Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Globaliści - VS - Rosji Putina.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego globaliści wydali otwartą wojnę Rosji Putina ?

 

 

Dlaczego globaliści wydali otwartą wojnę Rosji Putina?

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

Z orginału ➖ Luciano Lago ➖ Przetłumaczył Jarosław Ruszkiewicz .

  Nowy apel administracji Bidena o „rosyjskim zagrożeniu” podważającego „amerykańskie wartości” oraz wezwanie europejskich sojuszników do „zwarcia szeregów” w celu powstrzymania ekspansjonizmu Rosji nie jest absolutnie nowym faktem. 

  Nowy apel administracji Bidena o „rosyjskim zagrożeniu” podważającego „amerykańskie wartości” oraz wezwanie europejskich sojuszników do „zwarcia szeregów” w celu powstrzymania ekspansjonizmu Rosji nie jest absolutnie nowym faktem. Raczej odzwierciedla klimat nowej, zimnej wojny, ale jest też wskaźnikiem odnowienia wrogości dominującej globalistycznej potęgi w Ameryce po rządach Trumpa.

 Jeden fakt jest pewny: Rosja Putina jest dziś największą przeszkodą dla Nowego Porządku Świata (NWO), a Władimir Putin jest "czarną bestią" globalistów. 

  W tym ogromnym kraju euroazjatyckim, jakim jest Federacja Rosyjska, Amerykanie i ich służalczy sojusznicy z Unii Europejskiej, domagając się jednostronnej dominacji, znaleźli nie tylko przeszkodę, ale coś więcej. Prezydent Rosji Władimir Putin pokazał, że bardzo dobrze rozumie, że przesunięcie NATO na wschód na Ukrainie, w Gruzji i innych krajach Europy Wschodniej, uzupełnione rozmieszczeniem baz wojskowych i sił w tych krajach, od Bałtyku po Bułgarię, Rumunię i Gruzję, nie ogranicza się tylko do poziomu militarnego i gospodarczego, ale wpisuje się w kampanię gróźb i agresji przeciwko integralności państwa rosyjskiego. Przeciwko  antytetycznej wizji Putina wobec świata zachodniego i jego ideologii opartej na relatywistycznym i indywidualistycznym liberalizmie.

  Rosja Putina przeciwstawiała się tej ideologii własną perspektywą i koncepcją świata nie dającą się pogodzić z zachodnią, odwołując się do utożsamiania tej wizji z duchową i kulturową tradycją Rosji, z jej konotacją tożsamościową i odrzuceniem projektu globalistycznego. Projektu, którego implikacje są zaprzeczeniem tradycyjnych wartości, rodziny, duchowości, wartości etycznych, chrześcijańskiej i prawosławnej tradycji Kościoła rosyjskiego. 

  Wszystkie wartości, które na Zachodzie, a w szczególności w Unii Europejskiej, mają zostać zastąpione relatywizmem moralnym, z legalizacją małżeństw homoseksualnych, z całkowitą liberalizacją aborcji, z bezpłatną eutanazją (dotyczy to również dzieci jak w Belgii). Fetysz otwartego i wielokulturowego społeczeństwa.

 Również dzięki wyraźnemu duchowemu wsparciu Kościoła prawosławnego Putin był w stanie przeciwdziałać przebiegłej ofensywie ideologicznej agentów NWO, którzy w celu poddania Rosji manipulacji ideologicznej skupili się na „prawach człowieka” wobec par homoseksualnych, aborcji, gender, dekryminalizacji narkotyków itp. 

  Siły globalistyczne nie mogą tolerować Putina, który wygłasza przemówienia publiczne, takie jak słynne wygłaszone w Valdai i przy innych okazjach. Putin, odnosząc się do Zachodu, oświadczył dosłownie: „zostawiliśmy za sobą ideologię sowiecką bez możliwości powrotu, ale jednocześnie nie inspiruje nas zachodni liberalizm. […]. Neo-moralne barbarzyństwo puka do drzwi i chce zniszczyć ojczyzny poprzez moralne zepsucie, przede wszystkim zrównanie tradycyjnej i naturalnej rodziny z parami homoseksualnymi, utratę wiary w Boga i wiarę w szatana. Należy bronić wartości naturalnych i tradycyjnych. […]. Każde państwo musi mieć siły militarne, technologiczne i ekonomiczne, ale liczy się przede wszystkim moralna, intelektualna i duchowa siła jego obywateli. Tragiczna przeszłość ZSRR wynikała głównie z braku wartości moralnych i duchowych. […]. Musimy powrócić do mentalności odpowiedzialności wobec siebie, społeczeństwa i prawa; jeśli nie zdołamy wyjść z obecnego kryzysu moralnego i duchowego, nie podniesiemy się ponownie ”. 

  To wyjaśnia agresywną strategię sił globalistycznych przeciwko rządowi Putina, rządowi, który ustanawia prawa na rzecz rodziny, zakazu związków homoseksualnych, zwiększania wskaźnika urodzeń, ograniczenia aborcji i darmowej pornografii. Taka postawa nie jest wybaczona, a różne organizacje finansowane przez różnych Sorosów, takie jak Femen, rozpętują przeciwko niemu protesty wzniecane w Moskwie, gdzie ponad połowa uczestników to agenci CIA, NED i innych organizacje pozarządowych finansowanych przez Zachód. To wszystko podżegacze wykorzystywani przez imperium anglo-amerykańskie do zmiany reżimu i „kolorowych rewolucji”. 

  Zdarza się zatem, że sama ambasada USA w Moskwie i zachodni dyplomaci są łapani na gorącym uczynku, gdy podżegają i wzniecają protesty pod pretekstem „łamania praw człowieka” i innych zarzutów, oskarżając Putina o bycie tyranem, który represjonuje indywidualne wolności tak drogie Zachodowi, takie jak propaganda gejowska, transseksualizm, płeć, eugenika itp. 

  Ostatni przypadek, czyli "otrucie" Nawalnego, agenta prowokatora cudem ocalonego w Niemczech, który wrócił do ojczyzny i został aresztowany przez rosyjską policję za dawne przestępstwa finansowe, świadczy o instrumentalności protestów, co jest bardziej niż ewidentnym przypadkiem prowokacji stworzonej przez brytyjskie i amerykańskie służby wywiadowcze. Tylko idiota mógł uwierzyć w propagandę „prześladowanego dysydenta”, kiedy cieszył się milionowymi finansowaniami (potwierdzonymi i zarejestrowanymi przez rosyjski wywiad) i jest marionetką w rękach zachodnich służb. Akcja zachodnich mega mediów, które rozdmuchały tę sprawę, aby spotęgować skalę protestów i dziwne „oburzenie” zachodnich przywódców, nie uwzględnia wielu przypadków dysydentów z zachodnich reżimów, zapomnianych przez wszystkich, w więzienia krajów, które uważają za „wzorowych gwarantów” praw człowieka. Przykłady Juliana Assange'a w Wielkiej Brytanii, katalońskich dysydentów uwięzionych i skazanych na dziesięć lat, czy irańskiego nauczyciela przetrzymywanego w USA, 63-letniego Kaveha L. Afrasiabi, aresztowanego przez FBI pod zarzutem „propagandy na korzyść Iranu", są uderzające. Te przypadki nie istnieją dla mediów i zachodnich rządów, ale cała uwaga skupia się na Navalnym, który stał się „bohaterem dysydentów”, który stawia opór Putinowi.

  Reakcja rządu rosyjskiego na manewry infiltracyjne dokonywane przez silne mocarstwa Zachodu polegała na wydaleniu USAID, głównego finansisty organizacji pozarządowych, oraz zakazaniu wszelkiej homoseksualnej propagandy i głoszenia ideologii gender, ustalając szereg zasad chroniących tradycyjną rodzinę. Ostatnio rząd rosyjski wydał dekret o wydaleniu zachodnich dyplomatów, którzy brali udział w demonstracjach protestacyjnych, podburzając demonstrantów i łamiąc obowiązujące na świecie zasady dotyczące zachowania personelu dyplomatycznego. Wydalenie wywołało protesty w kancelariach zachodnich, ale byłoby interesujące zobaczyć na odwrót, co stałoby się z rosyjskimi dyplomatami, którzy by brali udział w protestach ulicznych w krajach zachodnich.

  Rosja Putina znowu stała się więc „czarną bestią” globalistów i masonów oraz obiektem kampani demonizacji Putina przez zachodnie media określając go jako „nowego Hitlera” a Rosję jako „zagrożenie” dla porządku światowego. 

  Wszystkie media atlantyckie podsycają masową kampanię rusofobiczną, której celem jest przekonanie o „rosyjskim zagrożeniu” i manewrach Moskwy w celu wpłynięcia na wyniki wyborów politycznych w krajach zachodnich. Kampania ta nie jest oparta na niczym, wykazało to wewnętrzne śledztwo, które niedawno zakończyło się w USA. Putin jest obecnie główną przeszkodą dla geopolitycznego projektu NWO, biorąc pod uwagę, że Rosja jest krajem wspierającym oś oporu na Bliskim Wschodzie (Syria-Iran-Hezbollah) i wspólnie z Chinami wspiera państwa dążące do uwolnienia się od gospodarczej, militarnej i finansowej dominacji Stanów Zjednoczonych i Zachodu w Azji. Podobnie jak w Ameryce Łacińskiej, starczy przypomnieć pomoc gospodarczą i wojskową dla Wenezueli i Kuby.

  Wszystko to jest uważane za działania niewybaczalne przez anglo-amerykańską elitę władzy, która próbuje wszelkimi sposobami, od gróźb po sankcje, zablokować odrodzenie Rosji jako supermocarstwa konkurującego z globalną dominacją Stanów Zjednoczonych. To sprawia, że ​​obecna sytuacja na świecie jest niezwykle niebezpieczna.

 Agenci NWO są wściekli na Putina nie tylko dlatego, że pokrzyżował im plany, od Ukrainy po Syrię, a teraz także w Wenezueli, ale także dlatego, że nie mogą znieść faktu, że Rosja kwestionuje wiele zgubnych zasad, stanowiących podstawowy ideologi NWO. To zły przykład dla innych narodów, rękawica rzucona w twarz globalnej potęgi anglo-amerykańskiej. 

  Joe Biden i Victoria Nuland (ta od przewrotu kijowskiego w 2014 roku) czekają na ewentualny fałszywy ruch Putina, by dać mu mata, ale Rosjanin jest dobrym graczem, zimnym i wyrachowanym i nie wychyla sie, do końca czeka, aż przeciwnikom skończą się ruchy.

➖ Luciano Lago ➖

  Tekst oryginalny https://www.controinformazione.info/perche-i-globalisti-hanno-dichiarato-guerra-aperta-alla-russia-di-putin/   

 Tłumaczenie automatyczne.   Wybór, redakcja i korekta J.R. 

  Artykuł pierwotnie ukazał się na niepodległy.pl  

KOMENTARZE

 • 5*
  "Akcja zachodnich mega mediów (...) i dziwne „oburzenie” zachodnich przywódców, nie uwzględnia wielu przypadków dysydentów z zachodnich reżimów, zapomnianych przez wszystkich, w więzienia krajów, które uważają za „wzorowych gwarantów” praw człowieka."
  Polskim przykładem może być Mateusz Piskorski więziony przez PiS-owski reżim za... "kształtowanie opinii publicznej". To ci zbrodnia!!!
  PiS-owscy bandyci którzy na sztandarach wypisują sobie "prawo i sprawiedliwość" mają w dupie zarówno "prawo" jak i "sprawiedliwość"!
  I pomyśleć, że w kraju znajdzie się jeszcze wielu idiotów gotowych na nich zagłosować w następnych wyborach.
 • @Robik 07:05:37
  Rola Polski i polskich zagończyków na arenie poliytyki miedzynarodowej poraża.
  Nic dziwnego ze Amerykanie wrecz opowiadaja, ze to Rydz Smigly spowodowal wybuch II wojny swiatowej.

  Polskie mędrcy od strategii i wygrażania Rosji pobily wszystkie rekordy debilizmu połączonego z nacyzmem ...jadowitym.
  Oglądam polskie prgramy na YouTube.
  Znow mamy wielkomocarstwowe plany chorych na pryszczyce karaluchów, które obiecują poruszyc z posad Ziemie. E pur si muove.
  I złożymy te Ziemie w ofierze ...koniokradom. Z czapką do ziemi.. po chłopsku.
  Ta mentalność chłopa pańszczyźnianego wobec Zachodu przynosi nam tylko straty historyczne, ekonomiczne, kulturowe, narodowe... jednym
  słowem syf i malaria połączone z rybołówstwem dalekomorskim.
  Nie pomogla nam przyjazn z Napoleonem, klęska kampanii napoleońskiej; nie pomogły wielkie przyjaźnie z Hitlerem i hitlerowcami. Nie pomogly polowania na polskie żubry z Goeringiem i flirty monachijskie.
  Razem z Niemcami napadlismy na Czechoslowacje . Razem z Niemcami napadlismy na Jugoslawie, Irak, Libie, Afganistan, i teraz, w tym samym skladzie co Pilsudski wybieramy sie na Rosje, ale wczesniej, razem z koniokradami napadalismy na Kijow i pomoglismy urzadzic majdan i wykonczyc zyzna Ukraine.
  Teraz zas, z byłymi SS-manami z Litwy i Łotwy i banderowcami z Ukrainy,
  znów wybieramy sie na Moskwe. Quo iure?

  W różnych wywiadach proroków wojennych i apologetów dzieciobójstwa ogladam i przysluchuje sie kolejnym zapewnieniom, ze teraz... nie oddamy ani guzika, ze Rosje zlamiemy podstepem i przepedzimy z Europy!
  I znow nam Niemcy, Francja, Anglia pomogą?

  Szczytem wszystkiego jest propozycja, zeby połączyć wspólne siły z Rumunia!!! Metoda Pilsudskiego. Powtorka z przyjazni dyktatora z Antonesku z dyktatorem Pilsudskim
  Historia sie powtarza - a jak sie nie powtarza - to i tak sie powtarza.
  Pewnie znow polskie dowództwo zdezerteruje do Rumunii i jak wystraszone szczury pogubia w biegu hajdawery i mundurki razem z guzikami.
  Czy cymbał Rydz Smigly Rola mysla o polskich dzieciach?

  Widać panowie juz znudzili sie takimi przyziemnymi tematami , jak bezdomni Polacy co zamarzajaa na mrozie, zrujnowane polskie biznesy i biedne polskie dzieci, którym odmawia sie prawa do edukacji. Czas na powtorke z rozrywki. Anglia juz przygotowuje nowego Churchilla i nowa Jalte.

  Wystarczy przecież posłuchać dwóch wielkich strategów, którzy wobec Rosji proponuja 'blitz krieg, przewage informacyjna, grać globalnie, i pokonać strategie rosyjska:

  Czy Polska może wygrać wojnę z Rosją? – Jacek Bartosiak i Piotr Zychowicz - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=kVQVtaJP4Ng


  A dla nas nasi sasiedzi maja taka porade:
  Kiedy najlepiej zaatakować Rosję?

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201609063826602-kiedy-najlepiej-zaatakowac-rosje/
 • @Tiamat 10:04:36
  Ambasador Rosji na temat wrogich działań Polski przeciwko Rosji.

  https://pl.sputniknews.com/polska/2021021013805000-sputnik-ambasador-rosji-w-polsce-rosja-jest-uwazana-za-zrodlo-prawie-wszystkich-polskich-bolaczek/
 • Mogło by być tak ❗


  https://www.lavanguardia.com/files/image_948_465/uploads/2020/11/10/5fbb8f2fd2e86.jpeg

  A powinno być tak ❗❗❗

  https://static2.abc.es/media/internacional/2020/12/15/putin-biden-kjdF--620x349@abc.jpg

  Dla światowego pokoju, tylko współpraca się opłaca. ☺
 • @Tiamat 10:04:36
  Ten film o "czy Polska może wygrać wojnę z Rosją "

  To jeden bełkot tego "speca" od konfliktu Polska vs Rosja.

  Szkoda czasu na dyrdymały i bredzenie co to by mogła Polska ...

  Niech ten cymbał raz w kóncu pomyśli o ofiarach, żołnierzy, ludności cywilnej i zniszczeniach dorobku ludzi którzy znajdą się na terenach objętych wojną.

  Co za jełopy wymądrzają się na tenaty jak wojna, bez mózgu we łbie.
 • ✌✌✌✌✌
    "Wszystko to jest uważane za działania niewybaczalne przez anglo-amerykańską elitę władzy, która próbuje wszelkimi sposobami, od gróźb po sankcje, zablokować odrodzenie Rosji jako supermocarstwa konkurującego z globalną dominacją Stanów Zjednoczonych. To sprawia, że ​​obecna sytuacja na świecie jest niezwykle niebezpieczna."

  Każde zdanie to szczera prawda.   
 • Tak jak i to
  " Agenci NWO są wściekli na Putina nie tylko dlatego, że pokrzyżował im plany, od Ukrainy po Syrię, a teraz także w Wenezueli, ale także dlatego, że nie mogą znieść faktu, że Rosja kwestionuje wiele zgubnych zasad, stanowiących podstawowy ideologi NWO. To zły przykład dla innych narodów, rękawica rzucona w twarz globalnej potęgi anglo-amerykańskiej. "

  Wszystko się zgadza.
 • Prawda prosto w twarz obłudnej zachodniej mafii.
  "  To wyjaśnia agresywną strategię sił globalistycznych przeciwko rządowi Putina, rządowi, który ustanawia prawa na rzecz rodziny, zakazu związków homoseksualnych, zwiększania wskaźnika urodzeń, ograniczenia aborcji i darmowej pornografii. Taka postawa nie jest wybaczona, a różne organizacje finansowane przez różnych Sorosów, takie jak Femen, rozpętują przeciwko niemu protesty wzniecane w Moskwie, gdzie ponad połowa uczestników to agenci CIA, NED i innych organizacje pozarządowych finansowanych przez Zachód. To wszystko podżegacze wykorzystywani przez imperium anglo-amerykańskie do zmiany reżimu i „kolorowych rewolucji”. ""

  Lepiej bym tego nie ujął.

  Salution ☺ ✔
 • @Leonardo da Vinci 11:25:47
  Ja na ogół oglądam wszystko, nawet to co mi sie nie podoba.
  I bardzo chetnie dziele sie uwagami, bo takie cymbalstwo należy poddawac publicznej krytyce.

  Uczyli mnie w szkole, ze należy poznac bron wroga.

  Polska ma naprawde bardzo duzo problemow; nie mamy własnego przemysłu, własnego wojska, własnej strategii; a przede wszystkim nasza wlasna historia nas niczego nie nauczyla, bo jej nie znamy.
  Dalej wymachujemy szabelka.

  Nie doceniamy Rosji bo nie znamy historii.

  Putin obiecuje udostępnić archiwa II wojny swiatowej.
  Tak sobie wyobrażam, ze wielu Polakow znów zignoruje wage dokumentow historycznych.
  Dlatego mlode pokolenie antypolskich patriotow nie ma zielonego pojecia co zadecydowano i o czym mowionao na Konferencji Jaltanskiej..
  Zaczynamy robic za swiatowych glupkow na posylki.
  Przypomina mi sie pare postaci ze Szwejka.

  I bedzie wstyd:
  Putin: Należy odtajnić archiwa o II wojnie światowej - Sputnik Polska
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2020112013404402-putin-nalezy-odtajnic-archiwa-odnosnie-ii-wojny-swiatowej-sputnik/
 • WPS
  Autor, Luciano Lago, napisał bardzo naiwny tekst nie ukazujący głębokości uzależnień dużej części obecnych elit państwowych Rosji od śwoiatowej oligarchii.
 • Tak - jest to naiwny
  tekst - lub tekst dla naiwnych - Luciano Lago.
  W XX wieku od czasu dokonania się rewolucji bolszewickiej w Rosji - światowe dziecko Złego - prawą, kosmatą łapką posługuje się USA a lewą kosmatą łapką posługuje się Rosją. W ten sposób dokonuje się podporządkowanie sobie ludzkości bez reszty - na Ziemi.
  Wniosek?
  Kto rządzi Rosją czy Putin wystrugany z banana czy V kolumna światowego dziecka diabła? Jest to oczywiście pytanie retoryczne.
 • @Monaco 12:21:45
  https://kresy.pl/publicystyka/hitlerowski-kolaborant-zostanie-blogoslawionym-kontrowersje-wokol-beatyfikacji-metropolity-szeptyckiego/

  https://m.youtube.com/watch?v=caTodjoE2b0
 • APEL z DONIECKA do ROSJAN !
  Apel do Rosjan z Doniecka !

  Apel do Rosjan.

  "Nie powtarzaj błędów Ukrainy!" - młodzież Donbasu zwróciła się do swoich rówieśników z Rosji

  (WIDEO) 
  https://m.youtube.com/watch?v=ppXUUuH6IxU&feature=youtu.be

  W ostatnich tygodniach w Moskwie, Sankt Petersburgu i wielu innych rosyjskich miastach doszło do nielegalnych protestów zwolenników Nawalnego - w świetle tych wydarzeń doniecka młodzież zwróciła się do swoich rówieśników z Rosji.

  Społeczność studencka Donieckiej Republiki Ludowej opublikowała na YouTube przejmujący film ze szczerym apelem do młodzieży Federacji Rosyjskiej.

  „Z przerażeniem oglądamy nagrania akcji i procesji, które mają teraz miejsce w Rosji i chcemy was ostrzec i powiedzieć, czego możecie się spodziewać” Żyjemy w stanie wojny domowej od 7 lat.

  Wojna, której nikt się nie spodziewał, która przyszła do nas nagle. Wojny, której nie można było dostrzec w słowach przywódców tak zwanej rewolucji godności ”.

  „W 2004 roku w Kijowie miała miejsce tak zwana„ Pomarańczowa Rewolucja ”- została nam przedstawiona jako akcja pokojowa, jako wyraz woli obywateli, - Widzieliśmy przedstawicieli krajów zachodnich, którzy przybyli na Majdan i wsparli tłum. Powiedzieli, że zwycięstwo protestujących doprowadzi ich do lepszego życia i uczyni obywatelami wolnej Europy.

  Ale Majdan nie dał tego wszystkiego - kraj podzielił się na Zachód i Wschód: na tych, którzy kupowali bajki o europejskim standardzie życia - i na tych, którzy chcieli zostać w domu, z Rosją ... ”

  A 10 lat później miał miejsce bandycki krwawy zamach stanu, a jawni faszyści przejęli władzę na Ukrainie metodami przestępczymi ...

  A w "nowym kraju" w którym rządzą banderowcy i Amerykanie okazało się, że nie ma miejsca dla tych, którzy myślą inaczej, po rosyjsku ...

  Na kwitnącej niegdyś Ukrainie wybuchła wojna domowa - podpalili Słowiańsk i Odessę, a zbiry mordercy z Kijowa zbombardowali Donieck i Ługańsk ... zamordowali nam tysiące ludzi, w tym dzieci i zniszczyli infrastrukturę, mdomy, szpitale i szkoły.

  „Każdego dnia od siedmiu lat umierają niewinni ludzie” - mówi z bólem w sercu młoda dziewczyna. - Ta wojna pochłonęła życie wielu: dzieci, ich rodziców, osoby starsze. Wielu zostało niepełnosprawnych. A my… nas pozbawiła nas młodości… ”

  Dlatego uczniowie i studenci Donieckiej Republiki Ludowej postanowili zwrócić się do swoich rówieśników z Rosji.

  „Apelujemy do Ciebie - nie daj się oszukać!” - ostrzegają młodzi mieszkańcy Doniecka rosyjskich rówieśników.

  „Może dzisiaj wydaje ci się, że jesteś na skraju czegoś nowego - ale tak nie jest…” Donieccy studenci ostrzegają zwolenników kliki Nawalnego. - Ci ludzie, którzy wzywają cię dziś do wyjścia na ulice, chcą tylko zniszczyć wielki kraj ...

  Nikt cię nie zapamięta, nikt nie ochroni cię w ogniu wojny domowej.

  Nie chcą dla ciebie dobra, nie będą bronić twoich praw i walczyć o twoją wolność - chcą tylko zniszczyć i splądrować wielką Rosję, nie pokonaną przez nikogo.

  Nie pomagaj im. Broń swojej Ojczyzny. Pomyśl o swojej rodzinie, o swojej przyszłości ... ”

  „Proszę, zmień zdanie, zanim będzie za późno…” nalegają studenci z Doniecka.

  Przecież mieszkańcy Donbasu, jak nikt inny, znają koszt takich „rewolucji” ...


  Warto by ten apel dotarł też do młodych ludzi w Polsce i ujrzeli po czyjej stronie jest PISowska banda wspierająca neobanderowców.

  Wstydu nie mają rządzący Polską i hańbą sami siebie bo nie mogą to być Polacy którzy popierają spadkobierców UPA ścierwa.
 • @Monaco 14:50:13
  Jest wiele rzeczy na swiecie, których nie rozumiem.
  Do takich należy nienawisc.
  Latwiej jest nienawidzic, bo to zwalnia od myslenia.

  CANVAS / Otpor - terrorystyczny think-tank, forpoczta globalizmu, posługują sie starą metodą ogłupiania mlodych ludzi.
  A najlatwiej ogłupić mlodziez studencka, która juz sie czuje akademicko silna do pouczania innych.
  Często student 1-go roku medycyny uważa, ze wie tyle co doktor - a nawet wiecej.
  Równocześnie mlodziez przechodzi przedłużony okres przekory. Wiec łatwo wplywac na 'poczucie ważności i dokonania czegoś bardzo ważnego" u młodych ludzi.
  Brak poczucia odpowiedzilnosci i brak doświadczeń zyciowych szalenie sprzyja mlodym ambitnym...idiotom.
  Dlatego niemal wszystkie awantury zaczynaja sie ruchami studenckimi.

  I nie pomaga żadna edukacja, tłumaczenia, prośby czy 'przemowienia do rozumu'.
  Młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy, ze stają sie mordercami przyszłego pokolenia. Mordercami własnego narodu.

  A przeciez informacji jest naprawde wiele.

  Jugoslawia byla pierwszym eksperymentem - testowaniem globalizmu.
  jesli można bylo nakłonić ludzi Europy do mordowania masowego europejskich dzieci, do nienawisci do chrzescijan - a milosci do saudyjskich
  islamistow i do popierania morderców dzieci, handlu dziecięcymi nerkami, bombardowaniem ośrodków cywilnych, miast, zabytkowej architektury, bombardowanie chrzescijanskich kosciolow - a wszystko w imie...praworządności i demokracji - to mozna WSZYSTKO!!!
  I wtedy właśnie młodzież Europy, W Belgradzie, ukręciła sznurek narodom Europy.
  W czesnejsze przymiarki zaczęły sie to od ruchow studenckich w Paryzu w 1968 roku; i to kowbojskie dzieci -kwiaty, ktore mialy wzruszyc społeczeństwa swiata pieśniami i wolnorynkowym seksem.

  Przeciez Soros sie przyznal, ze to on osobiscie finansowal burde na Ukrainie.

  To Amerykanie ostrzegali przed awantura na Ukrainie. Oliver Stone nawet nakrecil film 'Ukraine on Fire.'
  Naukowcy z amerykanskich uniwersytetow ostrzegali i podawali cala histore infiltracji Ukrainy od początku utworzenia Ukrainy.
  Nie pomogło - i nie pomaga.

  Mamy nienawidziec - bo to zwalnia od myślenia.
  A studentom przydają sie pieniądze i slawa cele- brytana cywilizacji i obietnica dobrego stanowiska.. po zmianie rezimu

  Kanadyjskie zródło:
  Stany Zjednoczone poparły „nazizm” na Ukrainie. Cenzura w USA, na Zachodzie i na U
  https://www.globalresearch.ca/censorship-us-west-ukraine/5736662


  Film dokumentalny USA:
  US Coup in Ukraine: Oliver Stone’s Documentary | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2015/01/05/us-coup-in-ukraine-oliver-stones-documentary/
  J/W

  OLIVER STONE - "CIA started UKRAINE CRISIS" - PRODUCING NEW DOCUMENTARY - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=T_qMxdJjKz0

  Ukraina:
  Subject: Кличко и Яценюк продали Украину США за 15 000 000 000 $ - YouTube

  https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421782837&x-yt-cl=84359240&v=P1NVhqqv_ow


  US
  Subject: Ukraine Scandals! USA Raids Ukrainian Gold and EU Sends Nuclear Waste | Futurist

  https://futuristrendcast.wordpress.com/2014/04/19/ukraine-scandals-usa-raids-ukrainian-gold-and-eu-sends-nuclear-waste/

  Akademicy z z Yale uniwersytetu USA:
  Deqi-Arawit

  Holly cow... The Geopolitical game in Ukraine

  (Fragmenty wykladu wykladowcy Deqi Arawita z Yale Uni:)
  Geopolityczna gra na Ukrainie
  Zachodnia interwencja

  Rockefellery i Rothschyldy i ich agencje wywiadu na Ukrainie

  Nastepnymi graczami na ukrainskim polu sa: Rockefellerowie i Rotshschildy. Rotszyldy przybyli na Ukraine natychmiast po tym jak Ukraina oddzielila sie od Zwiazku Sowieckiego. Rotszyldy weszly w 1991-95 roku. Podobnie jak MI6 weszly bez przeszkod.
  Wlasciwie wszystkie zachodnie agencje wywiadowcze mialy wolny wstep i wolna reke na Ukrainie. Dlatego niektorzy eksperci nazywaja Ukraine 'placem zabaw' sluzb wywiadowczych.
  CIA mialo cale pietro biur poswiecone tylko Ukrainie. My dopiero teraz o tym wiemy. Ale ci, ktorzy pracowali w przebraniu na Ukrainie pod koniec lat 90-tych juz wtedy podawali, ze SBU bylo scisle zwiazane z FBI i CIA, ktore to organizacje byly tam bardzo aktywne. Podobnie BND (Niemiecki wywiad) bardzo aktywnie wspolpracowal z Banderowskim podziemiem.
  A MI6 bylo mniej widoczne.

  Nie mam zamiaru na razie nawet wspominac agentow izraelskich. To bedzie pozniej. Chodzi o to, ze wszystkie te organizacje mialy pelna swobode.
  Firtasz wkrotce stal sie glownym partnerem Rotszyldow. Jego partnerem od Rotszyldow byl Robert Shetler- Jones. Mowi sie, ze to on byl glownym inicjatorem wojny o gaz miedzy Rosja a Ukraina. To on, zdaniem ekspertow, wciagnal Rosje i Ukraine w te wojne o gaz. Prosze zauwazyc, ze grupa Rotszylda dziala na Wschodniej Ukrainie. To jest ta czesc Ukrainy, ktora Rotszyldy chca dla siebie, zwlaszcza region Dniepropietrowska, gdzie dziala bank "Rothschild Europe" i Royal Dutch Shell".

  Interesy Rotszyldow i Rosji bardzo mocno sie roznia.
  A te rozne interesy USA czy Anglii to rozmaite grupy biznesowe z tych panstw.

  Nie bezpodstawnie francuski analityk geopolityki, Alexander del Valle opowiada nie o polityce zagranicznej USA ale o politykach USA czy Wielkiej Brytanii. Jest pelno roznych grup i klanow (korporacji). Grupy stojace za Obama maja inne cele i polityke, a neo-koserwatysci - kompletnie inne.
  Rotszyldy zas bardzo szybko wykorzystuja kryzys i chaos, ktore moga byc wykorzystane przez swiatowych graczy w celu wykupienia majatku Ukrainy, czy gdziekolwiek w Azji Centralnej, o ile mozliwe w Rosji. Chodzi o przechwycenie kontroli nad zarzadzaniem bogactwami naturalnymi.. I to jest bardzo wazny aspekt.

  Rockefellery maja troszke skromniejsze ambicje, jak na przyklad, Chevron, ktory jest w imperium Rockefellerow.
  janukowicz im wlasciwie oddal rejon Iwano-frankowska. . Wlasciwie trudno nawet powiedziec, czy Iwano-frankowsk nalezy do Ukrainy czy do korporacji Chevrona. Rockefellery sa bardziej zainteresowane w Zachodniej niz Wschodniej Ukrainie.

  Izraelskie interesy na Ukrainie
  Nastepnym graczem jest Izrael, ktory na Ukrainie jest reprezentowany przez Mosad i praktycznie caly izraelski wywiad wlaczajac Zarzad Komemiyt , co w hebrajskim oznacza "suwerennosc". Ten zarzad Komemiytu to ta sama organizacja, ktora zabila iranskich naukowcow nuklearnych. Oni sa bardzo wydajni, tak jak w ogole Mosad. Aman jest wywiadem wojskowym premiera. Shabak jest sluzba bezpieczenstwa wewnetrznego, Shin Bet, Nativ - one wszystkie dzialaja na Ukrainie.
  Ambasador Izraela na Ukrainie Reuven Din El , byly tajny agent Mosadu w krajach CIS, byl wywalony z Rosji a potem zostal ambasadorem w Kijowie.

  Vlad Lerner z Nativ jest Pierwszym Sekretarzem w ambasadzie izraelskiej. Nalezy podziwiac jak sprawnie dzialaja sluzby wywiadowcze Izraela na Ukrainie.
  Naturalnie, ze Mosad scisle wspolpracuje z CIA i MI6. To jest jeden serpent - wezowy potwor sluzb wywiadowczych , ktore wypelniaja swoje zadanie.
  Wszystkie zas zachodnie agencje wywiadowcze, wlacznie z izraelskimi, bardzo aktywnie dzialaja w systemie edukacji i na wyzszych uczelniach Ukrainy. W tym roku mialem wyklad na forum mlodziezy w Seliger. Mlodzi Ukraincy z Kijowa powiedzieli mi, ze na kazdej wyzszej uczelni w Kijowie jest jeden pokoj przeznaczony tylko dla biura NATO, oddzial NATO. Jesli ktos chce zrobic kariere to musi obowiazkowo zaliczyc kilka oferowanych przez nich programow. Ot co sie dzieje. Anglo-amerykanskie sluzby wywiadowcze nie pozostaja w tyle za Mossadem.
  Co robi wywiad izraelski?
  Pod plaszczykiem szukania studenckich talentow szukaja tylko tych, ktorzy sa zydami lub pochodzenia zydowskiego; wybieraja tylko zdolnych, ktorzy rokuja nadzieje na kariere i wysylaja na studia na Zachod. Ze wszystkich uniwersytetow na ktorych wykladalem: Columbia, Yale, Nowy Jork, najpotezniejszy jest Central European Uniwersytet Sorosa, gdzie tylko zydzi studiuja , co wiecej, musza byc wyjatkowo zdolni i dobrze przygotowani. Na tym kursie, na ktorym wykladalem bylo trzech studentow z Rosji. Nie z Moskwy ale z Archangielska, Iwanowa i Petersburga. Cala trojka byla bardzo dokladnie wyselekcjonowana. Central European University byl jedynym uniwersytetem na ktorym wtedy wykladalem. Mialem do czynienia z raczej z mlodszymi studentami. Standardowe wymagania dzienne w Central European jest 400 stron dziennie, tak jak to za Stalina. Wielu nie wytrzymuje.
  Znam studentke z Rosyjskiego Uniwersytetu Humanistycznego, ktora studiowala przez miesiac i stwierdzila, ze fizycznie nie wytrzymuje tempa i wrocila do domu. Naturalnie, ze wyklady sa prowadzone po angielsku choc
  mile widziani sa roznojezyczni studenci.

  Kontekst w skali globalnej

  Popatrzmy na sytuacje na Ukrainie w kontekscie globalnym, biorac pod uwage role jaka Zachod przygotowal dla Ukrainy:
  Po pierwsze: walka przeciwko Rosji
  Po drugie: zderzenie z Chinami
  po trzecie: rozpetanie wojny na Bliskim Wschodzie.

  Powtarzam: nie wszystkie te grupy z Zachodu koniecznie chca rozpetac wojne na Bliskim Wschodzie: Ale kilka z nich jest bardzo zainteresowanych. Zarowno Arabia Saudyjska jak i Izrael bardzo chca wojny z najprzerozniejszych powodow. Ale te trzy powody sa realizowane na Ukrainie.. Wszystkie trzy maja wspolny cel i mianownik:
  To znaczy globalna geo-polityczna redystrybucja bogactw naturalnych w czasie globalnego kryzysu ekonomicznego.

  Putin tlumaczy Zachodowi:
  "Jesli wasza pomoc krajom 3-go swiata jest prawdziwa i szczera to dlaczego zabijacie i niszczycie agrikulture tych panstw przez subsydiowanie waszych farmerow, zeby mogli swoje produkty sprzedawac w krajach trzeciego swiata?
  Rosja istnieje od ponad 1000 lat i zawsze dazyla do niezaleznej polityki zagranicznej i ma zamiar te niezaleznosc kontynuowac

  McCain nienawidzi Putina do szpiku kosci. Probuje wszystkimi slowami opisac Putina jako afrykanskiego despote. Totez Putin kiedys powiedzial, ze McCain cierpi na uraz powojenny z okresu wojny w Wietnamie.
  McCain za wszelka cene chce wywolac wojne miedzy USA i Rosja

  by Deqi - Arawit

  http://mereja.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=78156#p476777
 • @Tiamat 15:57:51
  Biden i banda Bidena, już odrażające czynią deklaracje przeciwko Rosji. Prowokacyjne pogróžki i szukanie dziury w całym.

  USA łamie wszelkie prawa na świecie, okupując obce kraje, i ingerując w wewnętrzne sprawy innych państw. Mało tego, rabują ropę w Syrii i Iraku. Wszędzie gdzie się wpychają tam trwa wojna, mord i nędza .

  I taki gnom jeden z drugim z Waszyngtonu ma czelność mówić ze Rosja robi coś w brew prawu.

  Najgorzej, że ludzie na świecie albo są debile i przez to że debilami są to nie widzą że USA a konkretnie reżim który tym molochem rządzi jest państwem zbrodnicxym, jak Niemcy hitlerowskie i popierają ten zbójecki kraj zwany przez ludzi uczciwych, szatanami ameryki północnej.
 • @Oracz 14:45:31
  " archiwum
  Fakty są takie, że metropolita Andrzej Szeptycki walczył o interesy ukraińskie, kolaborował z III Rzeszą, reprezentował społeczeństwo masowo uczestniczące w Holokauście i nie chciał powstrzymać ludobójstwa na Kresach Wschodnich. Teraz może zostać wyniesiony na ołtarze. A niewykluczone, że będzie to wstęp do beatyfikacji."

  Więc jak ma być normalnie gdy takie kanalie wynoszone są na ołtarze.
 • @Oracz 14:45:31 i ten fragment.......
  " Bandera błogosławionym?

  W samym Kościele greckokatolickim – w ramach archidiecezji lwowskiej – jest również inicjatywa, by wynieść na ołtarze krewnych Stepana Bandery.Wiadomo, że została uruchomiona procedura dotycząca jego ojca, Andrija. Przymierzano się również do tego, by podobnie postąpić z jego braćmi. Zajmuje się tym specjalny urząd przy arcybiskupie grekokatolickim Lwowa. Postulator zajmujący się tymi sprawami wypowiadał się również w filmie „Niewygodny”, gloryfikującym Szeptyckiego i szkalującym kardynała Wyszyńskiego".

  https://kresy.pl/publicystyka/hitlerowski-kolaborant-zostanie-blogoslawionym-kontrowersje-wokol-beatyfikacji-metropolity-szeptyckiego/
 • @Monaco 17:12:19
  Ja mysle, ze to jest kościół unicki stworzony przez Watykan, założony żeby rozwalic rosyjski kościół prawosławny.
  Bylam raz w takim kościele unickim , właśnie ze Lwowa na święceniu wody.
  W życiu więcej nie dam sie nabrać. To tak, jakbym Cejrowskiego słuchała z ambony.
  To byl pomysł popierany przez Trumpa ( za 25 milionow dolarow), żeby powstał prawosławny kościół ukraiński i Trump zapłacił te pieniądze dziadkowi - patriarchowi w Istanbule, żeby podpisał zgode.
  Myślę, ze to był jeden z najdroższych autografów podpisanych przez sklerotyka.
  I jeden z tych drańskich pomysłów rozwalania religii dla celów imperializmu..

  A tak swoją drogą , to jakiej narodowosci był Bandera?
  Przeciez nie mial nawet ukropskiego paszportu bo Ukraina jako państwo nie istniała.
  Nie ma przeciez 'karpackich', donbaskich czy wołyńskich paszportow.
 • @Tiamat 06:33:39
  " Nie ma przeciez 'karpackich', donbaskich czy wołyńskich paszportow."

  Jeżeli pisze Pani w czasie teraźniejszym to paszporty obecnie w Donbasie şą , w DONIECKIEJ i ŁUGAŃSKIEJ REPUBLICE LUDOWEJ obywatele otrzynali paszporty tychże republik.

  A gdy chodzi i czas przeszły, to na tych terenach były oficjalnie polskie i radzieckie. Innych nie było.
 • @Tiamat 06:33:39
  A zwyrodnialec bandera ?

  Miał zapewne polski paszport o ile w ogóle jakiś paszport miał to w czasie 2 WŚ miał

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/91/Ahnenpass.jpg/260px-Ahnenpass.jpg
 • @Tiamat 06:33:39
  "Ja mysle, ze to jest kościół unicki stworzony przez Watykan, założony żeby rozwalic rosyjski kościół prawosławny."

  Raczej chodziło o przejęcie kontroli niż o rozwalenie. Unia została stworzona niedługo przed zajęciem Moskwy. Celem było objęcie Unią całej ruskiej cerkwi.
 • @Monaco 09:29:56
  Bandera mial polski paszport. Byl obywatelem Polski
 • @Pedant 09:34:26
  Nie da sie objąć Unia całej ruskiej cerkwi.
  Zwłaszcza, ze Ukraina nie należy do Unii i na razie sie na to nie zanosi.
  Serbia tez nie należy do Unii, a w Grecji zrobili z kościoła bajzel.

  Natomiast na Ukrainie zaczęli niszczyć rosyjskie cerkwie i atakowali rosyjskich popów.
  Unicki kościół ukraiński założyli Jezuici - jest to niby kościół prawosławny,
  który uznaje jednak papieża.

  I nie mialo to nic wspólnego z Unią - bo o Unii jeszcze nikt nie słyszał, gdy Ukraińcy modlili sie o pomór dla wszystkich rosyjskich dzieci i ich rosyjskich rodziców.

  Kościół Unicki nie mial właściwie wszystkich uprawnień autokefalicznego kosciola Prawosławnego. Teraz ma. Za 25 milionów dolarów.

  Rosyjski kościół nigdy nie zgodziłby sie na beatyfikowanie zbrodniarza, dzieciobójce i naziste.
 • @Tiamat 14:12:46
  "Nie da sie objąć Unia całej ruskiej cerkwi.
  Zwłaszcza, ze Ukraina nie należy do Unii i na razie sie na to nie zanosi."

  Teraz nie, ale w pierwszej połowie XVII wieku (1596-1648) wydawało się to przyszłemu Watykanowi realne.

  "Serbia tez nie należy do Unii, a w Grecji zrobili z kościoła bajzel."

  Serbów nawrócić na katolicyzm próbowali Chorwaci, w czasie drugiej wojny światowej. Cerkiew grecka ma się raczej dobrze (ma Pani na myśli czwartą wyprawę krzyżową w XIII wieku?).
 • @Pedant 14:33:14
  Chorwaci (Ustasze - to samo co banderowcy) nie probowali nawrócić Serbów. Chorwaci morduja Serbów. Prosze sobie poczytac o Jasenovac.

  Ja mam troche kłopot z tym 'nawracaniem chrzescijan na chrześcijaństwo'.
  Zwłaszcza, ze żaden papież nie podpisał schizmy. Wiec oficjalnie podziału nie ma.
  To ja rozumiem, ze rosyjski kościół prawosławny ma takie samo prawo co kościół katolicki.

  O greckim kosciele, który należy do rosyjskiej cerkwi nasłuchałam sie dosc ostatnio od Grekow, którzy uważają, ze Kościół ich zdradzil a administracja koscielna za bardzo sie zaprzyjaźniła z polityka Zachodu.

  Walka Zachodniego Kościoła z Kościołem Wschodnim trwa od dawna.
  Rozumiem, ze Watykan bardzo sie stara o 'poszerzenie strefy wplywow'.

  Mnie sie jednak bardzo bedzie rozchodzić o zbombardowanie mostu w Mostarze.
  Ten stary most był symbolem współistnienia religii, w tym wypadku chrzescijan i muzułmanów.
  Chorwaci nie mieli prawa go zburzyć.

  Tak jak 'chrześcijańskie' kraje NATO nie mialy prawa zbombardowac kościołów i cerkwi w Kosowie, tylko po to, zeby udowodnic swiatu, ze tam nigdy nie mieszkali chrześcijanie.

  NATO celowo bombardowalo cerkwie i koscioly w Jugoslawii
  http://www.kosovo.net/map3.jpg
 • @Tiamat 15:32:44
  "Chorwaci (Ustasze - to samo co banderowcy) nie probowali nawrócić Serbów. Chorwaci morduja Serbów. Prosze sobie poczytac o Jasenovac."

  Wiem. To był mój sarkazm, chociaż Serb jak się wyrzekł swojej wiary, często mógł uratować życie. Bo wyznanie jest główną rzeczą dzielącą Chorwatów i Serbów.

  "O greckim kosciele, który należy do rosyjskiej cerkwi nasłuchałam sie dosc ostatnio od Grekow, którzy uważają, ze Kościół ich zdradzil a administracja koscielna za bardzo sie zaprzyjaźniła z polityka Zachodu."

  Grecy są okropnie rozpolitykowani, kłócą się i na dwóch Greków przypadają trzy poglądy. Radzę słuchać ich ze szczyptą soli. Macierewiczów mają tysiące.
 • @Pedant 16:03:18
  Religie, religie, od wieków były i ciągle są powodem do nienawiści i konfliktów zbrojnych. A przecież istnieje przykazanie NIE ZABIJAJ
  i dobra rada, MIŁUJ BLIŹNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO.

  A poza tym, ludzie którzy mordują, gwałcą , rabują, wojny wywołują nie są żadnymi faktycznymi chrześcijanami tylko fałszywe gnidy podające się za wyznawców wiary w Jezusa Chrystusa.

  A jeżeli te haniebne czyny czynią to krzyżują Jezusa Chrystusa za każdym razem na nowo.

  Co z tego że niemieccy żołądaki mieli na klamrach swych pasów wypisane ^ GOTT MIT UNS ^ jak ich bogiem był sam diabeł, szatan czy jakiś inny czort !!!
 • @Monaco 20:07:19
  To właśnie uwidacznia, że chorwaci i ukraińcy z pod znaku wideł nie byli nigdy faktycznymi chrześcijanami z podłym wyznawcami samego szatana. Ludobójstwo to dzieło psychopatycznych diabłów na tej ZIEMI.
 • @Pedant 16:03:18
  Akurat tak sie składa, ze znam Bałkany.
  Znać, to jeszcze nie znaczy wszystko wiedzieć, ale:
  Z cała pewnością Jugosławia byla państwem świeckim. I ogólnie sie mówiło, ze 'crkva je samo za stare żene' - kościół jest tylko dla starych kobiet.
  Ale i w Chorwacji kościoły stały puste. Byłam w Zadarze, podobno w bardzo znanej katolickiej katedrze.
  Oprócz kustosza, nie bylo żywego ducha.
  Właściwie tylko w Sarajewie widac było religie wyznawców islamu i słychać bylo muezinow nawołujących do modlitwy.

  Zreszta Tito byl Chorwatem, i do tego świeckim.
  A jednak..
  Awantura w Jugosławii przyszla z zewnątrz. Najpierw były prowokacje : ktos zniszczyl samochód z belgradzką rejestracja w Zagrzebiu, ktoś napadł na serbska knajpe itd.
  W Belgradzie protestowały (pokojowo?) bandy Otporu (CANVAS) naśmiewające sie z rządów Miloszewicza- taka polityka: ulica i zagranica.

  Największe awantury zaczęły sie w Kosowie. To nawet nie sziptary (Albańczycy urodzeni w Jugoslawii) - to przybysze z Albanii, wychowankowie Sorosa tzw. djagmares, ulubieńcy polskiej publiczności: Kradli auta zagraniczne, napadali na osiedla mieszkaniowe, terroryzowali ludność nie tylko Kosowa; handlowali kradzionymi autami i podpalali auta.

  Ci sami djagmares, wykonawcy krwawej albańskiej wendetty, terroryzowali katolicka ludność Albanii w Szkodra. Ludzie (mężczyźni) po kilka lat nie yychodzili z domu w strachu przed Leke Kanun (stare prawo wendetty- użytego przez bandy Sorosa do terroryzowania mieszkańców).

  USA obiecało Albańczykom wolność od komunizmu i Soros wprowadzil im piramidy finansowe; Albańczycy stracili wszystkie swoje oszczędności; masowo popelniali samobójstwo.
  A djagmares przeniesli sie do Jugoslawii przez Ohrid i Dajcz do przygotowania wojny w Jugosławii.

  Polska zas 'wyzwolona od komunizmu' popierała terroryzowanie, głównie katolikow w Albanii.
  Polski rząd dalej popiera bandyckie rządy islamskich KLA w Kosowie.
  Juz nizej sie zejść nie da.
  Polskie wojsko i policja dalej okupuje Kosowo broniac bandziorow przed ...Serbami.

  A wracajac do Jugoslawii.
  W Jugoslawii 75 małżeństw było religijnie i etnicznie pomieszanych. Wydawac by sie mogło, ze nie da sie wywołać konfliktu etnicznego..
  A jednak.

  Arabia Saudyjska i Turcja naslały bojowników religijnych , którzy poprzebierani za Serbów wyrzucali Bosniakow z ich własnych domów (robili dokładnie to samo, co w 1943- 44 robili banderowcy we Lwowie.)

  Krzyczeli Bosniacy na cały swiat, ze te 'serbskie' bandziory nawet po serbsku nie mówią i tylko krzyczą; 'ajde na pole!'
  Nic nie pomogło.

  Serbom należało odebrać Kosowo, żeby przeprowadzić rurociąg naftowy, ktory do tej pory jest bardzo popularnym projektem w demokratycznej Polsce. Chodzi o to, zeby Europe 'uniezaleznic' od ropy i gazu rosyjskiego, a kraść rope z Baku i poprzez Bałkany przeprowadzic do Triestu. (slynny AMBO Project produkcji USA i Dicka Chenneya)

  A skoro projekt sie nie udal i należało prace wstrzymać, bo Belgrad nie zgodzil sie na oddanie Jugoslawii pod kontrole USA (Rambouillet Agreement) - to nalezalo z Miloszewicza zrobic Serba!!! (Miloszewicz byl Czarnogorcem) a z Serbow - bandytów a z morderców, biednych islamistow w Srebrenicy.

  W Srebrenicy- jak sama nazwa wskazuje, bylo tylu muzulmanow co w Pacanowie - ale demokratyczna Europa zawyla ze zgrozy - na komende z USA.
  Polska poparła nie tylko bandziorów islamskich z Czeczeni, którzy masowo mordowali Rosjan na ROSYJSKIM terytorium. I to tez z powodu ropy.

  Pamietam, ze takie ostatnie polskie łobuzy mi tłumaczyli, ze to Rosjanie napadli na niezalezne państwo czeczeńskie. Przy okazji mnie zwyzywali od 'sierotek post sowieckich.

  Rola Polakow w awanturze jugoslawianskiej jest właściwie nie do wytłumaczenia.
  Polacy mogą sie wypierac ale sa zdjęcia z Kosowa i dokumenty z ...pacyfikowania serbskich wsi przez polskich zolnierzy, sa nie podważalne..Kiedys z duma pokazywane w sieci.

  Co nam Serbowie zrobili?
  Czy bylismy w konflikcie z Serbami?
  Mielismy znakomita wymiane naukowo - techniczna, mielismy znakomite wczasy w Dalmacji, zagarnietej obecnie przez Chorwacje; mieliśmy bardzo przyjazne stosunki z wszystkimi republikami Jugosławii.

  Kiedyś tłumaczył mi taki jeden Czech: 'Polacy to wredny naród. napadaja na swoich'.
  A z Polaka to taki Slowianin jak z futeralu instrument.
  Czesi i Węgrzy odmowili udziału w napadzie na Jugosławię.

  Teraz wybieramy sie na Moskwe.
  A kiedyś juz 'sprawdzaliśmy' podboj Kijowa.

  Mnie sie wydaje, ze to nie jest konflikt tylko miedzy tylko Chorwacja i Serbia; Watykanem i Bizancjum..

  To caly Zachód, posługując sie wszystkimi możliwymi metodami - w tym religia- próbuje podbic Azje i jej bogactwa naturalne.
  Kleptokracja - to grzybica naszej planety.

  Pamietam w sztuce Abramowa pt. Derby w pałacu" - mielismy znakomita literature w PRL- pewien hrabia odezwał sie w te slowa do swojego lokaja:

  "Janie, Azja nadchodzi".
  Autor nas w ten sposób chciał ostrzec, ze to nie my bedziemy zdobywac Azję .
 • @Tiamat 03:45:10
  //Rola Polakow w awanturze jugoslawianskiej jest właściwie nie do wytłumaczenia. //

  Przeciwnie.Nie ma w niej niczego niezrozumiałego.Powodem jest "murzyńskość" jako narodowa cecha.I fakt ten jest już prawdziwie nie do wyjaśnienia."Murzyńskość" jak sama nazwa wskazuje dotyczy społeczności będących na wstępnych fazach rozwoju socjum, kiedy to jeszcze nie wykształciło się poczucie więzi i solidarności ze wszystkimi członkami grupy,lojalność itp,.Jak wiadomo najbardziej haniebną rolę w procederze handlu niewolnikami odegrali właśnie Afrykanie dla których pochwała Białego była wartością samą w sobie,zaś więzi ze "swoimi" nie występowały.Nigdzie indziej nie odnotowywano takiego zjawiska choć jak wiadomo kolonizacja tyczyła kilku innych kontynentów.
  A o ile "murzyńskość" niegdysiejszych Afrykanów można wyjaśnić kontynentalną specyfiką to "murzyńskości" Polaków,narodu z przeszło tysiącletnią historią państwowości oraz przynależności do europejskiej kultury,nie sposób łatwo pojąć.Myślę że Polacy przeczuwają swoją "oryginalność" i dla zakrycia przykrej prawdy o tym że więzi między nimi są (i zawsze były) słabo rozwinięte określamy się "indywidualistami".A jak jeszcze bliżej przyjrzeć się ze polskim stereotypom na temat naszych sąsiadów to okaże się w jak podłym i nikczemnym otoczeniu przyszło nam tkwić.
  Pamiętam kilka lat temu (chyba w 2017) przemówienie Trampa w Warszawie,które mnie uraziło zaś większość,zwłaszcza media, zachwyciło.Trump mówił do Polaków w sposób w jaki mówi się do prymitywnych plemion.Protekcjonalność z jaką się do nas zwracał ,prymitywne pochlebstwa,tanie komplementy, były po prostu oburzająca.Ale naiwnością byłoby sądzić że to był efekt jakiegoś kancelaryjnego niedopatrzenia.Oni nas tak widzą bo właśnie tak a nie inaczej wyglądamy jeśli przyglądać nam się z zewnątrz.
 • @ikulalibal 06:59:07
  A ja Wielce Szanownemu Panu wyjaśnię skąd ta polska murzyńskość.

  Zrozumiałem to raptem kilka tygodni temu. A gdy zrozumiałem, to poczułem się, jakby mnie kto z tyłu głowy kafarem w łeb walnął.

  Opiekuję się pewną wiekową, mocno mi spowinowaconą, osobą pochodzenia kresowego. Nie napiszę, czy to kobieta, czy mężczyzna.
  W każdym razie osoba ta "nie cierpi mnie" jak psa.
  Mimo tego, że nie ma nikogo bliższego, kto by się nią (tą osobą) bardziej troskliwie i skutecznie opiekował. Wyrwałem tę osobę ze szponów konowałów, którzy tak tę osobę leczyli, że mało nie zabili w cierpieniu, przy okazji - "leczenia" - wyrywając wszystkie oszczędności.

  I ta osoba, z Kresów (tak ukochanych przez polskich "patriotów") jest wprost przepełniona tą "murzyńskością", o której Szanowny Pan raczył napisać.

  Na czym polega ta "murzyńskość", z którą mam styczność na codzień?

  Prostymi słowami na tym, że obcemu, bez znaczenia, czy swój w sensie krajan, czy obcy, w pas się kłania. Buty liże. I przy tym wszystkim żadnej godności nie ma - a głównym motorem tego zachowania jest wrośnięte jak rak poczucie niższości, akceptacja bycia rabem, czernią.

  Gdy tę moją osobę pytam: "co zjesz na śniadanie? Jajecznicę? A może owsiankę na mleku, odpowiedź jest jedna:
  - Ja tam nie wiem. Co dasz, to zjem.
  - No ale jak to, nie wiesz, na co masz ochotę? Mogę zrobić to albo to, albo jeszcze co innego. Wybierz, powiedz, na co masz smaka.
  - Ja nie wiem, co dasz to zjem.

  -----
  Jaśnie Pan zjechał do wsi. Kłaniajta się w pas, chłopy, baby! Dzieciski, poszły do lasu, śmierdziuchy!
  - Jaśnie panie, a witamy witamy, i kłaniamy się nisko.
  - Witajcie dobrzy ludzie. A trzeba wam czego. Może koni, może wspomóc jako?
  - A gdzieżby tam jaśnie panocku. My proste, my nie wiemy, my co dacie, to weźmiem. Nam nie wybierać nie przebierać, jaśnie miłości. Kłaniamy się nisko dobrodziejowi.
  ------
  To jest to właśnie kłanianie się w pas. Człowiek z psychiką niewolnika nie ma w neuronach, w pamięci genetycznej, czegoś takiego, że ktoś takiego o coś grzecznie pyta, i POZWALA WYBIERAĆ, mieć własne zdanie.

  Natomiast ta sama osoba w stosunku do swojego, najbliższego, zachowuje się jak trucizna. Bo starsza, bo z tej samej chałupy, i gnoi swojego, choć nikogo lepszego nie ma, jak ostatniego najgorszego krzywdziciela.

  To się wzięło w polskiej mentalności z tych przeklętych Kresów, z tych Dzikich Pól, gdzie nie rodzą się ludzie, ino przeklęte istoty ludzkopodbne.
  Raby, czerń, gdzie żyd, pan, ksiądz, pop jeździli od wieków po tych nieszczęsnych istotach jak po przeklętej zarazie.
  I tak im zostało, i jeszcze, co najgorsze stało się cechą narodową Polaków. Bo przecież pisał już o tym i Prus, i Jan Słomka, i wyziera ta "murzyńskość" kresowa jak słoma z łapcia...

  Może to chaotyczne, co napisałem, ale mam nadzieję, że chwyta Pan, co mam na myśli.
 • @ikulalibal 06:59:07
  "."Murzyńskość" jak sama nazwa wskazuje dotyczy społeczności będących na wstępnych fazach rozwoju socjum, kiedy to jeszcze nie wykształciło się poczucie więzi i solidarności ze wszystkimi członkami grupy,lojalność itp,.Jak wiadomo najbardziej haniebną rolę w procederze handlu niewolnikami odegrali właśnie Afrykanie dla których pochwała Białego była wartością samą w sobie,zaś więzi ze "swoimi" nie występowały."

  Kolaboranci są w każdej grupie etnicznej i rasowej.

  Ale Murzyni amerykańscy wcale nie są tacy w swojej masie. Nigdy nie pogodzili się z niewolnictwem i są raczej anty-systemowi i krytyczni. Wykazują się większą solidarnością niż Polonia.

  Wytworzyli też własną podkulturę, szczególnie w muzyce, która wywarła wielki wpływ nie tylko na Amerykę ale na cały świat. Częstym motywem w tej muzyce od religijnej do popularnej jest dążenie do wolności i szacunek do człowieka.

  Dla przeciętnego Amerykanina posługiwanie się określeniem "murzyńskość" (Negritude) jest niezrozumiałe. Dla wykształconego oznacza bunt przeciwko rasizmowi i kolonializmowi oraz kultywowanie swojej identyczności. Najbliższą analogią w naszym języku jest słowo "polskość".
 • @ikulalibal 06:59:07
  "Trump mówił do Polaków w sposób w jaki mówi się do prymitywnych plemion.Protekcjonalność z jaką się do nas zwracał ,prymitywne pochlebstwa,tanie komplementy, były po prostu oburzająca.Ale naiwnością byłoby sądzić że to był efekt jakiegoś kancelaryjnego niedopatrzenia."

  Trump mówił to co mu podsunęli eksperci z wydziału od Europy Wschodniej , to co Polacy chcieli usłyszeć. No i usłyszeli i się ucieszyli. Czechom by powiedział inne rzeczy.

  Co nie znaczy, że potrafi pokazać te dwa egzotyczne kraje na mapie świata. Nothing personal, it's just business.
 • @Pedant 11:57:19
  //Ale Murzyni amerykańscy wcale nie są tacy w swojej masie.//

  Toteż nie o amerykańskich murzynach przełomu XX i XXI wieku,mowa.
  Pojęcie murzyńskości zrodziło sie na podstawie obserwacji zachował Afrykańczyków przełomu XVIII i XIX wieku.

  //
  Kolaboranci są w każdej grupie etnicznej i rasowej. //

  Ale "afrykańskich doświadczeń" nie dało się powtórzyć ani w Ameryce Południowej ani w Australii ani nigdzie indziej.Indianie czy australijscy aborygeni nie byli znów tacy skłonni do takich form kolaboracji jaką reprezentowali "murzyni".
 • @ikulalibal 12:31:00
  "Pojęcie murzyńskości zrodziło sie na podstawie obserwacji zachował Afrykańczyków przełomu XVIII i XIX wieku."

  Doprawdy? Proszę o źródła.

  "Indianie czy australijscy aborygeni nie byli znów tacy skłonni do takich form kolaboracji jaką reprezentowali "murzyni".

  Indianie i aborygeni nie nadawali się bo marli jak muchy. Murzyni byli odporniejsi i silniejsi. Ale nie kolaborowali, ci co się opierali byli torturowani albo mordowani. Mam nadzieję, że się nie dowiedzą o polskich fantazjach na ich temat, tego by nie przebaczyli.
 • @Kmieć 09:57:54
  Tak dokładnie jest. Ale to nie tylko ewenement Kresów.
  W Polsce w Małopolsce ludność wiejska miała po wojnie te same geny niewolnika.
  Ale za Polski Ludowej pokolenia już urodzone po wojnie nie okazują takiego poddaństwa i pokory.

  W Polsce przed 1939 r, niestety biedota na wsiach była parobkami, nędzarzami i w całkowitej zależności od obszarników i ludzi w administracji państwowej, ta zależność była przeogromna, niewolnicza, a pan choć śmierdzący cham był całowany po łapach, i z uniżeniem bidota kłaniała się przed każdym z tych pasożytów.
  Duchowieństwo było traktowane przez biedną ludność jak nad ludzie.
 • @Pedant 11:57:19
  Ja tak sobie wyobrażam, ze rozmawiamy o Afryce i kolorowych paciorkach i koralikach i szklanych koralikach, ktore murzyni wymieniali za zloto i diametny w bogatej afrykanskiej ziemi.
  I jeszcze byli bardzo wdzieczni z te swiecidelka i ciagle sie klaniali do ziemi: Bwana Kubwa.

  Jest szczytem bezczelności nazywac obywateli USA , African-American bo murzyni mieszkaja w USA juz od 400 lat i z Afryka nie maja nic wspólnego.
  Rownie dobrze można nazywac oywateli USA : Russian -Alaskan, Mexican -Kalifornian, French Haitians, or Hawaian -American.
 • @Tiamat 17:32:13
  "I jeszcze byli bardzo wdzieczni z te swiecidelka i ciagle sie klaniali do ziemi: Bwana Kubwa."

  Kolonialne bajki w stylu Kiplinga. Radzę powiedzieć to prosto w twarz Murzynom w ich dzielnicy, i zobaczymy kto się komu będzie kłaniał ;)
 • @Pedant 18:10:41
  Mysle, ze znam niektore dzielnice murzyńskie.
  Ale to nie Afryka.

  Amerykańskie murzyny mają amerykańskie maniery , bo tego ich nauczyli jankesy i 400 lat kowbojskiej edukacji koniokradow.
  Nie należy mylić szerokości geograficznej.
  R. Kipling nigdy tego nie robił.

  A na ten przyklad Instytut Pasteura w CAR (Central Africa Republic) produkuje dużo lepsze lekarstwa niz wszystkie szczepionki i lekarstwa Monsanto z USA.

  Kraje afrykańskie bardzo sie rozwinęły.
  Kowboje pozostają 200 lat za Czarną Afryka.
 • @Pedant 18:10:41
  A to dzielnice biało -murzyńskie w USA - czyli globalizacja.... nędzy
  Jak sie komuś marzy Ameryka.

  To nie tylko Los Angeles. To jeszcze Chicago, Detroit , Nowy Jork, Floryda... i kilkanascie wielkich miast w USA

  LOS ANGELES (USA) - Miasto bezdomnych... #13 - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=P1EsxzIDm5g

  LOS ANGELES (USA) - Venice Beach - BEZDOMNI , SMRÓD I PLAŻA #11 - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=HY9iZlmf2HM

  #3 Los Angeles - Miasto Bezdomnych? (napisy PL) - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=JGqs8brSLhM

  Winter storms bring concerns for the homeless people in Chicago | CGTN America
  https://america.cgtn.com/2021/02/08/winter-storms-bring-concerns-for-the-homeless-people-in-chicago

  The Collapse of American Cities Has Started. And Yours Is Next - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=Pd2p3oFj-Tc

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej