Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

WYBORY USA na ostrzu noża ? ! Co za różnica ? !!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

USA na WIRAŻU !!! Trump i Biden w "swing states'". Wahania !!! Co za różnica ! ?. Nie ma czym się tak znowu ekscytowac a tym bardziej podniecać !

 

 "Niezwykła" zmiana w wyborach prezydenckich w USA. Prezydent Trump traci pozycję na rzecz białych Amerykanów, ale jest nagradzany przez Latynosów i czarnych wyborców. Według Thijsa Woltersa, przyczyną tego jest protekcjonalny rasizm Demokratów. Czyli Demokraci to też rasizm tylko po demokratycznemu ... .  

 Trump vs. Biden - dlaczego niebieska fala się nie zmaterializowała ? ... .

 Wyblakle kolory to "swing states' wahania " Ta mapa pokazuje,

w jakich stanach zwycięzca jest już znany (ciemnoczerwony: Trump,  ciemnoniebieski: Biden).

Stany, których wyniki nie zostały jeszcze definitywnie określone i gdzie na razie Biden ma przewagę, są jasnoniebieskie. a te, w których na razie  prowadzi Trump, są jasnoczerwone.

Wyniki wyborów prezydenckich w USA będą zależały od wyników wyborów w pięciu stanach: Michigan, Pensylwanii, Karolinie Północnej, Georgii i Nevadzie. Kandydaci Trump i Biden są tam łeb w łeb. I chociaż lokale wyborcze od dawna są zamknięte, liczenie jest nadal (zwłaszcza głosowania pocztowe).

Do wieczora na liście ekscytujących „swingowych stanów” znajdował się także północny stan Wisconsin. Ale wkrótce po godzinie 20:00 ogłoszono wynik: demokrata Biden wygrał z różnicą nieco ponad 0,5 punktu procentowego. Trump wygrał Wisconsin w 2016 roku, nawet wtedy z niewielką przewagą.

Kandydaci na prezydenta potrzebują 270 lub więcej elektorów, aby wygrać wybory. 

Widać, że Biden, który ma obecnie 248 elektorów, byłby zadowolony ze stanów Michigan (16 elektorów) i Nevady (6 elektorów). W tych dwóch stanach jest teraz tuż przed Trumpem.

Trump z kolei potrzebuje 56 elektorów, aby wygrać (ma teraz 214). Trzy stany, w których jest teraz na pierwszym miejscu wśród 51 elektorów (Pensylwania: 20, Georgia: 16, Karolina Północna: 15).Z Nevadą (6) lub Michigan (16) po stronie Trump wygrałby wybory.

 

      USA na WIRAŻU, a po wyborach może wypaść z zakrętu  ! 

Tak wyglądają te us-stany - wahań, które wciąż czekają na wynik. Jaki bedzie stan końcowy ?

To dla wolnego od amerykańskiej hegemonii świata nie ma znaczenia. 

    Radzę by się tymi wynikami tej pseudo demokracji nie podniecać. 

Ponieważ między Demokratami i Republikanami w sprawach polityki zagranicznej i amerykańskiej hegemonii nad światem nie było i nie będzie żadnej poważnej różnicy, tam rządzą wielkie koropracje a szczególnie lobby zbrojeniowe i bankowe.

 To czy to będzie w końcowym efekcie Trump czy Biden to tak naprawdę dla ogółu świata jest bez różnicy, gdyż to jeden i ten sam w ludzkiej skórze diabeł i takie samo - było, jest i będzie niestety w dalszym ciągu dla całego świata niebezpieczne agresywne amerykańskie zło. 

A my w Polsce mamy od lat nas gnębiące i zdradzające na rzecz obcych - PIS i PO nasze własne niestety zło !!! 

 

KOMENTARZE

 • Scenariusz, którego wszyscy się obawiali: Trump już rzucił cień na te wybory
  Donald Trump od tygodni dawał do zrozumienia, że ​​gdyby wyniki wyborów były bliskie remisu, mógłby oskarżyć Demokratów o oszustwa w głosowaniu i próbę odebrania mu zwycięstwa. Wczesnym rankiem 4 listopada zrobił to, i jest scenariusz, „którego wszyscy się obawiali".

  Po tym, jak Trump ogłosił potrzebę „wstrzymania głosowania” i odwołania się do Sądu Najwyższego, wiceprezydent Michael Pence próbował złagodzić ostre słowa obecnego właściciela Białego Domu.

  Jednak szkoda już została wyrządzona. Niezależnie od tego, czy Trump wygra, czy przegra, rzucił już cień na te wybory, a to stawia pod znakiem zapytania cały mechanizm amerykańskiej demokracji.
 • Elektory.
  W siedzibie Bidena oświadczenia Trumpa nazwano „oburzającymi”, oskarżając go o „jawną próbę odebrania demokratycznych praw obywatelom amerykańskim”.

  A tak naprawdę to amerykańscy obywatele nie wybierają bezpośrednio swojego prezydenta więc ktoś w Stanach Zjednoczonych boi się prawdziwej obywatelskiej demokracji.

  Prezydent tam nie jest z nadania narodu, tylko jest ustalany na zasadzie ilości elektorów.

  Kandydat może mieć większe poparcie wśród głosujących Amerykanów ale mniej elektorów i przegrywa.

  Pozdrawiam :)
 • z USA
  Po co to jakiegoś tam Woltersa unosić do rangi eksperta? Latynosi i Murzyni są głównym motorem w dzisiejszej walce po stronie Bidena.
  Człowiek ten (jego partia i programy) jak polski rząd rozdaje socjal a Trump każe za dobra pracować. Nie dziwota że te wielkie mniejszości w USA zagłosują za tym który daje darmowe pieniądze. Meksykanie są bardzo pracowici ale to stereotyp bo Latynosami nazywamy także inne populacje państw aniżeli Meksyk ale także i oni się już zmieniają. Oprócz Murzynów jest to druga grupa do życia za podatnika pieniądze. Najlepiej to widać każdego pierwszego dnia miesiąca gdy dostawszy darmowe pieniądze okupują sklepy zawalając wielkie wózki do pełna i płacąc przy kasie kuponami oraz specjalnymi rządowymi kartami. Do tego doprowadzili demokraci. Kilkadziesiąt lat temu, już za moich czasów takich widoków nie było. Co tu dużo mówić, karty wyborcze dzięki demokratom są po angielsku i po hiszpańsku. Trump trzyma elektorat białych u których gdzieniegdzie widać już przejawy nabycia murzyńskości więc tych zaczyna tracić. Kto będzie pracował jeżeli można dostać za darmo. Nie mniej jednak prawie wszyscy Polacy głosowali na Trumpa i nie jest to związane z Polską. Male grupy Murzynów i Latynosów którzy ciężką pracą do czegoś doszli także są za Trumpem gdyż widzą do czego lewactwo doprowadza a doprowadzić mogą do rasistowskiej rewolucji w której zginie miliony Amerykanów. W niektórych miastach podczas buntów i rabowania sklepów oraz z ust przywódców ruchu BLM wysuwane są już żądania aby biali oddawali im ich własne domy.
  Jeżeli o świat chodzi, myli się ten który myśli że dla sprawy to dwa jednakowe zła. Nie jeden Irańczyk i inni będą jeszcze po Trumpie płakać jeżeli on nie wygra. Biden długo nie porządzi bo chory. Stery przejmie wiceprezydent czyli bardzo groźna osoba. Pochodzenia hindusko jamajskiego kobieta to czarny charakter która nie cofnie się przed niczym. Idealnie wpisuje się w charakter lewackiej mafii. Kiedyś pisałem iż dla niej nawet afrykańska malaria to wina Rosji. Z Polską nie będzie się patyczkować. Wykorzysta do samego szkieletu.
  USA praktycznie przeżywa szok. Ludzie nie wierzyli w sondaże i myśleli (ze mną włącznie) że Trump jest niezagrożony. Nikt nie zdawał sobie sprawy z siły lewactwa i ich mocy oddziaływania na ludzi. No i to mataczenie z głosami na które trzeba czekać nawet do tygodnia - to skandal.
 • @Alfax 02:24:39
  No właśnie chciałem to napisać. Wybory w USA nie mają zasad demokratycznych. Tak są ustalone. Co wiecej, elektor mimo że ma głosować na tego kogo wskaże mu podczas głosowania obywatel, bez uzasadnienia może zagłosować na kandydata przeciwnego. Takie ma prawo.
  W konstytucyjnej teorii między nadaniem prawa do władzy w Polsce i USA są zasadnicze różnice. W kraju to Suweren pełni rolę przewodnią a cały rząd
  i posłowie to narzędzia dzięki którym wolą Narodu ma być wdrażane prawo i polityka (teoria). W USA obywatel głosując na kandydata zrzeka się na jego barki suwerenności w decyzjach i daje mu pełne prawo rządzenia nad obywatelem czyli mamy do czynienia z rządzącym przez 4 lata władcą. Dochodzi do tego wymuszona przez prawo dwupartyjność. Takie rozwiązania absolutnie demokratyczne nie są ale jednak od kilku stuleci są prawem w USA.
 • @Stara Baba 02:52:08
  Mam kontakt z Polką (66 lat) która mieszka w Trenton (New Jersey). Niestety według niej i wśród Polonii sà napięcia w kwestiach polityki społecznej.

  O afroamerykanach są też zdania wśród Polaków (Polonii) podzielone.

  A co tyczy się Amerykanów tych tzw Yankees to są także według niej politycznie spolaryxowani. Prawie jak Polscy w Polsce.

  A to wszystko podobno ma podłoże ubóstwa i kontrastowego skrajnego bogactwa i głęboko zakorzenionej wśród elit wyższości i pogardy dla tych co uslugują lub nic nie mają do zaofetowania.
 • @Leonardo da Vinci 03:17:10
  Nie znam Polonii w New Jersey ale nie sądzę aby miała inne poglądy.
  Nie spotkałem jeszcze Polaka który chciałby na Bidena głosować.
  Jeżeli o Murzynów chodzi, uwierz mi na słowo, nie ma poglądów podzielonych a tylko strach podawania prawdziwej opinii przed posądzeniem o rasizm.
 • @Stara Baba 03:14:50
  Zgadza się.

  Wręcz mimo tych mankamentów gdy czytam zachodnią prasę to media tam często używają określenia że USA to największa demokracja świata, ale czasem zapominają na chwilę o USA i za taką uważają że największą demokracją są to Indie.

  Pozdrawiam :)

  P.s.
  Obie demokracje pozostawiają niestety wiele do życzenia i mają bardzo dużo nie demokratycznych problemów.

  Ale przecież nic nie jest doskonałe i nikt nie jest doskonały.
  Więc nie oczekujmy idealizmu. Bo sami nie jesteśmy idealni.
 • @Alfax 03:31:31
  Jak nie jak tak. Ja jestem idealny :)))))))))))). Idę się napić bo mój Trampek przegrywa a po nim tylko lewaki.
 • @Alfax 03:31:31
  Indie ? Wprawdzie mają tam wybory i partie, ale system kast niweluje ich taką opartą na kastach demokrację.

  Tam to dopiero jest nierówność. Chociaż z drugiej strony jak to akceptują a jest ich tam prawie 1,4 miliarda ludzi to nie jest nasza sprawa by ich pouczać co jest dla nich dobre a co jest złe.
 • New York Times
  Biden Wins Michigan and Wisconsin, With Edge in 2 Other Key States.

  Live Updates. Biden 253 / Trump 214

  https://www.nytimes.com


  https://m.neon24.pl/29ad0d2564da9736a1b50b1a155dc99b,14,0.jpg
 • Gdybym
  Gdybym był obywatelem amerykańskim to miałbym dylemat, co robić w dniu wyborów. Z jednej strony Trump podpisał skt 447 i jako Polak nie mógłbym na niego oddać głosu, x drugiej towarzystwo chodzącego trupa Bidena i tej baby, co ma być viceprezydentem to jakiś koszmar. Tym bardziej, że u nas przy korycie jest agentura amerykańska, co bez zmrużenia okiem podpali Popskę, aby wypełnić polecenia z Waszyngtonu.
 • @zbig71 04:42:52 == 447 ==
  Pozostaje naturalnie pytanie, czy Demokraci są mniej pro
  żydowscy jak Republikanie? .
  Obawiam się że jedni jak i drudzy to są identiko w większości partie żydowskie.
 • @Leonardo da Vinci 04:58:48
  Słuszna obawa.
 • Nie żałuje tego durnia Trampa !
  Miał szanse wyzwolić Amerykę z żydowskiej dominacji politycznej i medialnej ! NIE zrobił tego to teraz kopią go w dup.. !


  Przypominam ! Hitler jako kanclerz i Göring z policją raz dwa rozprawili sie z żydowska dominacja w Niemczech !  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Ja uważam nadal, że
  zdaniem ogona - co to tam psem wywija - ma wygrać Trump. Ogon ten zadaje sobie sprawę z tego - w jakim stopniu obrócił tam w szatańskie odchody część tzw. demonkraturowych obywateli - więc wystawił Bidena - aby w ten sposób dać fory Trump'owi. Teraz uwaga! Gdyby w/w ogon nie wykorzystał liczenia głosów do dalszej polaryzacji tam - tzw. demonkraturowych obywateli - nie byłby ogonem.
  Uważam, że ta polaryzacja trwać będzie włącznie z zaprzęgnięciem do tego - sądu - i ostatecznie okaże się, że wygrał Trump.
  Wniosek?
  Nie zapominajmy, że mamy świrusową hucpę w celu upieczenia na niej diabelskich, globalnych pieczeni. Hucpę tę zainicjowano za prezydentury Trumpa - więc nikt nie będzie zmieniał koni w trakcie przeprawy przez rzekę. Hucpe zainicjowano w ścisłym porozumieniu rządzących Chinami i rządzących USrahellem.
  Na koniec - gdyby jednak zrobiono tam - mimo wszystko - preziem Bidena - będzie to znaczyć, że przewrotność dzieci diabła wpełzła na nowy, wyższy poziom - lub tamtejszy pies ma co najmniej dwa ogony. Dwa ogony co grozi rozerwaniem psa na skutek nieskoordynowanego, szaleńczego ruchu wirowego owego psa za sprawą swoich ogonów.
 • @ele 07:36:51
  //Przypominam ! Hitler jako kanclerz i Göring z policją raz dwa rozprawili sie z żydowska dominacja w Niemczech !//


  Dobry żart.
  Dawno się tak nie śmiałem.
  Niektórzy (w zasadzie większość) komentatorzy Neonu to potrafią rozbawić. Tyle że to taki śmiech jak po zjedzeniu łyżki kwasku cytrynowego...
 • @ele 07:36:51
  -----------
  "Przypominam ! Hitler jako kanclerz i Göring z policją raz dwa rozprawili sie z żydowska dominacja w Niemczech !"
  -----------
  Pan, towarzysz Hitler - panie @ele to w pierwszy rzędzie rozprawił się ze Słowianami w tym z Polakami i jej ojczyzną - w pierwszym rzędzie.
  Wniosek?
  Panie @ele - jak chcesz Pan wiedzieć jak było naprawdę wczoraj - obserwuj Pan jak jest dzisiaj. Dzisiaj!
 • @demonkracja 08:30:14
  Polacy byli jednak drudzy w kolejce po żydach i to tylko dlatego że się opierali...bo w planach mieli być zniemczenie i zostać Niemcami drugiej kategorii...a dla żydów plan był by ich się pozbyć raz na zawsze najpierw poprzez deportacje a potem poprzez likwidację..
  nie odwracajmy faktów..
 • Taka ciekawostka z USA
  "
  Jedyną rzeczą, jaką zrobiliśmy w dzień wyborów, było powiedzenie im, ile głosów potrzebują w noc wyborów.
  .https://pbs.twimg.com/media/El_ChRMXIAEQzWe?format=jpg&name=small
  .https://pbs.twimg.com/media/El_ChRQXYAMRf44?format=jpg&name=360×360
  "
  Tak się robi "demokrację" po amerykańsku..
  Tak też wygląda amerykańska wolność, prawa człowieka i co tam chcecie.

  USA i zachód to już "żydowska" kultura narzucona przez globalną mafię żydowską. W tej kulturze prawda to nie jest żadna wartość...
  tam słowa są wykorzystywane do manipulacji odbiorcą... a nie do upowszechniania prawdy.
  Kłamstwo, oszustwo, manipulacja, szantaż, skrytobójstwo, zastraszanie to prawdziwe "wartości" tej kultury.
  Prawda że ten zestaw "wartości" bardzo pasuje do naszej polityki, naszych "wolnych" mediów... naszej TVPIS oraz naszej opozycji totalnej.
  ... ooo bym zapomniał o KK...
 • @ele 07:36:51
  Bezkarne bandyckie Mordowanie na calym Swiecie ...rabunek Dobr innych Narodow, dobiegl praktycznie konca ....sa S I L N I E J S I .
  Rozpoczna Krwawa walke Bratobojcza "kanibalistyczno-zoombiczna "o resztki z dawnych Lupow i Zdobyczy rozdysponowanych....niesprawiedliwie.

  https://www.youtube.com/watch?v=syCXZTUoJ5E
 • @Oscar 08:47:34
  tu cały artykuł o dorzucaniu głosów na Bidena.

  https://www.sott.net/article/443841-Trump-Surprise-ballot-dumps-behind-lead-changes-Arizona-sharpie-malarkey-comes-into-focus
 • @zbig71 04:42:52
  "x drugiej towarzystwo chodzącego trupa Bidena i tej baby, co ma być viceprezydentem to jakiś koszmar"

  Biden jest wehikułem, który ma umieścić na tronie Kamalę Harris. Sam wie o tym.
 • Nie jest to jeden i ten sam diabeł...
  Gdy wygra Biden to będzie oznaczało wygraną Deep State, a to m.in będzie oznaczało powrót tego bardzo dużego zapotrzebowania na dzieci porywane na całym świecie, także i w Polsce z czym walczył Tramp. Pisałem o tym tutaj :
  https://gibson.neon24.pl/post/154773,us-marines-odbilo-z-niewoli-2100-torturowanych-dzieci

  Więc jeżeli chce się być szczerym, rzetelnym tzw analitykiem politycznym, to trzeba mieć wiedzę, by się wypowiadać publicznie.
 • @ele 07:36:51
  Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale oni wykonywali tylko to, co Żydzi im narzucili. No, nie ci miejscowi ale ci, którzy im sfinansowali tą całą tą awanturę.
 • @Alfax 02:24:39
  System elektorów został stworzzony w celu obrony małych stanów przed zdominowaniem ich przez duże stany, które mają liczbę posłów proporcjonalną do swojej populacji.
  Dodatkowo każdy stan, niezależnie od wielkości, ma po dwu senatorów, w tym samym celu.
  Bez zgody Senatu, żadne prawo nie może być uchwalone, ani żaden wysoki urzędnik zatwierdzony przez prezydenta do jego gabinetu.
 • @Oscar 08:44:02
  -------------
  "nie odwracajmy faktów.."
  -------------
  Kto te fakty odwraca - Pan czy ja?
  Wniosek?
  Jak pan chcesz wiedzieć jak było wczoraj - zobacz Pan jak jest dzisiaj. Natomiast co do faktu tzw. eugeniki społecznej - to nikt mi się nie zwierzał - dlaczego tego dokonano akurat panem, towarzyszem Hitlerem, który z kolei posłużył się Adolfem Eichmannem. Natomiast po co tego dokonano - to łatwo się domyśleć.
  Na koniec - Pan błądzisz Panie @Oscar po tych brunatnych i czerwonych, XX-sto wiecznych, szatańskich przestrzeniach.
 • @demonkracja 09:50:31
  Nikt nie wnioskuje na podstawie pytań...
  wnioskować można wyłącznie na bazie jakichś odpowiedzi..
  jak odpowiedzi nie prawdziwe to wnioski też są fałszywe.

  Reszta to niezrozumiały dla mnie bełkot.
 • Do @Kmieć 08:28:46
  Konkretnie co cię tak rozbawiło ? możesz jaśniej ?

  Przypominam ! Hitler jako kanclerz i Göring z policją raz dwa rozprawili sie z żydowska dominacja w Niemczech
 • @Casey 09:47:38
  "System elektorów został stworzzony w celu obrony małych stanów przed zdominowaniem ich przez duże stany, które mają liczbę posłów proporcjonalną do swojej populacji. "

  Dodam do tego. Co większości ludzi w Polsce jest trudno zrozumieć, USA to nie jest zcentralizowane państwo, gdzie cały naród oczekuje na wytyczne i rozkazy płynące ze stolicy.

  Stany istniały na długo przed powstaniem amerykańskiej federacji, każdy z nich ma odrebną specyficzną konstytucję, prawa i władzę. Nie są to jednostki administracyjne jak województwa w Polsce, które są dzielone i łaczone według widzimisię rządzącej w Warszawie partii.

  Jako ciekawostkę podam fakt sprzed kilku lat, to nie USA domagały się ekstradycji Polańskiego, tylko stan Kalifornia.
 • Do @demonkracja 08:30:14
  co ma piernik do wiatraka ? no co ! pisze o żydach a ty mi o Słowianach
 • @Jan Paweł 09:23:28
  "Gdy wygra Biden to będzie oznaczało wygraną Deep State, a to m.in będzie oznaczało powrót tego bardzo dużego zapotrzebowania na dzieci porywane"

  Tego nie wiem. Wiem, że Trump nie zaczął ani jednej nowej wojny.
 • @ele 10:05:13
  "Do @demonkracja 08:30:14
  co ma piernik do wiatraka ? no co ! pisze o żydach a ty mi o Słowianach"

  He, he. Jeden wywija czarcim pomiotem a drugi zrywa Eskimosom mycki. Ciekawa bijatyka się zapowiada.
 • Do @krzysiekniepieklo 09:30:01
  Wiem wiem ! ale ja pisze ze jak się chce to można jak Hitler rozwalić dominacje żydowską ! TRUMP MIAŁ 4 lat by rozwalić żydów w USA !!!
  nie zrobił tego więc teraz dostanie kopa w dup.. i dobrze mu tak !!
  bo wielu ludzi liczyło na to ze rozprawi sie ostatecznie !
 • @Oscar 09:59:40
  ---------
  "Reszta to niezrozumiały dla mnie bełkot."
  ---------
  Aaaaa - teraz rozumiem! Pan swój bełkot słyszysz a mnie nic do tego.
 • @ele 10:05:13
  -----------
  "co ma piernik do wiatraka ?"
  -----------
  Ano to, że wiatrak jest z piernika.
  Wniosek?
  Pan nie wiesz - kto z banana wystrugał Hitlera - i po co?
 • @Casey 09:47:38
  Prawdziwie ucziwe wybory to bezpośredni wybór na stanowisko głowy państwa przez wyborców a nie przez pośredników, którzy mogą w każdej chwili zmienić preferencje i wybrać nie tego na którego chcieli oddać swój głos wyborcy.

  To jest system korupcyjny i manipulatorski.

  Takim elektorom to nie można ufać.
 • @Jan Paweł 09:23:28
  O szczerości i rzetelnosci apel do Jan Paweł.

  Wiedza jest i to obszerna a nie ograniczona wybiórczo jak to zazwyczaj czyni tu ten komentator.

  Ja doskonale wiem że raz rządzi tam mafia o nazwie Demokraci a innym razem rządzi mafia Republikanie. I zwróciłem uwagè na temat polityki międzynarodowej co to oznacza dla świata, właśnie jak amerykańskie mieszanie się do spraw innych państw, jak agresywne naciski, szantaże, wymuszenia, sankcje proby wyeliminowania z rynku innych firm konkurencji i bandyckie wojny pochłaniające tysiące ludzkich niewinnych ofiar w tym dzieci.

  Więc zeby komentować to nie tylko należy mieć wiedzę ktorej jak widze jest brak u Jan Paweł ale i nie wolno być hipokrytą i to w każdej dziedzinie i sprawie,

  Od 1945 roku obojetnie która mafia tam jest u władzy, to zbroja się po zęby, napadają na kraje odlegle o 5 a 6 tysięcy km. i morduja tam ludność cywilną w tym dzieci.
  Obalają przywódców w innych panstwach i sadzają tam swoje marionetki.

  Więc proszę się nie ośmieszać z tą swoja ograniczoną i wybiórczą "wiedzą". Bo to jest dokładnie brak szczerości i rzetelności.
 • @Monaco 10:27:55
  "Prawdziwie ucziwe wybory to bezpośredni wybór na stanowisko głowy państwa przez wyborców a nie przez pośredników, którzy mogą w każdej chwili zmienić preferencje i wybrać nie tego na którego chcieli oddać swój głos wyborcy."

  Prezydent USA nie jest głową państwa w takim sensie jak prezydent Polski.

  Jest on szefem władz federacyjnych, które konstytucyjnie podlegają władzom stanowym.

  USA są federacją odrębnych de facto państw, które teoretycznie mogą się oddzielić, tak jak próbowała to uczynić Konfederacja w czasię wojny domowej, i tak jak Teksas, który ma zagwarantowane prawo do secesji.

  Formalnym odpowiednikiem USA jest Unia Europejska a nie unitarne narodowe państwo.

  Co najwyżej, unia północno-amerykańska jest zaprojektowana jako federacyja republik a nie jako demokracja. Bardziej podobna do konfederacji szwajcarskiej niż do demokracji ateńskiej.
 • @Monaco 10:32:55
  Washington Post : Aktualności.

  https://www.washingtonpost.com/?utm_source=acquisition&utm_medium=google&utm_campaign=intl_news_search_global&utm_keyword=&utm_content=&campaignid=11454370319&adgroupid=114964451274&adid=475008991912&gclid=EAIaIQobChMI4ePtqpTr7AIVitd3Ch2UUQBPEAAYASAAEgJAc_D_BwE

  Tam mapa Stanów Zjednoczonych jest w większości czerwona ale to nie odzwierciedla szans kandydata.

  Według danych to jednak Trump będzie już poza Białym Domem.
 • @Pedant 11:09:45
  Trochę tak a trochę nie. Pewne sytuacje są podobne a inne diametralnie różne.

  Bo porównania do UE, np. w sprawach obronności i polityki zbrojeń.
  Stany Zjednoczone mają swoją armię i to pod kontrolą Białego Domu w tym prezydenta. To centralne władzę ustalają wysokość budżetu na cele militarne a nie poszczególne Stany.
  W UE nie ma takiej sytuacji. Następnie polityka zagraniczna jest ustalana także tylko przez Biały Dom.

  Unii jest jeszcze do tego stanu bardzo daleko, nie ma swojej armii, a w kwestiach międzynarodowych każdy sobie po swojemu.
  Wystarczy za przyklad Polska, Węgry.

  Można jeszcze doszukać się więcej różnic między Stanami Zjednoczonymi a UE.

  Pozdrawiam.
 • @demonkracja 10:20:35
  "Pan nie wiesz - kto z banana wystrugał Hitlera - i po co?"

  A Pan wie. Hitlera wystugał czarci pomiot, tak jak wszystko inne na tym upadłym świecie.

  Wierzy Pan w złego Demiurga, który rządzi nami i odcina nas od odległego dobrego ale bezsilnego Boga. Klasyczny gnostycyzm.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/09/William_Blake_-_When_the_Morning_Stars_Sang_Together%22_-_Google_Art_Project.jpg
 • @Alfax 11:27:08
  "Bo porównania do UE, np. w sprawach obronności i polityki zbrojeń.
  Stany Zjednoczone mają swoją armię i to pod kontrolą Białego Domu w tym prezydenta. To centralne władzę ustalają wysokość budżetu na cele militarne a nie poszczególne Stany."

  Tak, ale centralne władze są wyznaczane przez stany. Prezydent przez elektorów wyznaczonych przez stany, budżet przez reprezentantów i senatorów wybranych przez stany.

  Stany naprawdę są federacją republik a nie unitarną narodową demokracją. Chociaż z zewnątrz tego dobrze nie widać, bo zagranica ma do czynienia z zagraniczną polityką federacji, która jest unitarna na zewnątrz.
 • @Pedant 11:33:25
  Zgoda, faktycznie w tych sprawach jak to że "centralne władze są wyznaczane przez stany. Prezydent przez elektorów wyznaczonych przez stany, " jest tam tak.

  Co do budżetu to ustalany jest przez " Komisję Budżetową Senatu Stanów Zjednoczonych (ang. United States Senate Committee on the Budget) – jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych komisji Senatu. A Kongres decyduje o ostatecznym kształcie federalnego budżetu, co ma ogromne znaczenie dla polityki państwa we wszystkich dziedzinach.A jeszcze musi być zatwierdzony przez reprezentantów i senatorów wybranych przez stany. To jest tam tak faktycxnie, ma Pan rację.

  Pozdrawiam :)
 • Ale w USA maja prolbemy z demokracja?
  Może nawet fałszują? Trza im pomóc wybrać prezydenta a wygranego nie uznać. Bo zwycięzca będzie podejrzany przecież. I oczywiście sankcje.
 • @Stara Baba 03:30:45
  Moja ciotka akurat ma dobrą opinie o czarnych. A bardzo złą o Latynosach. Czyli jest podzielona opinia. I na Trumpa nie zagłosowała w tych wyborach. Polacy akurat często wybierali Demokratów a nie Republikanów. Poprzednio głosowali przeciw Hilary. Zresztą, kiedyś to Demokraci popierali niewolnictwo a Republikanie byli przeciwni. Dzisiaj też ten posział jest inny niz w Europie. Demokrata z Teksasu prawdopodobnie będzie bardziej konserwatywny niż Republikanin z Vermont
 • @Alfax 03:31:31
  Zawsze kończy się tak samo. Działa "żelazne prawo oligarchii".
 • @Leonardo da Vinci 03:56:53
  Tam są róznice. Są stany w Indiach gdzie rządzą komuniści, są stany gdzie władzę ma jakiś potomek radżów. Jest decentralizacja
 • @zbig71 04:42:52
  ja bym oddał łos na nr 3.
 • @Pedant 09:06:44
  Ale gdy zostanie prezydentem to różnie być może. Wcale nie musi ulegać. Może uznać, ze u schyłku żywota dokona czegoś wielkiego.
 • @Pedant 10:06:49
  Dokładnie, na początku swej kadencji ogłosił że wycofa amerykańskich okupantów z Syrii i Afganistanu ale przecież on był tak jak i wszyscy inni us prezydenci tylko marionetką w służbie lobby banksterów i military arms industry.

  A do tego jeszcze ogromny wpływ na us politykę Izraela.

  Jak uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela, czy Ziemie Palestyńczyków na drugim brzegu Jordanu za żydowskie.

  Więc faktycznie jak napisał Autor bez różnicy w kwestiach międzynarodowych kto tam będzie na tronie w B.Domu.

  Bo będzie to tylko pacynka pociągana za sznurki przez faktyczne siły szatana.
 • @Pedant 11:33:25
  Niemcy są też federacją ale inną niż USA.
  Stany były konfederacją, ale do czasów wojny secesyjnej. Potem stały się bardziej federacją
 • @Wican 12:07:21
  Federacja czy demokracja, to i tak o wszystkim decydują multimiliarderzy i nie ma znaczenia kto siedzi na tronie.

  Owszem, jak któryś z tych prezydentów-mationetek się za bardzo wychyli to czeka go los J. KENNEDY kilka kulek i po sprawie. A nastepni już są bardzo posłuszni i nie pod ważają tych co daktycznie mają w USA władzę.
 • @Wican 12:07:21
  "Niemcy są też federacją ale inną niż USA."

  Zjednoczone Królestwo jest ciekawym przypadkiem. Składa się z dwóch królestw - Szkocji i Anglii, ceremonialnego księstwa walijskiego, jurysdykcji północno-irlandzkiej z własnym parlamentem. No i są różne przydatki jak Wyspa Man nie należące do UK tylko do królowej.
 • Dla tych co nie wiedzą co to za kotlet.;))))
  Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) to agencja wywiadowcza Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych działająca na szczeblu krajowym, podlegająca Dyrektorowi Wywiadu Narodowego. NSA jest odpowiedzialna za globalne monitorowanie, gromadzenie i przetwarzanie informacji i danych na potrzeby wywiadu zagranicznego i krajowego oraz kontrwywiadu, specjalizując się w dyscyplinie znanej jako wywiad sygnałowy (SIGINT). NSA ma również za zadanie ochronę amerykańskich sieci komunikacyjnych i systemów informatycznych. NSA opiera się na różnych środkach, aby wypełnić swoją misję, z których większość jest tajna... .

  Siedziba:

  https://en.m.wikipedia.org/wiki/National_Security_Agency#/media/File%3ANational_Security_Agency_headquarters%2C_Fort_Meade%2C_Maryland.jpg
 • @Pedant 12:23:15
  //Zjednoczone Królestwo jest ciekawym przypadkiem. //

  Czego? Są ciekawym przypadkiem czego?
  Bo są opinie że są przypadkiem i jednocześnie przykładem "obcej cywilizacji" w łonie cywilizacji łacińskiej.Coś jak drzazga pod paznokciem.
  Tam wszytko jest (i było) inaczej, żeby nie powiedzieć w poprzek.
  Nie ma pewności co było źródłem tej "inności";czy specyficzna mentalność zrodziła inność czy inność przełożyła się na specyficzną mentalność.
  A owe specyficzna mentalność podobna jest bardziej do mentalności bliskowschodnich niż europejskich.
 • @Leonardo da Vinci 12:28:48
  Siedziba: NSA w USA.

  https://i.imgur.com/DgprdQ5.jpg


  Tam prezydent nie ma nawet wglądu do tajnych akt związanych z UFO.
  Są programy o tym, że prezydent USA ma w tej kwestii ograniczenia.

  Agencje FBI i CIA i NSA to państwo w państwie.
  National Security Agency (NSA) to podsłuchu kogo tylko chce.

  Mają swoją siedzibę na odludziu by nie byli podsluchiwani przez innych. Zabezpieczenia elektronicznego zagłuszania.

  Snowden uchylił sporo tajemnic o nielegalnej działalności NSA w stosunku do liderów UE, Merkel, Macron itd.  Siedziba NSA w USA
 • @Pedant 11:27:22
  --------------
  "Wierzy Pan w złego Demiurga, który rządzi nami i odcina nas od odległego dobrego ale bezsilnego Boga. Klasyczny gnostycyzm."
  --------------
  To żaden gnostycyzm - tylko świadomość. Elementarna świadomość!
  Wniosek?
  Z Pańskiego wpisu wynika, że nie wiesz Pan po co dostał delegację na Ziemie - Jezus Chrystus. Da się to nazwać tak - aby nikogo nie obrazić?
 • @Pedant 12:23:15
  A to już inna sprawa. Królowa ma sporo tytułów. I jest formalną głową państw: Kanada, Australia, Nowa Zelandia
  Ale o pewnych różnicach w mentalności świadczy moja rozmowa z kuzynem z USA. On jest ode mnie młodszy o pokolenie. W Stanach się urodził, uczył, a teraz studiuje. Historia tam w szkołach jest podawana na poziomie żeniującym, więc on sam sie uczył o historii Polski. I I Rzeczpospolitą nazywał Commonwealth
 • @ikulalibal 12:36:38
  Mieszanka ludów.

  O tym piszą w Wiki.

  " Pochodzenie Brytów jest prawdopodobnie heterogeniczne: lud ten powstał w wyniku zmieszania napływowej ludności celtyckiej, która przybyła z kontynentu przed 400 r. p.n.e. z Piktami – ludem nieindoeuropejskim (należącym prawdopodobnie do tzw. ludów jafetyckich) zamieszkującym Brytanię przed przybyciem Celtów. Część ludów piktyjskich zachowała odrębność, zostały one jednak w dużej części zlatenizowane (od miejscowości La Tene, ośrodka kultury celtyckiej)."

  Oraz.

  Po przejściu plemion germańskich przez Galię ok. 400 roku, na Wyspach Brytyjskich rzymsko-brytyjska kultura, która rozwijała się w ciągu 400 lat istnienia Cesarstwa Rzymskiego, stopniowo zanikła wskutek podbojów i migracji innych ludów. Celtowie napadali ze strony Irlandii (plemię Scotti nadało swoje imię północnej części głównej wyspy – Szkocji). Sasi i Anglowie przybyli z obszaru obecnych Niemiec, Fryzowie przeprawiali się z terenów obecnej Holandii, a Jutowie (Duńczycy) przesiedlali się z Półwyspu Jutlandzkiego. Do roku 600 Anglowie i Sasi kontrolowali większą część Anglii. Do 800 roku tylko współczesna Walia, Szkocja i Zachodnia Kornwalia pozostawały zamieszkane przez większość celtycką.

  Plus kosmici ;))))))
 • @Leonardo da Vinci 12:16:37
  Żelazne prawo oligarchii w końcu zawsze zadziała.
 • @ikulalibal 12:36:38
  Ale tam nie zawsze tak było. W zasadzie do wojny dwóch róz, zbytnio nie różnili sie od reszty Europy
 • @Wican 12:46:14
  //W zasadzie do wojny dwóch róz, zbytnio nie różnili sie od reszty Europy//

  Jeśli pan tak sądzie to znaczy że z jakiś powodów oddalił się pan od mentalności właściwej "reszcie Europy".
  Proszę mi odpowiedzieć (jeśli pan potrafi),czy idea istnienia "rajów podatkowych" mogła się urodzić w europejskiej duszy?

  PS
  dla ułatwienia zapoznam pana z pewną anegdotą:

  ksiądz,pastor i chasyd spierają się w której religii przejawia się stawiennictwo boga.
  No więc ksiądz relacjonuje jak to mocą modlitwy św Mikołaj uciszał burze.Pastor opowiada jak to pierwszych osadników w Ameryce od śmierci godowej uratował sam bóg posyłając im stado indyków.
  Zaś chasyd mówi:a nasz cadyk szedł w szabat do synagogi i pośrodku drogi zobaczył leżący wypchany portfel.Nie mogąc go podnieść ze względu na szabat wzniósł oczy ku niebu i westchnął:"że też mnie ubogiego człowieka musiało to spotkać akurat w szabat kiedy nie wolno mi niczego podnosić z ziemi.Bóg to usłyszał i spowodował że wprawdzie wszędzie był szabat ale dookoła portfela zrobił się czwartek.
 • @demonkracja 12:40:55
  "To żaden gnostycyzm - tylko świadomość. Elementarna świadomość!"

  Nic Pan nie kapuje. Gnostycy uważają się za elementarnie uświadomionych. Sama ich nazwa to wyraża. Ci którzy wiedzą.
 • @ikulalibal 12:36:38
  "Czego? Są ciekawym przypadkiem czego?
  Bo są opinie że są przypadkiem i jednocześnie przykładem "obcej cywilizacji" w łonie cywilizacji łacińskiej."

  Nigdy nie było czegoś takiego jak cywilizacja łacińska. Chyba tylko we wczesnym Lacjum. Była natomiast cywilizacja romano-germańska, której wyrazem było średniowiecze.

  "A owe specyficzna mentalność podobna jest bardziej do mentalności bliskowschodnich niż europejskich."

  No nie. Zjednoczone Królestwo jest reliktem średniwiecza i czasów przed Rewolucją Francuską i rozwojem XIXwiecznych nacjonalizmów.
 • @Wican 12:44:43
  "I Rzeczpospolitą nazywał Commonwealth"

  To jest poprawne tłumaczenie. Common-wealth znaczy wspólne dobro, czyli rzecz pospolita.
 • @ikulalibal 13:03:17
  "Proszę mi odpowiedzieć (jeśli pan potrafi),czy idea istnienia "rajów podatkowych" mogła się urodzić w europejskiej duszy? "

  Rodziła się i to nie raz, gdy królowie nadawali specjalne przywileje pewnym miastom. Czasem takie miasta stawały się potężniejsze od królów.
 • @ikulalibal 13:03:17
  A co to ma wspólnego ze średniowieczna Anglią? Raje podatkowe? Anglia do pewnego momentu rozwijała sie podobnie. Wojny feudalne były normą.
  I nie sądzę, ze raje podatkowe mają związek z jakąkolwiek cywilizacją. Była potrzeba to powstały.
 • @Pedant 13:13:32
  Wiem. Ale znakomicie władając polskim, nie używal polskiej nazwy w tej kwestii. On nie rozumie co to pospolita rzecz. Wspólne dobro rozumie
 • @Pedant 13:17:07
  //Rodziła się i to nie raz//

  Czy mi się wydaje ? czy użył pan czasu przeszłego ?
  Zaś czas przeszły (którego pan użył mimowolnie) jest tylko dowodem na prawdziwość mojej tezy.Jeśli coś nie jest głęboko osadzone w mentalności to trwanie tego "czegoś" jest epizodyczne,przypadkowe i jakby z góry skazane na nietrwałość.
  Zaś coś co jest manifestacją samej duszy ma charakter niezniszczalny.Jak sama dusza.

  PS
  gdzie od XVIII w do nadal wszyscy europejscy złodzieje ukrywają swoje łupy? zasada ta obowiązuje wszystkich dużych a nawet gigantycznych,złodziei.
  Ale drobnym też się zdarza https://www.youtube.com/watch?v=YcIeJp2ar0E
 • Ciekawostka
  Prezydent Kosowa Hashim Thaci złożył dymisję z powodu oskarżeń o zbrodnie. W Hadze już czeka rzecznik UCK Krasniqi, którego aresztowali i już tam przewieźli. ktos sie pozbywa swojej agentury?
 • @ Autor - 5*
  DK
 • @Wican 13:23:32
  //A co to ma wspólnego ze średniowieczna Anglią? Raje podatkowe? Anglia do pewnego momentu rozwijała sie podobnie. Wojny feudalne były normą.
  I nie sądzę, ze raje podatkowe mają związek z jakąkolwiek cywilizacją. Była potrzeba to powstały.//

  Cała ta fraza właściwie dyskwalifikuje pana jako partnera do dyskusji.
  A przecież ( w którymś z blogów) chwalił się pan znajomością epoki średniowiecza.
  Pan się pyta co ma wspólnego zw średniowieczną Anglią?
  Mam rozumieć że nie wie pan:
  -jakie straty angielskiej elicie przyniosła Wojna Dwóch Róż
  -dlaczego w zrujnowanym wojną kraju bogaciła się tylko jedna (dość tajemnicza jak na średniowiecze) klasa gentrów

  A to jest najlepsze;

  // Była potrzeba to powstały. //

  Jak czwartek pośrodku piątku.
 • @Wican 13:28:58
  To tak jak zazwyczaj robią amerykańcy, pozbywali się już nim nieprzydatne szumowiny , zdrajców własnego narodu jak tego Skripala i tego agenta Nawalonego działającego w Rosji a otrutego przez zachodnią agenturę.

  Owszem był im przydatny ale jako trup by dalej móc oczerniać Rosję i Putina ale spaprali i sknocili i im nie wyszło tak jak ze Skripalem.

  O Kosowie cały świat doskonale wie, że amerykańska agentura obsadziła tam wszystkie kluczowe stanowiska swoimi, w tym marionetkowym bananie, zwanym Kosowo. Mają Amerykanie tam swoje pionki na które mają wszelkie haki związane z ich zbrodniami wojennymi i ludobójstwem.

  Jak Amerykanom taki zbir już się znudzi lub wymyka no to koniec parasola ochronnego, kopa w zad i do Hagi.
 • @ikulalibal 13:52:03
  A o co panu chodzi? napisałem, że Anglia rozwijała sie jak Europa do czasu wojny dóch róż. W wyniku wijny kraj został spustoszony. A pan wyskoczył z jakimis rajami podatkowymi. A na wojnach zawsze ktoś się bogaci. Raje podatkowe zaś były w średniowieczu w róznych regionach. Władcy nadawali przywileje. Stare rody się wykrwawiały.Ktos im kazał bic się do całkowitego upływu krwi. Odnoszę wrażenie, że pogorszyło się u pana z czytaniem ze zrozumieniem. Napisałem, ze Anglia rozwijała się jak Europa do czasu wojny dwóch róż. Prawda czy nieprawda? A resztą to juz Pan zaczął sobie przeskakiwać i wyskoczył z rajami podatkowymi. A co owe raje mają z wojną dwóch róż? Bo jedna grupa się bogaciła? Na wojnach zawsze ktoś się bogaci
 • @Wican 14:00:28
  Jednym z przedwstępnych testów kwalifikujących do tego aby stanąć przed specjalną komisją lekarską orzekającej umysłowej wydolności w III Rzeszy, było polecenie ułożenia jednego prostego zdania z użyciem słów:pole,zając,myśliwy.
  To bez wątpienia była zbrodnicza praktyka zważywszy na to co spotykało tych którzy nie radzili sobie z tym (i innymi) testami,ale przyzna pan że zdolność kojarzenia (lub jej brak) na coś wskazują

  // Stare rody się wykrwawiały//

  kto je zastąpił? bo przecież ktoś musiał skoro ustrój społeczny trwa "do nadal".
  I dlaczego proces reformacji rozpoczął się właśnie w Anglii skoro reformatorzy chrześcijaństwa pojawiali się już za Ariusza czyli w schyłkowych czasach Imperium Rzymskiego że o wczesnośredniowiecznej i średniowiecznej Europie kontynentalnej nie wspomnę.Reformatorów jak psów, gdzieniegdzie lokalne ruchawki ,zdarzały się nawet ucieczki papieża z Rzymu,ale wszystko zawsze kończyło się w wiadomy sposób.
  Co takiego stało się że w XVI w w Anglii przeprowadzono liczne reformy.
  Jaki czynnik zadecydował że właśnie wtedy przeprowadzono to czego nie udawało się od 1200 lat.
 • USA pod Bidenem stanie sie krajem bolszewickim na wiele lat.
  :(
 • Zwolennicy Trumpa
  Wyszli na ulice w Arizonie uzbrojeni, gotowi do walki.

  Niektórzy są uzbrojeni w pistolety i strzelby.
  Po slowach Trumpa , uważają że doszło do oszustwa.

  A do tego przyczyniła się też przedwczesna informacja.
  Bo już we wtorek Fox News przewidywał, że kandydat na prezydenta Demokratów Joe Biden wygra w tym stanie. Wiele osób stwierdziło, że wybory będą sfałszowane.
 • Jakie mogą być skutki ewentualnego zwycięstwa Joe Bidena w wyborach w USA? Stanisław Michalkiewicz w rozmowie z Pawłem Chmielews
  https://www.pch24.pl/mocne--stanislaw-michalkiewicz-o-bidenie-i-wyborach-w-usa-ii-jaka-jest-prawda-,79748,tv.html
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @Oscar 08:44:02
  Proszę się zapoznać z etymologia słowa h caust i nie wstawiać farmazonów
 • @JAM.M 18:52:50
  Wiele trafnych opinii na temat rządów po 1989 roku i służalczości pajaców którzy uważają się za premierów i prezydentów i dygnitarzy. A są popychadłami big brata z za wielkiej kałuży.

  Zdrada dych co Polską rządzili i rządzą że z Polski zrobili Polin.

  Pozdr.
 • @Alfax 18:15:58
  Revolta w USA czai się za dziwiami. To tylko kwestia iskry ze strony niezadowolonych.

  A jest ich tam wiecej niż nas razem w Polsce.
 • Glosowanie w USA to farsa. Wchodzisz do lokalu wyborczego
  i wokol scian sa stoly, za ktorymi siedza demokraci, spiewaja, wrzeszcza, maja dobry czas. Widac to po brzydkich twarzach ,ze to demokraci. Pokazujesz im karte do glosowania, pokazujesz prawo jazdy, skladasz podpis i dostajesz kartke do zakreslania. Idziesz z ta kartka do budki, zakreslasz. Wychodzisz do wyjscia (wejscia), gdzie siedzi babcia 90 letnia, nie wiedzaca gdzie jest i co wogule sie dzieje a obok niej jest pudlo, do ktorego swoja karke wprowadzasz. Pudlo robi dzwiek drukarki, babcia daje ci sticker z flaga. I to wszystko.
  Przy takiej babci kontrolujacej maszyne gdzie glosy sie wrzuca mozna wrzucac tysiace glosow do maszyny. Po prostu wejsc do budynku, zakrecic sie i wprowadzic do pudla tyle glosow ile wejdzie.
 • @staszek kieliszek 02:24:53
  Nic innego nie wypada jak nie uznać w takim razie wybranego prezydenta. Dokładnie tak samo jak zrobiono w przypadku Łukaszenki i Maduro.

  Teraz wystarczy by jakas w USA baba domowa wyszła na ulicę i oglosiła się prezydentem USA oraz otrzymała z zagranicy wsparcie i uznanie i gotowe.

  Bumerang używany przez USA w stosunku do innych państw w końcu wrócił i uderzył w tych którzy go rzucili by obalać prezydentów w innych państwach.
 • Wyjaśnienie jak to w USA działa.
  Wybory w USA.

  https://alfax-2020.neon24.pl/post/158704,usa-wybory-prezydenta-jak-to-dziala

  Pozdrawiam :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej