Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Tradycja. Duda leci tuż przed wyborami po pomoc do USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Duda leci po pomoc i wskazówki tuż przed wyborami prezydenckimi w Polsce do Waszyngtonu po wytyczne i wsparcie ze strony Waszyngtonu. Tradycja !!!

Biały Dom potwierdził, że A. Duda wkrótce spotka się ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Donaldem Trumpem w Waszyngtonie. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem wizyta planowana jest na najbliższą środę.

 Kontakt odbędzie się przed wyborami w Polsce i w czasie, gdy Warszawa pracuje nad wzmocnieniem amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce i kiedy Waszyngton ogłasza plany zmniejszenia liczby wojsk amerykańskich w Niemczech.

 Zaledwie kilka dni po ogłoszeniu o wizycie, 28 czerwca, Polacy mają głosować w pierwszej turze wyborów prezydenckich, w których Duda, sojusznik pro żydowskiej i pro neobanderowskiej Partii Konserwatywnej Prawa i Sprawiedliwości i jej rządu, startuje w wyborach.

 

 

Czy jesteś zaskoczony, że Donald Trump złamał zasady dyplomatyczne i postanowił zainterweniować w kampanii wyborczej, zapraszając Andrzeja Dudę do Białego Domu na tydzień przed głosowaniem w Polsce ?

 W  końcu wygrana Dudy leży w interesie prezydenta USA.

 Duda jest posłuszny i pokorny -  nawet był przez Trumpa  traktowany jak sługa który stoi obok biurka Trumpa gdy Trump  siedzi i każe Dudzie podpisać dokumenty.

 By bylo jaśniej to należy przypomnieć, że Polska za sprawą PIS kupuje nadwyżkę sprzętu amerykańskiego i zasila miliardami dolarów budżet USA. To on wraz z PIS zorganizował na terenie Polski konferencję antyirańską i nie był przeciwny, kiedy ambasador USA zażądała, aby podatek cyfrowy nie został zatwierdzony i  inne posunięcie wymuszone przez USA mające wpływ na amerykańskie firmy.

Taki sojusznik jest skarbem dla Ameryki. A Polska to kraj który jeszcze płaci Ameryce za chęć spełnienia przez amerykański reżim,  swoich żydowskich i banderowskich antypolskich życzeń .

 Oczywiście Polska za sprawą Dudy zrobi wszystko, co chce USA. Nawet jeśli jest to sprzeczne z naszymi interesami.

Trump i Duda prawdopodobnie negocjować będą o relokacji części amerykańskich żołnierzy z Niemiec do Polski. Co nie poprawi to w żaden sposób polskiego bezpieczeństwa a wręcz będzie jeszcze bardziej narażać Polskę  na atomowe unicestwienie w razie gdy USA zaatakuje Rosje. Logicznie następstwo tych antypolskich działań Dudy i PiSu będzie to, że taka postawa Polski w NATO, wzmocni nastroje antyamerykańskie w Rosji i tylko zaszkodzi Polsce. Ale wiadomo, że dla Dudy i PiSu nie jest kompletnie  istotny los Polski i 38 milionów Polaków.

Biały Dom pomoże koleśowi wygrać wybory na prezydenta bo taki posłuszny pro żydowski wasal jest jak najbardziej potrzebny Ameryce i Trumpowi.

Obawy o porażkę Dudy w nadchodzących wyborach, doprowadziły Dude do ​​szukania wytycznych i pomocy u wuja z za oceanu mimo że ustawa anty POLSKA - 447 - dotycząca możliwego odszkodowania za byłe bezspadkowe mienie żydowskie jest dla USA a konkretnie dla Żydów głównym celem.

Jednocześnie Polska jest jedynym krajem w regionie, który uprawia tak bez wstydnie służalcze ochydne wasalstwo i na szerokim froncie antyrosyjską nagonkę, retorykę ciągłej wrogości do Rosji i propagandę ciągłego strachu wmawiając Polakom wyimaginowaną agresje Rosji przeciwko Polsce. 

 A dzieje się to kosztem wydatków na zakupy amerykańskiej broni za miliardy $$ dolarów która w razie sprowokowanej przez USA wojny z Rosją na nic Polsce się przyda i kosztem dobrosąsiedzkich kontaktów z Rosją  i wymiany handlowej i zakupów ważnych dla Polski surowców energetycznych w Rosji.

 Jednak konserwatywny prawacki rząd uważa kwestię miliardowych strat z powodu załamania się eksportu do Rosji za nie istniejący problem byle tylko żydzi, neobanderowcy i amerykańskie firmy zbrojeniowe były zadowolone.

 A to wszysko kosztem bezpieczeństwa i dobrobytu Polski i Polaków na rzecz zysków i zachcianek  "sojusznika" Waszyngtonu.

 

 

Tak to właśnie w rzeczywistość wygląda,  gdy jest się slugą swojego amerykańskiego pana.

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Jeżeli pojedzie to nie po instrukcje, bo te może mu przekazać lady botoks. Najpewniej potrzebny jest żeby coś podpisać w blasku fleszy.
 • ⭐ 5
  A za treść ⭐5

  Salution ✔
 • @marek500 11:59:07
  Jak by nie patrzeć to taki numer ze strony dudy jest wyraźnie w celu uzyskania poparcia wszelkich amerykańskichfiliów.

  Żenada ze strony dudy. Bez mydełka wyłazi i byle nie wypaść z kortyta. Nawet kosztem zaprzedania Polski.

  Salution ✔☺✔
 • @marek500 11:59:07
  Ja też uważam że wezwali go żeby coś podpisał.W dodatku wezwali niespodziewanie więc zapewne idzie o ważne sprawy.Ważne dla USA rzecz jasna.
 • @ikulalibal 12:36:31
  Amerykanie zawsze wszystko robią tylko we własnym interesie.
 • @Leonardo da Vinci 12:33:05
  Podobno Putina też wezwał.
 • @marek500 12:43:12
  Trump chce sprzedać wcisnąć Polsce amerykańską elektrownię atomową. A wiadomo że Francja dysponuje lepszą technologią a poza tym Polska jest w Unii.

  Noi ale długopis podpisze wszystko co mu Trumpek każe jako jego zwierzchnik.

 • @Leonardo da Vinci 12:51:19
  Może i tak, ale myślę że negocjacje z elektrownią atomową nie wymagają takich nagłych działań. Natomiast te ,,zaproszenie'' jest dziwnie niespodziewane i nagłe. Poprzednio to ministrowie na 3 miesiące naprzód podniecali się jaki zaszczyt dotknął Dudę. Teraz to sami byli bardzo zaskoczeni, bo nawet te pilne spotkanie z Morawieckim i ministrami dowodzi że nie spodziewali się tego.
 • @marek500 12:43:12
  A szkoda, że my nie robimy.
 • @marek500 13:15:48
  To dziwne zachowanie kryje się może w tym zdaniu które wyłapalem w tej treści... :

  " Czy jesteś zaskoczony, że Donald Trump złamał zasady dyplomatyczne i postanowił zainterweniować w kampanii wyborczej, zapraszając Andrzeja Dudę do Białego Domu na tydzień przed głosowaniem w Polsce ?

   W  końcu wygrana Dudy leży w interesie prezydenta USA.
  Duda jest posłuszny i pokorny -  "

  A ja dodam że Trump gdy Duda podpisze nowe zakupy broni i amerykanskiego gazu i ropy oraz ewentualnie zakupu elektrowni atomowej to Trump pochwali się przed wyborcami w USA ze odnosi same sukcesy i gra tak dla siebie i dla Dudy.
 • @marek500 12:43:12
  Cała przyśpieszona akcja z Dudą i Trumpem to chwyt wyborczy naturalnie na nie korzyść dla nas, Polski a z korzyścią dla żydów no i jak zawsze dla ukropów wasali Usa w Kijowie.
 • @ikulalibal 12:36:31
  Ustępujący prezydent tuż przed wyborami i reelekcją powinien mieć zakazane podpisywać dokumenty mogące szkodzić Polsce.

  Bo przecież gdy przegra to konsekwencje spadną na nowego właściciela Belwederu.
 • @Leonardo da Vinci 13:42:12
  W ogóle w trakcie kampani nie powinien niczego podpisywać. Niczego
 • Tak tutaj chodzi o jakiś pospis
  Dudy w blasku fleszy ale nie będzie to związane z - 447 - bo taki podpis zredukowałby mu głosy wyborcze. Z drugiej strony taki podpis załatwiłby Trupowi pewną, druga kadencje.
  Wniosek?
  Biorąc pod uwagę nieziemską - bo diabelską przewrotność czarciego pomiotu - na dzień dzisiejszy wiemy, że nic nie wiemy.
 • @marek500 13:15:48
  Nie wiem czy to wielka niespodzianka, ze Polska podpisala umowe o zakup rakiet Patriot. I to podobno tych 'ulepszonych' bo te obecne sie nie bardzo sprawdzily w Syrii.

  Sluchalam dzis przemowienia Trumpa na temat tych Niemiec. Trump chce wycofac wojska swoje z Niemiec, bo Niemcy nie chca placic 2% Pkb na utrzymanie tych wojsk u siebie.
  Trump jest oburzony, ze Niemcy placa miliardy dolarow Rosji za gaz a Ameryce nie chca placic wiecej jak 1% z budzetu na ...obrone przeciwko Rosji.
  Bardzo ciekawy argument, bo zastanawiam sie czy Duda sie przyzna w kampanii ile obiecuje placic USA za te 'obrone'.

  Mnie najbardziej interesuje sam kontrakt. Wiadomo, ze te rakiety produkuje Raytheon, w ktorym Trump ma swoje udzialy.

  Zastanawia tez fakt, ze prezydent USA wykorzystuje swoja pozycje na robienie prywatnych swoich interesow: jezdzi po swiecie i upycha krajom amerykanski szmelc.. za wielkie pieniadze.
  Wiec oczywiscie w prywatnym interesie POTUSA jest ...handel bronia.

  Nie wiem na ile Bialy Dom jest prywatna rezydencja Trumpa i jego coreczki i zony, ktore prowadza prywatne interesy z rezydencji, ktora do nich nie nalezy. Ale nie musza placic za wynajem, elektryke, sprzatanie, naprawy itp.


  Data: 27/09/18
  ....za system Patriot razem z systemem zarządzania polem walki zapłacimy 4 miliardy 750 milionów dolarów.

  RMF: Pentagon składa zamówienie na Patrioty dla Polski - fakty.interia.pl

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-rmf-pentagon-sklada-zamowienie-na-patrioty-dla-polski,nId,2637177
 • @marek500 11:59:07
  Tak to fakt, dlatego dzięki za korekcję.
  I właśnie po zmianie figuruje w tytule jako pierwsze, że po pomoc.
  Takie kosztem innych kandydatów wsparcie.

  Pozdr. :)
 • O co chodzi?
  "W końcu wygrana Dudy leży w interesie prezydenta USA."

  Nie całkiem rozumiem o co chodzi. Amerykanów Polska aż tak bardzo nie obchodzi i dla Trumpa polityka wewnętrzna jest ważniejsza.

  Niestety, prezydent USA jest obecnie dość odizolowany i pod atakiem z kilku stron. Wizyta polityka z Europy, nawet ze wschodniej, może być mu potrzebna, po tym jak kanclerz Merkel odmówiła spotkania.
 • @Leonardo da Vinci 12:33:05
  Cóż zrobić?
  Można to jedynie na piętnować i protestować że Ameryka, USA -Trump ingeruje w wybory prezydenckie w Polsce.

  Gdyby to zrobił Putin o ho ho ho jaka by była histeria i wrzask na cały świat

  A że to robi Trump i USA to szcze-kaczki milczą jak zaklęte.

  Tak to wygląda w realu.
 • @ Autor - 5*
  Syjonistyczna swołocz doskonale wie, że Polakatolik to głupiec bezgranicznie unurzany w żydowierstwie i w bezsensownej miłości do swojego największego żydowskiego wroga, do USA.

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/02/andrzej-duda_24106106.jpg
 • @ikulalibal 12:36:31
  Jak by nie było to dla kontr/kandydatów Dudy jest to nie sportowa gra.

  I powinna być w trakcie kampani zakazana.

  Nie dość że Duda ma do dyspozycji całą machinę propagandową z zawłaszczoną przez PIS TVP oraz rzeszę partyjnych wychwalaczy.
  To by poprawić sobie notowania ucieka się do konszachtów kosztujących polskiego podatnika przez podpisywanie na prędce różnych kosztownych niekorzystnych umów dla Polski.
 • @Wican 13:48:43
  Tak to powinno być prawnie zakazane.
 • @Tiamat 13:54:46
  "Trump jest oburzony, ze Niemcy placa miliardy dolarow Rosji za gaz a Ameryce nie chca placic wiecej jak 1% z budzetu na ...obrone przeciwko Rosji."

  Tylko tak objektywnie, to Rosja nie ma i nie będzie miała żadnego interesu w napadzie na Niemcy z którymi 1000 razy chetniej woli wymianę handlową niz 1 raz wojować.

  Tylko fanatycy rusofoby typu psychopatów z nieuleczalnymi urojeniami mogą Rosję posądzac w agresji na Niemcy a na nawet wrogą bo zmanipulowaną przez PIS i PO "Polske" bo tak faktycznie to POPIS stworzył przeciwko Rosji juź Polin !

  Pozdraw. :)
 • @marek500 13:15:48
  Może coś musi zagwarantowac w kwestii rszczeń?. Ewentualnie z.ebią go za LGBT? Wszak jeden z głównych doradców Trumpa to zawodowy homoś. A już sierżant kazał Dudzie przeprosić
 • @Pedant 14:05:38
  Dla tego sukces na płaszczyźnie podpisanych dla USA korzystnych umów jest tak bardzo Trumpowi potrzebny.

  Duda podpisze i z budżetu Polski, polskiego podatnika popłynie rzeka dolarów tylko i wyłącznie z korzyścią dla USA.

  A POLSKIE szpitale będą dalej cierpiały z braku dofinansowania i miliony polskich dzieci żyły na skraju ubustwa.

  Tak Duda dba o interesy obcych a Polskę traktuje jako donora obcego biznesu.
 • @Wican 14:40:40
  A lady botox ?

  Nie protestowała że Duda ma takie podejście?

  :))))
 • @Rzeczpospolita 14:14:53
  Wiarygodność rabinka z Otwocka spada, to coraz głupiej acz agresywniej musi pisać? Bo koncesja na "antysemityzm" wygaśnie i Kosiur będzie musiał iść do roboty?
  Cofnął się do pisma obrazkowego? Takie pewnie rozumie, acz i tak nie byłbym tego pewny
 • @Monaco 14:43:32
  Polska na pecha od 30 lat.
  Jak nie biedny prosty Wałesa, to lubujacy wődę i ukropów Kwasniewski, to znowu nawiedzony rusofobią L. Kaczynski a i Bronek i ten obecny Duda co czyni wraz z PISem Polin jak się im tylko juda... .

  Ale kiedyś może nasze wnuki obalą te zdradzieckie parchy jak tą partie interesów syjonistów.PIS.

  ✌✔
 • @marek500 11:59:07
  Oczywiście, że jedzie podpisać.
  Oficjalnie - zgodę na pobyt amerykańskich wojsk z Niemiec. I to będzie w blasku fleszy.
  Nieoficjalnie - coś związanego z Ustawą 447.
  Tak sądzę.
 • hehe....
  Pastwicie się nad jednym Maliniakiem jak byście nie widzieli że wszyscy kandydaci to Maliniaki. Co osobiście zrobiliście aby włączyć się w czynne budowanie struktor właściwych i pracujących tylko dla Polski? Głównym trendem waszych dyskusji jest temat zachaczajacy o stosunki z Rosja, jak to jej się dzieje krzywda a nie bezwarunkowe dobro Polski. Dlaczego nie napiszecie że za te na przykład niepotrzebnie wydane pieniądze na F-35 mogli byśmy zabezpieczyć Polskę w wodę i rozbudować jej wodne zasoby na wypadek tragedii suszy która nadchodzi? Dlaczego nie napiszecie że wprowadzenie obcych wojsk mocarstwa to utrata suwerenności Polski? Nie, dla was to nie temat ważny. Ważne jest że to złości Rosję i jest przeciw niej.
  Kamaaaaaan, weźcie się w garść bo będąc Polakami na rusofili zamiast prawdziwego polskiego interesu daleko nie zajedziecie. Interesem Polski są przyjazne i neutralne stosunki z Rosją ale na pewno nie takie jakie wy przedstawiacie.
 • @Stara Baba 15:51:13
  To jednak uważnie nie czytasz. Wielokrotnie na neonie upisano, ze pieniądze przeznaczane na jankeski złom, mozna wydać bardziej korzystnie.
  O suwerenności to już w ogóle cały czas. Ale my jesteśmy "biedne żuczki". Jak za bardzo "urośniesz" to można trafić do pudła. Albo do psychiatryka. I masy polactwa nic nie zrobią A tutaj jesteśmy wobec siebie anonimowi. Czyli każdy jest sam.
  Ten naród, czy szerzej Europejczycy to już masa upadłościowa niegdyś będąca ludźmi, którzy zdobywali świat
 • @Wican 14:49:09
  Lepiej pilnuj własnej wiarygodności - wiarygodności żydowierczego kretyna, bo jeszcze inni żydowiercy odbiorą ci palmę pierwszeństwa.
 • @Rzeczpospolita 16:08:52
  I co jeszcze? ja nie sqrwiłem się tak, aby okłamując kolegów z Otwocka łapać się na listę radnych PiSu.
  Mi lokalnie proponowali. Zarówno PO jak i PiS. Bo u nas partie przegrywają ze stowarzyszeniami lokalnymi.
  Moja wiarygodność jest mi potrzebna do prowadzenia działalności, nikt się nie skarży. A Kosiur kłamie, aby tylko wpisac go na listę. Nawet kolegom z PiSu nie powiedział, że ostro napisał o Lechu kaczyńskim. oto wiarygodność. Zakłamanie, ale co się dziwić. W Otwocku przed wojną, Żydzi stanowili ponad 50% mieszkańców. To i pewnie jakieś geny u Kosiura - koncesjonowanego "antysemity". Po prostu, reżim takich potrzebuje. I dlaczego wasza partia opisana na WIKI (strony chyba nie macie, a ja FB nie używam, stąd nawet na wiki musiałem was znajdować) we fragmencie "Program" ma na pisane, że odwołuje sie do wartości chrześcijańskich? Znowu kłamiecie? Dla Koisura kłamstwo przychodzi łatwo. Potrafił wciskać się do PiSu i nic nie mówić o swojej opinii na temat Lecha kaczynskiego.
 • @Stara Baba 15:51:13
  Przecież pisanie o wtargnięciu obcych wojsk było już tyle pisane na tym portalu, że czego s ię pan czepiasz?
  Mimo wszystko, nie wszyscy kandydaci to Maliaki , natomiast Duda Maliniakiem jest i potwierdzał to nagminnie przez ostatnie 5 lat.
  Jeśli nie daj Boże w Rosji stanie się coś naprawdę okropnego, to niewątpliwie bardzo źle odbije się to na Polsce i dobrze, że przynajmniej tutaj na forum koledzy o tym wspominają.
  W końcu to Polski portal, tak, czy nie?
 • @SZS 15:01:57
  Tak działają pis' owcy.
  oni już jawnie plują na Polskę i Polaków dopuszczając się zdrady.

  https://m.youtube.com/watch?v=sOPvKAhL-eo

  Prosze jak sprawy wyglądają tu jest film i wszystko jest już jasne.
 • @zbig71 16:37:29
  Tez tak uważam. Przecież Monaco wyraźnie krytykuje miliardowe wydatki na rzecz amerykańskiej machiny wojennej i wypychanego amerykańskiego złomu. Więc jak widać Stara Baba nie czyta całej tresci.

  Co Polskę uratuje te 30 szt. F35 ? tylko ktoś skrajnie naiwny lub pachołek usraela uwierzy w takie bzdury.
  Rosja w swojej obronie ma tyke arsenału że spopieli całe to imperium szatana USA a co dopiero z nami z Polską. Wolę by Polska miała przyjazne układy z Rosją. Niż yankeesów tu na naszej ziemi.

  Tu my żyjemy i nasze dzieci, wnuki i chcemy żyć bez wojen. Polska ma dość spalonych miast i miliony poległych z powodu gierek zachodnich iperialistów judzących na Rosję na sąsiada. A amerykańskie sukin yankeesi nic tu nie mają do szukania. Nie urządzają wojnę na swoim terytorium.
  Już dość wymordowali ludzi na całym świecie. W krajach które nigdy nie napadły na USA.

  Salut ✔
 • pod tą fotografią na ktorej un się strzeży, należałoby napisać.:
  Wyimaginowany prezydent.
  Z którego dla Polski nic dobrego nie wynika ❗❗❗

 • @Wican 16:15:24
  Co wy do cholery wyczyniacie! Skaczecie sobiedo gardeł chociarz i jeden i drugi (DK), nie darzy sympatią gumisia. Wiadomym jest że żydowierczy kościół, nie działa na rzecz Polski. Gdyby działał, to by piętnował poczynania Judy-Dudy. Nie zabiera nawet głosu w tej sprawie, czyli jest to im na rękę. Nawet więcej trzyma się kurczowo PiSu, by nie narazić się i nie utracić wpływów.
  Gumiś jedzie do trampka, by podpisać to i owo. Jak podpisze to po wyborach, jak mu się noga poślizgnie, to następca będzie musiał to realizować. Może jest to celowe, bo żydowstwo już zadecydowało by stery przeją Trzaskowski i zabezpiczają wpływy jameryki. Gdyż za Rezydenta Trzaskowskiego większe wpływy będzie miało lobby żydowsko francusko niemieckie. Suma sumarum Polacy nic na tym nie zyskają, a wy skaczecie sobie do gardeł
 • @Rzeczpospolita 16:08:52
  Panie Darku zredagujcie tę stronę Wiki, uaktualnijcie ją. Chociaż wy nie pisalicie tej strony z informacjami na niej, to wielu myli ta strona i mają atut w reku, tak jak Wican.
 • Kampania wyborcza z ingerencją Stanów Zjednoczonych.
  Wszystko wskazuje że na kilka dni przed wyborami w Polsce, Trump ingeruje i pod przykrywką podpisywania umów międzynarodowych Stany Zjednoczone mieszają się w wybór na stanowisko prezydenta R.P.

  Tego rodzaju posunięcie jest niczym innym jak ze strony obcego państwa jawnym poparciem dla kandydata Dudy i mieszanie się w sprawy innych państw.

  Inni takiego wsparcia nie mają, a jak mnie pamięć nie myli, to Amerykanie szukali haków na tych którzy gdy Trump kandydował mieli jakikolwiek kontakt z przedstawicielami Kremla. Cóż to za wolność i sprawiedliwość gdy USA wywiera wpływ i naciski na korzyść swojego Ameryce pasującego kandydata ?!

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 19:07:15
  ..........
  No tak, zapomniałem że Stanom Zjednoczonym wszytko wolno.
  Opłacać przewrót na Ukrainie, obalać legalnych prezydentów gdzie tylko zapragną, uznawać w Wenezueli swojego agenta za jedynego prezydenta i demokratyczne bombardowania państw, które nie uznają hegemona Stanów Zjednoczonych za sojusznika i wolą pozostać niepodległe od "obronców demokracji" i tylko Stany Zjednoczone mają wyłączne prawo wtargnąć na terytoruim obcego suwerennego państwa bez zaproszenia władzy lub zgody ONZ i tam dokonywać kradzieży i rabunku ropy i innych surowców.

  Tak to się odbywa w imię wartości rodem z dzikiego zachodu.
 • @goat 17:34:06
  A czy ja skaczę na ciebie? Skaczę na Kosiura, bo co komentarz mnie obrarza. A w pape mu dać nie może, choć mam konszachty legijne i mógłbym go znaleźć. Ale z bezpieką sam nie zadrę.
  Koisur to zwykły zakłamany hipokryta
 • @Do ALL .
  Warto jeszcze na jeden aspekt zwrócić uwagę.
  Mianowicie, Amerykanie są w Syrii bez jakiekolwiek zgody, ani rządu syryjskiego ani zgody ONZ. Sa tam bo tak sobie chcą. I to w kraju w ktorym nie ma mniejszości amerykańskiej i odległym o tysiące kilometrów od Stanów Zjednoczonych.

  Rosja która po zanachu stanu na Ukrainie i przejeciu władzy przez puczystòw o ideologii nazistowskiej chce chronić ludność rosyjską zamieszkałą na rdzennych ziemiach swoich przodków jest oczerniana przez Zachód i oskarżana za agresora, narzucane są na Rosjè sankcje, chociaż tereny które wspomaga i broni należały do Rosji i graniczą bez pośrednio z Rosją.

  A Stany Zjednoczone ?, brak jakichkolwiek podstaw do okupacji Syrii, nic tam nie zgubili, nikogo nie mają bronić (chyba że terrorystów z ISIS i grabieży dokonywanej przez amerykańskie firmy syryjskieg ropy). A mimo to ze strony państw z pełną gębą frazesów o demokracji, wolności i niepodległość brak sankcji na Stany Zjednoczone, krytyki i wsparcia dla legalnej władzy w Damaszku.

  O to prawdziwy obraz uczciwości przywódców państw w Unii Europejskiej i innych wasali amerykańskich udających obrońców uciśnionych narodów
  raz jeszcze podkreślę , z pełną gębą hipokryzji i frazesów.

  Pozdrawiam. :)
 • @goat 18:55:22
  Faktem jest, że strona ta została opracowana przez założycieli PP i jej poprzednie kierownictwo, dla których chrześcijańska etyka i wartości oznaczały dbałość o ochronę życia, uczciwość, prawdę, a więc wartości uniwersalne.
  Poza tym PP jest otwarta dla wszystkich Polaków, dla których dobro własnej ojczyzny jest ważniejsze niż interesy politycznej instytucji żydowierczego Kościoła.

  Ja temu barankowi bożemu, Wican, już to tłumaczyłem - https://wps.neon24.pl/post/155856,dzien-pamieci-slowianskich-ofiar-chrystianizacji,
  ale to jest żydowierczy zakapior, a z takich osobników Polska i Polacy pożytku mieć nie będą.
 • @Leonardo da Vinci 17:17:08
  Też uważam, ż te F35 to jakiś straszny pomysł. To już mimo wszystko lepiej byłoby dokupić F16 , bo ponoć połowa naszych F16 służy jako części zamienne do drugiej połowy naszych F16.
  Aczkolwiek najlepiej byłoby nie brać żadnych samolotów od USA.
 • @Rzeczpospolita 20:04:11
  Czemu znowu kłamiesz? A, natura ilniejsza od wszystkiego Nie jesteście otwarci dla wszystkich Polaków. jesteście sektą mniejszościową. Gdybyś miał wiek odpowiedni i cieszył się zaufaniem kibiców OKS Otwock to może bym Cię "zaprosił". Ale oni do wariata sie nie przyznają
 • @zbig71 20:10:41
  A może zainwestować to w polska naukę?
 • @Wican 20:15:53
  "Nie jesteście otwarci dla wszystkich Polaków."

  To prawda. Żydowierczych kretynów nie przyjmujemy.
 • @Wican 20:16:14
  To oczywiście najlepiej.
  Ja odniosłem się tylko do tego, co byłoby dla Polski lepsze.
  Czy mieć przynajmniej że 30, może 40 myśliwców sprawnych i uzbrojonych, na których nasi piloci potrafią latać i są przynajmniej jakąś wartością militarną Wojska Polskiego.
  Czy mieć kiedyś tam F35 i iluzję podboju kosmosu?
 • @Rzeczpospolita 20:21:40
  Co do kretynów, to sam się wyatuj nieuku. W swojej chorej wizji żydka, widzisz nawet klątwy papieskie, których nigdy nie było.
  A nie prowokuj mnie, bo wiem że czujesz się bezpieczny, jako bezpiecznik i mąż szanowanej pani doktor. Tylko nie wiesz kim ja jestem i, że w moim towarzystwie wszyscy mają honor. Goat zrozumie (jako kibic i metalowiec), ale nie zakłamany parchaty Kosiur
 • @zbig71 20:24:08
  Zawsze można dawać UPAińcom obywatelstwo, o ile ktoś w rodzinie będzie robił za kamikadze
 • @Wican 20:25:18
  No tak, tylko myśliwców szkoda....
 • @Wican 20:16:14
  Tak, te miliardy na zakup obcego sprzętu należałoby by przeznaczyć na własny polski potencjał naukowy, wynalazków i napodstawie własnej siły naukowo-technicznej zacząć w
  Polsce tworzyć wlasne wysokiej jakości produkty, sprzęt i konkurować na światowych rynkach.

  A tak jak Amerykanom coś się przewróci w głowach i nie dostarczą czesci zamiennych, amunicji to polska armia jest bezbronna, to Polska jest bezbronna.

  Mając dobre stosunki z Rosją, przyjazne to moglibyśmy spać spokojnie i miliardy przekazać na rozwój wiedzy i wlasnego przemysłu konsumpcyjnego a nie tylko militarnego.

  Pozdrawiam :)
 • @zbig71 20:28:22
  Pilot ważniejszy niż samolot. I w ten sposób mozna ich wyludnić
 • Wszystko co piszesz
  to święta prawda!
  Ja jednak odnoszę wrażenie, że wyborcy PiS to osobnicy, którzy nie rozumieją słowa pisanego albo idioci albo zdrajcy.
  Tyle w temacie.

  5*****
 • @Talbot 12:45:14
  Nie wezwał tylko ewentualnie grzecznie zaprosił.
  Putin to przecież jego Szef, który wsadził go do Łajt Hałs.
 • @Leonardo da Vinci 12:51:19
  Amerykańskie elektrownie jądrowe chodzą na ruskim paliwie.
 • @marek500 13:15:48
  Ciekawe czy jedzie tam z własnym klęcznikiem czy mu dadzą?
 • @Stara Baba 15:51:13
  //Dlaczego nie napiszecie że wprowadzenie obcych wojsk mocarstwa to utrata suwerenności Polski? //

  Dlaczego tak oszczędnie gospodarujesz prawdą?
  Rozumiem... Moich notek nie czytasz.
 • @Wican 20:24:21
  Daję spokuj, jestem na urlopie. Mogli byście wyluzować.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:37:06
  Nie wiem jakimi intencjami kierują się Polacy głosując na POPIS wybitnie dwie partie skupiające w swoich szeregach wrogów Polski i nie mam na myśli żydów i upa-ukrainców z polskimi paszportami, tylko Polaków bez żydowskich i banderowskich korzeni.

  Przecież to ślepy widzi kto jest w szeregach tych ugrupowań i komu ci ludzie służą.

  Proszę by każdy zapoznał się z tym linkiem który został umieszczony w jednym z komentarzy, tak zapoznać się z tym dokumentem.
  Czy jeszcze więcej potrzeba by Polakom otworzyły się oczy i umysły ?

  Ja tu też go umieszczam by po obejrzeniu ludzie Polacy się zastanowili w czyich rękach jest Polska.

  https://m.youtube.com/watch?v=sOPvKAhL-eo
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:49:19
  I jeszcze to...

  https://m.youtube.com/watch?v=ZVdrxVRi5Hg

  Pozdrawiam
 • @Monaco 22:33:59
  Do kompletu o 447...

  https://m.youtube.com/watch?v=GHz7j6HIoOo
 • Cóż, Niemcy uparte i nie zapłacą USA za ochronę.
  Zatem te ponad 9,5 tys żołnierzy wycofanych z Niemiec pójdą na żołd polskiego społeczeństwa.
  To zapewne Duda podpisze.
  Do tego może przywiezie do Polski lek na koronę, który to tak chwalił Trump a teraz USA zostały z milionami tego bezużytecznego leku, co ogłosiło MZ USA wczoraj i jest on od tego czasu zabroniony w leczeniu korony:)
 • @Monaco 22:45:15
  No i jeszcze ten obrazek poniżej.
  Głosując na PiS głosujesz na PO.
  Głosując na PO głosujesz na PiS.

  https://i.postimg.cc/9Md3Pd7v/PiS-POx.jpg
 • @Talbot 12:45:14
  Tak Talbot, póki w Rosji nie pojawią się gej parady, parady równości, Rosja nigdy nie będzie europejskim państwem. Na Ukrainie takie są, zaraz po majdnie się pojawiły, Twoja Ukraina to Europa pełną gębą!
 • @Alfax 19:50:40
  re: Amerykanie w Syrii

  Ja nie bardzo lubię dyskutować o sprawach religijnych bo uważam , ze religia jest sprawą osobistą każdego mieszkańca globu i nie powinna byc manipulowania przez politykę miedzynarodową bo jest to zwyczajne przestępstwo.

  Bardzo mnie boli, ze polscy katolicy sa manipulowani przez syjon i zapominają o tym, w co mają wierzyc wedlug Przykazan.

  Dlatego bardzo przeżywałam wojnę w zaprzyjaznionej Jugoslawii, w której Polska popierała islamistow (nie mylić z muzułmanami) i do tego nawet w ONZ wystąpiła otwarcie przeciwko chrzescijanom.

  Do tej pory, w polskich więzieniach gnija (chrzescijanscy) generałowie Jugoslawii, a polska prasa nazywa ich serbskimi (?) - ale nie ma ani jednego członka KLA (Albanskiej Armii Wyzwoleńczej), ktora to organizacja jest stale na amerykanskiej liście organizacji terrorystycznych.

  Miloszewicza uniewinniono, ale jego generałów Polacy skazali na 25 lat wiezienia.
  Ciekawe, dlaczego?

  Jugosławia byla krajem świeckim i każdy mial prawo do wlasnej tradycji, kultury, religii.
  Jugosławia byla krajem dobrobytu. Jaka krzywdę nam wyrządzili chrześcijańscy generałowie?

  Bardzo mnie boli, ze polscy żołnierze zostali wyslani do Libii, bardzo zasobnego kraju świeckiego, z wielka tolerancją religijną.

  Przeciętny poziom życia przeciętnego Libijczyka byl sto razy wyższy od poziomu zycia przeciętnego Amerykanina.

  Bardzo mnie boli, ze należało zniszczyć ten kraj , łącznie z polskimi kosciolami katolickimi.

  I z przerażeniem myślałam o losie mieszkańców Aleppo, które bylo bombardowane również przez polskich lotników.

  Co nam takiego wyrządzili Libijczycy? Polskie firmy miały znakomite kontrakty budowlane na Bliskim Wschodzie: Iraku, Libii, Syrii.

  Polskie oddziały wojskowe pomagały niszczyć najstarsze miasta swiata: Aleppo i Mosul - Damaszku nie zdążyły bo im Rosjanie przeszkodzili.

  Syria to byl kraj mlekiem i miodem płynący; zbiory mieli dwa razy do roku; produkcja chleba była w rekach państwa - bo chodzilo o to, żeby nikomu chleba nie brakowało.

  Ciekawe, dlaczego polskie media i (niestety) opinia publiczna ujadały na chrzescijanskich Serbów a wychwalały masowych mordercow z KLA i Czeczni, ktorzy akurat nie mieli wiele wspólnego z żadną religią ale udawali muzułmanów. .

  Polska opinia publiczna zasłuchana w uliczne 'kazania' syjonistki Miriam Shaded wieszala wszystkie psy na ...Syryjczykach.

  Polacy nawet chrzescijanskich uchodzcow z Syrii nie wpuscili do Polski.

  To co polskie blogi i polskie media wypisywaly na temat syryjskich muzułmanów - to przypominalo mentalność dzikusów z epoki kamienia jeszcze nie rozłupanego!

  I to kto pyskował najwięcej?
  Świętoszki, ktore zapomnialy, ze Syria jest kolebką chrzescijanstwa i zachowała i pielęgnowała od wieków najstarsze kościoły.

  Pisałam o tym juz wczesniej, ze w największym meczecie w Damaszku jest grób Sw. Jana Chrzciciela.

  Mozna byc katolikiem, ale dlaczego ignorantem n/t własnej religii??
  A może to tylko sami przebierańcy?

  Bardzo polecam ten ciekawy wywiad na temat Syrii ... i Polski:

  Dlaczego nie jesteśmy jak Syryjczycy? - Ewa Rzeuska i Nabil Al Malazi - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=TrQZdoqxrlA
 • @Krystyna Trzcińska 06:58:47
  A te zdjęcia to z archiwum w Tel Awiwie?
  Bo taka żydowska pisownia.
 • @Krystyna Trzcińska 06:58:47
  Istoto dwupłciowa (Krystyno-Bogumile) - ci całujący się politycy nie byli homosiami! I ty dobrze o tym wiesz.
  Gdyby w dzisiejszej Rosji w tym względzie panowała taka sama sytuacja jak na Zachodzie (a chyba to starasz się zasugerować) to już dawno byłoby tam identyczne prawo.
  A tak nie jest!
 • @Tiamat 07:02:15
  kto ci dal prawo pisania i wyrazania opini o moim kraju ??
  Moim kraju w ktorym zyje , pracuje , umre
  Dokonalas swojego wyboru i "sprzedalas " ten wlasnie kraj Polske za miche ryzu .
  Jedz delektuj sie i nie zajmuj sie nami . My tu wiemy co dla nas dobre
  Zbawiaj Australie , nawracaj Aborygenow , nas juz zostaw w spokoju My tu dajemy rade , wbrew pozorom wiemy co dla nas dobre . Przyjdzie pora to sie posprzata .
 • @Tiamat 07:02:15
  "Mozna byc katolikiem, ale dlaczego ignorantem n/t własnej religii??
  A może to tylko sami przebierańcy?"

  Od czasu Konstantyna i Teodozjusza, gdy chrześcijaństwo stało się religią państwową, najpierw kościoły wypełnili przebierańcy (oportuniści) a potem reszta (bo im kazano).

  Prawdziwi wierni czasem przewodzili, czasem byli marginalizowani, czasem byli prześladowani nawet wewnątrz Kościoła. Na tym napięciu polegała chrześcijanska cywilizacja, na walce między szczerą wiarą i zwykłą podłością i zakłamaniem.

  Ponieważ chrześcijanskich władców zabrakło, świat wraca do czasów przed Konstantynem.

  "Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!"
 • @rowszan 07:52:22
  "@Tiamat 07:02:15
  kto ci dal prawo pisania i wyrazania opini o moim kraju ?? ... My tu wiemy co dla nas dobre
  Zbawiaj Australie , nawracaj Aborygenow , nas juz zostaw w spokoju"

  Kto dał rowszanowi prawo do wypowiadania się w imieniu wszystkich?
 • @Pedant 08:29:49
  napisalem wyraznie moim kraju , wypowiadam sie w swoim imieniu i mojej rodziny My wiemy co dla nas dobre
 • @rowszan 08:33:43
  Czyli jedynym rozwiązaniem jest to, że nie będziesz czytał tych którym odmawiasz prawa do wypowiedzi.
  "kto ci dal prawo pisania i wyrazania opini o moim kraju ??"
  Ten kraj nie jest twoją własnością!
  Jeśli nie zauważyłeś jeszcze to WSZYSCY piszący na NEON-ie wyrażają swoje opinie o innych krajach, nie tylko o Polsce.
  Używasz idiotycznych argumentów.
 • @rowszan 08:33:43
  "Kto dał rowszanowi prawo do wypowiadania się w imieniu wszystkich?"

  "napisalem wyraznie moim kraju , wypowiadam sie w swoim imieniu i mojej rodziny My wiemy co dla nas dobre"

  Proszę nie mataczyć. "My" to "mój kraj", "ja" czy "moja rodzina"? Na pewno nie wszyscy!

  Zresztą zadam zabawne pytanie. Czy choćby rodzina upoważniła Pana? Bardzo watpię ;)
 • Nie wiem i nie chcę wiedzieć
  Dla mnie wszystkie odłamy chrześcikaństwa istniejące w Polsce to zlo. Wszystkie są pochodne żydowskiej koncepcji siania fermentu wśród Polaków. Widać to jak na dłoni, chociaż by spór między Wicanem, a DK. Razem stanowili by siłę, a tak sami wydłubują sobie oczy.
  Odnośnie Polskiej obronności. POPis ładuje miliardy w uzbrojenie z jameryki, niemieckie czołgi Leopard i inny szrot. Polski czołg PL-01Concept zrobiono tylko makietę. W 2018r. miała ruszyć produkcja. Nie ma ani jednej sztuki, ale są za to wywalone miliardy na F-35. Jamerykanie i pozostali wyśmiewali ten projekt, a tu nagle Niemcy przedstawiają żywcem skopiowny czołg PL-01Concept. Nawet jeśli nasz czołg miałby jakieś minimalne wady to i tak trzeba było rozpocząć produkcję. Przykład tu może być Rosyjski Mig 25. Trochę nie udany samolot, lecz z niego powstał Mig 29, ale onim już nie będę pisał. Po drugie PL-01 Concept byłby nasz i tylko nasz, chociarzpodwozie Szwedzkie, ale produkowane w Polsce i zaprojektowany przez nas, co by otworzyło drzwi dla kolejnych konstrukcji. Haubic, dział, transporterów i innego typu uzbrojenia.
  https://www.google.com/amp/s/menway.interia.pl/militaria/newsamp-amerykanie-wysmiewaja-polski-czolg,nId,1075945
  https://www.dom1n.com/newsy/nowoczesny-lekki-czolg-od-rheinmetall-dosc-znajomy/
 • @goat 08:56:04
  "Dla mnie wszystkie odłamy chrześcikaństwa istniejące w Polsce to zlo. Wszystkie są pochodne żydowskiej koncepcji siania fermentu wśród Polaków."

  Nawet zakładając nazistowską koncepcję że chrześcijaństwo jest żydowskim wynalazkiem mającym na na celu osłabienie rasy indoeuropejskiej, to tak czy inaczej ono powstało zanim ktokolwiek o Polakach słyszał.

  Można dodać, że naziści tę koncepcję szerzyli raczej po cichu, nie odważyli się jej ogłosic oficjalnie, ze strachu przed własnym narodem.
 • @goat 08:56:04
  ------------
  "Odnośnie Polskiej obronności. POPis ładuje miliardy w uzbrojenie z jameryki,..."
  -------------
  To jest właśnie sposób na kompletne rozbrajanie atrapy Polski i likwidacja tubylczego przemysłu zbrojeniowego pod krzykliwymi hasłami jej zbrojenia. Taka, typowa przewrotność czarciego pomiotu.
  Wniosek?
  Sieroty po Polsce w atrapie Polski - to zdaniem czarciego pomiotu - wciąż element niepewny - więc nie może być niezależny - zwłaszcza na polu obronności.
 • @Pedant 09:02:01
  Idz po nauki Pedancie. Cała Tanach i tzw. NT. to zlepek przypowiesci BW, Egipskich i Greckich. Nie pieprz mi tu o nazistach , bo najbardziej nazistowski to jest żydowski syjonizm z którego wywodzi się chrześcijaństwo. Wiem że masz klapki na oczach i wiele razy już dałeś przykład. Tutaj dałem przykład Wicana i pana Kosiura by pokazać takim jak ty jak to się odbywa, ale ty tego jak zwykle nie dostrzegłeś
 • @Krystyna Trzcińska 06:58:47
  Te stare fotografie nie mają nic wspólnego z homo.
  Taki tam panował braterski obyczaj, poprostu tradycja tak jak w Polsce całuję rączki !!! A w Europie zachodniej kojarzy się to także z czymś nie stosownym gdy obcy chłop całuje w rekę obcą kobietę. Za zbytnią zuchwałość o charakterze seksualnym i obscesyjnym w stosunku do nieznanej kobiety.

  Panowie którzy się witają są 100% hetero o czym ty doskonale wiesz.
  Jest to zwykłe trrolowanie. Uprawiasz FAKE NEWS !

  Poproszę Monaco by te twoje wklejki zdjąć.
 • @Tiamat 07:02:15
  "
  Ciekawe, dlaczego polskie media i (niestety) opinia publiczna ujadały na chrzescijanskich Serbów a wychwalały masowych mordercow z KLA i Czeczni, ktorzy akurat nie mieli wiele wspólnego z żadną religią ale udawali muzułmanów. "
  To są polskojęzzyczne, a nie polskie media. Niemcy (albo Żydzi) wykupili nawet lokalne dzienniki. Michnik dostał za frajer bazę dla Wyborczej niby na czas przeprowadzenia pierwszych "demokratycznych" wyborów tj. prowadzenia w tym czasie stosownej propagandy. I tak zostało, otrzymał na zawsze, bo się sprawdził jako zasłużony, właściwy dla układu propagandzista. U pisiora kaczelnika w telewizji rządzi ten od hasła "głupi lud to kupi", a po stronie "opozycyjnej" u Michnika szerzy propagandę jego braciszek. Wojna informacyjna to współczesny rodzaj wojny, dlatego zatrudnianie płatnych dziwek jest normą. Praca jak praca.
  Polacy są pod okupacją, dlatego byłam przeciwna braniu udziału w Marszu Niepodległości. To oznaczało zgodę na taką "niepodległość". Piszę w czasie przeszłym, bo nadzieja umiera ostatnia.
 • @rowszan 07:52:22
  "My tu dajemy rade , wbrew pozorom wiemy co dla nas dobre . Przyjdzie pora to sie posprzata "
  Wy sobie dajecie radę, tylko Polacy już mają was dość.
  ps. samo się nic nie zrobi,
  ps.2 opinie Polonii uwierają?
 • @rowszan 08:33:43
  To swojej rodzinie wypowiadaj takie mundrości, nie wypisuj tego publicznie albo pisz "ja i moja rodzina", chyba, że porozumiewacie się elektronicznie.
 • @wercia 10:55:15
  Zgadza się. Marsz niepodległości ? Organizowany w kraju z rządem wasalskim, z partiami przesiąkniętymi obcymi jak syjoniści i upaukraincy
  to żenada.

  Naturalnie wielu uczestników tzw pożytecznych idiotów i sługusów nawet nie zdaje sobie sprawę z tego w czim interes bierze udział i jak jest otumaniona fałszywymi udających Polaków gadami którzy w rządzie i w sejmie działają na szkodę Polski a są obrońcami banderowskiej upa dliny i żydowskich roszczeń, grabieży Polski.

  https://m.youtube.com/watch?v=GHz7j6HIoOo

  Salution ✔
 • @rowszan 07:52:22
  re:"Kto ci dał prawo pisania i wyrażania opinii ..."
  Odpowiadam: Takie prawo dała mi Polska i polskie wykształcenie.

  Mam polskie obywatelstwo i polski paszport.
  W domu mówię wyłącznie po polsku.

  Nie wiem co takiego dla Polski zrobil pan rowszan.

  W czasie stanu wojennego pomagalismy najpierw we Wiedniu a potem w Melbourne organizowac pomoc dla Polakow. Miliony dolarow zostaly przekazane przez różne konta Solidarności i organizacje w Polsce.

  Wysyłaliśmy w dużych ilosciach odżywki dla dzieci, zbieralismy pieniądze na transport statkami calych kontenerow z żywnością; głównie sypkie produkty i konserwy, pieluchy jednorazowe (pampersy) i lekarstwa.
  Ja sie zajmowalam glownie pomocą dla dzieci w szpitalach, przedszkolach i żłobkach.
  Bylismy w kontakcie z polskimi szkołami i organizacjami pomocy.
  Brałam tez bardzo czynny udział w akcji pomocy powodzianom. Mielismy silne lobby w australijskim rządzie. Australia zwolinla od opłat pocztowych wszystkie paczki, ktore szły do Polski.

  Wszystkim zznajomy Australijczykom podawalismy adresy szkół i znajomych i kolegów z pracy - bo wszystkie paczki dla Polski byly zwolnione od opłat.

  Z przykroscia dowiedzielismy sie, ze działacze Solidarnosci często rozkradali paczki dla siebie. Byla o to wielka awantura i minister Australii d/s zagranicznych siedzial we Wiedniu kilka tygodni bo nie wiedzial komu przekazac 2 mln dolarow uzbierane dla potrzebujacych dzieci w Polsce.

  Anna Walentynowicz miała świętą rację !!!
  Użerała sie z naczalstwem Solidarności o te rozkradane fundusze przeznaczone na stołówki szkolne i szpitale dziecięce.
  Podobnie rozkradaly w Polsce różne organizacje pomoc przeznaczoną dla powodzian.
  Jeszcze do niedawna prowadziłam pogadanki w różnych polskich klubach i domach na temat historii Polski - zwłaszcza tej historii o któraj teraz mówić nie wypada a nawet nie wolno.

  Na przyklad:
  - O zamordowaniu wielu tysiecy polskich księży katolickich w niemieckich obozach koncentracyjnych
  - o Polakach , korzy przebywali w obozach. (Niestety, zaden rząd posolidarnosciowy ani IPN nie chcieli nam pomoc w zbieraniu informacji o polskich dzieciach w obozach koncentracyjnych w Polsce i w Niemczech)
  - o roznych polskich kró ach, ktorzy mieli szczególne znaczenie dla Polski
  (zastanawiam sie co roszan wie np. o Łokietku czy Mieszku II, a co wie o carze Aleksandrze I i np o Sokratesie Starynkiewiczu?
  - kto zbudowal uniwersytet Warszawski?
  - Komu Warszawa zawdziecza wodociagi i kanalizacje?
  - Dlaczego Napoleon wyslal Polakow na Haiti?
  - Kto i dlaczego zamordowal prof. G. Narutowicza?
  - Jaki rekord pobiła Maria Curie Sklodowska?
  - Co wiedzą polskie dzieci o polskiej szkole matematycznej

  W Domu Polskim miałam szereg pogadanek na temat fałszywych opowiadan o Sw. Inkwizycji.

  W czasach PRL-u polskie rządy żyły w zgodzie z Polonią .

  Moze rowszan nie wie, ze to Polonia Amerykańska wybudowała:
  - nowoczesny szpital dzieciecy w Prokocimu, w Krakowie;
  - Collegium Paderevianum i Collegium Chemicum
  - Wyzsza Szkole Rolnicza w Krakowie
  - cale osiedle akademikow studenckich

  Ale w PRL-u nikt nie okradal pomocy z zagranicy.

  Tymczasem, w czasach tzw. Solidarności, górale z Ameryki narobili wrzasku bo sie okazało, ze caly transport pomocy dla Podhala przygotowany przez Polonie Amerykanska - zostal okradziony przez dzialaczy Solidarnosci. W Nowym Targu rozwalili wagony i opróżnili cały transport.
  Sprawa byla bardzo głośna - nie ma sie jej co wypierać.

  A gdy chodzi o 'sprzedawanie kraju' - to pozwole sobie zauwazyc, ze
  Polskę 'sprzedali na zydach' przy Okrągłym Stole, a teraz dobijaja resztki..

  Zdemontowali polski przemysł wielcy zdrajcy w kraju na obcym żołdzie.
  Hute Lenina, stocznie, tysiace zakladow przemyslowych a teraz i kopalnie.

  Barbarzynskie bombardowanie Jugosławii zastało mnie w Polsce.
  I wtedy gdy dzieci serbskie umieraly od bomb nuklearnych, w Polsce 'tacy co wiedzaco dla nich dobre' wyzywali Serbów od przestępców i morderców muzulmanow w Srebrenicy!!!
  'Powtórka' z Czechoslowacji w 1938 roku?
  Gorzej. Bomby ze zubożony uranem działają do tej pory. Tysiące dzieci umiera na choroby popromienne co roku..

  "Za miske ryżu"?
  Zdaje sie, ze to na umowach smieciowych 'tacy co wiedza co dla nich dobre' będa sie zajadać ryzem...chińskim.

  Bywaja różne opinie.
  Wedlug mnie, zdrajca to taki, który spokojnie sie przygląda jak oddaja polskie tereny w obce ręce.
  I jak polskie muzea przechodza na własność obcych państw, ktore zarabiaja na polskim muzeum miliony dolarów rocznie
  A Polak nawet nie ma prawa sie zapytać: Ilu Polakow zginęło w obozie w Oswiecimiu?

  I dlaczego wyrzucono ze Żwirowiska polskie katolickie zakonnice, które opiekowały sie muzeum martyrologii narodu polskiego?

  Na wielka parade pedałów i lesbijek zbiegły sie tlumy demonstrantek i demonstrantow.

  A kiedy syjon odebral chrzescijanom Jerozolime a łajdacy i zdrajcy w Polsce zlikwidowali Ossolineum - na ulicy nie pokazał sie ANI JEDEN odważny!!!

  Żadne tlumy nie wyjdą na ulice, żeby protestować przeciwko porywaczom polskich dzieci , które giną rocznie w Polsce sprzedawane pedofilom i na nerki do Kosowa.
  A jest tych ginących dzieci w Polsce rocznie 6-7 tysiecy.
  Ale za to jest wielka dyskusja o ...aborcji!!!
  A to Polska właśnie.
 • @wercia 11:00:21
  wlasnie opinie polonii . Ja zyje tu i teraz , nie wyjechalem jak ta Pani w 1979 r przez oboz w Wiedniu - nie zaparlem sie swojego kraju .
  Wyjechala to jej decyzja , ale sa sprawy ktore dotycza nas Polakow tu na miejscu sa sprawy ktore wydarzyly sie od 1979 r bez wplywu tej Pani , Ona wybrala "lepszy " dla niej Swiat . Ja nie mam o to pretensji ale nie zycze sobie aby ktos taki pouczal mnie w kwestiach swiatopogladu w kwestiach religii . I nie pisz do mnie o mojej rodzinie ani o mnie , nie podoba sie tobie moj komentarz masz prawo powiedziec to normalnie jak czlowiek , Ja takze mam prawo napisac konkretnie do tej osoby to co napisalem wolno mi
  Nie obrazilem nikogo a ty starasz sie to zrobic po co ? nie przypisuj mi orientacji politycznych , skad wiesz co robie aby sie zrobilo ?
 • @wercia 10:55:15
  Ja to bardzo dobrze rozumiem, dlatego proponowalam juz kilka razy tzw. tajne komplety - jak za czasow okupacji.

  Rozumiem tez, ze na falszowanie dziejow Polski wydaje sie bardzo duzo pieniedzy i trudno miec tak do konca pretensje do mlodszego pokolenia, ze ...nie wie, nie umie , nie pamieta a do tego ma zakazane..

  Przeciez wiadomo, ze planowana wizyta Dudy w Bialym Domu bedzie o różnych obietnicach Waszyngtonu za zgode sprowadzenia wojsk USA z Niemiec do Polski.
  Trump nawet podal przyczyne:
  Niemcy juz więcej nie chcą płacić na utrzymanie obcych wojsk.
  Ale Polska z radością przyjęła te 'propozycje nie do odrzucenia'.

  Samoloty, wojska, rakiety... przeciez to Polska bedzie ratować zrujnowana ekonomie USA.
  A tyle polskiego podatnika kosztuje wojna w Afganistanie...Iraku
  I utrzymanie polskiego wojska i policji w Kosowie
  i rewolucja na Ukrainie...
 • @Tiamat 13:10:57
  Ja w tyn czasie nie robilem nic
  Lykalem gaz na Placu zamkowym ,
  palowalo mnie zomo dla relaksu - od czasu do czasu , zbieralem kase zeby kolegom zaplacic za zarcie do aresztu , nosilem jakies nikomu nie potrzebne pisma i pisemka .
  Nie chcieli mi dac pracy za poglady , ale pracy bylo duzo
  Zamykali mnie za brak stempla w dowodzie , ze nie pracuje , krotki lomot i swiadomosc spoleczna wracala
  Potem to juz latwiej bylo spekulantem zostalem
  Dla mnie obojetne co Pani napisze z jakis powodow uciekla Pani stad i tyle
  Jesli byla Pani przesladowana politycznie rozumiem - chyle czola

  zawsze moze Pani wpasc do nas , do Polski zorganizuje Pani z Wercia i Pedantem jaks parade w obronie czego tam chcecie - proponuje zrobci to w Sobote pod jaks duza biedronka - odzew murowany
 • @rowszan 13:44:11
  "Zamykali mnie za brak stempla w dowodzie"
  Przynajmniej wiedziałeś za co ciebie zamykali...
  Zgaduję, że to działo się wielokrotnie - ciekawe...
  Dzisiaj PiS-dzielcy zamknęli w areszcie Mateusza Piskorskiego na 3 lata za "kształtowanie opinii publicznej".
  PiS-owskie kur.y!!!
 • @Tiamat 13:10:57
  "W czasie stanu wojennego pomagalismy najpierw we Wiedniu a potem w Melbourne organizowac pomoc dla Polakow. Miliony dolarow zostaly przekazane przez różne konta Solidarności i organizacje w Polsce"
  No to gratuluję. Teraz Frasyniuki i podobni mają się wspaniale
 • @Robik 13:53:39
  48 godzin taki film byl , No nareszcie jest dyskusja moze troche fanu bedzie
  A wogole ..... to zla kobieta byla .....jak mawial Linda
 • @lorenco 02:05:36
  I ogłosi to jako ogromny sukces Rządu.
 • @Robik 13:53:39
  Film który wklejałeś o Komisji ds Bezpieczeństwa Kraju, w aby w sprawach bezpieczeństwa komisje składał się wyłącznie z Polaków,otóż ten film już jest usunięty!!
  Nowe posiedzenie i Braun.
  https://youtu.be/067z4gNllHA
 • @rowszan 13:44:11
  Nazwal mnie pan zdrajca,
  A kim byli ci, ktorzy pana zamykali?
  I kim byli ci, ktorzy oplacali tych, ktorzy mieli przygotowac polski rynek dla zagranicznych biznesow??

  Widzi pan, dla mnie nie jest obojetne co pan napisze.

  Mnie nie podobalo sie paraliżowanie polskiego przemysłu.
  Nasi rodzice ciężko na to pracowali i ciezko pracowali, zebysmy mogli otrzymac bardzo dobre wyksztalcenie i wyleczyc sie bezplatnie ze skutkow wojny. A szalaly w Polsce powojennej straszliwe choroby.
  I bylo wiele kalek, ofiar bombardowan i lapanek.
  rujnowana i zniszczona Polske stac bylo, zeby nas wyleczyc bezplatnie i wybudowac dwa i pol miliona mieszkan kwaterunkowych w ciagu 10 lat.
  (Dzis brakuje w Polsce 3 miliony mieszkan- minmo, ze miliony Polakow wyjechalo z kraju)
  Stac bylo Polakow na to, zeby odbudowac kraj i rozbudowac przemysl.

  W Polsce bylo duzo problemow.
  I bylo duzo dobrych rzeczy:przemysl, edukacja, sluzby zdrowia, budownictwo mieszkaniowe, bezplatne wczasy pracownicze (rodzinne) , pelne zatrudnienie.
  Nalezalo zostawic osiagniecia a pozbyc sie niedociagniec.
  Ale to juz nie od nas zalezalo.

  Polska klasa robotnicza postanowila sie sama zlikwidowac bo jej obiecali wizje biznesmenow i milionerow.
  Teraz zaden robotnik nie wyjdzie na ulice przeciwko oligarchom i pasozytom.

  I wie pan, panie rowszan, zal bylo patrzec jak niszcza trud i osiagniecia naszych rodzicow.

  Mysmy przeciez te Polske kochali i przeżywaliśmy radosnie każde osiagniecie: kazde nowe osiedle mieszkaniowe, kazda nowa szkole na Tysiaclecie Polski, kazdy nowy szpital, nowy statek wybudowany w polskiej stoczni, nowa hute, kopalnie.. mielismy przyjaciol;
  Polska zyla w przyjazni z innymi narodami.
  Nawet do Afganistanu nas ruskie nie namawialy.
  Bylismy samodzielnym państwem. Nikt Polakow nawet nie śmiał zapędzić do wojny w Afganistanie. Teraz jestesmy na zawolanie hersztow..

  Nie mamy dumnej klasy robotniczej; mamy armie Ukraincow - w sumie tez przepędzanych z własnego kraju...

  A polski rolnik nie smie hodowac duzo krow bo mu Unia zabronila nadprodukcji mleka! Straszne sa kary za nadprodukcje mleka w Polsce!
  Wielu rolnikow popelnilo samobojstwo.


  PRAWDA O PRL – TEKST POCHODZI Z KRĘGÓW WOJSKOWYCH PRL ALE WART PRZECZYTANIA I ZADUMY

  A kto – z młodych wykształconych, z dużych miast – wie, że kiedyś w Polsce produkowano generatory elektryczne dla największych elektrowni?
  Że produkowano turbiny o mocy 500 MW, — a przymierzano się do turbin 1500 MW?
  Że połowa chińskich, indyjskich, indonezyjskich, greckich i tureckich, libijskich i irackich elektrowni — wyposażona była / jest nie w amerykańskie, czy niemieckie — a w polskie turbiny?
  Że produkowano u nas śmigłowce, samoloty tłokowe i odrzutowe, że produkowano 40.000 ciężarówek, że wytapiano 20 mln. ton stali, że byliśmy na 2 miejscu – za Japonią – w produkcji statków rybackich, a te zdobywały Błękitną Wstęgę Atlantyku w tej kategorii?
  Że nasze zestawy audio – radio, wzmacniacz, głośniki, gramofon, magnetofon Radmoru — biły amerykańskie i japońskie?
  Że nasze sprężarki chłodnicze kupowało wiele krajów świata? Że już w latach 50-tych nasz Star był napędzany gazem LPG — i miał nim chłodzone nadwozie?
  Kto pamięta, że pierwszy PC komputer powstał w Erze – przed ZX Spectrum?
  Że wybudowano:
  Trasę Warszawa-Katowice (Gierkówka, niecałe 300 km – jedna z nielicznych dziś dróg dwujezdniowych o tej długości w Polsce);
  Trasę Łazienkowską wraz z drogami dojazdowymi w Warszawie;
  Dwujezdniową drogę Tuszyn-Łódź;
  Szpital „Centrum Zdrowia Dziecka”;
  Szpital „Centrum Zdrowia Matki Polki”;
  Rafinerię ropy naftowej w Gdańsku;
  Odlewnię żeliwa w Koluszkach;
  Zakłady Dziewiarskie „Kalina” w Lodzi;
  Zakłady produkcji dywanów „Dywilan” w Lodzi;
  Zakłady odzieżowe „Cotex”;
  Zakład produkcji profili giętych w Bochni;
  Zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego w Leżajsku i Lipsku;
  Hutę miedzi w Głogowie;
  Produkcja blach walcowanych na zimno w Hucie im. Lenina (obecnie im. Tadeusza Sendzimira);
  Płocką Fabrykę Maszyn Żniwnych (wyd. 2,5 tys. sztuk kombajnów zbożowych BIZON);
  Zakłady mleczarskie w Węgrowie, Ciechanowie, Chodzieży, Zabrzu;
  Produkcja autobusu Jelcz w Kowarach;
  Zakłady mięsne w Ostródzie, Sokołowie Podlaskim, Zielonej Górze;
  Port Północny i nafto-port (mieliśmy wtedy własne tankowce);
  Zakład kineskopów kolorowych na licencji amerykańskiej w Piasecznie (wtedy jedyny zakład w Europie produkujący tej klasy sprzęt);
  Produkcja układów scalonych i półprzewodników w Naukowo-Produkcyjnym
  Centrum Półprzewodników CEMI w Warszawie,
  11 elektrowni (w tym największa, Kozienice I – o mocy 1200 MW; po 1989 r. – zero elektrowni) – i wiele, wiele innych.
  W latach 70′ oddawano do użytku ok. 300 tys. mieszkań rocznie, a obecnie ok. 1/3 tej liczby, w latach 90-tych jeszcze mniej;
  W latach 1970-75 płace wzrosły o 40%;
  W dekadzie 1970-80 – wzrost PKB o ok. 80% (po 1989 r. potrzeba było na taki sam wyczyn 20 lat);
  Spożycie mięsa na głowę było wyższe niż dziś, mięsa nie myto i nie nasączano (Constar);
  Od tego roku mierzy się w Polsce liczbę osób żyjących poniżej minimum socjalnego na 24 %, obecnie – powyżej 60%!
  We wrześniu 1980 r. (kiedy Gierek odchodził) zadłużenie Polski w Klubach Paryskim i Londyńskim wynosiło ok. 17,6 miliardów dolarów. Na osobę (615 USD) było ono mniejsze niż na Węgrzech (836 USD) lub Jugosławii (856 USD).
  Pod względem zadłużenia byliśmy na 12-13 miejscu w świecie — co odpowiadało naszej ówczesnej produkcji.
  Przypominam, że Polska posiadała wówczas rezerwy walutowe w wysokości ok. 1,3 mld USD — 4 mld USD w surowcach i półfabrykatach, jak również blisko miliardową nadwyżkę eksportu nad importem (wartość eksportu w 1980 to ok 10 mld USD;
  Dług Gierka został prawie całkowicie spłacony w roku 2009.
  Gierek, kiedy rządził, mieszkał w rządowych willach (które przy niektórych dzisiejszych chałupach wyglądały jak psia buda). Po internowaniu mieszkał w domku typu klocek w Ustroniu. Jeździł maluchem 126p kupionym na talon. Żył tylko z emerytury belgijskiej za okres przepracowany w tamtejszych kopalniach.
  Proste pytania dla tych, którzy dostają piany na ustach kiedy pada słowo ROSJA.
  Które przedsiębiorstwa kupiła Rosja lub Rosjanie w Polsce za bezcen, a następnie zlikwidowała przez tzw. wrogie przejęcia? Może w Łodzi? Na Śląsku, w Starachowicach?
  Kto doprowadził armie Polską do ruiny, tak że w tej chwili mamy zaledwie parę tysięcy żołnierzy zdolnych do walki?
  Czy to w Moskwie powstają prawa zakazujące w Polsce wędzenia mięsa?
  Kto limituje nam połowy ryb, produkcję mleka, cukru, etc.?
  Czy to Rosja kontroluje handel w Polsce przez 12 największych sieci handlowych?
  Ktoś może dać przykład — kiedy Rosjanie przez podstawione osoby wykupują ziemie na zachodzie Polski?
  A może ktoś zna jakieś rosyjskie, lichwiarskie banki w kraju nad Wisłą?
  Kto zlikwidował całe nasze gałęzie przemysłu takie jak stocznie, elektronika, hutnictwo, zbrojeniówkę?
  A może Putin nałożył na nas haracz za emisję dwutlenku węgla, przez co prąd kosztuje Polaka dwa razy więcej tyle co wcześniej?
  Czy Rosja w Polsce propaguje demoralizację, niszczy rodzinę, patriotyzm młodzieży, gryzie katolików?
  Rosja nie pozwala budować dróg tak, jak chcemy, ze względu na dwa żółwie przechadzające się od sadzawki do sadzawki?
  Czy Rosjanie planują masowe osadnictwo na ziemiach polskich?
  Czy Rosjanie roszczą pretensje do 1/3 polskiego terytorium?
  Czy Rosja wspiera naszych wrogów takich jak banderowcy?
  Czy żąda od nas wysyłania kontyngentów wojskowych do Afganistanu, na Bliski Wschód czy ostatnio Afryki przy okazji niszcząc nasze interesy i powiązania handlowe?
  Czy Rosja narzuca nam swojego rubla, czy ktoś inny – euro?
  Czy Rosja zmusiła do emigracji około 4 milionów, głównie młodych ludzi po 1989 roku?
  Czy to Rosja kazała nam podpisach w 2006 roku traktat lizboński, który de facto zlikwidował suwerenność Polski?
  Pytania można mnożyć – bagaż historyczny stosunków polsko-rosyjskich jest ciężki jak cholera – ale każdy powinien zrozumieć proporcje.
  Los Ukrainy jest ważny — ale jeszcze ważniejsze jest to, co LEŻY w INTERESIE POLSKI a CO NIE – czasem się o tym zapomina…
  Co do zakładów, to można wymienić jeszcze setki innych, w zależności z jakiego fragmentu Polski się pochodzi, bo po prostu było tego całkiem sporo.
  Jeśli wszystko to było nieopłacalne – to niech mi ktoś wyjaśni, z czego dokładano do interesu — skoro do czasów Gierka nikt nie brał ani grosza pożyczek? I podobno sponsorowaliśmy ZSRR i KDLe… normalnie perpetuum mobile.
 • @Tiamat 14:47:38
  znowu cos Pani tworzy , Ja Pani zdrajca nie nazwalem - widze ze dalem Pani mozliwosc wklejania czy tez pisania objetosciowych notatek , ja nawet ich nie czytam . Ale byc moze czytaja te notatki inni obserwatorzy naszej wymiany zdani dlatego pisze z Pania . Ma Pani duza wiedze , dla kogos bedzie przydatne to o czym Pani pisze .
  Zadam Pani jedno pytanie , kontem oka zauwazylem , ze pisze Pani .......sprzedali nasz przemysl i cos tam jeszcze .......gdzie Pani wtedy byla Jak ONI grabili nasz kraj , jak go sprzedawali , na kogo Pani oddawala wtedy swoj glos w ambasadzie na UW - PC, SLD ? a moze na Samoobrone ? nigdzie Pani nie wspomina o zamordowanym sp A. Leperze.
 • @Tiamat 14:47:38
  pozwoli Pani , ze na dzien dzisiejszy przerwiemy nasza konwersacje
  Prosze wybaczyc jesli gdzies uzylem zwrotow , ktorymi poczula sie Pani dotknieta . Nie bylo to moim zamiarem
  Ja takze patrze na pewne sprawy w swoj , moj swoisty sposob . Czasami z tego wynikaja , moze zbyt emocjonalne wypowiedzi
  Jeszcze raz przepraszam
  Do napisania przy innej okazji
 • @trojanka 14:37:58
  Wielkie dzięki. Link uaktualniłem.
  Jeśli ktoś uważa się za Polaka patriotę nie może przejść wobec tego nagrania obojętnie. Tylko zdrajca po obejrzeniu tego nagrania będzie dalej głosował na PO-PiS!
  P.S. Kula Lis wyrzucił wszystkie moje komentarze z tym linkiem.
  Ten fakt jest bardzo wymowny.
 • @rowszan 13:23:38
  Charakterystyczne odwracanie kota ogonem. Niech żyje przyjażń polsko-murykańska!
 • @Robik 15:53:10
  Wydaje mi się, że tamten filmik z posiedzenia komisji ds bezpieczeństwa i z poprawką nr.15 którą wniósł Braun,został w ogóle usunięty przez wiadome służby!
  ten który wkleiłam, to jest z dzisiaj.
 • @Robik 15:53:10
  Mam prośbę o zamieszczenie tego linku tu w Pana komentarzu.

  Chętnie obejrzę ten dokument.

  Pozdr. :)
 • @trojanka 16:07:05
  Ja ten filmik ciągle mogę oglądać pod podanym wcześniej linkiem:
  https://www.youtube.com/watch?v=sOPvKAhL-eo
  Dosłownie sprawdziłem go przed sekundą.
 • @Monaco 16:07:16
  Podaję ten link.
  Trojanka pisze, że jest on nieaktualny ale ja mam do niego ciągle dostęp.
  https://www.youtube.com/watch?v=sOPvKAhL-eo
  Może jest on niedostępny z terenu Polski?
 • @Tiamat 14:47:38
  Mam do Pani Tiamat prośbę i pytanie.
  Czy może Pani ten cenny komentarz umieścić jako oddzielny artykuł ?

  Nie mam ostatnio kontaktu z Panem Białasem który zawsze udostępnia swój blog dla Pani.
  Gdy okaże się że Pan Białas z jakiś powodów nie może to ja wówczas udostępnię artykuł na moim blogu. Ten ostatni o PRL Pani komentarz oparty jest na prawdzie, na faktach.

  Pozdrawiam.
 • @Robik 16:19:05
  No to super bo na blogu pana/pani Jam.M nie działa.
  Twój wpis z 19.06.2020 z godz.01:59:04
 • @Robik 16:21:38
  Dziękuję bardzo, zaraz sprawdzę.

  Pozdrawiam
 • @trojanka 16:23:29
  W takim razie istnieją dwa linki (oba aktualne):
  https://www.youtube.com/watch?v=sOPvKAhL-eo
  https://youtu.be/067z4gNllHA
 • @Robik 16:21:38
  Nie mam problemu, link działa.

  Dziękuję i miłego dnia. :))
 • @Monaco 16:29:37
  Dzięki, również pozdrawiam
 • @ Autor
  5*

  Ja to aż boję się pomyśleć ile ta wizyta będzie nas Polaków kosztować.

  Ukłony
 • @Jasiek 17:14:15
  To zaproszenie i wizyta może Panie Jaśku okazać się pocałunkiem śmierci dla Dudy, ale na pożegnanie może narobić wiele szkód.
 • @maricus 19:19:19
  Podpisywanie nowych miedzynarodowych umow powinno byc dla ustepujacego prezydenta prawnie zabronione. !!!

  Salutori V
 • @Monaco 16:22:37
  Re: pan Zygmunt Bialas

  Pan Zygmunt ostatnio nie czuje sie najlepiej. Ale pisał, ze jest juz w rekonwalesencji.

  To byl pomysl i propozycja pana Zygmunta, żebym pisała na Pana blogu i blogu Alfaxa
  Wiec rozumiem, ze skoro pan jest właścicielem tego blogu, każdy zamieszczony wpis jest do Pana dyspozycji.

  Nam przeciez wspólnie chodzi o to, zeby kazdy rok i każdy okres dziejow Polski ocalic od zpomnienia.
 • @rowszan 15:18:45
  re:"gdzie pani byla jak oni grabili nasz kraj?"

  Odpowiadam:
  Przed i w czasie obrad Okraglego Stolu, Lech Wałęsa sprawdzal liste obecności.
  Mnie na sale obrad nie wpuścili.

  Szkoda, ze pana rowszana tam nie bylo.
  Pewnie byłby wpuszczony bo popieral globalizacje.
 • Biznes jest biznes
  Trump: No to umowa stoi. Ty podpisujesz harmonogram spłat 447, jak ci daję na utrzymanie 15 tysięcy chłopa z US Army, bo germańcy nie chcą już na nich płacić. Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić, Dude?

  Duda: Chciałbym kupić drogo gaz.

  Trump: Nie ma sprawy. Będziesz miał gaz droższy niż z Rosji, Norwegii i Kataru. Robienie interesów z tobą to czysta przyjemność.


  Trump w całym swoim biznesowym życiu nie spotkał takiego frajera. Gdy dowiedział się, że druga kadencja Dudy wcale nie jest pewna, jako urodzony sprzedawca nie mógł nie wykorzystać być może ostatniej okazji. Zwłaszcza że zapraszając Dudę do Białego Domu na kilka dni przed wyborami, może pomóc mu w zwycięstwie, a tym samym zapewnić sobie równie znakomite deale przez kolejnych 5 lat.
 • @deszczowiec 16:33:49
  No, jeszcze z zolnierzami niemieckimi idzie pakunek: bron nuklearna bo o to glownie zdaje sie chodzi, zeby obrona byla w komplecie.
  Raz juz obiecywali Polsce elektrownie atomowa ale zdaje sie jeszcze do niedawna to nie bylo takie pilne wiec nie uzgodnili ceny.

  Duda ma obiecac, ze jeszcze Polska dopłaci za maszynki Sorosa do liczenia glosow.
  Wiec to widac bardzo pilne spotkanie, ktorego nie należy lekcewazyc bo sie jeszcze Duda moze obrazic i...zbojkotowac wybory.
 • @Tiamat 18:32:33
  Widzę, że czasem musi Pani ciężkie chwile przeżyć. Dość często zgadzam się z tym, co pisze Rowszan, ale w przypadku ostrej oceny Pani wyboru myli się całkowicie. On po prostu nie ma prawa wytykać Pani decyzji, a Pani nie ma obowiązku się tłumaczyć. Polonia jest naszą wartością dodaną. To zresztą widać na naszym blogerskim podwórku.

  Równie dobrze można zarzucać tym, co walczyli 'z komuną', o co walczyli i co wywalczyli. Słyszałem dzisiaj przypadkiem fragment przemówienia Dudy, w którym mówił o naszej suwerenności dzięki armii NATO i USA, które bronią nas przed Rosją, która kiedyś "napadła na Gruzję, a potem na Ukrainę". Tak bezczelne kłamstwa są podstawą naszej polityki, a Polacy to łykają (przecież oni tego nie mówią!). Pani często o tym pisze, a ja czasem łagodzę Pani wyrażenia, by nas nie atakowały różne patrioty.

  Pozdrawiam.
 • Co tez przywiezie Polakom prezydent Duda z Waszyngtonu...
  Mam taka rozterkę wewnętrzną: Być może, ze zle oceniamy polskiego prezydenta Andrzeja Dude i cel jego przedwyborczej wizyty w Bialym Domu.,

  Byc moze, ze Duda leci do Waszyngtonu po odbiór odszkodowania za zdewastowanie pomnika Tadeusza Kosciuszki. Moze nawet próbować wycyganic jednego 'Patriote' za darmo.

  Pomnik Kościuszki zdewastowany. Protesty w USA po śmierci George'a Floyda - o2 - Serce Internetu
  https://www.o2.pl/informacje/pomnik-kosciuszki-zdewastowany-protesty-w-usa-po-smierci-georgea-floyda-6516701489768065a

  Ale z drugiej strony... to Polacy dali przykład jak niszczyć historyczne pamiątki i dewastowac pomniki, a amerykanscy zbuntowani obywatele ukradli nam ten pomysł ( 'intellectual property' ) bo zapomnieliśmy go opatentować.

  Z kolei Miedzynarodowy Sąd Kryminalny, (ICC) który może sie przychylić do tradycji hunwejbinow chinskich i wtedy może sie okazać, ze to Amerykanie ukradli Chinczykom 'intellectual property' i powinni być ukarani na przyklad ..sankcjami.

  Tymczasem, przezorny Trump chce nałożyć sankcje na prawników, pracownikow ICC, którzy prowadzą dochodzenie w sprawie przestępstw wojennych dokonanych przez USA i amerykańskich sojuszników (łącznie z Izraelem) na terenie Afganistanu i innych państw podbitych przez Stany Zjednoczone.
  Trump uważa, ze takie dochodzenie ICC przeciwko Amerykanom podważa suwerenność USA.
  Trump straszy, ze na wszystkich zatrudnionych przez ICC pracownikow nalozy sankcje ekonomiczne i zakaz podróżowania.

  Stany Zjednoczone uważają, ze Miedzynarodowy Sąd Kryminalny (ICC) nie ma prawa prowadzić dochodzenia w sprawach dotyczących obywateli USA.
  Zdaniem Trumpa, nikt nie ma prawa sądzic obywateli USA ani obywateli państw sprzymierzonych z USA.

  Sekretarz Stanu, Mike Pompeo nazwał ICC ’sądem kangurzym’ , który jak dotad nie sprawdził sie w ściganiu przestępstw przeciwko zbrodniom wojennym.
  Pompeo powiedział, ze Stany ukarają każdego pracownika ICC, ktory bedzie brać udział w śledztwie czy oskarżaniu Amerykanow o zbrodnie w Afganistanie. A także beda ukarani ci, którzy zechca ukarac Izrael za ‘domniemane’ przestępstwa przeciwko Palestyńczykom.

  Izraelowi bardzo sie spodobał sie pomysł, natomiast zarówno ONZ jaki Unia Europejska a także rózne humanitarne organizacje bardzo potępiły stanowisko USA.

  ICC zostal założony w 2002 roku, żeby prowadzić dochodzenie w sprawie zbrodni wojennych i ludobójstwa tam, gdzie takiego śledztwa nie moga albo nie chca prowadzic lokalne wladze.
  123 panstwa uznaje jurysdykcje ICC.

  “Nie bawi nas karanie pracownikow ICC”- powiedział Mike Pompeo - ale nie możemy pozwolić na to, żeby oficjele ICC razem ze swoimi rodzinami robili sobie u nas zakupy i korzystali z naszego systemu swobód i demokracji i równocześnie prześladowali obrońców tych swobód.


  Wiec musimy uzbroić sie w cierpliwość i czekac co tez prezydent Polski, Andrzej Duda przywiezie ze soba z USA.

  Trump zatwierdza nałożenie sankcji na pracownikow ICC:
  Trump authorises sanctions against ICC officials | News | Al Jazeera
  https://www.aljazeera.com/news/2020/06/trump-authorises-sanctions-international-court-officials-200611134349115.html
 • @Tiamat 20:27:37
  Szsnowna Pani Tiamat

  Ja ma Pani wpis dotyczący PRL już gotowy.
  Dziś umieszczę go na swoim blogu.

  Proszę zasygnalizować ewentuelne poprawki i uwagi na Pocztę wewnętrzną.

  Pozdrawiam :))
 • @Tiamat 20:27:37
  "Co tez przywiezie Polakom prezydent Duda z Waszyngtonu...". -
  --- Na pewno nowe zobowiązania. To nie jest wizyta dla Dudy, lecz dla Trumpa. Merkel mu odmówiła.

  "Polacy dali przykład jak niszczyć historyczne pamiątki i dewastowac pomniki, a amerykanscy zbuntowani obywatele ukradli nam ten pomysł ( 'intellectual property' ) bo zapomnieliśmy go opatentować". -
  --- Myślę, że Amerykanie mają już tyle własnych doświadczeń w rabowaniu i totalnym niszczeniu zabytków na wszystkich kontynentach, że nie muszą się uczyć od Polaków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej