Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Soros, Rockefeller, Rothschild, Zachód, Rząd Światowy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

➖ I o to oni ➖ Heads of The World Order: Jacob de Rothschild his son Nathaniel. John de Rothschild, Evelyn de Rothschild, David Rockefeller, Nathan Warburg, Henry Kissinger, George Soros,Paul Volcker,Larry Summers, Lloyd Blankfein, Ben Shalom, Soros.

 

 

New World Order - samskarebyaha 

 ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  Info dla czytelników i komentatorów.   Uwaga !!!.

 Autor udostępnia miejsce na swoim blogu dla publikacji i opracowania w całości autorstwa Pani Tiamat.

 ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

↔↔↔ Całe opracowanie i tłumaczenie treści jest Pani Tiamat.↔↔↔

  Wstęp.

 Jest wiele pomysłów na historię Ukrainy. - Są w Polsce ludzie którzy opowiadają bzdury - a w wydanej niedawno książce na Ukrainie, to Ukraina jako samodzielne państwo jest podobno wspomniana już ... w Biblii.

Tak sobie myślę, że może dobrze jest przedstawić to co donoszą niezależni, zawodowi historycy z obcych krajów. Chodzi głównie o to jak doszło do rewolucji w Rosji i jakie skutki miała - i dalej ma - na losy Ukrainy.

➖  Część 1, wstępne informacje ➖.

 Nie jestem prorokiem i nie umiem przewidzieć losów Ukrainy i jej mieszkańców. Jestem tylko świadkiem historii i próbuję porównywać dostępną informacje. Dom moich teściów Polaków dalej stoi we Lwowie i nikt nigdy nie ma prawa powrotu tam do własnego domu... .

 Ukraina była zbyt zasobnym terenem, żeby bandziory zostawiły ją w spokoju. Krym ma ogromne znaczenie strategiczne w rejonie i już za caratu był zadbanym i zabezpieczonym półwyspem. 

 Na Ukrainie, ziemia była tak żyzna, że nawet nawozy były niepotrzebne. No i ten nieszczęsny gazociąg, który tak bardzo się rodzinie Biden'ów spodobał . Amerykanie wywiezli z Ukrainy wszystkie rezerwy złota.

I kiedy Gorbaczowy i Jelcyny i Solidarność sprzedawali za grube pieniądze Rosje, Polskę i Ukrainę zachodnim oligarchom - plan Sorosa był łatwy do przeprowadzenia, do czego Soros się przyznał w różnych oficjalnych wywiadach.

 Nienawiść do Rosji już teraz zniszczyła pół Europy.

  Ukraińcom było 'naplewać', co się z krajem stanie. Powierzyli swój los Chazarom. Dosłownie. Chazary mają teraz pretensje do przywrócenia chanatu na Ukrainie, ze stolicą w Dniepropietrowsku.

 W 1991 roku, po osłabieniu ZSRR przy pomocy zdrajców i koni trojańskich i po całkowitym zniszczeniu Jugosławii, na fali ogromnej nienawiści do Rosji i Rosjan - utworzono sztuczny twór z różnych narodowości, które historycznie się bardzo nie lubiały.

 A gdzie stworzono tego Frankensteina Europy? Na ziemiach polskich, rosyjskich, rumuńskich, węgierskich i historycznie kozackich terenach.

W zamieszaniu ogólnym przyłączono też Krym, który nigdy do Ukrainy nie należał. Podłączenie administracji Krymu pod ukraińską było raczej administracyjnym ułatwieniem dla rządów Chruszczowa - ale nigdy nie było przekazanem Krymu - Ukrainie ! Zarówno Krym jak i Ukraina pozostawały pod administracją Moskwy. Podobnych 'trickow' próbowano z Uzbekistanem i Kirgistanem - i też nie działało.

Ja się trochę dziwię, że Polacy, którzy od wieków mają problemy z utrzymaniem własnego państwa - odmawiają prawa do istnienia innym narodom.

  Tak się już parę razy zbłaźniliśmy w historii. Nie tylko pod Samosierą. 

W Doniecku nas nienawidzą, za to że polscy żołnierze strzelaja do ludzi, którzy im nic złego nie zrobili. Czy  w Polsce kiedyś podadzą, ilu polskich żołnierzy zginęło w Donbasie ? I co tam robili ? 

  Donieck - poddali się polscy najemnicy. 

↔  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/noworosja-doniecku-poddali-sie-polscy-najemnicy-2014-10 

  Polacy na majdanie nie popierali interesów Ukrainy. Popierali Sorosa.

Polityka: - "Soros przyznał się publicznie do odpowiedzialności za zamach stanu i masowe morderstwa na Ukrainie". -

Prison Planet.  ↔ http://www.prisonplanet.pl/polityka/soros_przyznal_sie,p672012007 

  W polityce nie ma kar ani nagród. Są tylko konsekwencje. W polityce nie ma żadnych niespodzianych zdarzeń. A jeśli się takie zdarzą- to są one bardzo starannie przygotowane.

 Rewolucja na Ukrainie nie była przypadkowym, spontanicznym protestem przeciwko demokratycznie wybranemu prezydentowi.

  Była to starannie przygotowywana strategia jeszcze dużo wcześniej, przed - rozpadem ZSRR. 

Przyznal się do tego sam George Soros. - Soros przyznał się publicznie do odpowiedzialności za zamach stanu i masowe morderstwa na Ukrainie. -

Prison Planet.  http://www.prisonplanet.pl/polityka/soros_przyznal_sie,p672012007 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

Część 1.

Tak opisuje to wykładowca na Yale University w USA, Deqi-Arawit. 

  Holly cow... The Geopolitical game in Ukraine.

  (Fragmenty wykładu wykładowcy Deqi Arawita z Yale University - USA): 

  Geopolityczna gra na Ukrainie.   Zachodnia interwencja.

 Historia Ukrainy i Rosji.

 Rotschyldy od dawna niepokoili Rosje. Rok 1815.

 Pod koniec XIX wieku - okres znany w historii jako "Era Rotszyldow" - ocenia się że Rotschyldy kontrolowali połowę bogactwa światowego.

 Niemniej jednak, było cos co stanęło tej potężnej rodzinie na przeszkodzie, mianowicie Kongres Wiedeński, który się zaczął we wrześniu, 1814 roku i zakończył w czerwcu 1815. Powodem powołania tego Kongresu były plany Rotszyldów utworzenia Światowego Rządu, który zapewniłby im całkowitą kontrole nad cywilizowanym światem. Wiele europejskich krajów było zadłużonych u Rotszyldów, dlatego Rotszyldy uważali, że będzie łatwo utargować i przeforsować swoje plany.

  Ale, car Rosji, Aleksander I , całkowicie odmówił współpracy z Rotszyldami i nie bardzo chciał się poddać ich władzy i do końca nie poddał się centralnemu bankowi Rotszyldów - co spowodowało, że plany rządzenia światem Rothschild'om nie powiodły się. Rozwścieczony tym Nathan Mayer Rothschild poprzysiągł, że któregoś dnia on albo jego następcy wybiją do całą carską rodzine i potomstwo. Niestety, jego obietnica zemsty spełniła się 102 lata później w opłacanej przez Rotszyldow bolszewickiej rewolucji. Bardzo ciekawe, że fanatyczny ideolog światowego rządu, żyd Askenazi - Henry Kissinger, swoją pracę doktorską obronił z Kongresu Wiedeńskiego.

 Rok 1849.  Gutle Schnaper, żona Mayera Amschel Rothschild umiera. Przed śmiercią dumnie stwierdza: “Jeśli moi synowie nie zechcą wojny - to nie będzie żadnej wojny" 

  Rok 1863. Prezydent Abraham Lincoln dowiaduje się, że Car Rosji Aleksander II (1855-1881) ma duże problemy z Rotszyldami ponieważ odmawia kategorycznie założenia centralnego banku w Rosji. Car wtedy nieoczekiwanie przychodzi Lincolnowi z pomocą. Car wydał rozkaz, że jeśli Anglia lub Francja aktywnie będą uczestniczyć w wojnie domowej w USA i pomagać Południowi, to Rosja uzna to za akt wojny i stanie po stronie Lincolna. Na dowód, że nie żartuje- car wysyła część swojej Floty Pacyfiku do portu w San Francisco a część do Nowego Jorku. 

  Rok 1872. Jeszcze przed śmiercią, Guiseppe Mazzini wyznacza swojego następcę , też przywódcę rewolucyjnego Adriana Lemmy . Lemmy później zostanie zastąpiony przez Lenina i Trockiego, a potem Stalina. Rewolucyjna działalność tych wszystkich rewolucjonistów jest opłacana przez Rothschildów.

 Rok 1905. Grupa Rothschilda popierana przez ➖ syjonistycznych żydów ➖, na czele której stał Georgi Apollonowicz Gapon usiłuje obalić cara w komunistycznym zamachu. Niestety, zamach się nie udał i grupa zmuszona jest do ucieczki - znajduje schronienie w Niemczech.

  Rok 1917. Rothschyldy wydają rozkaz bolszewikom, których utrzymują finansowo, na dokonanie egzekucji cara Mikołaja II i jego całej rodziny w Rosji i to pomimo tego, że car już 2-go marca abdykował. Chodziło zarówno o kontrolę kraju jak i dokonanie zemsty za Aleksandra I-go , który im zablokował utworzenie rządu światowego na Kongresie w 1815, no i za to, że car Aleksander II popierał Lincolna w 1864 roku. Było szalenie ważne, żeby wymordować całą rodzine łącznie z kobietami i dziećmi- żeby spełniła sie obietnica dana przez Nathana Mayer Rotschilda z 1815 roku. Chodziło o to, żeby pokazać śwaitu, co czeka tych, którzy narażą się Rotszyldom. 

  Rok 1919. W marcu (29.03.1019) londynski "The Times of London" tak opisuje rewolucję w Rosji: 

"Jednym z najciekawszych zjawisk tej rewolucji jest zaskakująca liczba cudzoziemców, nie-rosyjskiego pochodzenia wśród przywódców tej rewolucji. Z 20-u czy 30-u komisarzy, czy przywódców, którzy dowodzą całym mechanizmem rewolucji Bolszewików, aż 75% to Żydzi."

 Gazeta donosi również, że Rotszyldy są wściekłe na Rosjan za to, że im nie pozwolili założyć centralnego banku w Rosji. Dlatego Rotszyldy wysłały żydowskich szpiegów do Rosji, żeby bębnili o rewolucji, która miała przynieść szczęście i radość zwykłemu Rosjaninowi- a tak naprawdę chodziło o przejęcie władzy nad całą Rosją przez satanistyczną elitę Rotszyldów.

 Ci żydowscy szpiedzy (stara wypracowana tradycja Askenazych), otrzymali rosyjskie imiona i nazwiska; tak np. Trocki był członkiem pierwszej grupy szpiegowskiej a jego prawdziwe nazwisko było Bronstein. Te grupy były rozesłane po całej Rosji, żeby agitować i przygotowywać awantury i rebelie w całym kraju.

 "The Jewish Post- international edition" , w ostatnim tygodniu stycznia, 24.01.1991 roku potwierdza, że Lenin był Żydem. Ta sama gazeta cytuje Lenina: "Utworzenie centralnego banku jest w 90% komunizacją narodu". 

  Ci Żydzi opłacani przez Rotszyldów - wymordowali w historii 60 milionów chrześcijan i nie-żydów.

Rzeczywiście, Aleksander Solżenicyn w swojej książce "Archipelag Gulag" (tom 2) potwierdza, ze żydowscy syjonisci utworzyli i zarządzali i zorganizowali system obozów koncentracyjnych, w których zginelo dziesiątki milionow Chrzescijan i nie-żydów. 

  Na 79 stronie książki, Solzenicyn nawet podaje imiona i nazwiska kierownikow administracji tej najwiekszej w historii świata machinie do zabijania ludzi: Aron Solts, Yakov Rappoport, Lazar Kogan, Matveei Berman, Genrikh Yagoda, i Naftaly Frenkel. Cała szostka to żydzi- syjonisci.

 W 1970 roku Solzenicyn otrzymał nagrode Nobla w dziedzinie literatury.

 http://mereja.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=78156#p476777 

    Tiamat 04.01.2021 

 ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ 

  Część II. Ukraina. 

Deqi-Arawit. Holly cow...The Geopolitical game in Ukraine.(Fragmenty wykladu wykladowcy Deqi Arawita z Yale Uni)

Geopolityczna gra na Ukrainie.

Zachodnia interwencja.

Rockefellery i Rothschyldy i ich agencje wywiadu na Ukrainie.

Następnymi graczami na ukraińskim polu są: Rockefellerowie i Rotschildy. Rotszyldy przybyli na Ukrainę natychmiast po tym jak Ukraina oddzieliła się od Związku Radzieckiego. Rotszyldy weszły w 1991-95 roku. Podobnie jak MI6 weszły bez przeszkód. Właściwie wszystkie zachodnie agencje wywiadowcze miały wolny wstęp i wolną rękę na Ukrainie. Dlatego niektórzy eksperci nazywają Ukraine 'polem zabaw’ służb wywiadowczych. 

 CIA miało całe piętro biur poświęcone tylko Ukrainie. My dopiero teraz o tym wiemy. Ale ci, którzy pracowali w przebraniu na Ukrainie pod koniec lat 90-tych już wtedy podawali, ze SBU było ściśle związane z FBI i CIA, które to organizacje były tam bardzo aktywne. Podobnie BND (Niemiecki wywiad) bardzo aktywnie współpracował z banderowskim podziemiem. A MI6 było mniej widoczne.

 Nie mam zamiaru na razie nawet wspominać agentów izraelskich. To będzie później. Chodzi o to, że wszystkie te organizacje miały pełną swobodę. Firtasz wkrótce stał sie głównym partnerem Rotszyldów. Jego partnerem od Rotszyldów był Robert Shetler- Jones. Mówi się, że to on był głównym inicjatorem wojny o gaz między Rosją a Ukrainą . To on, zdaniem ekspertów, wciągnął Rosję i Ukrainę w tę wojnę o gaz. Proszę zauważyć, ze grupa Rotszylda działa na Wschodniej Ukrainie. To jest ta część Ukrainy, którą Rotszyldy chcą dla siebie, zwłaszcza region Dniepropietrowska, gdzie działa bank "Rothschild Europe" i Royal Dutch Shell".

Interesy Rotszyldów i Rosji bardzo mocno sie różnią. A te różne interesy USA czy Anglii, to rozmaite grupy biznesowe z tych państw.

Nie bezpodstawnie francuski analityk geopolityki, Alexander del Valle opowiada nie o polityce zagranicznej USA ale o politykach USA czy Wielkiej Brytanii. Jest pełno różnych grup i klanów (korporacji). Grupy stojące za Obamą i mają inne cele i politykę , a neo-konserwatyści - kompletnie inne.

Rotszyldy zaś bardzo szybko wykorzystują kryzys i chaos, które mogą być wykorzystane przez światowych graczy w celu wykupienia majątku Ukrainy, czy gdziekolwiek w Azji Centralnej, o ile możliwe i w Rosji. Chodzi o przechwycenie kontroli nad zarządzaniem bogactwami naturalnymi.. I to jest bardzo ważny aspekt.

Rockefellery mają troszkę skromniejsze ambicje, jak na przykład, Chevron, który jest w imperium Rockefellerów. Janukowicz im właściwie oddał rejon Iwano-frankowska. Właściwie trudno nawet powiedzieć, czy Iwano-frankowsk należy do Ukrainy czy do korporacji Chevrona. Rockefellery sa bardziej zainteresowane w Zachodniej niż Wschodniej Ukrainie.

 Izraelskie interesy na Ukrainie.

Następnym graczem jest Izrael, który na Ukrainie jest reprezentowany przez Mosad i praktycznie cały izraelski wywiad wliczając Zarząd Komemiyt , co w hebrajskim oznacza "suwerenność". Ten zarząd Komemiytu to ta sama organizacja, która zabiła irańskich naukowców nuklearnych. Oni sa bardzo wydajni, tak jak w ogóle Mosad. Aman jest wywiadem wojskowym premiera. Shabak jest służbą bezpieczeństwa we wewnętrznego, Shin Bet, Nativ - one wszystkie działają na Ukrainie. Ambasador Izraela na Ukrainie Reuven Din El, były tajny agent Mosadu w krajach CIS, był wywalony z Rosji a potem został ambasadorem w Kijowie.

 Vlad Lerner z Nativ jest Pierwszym Sekretarzem w ambasadzie izraelskiej. Należy podziwiać jak sprawnie działają służby wywiadowcze Izraela na Ukrainie.

 Naturalnie, że Mosad ściśle współpracuje z CIA i MI6. To jest jeden serpent -wężowy potwór służb wywiadowczych , które wypełniają swoje zadanie. Wszystkie zaś zachodnie agencje wywiadowcze, włącznie z izraelskimi, bardzo aktywnie działają w systemie edukacji i na wyższych uczelniach Ukrainy. W tym roku miałem wykład na forum młodzieży w Seliger. Młodzi Ukraińcy z Kijowa powiedzieli mi, że na każdej wyższej uczelni w Kijowie jest jeden pokój przeznaczony tylko dla biura NATO, oddział NATO. Jeśli ktoś chce zrobić karierę to musi obowiązkowo zaliczyć kilka oferowanych przez nich programów. Oto co się dzieje. Anglo -amerykańskie służby wywiadowcze nie pozostają w tyle za Mossadem. 

  Co robi wywiad izraelski ?.

 Pod płaszczykiem szukania studenckich talentów szukają tylko tych, którzy są żydami lub pochodzenia żydowskiego; wybierają tylko zdolnych, którzy rokują nadzieję na karierę i wysyłają ich na studia na Zachód. Ze wszystkich uniwersytetów na których wykładałem: Columbia, Yale, Nowy Jork, najpotężniejszy jest Central European Uniwersytet Sorosa, gdzie tylko żydzi studiują , co więcej, muszą być wyjątkowo zdolni i dobrze przygotowani. Na tym kursie, na którym wykładałem było trzech studentów z Rosji. Nie z Moskwy ale z Archangielska, Iwanowa i Petersburga. Cała trójka była bardzo dokładnie wyselekcjonowana. Central European University był jedynym uniwersytetem , na którym wtedy wykładałem. Miałem do czynienia z raczej z młodszymi studentami. Standardowe wymagania dzienne w Central European jest 400 stron dziennie, tak jak za Stalina. Wielu nie wytrzymuje. Znam studentkę z Rosyjskiego Uniwersytetu Humanistycznego, która studiowała przez miesiąc i stwierdziła, że fizycznie nie wytrzymuje tempa i wróciła do domu. Naturalnie, że wykłady sa prowadzone po angielsku choć mile widziani sa różno-języczni studenci.

Kontekst w skali globalnej. 

Popatrzmy na sytuację na Ukrainie w kontekście globalnym, biorąc pod uwagę rolę jaką Zachód przygotował dla Ukrainy: 

➖ Po pierwsze: walka przeciwko Rosji.

➖ Po drugie: zderzenie z Chinami.

➖ Po trzecie: rozpętanie wojny na Bliskim Wschodzie.

Powtarzam: nie wszystkie te grupy z Zachodu koniecznie chcą rozpętać wojnę na Bliskim Wschodzie: Ale kilka z nich jest bardzo zainteresowanych. Zarówno Arabia Saudyjska jak i Izrael bardzo chcą wojny z najprzeróżniejszych powodów. Ale te trzy powody są realizowane na Ukrainie.. Wszystkie trzy mają wspólny cel i mianownik: To znaczy globalna geo-polityczna redystrybucja bogactw naturalnych w czasie globalnego kryzysu ekonomicznego. 

  Putin tłumaczy Zachodowi:

“Jeśli wasza pomoc krajom 3-go świat jest prawdziwa i szczera to dlaczego zabijacie i niszczycie agrokulturę tych państw przez subsydiowanie waszych farmerów, żeby mogli swoje produkty sprzedawać w krajach trzeciego świata? Rosja istnieje od ponad 1000 lat i zawsze dążyła do niezależnej polityki zagranicznej i ma zamiar tą niezależność kontynuować”. 

  McCain nienawidzi Putina do szpiku kości.

 Próbuje wszystkimi słowami opisać Putina jako afrykańskiego despotę. Toteż Putin kiedyś powiedział, że McCain cierpi na uraz powojenny z okresu wojny w Wietnamie. McCain za wszelką cenę chce wywołać wojnę między USA i Rosją. 

by dr.Deqi - Arawit.  http://mereja.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=78156#p476777

➖  Extra. Info ➖. 

 Czysty przypadek?

 https://uploads.disquscdn.com/images/8ca7f52f56c94f9bd817b796f12c0d618bc9073b62210cee0b624c64c5a2ee2c.j

 Czyżby przypadek ?

Przepraszam: Poniewaz ukazal sie error 404 - to spróbuję odtworzyć co tam było. 

Political governmental regime of Ukraine today: (Rok 2015)

↔ President - Poroshenko (Valtsman) - Jew

↔ President Turchinov (Kogan) - Jew

↔ Prime Minister - Yatsenyuk (Buckeye) - Jew

↔ Minister of Finance - Alexander Shlapak - Jew

↔ Secretary of national security and Defence - Andrew Parubiy- Jew

↔ Vice Prime Minister - Vladimir Groisman - a Jew

↔Interior Minister Arsen Avakov - Armenian Jew

↔Minister of Culture - Sergei Nischuk - Jew

↔ Mason - Director of the National Bank - Stepan Kubiv - Jew

↔Head of the Administration of President - Sergey Pashinskiy- Jew

  The main presidential candidates from the opposition:

↔ Yulia Tymoshenko (Celia Kapitelman) - Jewish

↔Vitali Klitschko (Etinzon) - a Jew

↔by his father Oleg Tyagnibok (Frotman) - a Jew

↔ mom Dmitry (Avdimou) Yarosh - Jew Hasid .

 

 www.prisonplanet.pl/polityka/soros_przyznal_sie,p672012007

 wolna-polska.pl/wiadomosci/noworosja-doniecku-poddali-sie-polscy-najemnicy-2014-10

Opracowanie.

<□□□>  Całość opracowała Pani Tiamat 04.01.2021. <□□□> 

 

Moje INFO, oligarchowie którzy manipulują światem . 

 

Heads of The World Order:

 1) Lord Jacob de Rothschild. 2) His son Nathaniel. 3) Baron John de Rothschild 4) Sir Evelyn de Rothschild 5) David Rockefeller 6) Nathan Warburg 7) Henry Kissinger 8) George Soros 9) Paul Volcker 10) Larry Summers 11) Lloyd Blankfein 12) Ben Shalom. 

  

KOMENTARZE

 • Bardzo ciekawy artykuł.
  Mafia żydowska zdecydowała wymordować rodzinę Cara Aleksandra..
  mafia tak postępuje wręcz rytualnie ze wszystkimi którzy się jej przeciwstawiają...
  Causecku, Sadam Hasain, Miloszewicz, Kaddafii..
  oczywiste przymiarki do Assada, Putina... przywódców Wenezueli, Iranu..
  za chwilę Tramp.

  To wprost metoda mafii na zastraszanie narodów (przywódców).
  Oporni zawsze przed śmiercią dostają oferty przekupstwa (niekaralność i bogactwa za ustąpienie).. jak nie ulegają tej oczywistej korupcji.. to są mordowani..
  Lepper też przeszedł przez tę mafijną pralkę ... do końca.

  Tak sobie myślę jaki to problem dla świata wyłapać szefów tej mafii i osądzić za zbrodnie ?
  Technicznie pewnie żaden...
  Główny problem to broń masowego rażenia którą zapewne ta mafia dysponuje (jako broń USA, Izraela i innego NATO).

  To jest klasyczny terroryzm ... na skalę globalną.
  I pomyśleć że marionetki tej mafii nieustannie od lat walczą z terroryzmem. (mafijna nowomowa czyli odwrócenie znaczenia ...oni worzą i stosują terroryzm a walczą z obrońcami własnych krajów czyli z patriotami).

  Przekleństwo.." Obyś żył w ciekawych czasach.." się spełnia na naszych oczach na razie na bliskim wschodzie, na Ukrainie...w Jugosławii..
  coraz bliżej Polski...
  Polska solidaruchów w tym tyglu reprezentuje interesy globalnych terrorystów.
 • Czy to przypadek ? ⁉️
  Że to zło skoncentrowane jest w USA i terroryzuje cały swiat ❗

  A rodowód ma ten sam ❗

  Salution ✔
 • @Oscar 12:11:38
  Panie Oscar. Tu jest sedno całego problemu.

  " i pomyśleć że marionetki tej mafii nieustannie od lat walczą z terroryzmem. (mafijna nowomowa czyli odwrócenie znaczenia ...oni tworzą i stosują terroryzm a walczą z obrońcami własnych krajów czyli z patriotami "

  I wszystko jasne. Tylko są miliony oślepcóe którzy tego nie widzą ❗❗❗
 • @Oscar 12:11:38
  -----------
  "Tak sobie myślę jaki to problem dla świata wyłapać szefów tej mafii i osądzić za zbrodnie ?"
  -----------
  Poszczególnymi krajami świata rządzą V kolumny dzieci Złego. Rządzą bezpośrednio - nimi wywijając lub pośrednio poprzez różne powiązania, uwikłania czy poprzez przystawiony im pistolet do skroni. Tym pistoletem może być forsa lub nawet atak zbrojny, etc.
  Teraz uwaga!
  Siłą V kolumny dzieci Złego wywijającej Rosją jest siła V kolumny dzieci Złego wywijających USrahellem i odwrotnie. Dotyczy to wszystkich rajów.
  Wniosek?
  Dzielenie Ziemi przez człowieka ze żmijowym plemieniem - to nie żarty.
 • @demonkracja 13:00:20
  Jeszcze uzupełnienie do pierwszego wpisu:
  otóż nie należy zapominać kto i w jakim celu zaflancował Chinom kiedyś komunizm rytu moskiewskiego ze wszystkimi tego konsekwencjami.
  Wniosek?
  Dzisiaj wiemy, że dziecko Złego nie zdołało pomalować świata na czerwono Rosją - więc ma nadzieję, że pomaluje ów świat obecnie - Chinami.
 • Ale jaja jak berety.
  W USA "demokraci" dostali już szajby
  https://wolnemedia.net/modlitwe-zakonczono-mowiac-amen-and-awoman/

  To pozory , to wszystko to urabianie pożytecznych idiotów (tak jak urabiali solidaruchów, banderowców, islamistów..)
  Za tymi pozornie szajbusami stoi mafia ze swoimi planami.
  do ich realizacji potrzebuje mięsa armatniego czyli pożytecznych idiotów bo najtańsi.. tym bardziej rozgarniętym mafia musi już płacić i nazywają się najemnikami ... sprzedawczykami "autorytetami moralnymi", "ekspertami".. "dziennikarzami", "politykami"

  Bareja ośmieszał kłamliwie, wulgarnie i bezczelnie PRL i to była fikcja filmowa ..i anty PRLowska propaganda pewnie sfinansowana przez mafię (jakiś instytut demokracji wszelakiej czy inna fundacja).
  w USA Bareja mógłby kręcić w nieskończoność "dokumenty" w swoim stylu.
  Co ciekawe w tym stylu można kręcić dokumenty w USA od kilkudziesięciu lat (kabaretowa "poprawność" polityczna)
  W UE zaczyna być podobnie ...żaba to ryba a ślimak też..

  Taki kabaret to znak firmowy mafii ...
 • @Oscar 13:38:20
  .. ciekawostka ..
  amerykańskich pożytecznych idiotów też biorą pod włos na religijność czyniąc z nich religijnych fanatyków podobnie jak solidaruchów, islamistów ..i nie wiem ale pewnie też banderowców.
  to skuteczne zabiegi bo nikt tak ochoczo nie morduje jak religijni ekstremiści (religijna motywacja est ponad moralnością).
  Tylko patrzeć jak Papież umrze w jakiś piątek a następnym Papieżem zostanie "JP III" z Ameryki i będzie czarną kobietą z brodą..
 • @Oscar 13:49:10
  .. a raczej "mężczyzną posiadającym waginę" by być zgodnym w dogmatami Watykanu.
 • @Leonardo da Vinci 12:21:12
  Salute Amigo .
 • @demonkracja 13:04:58
  @Kto i w jakim celu zaflancowal Chinom kiedys komunizm rytu moskiewskiego ze wszystkimi tego konsekwencjami..

  Ja akurat nie wiem kto i w jakim celu zaflancowal Chinom komunizm i na czym polega 'komunizm rytu moskiewskiego'.
  Czy moze mnie demonkracja oświecić?
  Bo ja może zle widze i nie dostrzegam pewnych rzeczy; a może dostrzegam ale słabo - to prosze mnie poprawic:
  Na przykladzie Chin widac wyraznie, ze komunizm jest reformowalny: popiera wolny rynek i prywatna wlasnosc. Nie wierzy w imperialne wojny.

  Wierzy natomiast w panstwowa kontrole nad prawem, panstwowa sluzbe zdrowia i oswiate.
  Planowana gospodarka pozwolila Chinom pozbyc sie skrajnej nedzy i utrzymac przyrost gospodarczy na poziomie 7 %. W Chinach nie ma bezdomnych i nie ma głodnych. Panstwo bardzo dba o oświatę. Chińczyka nikt nie oszuka,bo każdy w Chinach umie liczyc.
  Chiny wierza w stara zasade, ze podstawa panstwa jest praca - a nie spekulacja.
  Nie umiem wytłumaczyć dlaczego kapitalistyczne Stany sa tak okropnie zadluzone w komunistycznych Chinach.
  Stara, konfucjanska zasada zaleca harmonie społeczną i równe prawo wszystkich obywateli do lecznictwa i oświaty.
  Chiny wierz ą w prace zespołową i naczelnym zadaniem każdego Chińczyka jest dbac o dobro narodowe.

  Ja nie jestem zwolennikiem komunizmu ani demokrqcji.
  Uważam, ze każde państwo ma prawo wybrać sobie taki system jaki mu najbardziej pasuje.
  I nie wierzę, ze raz wprowadzony system powinien trwać przez wieki.

  Państwo to tak jak żywy organizm; rozwija sie, rozrasta, zmieniaja sie potrzeby i sytuacje...naród ma prawo do zmian, reform i wyboru systemu zarządzania. Warunkiem zmian jest umowa społeczna i reprezentacja wszystkich grup społecznych w parlamencie.
  W Chinach zabroniona jest spekulacja i grupy nacisku (Lobby).

  Nie wiem na czym polega 'komunizm rytu moskiewskiego' bo przede wszystkim komunizm nie zostal stworzony w Rosji, tylko na Zachodzie.
  W okresie obecnej pandemii widać wyraznie, ze kapitalizm nie potrafi sie dostosowac do nadzwyczajnych warunkow: wszystko zawiodlo: spoleczna dyscyplina, oficjalna informacja i szalone zaniedbania w tak ważnych dziedzinach jak szkolnictwo i lecznictwo.
  Kapitalizm jest niereformowalny.

  Nie ma państwowej kontroli nad: prawem, budżetem, kontrolą jakosci produkcji, zarządzaniem, opieką społeczną i polityką miedzynarodową . Polityki wewnętrznej w takich krajach jak USA w ogóle nie ma - bo nie ma planowania i analizy potrzeb; wali sie infrastruktura.

  Zdumiewajace jest również i to, ze w tak 'demokratycznym' kraju jest najwieksza w swiecie ilość wiezniow per capita i- do tego w prywatnych wiezieniach.
  Jest to najwiekszy skandal w systemie prawa, które przedklada zysk nad dobrem społeczeństwa i systemem sprawiedliwości.
  Właścicielowi więzienia opłaca sie mieć wypełnione cele i dlugoletnich skazanych.
  W kapitalizmie nikt nie kontroluje przepływu pieniądza, dlatego Kajmany i inne pirackie schowki i raje podatkowe doprowadzaja kraj do ruiny i stagnacji gospodarczej.
  Pieniądz stal sie towarem a nie środkiem wymiany.

  W USA parytet pieniądza jest oparty na sentymencie pani Pelosi i innych czlonkow Kongresu i Senatu.

  A komunizm zostal wymyślony nie przez Karola Marksa, który był przede wszystkim kapitalistą.
  Komunizm wymyślono juz w starożytnym Egipcie.

  Demokracja zas ateńska żywo przypominała obecną demokracje w USA:
  10 % wolnych obywateli i 90% niewolnikow.

  Dlatego nie bardzo rozumiem dlaczego USA na siłę probuje 'flancowac' demokracje w suwerennych państwach.

  Do historii przeszły juz proocze słowa (nieżyjącego juz) senatora McCaina na majdanie, który w 2013 roku obiecywał Ukraincom:

  "Ameryka z wami!.
  Wasza przyszlosc przed wami.
  "Ukrainę czeka taka przyszłość na jaką sobie zasłużyła"

  Wystapienie senatorów USA na Majdanie:
  5.12.13 Выступление американских сенаторов на майдане - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Af8WceoXWJE

  I tak wygladala ta pokojowa rewolucja w Kijowie:

  Солдаты Группы Центр в Киеве - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=VRIle_ANnxU

  Na Ukrainie zwyciężył kapitalizm.
  Amerykański.
 • @Tiamat 17:55:02
  ------------------
  "Nie wiem na czym polega 'komunizm rytu moskiewskiego' bo przede wszystkim komunizm nie zostal stworzony w Rosji, tylko na Zachodzie."
  ------------------
  Tak - i dlatego napisałem rytu moskiewskiego - bo we flancowaniu Chinom komunizmu - miał udział ówczesny ZSRR - chociaż płacił/dokładał się do tego - tzw. Zachód.
  Wniosek?
  Komunizmu w Rosji nie zaflancowano tylko dlatego aby przejąć władzę nad Rosją - tylko aby potem - przy pomocy tej Rosji przejąć cały świat. Przecież równolegle flancowano komunizm na tzw. Zachodzie ale nie metodą rewolucji. Przejąć świat - czyli w efekcie zbudować nowego człowieka a raczej bio-robota. W pewnym momencie uznano, że w malowaniu świata na czerwono Rosję zastąpi się Chinami.
  Po prostu światowe dziecko diabła - też się uczy.
 • @Tiamat 17:55:02
  Bardzo dobre argumenty i cały artykuł.

  Szkoda że nie ms chociażby jednej stacji TV tak w Polsce jak i na Zachodzie całkowicie niezależnej od głównego monopolu w rękach światowych oligarchów.

  Bo uczciwy, rzetelny obraz wraz z niezakłamaną narracją słowną jest poza pisanym słowem także bardzo ważnym nośnikiem informacji !

  Tego rodzaju prawda która uwidacznia sedno nękających ludzkość problemów, jak wyzysk, niesprawiedliwość, manipulacje, kłamstwa powinna być we wszystkich formach przekazu publikowana.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • Autor
  Jeszcze żyją te żydo-masońskie chodzące trupy, bo szatan ich potrzebuje do zniszczenia świata. A to są najbardziej wpływowi ludzie, wypełniający zadanie od rogatego.
  5+
 • ☆☆☆☆☆
  Pozdrawiam :)
 • @Leonardo da Vinci 12:21:12
  Są też tacy którzy dobrze widzą ale którym jest to zupełnie obojętne pod czyim butem żyją, ( tak długo jak długo miska jest pełna ).

  Pozdrawiam.
 • @Tiamat 17:55:02
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  LA BANQUE QUI DIRIGE LE MONDE

  Jest też ważny czynnik niszczenia i manipulacji.

  To Goldman Sachs bank !!! , który rządzi światem.

  Bank ? To jest raczej IMPERIUM którego aktywa szacuje się na prawie 1000 miliardów dolarów ($).
  Lub jak kto woli ponad 700 miliardów €uro.

  Czyli dwa razy więcej niz wynosi roczny budżet Francji.

  To maszyna spekulacji i zarabiania pieniędzy.

  Ten bank (to imoerium) zbudował światową siatkę wpływów od Frankfurtu do Rzymu i od Londynu po Washington.

  Ten bank kieruje finansami świata, tam nie ma kryzysu, bo ten bank jest właśnie jednym ze sprawców finansowego światowego kryzysu i rządy państw wolą unikać z tym bankiem konfrontacji.

  Pozdr. :))
 • @Oscar 12:11:38
  Najpierw była tuba 24h 365 dni w roku Radio Free Europe nadawane z Monachium a po 1989 mamy już w POLSCE od ponad 30 lat TV - Radio - prasę i internetowe portale o tej samej roli kłamstwa i propagandy co Radio Wolna Europa a wśród nich TVPiS , TVN, POLSAT i inne w łapach światowej mafii.

  Pozdr. :)
 • @Tiamat 17:55:02
  ""Ukrainę czeka taka przyszłość na jaką sobie zasłużyła"

  McCain był złośliwy.
 • @Alfax 19:05:52 Władza, rządy i społeczeństwo.
  Tak się zastanawiam jak to jest że ludzie przymykają oczy na afery, kłamstwa tych którzy w ich imieniu sprawują władzę.

  Pozdr.
 • @Monaco 21:24:56 Władza udaje, że dba o tych którzy ją wybrali.
  Toksyczna miłość. Miłość polegająca na świadomej próbie zawładnięcia drugim człowiekiem.

  Każdy normalnie funkcjonujący człowiek nie chce być zniewolony, ale są tacy którzy nie zdają sobie sprawy lub nie rozumieją, dlaczego są niewolnikami tych którzy nimi rządzą i odrzucają wszelką jej krytykę i władzy złe intencje.

  I tak żyją w swojej "klatce" bo wystarcza im że mają co do ust włożyć i w co się ubrać.

  Pozdrawiam.
 • @Pedant 21:23:06
  Złośliwy to mało powiedziane. ...

  Pozdrawiam
 • @Monaco 20:54:00
  Na temat tego GOLDMAN SCHAS należy większą skupić uwagę.

  To jest faktycznie ogromne imperium, można wręcz powiedzieć że tam mieści się * NWO *.
 • @Alfax 21:54:53
  Mam materiały, muszę to skorygować i zredagować jako jedną całość, więc postaram się o tym napisać.

  Dzięki, pozdr. :)
 • @Alfax 21:54:53
  Geneza bankowości i przemysłu tekstylnego.

  Mam taką książkę pt. System bankowy w Babilonii.
  Dociekliwe badania omawiane w tej książce wskazują wyraznie, ze system spekulacji bankowych jako zródło bogactwa i władzy nie stworzyły jankesowskie ajnsztajny - bo chęć zysku kosztem bliźniego sięga czasów antycznych a nawet prehistorycznych i biblijnych.

  Bo to juz Ewa w raju skonsumowała zakazane jabłko, które dało jej wiedzę kreowania -np. strojów kobiecych i całego damsko-męskiego przemysłu odziezowego.
  Biblijna Ewa potrafiła przekonać Adama, ze dobrze jest poznać tajemnice osobistego sukcesu metodą łamania zakazów.
  I to pomimo przewidywanych strat i kar.
  Tak powstaly banki.

  Adam i Ewa 'opuscili' raj - ale juz odpowiednio przyodziani.

  Z kolei, swawolna interpretacja Biblii próbuje przekonać, ze człowiek nie został stworzony do pracy. Bo gdyby był stworzony do pracy- toby sie przy wysiłku nie pocił.

  Mitologia sumeryjska opowiada jednak, ze człowiek został stworzony do pracy bo sie anioły-herosy zbuntowały i nie chcialy kopać rowów i sadzić lasów na nowo stworzonym świecie.

  Naczelny Bog Enki postanowił ulżyć aniołom-herosom i stworzył do pracy człowieka z gliny pomieszanej z aniołem.
  Stąd to zamieszanie na świecie: bywaja ludzie-anioły i tacy co koniecznie chcą grać rolę Boga na ziemi.
  Tak powstał system 'wybrańców' i ...zbuntowanych..

  A w mitologii greckiej istniały tez herosy i bogowie.
  A jeden taki uprzywilejowany, nazywal sie Hermes - bóg handlarzy i złodziei. Cieszył sie specjalnym przywilejem: miał do obu kostek u nóg przyrośniete skrzydełka, żeby mógł sie szybko i swobodnie poruszać po świecie.
  Tak powstała sieć banków i kantorów wymiany pieniędzy.

  W Sredniowieczu próbowano walczyć z lichwą.
  Lichwa jest dalej zabroniona w islamie ale wybrańcy-samozwańcy potrafią sobie i z takim zakazem poradzic.
  Stworzono system zadłużeń lichwiarskich, bez którego żaden nawet bardzo bogobojny chrzescijanin nie może nabyc ani domu ani auta ani nawet wykształcić dzieci.

  Bo jednak chęc zysku i władzy pretendentów do tronu światowego jest jak koń wyścigowy: pokonuje wszelkie przeszkody.

  A książka o bankach w Babilonii traktuje o końcowej fazie rozwoju manipulacji pieniądzem dla zysku.
  I ostrzega przed upadkiem

  Ale 'Pecunia non olet' (pieniądz nie śmierdzi) jak tłumaczył synowi rzymski cesarz Wespazjan, który opodatkował miejskie kible.
 • Tiamat to najmadrzejsza kobieta na swiecie a moze nawet w posrod
  mezszczyzn. Szacunek dla Pani Tiamat z Rockford, Illinois, USA. Szczesliwego Nowego Roku i wszelkiego Bozego Blogoslawienstwa Pani zycze na nastepny zwariowany rok.
 • @staszek kieliszek 07:46:11
  Dziękuję Panie Jasku za piękne życzenia noworoczne i nadmiar uprzejmosci.
  Ja sama niczego nie potrafię wymyślić - tylko powtarzam to, co gdzies wyczytałam.

  Dużo rzeczy nie rozumiem i nie ogarniam. Próbuje porównywać informacje.

  Ja ze swej strony rowniez zycze Panu i Rodzinie duzo lepszego i bardzo Szczesliwego Nowego Roku.
  Oby dla nas wszystkich byl bardziej przyjazny.

  Zastanawiam sie, co takiego sie dzieje w Stanach Zjednoczonych.
  Dzis Turcy podawali, z prawdziwa widac przyjemnoscia, awanture pod Capitolem.

  Czego ja nie bardzo rozumiem:
  Rządy USA popieraja wszedzie 'pokojowe' rewolucje typu majdan i Hong Kong a nawet Minsk.
  Stany Zjednoczone popieraly rewolucje bolszewicka i pare innych rewolucji w Azji i Afryce, a nawet w Ameryce Poludniowej. A wszystkie byly pokojowe.

  Pamietam, jak Joe Biden sam osobiscie sie pofatygowal sie nna Ukraine, żeby wyrzucic z posady generalnego prokuratora Ukrainy, tylko dlatego, ze prowadzil dochodzenie w sprawie machlojek Huntera Bidena.
  Stany sie otwarcie przyznały, ze nie uznają demokratycznie wybranego Madure w Wenezueli a wsadzili Guaido. Podstęp nie udał sie.

  Rząd USA serdecznie popieral panią Tichanowską, która wyborów na Bialorusi nie wygrała.
  Wiec kazdy konsekwentny rząd popierałby teraz Trumpa, który wyborów nie wygrał. Bush tez nie wygrał wyborów a był prezydentem.

  Stany Zjednoczone popierają różne organizowane i opłacane przez USA zamachy stanów.

  Wiec kto teraz tak naprawde popiera pucz w Stanach?

  Opinie sa bardzo podzielone:
  - sa opinie , ze to dinozaury probuja sie utrzymać na stołku ale konkurencja chce sie bardzo dostac do kontroli budzetu narodowego: obie grupy wystawiły etatowe durnostojki, ktore nadstawiaja karku i reprezentuja swoich kleptokratow.
  - inni uwazaja, byc moze naiwnie, ze to spełnia sie polityka boomerangu, który wraca skąd zostal wypuszczony. I ze posiew amerykanskiej demokracji wraca na łono macierzy.
  - jeszcze inni twierdza, ze te tlumy pod kapitolem zorganizowała Rosja, bo Rosjanie podobno stale mieszają w amerykanskiej polityce.

  Moze należałoby zapytać pania Tichanowską bo ona jest przeciez specem od rozpoznawania machlojek wyborczych.

  Z doniesien prasowych w USA wynika, ze jeden prezydent uwaza , ze wygral wybory a drugi , ze ten, co wygral - to przegral.

  Zyjemy rzeczywiscie w ciekawych czasach: mamy dwóch papieży w Watykanie to moze byc i 2-ch prezydentow w Waszyngtonie.

  U nas w Galicji mówili: krakowskim targiem: i wilk syty i owca zjedzona.
  Bo wszystkim przeciez chodzi o zachowanie demokracji.
 • @Tiamat 12:18:37
  Bardzo dobrze Pani opisuje fakty.

  Wiem, że ukazywana prawda może kogoś o odmniennych poglądach denerwować.

  Ale właśnie najcenniejsze są fakty oparte na prawdzie, obnażającej zakłamanie i fałszywe informacje.

  Pozdrawiam.
 • @Alfax 23:58:05
  Witam w Nowym Roku

  Wydaje sie, ze od najdawniejszych dziejów niewazne byly fakty tylko ich interpretacja.
  Juz Platon pisał, ze podstawa istnienia państwa sa kłamstwa i mitologia, które maja 'jednoczyć' poddanych.

  Kto określa i decyduje o tym, co jest faktem a co interpretacja faktów?

  Problem nie jest nowy.
  Europejskie dwory na ten przykład miały trubadurów .
  Królowie angielscy, francuscy czy hiszpańscy itd. wynajmowali sobie grajków i śpiewaków, którzy po różnych bitwach (bez względu na wynik) rozpoczynali swoje śpiewogry z pola bitew, klęsk i zwyciestw - ta sama inwokacja co Wergiliusz rozpoczął l swoj epos o przygodach Eneasza.

  Tak rozpoczyna sie Eneida:
  'Arma virumque cano’ - /opiewam czyny bohaterskie męża i jego oręża/

  I tak opiewali trubadurzy i minstrele męstwo swoich królów w walce z wrogiem.

  Pani Cynthia Chung w jednym ze swoich artykułów przypomina stare dzieje:
  W słynnej świątyni delfickiej w starożytnej Grecji, przepowiadano przyszłość - przeważnie militarna- królom, wodzom , cesarzom; przepowiadano nawet wynik bitew i walk, żeby trubadurzy mieli o czym śpiewać a ich pieśni roznosiły sie po całym antycznym świecie.

  Starożytny historyk, Herodot opisuje takie zdarzenie:
  Krezus, król Lydii przyszedł do świątyni delfickiej z worem złota i chciał sie dowiedzieć od wyroczni delfickiej Orakle/ Pytii, czy warto napaść na Persję, która zagrażała calej Anatolii.
  Krezus, jak sama nazwa wskazuje, był bardzo bogatym królem i mógł opłacać nie tylko militarne operacje w samej Persji ale mógł jeszcze zwołać ‘koalicje’ i złupić Persję.

  “Wyrocznie delficka’ to była młoda biedna dziewczyna - co roku inna, którą w tej świątyni odurzano różnymi ‘ziołami’ i oparami wtedy gadała od rzeczy i cos bełkotała bez sensu.
  A wtedy kapłani z tej świątyni, tłumaczyli klientowi ‘przepowiednie', którą biedna Orakle podobno wybełkotała.
  Kapłani wiec wytłumaczyli Krezusowi wyrocznie - zagadkę:
  ‘Jeśli Krezus rozpocznie wojne to upadnie wielkie imperium’.
  Krezus sie ucieszył bo myślał, ze chodzi o Persje.
  No i stalo sie, bardzo przygotowany militarnie Krezus dostal lanie; poniósł klęskę i stracił królestwo, ktore przejeli Persowie.

  Kapłani poradzili Krezusowi, żeby sobie znalazł mocnego wspólnika do podboju Persji, najchetniej z Grecji - Krezus wybrał Sparte. Sparta sie nie zgłosiła do podboju Persji.

  Ten kult delficki przypomina współczesny sztab wywiadu wojskowego. . Kapłani przekazywali co mieli zaplanowane, zarabiali duże pieniądze na tych ‘ wyroczniach’ i manipulowali strategia i polityka podbojów.
  Bo tez chcieli rządzić światem. Globalnie.

  I nie oszukujmy sie: podboje i walki były niemal zawsze cnotą i przywilejem zdobywców, nawet i wtedy gdy ‘połów’ - podbój sie nie udał, to bohaterstwo rycerzy i dzielność króla były opiewane po dworach i jarmarkach.
  Napoleon zniszczył pół Europy i 4 pokolenia Francuzów.
  Nikt nie śmie go porównywać do Hitlera a w domach wariatów cesarz Bonaparte ma wciąż wielu ’sobowtórów.’

  Gdyby nie to słynne lanie pod Moskwa i bardzo haniebna ucieczka przed Kutuzowem - Napoleon byłby narodowym bohaterem Polski.
  Nie dlatego, ze chciał Polakom w czymś pomóc - ale dlatego, ze chciał złupić Moskwę.

  Rozwój kinematografii przyniósł nam nowego bohatera : uczciwego koniokrada, który walczy z prymitywnymi plemionami Indian.

  Swego czasu westerny podbiły świat. Amerykańska literatura i filmy pełne były wstrząsających opowieści o okrutnych Indianach i szlachetnych Europejczykach, którzy na końcu wzięli sie za łby i mordowali miedzy sobą.

  Współczesne trubadury z CNN, FoxNews i Washington Post podziwiają bohaterskie walki szlachetnej światowej oligarchii z brzydkim komunizmem, islamizmem, terroryzmem a nawet z … rasizmem, humanizmem i optymizmem..

  Gdzieś z zakamarków, lochów, podziemia, z ukrycia wychodzi nagle elektroniczny ’tłumacz’ , światowy rząd z Deep State i opowiada skąd sie wziął wirus covid i kto otruł Skripali i Nawalnego.

  Zakapturzony tłumacz z Deep State ‘podpowiada’ coraz to inne wersje zdarzeń; bełkotu w mediach co niemiara. I tak jak niegdyś w Delfach, tak i teraz cala klientela - to ofiary dezinformacji i kleptokracji.

  I nawet za ciężkie pieniadze wydawane na środki masowego przekazu niewiele wiemy na temat faktow.
  Dlatego nie wiemy, kto i kiedy na kogo napadł i dlaczego:
  - w 1939 roku - kto napadl na Polske?
  - kto na kogo napadl w Pearl Harbour, w Wietnamie, Kambodzy,
  Afganistanie, Libii, Syrii, Korei (1950) , w Beirucie,
  - w 1999 roku - kto i dlaczego napadl na Jugoslawie
  - Dlaczego zbombardowano Nikarague, Paname,, El Salvador, Sudan, Palestyne, Mali, Etiopie, etc.
  - kto na kogo napadl i dlaczego w Armenii i Azerbajdzanie.

  No i ostatnia sensacja:
  Kto i dlaczego i dlaczego ‘otrul’ Nawalnego i ratowali go w niemieckiej klinice - tej samej, w której ’tajemniczo’ zginąl mer Charkowa, a wczesniej tajemniczo został otruty Juszczenko i ‘zdrowiala’ Timoszenko?
  Kto i dlaczego kazał zabrac Nawalnego do szpitala niemieckiego, znanego z bardzo politycznych ‘terapii'?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej