Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Polska ! Kto jest zdrajcą a kto jest patriotą ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

➖ Jak to jest z tym patriotyzmem ➖. Kto jest zdrajcą ? a kto jest patriotą ?

                  

 

                                        !!!  Polska i patriotyzm  !!!

 

 


Autor: Pani Tiamat. 


Pani Tiamat pisze:

Ja mam niejakie pretensje do polskich mediów i polskich tak zwanych publicystów. Bo co jeszcze można zrobić za pieniądze? 

  O co mi się rozchodzi? Kto jest zdrajcą a kto jest patriotą ?


 Ślizgamy się po temacie jak po starych gaciach... . 

 Bo obecnie patriota, to taki, który woła na pomoc obcych fabrykantów, żeby zniszczyc polskie fabryki. Patriota, to taki co najmuje się do obcej armii, żeby napaść na własny kraj i zniszczyć szelkie bunty przeciwko 'patriotom',. 

 Obecny patriota to tuba najeźdźcy i okupanta. Patriota, to taki co zmusza własny kraj do mordowania zaprzyjaźnionych narodów i mordowania własnych producentow żywności.

  U starożytnych Sumerów wieś miała obowiązek karmić miasto a miasto miało zaopatrywać wieś w środki produkcji i narzędzia pracy. 

 Współczesny patriotyzm każe mordowac lokalnych rolników - bo żarcie od obcych farmerow pachnie zielenią dolarów. Współczesny patriota Polski uznaje nie tak bardzo starą zasadę  "Drang nach Osten" przy poparciu obcych sił z Zachodu. 

 Takim wielkim patriotą Polski jest pan Gadowki, który nienawidzi Polaków ale kocha Nawalnego, który nienawidzi Rosjan. Takim wielkim patriotą jest Cejrowski, który kocha Matkę Boską wydrukowana na podkoszulku - bo jest bardzo wierzącym wyznawcą wszystkich 10-u Przykazań - ale nienawidzi wszystkich wierzących w 10 Przykazan , Słowiańskich sąsiadów zza Buga. 

 

 Co mnie przeraża u polskich patriotow III RP ?

Przeraża mnie nienawiść do Polaków, polskiej kultury, literatury, malarstwa i rzeźby. 

  Pan Cejrowski proponuje zniszczyc całą kulture rosyjską: literaturę, sztukę, kulturę, naukę ...muzykę.

 Czy pan Cejrowski nie wie, że niszcząc Ermitaż i Galerie Tetriakowska - zniszczy dziela najwybitniejszych polskich malarzy, rzeźbiarzy ; a niszcząc uczelnie w Rosji chce zniszcyc dzieła, opracowania naukowe i odkrycia i wynalzaki wybitnyxh polskich uczonych ! 

 Dlaczego obecny polski patriota tak nienawidzi Polaków , którzy rozsławili świat naukowy, a którzy studiowali i pracowali na uniwersytetach świata ! Od Petersburga po Kamczatke i od Kamczatki po Paryż, Lizbone i Madryt  !! ? ?

  Dlaczego polski patriota chce znizczyc pamięć Mariana Ursyna Zdziechowskiego, , filiologa, slawiste, jezykoznawca ?? A żaden z obecnych 'patriotow' i miłośników słowiańszczyzny nie powoluje się na prace Polaków w Petersburgu:

  Dlaczego Cejrowski chce zniszczyc pamięć o Mikolaju Kruszewskim specjalista od sanskrytu , absolwencie a Uniwersytetu Warszawskiego, który studiowal i w Kazaniu i był współtwórcą teorii fonologicznej . Czemu Cejrowskim i innym 'piewcom polskiej kultury' przeszkadza Wiktor Brzezinski, po ukonczeniu studiow w Moskwie wykladal jezykoznawstwo indoeuropejskie i sanskryt, jako doktor nauk .

 Żaden z obecnych idiotów, speców od Słowiańszczyzny nie powołuje się na prace Polaków, tylko dlatego, że ich prace naukowe są przechowywane w Moskwie, a Cejrowski chce je wszytkie zniszczyć !!! .

Jan Brzezinski byl w 1921 roku dziekanem i profesorem na wydziale Filologicznym w Warszawie - ale polskiemu patriocie śmierdzi gimnazjum klasyczne w Moskwie, które ukończył polski naukowiec.


Patriota Cejrowski chce zniszczyć dzieła Polaka - Gogola, Jana Potockiego (rękopis znaleziony w Saragossie) W galeriach Moskwy i Petersburga znajdują się dzieła polskich malarzy, Pawla Kowalewskiego, Kazimierza Stabrowskiego, , Ruszczyca, Weisenhoff,a , rzeźby Julii Krzyzanowskiej, (Goplana, Lelum Polelum), Jana Chruckiego, czy Wiktora Mazurowskiego. 

  Cejroski , Gadowski i inni pospolici barbarzyńcy,chcą zniszczyć polską kulturę i polski wkład do kultury europejskiej pod płaszczykiem...nienawiści do Rosjan !

Takim draniom , łotrom, barbarzyncom przeszkadza historia Polski , chcą  zniszczyć dzieła wybitnych Polaków jak np. Rymskich - Korsakowow i Ciolkowskich. 

 I taka nędza intelektualna , nieuki, barbarzyncy, opowiadają publicznie jak to należy wierzyć zdrajcom, hołocie i chamstwu - bo to szczyt polskiego patriotyzmu.

 W Polsce zabroniona jest publiczna dyskusja na tematy historyczne i zabroniona jest historia Polski bo tak nas pouczył były prezydent Izraela , Szymon Peres.

 Mamy słuchać  Nawalnego, Cejrowskiego, Gadowskiego i Dude i świńskie piosenki Kukiza.

 A złotousty Nawalny opowie nam na podstawie oszczerstw o wymyślonym przez rusofobów na potrzeby prymitywnej  propagandy o "pałacu Putina".

 

       Autor: Pani Tiamat. 


➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

 

Patriotyzm. 

Mój punkt widzenia:

To jest nie szkodzić Polsce przez zdradę i przez szkalowanie Polski i  na pierwszym miejscu mieć zawsze na uwadze dobro Polski i bronić interesów Polski i Polaków głównie w sytuacji odrodzenia się  banderowskiej Ukrainy.

Nie wolno tolerować by na POLSKIEJ ZIEMI były stawiane pomniki zbrodniarzom i barbarzyńcom z pod znaku wideł - tri zuba - noża i siekiery, symbole  ukraińskich upa zwyrodnialców.

Monaco.

 

 

!!! Jeszcze Polska nie zginęła póki my Polacy żyjemy  !!!

  

KOMENTARZE

 • Ci panowie nie są żadnymi autorytetami
  Pani Tiamant!
  Pani tak poważna osoba z taką wiedzą i głębokim poczuciem obiektywizmu w interpretacji zdarzeń współczesnych i tych historycznych a także otaczającej nas rzeczywistości, zawraca Pani sobie głowę jakimś Cejrowskim czy Gadowskim? A któż to oni są? Jeden i drugi robią za Mapeta nabijając sobie liczniki na YouTubie i głównie z tego żyją choć nie tylko. To co mają do przekazania to nic innego tylko mniej lub bardziej zawoalowana propaganda a dodatkowo jeszcze w przypadku Cejrowskiego – błazenada, dlatego nawet nie chce mi się komentować tego co on ma do powiedzenia bo to przekracza wszelkie normy przyzwoitości i nie tylko przyzwoitości.
  Lubiłem kiedyś posłuchać Gadowskiego bo był w swoich wywodach przekonujący a czasami wywlekał na wierzch jakieś brudy. Niestety im częściej go słuchałem tym większe miałem wątpliwości. Nie poruszał tematów niewygodnych dla PIS-u. Po drugie jest blisko związany z pewną agencją, może ABW? I to jest jego podstawowe źródło informacji i po trzecie jest blisko związany z hierarchią kościelną i pozostaje pod przemożnym jej wpływem. A więc nie jest on wcale taki niezależny za jakiego się podaje. Ponadto myli fakty historyczne, nazwiska i daty. Dla oglądających jego przedstawienie na YouTube, którzy nie mają dostatecznej wiedzy historycznej czy z zakresu wydarzeń międzynarodowych jak też w ogóle bieżących wydarzeń to Gadowski jest przekonujący. Dla mnie nie, choć moja wiedza w powyższych tematach jest absolutnie podstawowa. Zapominał „Wielki Manipulator” vel Gadowski jak był twarzą w czasopiśmie „NIE” Urbana i co tam wypisywał a dziś robi za zagorzałego antylewicowca.
 • propaganda
  Ta propaganda jest tak prawdziwa, jak te tulipany. Chyba chodzi tutaj tylko o podkręcanie temperatury sporu.
 • @Mark 04:10:59
  I zgadzam sie z panem, ze ci dwaj panowie nie sa autorytetami, a to głównie dlatego, ze w Polsce juz dawno brak jakichkolwiek autorytetow: politycznych, naukowych, społecznych
  Pozwolę sobie przypomnieć kilka takich obiegowych i poważnych w skutkach opinii wyrazonych publicznie przez Polakow:

  wolnosc:
  - Zarówno w prasie, w rozmowach prywatnych, na spotkaniach i zebraniach, w klubach i na blogach przeważa opinia, ze Polska jest wreszcie krajem wolnym i ze zwalczyliśmy komunizm.
  Najgorszym wrogiem Polski i Polaków jest Bolesław Bierut, dzięki któremu odbudowaliśmy Polskę po wojnie: zakłady pracy, szkoły, szpitale, uczelnie , przemysł ciężki i rolnictwo.
  W PRL-u mieliśmy wolność. Moglismy sprzedawać polska stal do USA. ZSRR nie bronil.
  W PRL-u Sowieci nie smieli Polakom zaproponować udzial w napadzie na Afganistan.
  W wolnej Polsce, USA obiecały, ze jak pomożemy zniszczyc Irak i Libie - to dostaniemy kontrakty na odbudowe.
  W PRL-u mieliśmy znakomite kontrakty na calym Bliskim Wschodzie - bez bombardowania.
  - Truizmem stała sie narracja i powszechne przekonanie, ze w Polsce jest wreszcie wolność słowa. Czyżby?
  Cejrowski, Gadowski i cala masa rusofobów ma prawo gadać co chce. Nawet bez sensu.
  Dr. Piskorski juz tego prawa nie ma.
  W PRL-u można było zarejestrować nielegalną, podziemną organizację.
  W wolnej Polsce, dr Piskorski siedział bez wyroku 3 lata za to, ze chciał zarejestrować partie polityczną. I jeszcze go policja bestialsko pobiła….w transporcie!!
  Cala Polska broni Nawalnego i domaga sie wypuszczenia z wiezienia. Bo to wolno?
  - Panuje dość powszechna opinia, ze musieliśmy sie przyłączyć nie tylko do Unii Europejskiej ale i do NATO. Wielu Polaków probuje mnie przekonać, ze musimy sie bronic przed Rosja.
  A wydaliśmy pare lat temu ogromne sumy na tarcze przeciwrakietowe bo nam zagrazal…Iran. Gdzie sa teraz te tarcze?
  Największym skandalem jest ostatnia wiadomość, ze żołnierzom włoskim i francuskim NATO wypłaca odszkodowanie za choroby popromienne, których sie nabawili w czasie wojny w Jugosławii. Czy ktos sie martwi o polskich żołnierzy albo o serbskie dzieci, które codziennie umieraja na choroby popromienne?. Polskie wojsko i policja okupuja Kosowo juz ponad 20 lat. Kto za to płaci?
  Polska byla w Pakcie Warszawskim - ale Sowieci nawet nie odważyli sie zaproponować Polakom, żeby brali udział w najeździe na Afganistan.
  Ilu polskich żołnierzy zginęło na wszystkich frontach NATO??
  - polityka międzynarodowa polskiej racji stanu jest właściwie jednolita i zgodna z opinia publiczna: Rosja nam zagraża, a Ameryka broni. Obiecali nam wizy.
  Mamy pomagać NATO we wszystkich zamachach stanu w suwerennych państwach.
  - Właściwie w Polsce sa różne demonstracje -żadna spontaniczna; bo spontaniczne sa zakazane.
  - wielu moich rozmówców i przeciwników uważa ze socjalizm jest głupi a komunizm jest zbrodnią. Właśnie niedawno mnie próbowano przekonać, ze w Chinach nie ma komunizmu.
  - ogromna część społeczeństwa popiera nielegalne, napastliwe wojny; mamy różne demonstracje w kraju - ale żadna- antywojenna
  Zarzuciliśmy starą zasade przyjaźni między narodami. Ale kochamy banderowców.
  Polska chętnie poparła inwazje na Afganistan, Irak, Libie, Jugosławię nikt nie protestował przeciwko złodziejskiej wyprawie po złoto na Mali.
  - Polityka gospodarcza jest zdecydowanie antypolska ale nikt sie tym nie przejmuje.

  Zasada polskiej gospodarki polega na tym, ze nasza gospodarka ma być ściśle związana z polityka Zachodu. Czemu to nie dotyczy komunistycznych Chin?

  Przyglądając sie dyskusjom w Polsce na temat rosyjskiego gazu, robi mi sie przykro.
  Dlaczego?
  Bo USA nie jest w stanie zaopatrzyć Europe w gaz z USA. Właśnie Biden zablokował budowe gazociągu Keystone . Amerykanie kazali nam sie uniezależnić od rosyjskiego, taniego gazu - a uzależnić sie od łupkowego gazu z Ontario. Gazu łupkowego nie ma. Wiec Amerykanie kupowali gaz z Rosji i sprzedawali Polsce po wyższej cenie.. Kupujemy gaz z Niemiec, które kupują gaz z Rosji. Nie wiadomo skąd będziemy teraz brać gaz jak sie na nas Rosjanie obrażą . Pewnie z Izraela, jak calkiem zabiorą Syrii Wzgorza Golan i napadną na Iran. Ale jeszcze można okraść Baku i Azerbajdzan.
  Ja nigdy nie zapomnę tych głośnych, pełnych oburzenia dyskusji nt. dywersyfikacji gazu.
  Pamietam awanture o gazociag Jamalski. Tak powstała Solidarność, żeby ten gazociąg zablokować. Stracilismy miliardy dolarow, ktore mielismy dostawac za tranzyt tego gazu.
  Oglądałam jak polskie społeczeństwo entuzjastycznie poparło sankkcje gospodarcze na Rosje i o co? O niezatrutych Skripali??
  Padlo polskie sadownictwo, bo sami sobie zabroniliśmy sprzedawać jabłka do Rosji.Teraz popieramy Nawalnego bo jest przeciwko Rosji.
  Poparliśmy niezbyt rozgarnięta awanturnice na Bialorusi i nikt sie nie sprzeciwiał wysyłaniu pieniędzy polskiego podatnika na rozwałke Ukrainy, Białorusi Jugoslawii. Znakomita większość polskiego społeczeństwa zainteresowana polityką , opowiada bzdury o Gruzji, Krymie i Syrii i Syryjczykach.

  - obozy CIA w Polsce nikogo nie zmartwiły.
  W Kosowie i Czeczeni kochaliśmy islamistow- w Syrii zas każdy muzułmanin to przestępca.

  Prawdziwy polski patriota bardziej nienawidzi Rosji niz kocha Polskę i dobrobyt polskiego dziecka. Nikt tak naprawdę - nie tylko w Polsce- nie wie, co to jest demokracja bo nie maja zadnej wiedzy historycznej i nie czytali Magna Karty.
  Wybieramy do rządu różne dziwne osoby, które kompromituja Polska na arenie miedzynarodowej. A ostatnio w Unii..nasz przedstawiciel Dominik Terczynski obrazil i Unie i Francje i Włochy
  Nasza polityka zagraniczna to wieczne szukanie wroga.


  A ja zgadzam sie z panem..
  Cejrowski i Gadowski to tylko kropla w morzu polskiej opinii publicznej.

  Mam pytanie:
  Dlaczego polskie wladze, widac za zgoda spoleczenstwa, (bo teraz mamy demokracje) przetrzymuja w polskich wiezieniach .. ‘ brodniarzy' serbskich? Co takiego strasznego ci zbrodniarze zrobili Polsce i jakich przestepstw sie dopuscili na polskiej ziemi? i co na to opinia publiczna?

  Bo o takie rzeczy nie zapytam Cejrowskiego.
  Przypominam ze Trybunal Haski juz dawno odszczekal wine Serbow i rzekoma zbrodnie w Srebrenicy..

  Serbski zbrodniarz spędzi w polskim więzieniu 25 lat - tvp.info
  https://www.tvp.info/15359054/serbski-zbrodniarz-spedzi-w-polskim-wiezieniu-25-lat

  Serbscy zbrodniarze wojenni w areszcie w Piotrkowie
  https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,25122149,zbrodniarze-wojenni-trafili-do-aresztu-w-piotrkowie-trybunalskim.html
 • Nie podzielam opinii Mark i Tiamat
  Panowie Cejrowski,Gadowski & company są autorytetami i to w tej całej sprawie jest najgorsze.
  W każdym społeczeństwie grupa żywo interesująca się wydarzeniami na świecie nie przekracza 15 czy 20%.Reszta to ludzie normalni którzy wcale nie interesują się kalejdoskopem politycznych zdarzeń.
  Dlatego tak ważne,ważne jest dla prawdziwie niezależnego komentatora,publicysty,dziennikarza, aby do odbiorcy donieść w miarę wolną od propagandy informację.Bo to właśnie te 15 czy 20 % będzie przekazywało informacje dalej,domownikom,współpracownikom,znajomym itd.
  Jeśli zachwyt Gadowskiego nad Nowalnym obejrzało i usłyszało pół miliona (468 tysięcy) osób to oznacza że tak naprawdę około kilka milionów Polaków dowie (się z gwarancją niezależności opinii) że Nowalny jest super.
  Jak zatem można mówić że ci notoryczni kłamcy nie są autorytetami.Oczywiście są.Niestety.
  I to właśnie dzięki tym prowincjonalnym gebelsikom (wedle mojej opinii) Polacy należą do społeczeństw najgorzej zorientowanych w rzeczywistości.W sercu Europy,mając na świecie najliczniejszą diasporę,dostęp do internetu,pod względem rozeznania się w realiach niczym nie różnią się od mieszkańców centralnej Afryki.
 • @krzysiekniepieklo 11:07:18
  "Ta propaganda jest tak prawdziwa, jak te tulipany. Chyba chodzi tutaj tylko o podkręcanie temperatury sporu."

  Gorączkujesz? Kowid?
 • @Mark 04:10:59
  "Zapominał „Wielki Manipulator” vel Gadowski jak był twarzą w czasopiśmie „NIE” Urbana i co tam wypisywał a dziś robi za zagorzałego antylewicowca."

  Dzięki za cynk - ma działanie... antywirusowe ;-DDD
  Ale się fajnie złożyło.
  Ukłony
 • @Tiamat 11:21:29
  "Pamietam awanture o gazociag Jamalski. Tak powstała Solidarność, żeby ten gazociąg zablokować."

  Bardzo dobrze, że Pani to tak konkretnie przedstawia. Inni wierzą w dyrdymały "walki o wolność" "demokrację" "otwarte dialogi" itp. A to taka prosta zależność.

  Serdecznie pozdrawiam
 • @Jasiek 14:00:40
  Definicja patriotyzmu sama w sobie nie jest trudna gdy człowiek kocha, szanuje swoją ojczyznę , swój dom Polskę.

  Jednak wielu młodym w obecnych czasach bliższe są postawy kosmopolityczne, szczególnie że sytuacja ekonomiczna często skazuje ich na wyjazd z Polski. Czy to jednak oznacza, że ojczyzna jest obojętna temu pokoleniu ?, całemu pokoleniu ?.

  Pozdrawiam serdecznie :) ukłony.
 • @Monaco 15:28:15
  Tak to jest.

  W Polsce po 1989 roku, oszkalowano naszych ojców i nasze matki
  i to za to, że z poświęceniem za kromkę chleba odbudowali ze zgliszczy Polskę i wykształcili swoje w Polsce Ludowej dzieci w warunkach biedy i braków, gdyż Polska legła w gruzach bo niemiecki okupant wymordował inteligencję, obrabował Polskę i zniszczył przemysł.

  Dlatego natychmiast po obaleniu Polski Ludowej wykreowano:

  Pasujący do przedwojennej mentalności politycznej obowiązującej w sanacyjnej Polsce, swoj stereotyp polskiego patrioty to ten, który walczy z komunizmem i postkomunizmem.
  Jest już wprawdzie ponad 30 lat po zmowie Okrągłego Stołu, prawdziwi komuniści leżą w grobach na cmentarzach albo ledwo żyją, ale teraz ich dzieci, wnuki są wrogami i ci, którzy zostali zaliczeni do układu bo mają inne poglądy niż obecnie sprawujący władzę itd... .
  Teraz do postkomunistów jak się okazuje już nie zalicza się tylko działaczy SLD – ale tym mianem objęci są wszyscy, którzy nie są zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości i PO czy innych
  uzurpatorów do miana jako jedynych prawdziwych patriotów.

  Jednym słowem czyli cała polska opozycja demokratyczna, która ma inne poglądy niż wymienione wyżej partie. Tak więc według obecnie obowiązującej poprawności politycznej która jest Polakom po 1989 roku sztucznie narzucona, to ci przeciwnicy tejże narracji są to zdrajcy i ludzie drugiej kategorii.

  Pozdrawiam :)
 • @Tiamat 11:21:29
  W Polsce nie ma faktycznie autorytetòw to prawda.

  Ale jak okazuje się jest guru JK mość a to zjawisko dużo gorsze bo omamia lud i tworzy pożytecznych .diotów !

  Którzy są ślepi z kim kolaboruje PIS że z banderowskimi kanaliami.

  Pozdr. ;))
 • @Alfax 16:09:58
  //W Polsce po 1989 roku, oszkalowano naszych ojców i nasze matki //

  Ano właśnie.
  Wydobycie Polski osadzonej w określonym geopolitycznym kontekście już wkrótce obróci się przeciwko Polakom którzy dzięki "wytężonym staraniom niezależnych publicystów" jak zwykle niczego nawet nie podejrzewają.
  Taki dajmy na to pan Stanisław dużo i chętnie opowiada o złym Sorosu finansującym antyrządowe czy antypaństwowe inicjatywy.Nigdy zaś nie zdał relacji z własnego uczestnictwa w takim ruchu.Bo przecież to nie jest tak że do pewnego momentu szkodników finansował św Mikołaj a dopiero od jakiegoś innego momentu zły Soros.Pan Michalkiewicz nigdy nie zająknął się na temat tego kto finansował jego działalność w Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela (ROPCiO) .Bo chyba jesteśmy już na tyle dorośli aby rozumieć że ktoś musiał finansować.
  A może czas przeszły jest nieuzasadniony? to tłumaczyłoby dlaczego ci "niezależni" nie ustają w sianiu dezinformacji.Dlaczego chcą żebyśmy nie wiedzieli co się wokół nas dzieje? jaki mają w tym interes?
  Przecież prawda wyłazi wszystkimi szczelinami,przelewa się powodzią w internecie,jest na wyciągnięcie ręki.Dlaczego oni ciągle i ciągle straszą "komunistyczną rewolucją" "lewactwem" itd.
  Przecież zagrożenie ma całkiem inny charakter a nie wie o tym tylko leniwy. https://www.youtube.com/watch?v=DnqhXsSIfCo Czy ich aktualne zadanie polega na tym abyśmy po raz kolejny nie wiedzieli skąd płynie niebezpieczeństwo? znów,tak jak po 1989r napastnika mamy przyjąć z otwartymi ramionami jak wybawcę? Coś mi się wydaje że taki mają cel.
 • @ikulalibal 12:20:47
  Prawdą jest, ze Polacy łatwiej reagują na 'szeptanke' - niz na sprawdzona informacje.
  Ja nie mam ambicji niezależnego komentatora, co dosc często podkreślam, ale bardzo mnie martwi, ze Polaków nie nauczyła historia.
  Oprócz takich 'autorytetow' jak Cejrowski, na zmysly przeciętnego rusofoba działa tez zawodowa propaganda i zadawnione uprzedzenia.

  Bardzo czesto sie zdarza, ze Polacy zanim usłyszą informacje do końca - juz maja swoje zdanie.
  Bo kazdy ma indwidualna percepcje otaczajacego swiata; i nasze reakcje na bodzce zewnetrzne bywaja bardzo różne.
  Taka sama informacja może wywołać bardzo różne reakcje u różnych osob
  .
  Dzis usłyszałam takie pretensje do osoby prowadzącej dyskusje w szerszym gronie:
  "Dlaczego Putin robi Polakom na złość i buduje gazociąg do Niemiec ??

  Bez względu na autorytet wiedzy prelegenta - pytający rodak potraktowal
  go bardzo niegrzecznie. I cała sala, na której znajdowali sie spece od energetyki - nie byla w stanie przekonać resofoba, ze to nie Putin buduje gazociąg - a budowa gazociau jest wynikiem pewnych zachown.
  Niezależny, prawdomówny i poważny autorytet dra Piskorskiego nie znalazl mu poparcia nawet 5 % w polskim społeczeństwie.

  Putin na Weserplatte powiedzial Polakom prawde.
  Ciężko sie na niego obrazili.
  Sto Putinow nie przekona Polaka, ze gazociag buduja Niemcy z Rosja.

  Polak chętniej reaguje na 'szeptanke' niz na wiarygodność przekazu.
  Przeciez wielu Polakow tylko dlatego slucha Cejrowskiego bo wiedza co chcą usłyszeć.
 • @Tiamat 18:06:25
  " Putin na Weserplatte powiedzial Polakom prawde.
  Ciężko sie na niego obrazili.
  Sto Putinow nie przekona Polaka, ze gazociag buduja Niemcy z Rosja."

  To nie wszystko, bo główna przyczyna że Rosja postanowiła ominąc Polskę to jawna agresywna okazywana wrogość przez
  " rząd polski" i popieranie nazistowskich banderowców rządzących po puczu w Kijowie. To na każdym kroku sabotaż na arenie międzynarodowej Rosji po przez sponsorowanie przez "rząd polski " 5 kolumny w Rosji i współprac z agresywną antyrosyjską polityką USA .

  Więc logicznie że mając do czynienia z Polską wrogiem nr1,
  Rosja postanowiła ominąc teren kraju który jak barbarzyńcy niszczy miejsca pamięci żołnierzy radzieckich którzy oddali swoje życie za wolność Polski.

  Poza tym hipokryzja i zakłamanie w kwestii Kosowa i Krymu, Gruzji
  oraz naturalnie Donbasu. Tam gdzie Rosjanie są mordowani tam nigdy ze strony " polskiego rządu " nie było potępienia oprawców tak jak tych neobanderowców w Odessie którzy spalili i zamordowali ponad 50 bezbronnych młodych ludzi tylko dlatego że nie godzili się na rządy junty banderowskiej po zamachu i mordach w Kijowie.

  Pozdr.
 • @Monaco 15:28:15
  "Czy to jednak oznacza, że ojczyzna jest obojętna temu pokoleniu ?, całemu pokoleniu ?."

  Myślę, że całemu nie. Może jest nawet część która zaczyna dzięki wyjazdowi lepiej kontaktować z rzeczywistością i znajdować rozwiązania jakie można zaimplementować w Ojczyźnie z korzyścią dla niej.
  Ważne jest też to, żeby nie robić nic przeciwko państwom do których się wyjechało, bo się na nas mogą wk... i nas wykopać, no a poza tym przyniesie się wstyd Polsce. A ma być odwrotnie.

  Patriotyzm ma też wg mnie bardzo prostą definicję - to kierowanie się dobrem Ojczyzny.
  Czasem trudno je zdefiniować, ale generalnie chodzi o to, żeby Polaków było jak najwięcej i żyło im się jak najlepiej. Też w sumie proste :-) Gorzej z wykonaniem. To może być bardzo trudne.

  Ukłony
 • @ikulalibal 17:19:24
  Dodam, że ze strony ekonomicznej dla Rosji jest NS 1 i NS2 korzystny bo nie będzie musiała ponosić kosztów idących w miliardy euro za tranzyt przez upa-dlinę i Polin.
 • @ikulalibal 17:19:24
  Cel jest jasny i konsekwentnie realizowany.

  Rozwalić Rosję tak jak Jugosławię i rabować jej bogactwa naturalne.

  Na Zachodzie, zapomnieli juź o napoleonie i hitlerze ? !

  Tylko Rosja to nie Jugosławia i już w historii zęby napastnikom powybijała, poradzi sobie i tym razem.
 • @Jasiek 19:57:13
  '
  " ale generalnie chodzi o to, żeby Polaków było jak najwięcej i żyło im się jak najlepiej. "

  Zgadza się, dlatego pod tekstem Pani Tiamat

  Umieściłem swój przekaz o podobnym przesłaniu.

  " Patriotyzm. 

  Mój punkt widzenia:

  To jest nie szkodzić Polsce przez zdradę i przez szkalowanie Polski i  na pierwszym miejscu mieć zawsze na uwadze dobro Polski i bronić interesów Polski i Polaków głównie w sytuacji odrodzenia się  banderowskiej Ukrainy.

  Nie wolno tolerować by na POLSKIEJ ZIEMI były stawiane pomniki zbrodniarzom i barbarzyńcom z pod znaku wideł - tri zuba - noża i siekiery, symbole  ukraińskich upa zwyrodnialców. "

  Monaco.

  Pozdr. :)) i ukłony.
 • @Monaco
  Definicja Polskiego Patriotyzmu jest wyginana na wszystkie strony przez zarządzające obecnie stado baranów w polińskim państwie z tektury podobnie do ekranu tego telefonu . Salute : https://antyweb.pl/wp-content/uploads/2016/01/project-valley-840x560.jpg :)))))
 • @Tiamat 18:06:25
  "Polak chętniej reaguje na 'szeptanke' niz na wiarygodność przekazu."

  I to jest nasza przewaga nad innymi, bo bardzo trudno jest tak porozumiewające się społeczeństwo zmanipulować. Polacy to jest bardzo mądry naród, który nigdy nie wykształcił elit, bo nie były mu do niczego potrzebne. A te elity, które są, są dla polskiego narodu obce i de facto wrogie, najczęściej w mig się wynaradawiają.

  Przeczytałem wiele gorzkich słów w komentarzach, jak to Polacy nie dorośli do niektórych mądrali. I dobrze, bo za zwyczaj, gdy komuś takiemu zaufali, przychodziło nieszczęście.

  Jak ktoś miał do czynienia z większymi grupami robotników, czy innych grup społecznych tego typu, to nabiera do Polaków szacunku. Żeby z nimi coś wywalczyć, najpierw trzeba zdobyć ich zaufanie, o co jest niezmiernie trudno. Trzeba w dłuższej perspektywie pokazać nie tylko swoje dobre intencje, ale i udane w tym kierunku samodzielne działania. Z pierwszym warunkiem większość kandydatów na przywódców narodu nie ma większych problemów, za to z tym drugim warunkiem jest już dużo gorzej.

  Polacy już dawno nie wierzą w słowa. Liczą się czyny i to nie pojedyncze, ani nie przypadkowe. Żeby stanąć na czele Polaków, trzeba szykować się na poświęcenie i podporządkowanie im całego swojego życia. A nieraz i to jest za mało. Tylko tyle i aż tyle.

  Póki co, nie widać takich kandydatów na horyzoncie.
 • Skrobnę nt. Cejrowskiego: "Bohater prawej części prawicy, wcielony diabeł dla wszystkich postępowców. Radykalny antykomunista i
  i równie nieprzejednany krytyk demokracji. Polski patriota i żarliwy katolik o... żydowsko-hiszpańskich korzeniach. Podróżnik, komik, performer. Biznesmen i autor bestsellerowych książek politycznych i podróżniczych, których łączny nakład przekroczył milion egzemplarzy. Jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego życia publicznego. A jednocześnie człowiek, który przez 20 lat wyjątkowo skutecznie chronił swoją prywatność przed wścibstwem prasy brukowej i dociekliwością poważnych dziennikarzy. Kim naprawdę jest Wojciech Cejrowski? I ilu ich jest?! Ta książka zawiera odpowiedź." Grzegorz Brzozowicz- autor
  Źródło:
  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/73336/cejrowski-biografia

  A teraz do meritum. Otóż w powyższej biografii (link powyżej) jest opisana historia rodziny Pana Cejrowskiego o rodowodzie szlachecko - obszarniczej. Sz. Pan Wojciech Cejrowski szczerze nienawidzi KOMUNIZMU gdyż ów system pozbawił jego przodków (dokładnie dziadka!) GIGANTYCZNEJ FORTUNY (ziemia, jeziora, kamienice etc.)
  KRK posiadał w swoich strukturach synów szlacheckich o mentalności burżuazyjnej, którzy przenosili swą świadomość klasową Szlachcic (Pan) - chłop (niewolnik). W sumie zostało tak do dzisiaj z tą różnicą, że do "WINNICY PAŃSKIEJ" dorwali się dzieci (klerycy) mieszczan i chłopów, którzy po obróbce kulturowej nabywają cech szlacheckiego PANA-CHAMA.
  Skrajna prawica zawsze stanowiła prawa wyłącznie pod swój stan a resztą pogardzała. Dziś widać to świetnie na przykładzie wyroku pseudo TK! Po 1989 roku mamy do czynienia z powrotem do praktyk rodem ze średniowiecza gdzie 90% społeczeństwa w Polsce nie miało żadnych praw! Rządy PiS są momentem przesilenia. Dlatego cała ta ROZRÓBA!
 • ------------ Patriota .
  https://www.youtube.com/watch?v=brQ5nn_EUSw
 • @Tiamat 18:06:25
  Cejrowski kiedyś wyznał na antenie radia(chyba wnet) że Rosjanie to wróg i trzeba do nivh strzelać. I nikt go nie oskarżył o ,,mowę nienawiści i rasizm,,.
  A gdyby coś tskiego powiedział o .....Żydach na przykład? Już dawno by ho nie było.....w eterze.
 • "➖ Jak to jest z tym patriotyzmem ➖
  . Kto jest zdrajcą ? a kto jest patriotą ?"
  -------------------------
  Mamy osobliwy patriotyzm tzw. wspólnoty rozbójniczej - innego nie ma - przynajmniej oficjalnego. Natomiast sieroty po Polsce w atrapie Polski - nie maja absolutnie głosu a ponadto i tak w swojej większości owe sieroty nie maja nic do powiedzenia.
  Wniosek?
  Na czym polega w głównej mierze ten patriotyzm uwłaszczonej prawem Kaduka i kosztem tubylców na PRL-u - wspólnoty rozbójniczej?
  Ano na niedopuszczeniu w pobliże steru - atrapy państwa - sierot po Polsce oraz wykonywanie w podskokach poleceń obcej agentury.
 • @Monaco 20:09:28
  Za bardzo się w FR cackają z tą opłaconą hołotą zwaną "opozycją". W telewizornii w kółko pokazują jak to rzekomo "putinowski reżim" brutalnie się obchodzi z tymi podstawionymi demonstrantami utwierdzając naszych "patriotów" w rusofobicznym przekonaniu. Cywilizowany człowiek doceniłby rosyjską cierpliwość i dyplomację na najwyższym światowym poziomie, ale do tego trzeba otworzyć oczy i przejrzeć. Niestety niewielu "zachodnich kolegów i partnerów" jest w stanie prowadzić rozmowy i podejmować decyzje dobre dla społeczności lokalnej i światowej.
  Moim zdaniem błędem było niezajęcie Donbasu w 2014 - sankcje i tak zostały nałożone za Krym, ale skoro NATO wtedy nie zaryzykowało otwartego konfliktu to i nie odważyłoby się nawet gdyby FR wprowadziło wojsko w celu ochrony rosyjskojęzycznej ludności Donbasu. FR za to uznała ukraińskiego prezydenta Poroszenkę mordercę mimo, że stanowisko Kremla mówi o zamachu stanu w 2014 roku na Majdanie.
  To samo dziś - Ukraina sabotuje porozumienia mińskie podpisane po porażkach w kotłach iłowajskim i debalcewskim NIE MAJĄĆ ZAMIARU PRZESTRZEGAĆ tego porozumienia. Od lat siły prokijowskie zajmują część obwodu donieckiego i ługańskiego, nękają ostrzałami ludność cywilną, dopuścili się zamachów na dowódców batalionów, które pokonały upadlińską armię i zmusili do odwrotu, a nawet zabili przywódcę DRL Aleksandra Zacharczenkę i co ? I dalej stanowisko Kremla mówi o nienaruszalności ukraińskich granic i wewnętrznej wojnie domowej. Wprawdzie FR mocno wspiera obie zbuntowane republiki, ale
  stanowisko Kremla jest sprzeczne z oczekiwaniami 3,5mln społeczności Donbasu i ich władz które dążą do integracji z FR i mówią o tym wprost, a nie dalej jaki kilka dni temu rzecznik Kremla mówił o tym, że w ogóle sie nie bierze pod uwagę przyłączeniu DRL/ŁRL do FR.
 • Autor 5*
  DK
 • @charon 22:55:26
  W 100 procentach zgadzam się z pana komentarzem dotyczącymi błędów popełnionych przez Rosję po krwawych zbrodniach dokonanych przez banderowską juntę która po dzień dzisiejszy ostrzeliwuje miejscowości w DRL i ŁRL i morduje ludzi.

  Na Kremlu Putin zapewne miał opór ze strony kasty liberalnych polityków i oligarchów którzy dbają tylko i wyłacznie o swoje miliardy zdeponowane w bankach na Zachodzie.

  Szkoda, że Rosja nie wspomogła Charkowa który podobnie jak Donbas chciał oderwać się od banderowskiej Ukrainy.

  Pozdr.
 • @Rzeczpospolita 00:10:18
  Dzięki :)

  Pozdr. :)
 • @demonkracja 21:40:09
  " Ano na niedopuszczeniu w pobliże steru - atrapy państwa - sierot po Polsce oraz wykonywanie w podskokach poleceń obcej agentury.".

  I to dzieje się od 1989 roku, a tyle jazgotu robią te gnomy , że w czasie PRL Moskwa zlecała co Warszawa ma robić. A sami są slugusami obecnie w 3 RP aż trzech stolic, Waszyngtonu, Brukselii i Tel Avivu .

  Pozdr.
 • @demonkracja 21:40:09
  Czy obrady Dumy zamiast w Moskwie w PRL były ?
  Naturanie że NIE !

  A w Polin obce państwo psnoszy się i urządza sobie Kneset w Krakowie !!!

  https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=FUJ43-cj1Eo


  A tam djuda i ta baba co w sejmie obzerała się ssłatkami !

  Czy to nie jest dowód zdrady Polski ? .
 • @Repsol 20:24:01
  Tak właśnie dokładnie jest.

  A najgorsze jest, że u steru są obcy którzy mówią wprawdzie po polsku ale służą swoim z za granicy a szczególnie tym z za wielkiej wody. ... .

  Pozdr. :))
 • @Monaco 03:15:04
  Właściwie wypada sie zgodzic ze wszystkimi autorami wpisów.
  Wydaje mi sie, ze wszyscy maja racje i tak naprawde pokazujemy co nas boli.

  Ale oglądając dziś wiadomosci z różnych państw (Turcja, Meksyk, Argentyna, Iran i Indie ... zaczynam podejrzewac, ze awantury Nawalnego w Rosji maja zagłuszyć najświeższe wiadomosci:
  Argentyna, Meksyk, Boliwia, Indie, Iran zakupily rosyjskie szczepionki i zaczęły sie juz pierwsze szczepienia. Szczepionek rosyjskich akurat nie zabraklo.
  Wywiad z ministrem iranu nie pozostawia żadnych watpliwosci:
  Iran zakupil zachodnie szczepionki ale je sobie najpierwz zbadał.

  Biorąc pod uwage, ze Nawalny był szkolony na Yale University w USA a jego zona ukonczyla ...Stanford - uniwersytet fundowany przez Izrael, można podejrzewac, ze komuś sie bardzo rozchodzi o to, ze Rosja pokrzyżowała plany szczepionkowe i odebrala szanse na monopol szczepionkowy.
  Bo Rosja uwierzyla państwom zachodnim: Nalezy wierzyc w dywersyfikacje.

  A wszystkiemu winien oczywiscie Putin.
  Bo w nagrodę, podatnik rosyjski mu ufundowal super pałac, w którym podobno Putin oprócz szczotki klozetowej ze zlota (typowo żydowski chwyt) - trzyma zlote rybki w akwarium z lapis lazuli, ukradzionego z egipskich sarkofagow, i kolumbijskich szmaragdów.
 • @Tiamat 08:29:27
  " Biorąc pod uwage, ze Nawalny był szkolony na Yale University w USA a jego zona ukonczyla ...Stanford - uniwersytet fundowany przez Izrael, "

  I wszystko jest jasne ❗❗❗

  Kogo ten gnój reprezentuje i przez kogo jest opłacany ❗❗❗

  Salution ✔
 • ☺☺☺☺☺
  Salution ☺✔
 • @Leonardo da Vinci 10:23:46
  Ja sie zmusiłam i jeszcze raz oglądnęłam ten szalenie nieuczciwy film.

  Ten caly pałac jest ciągle w budowie i ani jedno pomieszczenie nie jest w ogóle wykończone. I przeciez nie ma zadnej bramy jeszcze ani mebli.
  Co uderza w tym paszkwilu?

  - caly kompleks wyraźnie jest niezamieszkany. Tam nikt nie mieszka. i nie mieszkał. Nie ma biblioteki ani zadnych osobistych rzeczy.
  - nie ma garażu. Przecież należałoby pokazać wytworny garaż i całą flotę najnowocześniejszych samochodów, no i oczywiscie osobny pawilon dla gosci. A nawet male lotnisko...czy lądowisko .
  - Putin ma rodzine: dzieci, wnuki... jest wiec niemożliwe, żeby nie było dziecięcego pokoju i pozostawionych zabawek..i w ogóle pomieszczeń dla rodziny.
  - w tym domu nikt, nigdy nie mieszkal; nie ma zadnych osobistych rzeczy. Nawet biurka, regalu na książki, wieszaka na ubrania czy pomieszczenia dla psów. Putin kocha psy i wiadomo, ze ma ich kilka.
  Putin kocha konie i jeździ konno. Ale Nawalny o tym zapomnial, ze konie tez potrzebuja pomieszczenie.
  I pewnie Putin sam, osobiscie te wszystkie pomieszczenia sam odkurza i zamiata. I sam obiera ziemniaki. Nie ma zadnych pomieszczeń dla 'służb palacowych'.

  Wiec szczytem błazenady i małpiej zlosliwosci jest opowiadanie o złotej szczotce klozetowej, która dla Nawalnego (Ukrainca) jest szczytem kapryśnego luksusu i swiadczy o bardzo miernej wyobrazni.
  Zwlaszcza, ze Putin nigdy nie byl znany z wytwornego 'zycia ponad stan'

  Caly ten film to pudlo, nietrafiony wytop- jak mawiaja hutnicy.
  Albo Nawalny sam ten film przygotowal, w co bardzo watpie albo przeczytal podstawiony tekst, nad ktorym sie nie zastanawial.

  - Nawalny przyznaje, ze nie ma żadnego dokumentu własności, ze pałac nalezy do Putina. Jego nazwisko nigdzie nie istnieje w hipotecznych zapisach. Przecież każdy moze to sprawdzić.

  Nawalny osobiscie opowiada, ze cały ten pałac nalezy do ...kolegi Putina z lat szkolnych.
  - Nawalny przyznaje, ze nie ma zdjęć z wnętrza tego czarnomorskiego Luwru. Pokazuje zdjecia z wloskich katalogow, z których Putin rzekomo korzystal zamawiając meble.

  Ja rozumiem, ze można Putina nie lubić.
  Ale nie rozumiem jak można nie szanować samego siebie i tak sie publicznie ośmieszać.
  Chyba, ze to sie bardzo opłaca.
  W bitcoinach!
 • @Tiamat 11:45:21
  //Ja sie zmusiłam i jeszcze raz oglądnęłam ten szalenie nieuczciwy film. //

  Film jest na swój sposób fenomenalny.
  Pokazuje poziom profesjonalizmu jego twórców i sposób w jaki oceniają jego odbiorców.
  Toż to już trzeba było być skończonym impotentem aby jeśli już pracuje się na foto szopie posługiwać się znanymi,łatwo rozpoznawalnymi obrazami.Widać stworzenie własnych było już zbyt trudne.Obsługa foto szopa też wymaga umiejętności.I na ile trzeba oceniać inteligencję odbiorców aby "sprzedać" im takie gówno.

  https://www.stopfake.org/content/uploads/2021/01/Screen-Shot-2021-01-27-at-7.00.04-PM-744x1024.png

  https://pbs.twimg.com/media/Es6wjLPW8AUtFb3.jpg


  Za pomocą tej żałosnej partaniny światowe media od dwu tygodni rozgrzewają światową opinię publiczną."Światowa intryga" sfastrygowana z grubsza i nasermater.Nawet nie wiem czy to jest bardziej śmieszne czy tragiczne.Jakoś dawniej manipulatorzy bardziej się starali.
  W związku z czym zachodzi pytanie czy faktycznie dla tego ludzkiego bydła najlepszym miejscem nie jest cyfrowy obóz koncentracyjny.
 • @Tiamat 11:45:21
  Brawo! Właściciela pałacu odnaleziono w Gelendżyku. Jest nim Arkady Rotenberg. Po niemiecku to żydowskie nazwisko jako Czerwonagóra.

  Wreszcie władze odpowiedziały na pytanie, które cała Rosja zadawała im przez 2 tygodnie. I odrzucili głupią wymówkę, że nie jest poprawne wymienienie nazwiska właściciela.

  Dobrze, że wreszcie podali nazwisko właściciela. Szkoda, że ​​podali dopiero po 2 tygodniach. Bo stracili kilka milionów ludzi. Nieadekwatność polityki informacyjnej po prostu krzyczy i powoduje nieufność ludzi z jej zbyt przebiegłą zaradnością.

  Rotenberg powiedział, że buduje ten pałac jako hotel apartamentowy. Ale próbowali i chcieli go dać Putinowi chyba po to by pogrążyć Putina i dać bydlakowi Nawalonemu pożywkę do pomówień i oszczerstw na Putina.

  Ale po odmowie Putina prawdopodobnie chcieli go wykorzystać jako wspólny pałac dla żydowskich przyjaciół. Albo chcieli, żeby menadżer prezydenta wykupił to od nich. Ale teraz na pewno będziesz musiał zrobić tam hotel. Po takiej reklamie chętnych będzie wiele osób. Nawet za duże pieniądze będzie kolejka.

  Teraz nadal konieczne jest proste i logiczne wyjaśnienie, dlaczego istnieje strefa zakazu lotów. Aby wszyscy, poza oczywistymi wrogami, byli w końcu pewni, że to zdecydowanie nie jest pałac Putina. Bo według mnie nie jest, tylko jak przekonać motłoch składający się z ze studentów którzy nienawidzą własnej ojczyzny i za srebrniki z USA wbiją nóż w plecy własnemu bratu. ❗❗❗
 • @ikulalibal 12:04:17
  Ten film faktycznie kompromituje i ‘nadawcę' i odbiorcę'.
  Ja nie lubię 'przepowiadać' i nie jestem prorokiem; jestem tylko skromnym świadkiem historii ... i to bardzo żałosnej historii Europy.
  Ale w czasie barbarzyńskiego bombardowania dzieci w Serbii - zawirował mi świat i zburzył mi wiarę w postęp cywilizacji.
  Darwin sie pomylił. To małpa pochodzi od czlowieka.

  Oglądając dzieci syryjskie wyciągane z gruzów nie mogłam zrozumieć, czemu w 50-60 lat po wojnie i po Procesie Norymberskim - kompletnie sie nic nie zmieniło Ani bombardowanie cywilow ani propaganda.
  A na Syrie popadlo jeszcze wiecej panstw niz na Jugosławię.

  To mnie kiedyś, pod koniec WWII trzy razy ratowano z gruzów jak alianci bombardowali Turyngię. Na ślepo. Zrzucali bomby na bezbronne dzieci kobiety, które pracowały w niemieckich fabrykach i na farmach.
  Do tej pory nikogo w Polsce nie interesuje ile polskich dzieci urodziło sie w obozach a ile zginęło... i ile sie uchowało.
  W ogóle w Polsce sie nie mówi ilu Polaków zginęło w obozach. Bo przeciez moglibysmy być zwolnieni z 447
  Ważne sa natomiast jakieś kretyńskie burdy uliczne niewyżytych samic, które bardzo popierają przemysł kosmetyczny współczesnych kanibali - specjalistów od kremów z placenty... i nie tylko z placenty.
  ( I pewnie razem z koleżankami o innych poglądach beda latać do Unii na skrobanki)
  A te koleżanki o innych poglądach opowiadają kompletne herezje o wartości życia ludzkiego. Te bigotki nie sa w ogóle zainteresowane w ochronie zycia i zdrowia dziecka: ani serbskiego, ani afganskiego ani dzieci z Jemenu ani polskich dzieci regularnie porywanych do burdeli pedofilskich.

  W 1939 roku na Polskę napadły podobno az dwa państwa.
  Nie mamy pretensji do Niemiec. Mamy pretensje do Rosji, która akurat nie zbombardowala ani jednego polskiego miasta ani polskiej wsi.
  Na Jugosławię napadło ponad 20 państw!!!
  Nikt sie tym nie przejmuje, a cała Polska i pół Europy oburzone sa na Układ Ribbentrop Mołotow (ale tylko Rosji). Polska miala taki sam układ tylko troche wcześniej.
  Stalin nie latal z Goeringiem po Puszczy Bialowieskiej i nie mordowal polskich żubrów. To nie Stalin 'namówił' Polaków na napad na Czechoslowacje. I nie Rosja zniszczyla Kosowo i ukradla Serbom kolebke serbskiej cywilizacji. I nie Rosja udzielala azylu islamistom czeczeńskim i albańskim I nie Rosja podarowala Bośnie jednemu Turkowi i bandzie z Arabii Saudyjskiej.
  Oburzenie Polaków na rzekome ludobójstwo islamistow w Srebrenicy przeszło wszelkie granice zboczeń politycznych.
  Jakos nie mamy pretensji o Hiroszime i Nagasaki, o wymordowanie ponad pol miliona dzieci irackich plus ponad milion cywilów i nikt nie liczy trupów w Afganistanie bo tam maja 'objazdowe' krematoria, żeby nikt sie nie doliczyl zabitych. I nie martwi nas ponad milion Serbow, ktorych zamordowano w Krajinie. I nie martwi nas zbombardowana Prisztina.
  Wazne, żeby sie podniecać szczotką klozetowa ze zlota w pałacu Putina.

  To nie Rosjanie popędzili polskie wojska na Bliski Wschód rabowac rope i do Afryki żeby kraść Tuaregom złoto..

  Wszystko sie we mnie gotuje ,bo juz teraz Polacy. sie wypierają i oburzają jak można ich oskarżać o cokolwiek. Przetrzymują w polskich wiezieniach serbskich patriotów, którzy bronili legalnej ojczyzny przed islamską inwazją na Europe.
  Jugoslawii nikt nie pomógł a nawet na nia napadli ... Europejczycy!!!
  To Chodorkowski, który za rządów pijaka Jelcyna rządził na Kremlu odwołał rosyjski oddział z Kosowa, który bronił Serbów . Nie wszyscy Rosjanie wrócili do Rosji.

  I teraz oglądam kolejne prowokacje przeciwko Polsce, przeciwko Rosji, przeciwko Europie i przeciwko europejskim dzieciom, ktorych nie ma czym ogrzewać bo Europa nie śmie miec dostępu do EUROPEJSKIEGO gazu.
  W najgorszym wariatkowie sa lżejsze przypadki.
  Niedawno ktoś mial do mnie pretensje , ze nie biorę pod uwagę, ze Polska jest członkiem NATO i nie ma wyboru tylko musi brac udział w imperialistycznych wojnach.. właściwie do banderowców tez nie można miec pretensji, ze należeli do armii niemieckiej.

  A mnie ciekawi, dlaczego Czesi i Węgrzy, którzy tez sa w NATO, odmówili inwazji na Jugosławię.

  Ja nie jestem prorokiem, ale w czasie okropnej tragedii Serbów zobaczyłam w Krajinie początek końca Europy i kultury europejskiej.
 • @Tiamat 11:45:21
  Ale za to Putin ma ''pokój brudu'', cokolwiek by to oznaczało, pokój do palenia fajki wodnej, rurkę do striptizerki (pewnie Kabajewa będzie się na niej kręciła) i automaty do gier. O!
 • @fretka 19:11:15
  //rurkę do striptizerki (pewnie Kabajewa będzie się na niej kręciła) //

  No chyba że w dni nieparzyste.Bo w parzyste jak wiadomo jest pedałem
  https://wiadomosci.wp.pl/wladimir-putin-jest-homoseksualista-ta-biografia-prezydenta-wywolala-oburzenie-w-rosji-6031372674184321a
 • @fretka 19:11:15
  Widać, że Nawalny ma łeb nie od porady
  Zbudował sobie pałac za donaty z ambasady
  I tak, dla kpiny
  Nazwał ''pałacem Putina''
 • @fretka 19:46:11
  Chwilami nachodzą mnie myśli czy aby ktoś chcący podłożyć Nowalnemy świnie nie namówił go na ten film.Bo przecież to niemożliwe aby człowiek ładował się w coś takiego nawet z daleka nie widząc obiektu.
  Z tym dronem co to niby miał sfilmować posiadłość to też chyba ściema
  Mówi sie i pokazuje że, w odległości 1000 metrów od posiadłości,na wzgórzu,jest trzypiętrowy budynek służby granicznej którego nie sfilmował owy dron.Podobno to niemożliwe.Gdyby faktycznie latał trasą jaką ponoć latał musiałby sfilmować ten obiekt.Istnieje podejrzenie graniczące z pewnością że budynek straży granicznej celowo został usunięty z filmu gdyż mógłby podważyć wersję że "strefa bezpilotna" ma związek z "pałacem" (a nie z faktem położenia w strefie nadgranicznej w której obowiązują zakazy lotów bez względu na to czy są tam pałace czy nie.)
 • @ikulalibal 19:32:44
  A to ten Biełkowski co wygląda jakby mu tata zegarek sprzedał kiedy umierał? No popatrz, jeszcze Stanisławem nazwali.
 • @fretka 19:11:15
  Mnie bardziej interesuje ta szczotka klozetowa.

  Natomiatrzeczywiscie zadziwia amerykanski zwyczaj pokazywania sie prezydenta ze swoja zona w czasie godzin pracy. Pewnie rozmawiaja miedzy soba o sprawach domowych., corkami, zieciami - zbyt wyraznie wyglada to na 'family business."
  Zwlaszcza, ze te "pierwsze damy' czesto przypominaja ...ostatnie.

  Moj argument jest taki, ze stanowisko prezydenta czy ministra to jest normalna praca a nie królewska reprezentacja.
  Zaden przyzwoity prezydent nie ciąga swojej rodziny do publicznych wystapien nie zwiazanych z panstwowymi uroczystosciami czy swietami..
  Dlaczego?
  Bo chroni swojej rodziny przed zlosliwymi uwagami i niepotrzebnymi komentarzami.

  Minister spraw zagranicznych, Lawrow ma ptradycyjna rodzine ale jego zona ma prace i ma swoje obowiazki zawodowe i nie robi za piorko w kapeluszu meza.
  Czesto przykro jest patrzec jak w przypadku nie bardzo lubianego prezydenta , publicznosc poniewiera mu zone.

  Juz sobie wyobrazam jak nauczyciel matematyki bierze swoja zone na lekcje , bo sie baba nudzi w domu i nie ma co robic.
  Albo na przyklad chirurg, czy dentysta.
  Urzad prezydenta to jest praca bardzo odpowiedzialna i a nie parada strojow jego małżonki.
 • @Tiamat 20:15:44
  W jednym dziwnym mieście stała dziwna budowa
  Był tam pokój brudu i złota szczotka klozetowa.
 • @fretka 20:42:37
  A może to manifestacja jednej z potiomkinowskich wsi co to niby były ale tylko jak na nie patrzeć z daleka.A jak patrzeć z bliska to okazuje się nie było.
 • @ikulalibal 20:02:57
  "Chwilami nachodzą mnie myśli czy aby ktoś chcący podłożyć Nowalnemy świnie nie namówił go na ten film.Bo przecież to niemożliwe aby człowiek ładował się w coś takiego nawet z daleka nie widząc obiektu."

  Całkiem możliwe. Albo ktoś podpuścił tych co go wspierają. Ci ostatni mogli dostać "pewne" informacje o "pałacu". Prosty trik.
 • @ikulalibal 20:54:51
  Zachodnie media nie pokazuja, ze rosyjska policja nie ma broni palnej, nie strzela do ludzi, nie ma gazów łzawiących i nie rozpyla zadnego gazu nie tylko pieprzowego.. w ogóle nie rozpędza tłumów.

  Gdy chodzi o obrone bezpieczenstwa publicznego znam lepsze metody zachowania spokoju na ulicy niz pokazanie przewagi sily.

  Ja akurat pamietam z czasow moich studiow i mieszkania w Londynie.
  Zaden policjant w Anglii nie mial prawa miec broni i rzeczywiscie, to nie bujda, ze taki angielski 'bob' był znany z tego, ze przeprowdzal staruszki przezjezdnie.
  Ale czasy sie bardzo zmienily.
  Policja atakuje demonstrantów w tak zwanych demokracjach.

  I żadne media zachodnie nie pokaza rosyjskiej policji, która dzieciom - demonstrantom rozdaje maseczki i ciepłą herbatę:

  Watch Russian Policewoman Hand Out Face Masks to Youth Attending Unauthorised Rally in Moscow - Sputnik International

  https://sputniknews.com/russia/202101231081857773-watch-russian-policewoman-hand-out-face-masks-to-youth-attending-unauthorised-rally-in-moscow/

  Russia’s National Guard Servicemen Offer Tea and Masks at Unauthorised Rally - Videos, Photos - Sputnik International
  https://sputniknews.com/russia/202101311081935745-russias-national-guard-servicemen-offer-tea-and-masks-at-unauthorised-rally---videos-photos/
 • Nawalny - agent CIA i MI6
  Wszystkie media dzis podniecone kariera Nawalnego. Najlepsze sa Veterany US ale i British Intelligence.
  I oto mamy odpowiedz, kto to jest zdrajca a kto patriota:

  British intelligence archives: Navalny is a MI6 & CIA agent » American University in Moscow
  http://us-russia.org/4088-british-intelligence-archives-navalny-is-a-mi6-cia-agent.html
 • @
  https://pbs.twimg.com/media/Es5lGlqXMAEVtzK?format=jpg&name=large
 • @Tiamat 09:02:50
  Bardzo ważny link.

  Tu przetłumaczony fragment .

  " Raport agenta Solomona o zakończeniu weryfikacji Nawalnego i nadaniu pseudonimu „wolność”.

  Rozmawiałem przez zaszyfrowany kanał komunikacyjny między pracownikiem a CRS (SIS) i agentem Solomon. Agent uzyskał zgodę na poufną współpracę z Aleksiejem Nawalnym.

  Wspomniano o konieczności zorganizowania przez Nawalnego wsparcia finansowego na realizację zadań w ramach operacji specjalnej „Dreszcz” podważającej istniejący porządek konstytucyjny w Federacji Rosyjskiej.

  Nawalny nosi przydomek „wolność” - czytamy w jednym z dokumentów.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 11:36:29
  Rosjanie nakręcili zdjecia Nawalnego w w sądzie.
  Nawalny jest oskarżony o to, ze złamał warunki warunkowego wyroku.

  W 2014 roku francuska Ives Rocher firm oskarżyła Nawalnego o zdefraudowanie milionow dolarow. Nawalny i jego brat mieli zarejestrowana nieistniejaca firme na Cyprze, z ktorej czerpali zyski.

  W Rosji Nawalny zostal skazany na 3.5 roku warunkowego aresztu. Mial sie zglaszac 2 razy w miesiacu u wladz. Zlamal warunki wyroku ponad 60 razy.
  (Takich jak Nawalny, z warunkowym wyrokiem bylo ostatnio w Rosji kilka tysiecy. Ale tylko Nawalny mial darowane zlamanie i sedzia kiedys przedluzyl pierwotny wyrok.)

  Obecnie, Nawalny jest zasądzony za dwukrotne zlamanie wyroku z 2014 i celowe lamanie warunkowego aresztu.

  A zostal skazany w 2014 roku w Rosji nie za francuska firme tylko za ...niezarejestrowanie biznesu poza granicami Rosji. Firma Ives Roche oskarzyla Nawalnego o sprzeniewierzenie powierzonych Nawalnemu pieniedzy przez Ives Rocher - firme prywatnych businesmenow z Francji- podobno zbieral na cele dobroczynne.
  W Rosji trzeba kazda firme zagraniczna zarejestrowac w Rosji.

  Zachod probuje traktowac Nawalnego jako skazańca politycznego.
  Ale Rosjanie zaprosili na świadków procesu przedstawicieli roznych państw.

  Rozprawie przygladali sie tez Polacy (dwoch przedstawicieli), Niemcy, Francuzi, Anglicy, Rumuni itp. Niektorzy zaeroszeni swiadkowie procesu odmowili przyjscia (USA).
  Przed budynkiem Sądu w Moskwie stoja auta dyplomatyczne różnych państw,
  Wszystko jedno: Zachód juz przygotowuje sankcje przeciwko Rosji.
  Pewnie chodzi o NS2.

  A ja sie zastanawiam, czy gdyby rosyjski korpus dyplomatyczny zajechał np. przed sąd w Londynie, w ktorym sądza Assange'a to czy byliby dopuszczeni na galerie dla dziennikarzy?

  60 минут по горячим следам (вечерний выпуск в 18:40) от 02.02.2021 - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=PWMKpOyZzrc

  60 минут по горячим следам от 02.02.21 - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=Q7X6XIR9NfE
 • @Tiamat 08:01:10
  //Rosjanie nakręcili zdjecia Nawalnego w w sądzie //

  Była bezpośrednia transmisja.Nowalny chyba faktycznie jest psychicznie chory na co wskazuje nie tylko lit we krwi ale jego zachowanie.
  Jeszcze przed rozprawą oświadczył że "przywykłem do tego że większość obowiązujących praw mnie nie dotyczą".Nikt normalny przenigdy nie wyartykułowałby tego publicznie nawet gdyby była to prawda.A Nowalny wyartykułował. https://www.youtube.com/watch?v=1uuYCk5ZGt8
  Widać jest w fazie pobudzenia a to wyłącza krytyczne myślenie.

  Podczas wczorajszej rozprawy Nowalny dostał ataku histerii.Krzyczał na prokuratora i sędziów,Kłamał w sposób absurdalne bo twierdząc że europejski sąd uchylił wyrok rosyjskiego sądu w związku z czym on (nowalny) nie czuł się w obowiązku dopełniać warunków wynikających z warunkowego zawieszenia kary.Kiedy uświadomiono mu że mówi nonsensy wpadł w szał i pozwolił sobie wykrzyczeć konstatacje:"jak mam rodzinę,swoje sprawy i nie mam czasu na wasze zakichane procedury"
  https://www.youtube.com/watch?v=6lYnK4cEB34
 • @ikulalibal 08:55:17
  To jest moje osobiste podejrzenie, wiec mogę sie mylić.
  Wydaje mi sie, ze Amerykanie tym razem poszkapili i postawili na kucyka.

  Nawalny nie może poderwać tłumów i w bezpośredniej rozmowie wykazuje
  bardzo słabą znajomość sztuki dyskutowania On w ogóle słabo sie porozumiewa.

  Mnie bardzo zaskoczyła ta historia z majtkami Nawalnego.
  Otoz ten wielki szef opozycji w Rosji tłumaczył, ze ma niezbity dowód, na to, ze go Rosjanie otruli.
  Bo Nawalny podstępnie zadzwonił do znanego ponoć rosyjskiego agenta od spec sluzby i udawał zwykłego Rosjanina.
  I ten slynny rosyjski oficer ( nie pamietam nazwiska ale moge poszukac) od razwiedki' dał sie nabrać Nawalnemu i rozmawiał z nim szczerze i poufnie.

  A podstępny Nawalny zapytał go w jaki sposób otruto Nawalnego.
  I zawodowy, rosyjski oficer wywiadu szczerze i uczciwie i w wielkiej tajemnicy opowiedzial. ze Rosjanie wsadzili ten gaz Nawalnemu do majtek, które Nawalny mial przygotowane do ubrania.

  Znajac rosyjski humor, i do tego bardzo pobieznie znam ogromną różnice miedzy szkoleniem oficerow rosyjskich a takim na przyklad Pompeo wyszkolonym w CIA - odważę sie podejrzewać, ze rosyjski oficer zrobił sobie żarty z tego rosyjskiego 'patrioty'.

  Widać amerykańskie uniwersytety nie sa takie wspaniałe, skoro absolwent uniwersytetu Yale, Aleksiej Nawalny wierzy w to, ze smiertelny gaz bojowy można schować komuś w gaciach.

  To tak, jak bakterie wąglika (anthrax) można było wsadzic do koperty i wysłać do Nowego Jorku , żeby wytruć pół miasta.

  A Nawalnemu, rzeczywiscie wzrok troszkę błądzi jakby chwilami nie wiedział gdzie sie znajduje i co sie z nim dzieje.

  Pamiętam, wiele lat temu oglądałam taką bardzo śmieszną rosyjską /radziecka komedie , w której główne miejsce akcji rozgrywało sie w takiej bardzo popularnej i bardzo często odwiedzanej knajpie, która sie nazywala: "Sam przyszedl".
  Może faktycznie można pomóc Nawalnemu przypominając mu chwilami, skad sie tam wziął.
  Sam przyszedł.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej