Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Cel Zachodu zniszczyć Rosję od środka.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zachód sponsoruje handel śmiercią w Rosji. Cel Zachodu, zniszczyć Rosję !

 

Cel Zachodu, zniszczyć Rosję !


Cel. Zniszcz Rosję: Zachód sponsoruje handel śmiercią w Rosji.

Liberałowie i środki masowego przekazu w rękach liberałów są za narkotykami.

Za pieniądze zachodnich organizacji pozarządowych, starają się stworzyć wśród Rosjan neutralne, a nawet pozytywne nastawienie do narkotyków.

Na przykład w publikacji „Mediazona” opublikowano artykuł na temat uzależnienia od narkotyków. Skomentowali to tak zwani eksperci z FAR. Nawiasem mówiąc, wcześniej fundusz ten wielokrotnie promował uzależnienie od narkotyków i został w Rosji ukarany za stosunki z fundacją Soros'a.

Pracownik fundacji, Ekaterina Selivanova, nawet broniła dziewczęta uprawiające prostytucję i używające narkotyków.

 

  „Projekt”

Romana Badanina, który wcześniej studiował na Uniwersytecie Stanforda, a nawet otrzymał stypendium na stworzenie własne media, publikuje podobny obraz broniący narkomanów i prostytucję. Cóż, fundusze zagraniczne i organizacje pozarządowe sponsorują wszystkich tych którzy chcą zdemoralizować, znieczulić młodych Rosjan.

Oprócz Fundacji Sorosa jest też National Endowments for Democracy (NED) i Międzynarodowy Instytut Republikański (IRI).

Na Zachodzie propaguje się już od dawna, że narkomani ta są biedni chorzy, a niektóre narkotyki nie stanowią zagrożenia.

Dlatego w USA Amerykanom i w zachodnioeuropejskich krajach  młodym mieszkancom często aplikują leki przeciwdepresyjne i opioidy, które całkowicie uzależniają i ludzie bez tych "leków" nie mogą się obejść.

Fundusze zagraniczne pod szyldami Fundacji Sorosa, National Endowment for Democracy (NED) i Międzynarodowy Instytut Republikański (IRI) próbują uruchomić w Rosji. W tym celu wykorzystują liberalne media, które „przygotowują” Rosjan, sugerujac, że narkotyki są dobre, a narkomani są z powodu panującej sytuacji w Rosji niezadowoleni i potrzebują wsparcia.

 Odbywa się to w celu zniszczenia rosyjskiego społeczeństwa, aby stało się stadem narkomanów o słabej woli, którzy bez myślenie uwierzą we wszystko, o czym mówią im "wolne"  antyrosyjskie media kupione i zarządzane przez cudzoziemców.

 Mimo że władze na różne sposoby walczą z tym niszczącym zjawiskiem, to ten wrogi dla Rosji trend postępuje a współwinne są liberalne partie, które zrzeszają najbogatszych ludzi  w Rosji których synalkowie i córy studiując na zachodnich uczelniach wracają do Rosji zdemoralizowani i swoją działalnością wspieraja i chronią obcą agenturę działającą na szkodę Rosji.

 Według patriotów Rosji takie organizacje pozarządowe jak Memoriał czy Centrum Sacharowa powinny zostać zamknięte jako dywersyjne, niepatriotyczne.


Na szczęście te dwie liberalne partie – Jabłoko i PARNAS – w ostatnich wyborach parlamentarnych w Rosji otrzymały mniej niż 1 proc. Partia kolaboranta i zdrajcy Rosji Aleksieja Nawalnego w ogóle nie dostała pozwolenia na udział w wyborach.

Kreml daje tym samym do zrozumienia, że ruch liberalny w Rosji jest „pomarańczowym zagrożeniem” (określenie, które nawiązuje do próby przeprowadzenia zamachu stanu i odnosi się do wydarzeń na Ukrainie z roku 2004) i tym samym powinien pozostać pod ścisłą kontrolą wywiadu.

Wśród wrogów Rosji i zdrajców znajdują się m.in.:

Niezależne redakcje mediów z siedzibami w Moskwie i w regionach; niektóre instytucje edukacyjne: Uniwersytet Europejski w Petersburgu oraz Moskiewska Wyższa Szkoła Nauk Społecznych i Ekonomicznych; nowe grupy urbanistów w Moskwie i innych dużych miastach; organizacje pozarządowe, w tym Memoriał, Centrum Sacharowa, Liberal Mission Foundation, Committee of Civil Initiatives (Komitet Inicjatyw Obywatelskich) itp. część elit kulturalnych związana z literaturą, teatrem i kinem; są tzw "obrońcy praw człowieka" w tym młodzi prawnicy, tłumacze i wydawcy... .

Wszystkie te grupy łączą wspólne idee i wspólna wizja, jak upadek, zniszczenie silnej niezależnej Rosji i polityki Putina. Ich cel to rozpad i rozgrabienie Rosji i przekazanie dostępu do surowców, wszelkim zachodnim szubrawcom, eksploatantom i żydowskim złodziejskim spekulantom i banksterom. Grupy te mają na terenie Rosji do dyspozycji swoje media, takie jak Dozhd (TV-Rain), „Novaya Gazeta”, , , „The New Times”, InLiberty, itp. ... .

 Rosja to wszystko toleruje ponieważ wie że większość Rosjan jest przeciwna liberalnym partiom i jest przeciwna wrogim dzialaniom tych struktur i organizacji.

Właśnie w obawie liberalnych wpływów i dokonywanej przez nich destrukcji. Powstają ruchy patriotyczne i mnożą się. Obecnie wielu Rosjan szczerze wierzy, że by chronić Rosję i jej niepodległość i tzw. „tradycyjne wartości”, należy wzmóc kontrolę a takie organizacje pozarządowe jak Memoriał czy Centrum Sacharowa powinny zostać zakazane, zamknięte jako obce, wrogie i niepatriotyczne.

 Jak widać piętno upadku ZSRR lat 90tych i rządy liberałów w Rosji, kolaboranta z amerykańskim imperializmem pijusa Jelcyna ludzie tam dobrze pamiętają i wyciągnąć potrafili odpowiednie wnioski.

 Nie to co u nas w Polsce, że zdradzieckie szumowiny pookrągłowego stołu już od 30 lat z Polski robią Polin.

Semikolonie USA i Israela... . !!!

 

 

KOMENTARZE

 • ⚄⚄⚄⚄⚄
  Liberalizm niszczący strukturę państwa, globalizacja, epidemia, pandemia, to wszystko jedna zaraza rodem z USA. Całe zło i wszstkie deprawacje przychodzą do Europy z USA.


  Sal :))) ✔
 • Najgorszym czarcim wynalazkiem idącym z zachodu
  są zabawki świecidełka, tak jak przysłowiowe paciorki, za które kupowało się przyszłość narodów.

  I nadal nas takimi paciorkami mamią, a to ameryckim stylem życia w filmach tłoczonych do głowy, a to przyzwyczajaniem do eksterminacji w grach komputerowych, o to jachtami na Bachamach, a to pozorami wspólnoty na ćwiekaczu, itd.

  I swoją przyszłość nieustannie sprzedajemy za plewy.
 • @Leonardo da Vinci 03:52:44
  Deprawuje bogactwo i władza. Tak to już jest że jak już stać cię właściwie na wszystko wtedy zaczynasz szukać innych podniet. Patrząc na historię to każde imperium tak samo upadało. Kiedy już byli na szczycie wzrastało zapotrzebowanie na odurzanie się, rozwiązłość, rywalizacja o władzę i znaczenie we własnym gronie. Tak i teraz jest, znudzone elity mające praktycznie wszystko wymyślają coraz bardziej egzotyczne idee i za pomocą swoich praktycznie nieograniczonych zasobów próbują je wprowadzić. Żeby to była jeszcze jedna idea to pół biedy, ale każdy krezus ze swoim otoczeniem ma swoją osobistą wizję świata. Na mój gust skończy się to nielichą rewoltą która zmiecie tą kamarylę z powierzchni Ziemi.
 • @Leonardo da Vinci 03:52:44
  "Liberalizm niszczący strukturę państwa, globalizacja, epidemia, pandemia, to wszystko jedna zaraza rodem z USA. Całe zło i wszstkie deprawacje przychodzą do Europy z USA."

  Covid19 przybył z Chin, a Chiny to sojusznik Rosji.
  Co Putin myśli o liberaliźmie?

  https://www.dw.com/image/49277425_303.jpg

  https://www.dw.com/pl/die-zeit-bracia-putina-na-zachodzie-tak%C5%BCe-w-polsce/a-49464760
 • Na szczęście już od 2012 r
  działa prawo o "obcym agencie" zgodnie z którym fundacje i inne jaczejki korzystające z zagranicznych dotacji muszą przyjąć status "obcego agenta"
  dzięki czemu każdy wie z kim ma do czynienia.W przeszłości bowiem bywało że fundacje (zwłaszcza ekologiczne) przyciągały naiwnych wolontariuszy którym następnie prano mózgi antyrosyjską propagandą.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Foreign_agent

  USA ustawę o obcym agencie wprowadziła już w dalekim 1938 r ale najwyraźniej pragnie utrzymac monopol gdyż ostro krytykuje te państwa które sięgają po podobne rozwiązania.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Foreign_Agents_Registration_Act

  //wielu Rosjan szczerze wierzy, że by chronić Rosję i jej niepodległość i tzw. „tradycyjne wartości”, należy wzmóc cenzurę,//

  To prawda.I jakby nie zabrzmiało to paradoksalnie sytuację taką osiągnięto ortodoksyjnie przestrzegając wolności słowa .
  Liberałowie oraz inne robactwo ponieważ są głupi jak stołowe nogi, pisali a jeszcze lepiej:mówili w telewizjach, co chcieli,co uważali i co im leżało na sercu dzięki czemu zyskali taką "popularność" z którą pokazać się ludziom na ulicy jest niebezpiecznie gdyż każdy przechodzień jest wrogiem.
 • @ikulalibal 08:52:27
  Bo tak trzeba, pozwolić wszystkim gadać. Tylko wszystkim, to znaczy wszystkim. A nie tylko GW i TVN, GP I TVPIS.
 • @Talbot 08:35:22
  Ponieważ kraje na całym świecie walczą o kontrolę nad wirusem, naukowcy starają się ustalić, skąd pochodzi i - co ważniejsze - dokąd zmierza.

  Sprawozdania na temat wirusa koronawirusa lub COVID-19 mają duży wpływ na świat. Toczą się wokół nas różne spekulacje i liczby z różnych regionów, mówi się, że gdzieś z powodzeniem wdrożono szczepionki, ale jednocześnie słyszymy, że musimy poczekać półtora roku. Dostaliśmy go od nietoperza, ale wielu ludzi podejrzewa już nie tylko biochemię w Chinach ale że wirus został celowo przywieziony z USA do Chin by sparaliżować chinską gospodarkę zagrażającą właśnie USA.

  Zmutowany wirus
  Profesor dr. Wim v.der Poel specjalista badający chorobotwórcze wirusy od 20 lat prowadzi badania nad tymi typami wirusów. „Określenie COVID-19 w odniesieniu do choroby jest używane głównie przez WHO, ale on woli mówić o koronawirusie SARS 2. Wirus jest bardzo podobny do SARS z 2003 r., Ale zmutowany w wersji, która jest znacznie łatwiejsza i szybsza do zainfekowania od osoby do osoby i tak jest przekazywany. Dla porównania, władze chińskie zidentyfikowały SARS dopiero po 4 miesiącach w 2003 r., A następnie pomyślnie przejęły kontrolę. SARS Corona 2 został już w pełni sklasyfikowany po 1 miesiącu. I wciąż zaraża o wiele więcej osób. Nawiasem mówiąc, teraz mają te rzeczy w znacznie lepszej kolejności.

  Amerykanscy naukowcy stworzyli jeden z najniebezpieczniejszych wirusów: wysoce zakaźną odmianę H5N1.

  W wywiadzie dla ScienceInsider badacz Ron Fouchier nazywa to „prawdopodobnie jednym z najniebezpieczniejszych wirusów, jakie możesz stworzyć”. Jego zespół badawczy stworzył wirusa. Jest to genetycznie zmodyfikowany wariant H5N1: lepiej znany jako wirus ptasiej grypy, którym ludzie mogą również zostać zarażeni. Naukowcy dostosowali go tak, aby wirus mógł być teraz przenoszony z fretki na fretkę (zwierzęta, które reagują na wirusy grypy prawie dokładnie tak samo jak ludzie).

  https://www.owp.org.pl/images/stories/2020/R01.jpg

  Amerykańskie militarne bio-laboratoria na świecie .
 • @Talbot 08:35:22
  Przeczytaj. Covid przybył z Chin ?

  Warte uwagi ! O zbrodniczych działaniach USA.

  https://www.owp.org.pl/index.php/935-raport
 • @ dla leniwych, którzy nie klijają na linki - tu tylko mały fragment.
  " Armia USA regularnie wytwarza śmiertelne wirusy, bakterie i toksyny, co stanowi naruszenie Konwencji ONZ o zakazie rozprzestrzeniania broni biologicznej. Setki tysięcy niczego nieświadomych ludzi jest systematycznie narażanych na niebezpieczne patogeny i nieuleczalne choroby.

  Naukowcy zajmujący się bronią biologiczną pracują pod płaszczykiem dyplomacji, produkując nowe, zabójcze wirusy w laboratoriach należących do Pentagonu, rozsianych poza USA w 25 krajach. Te amerykańskie biotechnologiczne laboratoria są finansowane przez Agencję Ochrony ds. Redukcji Zagrożeń (DTRA) w ramach programu wojskowego o wartości 2,1 miliardów $ - Program Współpracy Biologicznej (CBEP). Są zlokalizowane w byłych krajach Związku Radzieckiego, jak choćby w Gruzji, na Ukrainie, Bliskim Wschodzie, południowo-wschodniej Azji i w Afryce.

  Kontrahenci Pentagonu produkują broń biologiczną pod przykrywką statusów dyplomatycznych

  Agencja Ochrony ds. Redukcji Zagrożeń (DTRA) zleciła znaczną część prac w ramach programów wojskowych prywatnym firmom, które nie są rozliczane ze swej działalności przed Kongresem, a przez to mogą działać swobodniej i lawirować na granicy prawa.

  Amerykański personel cywilny pracujący w Lugar Center także ma immunitet dyplomatyczny, mimo że nie są dyplomatami. W związku z tym, prywatne firmy mogą wykonywać swoją pracę pod płaszczykiem dyplomatów dla rządu USA, poza kontrolą państwa na terenie którego się znajdują – w tym przypadku Gruzji. Ta praktyka jest często stosowana przez CIA dla zapewnienia tajności swych przedsięwzięć poza granicami USA.

  We wspomnianym laboratorium biotechnologicznym na terenie Gruzji pracują trzy prywatne amerykańskie firmy - CH2M Hill, Battelle i Metabiota. Ci kontrahenci Pentagonu, prowadzą badania biotechnologiczne na zlecenie CIA oraz innych agend rządowych."
 • @Talbot 08:35:22
  Otwórz oczy !!! Otwórz umysł !!!

  To info dla nie widzących sprawców ... amerykańskich zbrodniarzy.

  "Badania Pentagonu nad rosyjskim szczepem laseczki wąglika

  Bakteria wąglika jest jedną z tych, nad którymi armia USA pracowała w celu wykorzystania jako broń biologiczna. Pomimo zapewnień Pentagonu, iż badania te miały charakter wyłącznie obronny, fakty mówią coś zupełnie innego. W 2016r. w Lugar Center w Tbilisi, Metabiota na zlecenie DTRA prowadziłabadania nad sekwencją genomu rosyjskiego szczepu laseczki wąglika. W 2017r. DTRA sfinansowała dalsze badania – 10 sekwencji genomu ludzi i zwierząt wyizolowanych z laseczki wąglika, przeprowadzony przez amerykański wojskowy zespół ds. badań medycznych, oddział 'Gruzja', w Lugar Center.

  34 osoby celowo zakażone gorączką krwotoczną krymsko-kongijską

  Jest to choroba wirusowa przenoszona przez kleszcze. Po raz pierwszy przebadana w 1944r. na Krymie. W 1969r. zdiagnozowana w Kongo, skąd pochodzi obecna nazwa. W 2014r. 34. osoby zostały zarażone gorączką krwotoczną krymsko-kongijską, w tym 4 letnie dziecko. 3 osoby zmarły. W tym samym roku personel naukowy Pentagonu przeprowadzał badania w ramach projektu finansowanego przez DTRA - „Epidemiologia chorób gorączkowych wywoływanych przez wirusy dengi i inne arbowirusy w Gruzji”. Projekt obejmował testy na pacjentach z objawami gorączki wirusowej oraz zbiór kleszczy, jako prawdopodobnych nosicieli wirusa, do dalszych analiz laboratoryjnych. 

  Przyczyna tak znacznego przyrostu zachorowań na tę chorobę w Gruzji wciąż nie jest jasna. Według raportu lokalnego departamentu weterynarii, tylko jeden kleszcz ze wszystkich przebadanych z terenu, gdzie wystąpiły zachorowania był nosicielem wirusa wywołującego gorączkę krwotoczną krymsko-kongijską. Wbrew zapewnieniom władz lokalnych, iż wirus został przeniesiony ze zwierząt na ludzi, to wszystkie przebadane próbki krwi zwierząt dały wynik ujemny. Brak zarażonych kleszczy i zwierząt jest trudny do wytłumaczenia, biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost zarażonych ludzi w 2014r. Oznacza to, iż wybuch zachorowań nie mógł być naturalny, lecz wirus rozprzestrzeniony został celowo. W 2016r. zebrano kolejne 21,590 kleszczy do bazy danych DNA do przyszłych badań w Lugar Center w ramach projektu Pentagonu - „Ocena seroprewalencji i różnorodności genetycznej wirusa gorączki krwotocznej krymsko-kongijskiej i hantawirusów w Gruzji”.

  https://www.owp.org.pl/index.php/935-raport
 • @Leonardo da Vinci 10:09:58
  "@Talbot 08:35:22
  Otwórz oczy !!! Otwór umysł !!!"

  Czy ten Obóz Wielkiej Polski ma coś wspólnego z Dariuszem Kosiurem?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3z_Wielkiej_Polski
 • @Talbot 10:15:03
  Istotną sprawą jest raport dotyczący zbrodniczej działalność USA w kwestii zakazanej broni biologicznej zastosowanej przy infekowaniu i zabijaniu ludzi oparty na dokumentach i faktach.

  Nie ważne kto publikuje prawdę, ważne jest ze publikuje i ujawnia prawdę.


  http://www.prisonplanet.pl/audycje/audycja_prisonplanetpl_,p1940159328
 • @Leonardo da Vinci 10:39:21
  "@Talbot 10:15:03
  Istotną sprawą jest raport dotyczący zbrodniczej działalność USA w kwestii zakazanej broni biologicznej"

  Nie będ kopał się z koniem, wszak Rosja zawsze była transparentna walcząc o pokój światowy.

  "Chiny i Rosja produkują broń biologiczną
  17 lipca 1995 | Świat | SW

  Raport amerykańskiego wywiadu

  Chiny i Rosja produkują broń biologiczną

  Chiny i Rosja wielokrotnie naruszały międzynarodową Konwencję o Broni Biologicznej z 1972 roku, która zakazuje rozwijania, produkowania i składowania tego rodzaju broni -- uważa administracja USA. W specjalnym dorocznym raporcie przygotowanym przez amerykański wywiad i podpisanym przez prezydenta Billa Clintona stwierdzono, iż Chiny prowadziły badania nad bronią biologiczną..."
 • @ikulalibal 08:52:27
  Opozycja która chce od środka zniszczyć kraj, oddać państwo w posiadanie obcym. To już nie jest opozycja tylko to jest zdrada i dywersja 5 kolumny.

  Dziwię się że takiego typa jawnie współpracującego z obcymi rządami jak ten Nawalny nie oskarżono jeszcze o zdradę i kolaboracje z wrogami Rosji.

  U nas z polecenia reżimu pisowskiego bez procesu i wyroku bezprawnie więzili Mateusza Piskorskiego przez 3 lata tylko za to, że chciał dobrych relacji Polski z Rosją.

  Pozdr.
 • @Leonardo da Vinci 10:39:21
  "Nie ważne kto publikuje prawdę, ważne jest ze publikuje i ujawnia prawdę. "

  No jasne - Prison Planet i Veterans Today to mutacja Russia Today
 • @marek500 07:43:31
  Tak, nadmiar bogactwa zwłaszcza młodym synalkom i córeczkom multimiliarderów może odbić się na umyśle.

  A starym objawia się to czasem zachłannością już nie tylko na pieniądze ale na władzę lub na jej wpływ.

  Pozdr.
 • @Talbot 11:40:09
  Pan nie chce w zaden sposób jednak zauważyć że raport opiera sie na faktycznych sprawach, dokumentach.

  Pan pisze o nie kopaniu się z koniem do @Leonardo da Vinci a czy ja mam kopać się z koniem gdy podam tu ten link ?

  https://www.m.pch24.pl/amerykanie-eksperymentuja-z-bronia-biologiczna---operacja-sea-spray-w-san-francisco,36933,i.html

  Czy wszyskie nawet prawicowe publikacje to ruscy agenci ?

  https://www.odkrywamyzakryte.com/operacja-sea-spray/

  Same dokumenty o brudnych działaniach USA.

  https://pl.qwe.wiki/wiki/United_States_biological_weapons_program


  Dziwna reakcja wszystkich amerykańskich bezkrytycznych popleczników gdy chodzi o uświadomienie, że obraz świętoszka USA to obraz zgoła fałszywy. Bo w Polsce oficjalnie nie ukazuje się nam prawdy jak bardzo zbrodniczym jest kryjące się pod fasadą demojracji i wolności
  właśnie taki kraj i taki reżim USA !.

  P.s. o Rosji rządowe i prywatne media głównego nurtu pompują nam same negatywy dzień w dzień od 30 lat. ... już zatem wszystko co złe wiemy a o USA ? Tylko własnymi siłami odkrywamy prawdę o zbrodniach naszego "sojusznika" mającego zbrodnie przeciwko ludzkości na sumieniu.

  Ja też nie chcę kopać się z koniem tak samo jak przypuszczam @Leonardo czy inni krytycy USA.

  :))
 • @Leonardo da Vinci 09:46:50
  Dołączyłem też linki w komentarzu do blogera @Talbot.

  Myślę że Ciebie zainteresują.

  Pozdr.:)
 • @interesariusz z PL 07:28:35
  Te świecidełka to marketing, celowo eksponowane przez Holywood'zkie produkcje.

  A za tą fasadą blinking kryje się ponura prawda o żyjących w USA ponad 40 milionów biedaków żywiących się w kubłach stojących przy Mc'Donaldach, nie ubezpieczonych i umierających na ulicy bez szans na pomoc medyczną. O ludziach mieszkających w norach ("domach") bez urządzeń sanitarnych, wody pitnej i kanalizacji ... .
 • @Talbot 11:40:09
  "No jasne - Prison Planet i Veterans Today to mutacja Russia Today"

  Śliczne. Nawet nie potrzeba, że dana informacja pochodzi od zimnego czekisty. Wystarczy nazwać źródło "mutacją" i "zwyciężamy" w debacie.

  Czy Pan, Panie Talbot, naprawdę wierzy że interlokutorzy są takimi idiotami? Straszne zadufanie i knajacka hucpa.
 • @Pedant 12:31:39
  Dlatego podałem blogerowi @Talbot różne linki które powinny otworzyć bramy do prawdy i nic poza tym.

  Pozdrw. :)
 • @Pedant 12:31:39
  "Czy Pan, Panie Talbot, naprawdę wierzy że interlokutorzy są takimi idiotami?"

  Nie - tylko uważam, że nie zdajecie sobie sprawy z tego, że Rosja istnieje tylko dlatego, że została stworzona przez bankierów amerykańskich i niemieckich. Putin to dobry policjant, a USA to zły policjant.
  Na tym polega MATRIX.
 • @Talbot 12:51:57
  ""Czy Pan, Panie Talbot, naprawdę wierzy że interlokutorzy są takimi idiotami?"
  Nie - tylko uważam, że nie zdajecie sobie sprawy z tego, że Rosja istnieje tylko dlatego, że została stworzona przez bankierów amerykańskich i niemieckich."

  Popełnia Pan bład. Inni naprawdę nie są takimi frajerami, jak się Panu wydaje. Musi się Pan obracać wśród strasznych głupków, i myśli Pan, że cały świat się z nich składa.

  Nie jest Pan taki cwany, jak się Panu wydaje. Więcej pokory.
 • @Pedant 12:57:55
  https://img22.dmty.pl//uploads/201204/1334357494_by_Santeri_600.jpg

  https://www.youtube.com/watch?v=fyoSRtf252E&feature=emb_title
 • @Monaco 12:37:35
  "@Pedant 12:31:39
  Dlatego podałem blogerowi @Talbot różne linki które powinny otworzyć bramy do prawdy i nic poza tym"

  Otwieram linki...

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2020/04/gettyimages_1000213204.0-1200x630.jpg

  Zanim przejdę do tytułowego wątku, konieczna jest dygresja prezentująca tło zagadnienia.
  Nie od dziś pojawia się pytanie, kto tak naprawdę rządzi Rosją? Na jego fundamencie powstała cała specjalizacja politologii zwana „kremlinologią” (https://en.wikipedia.org/wiki/Kremlinology).


  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/gran-apokalipsy-czyli-kazanski-projekt-pilotazowy-2020-04


  I tak do fanatyków to nie dojdzie...
 • @Talbot 13:03:08
  "Coś nie tak jest ze światem. Nie wiesz co, ale to jest tam. Jak drzazga w twoim umyśle ... doprowadza cię do szału"

  OK, OK. Może nie jest Pan aż takim cwaniakiem, tylko ma problem z głową.

  Świat nie jest doskonały, ale być może Pańska głowa jest częścią problemu? ;) Matrix to fajny film, niestety niektórym szkodzi.

  Szkoda, że trudno przekonać paranoidalne osoby do skorzystania z pomocy dobrego psychoterapeuty. Oni będą w nim widzieć agenta systemu - Smitha.

  Straszny kafkowski świat w którym żyją.
 • "Cel Zachodu zniszczyć Rosję od środka."
  -----------------
  Rosję światowy, czarci pomiot zamordował w ubiegłym wieku - a na jej miejscu pomiot ów stworzył Frankensteina zwanego ZSRR , potem go spacyfikował (podobnie jak PRL) i nazwał na powrót Rosją. Rosją - której nie ma - bo zamordowano ją - jak wspomniałem - w ubiegłym wieku.
  Wniosek?
  Mamy jednostronną (mam nadzieję, że na razie jednostronną) wojnę czarciego pomiotu z ludzkością. Tzw. Zachód jak i tzw. Wschód wyniszczane są równolegle - włącznie a może przede wszystkim z Ameryką. Ważną bronią w tej jednostronnej wojnie jest tzw. demonkratura, która z założenia mobilizuje wszelki margines społeczny. Nad tym marginesem roztacza natychmiast parasol ochronny - czarci pomiot - i winduje ów margines na najwyższe świeczniki w danym kraju. Potem przerabianie danego narodu na szatańskie odchody - odbywa się jakby samoistnie. Takie szatańskie perpetuum mobile w wyniszczaniu na Ziemi ludzi stworzonych przez Boga. Wyniszczanie poprzez odwrócenie patologii z nie patologią - a w takim diablim świecie wady staja się walorami a cnotą staje się wszelakie k*restwo na każdej płaszczyźnie - nie tylko seksualnej - gdzie mieszanie g*wna ze spermą nazywa się miłością. Miłością!
 • @demonkracja 13:28:35
  BINGO!!!
 • @Pedant 13:25:58
  //Szkoda, że trudno przekonać paranoidalne osoby do skorzystania z pomocy dobrego psychoterapeuty//

  Paranoidalne? mam wątpliwości czy o to chodzi.Trzeba trafu że p.Talbot zawsze cytuje liberalne źródła.Liberalne telewizje,liberalne portale,liberalne radio liberalne organizacje.
  Obserwuję to od kilku lat i w tym czasie nie zdarzyło się ani razu aby Talbot zamieszczał jakąś informacje pochodzącą z innego źródła niż wymienione.Dlatego uważam że to przypadek ale nie chorobowy a zupełnie inny.
 • @demonkracja 13:28:35
  //Rosję światowy, czarci pomiot zamordował w ubiegłym wieku//

  Przez cały XIX wiek czarci pomiot mordował Rosję polskimi rękami.Za pośrednictwem Polaków wszczynał powstania,wprawy wojenne,zamachy na wysokich urzędników państwa a nawet Cara.
  A że ciągle mu było mało,temu czarciemu pomiotowi,to jeszcze wziął i napisał całą XIX-wieczną literaturę polską jako jeden długi pamflet antyrosyjski.

  Więc jak pan widzi przy odrobinie dobrej woli można zdemaskować czarci pomiot i pokazać że on ma konkretne twarze i nazwiska.
 • @demonkracja 13:28:35
  W oczywistosc uwierzyc najtrudniej...psuje pan interes panie -demonkracja,,,, Piszac Zachod- pan Monaco ma na mysli...co???
  Bo to co uwazalismy za Zachod...to co nazywalismy cywilizacja a rtaczej kultura Zachodu, To co bylo oparte na Chrzescijanstwie i jego zdobyczach...jest wscoiekle atakowane od wielu wiekow...i niewiele juz z tego zostalo. Rosja poszla juz dawno zaraz po Rzeczypospolitej i Francji....
  PO najpiekniejsych zabytkach Zachodu buszuja bandy bushmanow zaprowadzajac swoje porzadki ..dzis szaleja na ulicach Minneapolis Seatle i innych.....czysty Zachod:-))) Rozawalony Vatican...Kociol Rzymski...
  Ta Cywilizacja Smierci ruszyla DO fRONTALNEGO ATAKU JUZ W LATACH 60TYCH... pod haslem Rock- Drug- Sex....dzis bawicie tego wnuczta...o zdecydowanych kolorach.... wiecie panowie Monaco i inni ...wam z cultury Zachodu nie zostala nawet krzta ..wstydu! ZObaczcie jak " nagle i niespodziewanie" patriotyczne portale staly sie .."prorosyjskie : i bardzo mocno " antyzachodnie".... ale panowie demonkracja talbot ...to chyba tylko przypadek....:-))) zwyczajny przypadek ..jak zawsze....
 • @Talbot 08:35:22
  pomijajac panie Talbot wszystko inne ...niech pan najpierw sie zastanowi ...KTORY PUTIN????? ....bo od czterech lat nie widzialem Putina.... i inni tez...Owszem bryluje czterech- jak powiadaja Rosjanie "dwojnikow"..jeden taki na oczach kamer przywital prez Lukaszenke na co ten popatrzyl i doznal szoku..nie podal mu reki i zaczal sie awanurowac..sypiac jobami.....przez Moldawii wyciagna z kieszeni IPhone i zaczal robic zdjecia...podpisom dokumentow..ostentacyjnie....obydwaj dobrze znaja Putina,,,,
 • @Talbot 08:35:22
  Bo Amerykanie do Chin dowieźli zarazę, wysyłając na igrzyska wojskowe jakis cielaków, a nie sportowców.
 • @Monaco 11:36:52
  Nawalny pasuje. Tak jak wcześniej Niemcow. Jak zwykli ludzie popatrzą na taką opozycję wystylizowana na alfonsów, to wolą władzę. Po postu. Nawalny jest nietykalny
 • @ikulalibal 13:44:57
  Polskimi rękoma mordowano Rosję? bez jaj. naszym politykierom wydawało się, że ważną role odgrywają a byli tylko pionkami spisanymi przez Angoli na straty. Dywersant dokucza, ale nie morduje. A powstania to była dokuczliwa dywersja.
  Obecnie polityka Polski wobec Rosji (wiem, że trudno to nazwać polityką) jest urwisowska (za prof. Łagowskim). Czyli rzut kamieniem i tyle. Czasem rzucający oberwie później
 • @Talbot 13:20:37
  Wszystko wskazuje że to pan jest fanatykiem yankeesów amerykańskiego imperializmu i denerwuje się gdy ujawniane są amerykańskie zbrodnie. .

  Gdy ktoś podaje prawdę o zbrodniach USA to pan szuka Rosji jako przeciwwagi. Tylko niestety stosunek zbrodni popełnionych przez Amerykanówu na przestrzeni 200 lat istnienia USA jest jak 1000 do 1 Rosji która istnieje dłużej niż 1000 lat.

  Począwszy od wymordowania rodowitych mieszkańców kontynentu INDIAN zwanego przez kolonizatorów Ameryką Północną czyli ludobójstwem zamieszkałych tam od tysięcy lat plemion po przez nie kończące się napady na inne kraje odległe o tysiące kilometrów od granic USA i zdewastowsnie ich oraz morderstwa ludności cywilnej ( że wspomnę tu zamordowanych Wietnamczyków).

  Ile to ten dobry amerykański policjant dokonał krwawych zamachów, przewrotów obalenia demokratycznie wybrane władze, prezydentów i posadził na ich miejsce swoich pionów, watażków ssmych zbirów i despotów którzy opornych zrzucali z samolotów do oceanu (w Argentynie) i na stadionach w Chile, Argentynie w Boliwi i innych zniewolonych przez USA krajów mordowali bezbronnych ludzi łącznie z duchownymi i buskupem Romero opowiadających się za sprawiedliwością społeczną. 

  Bandyci z USA amerykańscy zbrodniarze podpalili Bliski Wschód i zamordowali tam miliony ludzi, zniszczyli, miasta, gospodare tych państw 
  Mało im było to zniszczyli pokojową Jugosławie, wleźli z brudnymi buciorami na Ukrainę i opłacili $$ zamach na legalną władzę osadzając w Kijowie w armii swoich pionów watażków neobanderowców szumowiny z pod znaku SS. To za sprawą USA bandyci z ukraińskiej armii mordują w Donbasie dzieci, kobiety ludność cywilną i bombardują ich domy.

  I kto tu jest fanatykim ? I to po stronie samego szatana ❗❗❗

  Niech bloger @Talbot wskaże mi chociaż jeden kraj który od zakończenia 2 WŚ napadł na terytorium USA ❗❗❗
 • @Leonardo da Vinci 15:18:48
  "Bandyci z USA amerykańscy zbrodniarze podpalili Bliski Wschód i zamordowali tam miliony ludzi, zniszczyli, miasta, gospodare tych państw "

  Dzięki Bogu Rosja wycofała się z bombardowania syryjskich szkół i szpitali...bo Trump jej zabronił.

  A czy wiesz, że afera z 447 była wspólną akcją Putina i Netanyahu i rosyjskich żydów?

  Kończę dyskusję z fanatykami, bo smażę polskiego kurczaka.

  Doświdania
 • @Pedant 12:31:39
  Trudno się mówi, głową muru nie przebijesz. Zapatrzeni w PIS w USA choćbyś przedstawił dowód potwierdzony przez samego Boga to i tak ich stalowa brama dla wpuszczenia prawdy będzie przez nich zamknięta.

  Szkoda energii.:)))))

  ✔☺
 • @Talbot 15:34:13
  Tak tak naturalnie no jak by mogło być innaczej polskich Żydów w ustalaniu 447 nie było, tylko Putin wszędzie wszechmocny i wszechobecny Putin nawet pod kazdym łóżkiem ślepych zwolenników Polin i United Satan of America i UPA-padliny ukryty jest Putin który co noc wychodzi z ukrycia i straszy ruskimi pierogami .

  Bye, bye, baje będziem USraelskim rajem.
 • @Wican 14:40:17
  // naszym politykierom wydawało się, że ważną role odgrywają a byli tylko pionkami spisanymi przez Angoli na straty. //

  Ale ostatecznie w 1812 to nie Angole palili ruskie wsie,rabowali dwory szlacheckie i w sposób wyjątkowo barbarzyński poczynali sobie z cerkwiami prawosławnymi.Francuzi tylko kradli co w tamtych czasach była niestety normą,zaś Polacy prócz tradycyjnego rabunku specjalizowali się w bezczeszczeniu cerkwi.W cerkwiach urządzali stajnie lub latryny zaś przedmioty liturgiczne używano jako pospolite przedmioty codziennego użytku.
  A o udziale Polaków w rebelii Imama Szamila słyszał?
  http://www.gazavat.ru/history3.php?rub=12&art=838

  PS
  wiele historycznych źródeł tyczących udziału Polaków w bandyckich grupach północnego Kaukazu cytuje ówczesnego francuskiego dziennikarza Żorża Targalskiego (Жорж Таргалски)
  A teraz powiedz że to przypadek albo awaria wehikułu czasu,cokolwiek tylko nie konsekwentnie,od stulecie realizowany ten sam program.
 • A tym czasem stan demokracji na zachodzie jest taki...
  https://southfront.org/nothing-to-see-here-french-police-arrest-nobody-as-chechen-and-arab-gangs-clash-in-dijon/

  To wszystko to promowane przez zachód siły "demokratyczne" i "umiarkowane"... które zainstalowały się na socjalu w gościnnej Francji.

  Jaki globalny idiota steruje tymi procesami ?
  A może wszyscy tam są idiotami ?
  albo nikt tym nie steruje bo władzy nie ma ?..
  ale socjal czyli miód dla imigrantów jest.
 • @Leonardo da Vinci 15:43:23
  Przecież Talbot to banderowiec, potomek przesiedleńców z Akcji Wisła;)
  Jest ci u nas ich dostatek.
 • @Talbot 15:34:13
  I Putin podpisał? Mnie się wydawało, że Trump, który ma zięcia żyda a i córka na zydówkę się przechrzciła
  Co rusz, to łżesz.
 • @Oscar 17:02:13
  Otwarto puszkę Pandory.
  Najpierw Francja wraz z NATO bombardowała Lubię i wspierała militarnie Arabską Wiosnę a następnie wraz z Niemcami bez żadnej kontroli wpuszczała do Europy miliony ludzi którym Francja i NATO zbombardowało domy i pozbawiło warunków do normalnego życia.

  To nie bomby libijskie, czy tunezyjskie spadaly na Paryż czy Berlin i Londyn ani na Waszyngton tylko odwrotnie.

  No to mają to na co sobie zasłużyli NATOWSKIE szumowiny teraz mącą na Ukrainie i zbroją neobanderowców by mordowali ludność cywilna Donbasu.
 • @lorenco 17:05:18
  Dlatego na zakończenie mu odpisałem.

  ^^^ Tak tak naturalnie no jak by mogło być innaczej polskich Żydów w ustalaniu 447 nie było, tylko Putin wszędzie wszechmocny i wszechobecny Putin nawet pod każdym łóżkiem ślepych zwolenników Polin i United Satan of America i UPA-padliny

  ukryty jest Putin który co noc wychodzi z ukrycia i straszy ruskimi pierogami . 

  Bye, bye, baje będziem USraelskim rajem.^^^

  I szkoda energii marnotrawić na ludzi dla których mordercy Polaków tacy jak zwyrodnialcy upa padalcy i mordercy amerykańscy innych narodów są
  przykładem demokracji i wolności.

  Poptosiłem też :

  ( Niech bloger @Talbot wskaże mi chociaż jeden kraj który od zakończenia 2 WŚ napadł na terytorium USA ❗❗❗)

  I brak danych , bo takich nigdzie nie ma... .

  :))) ✔☺
 • @lorenco 17:09:28
  Bloger @Talbot pisze bzdury, fake news na temat Putina.
  Putin nawet nie wie o jakieś żydowskiej 447 ustawce z Trumpem.
  Wyssane z palca i nic poza tym. Szkoda czasu.

  ✔☺
 • @ikulalibal 13:44:57
  ----------
  "Przez cały XIX wiek czarci pomiot mordował Rosję polskimi rękami."
  ----------
  Tak - polskimi też - bo czarci pomiot zawsze wszelkie zło czyni ludziom ich rekami.
  Wniosek?
  Przecież desant z Piekła rodem odbył się tutaj za Kazimierza Wielkiego nie dla jaj. O wcześniejszych desantach tego typu nic nie wiemy - a one musiały być normą. Ludzi gubi przyjazne nastawieni także do tych, którzy przyszli ich zniszczyć.
 • @RomanKa 14:22:29
  Tak Panie @RomanKa - to jest proces wyniszczania ludzi, który się zaczął jeszcze za życia Jezusa Chrystusa.
  Wniosek?
  Jezusa Chrystusa już ukrzyżowali - wiec teraz w swoisty sposób przybijają do symbolicznego krzyża ludzi stworzonych przez Boga - na Ziemi. Nic w tym dziwnego - od tego czarci pomiot jest na Ziemi - a ludzie są po to ludźmi - aby ten proces raz na zawsze zatrzymać. Zatrzymać!
 • @demonkracja 18:26:55
  Memento:
  Ubiqumque fuerit corpus, illuc congregabubntur et acuilae!

  https://pandemic.warroom.org/
 • @demonkracja 18:17:05
  "Przecież desant z Piekła rodem odbył się tutaj za Kazimierza Wielkiego nie dla jaj. O wcześniejszych desantach tego typu nic nie wiemy - a one musiały być normą. Ludzi gubi przyjazne nastawieni także do tych, którzy przyszli ich zniszczyć."

  Wreszcie Pan zdradził co ma Pan na myśli pisząc "czarci pomiot".

  To po prostu Żydzi!
 • Studium comprativum
  Istnieje cos takiego jak studium porównawcze.
  Wiadomo, ze nie ma idealnego systemu zarzadzania ani gospodrowania.
  Wszystkie te glupie teorie o ekonomii wziely w leb.
  Racje mial Oskar Lange.

  Na swiecie ciagle jeszze kraje sa rządzone albo przez przywodcow albo przez mordercow.

  Stanow Zjednoczonych nie da sie porównać z żadnym przyzwoitym krajem.

  Ja mam taki problem:
  Jak to sie dzieje, ze najbardziej mordercza nacja swiata ma zwolennikow w kraju, takim jak Polska kompletnie zniszczonym, w czasie II wojny swiatowej. Zaden Polak nie powinien popierac niezadeklarowanych wojen. Tymczasem Polacy z radoscia biora bardzo czynny udzial w mordowaniu narodow, ktore Polsce nigdy nie zagrazaly; żyliśmy w przyjazni z Jugoslawia, Libia, Syria.. Co nam te kraje zrobily, ze poszlismy je złupić a ludnosc mordowac?. To polscy lotnicy bombardowali Aleppo i polscy zolnierze spladrowali Mosul. To polscy zolnierze pomagali Francuzom okradac Tuaregow ze zlota.I polscy zolnierze i olska policja od lat okupuja serbskie Kosows

  Jak w ogole moga Polacy nzywac sie krajem katolickim i popierac masowe morderstwa, ludobojstwo narodow, okradanie panstw z naturalnych bogactw, mordowanie przywodcow suwerennych panstw czlonkowskich ONZ i zakladanie najwiekszych wiezien na swiecie?

  Jak to sie dzieje, ze Jankesi maja tylu wielbicieli ich wielkiego pedofilskiego talentu: lapanie dzieci po swiecie dla pedofilskich notabli USA?
  Jak to sie dzieje, ze przemadrzale Polaczki poparli panstwo islamskie, ktore zaatakowalo Europe???
  Teraz te same wielbiciele wojen i niszczenia narodow czepiaja sie Rosji, ktora nie napada na inne kraje, nie naklada sankcji; sankcje sa objawem kretynizmu politycznego;

  Nie mam pojecia ilu sobowtorow ma taki Trump, ktory w oczach Polakow uchodzi za wielkiego przywodce wielkiego narodu.
  Czego Amerykanie chca od Wenezueli??
  Dlaczego wymordowali Serbow i zmazali z map caly kraj, tylko dlatego, ze Jugoslawia odmowila nie tylko okupacji wlasnego kraju przez miedzynarodowych bandytow (Miloszewicz nie podpisal Rambouillet) ale i nie zgodzila sie na Swiatowy Bank.
  Co tym wampirom wszechczasow zrobila bardzo bogata Libia?? Komu zagrazal Hussein, z ktorym polglowek Bush sie publicznie calowal?
  Dlaczego bombarduja Pakistan, Jemen, Syrie i probuja wywolac wojne Indii z Chinami, bo im sie nie udalo sprowokowac wojny Filipin z Chinami o glupie Spratly?
  W czasie calej II wojny swiatowej nie bylo takiego dranskiego obozu jak Guantanamo ani takiego wiezienia jak Baghram czy Abu Graib.

  Amerykanie zrzucili bomby na Hiroszime, pewnie dlatego, ze nie bylo tam wojska ale za to mieszkalo tam ogromnie duzo chrzescijan. Dlaczego zrzucali Amerykanie bomby uranowe na dzieci serbskie? i napalm na dzieci wietnamskie??

  Ktorego latynoskiego kraju nie udalo im sie jeszcze zbombardowac a przywodcow przywozic w walizkach?
  Jakim prawem Reagan bombardowal nie tylko Paname" Komu przeszkadza Nikaragua?? El Salwador?
  Jak sie nie wsydza jankesy okradac Haiti??
  Okradli meksyk i Himalaje. Przy okazji wymordowali nie tylko
  Nikaragua jest bardzo potrzebna Amerykanom, bo tam jezdza leczyc sobie zeby. W USA tylko dynastie Bushow, Clintonow i Tumpow stac na leczenie w kraju.
  Finansowy apartheid wykancza caly kraj; brak funduszy na infrastrukture bo wszystkie pieniadze podatnika zgarniaja da siebie wielki korporcje.
  W koncu, co to za kraj, ktorego prezydent jest wspolwlascicielem firm zbrojeniowych a coreczka zyje z niewolniczej pracy Indonezyjczykow??
  I co to za prezydent, ktory opowiada codziennie cos innego:
  To Trump opowiadal na poczatku, ze koronawirus to zwykla, niegrozna grypa!

  Co to za kraj, ktory zadluza wlasne dzieci zanim zaczna pracowac?
  Zadluzenie studenckie w USA jest wieksze niz budzet narodowy,
  Do Putina macie pretensje?

  Nawet wiem dlaczego.
  To kompleks edukacji.

  A ja sie zastanawiam: czy to sobowtór czy oryginał:
  https://www.pinterest.com.au/pin/427842033344264636/
 • @Pedant 18:46:31
  -------------
  "Wreszcie Pan zdradził co ma Pan na myśli pisząc "czarci pomiot"."
  -------------
  Po owocach ich poznacie. Po owocach - a to znaczy, że nie po paszporcie kolorze, nosie, etc.
 • @demonkracja 21:21:47
  "Po owocach ich poznacie. Po owocach - a to znaczy, że nie po paszporcie kolorze, nosie, etc."

  Bzdurzycie bez sensu.
 • @demonkracja 13:28:35
  Demony które opanowały umysł "demonkracji" nie pozwalają na zgodne z prawdą, rzetelne oceny historii i współczesności.
 • @ikulalibal 13:44:57
  " Przez cały XIX wiek czarci pomiot mordował Rosję polskimi rękami",

  tu to pan przesadził w niezachowaniu proporcji. Rzeczywiście I Rzeczypospolita ( tutaj najbardziej " samodzielnie"), jak i następnie Jej namiastki w postaci Księstwa Warszawskiego, czy Królestwa Polskiego... a potem nieszczęsna urojona piłsudczykowska " międzymorska Polska" ( odgrzewana nieudolnie obecnie pod dyktando żydo-anglosasów) były narzędziem do walki z Rosją i jej osłabiania, ale do zamordowania Rosji Polska była za słaba. Jedyne co było możliwe, to w swoim czasie przewodzenie w modernizacji Rosji, gdyby polscy królowie zerwali się z watykańskiego łańcucha i wyzbyli się " katolicko-jezuickiej misyjności" i zdolni byli do suwerennego władztwa Chrześcijańska Unią Polsko-Ruską ( ale to rozważania z kręgu political fiction)
 • @stanislav 00:58:04
  Ja jako autor usunąłem jeden z komentarzy blogera @stanislav gdyż komentarz nie był na temat mojeg artykułu a dotyczył mnie jako autora.
  Wszelkie ad personam wypady nie powinny mieć tu miejsca.

  Mój pogląd na temat tego co grozi Rosji ze strony ingerencji obcych
  agentur i sponsorów opiera się na analizach, faktach i dokumentach.
  Moja wiedza jest większa na poruszony przeze mnie temat związany z Rosją niż ma bloger @stanislav.

  I nie poruszam w nim czy bloger @stanislav czy jakiś inny ma racje czy jej nie ma.

  Dyskutyjmy bez wycieczek ad personam.

  Pozdrw. ;)
 • @Tiamat 20:18:51
  Cóż począć, jak głupota, ślepota, włada umysłami tych wielbicieli amerykańskich zbrodniarzy.

  Wychowani na Holywood'zkich filmach gwałtu i przemocy, zboczeńców i zwyrodnialców, zbrodni, reżyserowanych przez ludzi psychopatów,

  Wystarczy spojrzeć do codziennego programu tych 100 stacji TV, jaki sort dzień w dzień jest do dyspozycji widza. Filmy pełne bestialskiej zbrodni.
  Robione przez dewiantów dla dewiantów.

  Pozdrawiam.
 • @Tiamat 20:18:51
  Bardzo dobry opis zbrodniczych działań Stanów Zjednoczonych oparty na argunentach. 

  Pozdrawiam :)
 • @stanislav 00:58:04
  "Jedyne co było możliwe, to w swoim czasie przewodzenie w modernizacji Rosji, gdyby polscy królowie zerwali się z watykańskiego łańcucha"

  Modernizacji Rosji dokonywał Piotr Wielki, ucząc się od Niemców, Holendrów itd ... Polska sama potrzebowała modernizacji, więc jak mogła przewodzić?
 • @ikulalibal 15:46:50
  Co do niszczenia cerkwi to nie tylko narodowość miała znaczenie, ale też propaganda rewolucyjna.
  Co do rebelii Szamila, to Polacy tam działali. Ale niektórzy też robili tam za niewolników, jak akurat służyli w armii carskiej i dostali sie do niewoli.
  Szamil w sumie nie był chyba Czeczenem, tylko Awarem. O ile dobrze kojarzę. Trochę o nim poczytałem a sprowokowała mnie do tego książeczka Tołstoja "Hadżi Murat" (książeczka, bo to krótkie było, a nie że lekceważe).
  Bo wcześniej, to w Polsce była ostra propaganda proczeczeńska. O ile, generała Dudajewa można było jeszcze uznac za przywódcę narodowego i od biedy Maschadowa, to Basajew to już była międzynarodówka (podpuszczana z zewnątrz|). Basajew czy Szamil w z XIX wieku. Sam iman Szamil należał też chyba do międzynarodówki, wszak należał do bractwa sufickiego Nakszbanija (popularne było w Iraku a reprezentował ich chyba generał al Duri-wcześniej u Saddama, a teraz jest w zasadzie sługą Saudów).

  Że Polacy mieszali się w XIX wieku w rebelie, to nawet mogę zrozumieć (acz nie należy tego mylic z usprawiedliwieniem). Nie było państwa, część stawała się bandą awanturników. A część wypełniała służbe róznych państw lub tajnych stowarzyszeń.
  Ale to wygląda na realizowany plan. Jeżeli cos w polityce wygląda n aprzypadek, to mozna niemal być pewnym, że zostało wymyślone przez jakiś wybitny umysł. Acz zdeprawowany.
  O francuskim Targalskim nie słyszałem
 • @Wican 09:58:49
  "Co do niszczenia cerkwi to nie tylko narodowość miała znaczenie, ale też propaganda rewolucyjna."

  Mógło być taki motyw, bo Polacy byli zamieszani w działalność rewolucyjną zarówno Piłsudski jak i Dzierzyński.

  Sanacja burzyła cerkwie solidarnie z bolszewikami.
 • @Pedant 10:19:40
  A wcześniej Kościuszko? Mniemam, że jakby on panował nad Polska w miarę niepodległą, to i gilotyny by były. Potem nie chciał współdzialać z pgromcą rewolucji Napoleonem. I nieważne, że Napoleon nas olewał. Epoka napoleońska miała pozytywne skutki. Odebranie Warszawy Prusom, Księstwo Warszawskie a potem car stworzył Krolestwo Polskie( przymiotnik bardzo ważny). Tylko, że z Rosja dali się na siebie tak napuścic?
  Niemniej , na pewno w szeregach napoleonskich było pelno mentalnych i nawet zawodowych rewolucjonistów
 • @Pedant 07:24:51
  Ja mówię o o XVI/XVII, a pan o XVII/XVIII...nie zauważył pan tego ?
 • @stanislav 11:29:22
  "Ja mówię o o XVI/XVII, a pan o XVII/XVIII...nie zauważył pan tego ?"

  Zauważyłem. In XVI/XVII Polska razem z Litwą podjęła próbę modernizacji Rusi. Ale nie wyszło bo Moskale się zbuntowali ;)

  Poważniej mówiąc, Polska i wtedy potrzebowała modernizacji, to znaczy wsparcia rodzimego mieszczaństwa, handlu i przemysłu, zamiast opierać się na eksporcie zboża uzyskanego przez darmową pracę chłopstwa.

  Trzeba było naśladować Niderlandy.
 • @stanislav 11:29:22
  Rzeczywiscie, od dawna sa zakusy na podboj Rosji a zwłaszcza chodzi o to, zeby dobrac sie do skarbow Syberii.
  Ale podobno, zeby podbic Rosje, nalezy najpierw zdobyc Moskwe.
  Proby trwaja.

  Zachod wymyslil (nie po raz pierwszy), zeby zniszczyc Rosje od srodka.

  A czy na przyklad US jest w stanie sie uratowac od samozniszczenia?

  Właśnie wylazło na ulicach Filadelfii cale nieuctwo amerykańskiej publiki:
  Oburzone rasizmem tłumy postanowiły zbezczescic pomnik ...Mattiasa Baldwina, ktory przeszedl do historii jako obrońca praw ... murzynow.

  Jakies wystraszone głupki narobily wrzasku, ze to pomyłka i nie ten pomnik i nie ten Baldwin na pomniku, ktory powinien byc obsmarowany.
  "The wrong Baldwin" - /to nie ten Baldwin/- krzyczaly tlumy.

  Bo w historii USA daly sie we znaki dwa Baldwiny i obaj maja pomniki:

  - Mattias Baldwin (1795-1866) konstruktor lokomotyw,
  bialy aktywista - obronca praw murzynow a zwłaszcza prawa do glosowania wszystkich murzyńskich mężczyzn w stanie Pensylwania.

  A drugi pomnik, innego Baldwina, wystawili wdzięczni Amerykanie... murzynowi

  - James Baldwin (1924- 1987) pisarz i poeta,
  czarny homoseksualista i aktywista walczący o prawa murzynow i pedałów..

  James Baldwin uciekl do Francji bo jak sam wyznal, bal sie, o swoje zycie w USA z powodu koloru skóry.

  Zachodzi jednak pytanie:
  Dlaczego tak naprawde w USA nikt nie walczy o zniesienie apartheidu?
  Przeciez cala Anglia i USA a i niemal cala Europa pomagaly zwalczyc apartheid w Poludniowej Afryce a w USA i w UK wszyscy tylko krzyczą, protestują i burzą pomniki?

  Właśnie sprawa wyszła na jaw:
  Fundacje BLM (Black lives matter) i pare innych zatroskanych fundacji zarabia miliony dolarow dziennie na tzw. publicznych dotacjach finansowych na...popieranie ruchu murzynskiego.

  No wiec chodzi o to, ze im wiecej bedzie protestow i im dluzej beda trwać, tym wiecej peiniedzy zarobią różne 'organizacje pomocy murzynom', które dzieki takim dobroczyńcom jak Apple, Google, i Microsoft juz zebrały 4 mln dolrow na 'pomoc dla ruchu murzynskiego'.

  Okazuje sie, ze takie organizacje jak 'Black Lives Matter' czy MFF -Minnesota Freedom Fund- niewiele maja wspólnego z ruchem o prawa dla afro-Amerykanow.
  Wołają o pomoc w zwalczaniu rasizmu przy czym mało ich to zwalczanie obchodzi.
  Jako organizacje charytatywne, nie płacą podatkow i nie musza sie wyliczać z funduszy bo opieraja sie wyłącznie na pracy ochotników.

  Nikt tak naprawdę nie wie, kto nimi rzadzi bo to przeciez ochotnicy.
  A dzieki mediom, ktore pokazuja rozne zdjecia - w większości nawet prawdziwe- i proszą o pomoc finansową na wykupienie protestantow z aresztu, zbierają miliony dolarów, z których nie muszą sie rozliczać.

  Jednym slowem, biznes kwitnie.
  Dlatego wydaje sie dziwne, ze w tych demonstracjach nie chodzi wcale o zlikwidowanie apartheidu - bo wtedy pieniądze przestaną spływać.

  Bo gdyby chodziło o walke z apartheidem, tzw. international community ' dawno zastosowałoby te samą technike co ... w Poludniowej Afryce.

  Tymczasem nikt nie przeszkadza w antyrasowych protestach; policje sie nawet straszy 'sankcjami', zeby nie przeszkadzała w utrzymaniu rasistowskiego systemu w USA.

  Na razie wiec Rosja moze sie tylko przyglądać i ...dziwować.
  Bo chwilowo wazniejsze sa dudki dla amerykańskich biznesow.

  Ameryka jest to kraj ogromnych możliwości. Można zarabiać nawet na niszczeniu pomników historii.
 • @Pedant 12:05:28
  // Polska i wtedy potrzebowała modernizacji, to znaczy wsparcia rodzimego mieszczaństwa, handlu i przemysłu //

  Szkopuł w tym że już wtedy handel i częściowo rzemiosło było zmonopolizowane przez żydów.Rodzime mieszczaństwo było słabe i w zasadzie bez większego znaczenia.W dodatku jak na złość w tym właśnie okresie władzę w Polsce sprawowali jezuici /– Królowi Zygmuntowi III Wazie doradzali jezuici: Piotr Skarga, Bernard Gołyński i Andrzej Bobola, a przed wyprawą króla do Szwecji z polecenia legata papieskiego Antonio Possevino, wysłani zostali z misją specjalną do Szwecji wspomniany Gołyński i kolejny jezuita Bartłomiej Tomaszewicz./
  a jezuici reprezentowali interesy papiestwa a nie Polski więc nie byli zainteresowani lokalnymi reformami.
 • @ikulalibal 12:41:35
  "Szkopuł w tym że już wtedy handel i częściowo rzemiosło było zmonopolizowane przez żydów.Rodzime mieszczaństwo było słabe i w zasadzie bez większego znaczenia."

  Także przez kupców holenderskich i angielskich, oraz przez Niemców.

  Szlachta była zawistna, i blokowała rozwój polskiego mieszczaństwa. Wolała sprowadzać obcych.

  I jak miała modernizować Ruś? Przez zaostrzanie pańszczyzny i zwiększanie przywilejów dla bojarów, tak jak uczyniła to na Litwie?
 • @Pedant 12:52:33
  //Szlachta była zawistna, i blokowała rozwój polskiego mieszczaństwa. Wolała sprowadzać obcych.//

  Szlachta w tym sami władcy.Król Zygmunt August w sprawie kupców żydowskich interweniował u samego cara Iwana IV.Ze względów religijnych żydzi w tym i kupcy,mieli zakaz wjazdu i przebywania na terytorium Rusi.Czym zydowscy kupcy przekonali króla aby interweniował w ich sprawie nie wiem,dość że przekonali.Odpowiedź jaką Zygmunt August otrzymał od Iwana IV brzmiała tak:
  "Do mojego państwa żaden Żyd wjechać nie może i żadnego tu nie chcemy ,a chcemy tego żeby Bóg dał  mieszkańcom mego państwa pokój bez zgryzot.A TY bracie nasz o Żydach racz do nas nie pisać bo oni ruskich ludzi od chrześcijaństwa odwodzili,trujące zioła na nasze ziemie przywozili i nikczemności liczne ludziom naszym robili " (в свои государства Жидом никак ездити не велети, занеже в своих государствах лиха никакого видети не хотим, а хотим того, чтобы Бог дал в моих государствах люди мои были в тишине безо всякого смущенья. И ты бы, брат наш, вперёд о Жидех к нам не писал поскольку они русских людей от христианства отводили, и отравные зелья в наши земли привозили и пакости многие людям нашим делали )


  //I jak miała modernizować Ruś?//

  Głównym i jedynym celem ówczesnej "polskiej polityki wschodniej" było rozszerzenie granic katolicyzmu na Ruś.
 • @ikulalibal 12:41:35
  Mieszczanie na początku to sami sie przyczynili do własnej marginalizacji. Gdy zaczynał się kształtować polski parlamentaryzm, to nie chciei brąć w tym udziału. Bo wtedy mieliby obowiązek stawać do pospolitego ruszenia. A wcale nie chcieli opuszczać własnych miast. Ale to już od XV wieku
 • @Pedant 12:52:33
  Ale sami mieszczanie na początku nie chcieli się angazować. Bali sie służby w pospolitym ruszeniu
 • @ikulalibal 13:19:59
  Ale chodzi o to, że co takiego modernizacyjnego miała ówczesna Polska do zaoferowania Moskwie? Za Iwana Groźnego zaczął się zorganizowany podbój Syberii.
  Zygmunt Waza nawet nie potrafił kalkulowac w kategoriach dynastycznych. Był wychownkiem jezuitów i zaczął się opierać na jednej grupie szlacheckiej-na magnaterii. Ale jeszcze liberum vet się nie objawiło. Istniało od początku polskiego parlamentaryzmu, a jednak przez 150 lat, nikt tego nie użył
 • @Wican 13:43:09
  "Ale sami mieszczanie na początku nie chcieli się angazować. Bali sie służby w pospolitym ruszeniu"

  Mieszczanie są od handlu i od przemysłu. Arystokracja uczy się od małego sztuki wojowania i za to ma przywileje. Dopiero w czasach nowoczesnych powstały masowe armie.
 • @Pedant 14:32:34
  Jednak były republiki meijskie. Nie zawsze polegały na najemnikach.
  Arystokracja to już nie rycerze. Pierwsze pokolenia to wojownicy a na pewnym poziomie, to najczęściej już ich nie interesuje. Jednak ty zarzuciłeś, że szlachta nie dopuszczała mieszczan. A to sami mieszczanie nie chcieli partcypować we władzy. Bo władza to też obowiązki
 • @Wican 15:13:19
  "Arystokracja to już nie rycerze. Pierwsze pokolenia to wojownicy a na pewnym poziomie, to najczęściej już ich nie interesuje. "

  Arystokracja którą wojowanie nie interesuje powinna być odsunieta bo traci rację bytu i staje się pasożytem.

  "Jednak były republiki meijskie. Nie zawsze polegały na najemnikach."

  Ale zwykle polegały, mieszczanie znali się na handlu i produkcji.
 • @ikulalibal 15:46:50
  A co do Czeczenów, to ich solidarność może imponować. Gdy w Dijon czeczeńskiego nastolatka pobili Arabowie to pościągali posiłki i zrobił się dym. Kilka miesięcy temu bili sie o podobną kwestię z Murzynami. Bo jakiegoś dzieciaka, który wszedł na boisko, gdzie grali Czarni, potarmosili
 • @Pedant 15:23:34
  Aristoi-najlepsi. To nie to samo co szlachta, mimo że nazwy zaczęły być traktowane jak synonimy.
  A co do wojownaia mieszczan, to póxniejszy Franciszek był synem kupca, a walczył
 • @Wican 15:24:07
  //A co do Czeczenów, to ich solidarność może imponować//

  To efekt silnych ponad wszystko więzi rodzinnych z uwzględnieniem że w kontekście czeczeńskiej tradycyjnej obyczajowości "rodzina" to 150-200 osób.Klan składający się z 200 skoligaconych i spokrewnionych osób jest zhierarchizowany i jak to zwykle bywa najwyższe szczeble zajmują najbardziej wpływowi i najbogatsi.Oni podejmują ważniejsze decyzje którym reszta rodziny musi się podporządkować.Pół biedy jeśli te decyzje dotyczą tylko matrymonialnych mariaży,spraw spadkowych i innych faktycznie rodzinnych.Gorzej gdy "starsi" wikłają się w narkotykowy czy terrorystyczny,interes bo wówczas pozostali członkowie rodziny również muszą w tym uczestniczyć.Wcale nie dlatego że jest to dla nich finansowo opłacalne albo odpowiada ich światopoglądowi a z powodów rodzinnej solidarności.
  Choć oczywiście to miłe kiedy w obronie napastowanego nastolatka staje kilkudziesięciu chłopa.
 • @ikulalibal 16:24:29
  To samo jest wśród Albańczyków. W ogole, ludy górskie jeszcze takie więzi zachowują. Zadrzyj z nimi.
  Na studiach poznałem Ormianina z Karabachu. Studiował polonistykę akurat. On troche poopowiadał o kaukaskich i zakaukaskich kwestiach. Czeczeńców nie cierpiał bardziej niż Turków i Azerów. To była wręcz atawistyczna nienawiść. Ponoć garść Czeczenów była najmowana przez Azerów na wojnę o Górny Karabahc
 • @ikulalibal 16:24:29
  Dlatego też w starciach z takimi klanami lepiej uwazać, aby ktoś nie zginął. Bo zemsta jest koniecznością.
 • @Wican 17:44:40
  // Ponoć garść Czeczenów była najmowana przez Azerów na wojnę o Górny Karabahc//

  Całkiem prawdopodobne bo oni chętnie się najmują byle nie do pracy w naszym pojęciu.Żyć lubią dobrze (trudno mieć im to za złe bo każdy lubi) ,a zamieszkały przez nich teren nie stwarzał dużych możliwości biznesowych.Dlatego chętnie parano się biznesem nielegalnym :przemytnictwo,paserstwo,porwania w celu wymuszania okupów itp.
  Wiele się w Czeczeni zmieniło ale nie geografia,ciągle jest ta sama;wysokie góry,urwiska,rwące potoki,przepiękny krajobraz.Kraina wielkiej urody,więc koncepcja rozwoju regionu w kierunku turystyki wydaje się doskonałym pomysłem bo dającym zatrudnienie i dochody.Jedyną przeszkodą jest mentalność Czeczeńców.Kiedy się słucha argumentów które mają ich zachęcić do zarabiania na turystyce masz wrażenie że wehikuł czasu cofnął się o 1000 lat.Brzmią mniej więcej tak:"nie jest żadną hańbą dla mężczyzny jeśli usługuje turystom,dba o ich wygodę i samopoczucie","trzeba pamiętać że goście nie znają naszych czeczeńskich obyczajów i trzeba wykazać wielką tolerancję"
  Nie jest to rezultat wyznawanego tu islamu bo przecież Arabowie Północnej Afryki świetnie sprawdzają się jako hotelarz,restauratorzy,przewodnicy itd.
 • @Pedant 12:05:28
  Panie Pedant niech pan da spokój z wykładnia historii znaną mi ze szkoły podstawowej. Niderlandy, choćby chciały, nie mogły mieć systemu gospodarczego na wzór Rzeczypospolitej. Pan ma tę skłonność do ahistoryzmu i antyrealizmu geopolitycznego jak współcześni " reformatorzy finansowi"( np. J.Kamycki), którzy za wzór do naśladownictwa dla polskiej bankowości dają Islandię - kraj peryferyjny, którego ludność wynosi tyle co liczba mieszkańców warszawskiej Pragi lub 1/3 liczby ludności Krakowa, i która w 60 % zamieszkuje w stolicy -Reykjaviku ( czyli praktycznie wszyscy niemal "się znają"), a zarazem kraju, który ma niemal 1000 letnią tradycję przedstawicielskiego parlamentaryzmu.
 • @ikulalibal 18:20:26
  Szamil Basajew walczył w szeregach Abchazów w pierwszej wojnie o niepodległośc (a Abchazi dostawali wsparcie Rosji). Tamtych sojuszy to my nie poogarniamy. Inna sprawa, że byc może był podójnym agentem (rosyjskim i saudyjskim z czasem)
 • @Pedant 12:05:28
  Resztę uwarunkowań dobrze scharakteryzował @ ikulalibal
 • @ikulalibal 18:20:26
  Czeczeńcy to generalnie wojownicy i do takiej roboty się nadaja. Nie do fabryki na 8 godzin. Mogą robić za ochrnaiarzy, a mogą popaść w gnsterkę. W Polsce kilku robi kariery w sportach walki - MMA. Na Kaukazie i Zakaukaziu zawsze zapasy były na dobrym poziomie (jeszcze z czasów radzeckich), czyli mają młodzi już podstawy, aby iść w sztuki mieszane.
  Zresztą, obecnie chyba najlepszym zapaśnikiem w polskiej reprezentacji jest Magomedmurad Gadżijew. Pochodzi z Dagestanu, ale nie wiem która to narodowość
 • @ikulalibal 18:20:26
  Islamu się często nadużywa. A wiele zwyczajów, które masy ludzi uważają za muzulmańskie, nie wynikaja z religii a bardziej z kręgu kulturowego.
  Jak muzułmańscy Turcu potrafią grzecznie dbac o klientów
 • @Tiamat 12:37:17
  Pisze pani słusznie, że podbić Rosji praktycznie w tradycyjny sposób nie można, gdyż następnego dnia po powiedzmy " zwycięskiej wojnie" stanąłby problem jak tym kolosem administrować ?! Ta bezrozumna metropolizacja Rosji, która chciałaby się cała " zmieścić w Moskwie", to wyjątkowo niebezpieczna koncepcja dla bezpieczeństwa Rosji, jak i dla sprawnego zarządzania całością kraju. Koncepcja metropolizacji Rosji i " zmieszczenia jej całej " w Moskwie i Podmoskowiu( i trochę w Petersburgu), to idiotyzm lansowany przez wrogów Rosji i ich przyczółki ulokowane w rosyjskich instytucjach państwowych i "rosyjskiej" gospodarce ( de facto zdominowanej i zarządzanej przez sprzedajną i łatwą do szantażowania oligarchię).

  Pisze pani dalej: " Na razie wiec Rosja może się tylko przyglądać i ...dziwować." Tego Rosja nie może robić, bo ma zbyt dużo własnych problemów- głównie właśnie wewnętrznych.

  Pazerni od wieków na rosyjskie zasoby spekulanci i złodzieje żydowsko-anglosascy przyjęli najgroźniejszy dla Rosji wariant - rozkładu Rosji od środka i zmierzaniu do jej regionalizacji i tworzenia kompradorskich " elit" finansowych.
 • @stanislav 19:04:08
  Dalsze ataki na autora są objawnienirm że bloger @stanislav ma braki nie tylko wiedzy na tematy które są tu poruszane ale nie rozumie mojego upomnienia by nie atakował ad personam.

  A to jest przykra cecha bo sam się tu tym samym deskredytuje jako ograniczony i prowokator który kosztem innych chce się tu dowartościować. 

  Poszukaj sobie @stanislav innego blogu i celu jak nie potrafisz dyskutować na argumenty i bez atakòw na dyskutanta.

  Bo czytanie bez końca wypisywanych bzdur i złośliwości blogera @stanislav nie jest nikomu potrzebne, tylko jest marnotrastwem czasu. 

  Wiem , że sprawia blogerowi @stanislac to samo zadowolenie popis,ując się złośliwymi głupotami ale niech uprawia ten samozadowalający prymitywny proceder na swoim blogu, tego mu życzę :))
 • @Wican 18:47:06
  //Szamil Basajew walczył w szeregach Abchazów w pierwszej wojnie o niepodległośc (a Abchazi dostawali wsparcie Rosji).//

  Jakoś dziwnie mi się robi kiedy piszesz "Szamil Basajew walczył o niepodległość".Za duże słowa.

  / In a former tourist camp in Kutaisi, a large gathering of displaced people tell of the "common practice" called the "Italian necktie", in which the tongue is cut out of the throat and tied around the neck. A woman tells of a man being forced to rape his teenage daughter, and of Abkhaz soldiers having sex with dead bodies. A man tells how in Gudauta, Abkhaz killed small children and then cut off their heads to play football with them. These themes are repeated in many separate accounts.On June 18th, 2001, Russian President Vladimir Putin, while on summit in Ljubljiana, Slovenia, confirmed the fact of the atrocity, remarking that, "Georgian authorities seem to have forgotten how Chechen terrorists used the heads of Georgians as footballs during the Abkhazian crisis. Yes, unfortunately, that is a fact /

  Poczytaj coś o "walce wojowników" https://en.wikipedia.org/wiki/Ethnic_cleansing_of_Georgians_in_Abkhazia https://ru.qwe.wiki/wiki/Ethnic_cleansing_of_Georgians_in_Abkhazia
 • @ikulalibal 19:21:31
  Faktycznie. Niepodległośc to mocno powiedziane.
 • @Monaco 19:09:11
  Panie Autorze, likwidowanie wpisów polemicznych i zamiast merytorycznej odpowiedzi rozpisywanie się o tym " jakie to ja mam rzekomo braki w wiedzy w porównaniu z autorem", to żenujący poziom. Wniosek jeden - polemika z panem, to strata czasu.
 • @stanislav 22:53:22
  Żenujący poziom to pan tu reprezentuje przez brak merytorycznej odpowiedzi czy krytyki zagadnienia. Ja nikogo tu nie oceniam bo nie po to publikuję obrane tematy by osądzać tu moich adwersarzy. Każdy może mieć swoją własną wizję i nie zgadzać się z opublikowsnym zagadnieniem, ale niech przedstawia swoje poglądy bez osobistych ataków i prowokacji.

  Ponieważ to @stanislav nie potrafi dyskutować na argumenty bez ataków na autora to dziękuję za komentarze i nie widzę żadnego sensu z blogerem @stanislav dalszego kontaktu i by tu się publikował i wprowadzał atmosferę konfliktu opartą na złośliwościach i wypisywanych bzdurach.

  Żegnam.
 • 5 x☆☆☆☆☆
  Największy interes w destrukcji Rosji mają Stany Zjednoczone, banderowska Ukraina i PiSowska Polska.

  Trafiłem na wywiad z byłym prezydentem Ukrainy Krawczukiem
  O to parę tego ukrainca mrzonek.:

  Były prezydent Ukrainy Leonid Krawczuk podczas wywiadu błyskawicznego z jednym z ukraińskich mediów powiedział, że
  " Rosja i Białoruś stanowią „zły przykład” w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa."

  Temat pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej z COVID-19 na Ukrainie nagle przerodził się w dyskusję o losie dwóch przywódców państw - Władimira Putina i Aleksandra Łukaszenki. Krawczuk nagle zaczął „przekonywać”, że Putin zostanie w ten czy inny sposób usunięty od władzy.

  Ocena prezydenta Rosji i „przepowiednia” jego przyszłości jest chyba najbardziej ulubionym tematem ukraińskich polityków ze wszystkich grup społecznych i propagandystów. Dlatego ukraiński dziennikarz najwyraźniej nie mógł nie zadać pierwszemu prezydentowi Ukrainy pytania o Władimirze Putinie, którego ocena według propagandy Kijowa gwałtownie spada. Twierdząc, że epidemia i problemy z realizacją projektu Nord Stream 2 skomplikowały tę sytuację.
  Dziennikarz zapytał Kravczuka, czy przyznaje, że te czynniki razem doprowadzą do usunięcia Putina z władzy.

  W odpowiedzi Krawczuk „przepowiedział” odejście Władimira Putina.

  „Jeśli ta sytuacja będzie się utrzymywać w Rosji, Putin z pewnością zostanie usunięty od władzy - albo odejdzie, albo nie zostanie wybrany ponownie” - powiedział Krawczuk. Wyraził jednak pogląd, że wkrótce to nie nastąpi.

  Takie to mrzonki snują się w głowach ukraińskich wrogów Rosji.

  Pozdrawiam :)
 • @Monaco 00:18:35
  @stanislav 22:53:22

  Zapewne obu panów też łączą sprawy jak dobro Polski.
  Tu warto szukać porozumienia i nad tym należy się pochylić a nie szukać różnic, to taka moja dla wszystkich Polaków skromna rada.

  Pozdrawiam :)
 • @Monaco 00:18:35
  Jeszcze trochę z tego wywiadu Krawczuka.

  -- Były prezydent dodał, że Łukaszenka może przegrać te wybory lub wygrać z niewielką przewagą - jednak zwycięstwo Aleksandra Łukaszenki doprowadzi do „szoków”.

  Dziennikarz zapytał o powód. W odpowiedzi usłyszał że " cielę ssało dwie krowy - swoją i rosyjską. A teraz Rosja przestał dawać mleko, ponieważ ma swoje własne problemy. A jeśli tak się stanie, to Białoruś natychmiast poczuje upadek - zarówno w gospodarce jak i we wszystkim. - wyjaśnił Kravczuk.

  Były prezydent zakończył swoje mrzonki, filozoficznym streszczeniem: „Świat jest globalny. A tam, gdzie powstają dziury, to wszystko w nie wpada"

  A ja dodam jeszcze najpierw popatrz Ukraińcu na dziurę którą jest cała Ukraina bo tam gdzie jest banda rządząca krajem w oparciu o terror i neobanderyzm tam prędzej niż później ludzie przepędzą skorumpowanych
  prześladowców którzy tylko wsparciu Amerykanów rozkradają i upodlaj Ukrainę.

  Pozdrawiam :)
 • @Tiamat 20:18:51
  Warto by stworzyć w oparciu o fakty i publikować całą listę amerykańskich wojen i zbrodni od początku powstania Stanów Zjednoczonych aż do dnia dzisiejszego.

  Byłaby to zapewne bardzo długa lista.

  Pozdrawiam :)
 • @stanislav 19:04:08
  Re:
  "ta bezrozumna metropolizacja Rosji..."

  Niekoniecznie.
  Rosja jest podzielona na gubernie i rządzona lokalnie. Rosyjskie republiki sa autonomiczne: Tatarstan, Dagestan, Czecznia ...

  Ja codziennie oglądam wiadomości z Rosji.
  Putin ma regularne spotkania z każdym gubernatorem osobno, przynajmniej raz w tygodniu. Te spotkania sa w całości pokazane w TV.
  Gubernatorzy opowiadają o problemach i o tym jak staraja sie je rozwiązać i jaka pomoc im jest potrzebna od Moskwy.

  Nie wszystkie rozmowy sa przyjazne ale wszystkie maja na celu dyskutowanie aktualnych lokalnych zdarzeń i trudnosci..

  Natomiast republiki rządzą sie samodzielnie .

  Troche inaczej jak w Polsce.
  W Polsce i USA tylko kandydaci na prezydentów jezdzą po kraju i udaja, ze ich ktokolwiek i cokolwiek tam interesuje - z wyjątkiem glosow.
  Naturalnie zabierają ze soba bandę klakierow z flagami - totalna żenada.
  Najwiecej zarabiają media.

  W Rosji, rząd pracuje caly czas miedzy wyborami.
  A w czasie wyborów tez wszyscy pracuja normalnie a nie mizdrzą sie do publiczności jak kucyki cyrkowe na wybiegu.

  A najgłupsze co teraz pokazuja w Polsce, to te bandy wyborcze, ktore zachowuja sie jak sfora psów łańcuchowych, ktore ujadaja na siebie i robia to dosx bezwstydnie.
  Tematyka pedalska w czasie kampanii wyborczej jest żenująco prymitywna, i chyba chodzi o to, zeby wyborcom obrzydzić wszystkich kandydatow.
 • @Alfax 01:25:14
  Lista interwencji USA.
  Takich list jest dosc sporo.
  Ja przytaczam jedna z wielu:

  FROM WOUNDED KNEE TO SYRIA – Zoltán Grossman
  https://sites.evergreen.edu/zoltan/interventions/
 • @Tiamat 06:09:33
  Lista .
  Każdy powinien ją przeczytać.

  Salution ☺
 • @Tiamat 02:36:35
  "
  W Rosji, rząd pracuje caly czas miedzy wyborami. 
  A w czasie wyborów tez wszyscy pracuja normalnie a nie mizdrzą sie do publiczności jak kucyki cyrkowe na wybiegu.

  A najgłupsze co teraz pokazuja w Polsce, to te bandy wyborcze, ktore zachowuja sie jak sfora psów łańcuchowych, ktore ujadaja na siebie i robia to dosx bezwstydnie.
  Tematyka pedalska w czasie kampanii wyborczej jest żenująco prymitywna, i chyba chodzi o to, zeby wyborcom obrzydzić wszystkich kandydatow."

  Kampanie pochłaniają miliony złotych a można śmiało stwierdzić, że wybór jest niedzy jednym parchatym a drugim.

  Taka to demon- racja.
 • @Monaco 00:18:35
  Chcesz się narażać wszechpotężnej partii, która opowiada się za "obroną wartości chrześcijańskich"?
 • @Wican 19:50:44
  Po pierwsze dla mnie chrześcijaństwo to nie żadna partia tylko ludzie którzy wierzą w nauki Jezusa Chrystusa. Sam jestem chrześcijaninem.

  A ci co tak szumnie przedstawją się za chrześcijan a w sercu mają jad szatana i w swoich czynach i postępowaniach to udowadniają to dla mnie są chwastami tej Ziemi.

  Ważne byś nie narażal się Jezusowi Chrystusowi który był obrońca uciskanych i poniewieranych.

  A te partyjne różne gnidy które używają Chrystusa do swoich politycznych podłych celów to dla mnie są wrogiem ludzi dobrej woli numer 1. !!!
  Są tacy sami z nich chrzescijanie jak z tych niemieckich żołdaków ktorzy mieli na klamrach swych pasów GOTT MIT UNS a mordowali ludność i rabowali cudze mienie. Ich GOTT to był nikt inny jak sam lucyfer, szaran, belzebub...

  Są dla mnie zerem, plewami, smieciami. Bo nie bronią zadnych wartości chrześcijańskich tylko bronią faryzeusze niesprawiedliwości spolecznej,
  bronią wartości szatana ameryki północnej.
 • @Monaco 20:13:52
  Wyzłośliwiałem się. Kosiur i Stanislaw (mniejsza o nazwisko) to margines z żydowskiego miasteczka Otwocka a zachowują się jakby mieli monopol na patriotyzm I obrażają innych. A sami nie są od nas mądrzejsi
 • @All
  Salute 5* .
 • @Tiamat 02:36:35
  Fakty historyczne.

  https://wps.neon24.pl/post/155990,wladimir-putin-75-lat-od-wielkiego-zwyciestwa

  Pozdrawiam :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej