Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
19 postów 270 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji.

USA vs UE Czy USA chce rozpadu Zjednoczonej Europy ???

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

USA vs UE Czy USA chce rozpadu Zjednoczonej Europy ??? Jaki ma w tym cel ??? !

Dlaczego USA chce rozpadu Zjednoczonej Europy.

"Trump modli się o upadek UE",  - Tusk

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział, że szef Białego Domu, Donald Trump, jest „prawdopodobnie najtrudniejszym wyzwaniem” dla UE, ponieważ „modli się” o upadek bloku, powiedział w czwartek, 28 listopada.

 „Po raz pierwszy w historii amerykański prezydent otwarcie sprzeciwił się zjednoczonej Europie.

Trump, popiera Brexit  i modli się o upadek Unii - powiedział Tusk w wywiadzie dla niemieckiej gazety Die Zeit.  

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, który również odejdzie ze stanowiska, podobnie jak Tusk, ostrzegł również prezydenta USA Donalda Trumpa przed podżeganiem do nastrojów antyeuropejskich. Według niego zainteresowanie Trumpa wyjściem Wielkiej Brytanii z UE obiecując wspaniałe relacje handlowe między USA a GB, jest " zaskakujące i denerwujace ". 

[[[ Donald John Trump (Nowy Jork, 14 czerwca 1946 r.) Jest 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych od 20 stycznia 2017 r. Trump należy do Partii Republikańskiej. Przed prezydenturą nigdy nie zajmował stanowiska politycznego. Z zawodu był przedsiębiorcą, głównie w branży nieruchomości, a ponadto pisarzem i osobowością telewizyjną.]]]

Trump będąc w biznesie i mając do czynienia z walką o wpływy z konkurencją, stosował zasady tam obowiązujące, czyli bezkompromisową walka o rynek o wpływy i jeszcze większą chęć posiadania ,,, " rozpychanie się łokciami " by uzyskać swój upragniony cel i udowadnić innym że tylko jego pozycja jest silna i najważniejsza. Tą cechę stosuje Trump obecnie w politycznych kontaktach i rozgrywkach, gdzie niestety nie przysparza mu to sojuszników, "przyjaciół" ( w amerykańskim biznesie nie istnieje słowo przyjaciel. Tam są  jedynie układy biznesowe i konkurenci...) ,a więc z jednymi się kooperuje a innych się "likwiduje" czyli mówiąc poprawnie konkurentów się bez pardonowo zwyczajnie zwalcza). 

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/04/European_Union_map.svg/800px-European_Union_map.svg.png

 A co na to cała Europa Zachodnia ?,  

Europa,  która z trudem i ciągle nie może się wykluč ze skorupki europejskiego jajka w której znajduje się 28 zlepków o jakże różnym standardzie politycznym i finansowym i ekonomicznym aż 28 państw, by móc stać się w końcu silnym niezależnym  i samodzielnym ORŁEM który potrafi zadbać o swoje ( z trudem ale jednak zlepione wspólne gniazdo) i swoje Europejskiej Wspólnoty interesy nie ulegając ciągłym kaprysom i szantażom oraz presji konkurentowi z za wielkiej wody, USA. Niestety coraz bardziej agresywna ingerencja Stanów Zjednoczonych w sprawy Unii jak sankcje na firmy europejskie i szantaże ekonomiczne ze strony reżimu USA to polityka typowa dla Donald'a Trump'a,  który już od samego początku swoich rządów ma nie niewielu sojuszników  "przyjaciół" , ( wyjatek stanowi naturalnie PiS a właściwiej PISLAND) ale to już zupełnie inna bajka i bez happy end ! .

A wszystko jednak wskazuje że  "Zjednoczona Europa"  jest oburzona  ponownie tak agresywnym wichrzycielem z Białego Domu. Trump świętował na Twitterze no bo jakby inaczej - swoje „piękne zwycięstwo” nad tą jakże nikczemną Unią Europejską. 

 

www.stowarzyszenieluzino.info/images/UniaE/Mapa-UE-27.jpg

 

 

Zdjęcie redakcyjne - Pixabay

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Monaco
  Panowie Trump i Tusk , akuratnie jako polityczne Asy są sobie równi . Biednemu to zawsze wiatr w oczy i rudy w dupę . Salute 5*
 • "USA vs UE Czy USA chce rozpadu Zjednoczonej Europy ???"
  ----------------
  Dobrze - to kto tu kogo spedala - eurokołchoz USrahell? Czy aby nie jest odwrotnie?
  Wniosek?
  Eurokołchoz sklecono po to aby łatwiej było zlikwidować Biała Europe i jej cywilizację. Dodam do tego tylko tyle, że Białą Europę i Biały Usrahell od jakiegoś czasu - likwiduje się równolegle.
 • Bardzo ciekawy tekst!!!
  Prezydentura Trumpa odsłania szczeliny i pęknięcia jakie w polityce były zamaskowane do tej pory.
  Czy Trump chce rozpadu UE? Tak i nie tylko on, ale każdy inny prezydent USA, tylko to robili bardziej dyskretnie.

  Parasolem amerykańskim jest NATO i to jest amerykańska dominacja nad Europą. Unia jest konkurencją, przebąkują o własnej armii i to zabiera Amerykanom narzędzia kontroli. Oprócz tego UE ma własną walutę, konkurującą z dolarem. Unia stanie się IMPERIUM, z własną walutą i własnym wojskiem.
  UE działa jako jedna siła w umowach z USA, a Europa podzielona jest łatwa do połknięcia jednego państwa po drugim.
 • @Monaco
  W brew amerykańskim wszelkim zabiegom pełnym gróźb sankcjami, szantażu, ingerencją w sprawy firm europejskich kto z kim jak i gdzie, Europa i Azja już definitywnie nie życzy sobie jedno biegunowego świata.

  Prezydent Trump nie jest wstanie zaczynać biegu wydarzeń nie zbyt korzystnych dla Stanów Zjednoczonych tak w swerze ekonomicznej, finansowej jak i militarnej. Odrodzenie czasowo uspionych potęg już jest faktem. Rosja po upadku ZSRR, Chiny po wyniszczajacym Mao Tse Tungu, Indie po oderwaniu się ze smyczy GB a i jeszcze ta nasza trochę skłonna do kłutni EUROPA już też urywa się chociaż pomału ale jednak ze smyczy amerykańskiego Big Brother' a. A Big Brother ze swojej strony używa takie narzędzia jakie zawsze w stosunku do słabszych używał, pałki i marchewki. Tyle ze obecnie stały ten argument jest juz nie tak skuteczny .

  A na dodatek sam Big Brother z za Atlantyku może też w ... obewrać .
  Sankcje na Rosję, Chiny, Turcje, Europe i tak dalej odbijają się także na USA i jaki z tego jest wniosek ?

  Pozdr :)))
 • @Anna-PK 22:26:33
  I tu brawo ☺ za sedno, celnie i rzeczowo. !

  Jedna gałązkę można z łatwością złamać ale 28 razem połączone w jedną całość, z fizyki wynika że tak łatwo już nie będzie.

  Pozdr :)
 • Bufonada
  To fakty.

  " „America first” w praktyce. Trump odepchnął premiera, by stanąć obok szefa NATO.

  trakcie spotkania przywódców NATO doszło do niezręcznej sytuacji z udziałem amerykańskiego prezydenta. Donald Trump tak bardzo chciał stanąć obok szefa Sojuszu Jensa Stoltenberga, że postanowił... siłą utorować sobie drogę.

  Na nagraniu widać, że Donald Trump szedł przez korytarz w trzecim rzędzie polityków. Na przodzie znajdował się z kolei Jens Stoltenberg. W pewnym momencie prezydent USA uznał, że powinien zbliżyć się do szef NATO i zrobił to, nie bacząc na konsekwencje.

  Kamery zarejestrowały, jak Donald Trump złapał za ramię premiera Czarnogóry Duško Markovica, by przedostać się do Stoltenberga. Wyprzedził też m.in. premiera Węgier Victora Orbana. W końcu stanął między szefem NATO i prezydent Litwy Dalią Grybauskaite i jak gdyby nigdy nic wypiął pierś i odpowiedział na pytanie polityk.""

  Bufonada ;)
 • USA swa potege finansowa bazuje na podatkach od klasy sredniej.
  Od pirwszej polowy lat 80 tych zaczeto wywozic fabryki z USA do Chin gdzie robocizna byla oplacana miska ryzu. To robilo przez jakis czas a jednoczesnie w USA zaczela znikac klasa srednia. Powstal wiec dylemat: sciskac klase srednia w USA do krwi czy tez powrocic z produkcja do USA. Partia Demokratyczna wybrala wersje sciskania do krwi a Trump wybral powrot przemyslu do USA. I teraz jestesmy na tym rozdrozu. Kto wygra?
 • @staszek kieliszek 03:49:59
  "Od pirwszej polowy lat 80 tych zaczeto wywozic fabryki z USA do Chin gdzie robocizna byla oplacana miska ryzu. To robilo przez jakis czas a jednoczesnie w USA zaczela znikac klasa srednia."

  To co Pan pisze, jest rzeczywistym faktem. Te zjawisko jest wynikiem globalizacji. Trzeba zadać pytanie, czy globalizację da się zahamować.
  Istnienie łatwej komunikacji, internet sprzyja globalizacji. Jeżeli kilku chłopców w Indiach, czy to przez telefon, czy przez internet potrafi godzinami reklamować za grosze jakieś usługi czy towary, to po co zatrudniać drogie kilkuminutowe reklamy we własnym kraju.

  Inżynier w Polsce za pół ceny, albo i mniej robi projekty dla odbiorcy gdzieś w Kanadzie. Czyli zjawisko globalizacji dąży do wyrównania poziomu dochodu w różnych krajach. Jeżeli nic się nie zmieni, to Ameryka będzie przegrywać tak długo, aż nikomu globalizacja w USA nie będzie się już opłacać.

  Czy to poprzez podatki, ja to robią demokraci, czy też poprzez różne cła jak robi Trump, wychodzi na to samo, klasa średnia traci. Bo cła podnoszą cenę na towary, czyli trzeba więcej za nie płacić.
 • @staszek kieliszek 03:49:59
  Wspieranie Chin przez USA zaczęło się jeszcze w czasach wojny w Wietnamie, Po śmierci Stalina nastąpiła różnica między radzieckim przywódcami a chinskim w poglądach na drogę do komunizmu.

  Chińscy przywódcy na czele z Mao Tse Tunguiem byli więc skłuceni z ZSRR który pomagał Północnemu Wietnamu w walce z amerykańskimi barbarzyncami. Co jest najważniejsze i kontrowersyjne to jest to, po wypędzeniu amerykańskich żołdaków z Wietnamu doszlo do konfliktu zbrojnego między Chinami a Wietnamem, wojna trwała krótko i Wietnam wyparl Chińczyków ze swojego terytorium. Wówczas doszlo do zbliżenia USA i Chiny i paradoksalnie to Chiny wraz z USA następnie udzielały wsparcia tzw "komunistycznym" Czerwonym Kmerom w Kambodży z Pol Potem sadystycznym despotą na czele. Amerykanów nie raziło to ze Chiny były przecież komunistycznej dyktatury ani że pol pot i czerwone kmery wymordowały w Kambodży miliony ludzi. Nie dla USA ważne było po klęsce USA w Wietnamie wspierac wroga ZSRR i Wietnamu czyli komunistyczne Chiny.
  Można dzisiaj powiedzieć, ze obecne Chiny zawdzięczają swój przyspieszony rozwój nie tylko zmianom w komunistycznej partii Chin po zerwaniu ze skrajną ideologią Mao Tse Tunga która polegała na terrorze, mordowaniu, przymuszaniu i niszczeniu wszystkiego co przypomniało monarchie, kapitalizm (pamiętacie czerwone książeczki Mao ?) ten despotyczny ludobójca Pol Pot w Kambodży się na nich wzorował ale także Chiny zawdzięczają szybki rozwój przez napływ ze Stanów Zjednoczonych dzięki kolaboracji CHIN z USA przeciwko ZSRR i Wietnamu napływ nowoczesnej technologii,
 • Nikt jak do tej pory
  nie poruszył takiego oto faktu, że w USA zagnieździł się komunizm - co prawda - nowego rytu - ale jednak bardziej niż gdziekolwiek na świecie. To tam marksizm kulturowy był wprowadzany najwcześniej w szkołach i na uniwersytetach i nie tylko tam - za pomocą Żymian, którzy wywiali do USA z Niemiec - przed niby panem, towarzyszem Hitlerem.
  Wniosek?
  Wobec powyższego wyprowadzenie przemysłu z USA do Azji nie miało i nie ma na celu tylko zysku - ale też i inne cele. Takim celem jest np. likwidacja klasy robotniczej w USA - bo mogłaby ona tylko przeszkadzać w królowaniu marksizmu kulturowego. USA miały stać się przykładem państwa z marksizmem kulturowym - które nadaje trendy innym. Te trendy to miedzy innymi Sodoma i Gomora. Globalizację z kolei należy rozumieć jako narzędzie w łapkach czarciego pomiotu - do likwidacji białej rasy i przerobu człowieka stworzonego przez Boga na szatańskie odchody a wszystko to w wymiarze - a jakże - globalnym.
  Na koniec - globalizacja na drodze ewolucji a globalizacja wymuszona za cenę ludzkiego życia, ludzkiego cierpienia - to dwie zupełnie różne rzeczy.
 • USA to przedrewolucyjny kocioł.
  Polaryzacja polityczna napięta do granic absurdu.
  Polaryzacja społeczna gigantyczna też absurdalna.
  To mieszanka wybuchowa.
  Eksplozja musi nastąpić podczas najbliższych wyborów prezydenckich.
  "Demokraci" nie mogą pozwolić sobie na przegraną...bo ich globalne plany posypią się w niwecz. Rosja i Chiny rosną w siłę i szanse Demokratów na ich pokonanie spadają z każdym dniem.
  Właściwie już jest za późno.

  Tramp ma większe szanse na poparcie niż jawnie szaleni "demokraci"
  Liczba pożytecznych idiotów w USA spada .. bo masowo trzeźwieją na bezrobociu i po utracie domów albo po bankructwie w wyniku choroby.

  Demokraci na pewno nie uznają wyboru Trampa za legalny.
  Wtedy się zacznie zorganizowana przez nich "kolorowa rewolucja"
  albo jak kto woli "majdan" czy "rewolta solidaruchów".

  W USA taka rewolta gdzie ludzie mają broń a policja strzela przy najmniejszym pretekście... musi być krwawa...
  Takie warunki oznaczają błyskawiczną eskalację nienawiści, rachunku wzajemny krwawych krzywd.
  Media mafii żydowskiej będą podkręcały nienawiść do Trampa.
  Tramp nie ustąpi i będzie miał swoich zwolenników równie licznych jak nie liczniejszych.
  CIA to siła militarna "demokratów" ale Pentagon to zwolennicy Trampa.
  Poszczególne stany podniosą swoje "Majdany" i niektóre zechcą się uniezależnić od USA (Kalifornia).

  Jak to wpłynie na resztę świata ?
  Pozytywnie.
  Ameryka zajmie się sobą... wojska US z całego świata będą ściągane do USA by przechylić szansę w wojnie domowej. Bazy USArmy na świecie likwidowane... bo nikt nie będzie ich utrzymywał no może poza Polską.

  Reszta świata pójdzie swoją drogą a nie drogą wymuszaną przez USArmy.
  Globalna mafia żydowska straci parasol USArmy.. a to oznacza kłopoty dla Izraela i jego wasali.
  Mafia będzie tracić wpływy w kolejnych krajach Europy i świata ..
  Powstaną rządy Narodowe a mafia zostanie systemowo zdelegalizowana... a potem rozliczona w Narodowych trybunałach.

  Jak upadnie mafią żydowska to zniknie cała struktura, szkielet, architektura mafijnej "demokracji".
  Upadnie znana nam UE powstaną państwa Narodowe.
  NATO bez USArmy się rozleci.
  Rozpocznie się wymiana handlowa z Rosją.
  Powiaty nadbałtyckie też podniosą głowę, Ukraina pogoni banderowców którzy bez wsparcia USA i globalnej mafii są tylko bandą bandytów których łatwo wyłapać i osądzić.

  Jak w tym bałaganie zachowa się Polska ?
  PO się rozleci bo odpowiednik "demokratów" z USA w PO nie ma ani odrobiny czynnika Narodowego.
  Jak PO się rozleci to wielkie Polskie miasta znowu będą zarządzane przez Naród Polskie a nie przez mafię żydowsko-banderowską.
  Do tego Naród ostro potraktuje degeneratów z LGBT i ich partyjnych promotorów (PO, Biedroń).
  Naród pogoni w końcu od koryta "ulubioną" mafię oraz banderowców.
  Postanie Państwo Narodowe... pytanie jakie Narodowe..
  katolickie czy Polskie...
  PIS pokaże prawdziwą twarz.
  Media zostaną systemowo zreformowane (repolonizowane) ... Michnik wyjedzie do ..? nie ma gdzie Izraela już nie będzie, będzie Palestyna.
  Imigranci będą musieli wracać do domu (z Polski wyjadą banderowcy)

  A cały ten proces ruszy już w przyszłym roku...gdy tylko "demokraci" uruchomią swój "Majdan" w USA.

  Rosja zachowa się "inteligentnie" ze wszystkimi w przyjaźni...do każdego wyciągnie dłoń na zgodę na dobry początek.
  taka jest polityka Putina...
  Tylko idioci odrzucą tę ofertę...
  Nie mam pewności czy nie będą czasem Polscy katoliccy ..idioci.
  tym razem już nawet nie "pożyteczni" ...
 • @staszek kieliszek 03:49:59
  NIE DA SIĘ TEGO ODWRÓCIĆ CHIŃCZYK SKOPIOWAŁ 70% TECHNOLOGI TO ZNACZY KNOW HOW,LINIE PRODUKCYJNE WYSZKOLIŁ KADRY.OD 30 LAT W USA WSZYSTKO SIĘ ZAMYKAŁO I PRZENOSIŁO A CO ZA TYM IDZIE JEST JUŻ ZA PÓŻNO W SKRÓCIE ROZRUSZANIE PEWNYCH GAŁĘZI GOSPODARCZYCH ZAJĘŁO BY KOLEJNE 20 LAT NP WYSZKOLENIE KADRY URUCHOMIENIE LINII PRODUKCYJNYCH NA NOWO A NA TO USA NIE MA JUŻ CZASU CHIŃCZYK URÓSŁ ZA BARDZO TRZEBA DZIAŁAĆ I PRZECIWSTAWIĆ SIĘ MU TYM CO MAJĄ CZYLI WOJNA CELNA NIE DOPUŚCIĆ DO ZDOMINOWANIA DOLARA PRZEZ WALUTĘ CHIŃSKĄ,ROZPIERDUCHA W AMERYCE POŁUDNIOWEJ ,DYWERSJE WYWIADU NA CAŁYM ŚWIECIE PATRZ HONGKONG ITD.NA KOŃCU PRÓBA PRZECIĄGNIECIA ROSJI NA SWOJĄ STRONĘ OBECNIE JEST DUSZENIE RUSKA I CZEKANIE AŻ ZMIĘKNIE I SIE MU RZUCI OCHŁAPY ZE STOLU ALE WIDAĆ RUSKI CHCE SIĄŚĆ PRZY STOLE A NIE POD STOŁEM.OSTATNIA OPCJA WOJNA TOTALNA SA W TEJ SYTUACJI LEPSZEJ ,ŻE SĄ NA WYSPIE WIĘC MOŻNA ZRZUCIĆ ATOMÓWKI NA KONTYNENT-OPCJA BRANA POD UWAGĘ W CZASIE ZIMNEJ WOJNY.
 • @lolo 12:43:16
  Obawiam się, że możesz mieć rację.
 • @lolo 12:43:16 @ Monaco
  @ Monaco Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział, że szef Białego Domu, Donald Trump, jest „prawdopodobnie najtrudniejszym wyzwaniem” dla UE, ponieważ „modli się” o upadek bloku, powiedział w czwartek, 28 listopada.
  xxxxxxxxxxxxxxxx
  Monaco...
  Nie ma sensu powtarzac co POZYTECZNY IDIOTA - Tusk
  z masonskiego EURO-bankruta UE...powiedzial :
  Tusku zostal tam do Benelux do eurobankruta rula Eurobankruta
  przesiedlony z Gdanska- na CZAS :
  Aby NIE bruzdzil...I NIE swinil w POLSCE!
  W eurobankrucie ZADEN POWAZNY mason nie bierze tego rudego idioty za szefa ani za zaden AUTORYTET! bo nawet Tusku wie...
  ze MUSI tanczyc tak jak mu Masonskie grajki graja ( zza sceny politycznej)

  Prezydent USA TRUMP...jest dostatecznie dobrze poinformowany co ma mowic... bo USA & EUROPA dobrze wiedza...
  ze po Olimpiadzie Beijing 2008...I potem Rok 2009...
  UE - to BANKRUT!
  Trzeba teraz sie rzadzic wszystkim samodzielnie & zaczac samodzielnie gospodarowac...

  Dlatego tez... Referendum Brexit zostalo zorganizowane w UK! bo Brytole wychodza z Eurobankruta..

  Nie ma sensu placic KASY dla BENELUX masonow ..
  po to aby UTRZYMYWAC mit -trupa=Unie Europejska od 2009 !

  I aby utrzymywac linie polityczna Europy za angielskie £££££
  bo np. masonom z UE sie zachcialo windowac KRYMINALISTE polskiego Tuska...na dalsze stanowiska..
  zamiast--
  po skonczonej kadencji ODESLAC KRYMINALISTE Tuska Donalda
  do Polski - pod urzad prokuratora - I SADZIC !
  za szkodliwa DZIALALNOSC polityczna szabrowanie Polski- kiedy to POlitykier Tusk Donald byl na urzedzie w Polsce !
  Sa Paragrafy na to w polskim Kodeksie karnym dla szkodnikow-jak Tusk & politykierow ???
  Sa paragrafy KARNE!
  Nie moze byc szkodnik & kryminalista Tusk Donald - PONAD PRAWEM !
  I nie wolno aby... immunitet z eurobankruta przeciagal w nieskonczonosc - OSADZENIE Tuska & wyslanie go do WIEZIENIA!

  Wszyscy jestesmy ROWNI wobec PRAWA!- tako rzecze Konstytucja Nowa po 1989 Rzeczypospolitej III!

  Gwarantuje...ze w polskich kazamatach wieziennych Tusku...zgnije...
  : )

  Prezydent Trump wie tez...ze DUZY CHINCZYK robi tylko! mala DERATYZACJE na swoich terenach - Hong-ong...oczyszczajac teren ze szkondnikow H-TECH mafii uzaleznionej od GIER-HAZARDU! na wall-street !

  xxx ewa : )
 • @panna ewcia 16:03:42
  "
  Nie ma sensu powtarzac co POZYTECZNY IDIOTA - Tusk
  z masonskiego EURO-bankruta UE...powiedzial
  "
  Ja bym tak nie komplementował Tuska.
  "Pożyteczny idiota" to określenie kogoś o dobrych intencjach ale przygłupiego i dlatego dającego się zmanipulować.

  Tusk nie jest idiotą i to co robi Polsce jest w pełni świadome.
  a to duuużo gorzej niż w przypadku "pożytecznego idioty".
 • @Oscar 16:55:52
  100% racja.
 • @panna ewcia 16:03:42
  NAPISZ W 5 ZDANIACH O CO CI CHODZI TO SIĘ ODNIOSĘ BO CHAOS SIĘ WKRADŁ W TWOJEGO POSTA.
 • @panna ewcia 16:03:42
  "Gwarantuje...ze w polskich kazamatach wieziennych Tusku...zgnije..."

  Smutno wątpię.

  Pozdro!
 • Oligarchia finansowa rządzi światem. Seks jest jednym z narzędzi systemu.
  https://youtu.be/BiVNXU70Wg0
 • @Oscar 16:55:52
  @Oscar 16:55:52

  @panna ewcia 16:03:42
  Nie ma sensu powtarzac co POZYTECZNY IDIOTA - Tusk
  z masonskiego EURO-bankruta UE...powiedzial
  "
  Ja bym tak nie komplementował Tuska.
  "Pożyteczny idiota" to określenie kogoś o dobrych intencjach ale przygłupiego i dlatego dającego się zmanipulować.
  Tusk nie jest idiotą i to co robi Polsce jest w pełni świadome.
  a to duuużo gorzej niż w przypadku "pożytecznego idioty".
  Oscar 29.11.2019 16:55:52
  xxxxxxxxxxxxxxxxx
  Oscar...
  Tusk Donald to przede wszystkim KRYMINALISTA-szkodnik--o czym pisalam powyzej...
  Dodatkowo tez pozyteczny-idiota - czyli prostytutka polityczna z Gdanska..ktora sobie masony zaadoptowaly z POlski..
  I masony Beneluxa placa Tuskowi za bycie Krulem Euro-BANKRUTA...nie z wlasnej kieszeni-
  ale z kieszeni wszystkich podatnikow Eurobankruta-UE!
  Lacznie z Polska!
  Pozyteczny idiota- Tusk Donald nie ma zadnych zachamowac..aby ROBIC co mu KAZA-- bo wie...ze bez pomocy EUROmasonow...
  to Tusk jest niczym I NIKIM !
  Ale ja sie pytam :
  DLACZEGO dalej sie
  SPONSORUJE Tuska Donalda szkodnika
  & KRYMINALISTE POlskiego ..z czasow jego rzadzenia Polska & rozkradania/szabrowania Polski ????

  Jest przeciez aktywny KODEKS Karny w Polsce...
  sa SADY NIEZAWISLE...
  wiec KAZDY KTO dziala na SZKODE RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ..
  tak ja Tusk dzialal! - pelniac FUNKCJE POLITYCZNE w Polsce...
  MUSI zostac pociagniety do odpowiedzialnosci KARNEJ!

  WSZYSCY jestesmy ROWNI wobec Prawa - TAK mowi Konstytucja Rzeczypospolitej III...

  A moze sie myle...???

  Moze III Rzeczpospolita szlachecka
  to Rzeczypospolita Szlechecka tworzona od lat 80-tych...
  dla 90 % Obywateli rownych wobec Prawa
  I Elity 10 % ROWNIEJSZYCH- szlachcicow czyli siedzacych PONAD PRAWEM ?
  ??????

  Jakie to wszystko OBLUDNE & smierdzace w tej rzeczypospolitej Polskiej nr 3...

  Zlodzieje polskie & szubrawce rozkradli Polske & rozszabrowali...Polske -PL/PRL
  MILIONY Polakow wygnali za chlebem & praca za granice...
  a siebie samych POST-Solidurnosciowa elite czynia BEZKARNYMI bogami...
  & wiecznymi utrzymankami z Budzetu Panstwa (podatkow wszystkich BIDA-Polakow)

  xxx
  ewa - z UK emigrant za chlebem tostowym& praca
  bo w III Rzeczypospolitej Szlacheckiej w rejonie - Warszawa NIE ma dla mnie zadnej pracy...

  Ani NIE ma nawet pracy za to MINIMUM finansowe niezbedne do przetrwania w Polsce/Warszawa-
  czyli placa minimalna podobna do tej w UK-
  tj. 40-50 PLzl za 1 h - jakiejkolwiek normalnej pracy..

  SZOK!!!! ale
  CENY produktow podstawowych/uslug etc.w Warszawie sa...niestety WYZSZE anizeli w UK...lub czasami takie same !!!!
  W UK - ceny w tzw.sklepach polskich z polskimi importowanymi produktami- sa NIZSZE!!!!!!
  anizeli ceny w Warszawie...ceny produktow w duzych tzw.polskich sklepach typu Tesco/Leclerc etc.
  To nawet mozna LATWO sprawdzic online!!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY