Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Heroes of NewRussia - 5 lat od śmierci Aleksieja Mozgowoyj.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bohater ! Heroes of New Russia. Pięć lat od zamordowania i śmierci Aleksieja Mozgowoyj. Jeden z wielu który oddał życie za wolność i niepodległość od banderowskiej junty która nie legalnie przez krwawy i brutalny zamach przejęła władzę na Ukrainie.

 
Bohater walki z banderowską juntą w Kijowie. Jeden z wielu zamordowanych przez neobanderowców.
 

 

  Bohater skrytobójczo zamordowany przez banderowską junte w Kijowie.


Dziś mija dokładnie pięć lat od tragicznego dnia, w którym słynny dowódca milicji obrony Donbasu przed neonazistowską i neobanderowską zarazą. Aleksiej Borysowicz Mozgowoj poległ podczas zamachu. 

Walka o Debalcewo  i Zwycięstwo Obrońców Donbasu.

 m.youtube.com/watch

 m.youtube.com/watch

Zwrócić Donbas na Ukrainę?   Tylko w chorych banderowskich łbach może być taki pomysł. 

Szef Ługańskiej Republiki Ludowej Leonid Pasechnik 19 maja 2020 r. wydał ważny komunikat , w którym zwrócił uwagę na fakt, że w ostatnich dniach ostrzał ze strony ukraińskich batalionów w niszczeniu cywilnej infrastruktury stał się częstszy.

Podobne oświadczenie opublikował szef Republiki Donieckiej Denis Pushilin. W oświadczeniach podkreślono, że korpus Milicji Ludowej (armii) republik znajduje się w stanie pełnej gotowości, a jeśli ostrzał ze strony ukraińskiej nie ustanie, obrońcy Donbasu zostaną zmuszeni do odwetu. „Nie możemy bez końca okazywać pasywności i pokoju jednostronnie, gdy nasi obywatele nadal cierpią i są przez ukraińskich żołdaków mordowani. Zdecydowano o zwiększeniu gotowości bojowej jednostek armii ludowej w przypadku dalszego agresywnego zachowania ze strony Kijowa - powiedział szef DRL Denis Puszinin.

Rzeczywiście, tylko w ostatnim miesiącu w DRL i LRL odnotowano 11 nowych przypadków śmierci lub obrażeń ludności cywilnej, w tym dzieci.

Tylko w ciągu jednego dnia ukraińskie grupy zbrojne 23 razy naruszyły zawieszenie broni, w coraz większym stopniu wykorzystując artylerię zabronioną przez porozumienia mińskie.

Na konferencji prasowej prezydent Ukrainy Zeleński cynicznie oświadczył, że ukraińskie siły bezpieczeństwa nie strzelają do cywilów, ale tylko do „bojowników”.

Jednak nawet przewodnicząca Misji Monitorowania Praw Człowieka ONZ na Ukrainie Matilda Bohne podkreśliła niedawno, że za śmierć ludności cywilnej jest odpowiedzialne ukraińskie wojsko i ich dowództwo. W końcu 81% ofiar (zabitych i rannych) w 2019 roku zostało zarejestrowanych przez międzynarodowych obserwatorów po stronie republik. A ofiarami w 2020 r. są wyłącznie mieszkańcy LRL i DRL.

Faktem jest, że jednostkom LRL i DRL był wydany surowy zakaz strzelania i zabraniało się reagowania na ostrzał ze strony Ukrainy. To bardzo negatywnie wpływa na obronców Donbasu między innymi na morale, ale odbywa się to w dwóch celach.

Po pierwsze, ukraińscy funkcjonariusze bezpieczeństwa bardzo często wybierają cele ataku w pobliżu i w granicach osiedli, w których żyją cywile, (których LRLi DRL uważają za swoich obywateli).

Po drugie, władze banderowskiej Ukrainy nieustannie podejmują próby prowokowania żołnierzy obrońców Donbasu, a tym samym obwiniania ich za łamanie porozumień pokojowych.

A to ma zapewnić Ukrainie dogodną okazję do wyjścia z procesu pokojowego, rezygnując z niesprzyjających im warunków. Takie jak nadanie Donbasowi specjalnego statusu i wpisanie tego statusu w Konstytucji Ukrainy.

Dla mieszkańców DR i LR jest już całkiem oczywiste, że junta rządząca Ukrainą nie pójdzie na żadne kompromisy z zbuntowanymi regionami. Nie jest to jednak wcale oczywiste dla Zachodu. Ukraińscy dyplomaci, chcąc jak najszerzej rozszerzyć antyrosyjskie sankcje, przez długi czas próbowali udawać zainteresowanie pokojowym porozumieniem.

Wydaje się jednak, że sztuczki dyplomatyczne dobiegają końca. Rezultatem regularnych spotkań grupy kontaktowej w celu rozwiązania sytuacji w Donbasie, które odbyły się w formie wideokonferencji, była odmowa Ukrainy konsolidacji specjalnego statusu Ługańska i Donieckiej Republiki Ludowej w zapisie w Konstytucji.

Nielegalna junta w Kijowie nie ukrywa już swojego pragnienia powrotu zbuntowanych terytoriów środkami wojskowymi i przez bezpośrednią agresję wojskową Kijowa nieuchronnie towarzyszyć będzie jednak masowe ludobójstwo ludności cywilnej - terytorium republik Donbasu jest gęsto pokryte osadami - jest to praktycznie ciągła aglomeracja przemysłowa.

Dlatego w interesie Kijowa jest, by w tak podły sposób osiągnąć swoje cele. Przez notoryczny ostrzał obszaru przygranicznego. A to ma na celu przekształcenie znajdujących się tam osad w spaloną ziemię. Obliczenia są takie, że mieszkańcy którzy codziennie ryzykując życiem i zdrowiem, zrozpaczeni sami opuszczą swoje domy.

Tym samym ukraińscy umundurowani bandyci dążą by niszczyć celowo infrastrukturę mieszkaniową i przemysłową, bombardując dostawy energii elektrycznej i wody. Przez ponad tydzień na froncie Kirowsk w ŁRL nie było wody, ponieważ siły zbrojne banderowskiej Ukrainy przerwały linie energetyczne zasilające stację wodociągową i otworzyły ogień do ludzi, ekip które bezskutecznie próbują te uszkodzenia naprawić.

16 maja linia energetyczna Mikhailovka-Kommunarskaya, która zasilała newralgiczną infrastrukturę dla sektora mieszkalnego w ŁRL, uległa uszkodzeniu. Dzień później, 17 maja, armia ukraińska dwukrotnie ostrzelała zespół naprawczy oraz patrol OBWE SMM, który monitorował prace.

Linia energetyczna zasila także między innymi Hutę Alchevsk - hutnictwo, które w dużej mierze determinuje życie aglomeracji Alchevsk i kilka dużych miast. Ze względu na specyfikę produkcji metalurgicznej, pracy tego rodzaju zakładu produkcji nie można zatrzymać na minutę. Właśnie i te cele są ukraińskich agresorów.

Metody nazistowskie.

Ukraina stosując tego rodzaju represje i terror chce wywołać niezadowolenie społeczne w republikach. W ten sposób chce zmusić by duża część ludności, uciekając przed biedą i bezrobociem opusciła Donbas i uważa naiwnie że reszta chętnie przyjmie banderowską ukraińską administrację okupacyjną.

W tym celu ukraińska propaganda chwyta się przy każdej okazji występujących tam problemów - od wypadków drogowych po restrukturyzację przemysłu wydobywczego i wszelkie różne tam incydenty są przez ukraińską propagandę celowo przekłamywane i przedstawiane w sposób korzystny dla Ukrainy.

Jednak gdy władzom LRL i DRL udaje się utrzymać sytuację by nie doszło do eskalacji starć . To analitycy ukraińscy i amerykańscy obliczyli, że margines bezpieczeństwa republik Donbasu jest większy niż margines rozpadającej się Ukrainy i postanowili grać na zaostrzenie sytuacji - tak aby wycofać Ukrainę z porozumień pokojowych po przez celowe pogorszenie sytuacji na froncie, zabijając głównie cywili

 Ukraińskie źródła informacyjne już otwarcie piszą, że prowadzą rozpoznanie sił republik na linii rozgraniczającej strony w Donbasie przy pomocy UAV Global Hawk US Air Force. A to także jest jawnym naruszeniem umów. 

  PILNE: 

Armia LRL zaczęła niszczyć pozycje sił zbrojnych banderowskiej ukrainy. Po stronie ukrainskiej są zabici, sprzęt wojskowy jest wysadzony w powietrze.  

Powód do kontrataku ze strony Obronców Donbasu jest to, że banderowska junta spluwając na porozumienia z Mińska i na wszystkie ze strony LRL próby pokojowego rozwiązania konfliktu, cały czas prowokuje i właśnie na rozkaz banderowskiej junty w Kijowie bojownicy ukraińskich sił zbrojnych nadal ostrzeliwują terytorium Republiki Tak więc dzisiaj w sektorze słowiańskim "Serbów", w wyniku ostrzału przez zbrodnicze siły zbrojne Ukrainy, jeden obrońca Republiki został ranny. Obrońcy ustalili pozycję wroga, z której strzelano i podczas odwetu, pozycja wroga z której wróg regularnie strzelał do obrońców Republiki i terroryzował ludność cywilną, została zniszczona.

Straty wroga wyniosły jednego zabitego i dwóch rannych.

Komunikat został nadany.  Uwaga, " żadne z twoich ostrzałów nie pozostanie bez odpowiedzi i kary !".

Na każdy pocisk wystrzelony w stronę Republiki będzie odpowiedź i nieunikniona dla zbrodniarzy kara !

 

 Flaga Donieckiej Republiki Ludowej w Paryżu.

 

KOMENTARZE

 • Ukraincy uciekają na teren Rosji.
  https://m.youtube.com/watch?v=ZEKX_3zEBI8
 • @Monaco 20:27:54
  "Ukraincy uciekają na teren Rosji."

  Kiedy wymrą ludzie starsi, młodzi uciekną to zostaną na pozostałościach Ukrainy same banderopiteki. Z braku "wrogów" zaczną szukać agentury we własnych szeregach i wystrzelają się w końcu wzajemnie - jedni przez podejrzliwość, drudzy w samoobronie - taki będzie koniec rabanu na Majdanie.

  5*

  Ukłony
 • @Monaco
  Skrytobójczo zamordowany przez banderopiteków przy wydatnej pomocy C.I.A oraz NATO . Salute . https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=q9WIlYoVIsY&feature=emb_logo
 • @Jasiek 20:36:38
  Tak jak Pan tu napisał, banderowcy to kryminaliści, a między kryminalistami zazwyczaj dochodzi do porachunków o łupy.

  Sami się powybijają. I oby jak najszybciej.

  Pozdraw.:)
 • @Repsol 20:47:58
  Dzięki za link.

  Piękna pieśń i smutna. Szkoda tych którzy polegli w walce z banderowską zarazą, z banderowską dżumą !

  Pozdrw :)
 • @Jasiek 20:36:38
  Cały czas pr€bują ukrainizować Rusinów zakarpackich, któzy mają nawet własny niezależny kościół grekokatolicki (niezależny od Ukraińców). Ale chyba więcej wśród nich obecnie prawosławnych. Działania Sowietów. W tym mordy. Jednego załatwiono na rozkaz Chruszczowa. Ten powoływał się na Stalina, ale prawdopodobnie tylko się powoływał, a nikt nie śmiał sprawdzić.
  W końcu rozgromią Rusinów, chyba że tam wkroczą Węgrzy i Rumuni
 • @Monaco 21:00:14
  Szef Prawego Sektora Jarosz juz w okresie Majdanu, miał rodzine w Londynie. bywał też w ambasadzie Izraela w Kijowie.
  Inny banderowiec Sasza Biały był frajerem i myślał, że ten nacjonalistyczny przerwót to naprawdę, to go odstrzelili
 • ⭐⭐⭐⭐⭐
  Szkoda że po zdobyciu Debalcewa nie podjęto decyzję o wyzwolenie całego Donbassu.

  Wówczas ukraińska amia była słaba.

  https://m.youtube.com/watch?v=DYGt96DdrgA

  Salut ✔⚡
 • @Wican 21:24:29
  A czy Węgrzy nie uzyskali jakiś koncesji ze strony upadlinców i mają autonomię ?
  Wiem że były ze strony Kijowa ograniczenia dotyczące nauki w języku węgierskim mniejszości.

  Ale jaki Węgrzy mają teraz tam status to nie wiem.

  Salut ✔
 • @Leonardo da Vinci 21:42:24
  Węgrzy zawsze dobrze działali. Nawet w czasach sowieckich, szybko zaprzestano ich ukrainizacji, a ukrainizowano też Niemców. Bo komuniści węgierscy się upominali. Poważne państwo z zachowaną ciągłością. Ale Węgrzy nie panują nad całą Rusią Zakarpacką. Tam są Węgrzy, Niemcy, Rusini,Rumuni Słowacy, Polacy, Czesi, Cyganie, Huculi, Ukraińcy.
  Rumuni dzielą się na tych piszących po rumuńsku i tych po mołdawsku.
  Wg oficjalnych dany, Węgrzy tsanowią niecałe 15%. Dane są oszukiwane bo wszystkich Rusinów, Hucułów, UPAińcy traktują jako swoich.
  A są tam jeszcze Żydzi, Rosjanie, Białorusini, Omrianie, Azerowie.
  Taki misz masz
 • @Autor
  Przytoczę fragment mojej notki sprzed pięciu lat:

  "ALEKSIEJ MOZGOWOJ (1975 – 2015)

  Został zamordowany 23 maja br. w zamachu w pobliżu miasta Ałczewsk, mniej więcej w tym miejscu, w którym próbowano już zabić bohaterskiego przywódcę. Tym razem użyto nie tylko materiałów wybuchowych, ale też ostrzelano pojazd z karabinów maszynowych. Wraz z nim zginęli trzej ochroniarze i rzeczniczka prasowa. Nie znamy sprawców. Poprzednio przyznali się Ukraińcy do próby zabicia Aleksieja Mozgowoja.

  Walka z kijowską juntą, obrona niepodległości i godności ludzkiej przyniosła tysiące ofiar, także (i przede wszystkim) wśród ludności cywilnej. Ginęli dorośli, ginęły dzieci. Ginęli powstańcy, bohaterscy żołnierze noworosyjskiej armii. Nie było wyboru: „Kiedy rozwalają twój dom, zabijają kobiety i dzieci, mężczyzna ma jedno wyjście. wziąć broń do ręki i powstać do obrony swojego NARODU” – mówił szlachetny i niezłomny dowódca".
 • @zygmuntbialas 21:52:21
  Tak naprawdę to dali się tak samo podkręcić jak banderowcy. I Ukraina faktycznie w takiej postaci, jaka jest wciąż na mapach, nie ma już racji bytu. Ten burdel służy czynnimom zewnętrznym. W sumie, gdyby Polska zamknęła granicę, to Polakom też to by służyło. Lepiej, gdy u wrogiego państwa jest burdel
 • @Wican 21:58:22
  "Tak naprawdę to dali się tak samo podkręcić jak banderowcy". -

  --- Jednak jest ogromna różnica. Ukraina Wschodnia nie chciała rządów bandery i broniła swej odrębności i potem niepodległości. Powstańcy i mieszkańcy słono za to zapłacili: śmiercią ponad 10 tysięcy mieszkańców, w większości cywilów, a także wielu czołowych powstańców.
 • @zygmuntbialas 22:09:19
  I co z tego mają? Rosja ich tylko podburza i wspiera na tyle, aby bunt nie wygasł. Są takim samym przedmiotem sterowanych przez innych jak banderowcy. Ale swoją sytuację obecną, to zawdzięczają też Stalinowi. Dlaczego utworzył po II wojnie taką wielką Ukrainę? Zakarpacie też nigdy nie było ukrainskie a to łyknęli? Już lepiej jakby trochę powiększyli Mołdawię. A komuniści ukraińscy byli tak samo wówczas agresywni jak banderowcy. Wszak w czasie wojny z Polską, w Armii Czerwonej działali też żołnierze byłej ZURL.
  Rosja oszukała buntowników z Ługańska i Donbasu. Zajęła Krym a gdyby chciała to bez problemu przejęłaby też Republiki Ludowe. Ale nie poszli za ciosem. Sądzę, że wtedy Orban też by się nie szczypał i kawałek Rusi by zajął. Może Rumuni inny kawałek. I by rozeszło się po kościach. Ale Rosja chciała tylko Krym, jednak dawała rebeliantom nadzieje.
 • @Wican 22:26:19
  Nic nie jest takie , na jakie wygląda . Salute . https://www.youtube.com/watch?v=UETfusqKdro
 • @Repsol 22:38:39
  Wsparcie z zewnątrz pozwoli tylko na istnienie oporu. Problem jest na ten moment nierozwiązywalny. Nikt w tym ukraińskim burdlu, nie ma tyle autorytetu, aby podjąć trudne decyzje. Np. zaproponować mapę drogową do niepodległości Republik Ludowych. Na federalizację już jest za późno. To może by zadziałało tuż po obaleniu Janukowycza. A nie okazał się on bohaterm. Zwykły aparatczyk, który nie miał cech przywódczych i poddał się bez walki
 • @Wican 22:51:02
  Lepiej nie dyskutujmy o tym temacie .Mamy naszego badziewia pod dostatkiem . https://geopolityka.net/leszek-sykulski-katastrofalny-stan-obrony-cywilnej/ Salut .
 • Wojna o której świat już zapomniał.
  Jednakże nie wszyscy. Tam w Donbasie przecież żyją ludzie. 
  A życie ich jest nękane przez spadkobierców ideologii nazistowskiej.
  Wystarczy że wolną rękę mają tam wszelkie organizacje wzorujące się na negatywnych "bohaterach" a tak na prawdę na ludobójcach.

  Szkoda, że na Zachodzie jest brak zrozumienia i solidarności z ludzmi którzy w słusznej sprawie walczą o swoją ziemie o ziemię ich przodków gdzie pochowani są ich pra ojcowie.

  Walczą przeciwko ludziom którzy zdobyli władzę w sposób nielegalny. Obalając demokratycznie wybranego prezydenta i rząd. Ciekawe jaki byłby stosunek zachodu jakby rząd pisowski i prezydent Duda został obalony przez krwawy przewrót w Warszawie i w jednym z województw ludność nie uznała by tych którzy po krwawym zamachu przejęli by władzę ?.

  Czy zachód poparłby bez granicznie zamachowców ? którzy wprowadzili rządy terroru i siłą zmuszają zbuntowane województwo do poddania się juncie, terrorystom sprawującym po przewrocie w Polsce rządy.

  Pozdrawiam.
 • @Alfax
  Salute : https://www.youtube.com/watch?v=dDayZH_5oPA
 • @zygmuntbialas 22:09:19
  Zachód w sprawie Kosowa i Krymu oraz Donbasu okazał się hipokrytą.
  Zresztą podobnie jak w sprawie Cypru.
  Turcja zbrojnie zajęla część wyspy i poza fałszywym ubolewaniem w całej okazałości bez żadnych sankcji utrzymywał stosunki z Turcją no bo to przecież partner w NATO.

  A gdy chodzi o ludzi którzy chcą powrotu do macierzy do Rosji to jazgot i histeria ze strony Zachodu bez umiaru i bez wstydu.

  Dwulicowość Zachodu i jego demokracja zbiera o mdłości.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Repsol 23:49:58
  https://m.youtube.com/watch?v=_nrilETa9gk
 • @Wican 21:26:38
  Druga wojna światowa trwała 6 lat, a wojna w Donbasie już trwa 6 lat i kiedy się zakończy nikt nie wie.
  Myslę, ze po uporsniu się Rosji w Syrii przyjdzie zdecydowana pomoc ze strony Rosji dla DRL i ŁRL.

  Napewno jak długo na Ukrainie rządzić będzie z nadania USA junta to te Republiki nie dołaczą do banderowskiej Ukrainy.
 • @Leonardo da Vinci 21:34:41
  Rosja przestraszona sankcjami, popełniała błędy idąc na ustępstwa Francji i Niemcom. Łudząc się że gdy nie zajmie całego Donbasu to te kraje i inne kraje europejskie nie zaostrzą sankcji a tu za każdym razem UE sankcje zwiększała. 

  Putin źle ocenił reakcję Zachodu. 
  Ale całe szczęście że nie zostawił tych Republik bez ochrony i pomocy.

  : ))
 • @zygmuntbialas 21:52:21
  Dziękuję Panu za tę notkę i formację. To bardzo ważna infornacja z przed 5 lat.
  Polecsm innym by tam zaglądnęli i czytali.

  Miedzy innymi tą.

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/137993,co-sie-dzieje-na-ukrainie-14-04-2017

  Pozdrw :)
 • @zygmuntbialas 22:09:19
  I jeszcze ta nota.

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/123535,co-sie-dzieje-na-ukrainie-17-06-2015

  :))
 • @zygmuntbialas 21:52:21
  Tak to foto jest mówiące więcej niż słowa

  https://marucha.files.wordpress.com/2015/03/pomoc-usa-rosja.jpg
 • @zygmuntbialas 21:52:21
  Musiałem bardzo długo szukać Pana notki z przed 5 lat ale znalazłem 

  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/122781,noworosja-zginal-waleczny-dowodca-aleksiej-mozgowoj


  Pozdrawiam. :)
 • @Monaco 01:41:05
  Wzruszający wiersz i dziecko które mówi.

  https://m.youtube.com/watch?v=9VkoHGLHu4k&feature=player_embedded

  Pozdrawiam
 • APEL , Tylko czy słyszą go banderowcy ? a o ile słyszą czy mają sumienie?
  O ile słyszą czy mają sprawujący władzę w Kijowie sumienie?

  Za wszystkie zabite dzieci, kobiety, starców i wszydkich cywili odpowiedzialność ponoszą zbrodniarze sprawujące władzę i wysyłający żołnierzy z rozkazami by bombardowali ludność i infrastrukturę. 

  Warto posłuchać.

  https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=JOImmlKpbmU

  Warto posłuchać, może poruszy sumienia.
 • @Monaco 01:41:05
  Jest tam na blogu u Pana Zygmunta Białas bardzo dużo, bardzo istotnej informacji o sytuacji w New Russia..
  Dzisiaj juź o wadze historycznej.
  Informacji jako w pełni wartościowe historyczne dokumenty. 
  Dosłownie dokumentalna kronika o tragedii w Rosyjskim Donbasie.

  Pozdrawiam :)
 • @Monaco 00:41:24
  "Myslę, ze po uporsniu się Rosji w Syrii przyjdzie zdecydowana pomoc ze strony Rosji dla DRL i ŁRL."

  Sam nie wiem... czytałem gdzieś, że pokój na Ukrainie oznacza Ukrainę w NATO... Konflikt byłby więc Rosji ze względów wręcz strategicznych na rękę. Nie potrafię jeszcze przewidzieć jak będzie ze "szlachtą" jerozolimską w Polsce, bo może z części Polski i Ukrainy powstanie Polin. Jak wszystko pójdzie źle, to sprawa może się ciągnąć jak na BW.
 • @Monaco 01:18:33
  Te białe konwoje to było coś wspaniałego.
  A zachód kwiczał.
 • @Wican 22:26:19
  "I co z tego mają? Rosja ich tylko podburza i wspiera na tyle, aby bunt nie wygasł. Są takim samym przedmiotem sterowanych przez innych jak banderowcy". -

  --- Chcieli wolności od nazioli. W sumie to nie mogę sobie wyobrazić, że Rosjanie z Doniecka i Ługańska żyją wspólnie z banderowcami.
 • @Alfax 23:50:29
  "A gdy chodzi o ludzi którzy chcą powrotu do macierzy do Rosji to jazgot i histeria ze strony Zachodu bez umiaru i bez wstydu". -

  --- Myślę, że przyjdzie na to czas, że DRL i ŁRL będą włączone do Rosji. Inaczej było z Krymem - tam stacjonuje Flota Czarnomorska.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Monaco 01:14:55
  "I jeszcze ta nota". -

  --- Tak, dość dużo pisałem o Donbasie i Ukrainie :)
 • @Monaco 01:18:33
  "Każdy pomaga, jak może". -

  --- Dodam, że USA przesłały Ukrainie pomoc za 20 mln dolarów. Były tam m.in. koce, namioty i noktowizory. Co z tym mogła robić ludność cywilna?
 • @zygmuntbialas 09:48:01
  Pomoc dla junty to:
  Stany Zjednoczone swoich ludzi na stanowiskach decyzyjnych, miliony $ w celu prowadzenia szkoleń i wojny, oraz sprzęt wojenny do mordowania ludności i niszczenia infrastruktury cywilnej. 
  Także speców od dywersji i skrytobójczych zamachów na liderów i obrońców Donbasu. 

  Dla ludności na Ukrainie płacz i śmierć i to wszystko w interesie Stanów Zjednoczonych. 


  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Wican 22:26:19
  Rosja nikogo nie podburza. Putin proponowal Poroszence utworzenie federacji na Ukrainie - na co zawzięte ukry sie nigdy nie zgodza.

  Przerazajace jest to, ze wszyscy sie czepiaja Rosji i oskarzaja Rosje o sytuacje na Ukrainie.
  A przeciez awantura sie zaczela o to, ze Janukowicz chcial podpisac z Rosja umowe o wymianie handlowej!

  W Polsce oglupiale pacany i przekupieni politycy nie zgodzili sie na zakup gazu z Rosji!!! bo im Hameryka zakazala!
  Teraz Hameryka nie ma gazu, Polska nie przedluzyla umowy z Rosja i bedziemy budowac rurociag z Norwegii.

  Nie ma grzechu w kupowaniu gazu z Norwegii.

  Ale przestepstwem gospodarczym byly uklady z USA na zakup bardzo drogiego i bardzo trujacego gazu z USA, ktory jest wydobywany przy pomocy energii nuklearnej - a gaz jest bardzo toksyczny.
  Polskie pajace chcialy wytruc polskie dzieci?

  Politycy na Ukrainie to takie same zdrajcy jak i w Polsce. Sprzedaly juz okropne ilosci hektarow pod zasiewy Monsanto i pyskuja na rzekoma aneksje Krymu. Krym szczesliwy, ze nie dzieli losu Donbasu, i wreszcie moze sie rozwijac.
  Ukry straszliwie zaniedbali Krym.

  Rosjanie buduja - Amerykanie niszcza. Ale zachwyt Hameryka jest jakims wirusem za pieniadze.

  Dlaczego nikt sie nie czepia 'fundatora majdanu'?.

  Nie po raz pierwszy glowny fundator imprezy majdanskiej przyznal sie juz w 2014 roku, ze "oplacil Ukrainie wolnosc od Rosji".
  Udzielal wywiadow na lewo i na prawo; chwalil bandytow z majdanu i dostarczal pieniadze namordowanie ukrainskiej milicji.

  Ja pozwole sobie podac w skrocie tresc tlumaczenia wywiadu pana Sorosa w 2014 roku i krotki komentarz z 2014 roku..
  Caly ten paskudny wywiad podali amerykanscy weterani, kgtorzy maja dosc i prawie amerykanskich awantur po swiecie. Los weteranow w USA jest paskudny- wielu z nich zyje o lasach - sa bezdomni.

  A te jeszcze zdrowe i krzepkie weterany USA zalozyli gazete Veterans Today - i staraja sie pomoc powracajacym z rabunkowych wojen schorowanym, czesto okaleczonym zolnierzom armii USA.

  Wywiad:
  George Soros przyznaje sie, ze zafundowal rewolucje na Ukrainie:
  George Soros admits to funding the Ukraine crisis | Veterans News Now

  http://www.veteransnewsnow.com/2014/06/02/george-soros-admits-to-funding-the-ukraine-crisis/

  Przypominam;
  George Soros - to ten sam, ktory zalozyl w Polsce Fundacje Batorego, do ktorego nalezy PiS i ten sam, ktory wczesniej zafundowal Polakom "Okragly Stol i tzw. Magdalenke czy plan Balcerowicza.

  Jest to ten sam wyslannik Rotszylda, ktory zafundowal Otpor - jugoslawianska bojowke przeciwko Miloszewiczowi i teraz przyznal sie do fundowania rewolucji na Ukrainie. ('Udar' boksera Kliczko to odpowiednik Otporu)
  Soros niczego nie ukrywa bo jest dumny z zalozonej przez siebie organizacji ogolnoswiatowej pt. Open Societies - otwarte spoleczenstwa. Celem jest jeden rzad swiatowy, na ktory to cel przeznaczone sa w tej chwili wszystkie mozliwe pieniadze podatnikow swiata.
  Soros oplacal pomaranczowa rewolucje na Ukrainie ( i rozana w Gruzji) i przeznaczyl miliony dolarow na destabilizacje kraju.


  A oto artykul w skrocie:
  Soros: "OK, zalozylem fundacje na Ukrainie zanim Ukraina stala sie niezalezna od Rosji. I moja fundacja dziala bez przerwy od tego czau i odegrala ogromna role w obecnych wydarzeniach w tym kraju.

  W tamtym tygodniu Soros opowiedzial dziennikarzowi CNN Zakarii, ze jest osobiscie odpowiedzialny za zalozenie fundacji, ktora faktycznie przyczynila sie do obalenia rzadu Janukowicza wybranego w wolnych wyborach i zainstalowala junte w calosci wybrana (handpicked) przez Departament Stanu USA.

  Zakaria:
  Jedno z pierwszych pana osiagniec, o ktorych powszechnie wiadomo, ze w czasie rewolucji 1989 roku pan finansowo wspieral dysydentow i ich dzialania na terenie wschodniej Europy i w Polsce i w Czechach. Czy robi pan to samo na Ukrainie?
  'Tak, ja zalozylem moja Fundacje na Ukrainie zanim Ukraina stala sie niezalezna od Rosji. I fundacja ta dziala bez zaklocen do tej pory i odegrala ogromna role w obecnych wydarzeniach'.

  Powszechnie wiaomo, ze George Soros wspolpracuje z Amerykanska organizacja Pomocy (USAID) i Narodowym Funduszem dla Popierania Demokracji (National Endowment for Democracy-NED, a teraz oficjalnie wykonujacych zadania CIA) (jest to ta sama 'fundacja, ktora wykancza byle kraje sowieckie i Bliski Wschod- moje przyp.) a takze, Miedzyanrodowy Instytut Republikanski, Dom Wolnosci, Instytut Einsteina itp, ktore zainicjowaly kolorowe rewolucje w Europie Wschodniej i Centralnej Azji w nastepstwie rozpadu Sowieckiego Sojuzu.
  Wielu uczestnikow kijowskich demonstracji na Euro-majdanie bylo czlonkami sorosowskich NGO (Non- Governmet Organisations - organizacje poza -rzadowe)i byly szkolone przez te NGO organizacje w wielu 'warsztatach' i w czasie rozlicznych 'konferencji' fundowanych przez sorosowska Miedzynarodowa Fundacje Odrodzenia i rozne instytuty i fundacje Sorosa pod roznymi nazwami.
  Te organizacje chwala sie ze dzieki nim nastapila transformacja Ukrainy.! (napisal William F. Jasper)

  Ta transformacja doprowadzila do faszystowskiej ultra- nacjonalistycznej Ukrainy kontrolowanej przez bezpieke.

  W kwietniu ogloszono, ze Andriy Parubiy i inni czlonkowie puczu wspolpracowali z FBI i CIA zeby rozbic separatystow i wszystkich, ktorzy protestowali przeciwko juncie ustawionej i wybranej przez Wiktorie Nuland i Departament Stanu USA.
  Parubiy jest zalozycielem Narodowej Parti Socjalistycznej i aktualnie pelni funkcje szefa Bezpieczenstwa Publicznego i Rady Bezpieczenstwa Ukrainy.

  A teraz, gdy 'czekoladowy krol' Petro Poroszenko jest prezydentem Ukrainy, wszystkie wysilki sa skierowane na totalne zniszczenie opozycji we Wschodniej Ukrainie.
  Poroszenko jest niemal idealnym wyborem globalistow i aparatczikow Unii Europejskiej. Poroszenko zasiadal w radzie Narodowego Banku Ukrainy i wspolpracowal z IMF (Miedzynarodowym Funduszem Walutowym), Wall Street i Komisja Europejska.
  Poroszenko i liderzy junty morduja teraz ludnosc cywilna w Doniecku, a ich celem jest totalne zniszczenie (eradykacja) 'pro-rosyjskich bojownikow' i 'terrorystow', tzn bojownikow oporu, ktorzy walcza przeciwko Prawemu Sektorowi, ktorych wspieraja amerykanscy najemnicy
  Ludnosc cywilna jest rowniez ofiara twierdzy rebelizantow w Slowiansku i sasiedniego Krematorska jako odpowiedzi na opor przeciwko nowym wladzom Kijowa.

  Militarna operacja o bardzo faszystowskim charakterze, wlacznie z terrorystycznym spaleniem zywcem cywilow w budynku Zwiazkowow Zawodowych przez 'zwolennikow nowych wladz' (Paramilitarne oddzialy Prawego Sektora) sa bezposrednio zwiazane z dzialanoscia Sorosa na Ukrainie i US Departamentu Stanu, NGO, USAID, NED i Freedom House...
  W nastepstwie tych zdarzen i dzialanosci wyzej wymienionych organizacji Rosja moze sie spodziewac dalszych prowokacji....

  **
  I to tyle na temat amerykanskich zrodel, ktore sie powtarzaja w roznych artykulach i opracowaniach a takze w wywiadach amerykanskich politykow: Sen. Mc Cain, ambasador USA w Kijowie,Pyatt , Victoria Nuland - wice minister d/s Zagranicznych; ta sama 'dama amerykanska' , ktora przyznala, ze nie po to wydal Departament Stanu 5 miliardow dolarow na destabilizacje Ukrainy, zeby teraz 'popuscic' i zrezygnowac z rewolucji.

  Ciekawe, kiedy Ukraincy zaczna dyskutowac prawdziwych sprawcow majdanu a przestana gledzic o Rosji.
  Fala uciekinierow z obecnego raju Sorosa , zalewa nie tylko Rosje ale i Europe.
  Wszystko idzie zgodnie z planem....Sorosa.
 • @Alfax 23:50:29
  Rosja sama dtworzyła taką Ukrainę. Ktoś chyba naprawdę wierzył, że ZSRR będzie trwał wiecznie
 • @Monaco 00:41:24
  Rosja nie pmooże Chciała Krymu i tam pojawiły się regularne wojska. A Donbas? Po co Rosji zniszczony region? To mocarstwo globalne i wcale nie zainterweniuje w Donbasie, skoro do tej pory tego nie zrobili.
  Ile lat trwała wojna na Sri Lance? A w wielu innych państwach?
  Rosji zależy na burdlu na Ukrainie. Do NATO i UE nie przyjmą państwa, które ma takie problemy. I ta wojna będzie sobie tlić. Regulrane armie tam raczej nie walczą.
 • @Jasiek 05:28:20
  Dokładnie. Tutaj są fantaści wierzący w altruzim mocarstw. Jedno naiwnie wierzą w USA, drudzy w Rosję. Rosja już wykiwała nie tak dawno Persów, gdy wycofała się ze sprzedarzy bodaj S300 - Izrael za to dał im kody do gruzińskich rakiet. Rosja zsotawiła Kaddaffiego. Teraz będzie wspierać rebeliantów na tyle, aby opór trwał i aby nie było rozstrzygnięcia
 • @zygmuntbialas 09:35:33
  Oczywiscie, ze nie. Ale Rosja im wsparcia nie udzieli. U wrogiego sąsiada burdel to sytuacja wymarzona. Już ten konflikt spowszedniał i nikt nie ma siły, aby go rozstrzygnąć. A może trwać jeszcze długo. Ile lat walczy Nadniestrze?
 • @Tiamat 12:25:54
  Jasne. Oczywiście, ze podburza. Pojawiają się ochotnicy z Rosji (acz nie tylko stamtąd). Mnie smieszy taka wiara w jakiejś altruistyczne podejście mocarstw. Jedni bezkrytycznie wielbią USA, inni Rosję. A mocarstwa starają się być pragmatyczne. Podsyłają swoich. Taki Motorola pochodził z Komi, a przed wojną na Ukrainie mieszkał w Rostowie.
  Rosji obecna sytuacja pasuje. Wśród mieszkańców Ukrainy nastąpiło takie pęknięcie, ze już razem żyć nie mogą. Ale Rosja w bliskiej perspektywie terenów Donbasu-Ługańska nie przejmie. To żadne wzmocnienie Rosji a obecna sytuacja uniemożliwia przyjęcie Ukrainy do struktur zachodnich.
 • @Wican 12:55:12
  "Wśród mieszkańców Ukrainy nastąpiło takie pęknięcie, ze już razem żyć nie mogą. Ale Rosja w bliskiej perspektywie terenów Donbasu-Ługańska nie przejmie. To żadne wzmocnienie Rosji a obecna sytuacja uniemożliwia przyjęcie Ukrainy do struktur zachodnich."

  Rosja nie jest w stanie podzwignąć Ukrainy z ruiny. Zresztą nikt nie jest w stanie.

  Dlatego Rosja będzie utrzymywać wpływy, i traktować Ukrainę jako państwo buforowe, oraz drenować siłę roboczą. Polska też drenuje.
 • @Wican 12:44:58
  Nie wiem skad masz takie amerykanskie wiadomosci.
  Wojska rosyjskie na Krymie byly od 300 lat i flota czarnomorska. Kiedy powstalo sztuczne panstwo Ukraina, na terenach innych panstw w 1991 roku - to Rosjanie dzierzawili Sewastopol i placili ogromne sumy rocznie na mozliwosc trzymania czarnomorskiej floty.

  Jalta nigdy nie byla ukrainska. Krym nalezal do roznych panstw w swoich dziejach - ale NIGDY do Ukrainy.
  Dobrze sobie przypomniec moze II wojne swiatowa.
  Niemcy okupowali Krym przez dwa lata.
  Rosjanie poniesli ogromne straty w obronie Krymu.

  Nawet za czasow sowieckich - Ukraina nie byla panstwem, byla republika Zwiazku Rad. Kto umie czytac to wie dlaczego Chruszczow ADMINISTRACYJNIE zlaczyl Krym z Ukraina.
  Nie jest to zadna tajemnica.
 • @Wican 12:42:18
  Niewielu ludzi wierzy w przyszlosc Ukrainy.
  Senator McCain obiecal Ukraincom na majdanie:
  "Ukraina ma taka przyszlosc na jaka sobie zasluzyla".
 • @Tiamat 14:47:53
  //Senator McCain obiecal Ukraincom na majdanie//

  Wiele rzeczy działo się na majdanie.Na przykład aktywiści amerykańskich instytucji nawoływali Berkut do zaprzestania działań.Jakieś amerykańskie przybłędy w asyście księdza straszyły że w tłumie znajdują się KUPIENI przez nich ludzie którzy odnotowują wszystkie ruchy Berkuta w celu przekazania ich trybunałowi w Hadze.
  Jak tego nie usłyszeć i zobaczyć to trudno uwierzyć.
  https://www.youtube.com/watch?v=OSamnSBW0cs
 • Gloryfikujecie ludzi którzy zwrócili się przeciw własnemu państwu nie tylko władzy.
  Tiaaaaaa. "Heroes of (New) Russia.
  Mydlenie oczu pod przykrywką walki z banderyzmem (drugi problem Ukrainy). Ciekawe czy tak samo wszyscy by myśleli gdyby chodziło tu o Niemcy i Śląsk. Ciekawe czy Rosja byłaby taka szczera i skłonna oddać Kaliningrad gdyby poprzez głos tamtych mieszkańców chciał przyłączyć się do Polski. Wychwalacie zdrajców i wichrzycieli działających przeciw Ukrainie jako Państwu i terytorium. Większość z nich, tak jak napisałem, to zdrajcy Ukrainy która w traktatach o jej niezaprzeczalnej suwerenności zrzekła się pod warunkiem nietykalności jej granic ponad 500 ładunków jądrowych. Gdyby je posiadała nie było by takich ludzi jak dla przykładu wyżej wymieniony. Co tu dużo gadać. Nasz Kuklinski to zdrajca ale porównując to tamci ze wschodniej Ukrainy po tysiąc razy dla każdego suwerennego państwa gorsi. No ale trzeba być ślepym lub manipulantem aby tego nie widzieć. Bandera był i zdechł a jego pamięć przeminie. Zabranych przez Rosję terenów Ukrainy nikt już nie zwróci. ZSRR popełnił wielki błąd ze szkodą dla wszystkich. Dobrowolnie oddał Ukrainie tereny których od początku nie powinien oddawać, szczególnie Krym i Sewastopol a teraz ludzie cierpią bo Rosji się odmieniło.
 • @Wican 12:55:12
  Ja przede wszystkim trzymam sie historii.

  I pamietam, jak w czasie referendum na Krymie zolnierze ukrainskiej armii uciekali do armii rosyjskiej.
  Zdaje sie, ze Wican nie rozumie i nic chce wiedziec, ze na Krymie mieszkalo wielu rosyjskich weteranow i wiekszosc mieszkancow mowila tylko po rosyjsku. Mieli swoje rodziny w Rosji i nigdy nie bylo problemow z przekroczeniem granicy. Wielu Krymczan pracowalo w Rosji.
  Wielu mieszkancow Donbasu mialo rodziny i prace w Rosji. Granica byla otwarta.

  Rosjanie nie musza podburzac rosyjskich Ukraincow na Donbasie. To chyba oczywiste.
  Jak mozna bylo przeprowadzic ustawe w Wierchownej Radzie o zakazie ojczystego jezyka. Ukry calkiem zglupialy!!!!

  Kanada jest dwujezyczna, Afryka Poludniowa ma 5 oficjalnych kezykow, Szwajcaria 3.

  A tylko nagle na Ukrainie kazali gadac w nieswoim jezyku.

  Taki zakaz mowienia we wlasnym jezyku jest zbrodnia przeciwko ludzkosci co obwiescil Proces Norymberski.

  Na Donbasie nie meszkaja nowoprzybyli emigranci. Ci ludzie sa tam od wielu, wielu pokolen. To ich ziemia i ich jezyk.
  Hitlwr zabranial polskim wiezniom mowic po polsku.
  Ladne praktyki przyjela tzw. wolna Ukraina!! Goebels sie klania. I Prawy Sektor..

  Polskich studentow pobili lotry we Lwowie - bo mowili po polsku.

  W polskim miescie nie wolno mowic po polsku???!!!
 • @Stara Baba 15:05:24
  // ZSRR popełnił wielki błąd ze szkodą dla wszystkich. Dobrowolnie oddał Ukrainie tereny których od początku nie powinien oddawać, szczególnie Krym i Sewastopol a teraz ludzie cierpią bo Rosji się odmieniło.//

  Przede wszystkim nie ZSRR a jeden człowiek o nazwie Borys Jelcyn.
  Niewiele wiadomo ale to że w roku 1992 Jelcyn nie nosił tytułu Borysa Wsieja Rusi to wiadomo na pewno.
  Decyzja Jelcyna naruszała wszystkie prawne mechanizmy ustalone do rozwiązywania takich kwestii.
  A jak Stara Babo nazywają się postanowienia sprzeczne z prawem ?
 • @Tiamat 15:06:09
  Manipulujesz jak zawsze. Nikt rosyjskojęzycznym nie zabrania na Ukrainie mówić po rosyjsku a już na pewno żadne prawo. Jak każdy szanujący się naród i państwo w końcu zdecydowano iż oficjalnym i urzędowym językiem ma być ukraiński a nie jak dotychczas rosyjski na równi z ukraińskim. Ciekawe czy Polacy czuli by się dobrze gdyby przy języku polskim oficjalnym czyli urzędowym był niemiecki lub rosyjski? Gdyby weszli do swojego państwowego urzędu a tam do nich po niemiecku. Tak więc nie manipuluj. W US gdy czasami dostaję w urzędzie do wyboru angielski lub hiszpański to krew mnie zalewa... tak jak większości obywateli w USA. No ale jest to państwo stworzone z emigrantów więc każdy na razie przymyka na to oko jednak oprócz Latino nikt z tego powodu nie jest szczęśliwy. Na szczęście w paszportach jest tylko angielski.

  PS: ukraińska ustawa napisana jest niejasno i źle dlatego jest tyle niedomówień i prób wykorzystań do politycznych celów.
 • @ikulalibal 15:16:10
  To już Rosji wewnętrzny problem. Podpisy na oficjalnych papierach zostały złożone. To ze Polacy nie zgadzają się z niekonstytucyjnymi decyzjami rządu PiS-u i Dudy nie znaczy ze decyzje te nie staja się faktycznym prawem.
 • @Stara Baba 15:05:24
  "Ciekawe czy Rosja byłaby taka szczera i skłonna oddać Kaliningrad gdyby poprzez głos tamtych mieszkańców chciał przyłączyć się do Polski."

  Jeśli już, to oddadzą Koenigsberg Niemcom. Za sowitą komepensację i za zgodą tamtejszych mieszkańców. Może mieszkańcy rejonu Olsztyna też będą chcieli.
 • @Tiamat 15:06:09
  "Kanada jest dwujezyczna, Afryka Poludniowa ma 5 oficjalnych językow, Szwajcaria 3."

  Szwajcaria ma 4 (retoromański).

  No i Belgia ma dwa, Krym trzy. Rosja 35 (na poziomie lokalnym). Indie 22.
 • @Pedant 15:35:26
  "Jeśli już, to oddadzą[Rosjanie] Koenigsberg Niemcom". -

  --- Myślę, że nie oddadzą, bo by się znacznie rozbroili.
 • @Stara Baba 15:27:41
  "Ciekawe czy Polacy czuli by się dobrze gdyby przy języku polskim oficjalnym czyli urzędowym był niemiecki lub rosyjski?"

  Ciekawe jak by się Polacy czuli, gdyby w urzędach musieli się posługiwać kaszubskim albo śląskim, albo Irlandczycy irlandzkim. Większość Ukrainców jest rosyjsko-języczna.
 • @Stara Baba 15:27:41
  //Nikt rosyjskojęzycznym nie zabrania na Ukrainie mówić po rosyjsku a już na pewno żadne prawo. //

  Po pierwsze zabrania.
  Po drugie zgodnie z przedreferendalnymi ustaleniami z 1991 roku j.rosyjski miał się stać językiem urzędowym.
  Rosyjska "mniejszość" wynosząca w 1991 25% chce (a międzynarodowe prawo zaleca) nie tylko mówić ale czytać książki,studiować itd w j.rosyjskim.

  //Ciekawe czy Polacy czuli by się dobrze gdyby przy języku polskim oficjalnym czyli urzędowym był niemiecki lub rosyjski? //


  Pierwsze jaskółki już się pojawiają.I zapewniam że nie mają żadnego wpływu na moje samopoczucie.


  https://bi.im-g.pl/im/73/8d/13/z20501363V,12-wrzesnia-2008-r--Radlow--ok--60-km-od-Opola--Pr.jpg
 • @Stara Baba 15:05:24
  "Mydlenie oczu pod przykrywką walki z banderyzmem (drugi problem Ukrainy)". -

  --- Otóż nie. Nastąpił ciąg morderstw ludności rosyjskojęzycznej. To najbardziej znane to zamordowanie w Odessie ponad stu ludzi. Ludziom z Ukrainy było nie po drodze z jankesami i banderą. Tak jak Polakom nie było po drodze z hitlerowskim najeźdźcą.
 • @Stara Baba 15:32:48
  //To już Rosji wewnętrzny problem//

  Ktoś twierdzi że jest inaczej?
  Ciągle jeszcze pozostaje i czeka na szczęśliwe rozwiązanie UKRAIŃSKI WEWNĘTRZNY PROBLEM rosyjskiej mniejszości.
 • @Stara Baba 15:27:41
  "W US gdy czasami dostaję w urzędzie do wyboru angielski lub hiszpański to krew mnie zalewa..."

  Eat your heart out, you bigot.

  https://www.youtube.com/watch?v=20g--3XltaM
 • @zygmuntbialas 15:43:13
  ""Jeśli już, to oddadzą[Rosjanie] Koenigsberg Niemcom". -
  --- Myślę, że nie oddadzą, bo by się znacznie rozbroili.

  Teraz nie jest czas, ale jak ułożą relacje z Niemcami to czemu nie. Mogą sobie zostawić bazę morską.
 • @Stara Baba 15:27:41
  Na pewno ?. https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/wegry-oprotestowaly-ukrainska-ustawe-oswiatowa-organizacjach-miedzynarodowych/
 • @Tiamat 14:44:30
  Dziękuję za wszystkie Pani komentarze. Są zawsze bardzo cenne bo oparte są na prawdzie i faktach.

  A ludzi którzy są zamknięci na fakty i prawdę to nie ma sensu przekonywać. Szkoda energii i czasu.

  Pozdrawiam Panią Serdecznie.

  p,s. Rosja broni i będzie bronić ludność w Donbasie bo tam żyją ludzie bardziej oddani Rosji niż żydowscy oligarchowie w Moskwie którzy w każdej chwili mogą wbić nóż Rosjanom w plecy.
 • @Pedant 15:59:36
  "Mogą sobie zostawić bazę morską". -

  --- Mają Rosjanie doświadczenia z Krymem. Było w pewnym momencie niebezpiecznie.
 • @Pedant 15:57:40
  ja bigot? :-))))))))
  bigot - a person who is intolerant toward those holding different opinions.

  Przecież to ty Pedant mnie za poglądy teraz atakujesz. Ja pokazuję że moje poglądy są inne od opisanych. Nie atakuję ani nie używam wulgarnych słów w stronę ludzi z którymi różnię się poglądami. Tak więc kto jest tu BIGOT?

  PS: pięćdziesiąt lat temu USA było innym państwem. Nie było multi-kulti jak i przywilejów mniejszości. Wszyscy byli równi w prawie a w urzędach panował angielski. Czarnoskórzy także wychodzili na prostą. To wtedy wprowadzono luźne przepisy emigracyjne pozwalające Latynosom i innym emigrantom bez trudności przyjeżdżać do USA. To wtedy w prosperującym państwie zaczęła się powolna degradacja. Uprzedzając twój następny wpis, moja część rodziny albo część tego co po powstaniu listopadowym zostało zjawiła się w USA już w ~1840 uciekając przez Francję po tamtej klęsce.
 • @Stara Baba 15:05:24
  Już większych bredni to nie dało ci się wymyślić ?

  Pomijasz celowo z premedytacją fakty, że obca agentura CIA i miliardy dolarów byly w pompowane w przewrót i bandyckie obalenie demokratycznie wybranego prezydenta i rządu.

  Komu ty tą swoją ciemnotę tu wciskasz !

  Zamieniłś się z inną częścią ciała na rozum?
  Kto tu jest zdrajcą, bo wedlug logiki to ci co zdradzili miliony Ukraińców kolaborując z ze zbrodniarzami z USA i banderowskimi szumowinami zpod znaków nazi i bydlackiej swołoczy bandery i przez morderstwa na Majdanie oraz wynajętych płatnych morderców z Gruzji obalili legalne demokratycznie wybrane władze.
 • @Repsol 16:11:55
  No i co z tego że oprotestowały? Znaczy to że Ukraina dążyła w dobrym narodowym kierunku. Każdy który ma interes w trzymaniu mniejszości na terenie obcego państwa będzie protestował. Ukraina aby stać się naprawdę suwerenną musi rozwiązać kwestie narodowego urzędowego języka. To jest mus i podstawa do niezależnego państwa. To nie państwo emigrantów.
  Popatrzcie na Białoruś. Oni już zapomnieli swojego języka i posługują się tylko rosyjskim. Białorusini sami o tym głośno mówią że mają dylemat kim sami są. Aby było śmieszniej w Polsce jest o kilka razy więcej szkół które wykładają j.białoruski aniżeli w samej Białorusi.
 • @Stara Baba 16:31:04
  "Uprzedzając twój następny wpis, moja część rodziny albo część tego co po powstaniu listopadowym zostało zjawiła się w USA już w ~1840 uciekając przez Francję po tamtej klęsce."

  Świetnie zachowali polski język.
 • @Stara Baba 16:31:04
  Władza zdobyta przez pucz i morderstwa nie jest dla milionów Ukraińców legitymna więc nie godzą się by żyć pod dyktat puczystów.

  Puczyści powinni być osądzeni za zdradę i skazani.

  A poza tym, jak Kosowo Zachód mógł przemocą oderwać od Serbii to Rosja miała takie samo prawo Krym przywrócić w skład Rosji.

  Hipokryzja zachodnich żydoli nie zna umiaru.
 • @Stara Baba 16:39:33
  Poczytaj jak sprawy o Donbasie opisuje niezależna kanadyjska reporterka..

  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/153043,donbas-donieck-polityczni-i-medialni-manipulatorzy

  To może spojrzysz s perspektywy prawdy.
 • @Monaco 16:32:42
  O jakiej ciemnocie człowieku mówisz? Co ma wspólnego mieszanie się CIA z faktem iż każde państwo aby stać się naprawdę w miarę suwerennym musi prawnie uregulować kwestie oficjalnego języka i to na swoją korzyść a nie sąsiada! CIA i USA z zachodem jak i Rosja tylko Ukrainie w tym procesie przeszkadza i bruździ bo jest im nie na rękę. Niezależna Ukraina to Ukraina mniej podatna na każde wpływy.
  _To wy, prowschodnia ekipa, mieszacie fakty związane z działalnością służb zachodnich na Ukrainie z procesami które muszą nastąpić aby Ukraina stała się niepodległą i w miarę niezależna od Rosji ale także i Zachodu! To jest podstawą. Wy jednak mydlicie ludziom oczy mieszając sprawy bytu państwa ukraińskiego z działalnością rosyjską jak i amerykańską robiąc w ten sposób mętlik i tuszując sprawy dla Ukrainy najważniejsze czyli budowanie swojej narodowości bo tak naprawdę jej jeszcze nie ma.
  Pitolić to wy wszyscy możecie sobie we własnym gronie. Mnie na te bajki nie nabierzecie.
 • @Stara Baba 16:51:50
  Czytaj , tu także wszystko o sytuacji na Krymie.

  Kanadyjska reporterka obala obłudę

  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/152285,krym-zdemaskowani-polityczni-i-medialni-manipulatorzy
 • @Stara Baba 16:51:50
  To wy pro yankieskie i zydowskie celowo i świadomie ogłupicie ludzi i pitolicie w żywe oczy kła stwa i brednie. I fałszujecie fakty.

  Po zbrodniczym zamachu kto obją tam rządy, žydzi i piony probanderowskie przysłanie z USA i z Kanady.

  A prezydentem został zbir wyzuty człowieczeństwa rzeźnik ludnosci w Donbasie złodziej zdrajca i kolaborant z amerykańskimi jego kuratorsmi oligarcha pierduszeko, otoczony nazistowskimi batslionami Azov , Ajdar i innymi bydlakami potomkami ludobójców Polaków.

  Te swoje kłamstwa i zachowaj dla siebie, tu jest Polska i mimo ,ze mainstreamowe media są w łapach zydów my mamy swój rozum otwarty i widzący zachodnich manipulatorów obłudę
 • @Stara Baba 16:31:04
  "A bigot is someone who doesn't tolerate people of different races or religions. If you have an uncle who is a bigot and tells racist jokes at Thanksgiving, you may need to talk to him and tell him it's not okay. A bigot can also be someone who refuses to accept other ideas, as in politics."

  Słowo "bigot" ma parę znaczeń, użyłem pierwsze z nich.

  https://www.vocabulary.com/dictionary/bigot
 • @Monaco 16:43:03
  "A poza tym, jak Kosowo Zachód mógł przemocą oderwać od Serbii to Rosja miała takie samo prawo Krym przywrócić w skład Rosji."

  Krym był autonomiczną republiką, z zastrzeżonym prawem w konstytucji Ukrainy do referendum.
 • @Stara Baba 16:51:50
  "każde państwo aby stać się naprawdę w miarę suwerennym musi prawnie uregulować kwestie oficjalnego języka i to na swoją korzyść a nie sąsiada!"

  Czyli Belgia ma prawo pozbawić francuskiego statusu języka urzędowego?

  Byłby to ciekawy i gwałtowny eksperyment, szczególnie jeśli dokonany przez flamandzkich nacjonalistów po zamachu stanu.
 • @Pedant 17:23:53
  Ale cóż można by jeszcze więcej przykładów podać, np, że południowo-wschodnia Ukraina to nie Ukraina tylko Rosja.

  A ludność tam mieszkająca to w większości etniczni Rosjanie, którzy mają prawo walczyć o powrót tych ziem do macierzy do Rosji, tak jak my Polacy mieliśmy prawo w Powstaniu Wielkopolskim i Powstaniu Śląskim walczyć o połączenie tych ziem z Polską.

  Tylko pan @stara baba, o dziwo jest ślepy i głuchy na fakty i na prawdę.
 • @Pedant 17:16:48
  Bigot to ktoś, kto nie toleruje ludzi różnych ras lub religii.

  Pozdrw.:)
 • @Monaco 17:38:35
  "Tylko pan @stara baba, o dziwo jest ślepy i głuchy na fakty i na prawdę."

  Prawdopodobnie są dwa powody, nienawidzi Rosjan, więc chce aby rosyjsko-języczni Ukraińcy i Rosjanie na Ukrainie byli prześladowani.

  Drugi powód, czerpie opinie z medialnej propagandy.
 • @Pedant 17:55:04
  Albo ma korzenie banderowskich przodków którzy przed sprawiedliwością uciekli do Kanady.

  ???
 • @Leonardo da Vinci 21:34:41
  Z tą wyprawą mityczną wyprawą na Kijów to nie jest tak prosto. Kiedyś obił mi się o oczy artykuł polskiego dziennikarza mieszkającego na Donbasie, który opisał jak to wyglądało wycofanie sił powstańczych z Krematorska, Sławińska itd. Siły ukraińskie były w odwrocie, ale trzeba pamiętać, że nie walczyła tam cała armia ukraińska, ale w większości przymusowi poborowi, najemnicy i kryminaliści z "prawego sektora" oraz innych batalionów ochotniczych. Natomiast siły powstańców wielokrotnie mniej liczne również były już wyczerpane walkami w kotle iłowajskim i debalczewskim. Nie były też tak zorganizowane i uzbrojone jak dziś. Podpisanie "Mińsk 1" rzeczywiście dało drugi oddech ukraińcom, którzy "wycofali się na z góry określone pozycje" - ironizując ówczesnego naczelnego wodza sił junty kijowskiej, Poroszenkę", ale i jednocześnie dało czas na umocnienie się sił obu republik. Pamiętaj, że w ŁRL doszło do zmiany władzy z niepewnego Igora Płotnickiego na Leonida Pasecznika, więc to też nie była sytuacja dogodna do kontynuowania walk. W ubiegłym roku zostały przyjęte ustawy o granicach obu republik i obejmują stan sprzed 2014 roku czyli cały obszar Donbasu i nie wygląda na to, żeby DRL/ŁRL miały z niego zrezygnować. W międzyczasie FR ułatwiła mieszkańcom Donbasu przyjęcie rosyjskiego obywatelstwa, więc powoli Donbas integruje się z FR. Póki co obowiązuje Mińsk2, ale ostatnie oświadczenia obu liderów DRL/ŁRL świadczą, że po 6 latach nękania ostrzałami artyleryjskimi, prowokacjami, niszczeniem infrastruktury i mordowania mieszkańców linii rozgraniczenia - przyszedł czas na bardziej zdecydowane kroki.
 • @charon 18:50:39
  Dziękuję bardzo za tą informację.
  Życzę obrońcom Dobasu odzyskania całego terytorium.
  A Rosji by zdecydowanie pomogła całemu południu i wschodowi o oderwanie się od banderowskiej upadliny.

  Pozdrw. :)
 • @Stara Baba
  Zapraszam do elementarza .Salut : https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • @Repsol 23:05:16
  Dzięki za ten patriotyczny link.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej