Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
19 postów 270 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji.

Amerykańskie media: Czas „scalić” Ukrainę z Rosją.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Amerykańskie media: Czas „scalić” Ukrainę z Rosją.

Amerykańskie media: czas „scalić” Ukrainę z Rosją. Bo Amerykanie ugrzęźli w bagnie !

Była Polska i byly kraje Europy Wschodniej i Środkowej oraz Jugosławia  a w ostatnich latach rolę piłki tenisowej powierzono politycznemu "Wimbledonowi" na Ukrainie a sponsorem jest ? no jakże by mogło być innaczej,  przecież  to znany wszystkim na całym świecie "gołąbek pokoju"  USA. Dziś amerykańscy gracze grają na ukraińskim  padole... .

Tutaj można podać inną analogię: zarówno Donald Trump, jak i jego potencjalny rywal Joe Biden zamierzali uczynić ukraińską grę jako główną swoją  kartą atutową dla siebie w ich kampanii wyborczej. Ale oboje tak się po kostkach kopali a czasem nawet  z koniem że w końcu wpadli w pomajdanowe szambo, które ich poprzednicy i oni sami tam stworzyli.

Pytanie, kto bardziej grał i sterował tą brudna grą z obecnym aktorem gry politycznej Zelenskym ?. „ ...”.

Należy też zauważyć że równolegle do tych dwóch drapieżników i ich brudnej gry wykoleiła się kariera wielu amerykańskich dyplomatów, którzy pracowali na bagnistym gruncie ukraińskim: n.p. były specjalny wysłannik USA na Ukraine  jak Kurt Walker, była ambasador Stanów Zjednoczonych Marie Jovanovic itp,itp. Pozostaje więc pytanie czyje to interesy najbardziej ucierpiały ?, - tych tzw demokratów czy republikanów ? ale to nie jest aż tak ważne ponieważ amerykański establishment sam już zauważył panujący główny trend: a priori niebezpieczne są ogólnie wszelkie kontakty z Ukrainą. Dziś już wiedzą że drogo kosztują i są z toksyczne dla zamieszanych w tą "tenisową" grę drapieżników. 

Obecnie można podobne opinie znaleźć w wydaniach amerykańskich publikacji. Kilka dni temu w Stanach Zjednoczonych opublikowano serię publikacji, które mówiły o obiektywnych przesłankach ograniczenia kontaktów między Kijowem a Waszyngtonem. Albo nawet o możliwym „drenażu” Ukrainy - " o jakimś odległym, niezrozumiałym i strasznie skorumpowanym kraju", który zamienia się w ciężki balast dla USA czyli w betonowy ciężki blok bez możliwości uchwytu z żadnej strony tak dla USA jak i Zachodu by móc go pchnąć w jedną ale właściwą dla Amerykanów strone.. Ale jeśli wcześniej szkoda było im zrezygnować z tego balastu, to po ostatnich skandalach ten blok betonu ciąży USA jeszcze bardziej i jak można już wnioskować, to obecnie żałowanie porzucenia Ukrainy i jej (szkodowanie) jakoś dziwnie Amerykanom poważnie się zmniejszyło. 

 Autor konserwatywnego czasopisma elektronicznego American Thinker, Dan Kalmick, nieoczekiwanie porusza temat Ukrainy w swoim artykule na temat interesów Rosji w Ameryce Łacińskiej. Według amerykańskiego eksperta wpływy w krajach takich jak Boliwia czy Wenezuela nie są dla Putina celem samym w sobie. Przywódca Kremla rzekomo uważa je za "asa" przetargowego w przyszłym dialogu z USA i Chinami. On twierdzi że głównie z Amerykanami, dla których Doktryna Monroe jest nadal aktualna. Zgodnie z nią  Ameryka Łacińska jest sferą żywotnych interesów Stanów Zjednoczonych. A żywotna strefa interesów Rosji to są wszystkie kraje WNP w tym zdecydowanie tez i Ukraina (mimo że WNP już opuściła). Twierdzi też że, im więcej problemów spowodują kraje sprzymierzone z Rosją dla Waszyngtonu, dla przykładu Wenezuela, tym silniejsze będą pozycje negocjacyjne Moskwy. Według Dan'a  Kalmick 'a, polityczna kalkulacja strategów Kremla opiera się na fakcie, że USA prędzej czy później zwrócą się do Rosjit, aby pomóc im rozwiązać konkretny problem”, a Moskwa zgodzi się pomóc w zamian za coś związanego na przykład z Ukrainą.

Wniosek. 

Militarno-polityczna elita Putina jest świadoma, że ​​pragmatyczny Donald Trump uważa daleką Ukrainę, która przynosi mu tylko problemy, za strategicznie mniej znaczący kraj niż sąsiednia Wenezuela lub Kuba.

Tak więc Rosja a wynika to z obserwacji jej aktualnych działań na arenie miedzynarodowej, chce nawiązać dialog ze Stanami Zjednoczonymi, aby oba mocarstwa powróciły do ​​modelu podziału stref wpływów i odpowiedzialności.

Warte jest podkreślenia że, to nie jest ocena sytuacji ale tylko opis oparty na podstawie moich obserwacji i analiz rożnych publikacji o istniejącej aktualnej sytuacji między Rosją i USA. Należy więc skłonić się do myślenia,,, dlaczego by nie wymienić Ukrainy na jakiś inny kraj, jeśli nadarzy się okazja ? by powrócić do polityki stref wpływów i zachować równowagę a ostatecznie w tym pełnym napięć rejonie Europy i rzucanych oskarżeń .z obu stron, nareszcie móc zachować dla dobra nas wszystkich- Pokój.

Ciekawe stanowisko i wypowiedź konserwatysty Patrick'a Buchnan'a. 

Info.[ Buchanan jest konserwatywnym politykiem. W swoich poglądach politycznych opowiada się za pewnym stopniem protekcjonizmu i izolacjonizmu. Uważa, że należy podjąć działania przeciwko luźnej polityce imigracyjnej i był przeciwny amerykańskiej ingerencji w Iraku w 1991 r. (Wojna w Zatoce Perskiej) i 2003 r. (Wojna w Iraku). Ograniczenie imigracji pozostaje ważnym obszarem działań politycznych, o czym świadczy stan wyjątkowy... . Bestseller z 2006 r.]. 

Jedna z wypowiedzi Buchnan'a:

„Próby przedstawienia Ukrainy jako naszego strategicznego sojusznika nie mają nic wspólnegoz rzeczywistością”, "Nie jesteśmy zobowiązani i nigdy nie byliśmy zobowiązani do walki o suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy" a "Próby przyjęcia Ukrainy, Mołdawii i Gruzji do NATO były wielokrotnie udaremniane w samych Stanach Zjednoczonych, także przez naszych europejskich sojuszników w NATO" 

 Polecam, jego książkę: " The Death of the West

en.m.wikipedia.org/wiki/File:Death_of_the_West_Cover.jpg

 

 Natomiast inny z amerykańskich konserwatystów powiedział wprost:


" Ukraina nigdy nie była postrzegana jako ważny sojusznik Stanów Zjednoczonych, a jej integralność terytorialna i suwerenność „nie są i nigdy nie były wśród naszych kluczowych interesów, które mogłyby uzasadnić wojnę z Rosją, która posiada imponujący arsenał nuklearny ”. A pamiętając zimną wojnę, wiemy ze amerykańscy prezydenci od Trumana po Busha Seniora - próbowali dogadywać się z ZSRR i zapobiec gorącej wojnie". 

Niestety zrobiono Majdan głównie sponsorowany miliardami dolarów przez USA i nastąpiła amerykańska interwencja czyli mieszanie się USA w wewnętrzne sprawy Ukrainy co w konsekwencji doprowadziło do wybuchu wojny domowej i powstało złudzenie, że Waszyngton musi teraz koniecznie wspierać Kijów, swoich figurantów, nawet jeśli w tym celu nastąpiła by konfrontacja i walka z Rosja.

Tymczasem Bloomberg był poważnie zaniepokojony słowami Igora Kołomojśkowego, który zamierzał przywrócić Ukrainę na orbitę wpływów Moskwy. 《Paniczna reakcja Bloomberg'a: " Alez co to za skandaliczny wywiad ukraińskiego oligarchy, to jest rzadki przypadek gdy opinie rosyjskich i ukraińskich rozmówcow są zbieżne" 》.

    www.techpulse.be/wp-content/uploads/sites/15/2019/01/iStock-896324008-750x500.jpg

Ogólnie rzecz biorąc, oczywiste jest, że groźby KołoMOjŚKIE'go, odwrócenia się Ukrainy od UE i NATO i przystąpienia do „nowego układu" "Warszawskiego” i zastąpienia pożyczek MFW inwestycjami rosyjskimi w wysokości 100 miliardów dolarów to czysty blef i prowokacja, (to FAKE NEWS...¿.?) .

 

 NEWS            https www.albertadoctors.org/images/ama-master/feature/News.jpg  

 
Ale Bloomberg który był tymi rewelacjami przerażony aż do stanu wyczerpania zauważa wręcz histerycznie, że takich ​​„ skandalicznych wypowiedzi Kołomojśkiego nie można po prostu pomijać”. Nie chodzi im nawet o KołoMOŚKA, ale o fakt, że przyczyny jego niezadowolenia są obiektywne, bo USA i Unia Europejska zaniedbują Ukrainę pchając ją na „cyniczny kurs polityczny” no jakże mogło by być inaczej jak prosto w "wyciągnięte w ręce prezydenta Putina". !!! Bloomberg, Bloomberg, co za lękorusofobia !!! 


Popularny już na całym świecie aktor, komik „Zelensky nie może sobie pozwolić przecież na oddanie kraju rosyjskiemu prezydentowi bo jest on tylko figurką na światowej szachownicy i za pewne nie zamierza tego zrobić z dając sobie sprawę że wówczas jego koniec żywota byłby szybszy niż początek powstania wszechświata. Ale może potajemnie otworzyć  w większym stopniu Ukrainę w kwestii wymiany handlowej z Rosją i rosyjskich inwestycji i może stopniowo powrócić do polityki bilansowania, którą stosowali wszyscy ukraińscy prezydenci od czasu oderwania się Ukrainy od Rosji, z wyjątkiem Juszczenki i Poroszenki ”. 

Bloomberg mimo paniki,. jak się wydaje, doskonale rozumie sytuację że obecnie Europa jest bardziej skłonna wywierać presję na Kijów w sprawie Donbasu tak by Kijów szedł na ustępstwa, są też świadomi, że to Rosją stawia warunki które Ukraina musi spełnić i to Ukraina nie ma innego wyjscia. Kijów doskonale wie że dziś nikt nie pracuje za oceanem nad kwestią uregulowania spraw dotyczacych Donbasu. To przywódcy Rosji, Francji, Niemiec i Ukrainy mają doskonałą okazję „rozejrzeć się w czwórkę” i rozwikłać nurtujące problemy, ratując tym samym ten amerykański establishment przed ugrzęźnięciem na Ukrainie i to w kraju który Donald Trump nazwał najbardziej skorumpowanym na świecie.

  Ciekawe jak na taki obraz wydarzeń, zareagowałyby wpływowe amerykańskie media ?  

 

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Tak więc Rosja a wynika to z obserwacji jej aktualnych działań na arenie miedzynarodowej, chce nawiązać dialog ze Stanami Zjednoczonymi, aby oba mocarstwa powróciły do ​​modelu podziału stref wpływów i odpowiedzialności."

  Odpowiedzialności... piękne słowo. Ciekawe, czy w świecie polityki globalnych graczy jeszcze się nie zdezaktualizowało.
  Poza tym myślę, że jednak w przypadku wojen proxy, to Rosja na tym więcej traci, bo nie ma końcowej i najważniejszej drukarki banknotów/myszy klikającej przy właściwym kompie. W związku z tym jej zaangażowanie się w konflikty o ile istnieje, musi istnieć bardziej na serio i głębiej odbijać się na stanie ekonomii państwa/warunkach życia ludzi.
  Tak myślę.

  5*

  Ukłony
 • @
  O tym, że USA wycofają się (bp muszą) z basenu Morza Czarnego pisałem pewnie z pół roku temu.
  Czy utrzymają się w Kosowie?
  To pytanie jest obecnie istotne!!!

  Wiele wskazuje, że będą zmuszeni do wycofania się z basenu Morza Śródziemnego. Jedyne, co ich trzyma - to Izrael.
  Jeśli Rosja da gwarancje ochrony Izraela - warto przyglądać się zakulisowym negocjacjom ku te,u prowadzącym - sprawa może być bardzo szybka.

  Czy USA wyjdą z Europy?
  Wydaje się, że pozostaną w części północnej - W. Brytania, Islandia.

  Pytanie: czy Polska zdąży przygotować się do tego scenariusza?
  Chodzi o dokończenie powiązań komunikacyjnych i organizacyjnych na osi północ - południe tak, aby mieć kontakt z Turcją.
  Inaczej znowu znajdziemy się między młotem, a kowadłem.
 • @Jasiek 04:15:34
  Jasiek 04:15:34

  Dzięki za komentarz, 

  też tak sądzę że militarna potęga Rosji odbywa się kosztem dobrobytu szarego człowieka, komfortu życia. 

  Jednak utrata możliwości obronnych i przeciwstawienia się hegemonii USA jest związana z ryzykiem utraty przez Rosje suwerenności i terytorium.

  Wystarczy cofnąć się do czasu zdrajcy jelcyna i próby rozbicia Rosji od środka, Tatarstan, Czeczenia i wiele innych regionów. 
  A na taki bieg wydarzeń w Rosji czekają jak hieny, USA i dawne kraje kolonialne czyli Zachodnia Europa. Ich surowce są już na wyczerpaniu lub są całkowicie wyczerpane. Surowce które są na terenie Rosji szczególnie kuszą zwłaszcza nienasycone bandyckie USA. Na nie korzyść dla hien z USA, Rosja ma wszelkie środki by wrazie konfliktu całkowicie mogła unicestwić USA. Postawiła więc na własną obronę a to wiąże się z konsekwencjami, czyli coś za coś, a słabość oznacza zniewolenie i dominację silniejszego.

  USA stosuje tą regułę bez skrupułów. Zachowuje się jak bandyta nad którym nie ma policjanta ani sądu. USA teroryzuje, wymuszając, szantażując, grożąc, napadając i rabując słabsze od siebie kraje.
  Z Rosją rządzoną przez Putina i przez faktycznych Patryjotów 
  Amerykańscy bandyci nie mają żadnych szans poza opluwaniem i zmuszaniem do swoich oszczerstw, kłamstw i prowokacjach przeciwko Rosji posłusznych im idiotów wasalów z zachodniej europy i z Polski. Rosjanie to inteligentny Naród który nigdy i nikomu nie pozwoli się zniszczyć. Udowodnili to i za to im chwała.
  Tak, do puki Rosją NIE będą rządzić Gruzini do spółki z Żydami takie kreatury jak Stalin czy Beria i inni kolaboranci jak Jelcyn.

  Wiem też , że miliarderami w Rosji są ludzie pochodzenia żydowskiego i że kilku już nakradlo miliardy $ i zwiało do Izraela, Londynu, czy do USA i że ci co w Rosji pozostali to nie którzy z nich zdeponowali miliardy $ w zachodnich bankach, czy w rajach podatkowych, to wszystko wiem.

  Ale mam nadzieje że Rosjanie wyciągają wnioski z historii i dadzą sobie radę z nowymi wyzwaniami. 
  Rosja nie musi napadać i rabować bo wszystkie pierwiastki ma u siebie. Rosja potrzebuje pokoju by móc zapewnić godny byt swoim mieszkancom.

  Rosja nie będzie drugą Ameryką by podbijac i kolonizować inne narody i nie otoczyła setkami swoich wojennych baz USA by mieć na USA przewage militarną. Da sobie radę w razie potrzeby by móc definitywnie unicestwić USA.  

  Mimo ze po rozpadzie Rosja poniosła największe straty tracąc tereny zamieszkałe głównie przez Rosjan jak południowy wschód na rzecz Ukrainy wwraz z 25 milionami Rosjan i na dodatek jeszcze u swoich granic odrodzenie banderowców na Ukrainie przy realnym czynnym wsparciu USA, KANADY i EU w tym Polski. 
  To dzięki Putinowi i jemu podobnych Rosja odbudowała się i znowu jest silna i buduje alternatywna opcję dla świata zdominowanego przez mafie z siedzibą w Waszyngtonie i muszą bandyci amerykańscy z Rosją liczy się.

  DZIWNY TEN ŚWIAT W KTÓRYM CZŁOWIEK ZABIJA CZŁOWIEKA. 

  Nie udał sie Stwórcy gatunek ludzki, mimo inteligencji, wiedzy, umiejętności twórczych i upływu tysiecy lat, człowiek nie wyszedł poza ramy prymitywnych drapieżników, zwierząt które mordują nie tylko by zejść ale robią dla dominacji nad słabszymi i dla zdobycia terytorium czy nawet dla zabawy.

  Pozdrawiam i miłego dnia, :)
 • Po pierwsze, HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA...
  Kacze pisklaki, teraz już chyba wiecie co znaczy określenie zdrada kurdów ?
  Ciaputowicze i inne kacze spin doctory nie dorastacie do pięt najgorszym politykom na świecie, zostaniecie z ręką w szambie i kredytami dla ukrów i... rosji, sfinansowaliście rooskich, HAHAHAHAHA...
  Potęga "myśli" politycznej pisu i jego prezia:
  https://bi.im-g.pl/im/f7/dc/e5/z15064311IH,Jaroslaw-Kaczynski--Witalij-Kliczko-.jpg
 • @provincjał 08:11:21
  Dobre.
  Pozdro!
 • @Monaco 07:01:36
  "też tak sądzę że militarna potęga Rosji odbywa się kosztem dobrobytu szarego człowieka, komfortu życia. "

  Budżet wojskowy Rosji jest 20 razy mniejszy niż NATO. Dlatego Rosja nie jest zadłużona i jej rezerwy finansowe rosną.

  Potęga militarna Rosji opiera się na zaawansowanych technologiach rakietowych, które są wystarczającym środkiem odstraszania, i na podtrzymywaniu gotowości bojowej armii (częste manewry, dbanie o logistykę).

  Co do "dobrobytu szarego człowieka, komfortu życia" to długość życia wydłużyła się o wiele lat w porównaniu z okresem jelcynowskim. To jest obiektywny miernik.
 • "potęga Rosji odbywa się kosztem dobrobytu szarego człowieka, komfortu życia."
  A w którym państwie jest inaczej?
  W USA, w Wlk.Brytanii, w Izraelu, w ChRL, ..., w którym?
 • @Rzeczpospolita 09:43:53
  "A w którym państwie jest inaczej?"

  W Kostaryce, która nie ma armii. Najwyraźnie nie ma ochoty na wojnę z Panamą czy Nikaraguą, ani na przewrót wojskowy.
 • @Rzeczpospolita 09:43:53
  Zgadza się, ze w każdym kraju uzbrojenie kosztuje.
  A Rosja ma dwie opcje , albo dzieki swej militarnej potędze będzie niezależna i ochroni swoje ziemie przed rabusiami albo pazerne zachodnie hieny rozerwą słabą Rosje na kawalki obrabują i unicestwią.

  Cena silnej armii jest dla Rosji opłacalna, a dobrobyt przyjdzie gdy będzie panował pokój a silna armia jest gwarantem bezpieczeństwa własnego narodu, domu, ojczyzny.

  https://thumbs.dreamstime.com/b/moskou-rusland-juli-de-stad-van-hoge-moderne-futuristische-wolkenkrabbers-commercieel-internationaal-centrum-153743315.jpg

  https://static.brusselsairlines.com/_img/destinationPage2/Russia/Moscow/Moscow_skyline.jpg


  https://media-cdn.tripadvisor.com/media/attractions-splice-spp-540x360/06/ff/41/22.jpg
 • @Monaco 11:57:18
  Powyżej Moskwa
  i Vladivostok
 • @Monaco 11:57:18
  Most na ROSYJSKI KRYM

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/88/%D0%9A%D1%80%D1%8B%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%82_23_%D0%B0%D0%B2%D0%B3%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0_2019_%28%D0%A0%D0%BE%D1%81%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%80%29.jpg

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/590/26/5902649.jpg

  https://cdn21.img.ria.ru/images/155747/92/1557479239_0:30:3072:1758_1036x0_80_0_0_56d31a6836fa3616ebf55025929e605d.jpg
 • @Pedant 10:07:49
  Panama chyba też nie ma swojej armii. Ale tam zawsze mogą wpaść Jankesi
 • @Pedant 09:03:36
  @Pedant 09:03:36
  Budżet wojskowy Rosji jest 20 razy mniejszy niż NATO. Dlatego Rosja nie jest zadłużona i jej rezerwy finansowe rosną.
  Potęga militarna Rosji opiera się na zaawansowanych technologiach rakietowych, które są wystarczającym środkiem odstraszania, i na podtrzymywaniu gotowości bojowej armii (częste manewry, dbanie o logistykę)...''
  I tu sie ZGADZAM...w 100 %

  USArmy gadzety MILITARNE...
  to STARE TECHNOLOGIE...
  wyposazone w T-CZAS zalaczony na WAHADLE
  co to nie jest KOMPATYBILNE (compatible) geograficznie...
  wg. mapy GOSPODARCZEJ SWIATA...
  I produkuje w rezultacie albo DZIURY ozonowe...albo
  MISSiles! etc.etc.

  SLOWNICZEK treminologii dla USA gadzetow -( ASSUMTION religious usa technology) militarnych usa :
  Wniebowzięcie=ASSUMPTION- Najświętszej Maryi Panny, łac. Assumptio Beatissimae Mariae Virginis in caelum – przedmiot wiary chrześcijańskiej dotyczącej Wzięcia do Nieba z Ciałem i Duszą Najświętszej Maryi Panny .Nauka i... PRAKTYKA ta jest obecna …od DAWNA na Swiecie : vide :
  missing boeings...
  missing F-35 etc.etc,

  http://wyborcza.pl/7,75398,24905144,prezydent-duda-o-swojej-wizycie-w-usa-niech-zamilkna-krzykacze.html
  - Żadne pieniądze nie zostały jeszcze zapłacone. Nie ma jeszcze cen, nie ma warunków. Bardzo proszę wszystkich krzykaczy o spokój - w ten sposób prezydent Andrzej Duda zareagował na krytykę zapowiedzianego przez niego porozumienia w sprawie zakupu samolotów F-35
  JUDEO-Chrzescijani in ACTION : Prezio Duda & Donald Trump VS UE…etc.etc : )
  http://wyborcza.pl/7,75968,24902923,ile-duda-przeplacil-w-sklepie-trumpa.html

  https://www.rp.pl/Analizy/190619712-Stajemy-sie-uszami-i-oczami-NATO.html#paragraph11
  W ten sposób Polska staje się uchem i okiem sojuszu i jest w stanie w przypadku planowania agresji „rozbroić” Rosjan z efektu zaskoczenia. Patrząc historycznie – oddalić nas od tego, co spotkało nas 17 września 1939 r. https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/bajki-i-przypowiesci-kulawy-i-slepy.html ‘’ Niósł ślepy kulawego i gluchego… dobrze im się działo…I ślepy, i kulawy zginęli pospołu.I ten winien, co kijem Bezpieczeństwo mierzył, I ten, co Bezpieczeństwo.. głupiemu powierzył ‘’ Ignacy Krasicki

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-wyda-ok-30-mld-zl-na-amerykanskie-uzbrojenie/1e7ncbk
  Jakie koszty poniesie Polska w związku z podpisaną w Waszyngtonie przez prezydenta Dudę i Trumpa deklaracją? Prezydent Donald Trump zapowiedział już w dniu podpisania dokumentu, że za wszystko zapłaci Polska. W rozmowie z Polskim Radiem prezydent Andrzej Duda nie chciał dziś podać dokładnych kwot, ale zapewniał, że płatności będą rozłożone w czasie.
  https://thedefensepost.com/2019/06/04/japan-ends-search-f-35/
  JUNE 4, 2019
  https://www.popularmechanics.com/military/aviation/a27422838/missing-f-35/
  The U.S. Ends Search for Missing F-35 Fighter Jet
  The pilot will NEVER be found
  By Kyle Mizokami
  May 10, 2019
  JAPENESE BULLSHIT !!!! for FREE = JAPAN- slave to USA!
  https://www.defensenews.com/global/asia-pacific/2019/06/10/japan-blames-spatial-disorientation-for-f-35-crash/
  11/06/2019
  https://cygnus.neon24.pl/post/149323,eskadra-dronow-usa-w-polsce

  Sprawa F - 35 i dronów.
  xxx
 • @Monaco 13:36:22
  Władywostok chyba...
  O ile wiem, to litera "V" w polskim alfabecie nie występuje.
  Curva, szanujmy się...
 • @Jasiek 08:20:20
  Kaczelnik klęczy ?
 • Dlaczego Rosja powróci?
  Nie jestem zaskoczony tą informacją. Nie tylko Ukraina pojedna się z Rosją. Przypomnę tu fragment starożytnego planu Nieba: "I obaj ci królowie [Wielka Brytania i Rosja. W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I] serca swoje skierują ku wyrządzaniu szkody i przy stole jednym kłamstwo mówić będą, lecz nie uda się [zrealizować ich niecnych planów]. Zaiste, pozostało jeszcze dopełnienie [końcowy okres] do czasu wyznaczonego [jest o nim mowa w wersecie 29]. I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że po wcześniejszych zwycięstwach Hitler zaatakuje ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [w ZSRR wprowadzono wówczas ateizm państwowy i wierzących represjonowano], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska z radzieckich baz militarnych powróciły do swej ziemi]. W czasie wyznaczonym powróci [to oznacza, że Rosja znów będzie miała bazy militarne poza granicami kraju. Powrót Rosji w tym kontekście oznacza także rozpad UE i NATO. Wtedy także wiele krajów z dawnego bloku wschodniego powróci do sojuszu militarnego z Rosją]" (Daniela 11:27-29a).

  Nieprzypadkowo wszystkie zapowiedzi tej wizji, (a jest ich wiele) wypełniają się od czasów starożytnej Persji spektakularnie i w porządku chronologicznym (Izajasza 14:27; por. Jeremiasza 1:11,12).
 • @SZS 16:18:55
  No to szanuj CURVA ty innych !!! Jak chcesz byc szanowany .

  Ja nie obrażam wulgaryzmami innych a co do liter to:

  Jeszcze w Polsce obowiazuje ciebie CURVA kultura !!!

  A i istnieje na szczęście wolność pisania nawet po grecku, chinsku, rosyjsku czy łacinie ale pamietaj że tej przyzwoitej zrozumiałeś ? człeku !

  Czy brak ci jest wychowania ?
  Mama dała ci jeść ale wychowania poskąpila !
  Czy zabrakło jej już cierpliwosci ?
 • @Monaco 11:57:18 5☆
  Vladivostok, perła dalekiego wschodu, centrum handlowe.
  Był kiedyś na National Geografic reportaż o tym mieście i co jest ważne objektywny bez rusofobii.

  Pozdrowienie 5☆
 • NIE
  TRZEBA BYĆ ANALITYKIEM,ŻEBY WIEDZIEĆ,ŻE USA ZOSTAWI UKROPÓW PUTIN ZROBIŁ SZACH-MAT ZAJMUJĄĆ KRYM I KONTROLUJĄC ZACHODNIĄ PRZEMYSŁOWĄ CZEŚĆ UKRAINY.USA ZOSTAŁA Z KIJOWEM I PASTWISKAMI NA SADZENIE BURAKÓW.ALBO BĘDZIE POMPOWAĆ MILIARDY ALBO SIĘ TO ROZSYPIE.
 • "Amerykańskie media: Czas „scalić” Ukrainę z Rosją."
  ----------------
  To czekamy - jak też oni ten Majdan i wskrzeszanie banderssynów - będę odkręcać - no chyba, że tak - jakby od tyłu film z gatunku horroru - puszczali.
  Wniosek?
  Oczywiście nasycanie atrapy Polski banderssynami - będzie trwać bez względu na projekcje w/w filmu.
 • @OBY WSZECHMOCNY TAK POKIEROWALZDARZENIAMI ALE JEGO OSTATECZNYM CELEM JEST KRÓLESTWO BOŻE -IZAJASZ ROZDZIAŁ II
  O czymże mówił Cayce tego dnia 22.VI.1944 roku?

  Na czym polega duch Ameryki? Większość ludzi dumnie odpowie: na wolności. Wolności od czego? Kiedy wy ograniczacie ludzkie serca i umysły na wiele sposobów – czy to daje im wolność słowa? Wolność religijną? Wolność od pożądań?

  Te słowa są aktualne w dniu dzisiejszym, kiedy polityka USA w odniesieniu do słabych i rozwijających się krajów – bombardowania pokojowo nastawionej ludności cywilnej, organizowanie i finansowanie „kolorowych” rewolt i przewrotów, itd. – wyzwala niezadowolenie i protest u wielu ludzi, w tym w samej Ameryce.

  Przypomnijcie sobie, proszę, film amerykańskiego reżysera Jamesa Camerona pt. „Awatar” – w którym alegorycznie krytykowane są zdobywcze zamiary Stanów Zjednoczonych. Ogromna popularność tego filmu na całym świecie i w samej Ameryce mówi o tym, że większość ludzi na całym świecie rozumieją, że USA „ograniczają ludzkie serca i umysły”.

  Kadr z filmu "Awatar" Jamesa Camerona

  Przypomnę tylko, że w filmie pokazano uzbrojonych po zęby ludzi ze Stanów przeprowadzających operację ograbiania wolnych, ale (militarnie) słabych tubylców z fantastycznej planety Pandora, we wnętrzu której znajdują się pokłady cennego minerału. Jednakże Pandora potrafiła się obronić przed agresorami. Kto to może zrobić, będący słabym i przytłoczonym w rzeczywistości, a nie w filmie sci-fi?

  Edgar Cayce daje odpowiedź na to niełatwe pytanie, w już tu powołanym Odczycie 3976-29 z dnia 22.VI.1944 roku:

  Z Rosji przyjdzie nadzieja dla świata; ale nie od komunizmu, czy bolszewizmu, nie, ale z wolnej Rosji. Każdy człowiek wtedy będzie żył dla swego współbrata…

  Trzeba powiedzieć, że w tej frazie znajduje się głęboki sens. W mentalności Rosjan (do których odnoszą się nie tylko Rosjanie) zawsze odnosiła się ta myśl: żyć nie tylko dla pieniędzy, ale dla czegoś większego – przyjaźni, powszechnego szczęścia, dla ludzi. wystarczy wspomnieć nasze bajki, przekazania, powiedzenia: „Pieniądze szczęścia nie dają”, „Zgiń samemu, pomagając towarzyszowi”, „Nie miej 100 rubli, miej 100 przyjaciół”…

  Jeśli na Zachodzie, a szczególnie w USA zawsze królował kult pieniądza i indywidualizmu, to w Rosji naród żył „dla świata”, tzn. był cząstka społeczeństwa. I ludzie skłaniali się zawsze ku czemuś wyższemu. Nieprzypadkowo nasza rosyjska literatura z jej duchowymi skarbami – ideami i myślami – Czechow, Tołstoj, Dostojewski – do dziś dnia stanowi wskazówkę dla całego świata.


  Siła – w prawdzie


  Cayce mówił:

  Misja narodów słowiańskich polega na tym, żeby zmienić jakość ludzkich stosunków interpersonalnych, wyzwolić je od egoizmu i innych materialnych wad, i ustanowić je na nowej bazie – miłości, wierze i mądrości.

  Rosjanie będą bardzo silnymi i zawsze chętnymi do pomocy słabym. Mamy masą przykładów na to w naszej historii. Można wspomnieć tutaj wiele wydarzeń historycznych, pokazujących różnicę pomiędzy mentalnością Rosji a Zachodu, ale ograniczę się tu do jednego, i wszystko stanie się zrozumiałe. Zwycięstwo nad faszyzmem w II Wojnie Światowej – czyją krwią było ono okupione, wszyscy wiedzą.

  [Owszem to prawda, tylko nie zapominajmy, że pierwej Sowieci podpisali z Hitlerem haniebny pakt, na mocy którego dokonano IV Rozbioru Polski i wielu zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, wraz z hitlerowską III Rzeszą. Inną rzeczą jest to, że ani Stalin ani nikt z jego otoczenia nie był Rosjaninem z czystej krwi, a przede wszystkim przedstawiciele mniejszości narodowych w ZSRR, które odkupiły swe winy rosyjską krwią, co napisał w jednej ze swych demaskatorskich książek renegat z GRU Wiktor Suworow – przyp. tłum.]

  Nawet w szalonych latach 90., kiedy Rosję zaczęto rozkradać i mordować – to w głębi narodu pozostało coś nadzwyczajnego. Przypomnijcie sobie filmy „Brat-1” i „Brat-2” – ich popularność w naszym kraju mówi o tym, że idee zawarte w tym filmie odbiły się echem w sercach milionów ludzi.

  Kadr z filmu "Brat", którego popularność sięgnęła szczytów

  Jest to film o tym, jak to Daniła Bagrow usiłuje znaleźć sprawiedliwość, przy czym w drugim filmie – w USA. Jest samotny, w Rosji bałagan i bandytyzm i nie ma czym się oprzeć. Daniła działa wbrew prawom, ale wciąż szuka swej prawdy.

  Przypomnijcie sobie cytat z tego filmu:

  No powiedz mi Amerykańcu, w czym zawiera się siła? Czy w pieniądzach? Oto brat mówi, że w pieniądzach. Masz kupę kasy i co z tego? Myślę, że siła leży w prawdzie: kto ma prawdę, ten silniejszy! Oszukałeś kogoś, nagrabiłeś kasy i co – stałeś się silniejszy? Nie, nie stałeś się, bo nie stoi za tobą prawda! Prawda jest za tym, kogo oszukałeś. Czyli to on jest silniejszy!

  Teraz wiele się zmieniło, nasz kraj się obudził, poczuł swoją siłę i nasza prawda ma swe podstawy. I wiele narodów poczuło, że może związać swoją przyszłość z Rosją – wszystko tak, jak przedstawiał to Cayce:

  Odczyt 3976-10, z dnia 8.II.1932 roku:
  W religijnym rozwoju Rosji leży nadzieja dla świata. Naród albo grupa narodów, które będą najbliższe w stosunkach z Rosją, mogą żyć lepiej, powoli zmieniając warunki życia na lepsze na całym świecie.

  Nieco potem Cayce powiedział tak:

  Odczyt 452-6, z dnia 29.XI.1932 roku:
  Zmiany nadchodzą, możecie być spokojni, to będzie ewolucja albo rewolucja w ideach myśli religijnej. Podstawy do tego w każdym razie wyjdą z Rosji; to nie będzie komunizm, ale to o czym uczył Chrystus – jego wersja komunizmu.

  [Ciekawe, bo o czymś podobnym jako o rewolucji młodości w kontekście New Age pisze także sir Brinsley le Poer-Trench w książce „Operacja Ziemia”, gdzie pisze on tak:

  Wielu ludzi ze starszego pokolenia spogląda z niepokojem na wzrastającą młodzież, która odbija się od ich towarzystwa. Ci rebelianci przeciwko egzystującemu establishmentowi noszą długie włosy, często do ramion i kolorowe, niecodzienne stroje. A przecież wielu z nich nie wie, że za czasów Karola I długie włosy były szczytem elegancji i mody, co łatwo można sprawdzić w każdym sądzie.
  „Odrzuceni” od społeczeństwa młodzi ludzie znani są dzisiaj pod nazwami Beatników, Dzieci Kwiatów i Hippisów. Jednakże od pewnego czasu zarówno krytycy jak i sympatycy ze starszego pokolenia zdali sobie sprawę z tego, że to ci właśnie „młodzi gniewni” zajmą kiedyś miejsce w ogniwach decydenckich. W ostatnim z serii trzech interesujących artykułów, ich autorka Sheila More napisała tak: ...Wielu z nich idealizuje antyczne wartości duchowe i ogłasza przeżytek wyższych klas. Drudzy pracują na roli, starając się żyć bliżej natury dążąc do samowystarczalności.[...] Przez świat przetoczy się potężna rewolucja młodości… – przyp. tłum.]


  Centrum świata


  Ciekawą rzeczą jest iż Cayce twierdził, że Rosja będzie nowym centrum świata. A do tego jeszcze to, że Amerykanie i Rosjanie będą się przyjaźnić:

  Z Rosji przyjdzie nowa nadzieja dla świata. Czy wiadomo, czego? Przyjaźń z narodem, na pieniądzach którego napisano: „W Bogu nasza ufność” – In God we Trust… (napis na banknotach dolarów USA – przyp. aut.)

  Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że Cayce ma na myśli zmiany w rządzie USA, pojawią się inne siły, które będą rozumieć „w czym jest siła”.

  Ale nie tylko o to chodzi – według słów proroka – USA oczekują prawdziwe trudności i mieszkańcom Ameryki przyjdzie – czy tego chcą czy nie – przyjaźnić się z Rosjanami. Zresztą już dochodzi do tego, że najbardziej doinformowani Amerykanie zwracają się do naszego kraju, ze wspomnę tylko byłego pracownika CIA i NSA Edwarda Snowdena, który uciekł do Rosji, bowiem nie zgadzał się z polityką Stanów Zjednoczonych.

  Według słów Caycego – USA i inne kraje czekają straszne naturalne kataklizmy i globalne ocieplenie:
 • @WIELE BARDZO ISTOTNYCH BŁEDOW W ANALIZACH BOGEROW I SAMYM ARTKULE.
  Nie mozna rozpatrywac USA jako suwerennego gracza a taki jest wydzwiek artykulu i komentarzy Ci ktorzy urzywaja USA jako narzedzie do swych celow nie zgodza sie na zaden konsensos podzialu stref wplywow bo jest tosprzeczne z ich celami wobec calej ziemi.Co najwyzej moga taktycznie na jakis czas dac Rosji spokoj.Lub tez sytuacja [ Cayce -Geofizyka ]zmusi ich do weryfikacji planu Zbigniewa Brzezinskiego -Wielka Szachownica,,USA sa tez swiadome przegranej jesli china da sie jescze z 15 lat na rozwój.Dlatego moga chwilowo odpuscic Ukraine. A moze USA zalezy teraz na tym by wzmocmnic Rosje przed rozgrywka z Chinami i moze to wynikac ze zlej i dobrej motywacji.[kto wie jakie sa ustalenia miedzy USA i ROsja . Biblia mowi ze mocarstwo angloamerykanskie upadni [Ksiega Daniela] Nim to wszystko sie stanie wiele sie jeszcze wydarzy Słowo Wszechmocnego
  Jahwe nie wraca jesli sie nie wykona.
 • @jan
  Tekst o cayce ze strony-
  Edgar Cayce o przyszłej ... - UFO I LUDZIE WSZECHOCEANU
  wszechocean.blogspot.com › 2014/11 › edgar-cayce-o-przyszej-rosji-i-usa
  12 lis 2014 - Amerykański jasnowidz Edgar Cayce (1877-1945) był jednym z najbardziej znanych wizjonerów na świecie. Swoje prognozy tworzył on w ...
 • @jan 23:36:40
  -----------------
  Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że Cayce ma na myśli zmiany w rządzie USA, pojawią się inne siły, które będą rozumieć „w czym jest siła”.
  -----------------
  Przecież czarci pomiot doskonale wie - skąd się bierze ta siła przywołana w Pańskim, powyższym wpisie - więc na atomizację społeczeństw i ich totalną, obligatoryjną i niejako z urzędu - demoralizację - wydaje kupę.
  Wniosek?
  Zanim ludzie stworzeni przez Boga zrozumieją tę rzeczoną siłę - najpierw muszą posiąść w wymiarze powszechnym taką oto elementarną wiedzę, że Ziemię dzielą oni z dziećmi Złego, których po owocach już dawno powinni poznać. Bez tej wiedzy ludzkość dalej bezrefleksyjnie będzie prowadzona przez w/w dzieci Złego - do Piekła. Do Piekła - z coraz większa szybkością i bez odwrotu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY