyków mają swoje dom stracone. Ponad 1300 budynków zostało zniszczonych, a 752 ciężkio uszkodzonych. Uszkodzenie kanalizacji i infrastruktury, brak wody pitnej dotknęła dwie trzecie ludności Gazy. W lipcu w nocy, siły izraelskie zbombardowały miasto Khuza’a, praktycznie zrównane  jest z ziemią.

https://www.dewereldmorgen.be/images/cache/medium/2015/02/26/gaza-1.jpg

Oszacowano, że odbudowa Gazy będzie kosztować 6 miliardów dolarów. Izrael spowodował poziom zniszczenia, który jest „oburzający (...) znacznie gorszy niż cokolwiek innego”, podczas izraelskich operacji wojskowych ”.

(4 ). Według Palestyńskiego Centrum monitoringu więźniów, prawie 2000 Palestyńczyków aresztowały siły izraelskie. W tym uwięźiono 15 członków Palestyńskiej Rady Legislacyjnej Autonomii Palestyńskiej,, około 240 dzieci, dziesiątki kobiet, dziennikarzy, aktywistów, naukowców.

Władze izraelskie mają wielu więźniów, którzy po aresztowaniu skazani są na śmierć, albo bez oskarżen i procesów bezpośrednio zostali zabici, oraz odmawiając rannym pomocy i leczenia więźniowie ci zmarli przez  wykrwawienie. Ponad 500 więźniów jest przetrzymywanych w areszcie administracyjnym bez zarzutów lub procesu.

(5) Izraelskie wojsko celowo strzela i bombarduje ludność cywilną oraz domy cywilów, instalacje, infrastrukturę personelu humanitarnego: „Ludność cywilna w Strefie Gazy jest celowo bezpośrednio atakowana ”. Wojsko izraelskie zbombardowało 142 szkoły (89 zarządzane przez ONZ), wojsko Izraela strzelało do uciekających cywilów. Siły zbrojne Izraela wielokrotnie przeprowadzały bombardowania Strefy Gazy niszcząc elektrownie i inną infrastrukturę, której nie można naprawić ze względu na ogromne uszkodzenia. Zbombardowane zostaly szpitale w Gazie, a także 14 klinik by uniemożliwic opiekę zdrowotną i 29 karetek pogotowia. Co najmniej pięciu członków personelu medycznego zabito, a dziesiątki innych zostało rannych.

(6) Celowo przeprowadzano ataki, wiedząc, że zabiją lub zranią ludność cywilną że zniszczą mienie obywateli lub długotrwałe poważne uszkodzenie środowiska, ataki te są wyraźnie nieproporcjonalne. Zasada „proporcjonalności” zabrania nieproporcjonalnych i nadmiernych ofiar w celu uzyskania rzekomej przewagi militarnej podczas ataku. „Doktryna Dahliye” bezpośrednio narusza tę zasadę. Zginęło prawie 2000 Palestyńczyków (w tym ponad 80 procent cywilów).

(7) Izrael dokonał bombardowań niechronionych miast, miasteczek, domów mieszkalnych i zniszczył budynki edukacyjne, medyczne, które nie są o znaczeniu wojskowym. Izraelczycy zniszczyli 41 meczetów i 120 meczetów uszkodzili.

Ludobójstwo.

Jest to celowe działanie w celu likwidacji ludności cywilnej przynależnej do grupy narodowej, etnicznej, rasowej lub religijnej. W tym przypadku do zniszczenia Palestyńczyków oraz Palestyńską infrastrukturę niezbędną do życia.  Popełnianienie co najmniej jednego z następujących czynów jest ludobójstwem: Wojska izraelskie zabiły ponad 2000 Palestyńczyków, powodując poważne szkody psychiczne dla członków rodzin zamordowanych. Siły izraelskie zraniły 10 000 Palestyńczyków  i celowo utrzymują tą grupę w warunkach zagrażających życiu, tak by nastapiło całkowite unicestwienie ofiar. Izrael celowo niszczy infrastrukturę Gazy jedyną elektrownię w Gazie oraz domy, szkoły, budynki, meczety i szpitale, to są zbrodnie przeciwko ludzkości. Zabiaja ludzi w ramach ekstensywnego lub systematycznego ataku na ludność cywilną.

Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon stwierdził: „Ogromna śmierć i zniszczenie. Gaza zaszokowała świat i zawstydziła go. ” Dodał że „wielokrotne bombardowanie schronów ONZ w Gazie jest oburzające i nie do przyjęcia ". Izrael stosuje apartheid przestępczy jak nieludzkie czyny popełnione w kontekście: instytucjonalnej reguły systematycznego tłumienia innej grupy rasowej, społecznej i dominacji przez jedną grupę rasową nad inną grupą rasową w celu utrzymania i zapewnienia sobie przewagi tego systemu niesprawiedliwości. Izrael buduje nielegalne żydowskie osiedla na ziemi palestyńskej. Izrael trzyma w zamknięciu lud Gazy co wielu nazywa „największym obozem koncentracyjnym na świecie”. Izrael kontroluje wszystkie wejścia i wyjścia z Gazy, ograniczając dostęp do dostarczania leków i produktów potrzebnych do życia Palestyńczyków.

Arbitralne aresztowania, wywłaszczające i grabieni mienia Palestyńczyków, utrzymują oddzielnie obszary i drogi, oddzielne mieszkania, różne systemy prawne i edukacyjne dla Palestyńczyków i Żydów oraz zapobiegają mieszanym małżeństwom. - Prawa mają tylko Żydzi.

Zbiorowe kara.

Jest to poważne naruszenie czwartej konwencji Genewskuej, co oznacza zbrodnię wojenną.

Kara zbiorowa oznacza, że ​​obywatel jest karany za przestępstwo, którego nie popełnił osobiście.

Międzynarodowe Prawo: odwet w stosunku do obywateli i na ich mienie (własność cywilna) jest zabroniony. Najwyraźniej Izrael z zamiarem wymordowania wojowników Hamasu, morduje głównie ludność Gazy. Zginęło ponad 2000 osób (ponad 80 procent z nich to cywile), a znaczna część infrastruktury Gazy została całkowicie zniszczona a to jest zabroniona kara zbiorowa.

Okupacja terytorium palestyńskiego przez Izrael jest również kolektywną karą. Izrael sprawuje nad nim rzeczywistą kontrolę. Terytorium Gazy, przestrzeń powietrzna, port morski, prąd, wodę, rejestr telekomunikacyjny i rejestr ludności. Zarazem Izrael okrada mieszkańców Gazy z żywności, lekarstw, paliw i podstawowych usług.

Perspektywy odpowiedzialności Izralela przed Trybunałem Karnym za dokonane zbrodnie.

Zarówno Izrael i USA odmówiły przyjęcia statutu rzymskiego, nie podpisały go.

Ale gdyby Palestyna była stroną statutu, to  Międzynarodowy Trybunał Karny jest wówczas właściwym organem w sprawach przestępstw ludobójstwa na Terytorium Palestyńskim które zostały popełnione przez Izraelczyków i Amerykanów.To Trybunał Karny - Sąd Trybunalu, byłby wówczas uprawniony do ścigania tych zbrodni.Problem jest też w tym, że USA ma w ONZ prawo weta. USA sprzeciwiłyby się wszelkim odniesieniom do Trybunału Karnego przez Radę Bezpieczeństwa i zastosowałby natychmiast weto poniewaz USA jest również współwinne popełnianych na Palestyńczykach przez Izrael zbrodni..Palestyna powinna ratyfikować ustawę, a tym samym stać się stroną Sądu Karnego. W 2009 r. Autonomia Palestyńska (...) wydała oświadczenie skierowane do sądu karnego, w sprawie jurysdykcji. W 2012 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ z przeważająca większość uznało Palestynę za „nieczłonkowską” stronę jako obserwatora ”. Sąd Karny w Hadze poinformował o procedurach dotyczących Palestyny i że stanie się stroną statutu. Od 25 lipca 2014 r. Palestyńczyków reorezentuje francuski prawnik i w imieniu palestyńskiego ministra Sprawiedliwości złożył skargę do Trybunału Karnego. Skarga stwierdza że Izrael popełnił zbrodnie wojenne i inne zbrodnie, w której nawiązuje się tez do wojskowej okupacji Izraela  Palestyńskich terytorii, oraz blokada Izraela w Strefie Gazy i kontynuacja operacji wojskowych w celu ludobójstwa ludności.

23 lipca 2014 r. Rada Praw Człowieka ONZ badała naruszenia przez Izrael międzynarodowe prawa człowieka i międzynarodowe prawo humanitarne. W rezolucji wezwano również inne kraje będące stronami Konwencji Genewskiej by zgodnie z warunkami, reagować na naruszenia. Konwencja ta zobowiązuje sygnatariuszy do przestrzegania konwencji.

Na mocy ogólnie przyjętej doktryny powszechnej jurysdykcji za zbrodnie wojenne, ludobójstwo i zbrodnie przeciwko ludzkości. Skargi na ludobójstwo mogą również przedłożyć inne kraje na podstawie Konwencji o ludobójstwie, w których: zarówno Izrael, jak i USA są sprawcami. Konwencja ta stwierdza również współudział w ludobójstwie który podlega karze; a zapewnianie pomocy wojskowej przez amerykańskich przywódców byłoby współudziałem w tych zbrodniach. Chociaż rządy Izraela i USA nadal udowadniają że Izrael działał wyłącznie w obronie własnej przed terroryzmem Hamasu, na świecie jest inna opinia, która jest wręcz przeciwna do stanowiska Izraela i USA. Istnieje zdecydowany sprzeciw wobec Izraela bo agresja Izraela w Strefie Gazy ukazuje nieproporcjonalne użycie przemocy przez Izrael która nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością i odpowiedzialnością .

Zarówno Izraelscy i amerykańscy przywódcy muszą zostać oskarżeni za popełnienie tych zbrodni i pomoc w tych zbrodniach.

Tą analizę przeprowadziła Marjorie Cohn, dla " Consortiumnews." Marjorie Cohn jest profesorem w Thomas Jefferson School of Law, Zastępcą Sekretarza Generalnego Międzynarodowego Stowarzyszenia prawników demokratycznych w National Lawyers Guild.

Relacja na podstawie: Artykułu „Tallying Izraelskie zbrodnie wojenne ” przetłumaczone przez Paula Bakkera.

Czytaj więcej na :   

https://fakty.interia.pl/swiat/news-premier-izraela-oskarza-policje-i-prokurature-o-zamach-stanu,nId,3347160#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

http://media.wplm.pl/thumbs/NzIweDQ0Mi9jX2MvdV8xL2NjX2RlMWM3L3AvMjAxOC8wNS8yMi8xMDg3LzcyNC81MTIxMmEyOGZkZTE0NGZlOTFhOWVhMWFkNjk5ODQ3NS5qcGVn.jpeg

https://i.iplsc.com/starcia-na-granicy-strefy-gazy-i-izraela/0007D06O0WJ1KR4B-C122-F4.jpg

https://www.qassam.ps/files/articles/3C25D22F52.jpg

https://cm22621.s3.amazonaws.com/image_gallery/Nidhin_Varghese_cm24_Facebook_Apr_30_2017_d7aHrK.jpg

 

 Ważne.

Mówienie prawdy o zbrodniach przeciwko ludzkości i podawanie faktów nigdy nie będzie antysemityzmem ani mowaa nienawisci.

Jest to obowiazek i zgodne z prawami człowieka. 

 

                                    

                                                               Free Palestine 

 

KOMENTARZE

 • Zbrodnia izraelska
  https://www.dewereldmorgen.be/images/cache/medium/2015/02/26/gaza-1.jpg
 • Tak ich ta Ameryka chroni...
  a tymczasem :
  “My Żydzi rządzimy Ameryką, i Amerykanie to wiedzą” – izraelski premier Ariel Sharon, 3 października 2001
  i
  “Kiedy już wyciśniemy wszystko co możemy ze Stanów Zjednoczonych, to mogą wyschnąć i się rozpaść” – premier Izraela Benjamin Netanyahu, 2002.
  Więc kto kogo chroni ?
  Dzięki ostatniej rzezi w Gazie, zbrodnie ich stają się widoczne dla coraz więcej ludzi. Wielu z nich się zastanawia: co jest złego z żydami? Dlaczego jest im tak łatwo zabijać ludzi? Dlaczego sprawia im to taką frajdę? Obecnie świat wie, że żydzi nie są wspaniali. Świat wie, że żydzi są straszni. I żydzi to wiedzą. I żydzi chcą by świat myślał o nich jako strasznych, i żeby się ich bał. Oni chcą by świat bał się ich arsenału nuklearnego, o którym z fałszywą skromnością nie chcą rozmawiać.
  Czy żydowski arsenał jest naprawdę wymyślonym oszustwem?
  Niemal wszystko co wiemy o żydach, jest żydowskim oszustwem.
  Czyli wiemy, że... nic nie wiemy.
  I o to chodzi.
 • @SZS 00:37:35
  A jednak nie jest to prawdą że nic nie wiemy o Żydach !!.
  Bo w stu % wiemy że okupują od dziesięcioleci obce ziemie, że Żydzi mordują Palestyńskie dzieci, kobiety, mężczyzn , że bombardują szpitale, szkoły i domy mieszkańców. Że stosują represje i apartheid czyli dyskryminację rasową. Bardzo dużo już obecnie wiemy o ich zbrodniczym syjonistycznym rządzie i systemie. Bo to nie są jacyś Marsjanie , ani inne ufo, tymi złymi którzy zabijają niszczą są niestety Żydzi wspierani przez amerykańskich Żydów syjonistów. 

  Naturalnie wśród tych złych Żydów są też ci dobrzy Żydzi (ja nie oskarżam całego narodu żdowskiego tyko tych polityków i żołnierzy którzy zlecają mordy ludności i je wykonują ) , tylko że ci dobrzy Żydzi nie przeciwstawiając się przemicy i bezprawnej okupacji i nic nie robiąc wspomagają tym samym bezkarność tych złych Żydów
 • @Monaco 01:02:27
  Problem w tym że mimo wiedzy i dokumentów, dowodów i świadków nic nie mogą prawnicy z tymi zbrodniarzami zrobić bo chroni ich amerykański "immunitet" czyli amerykańskie VETO w ONZ !.

  W takiej sytuacji należałoby schwytać winnych zbrodni przeciwko ludzkości i tak jak Izrael zrobił niegdyś z adolfem eichmann'em ludobójcą setek tysięcy ludzi , osądzić w innym kraju skazać i powiesić.

  Pozdrawiam

  i 5☆ plus.
 • Dla autora 5☆plus
  Sprawa wyjątkowa bo nie mająca końca. A jak widać to Trump jeszcze ją pogorszył, przenosząc USAmbasadę do Jerozolimy i ostatnio skandaliczna jego wypowiedź, że okupowane PALESTYNSKIE ZIEMIE on uznaje za izraelskie. Co nawet pro-żydowska unia europejska nie popiera i krytykuje.

  Pozdrowienie.

  5☆plus.
 • Kiedy najlepszy rząd dobrej zmiany
  z uśmiechem na gębach, pojedzie do knesetu albo kneset przyjedzie np. do krakovi ?
  I jeszcze jedno, dlaczego w "naszym" sejmie większość posłów nie ma na łbach jarmułek ?
 • "Izrael. Zbrodnie wojenne XX i XXI wieku."
  ---------------
  Wszystko to prawda - tylko tymi zbrodniami Izraela na Palestyńczykach - nie przykrywajmy ludobójstwa dokonanego i ciągle dokonywanego przez - dzieci Złego - na ludziach stworzonych przez Boga w wymiarze globalnym i od zawsze. To najgroźniejsze ludobójstwo wcale nie odbywa się bezpośrednio - rekami dzieci Złego - tylko to my mordujemy się nawzajem - bo czarci pomiot nas podkusił, skłócił, podjudził, okłamał, uzbroił, przekupił, napuścił jednych nam drugich, naobiecywał, podstawił rzeczywistość nie mającą nic wspólnego ze światem realnym, przebrał się w owczą skórę i podmienił pasterzy, opanował ster państwa, etc.
  Wniosek?
  Parcie czarciego pomiotu do uczynienia z męskiego odbytu powszechnego, globalnego mieszadła - do spermy z gównem - najlepiej od kołyski - to też ludobójstwo! To też ludobójstwo!
 • @SZS 00:37:35
  Amerykanie o tym wiedza ? Pewnie jest ogromna wiekszosc spoleczenstwa, ktora nie ma o tym pojecia. Ci, ktörzy wiedza, ciagle zyja w blogim przeswiadczeniu, ze "american dream" to haslo ciagle aktualne.
  Biada jednak rzadzacym kiedy amerykanscy podatnicy obudza sie w kryzysie gorszym niz ten z ubieglego wieku. Moze byc niebezpiecznie.
 • @provincjał 07:09:08
  Pewnie bedzie jedna wiecej na chanukowej hecy /nowy przybleda na stanowisku ministra finansöw/.
 • Ile to lat temu...
  Tzw. historycy szperacze udowodnili, że i tzw. Rewolucję Bolszewicką i narodziny NSDAP, to jedna i ta sama ręka sponsorowała. Ta sama ręka do karmanów dziengi z carskim złotem chowała, ta sama ręka hojnie hitlerowców żywiła. Do tych samych kieszeni zyski spływają... do dziś.

  Naśmiewają się często z pasjonatów historii, że zbzikowani ludzie, komu taka wiedza potrzebna...

  A ja wiem, jak jedna żyła srebra na górze Potosi, wprawiła w ruch cały system ekonomiczny świata i skąd się biorą wojny, aż po dziś dzień.

  Wiem, że za sukcesem Aleksandra Macedońskiego stało ogołocenie większości napotkanych skarbów świątynnych (po to był mu potrzebny nimb boga), za sukcesami Juliusza Cezara stały zyski ze sprzedaży ponad 2 mln galijskich niewolników, Bolesław zwany Chrobrym państwo zbudował sprzedając wszystkich niechcianych Judejczykom i muzułmanom, Zakon Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego kilka mniejszych narodów zamienił w niewolników by powtórzyć jego sukces, Stefan Batory zaciągał cudze wojska, bo miał jeszcze za co, a Jan III Sobieski tzw. Odsiecz Wiedeńską już wiktorią gwarantował zyski.
  Pieniądz rządzi wszystkim?
  To jak wytłumaczyć całe wieki przed Kolumbem w Nowym Świecie tzw. obu Amerykach? Pieniądza nie znano. Nawet złoto nie miało takiej ceny jak nefryt. Cena!? Ktoś znał tam takie pojęcie.

  Dziś stwierdzenie: Pieniądz rządzi światem, wydaje się truizmem. Ale to nie prawda. Wystarczy się trochę zainteresować, żeby się przekonać, że połowa świata nie ma w ogóle pieniędzy, bo wciąż żyją w nędzy.

  Czym się to wszystko napędza?

  Wychodzi na to, że póki Słońce świeci, to nie ma się o co martwic.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @morgan 19:56:17
  Tą wiedzę posiadają tylko ci amerykanie, którzy mają wiedzieć.
  Analogia do Polaków jest uderzająca.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY