Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Nawalny się obnażył , Rosja vs Zachód.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Telegram „Interpretator” opowiadają, dlaczego myślący ludzie zaczynają odwracać się od "głównej postaci" rosyjskiej opozycji sterowanego przez zachodnie służby specjalne trolla blogera Nawalnego.

 

 Nawalny się obnaża. 

W Telegram „Interpretator” opowiadają, dlaczego myślący ludzie zaczynają odwracać się od głównej postaci "rosyjskiej opozycji" a właściwie sterowanego przez zachodnie służby specjalne płatnego srebrnikami trolla blogera.

  Obecny trwający proces o zniesławienie weterana Artemenko przez Nawalnego jeszcze się nie zakończył, ale wstępne wyniki są już widoczne. Najważniejszym z nich jest ujawnienie osobowości Nawalnego. Do tego czasu starał się nie brać udziału w debatach, nie udzielał wywiadów dziennikarzom, a jak coś mówił to nie sam od siebie, zawsze czytał przemówienia na YouTube przez teleprompter-(*) (pisane nie przez niego, ale przez autorów przemówień). Nie wiedzieliśmy nic o jego poziomie inteligencji o jego codziennym życiu. Przed nami był tylko projekt medialny przez kogoś zaprojektowany. Ale teraz stał się sobą i krótko mówiąc, widzimy cynicznego, złośliwego trolla. Który nie jest obciążony moralnością i intelektem. To jest taki „użytkownik myślący memami".

Było oczywiste, jak zszokowana była grupa jego sympatyków jego chaotycznymi obecnymi przemówieniami i jego obecnym chamskim prymitywnym zachowaniem.

Prawdopodobnie jeszcze kilka takich spotkań, a ta grupa przestanie go popierać i milczeć. Bo cynizm przekroczył już wszelkie normy moralne .

 Zaharowa powiedziała, kto stoi za działaniami Nawalnego.

 Za działaniami Aleksieja Nawalnego w Federacji Rosyjskiej stoją potężne zagraniczne siły i finanse. O tym oświadczyła w rozmowie z TASS oficjalna przedstawicielka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

  „Jeśli kiedyś powiedziano nam wszystkim, że jest to historia wyłącznie wewnętrzna i nie stoją za nią żadne obce siły, to dziś doskonale widzimy, że tak nie jest, że to tylko kolejne kłamstwo.

  "A siły, by tak rzec, są potężne, a finanse są ogromne, o czym świadczy rozpowszechnione niedawno nagranie wideo: o tym, jak jeden z członków tych komórek, powiązany z Nawalnym, spotkał się z brytyjczykiem. dyplomatą - a w rzeczywistości jest to pracownik, agent brytyjskich służb specjalnych - i rozmawiali o finansowaniu ich działalności na terytorium Federacji Rosyjskiej" - powiedziała.

 Jednocześnie, chodziło o ogromne sumy, które zgodnie z planem, używając Nawalnego trzeba przeznaczyć na budowanie antyrosyjskich struktur w Rosji.

 „Co więcej, najbardziej zaskakujące, obrzydliwe z punktu widzenia zachodniej dywersji i mentalności jest to, że mówili o bezpośredniej agresji na rosyjskie banki. Tak by rozpowszechniać zniesławiające materiały przeciwko rosyjskim bankom. Według nich, taka działalność powinna być korzystna dla banków w brytyjskim systemie finansowym. Omówiono także przeznaczenie odpowiednich kwot na ten cel ”- powiedziała rzeczniczka MSZ i zaznaczyła, że ​​teraz wszystko to zostało ujawnione dzięki obnażeniu działalności ze strony amerykańskich gigantów internetowych i platform internetowych. oraz działań wszystkich struktur, które są związane z Nawalnym, ... obejrzyj materiał Deutsche Welle na ten temat ”.

 Zdaniem rzeczniczki MSZ Zaharowej, "zaangażowanie amerykańskich platform internetowych i monopoli internetowych we wspieranie nielegalnej działalności na terytorium Federacji Rosyjskiej jest kolosalne. Przypomniała, że ​​„po prostu dzisiaj otrzymaliśmy dowody, cały świat otrzymał dowody na to, jak z zewnątrz ingerują w nasze wewnętrzne sprawy na wiele sposobów”- powiedziała.

  Zachód i polityka ingerencji w wewnętrzne sprawy Rosji. 

 Zacharowa zaznaczyła: że ​​często jest pytana, dlaczego, komentując sytuację wokół Nawalnego, wciąż mówi o jego wspólnym działaniu z Zachodem przeciwko Rosji. 

  „Więc właściwie to nie ja zaczynam. Rozpoczynają to jego wspólnicy, ludzie, których łączy więź z Nawalnym. W końcu to jest ich koncepcja polegania na kolektywnym Zachodzie, na międzynarodowym poparciu dla ich antyrosyjskich działań. To jest rodzaj autowyświetlenia całej tej struktury, jaka ma miejsce dzisiaj ”- wyjaśniła. 

 Zaharowa zwróciła też uwagę na absolutnie samooskarżające oświadczenie Nawalnego o korzystaniu ze wsparcia z zagranicy.

 „Wystarczy być realistą, spojrzeć prawdzie nie tylko w twarz, ale także spojrzeć w oczy i zrozumieć, co się za tym kryje. To wszystko jest wykorzystywane jako instrument presji Zachodu i wpływu na nasz kraj - długoterminowy, wieloformatowy, multidyscyplinarny. Nie tracą nadziei na politykę powstrzymywania nas - podkreśliła rzeczniczka MSZ Zacharowa. Rosja nie jest jedynym odbiorcą takiej polityki Zachodu. Wśród nich są także Chiny i jest wiele innych krajów.

 „Kiedy kolektywny Zachód, przywódcy tego ruchu, widzą, że nie mają już żadnego wpływu na suwerenną politykę Rosji po przez narzucanego nam czy innym ich własnego prawa - a tym samym to właśnie Zachód swoimi wrogimi działaniami gwałci prawo międzynarodowe i stosunki wolnego rynku, wolnej konkurencji - Zachód  by wymusić ustepstwa (z Rosja nie ma żadnych szans by szantażem i sankcjami co kolwiek uzyskał, jest wręcz przeciwnie bo Rosja stosuje adekwatny reposting) to nasila się natychmiast stosowana polityka powstrzymywania po przez zachodnie prowokacje, oszczerstwa, ingerencje jak np próby wywołania protestów i demonstracji, dodała. .

 "Co więcej, ta polityka Zachodu opiera się na kłamstwach, oszczerstwach i sankcjach.

  Bo bez względu na to, co robimy, bez względu na to, jak się zachowujemy, ta polityka dominuje w umysłach krajów zachodnich” - podsumowała. 

Jednak przekroczenie czerwonej linii ze strony Zachodu może skończyć się zerwaniem stosunków Rosji z Zachodem tak jak ostrzegał minister SZ Ławrow. 

 A to w konsekwencji będzie miało diametralny wpływ między innym na zmianę kierunku na Wschód w kwestii polityki zagranicznej Rosji.

 Wymienię tu tylko kilka ważnych aspektów. 

  Rosja może uznać Doniecką i Lugańską Republikę. 

  Znana rosyjska postać publiczna, politolog Siergiej Markow - o twardej reakcji Rosji na Unię Europejską

Rosja nadal umacnia swoją pozycję w stosunku do Unii Europejskiej.

Siergiej Ławrow powiedział, że Rosja jest gotowa na całkowite zerwanie stosunków z Unią Europejską, jeśli Unia Europejska nałoży nowe sankcje na Rosję

Jednocześnie bardzo ostro wypowiedział się przedstawiciel Rosji w ONZ Nebenzya na spotkaniu z okazji 6 rocznicy podpisania porozumień mińskich. Nebenzya bezpośrednio zarzucił Francji i Niemcom, że nie odgrywają roli neutralnych mediatorów, ale są stroną konfliktu, ponieważ w pełni popierają wszystkie zbrodnie reżimu kijowskiego i wszelkie naruszenia porozumień mińskich przez Kijów.

Do takiego ataku dyplomatycznego Rosji na Unię Europejską dochodzi w dniach, kiedy toczy się dyskusja o tym, jaką decyzję UE podejmie przeciwko Rosji 22 lutego. UE planowała nałożyć dość surowe sankcje i związać je z Nawalnym oraz z osobistymi oskarżeniami Putina o zorganizowanie zatrucia Nawalnego. Ale kiedy Rosja zajęła twarde stanowisko, UE, Paryż, Berlin, Bruksela zaczęły się wahać - jeśli Rosja jest tak gotowa na konflikt, to może nie iść w konflikt ?

Zerwanie stosunków z Europą, jeśli nastąpi z powodu nałożenia przez UE ostrych sankcji, może radykalnie zmienić sytuację. 

  1. Rosja może uznać DRL i ŁRL oraz przyspieszyć ich integrację z Rosją. 

  2. Rosja może nałożyć na UE ostre sankcje gospodarcze.

  3. Rosja może przestać brać pod uwagę interesy Europy w Syrii i Libii.

  4. Rosja może nałożyć restrykcyjne ograniczenia na pracę rosyjskojęzycznych mediów wspieranych przez UE, lub je całkowicie zakazać.

  5. Rosja może ograniczyć lub zakazać działalność organizacji pozarządowych, za pomocą których UE próbuje wpływać na rosyjską opinię publiczną.

  6. Rosja może zaostrzyć swoje stanowisko wobec rusofobicznego reżimu na Ukrainie i rozpocząć prace nad jego likwidacją i zastąpieniem przez prorosyjski rząd. 

  7. Rosja może przenieść swoje projekty gospodarcze z UE do innych krajów, głównie wschodnich.

  8. Rosja może znacznie zwiększyć swoje zasoby wojskowe w obwodzie kaliningradzkim i innych regionach bliskich UE.

  9. Rosja może zacząć reagować znacznie ostrzej na rusofobiczną politykę takich krajów w UE jak Polska oraz kraje bałtyckie i Rumunia.

10. Rosja mogłaby drastycznie ograniczyć konsultacje z Francją i Niemcami w ważnych globalnych kwestiach strategicznych. Doprowadzi to do zmniejszenia wpływów Francji i Niemiec na świecie ”. .

Źródło Tass, Telegram Interpretator..

 

 

                     Nawalny i jego amerykański sponsor i kurator.

 

 * "Ekran promptera jest montowany w pozycji poziomej przedobiektywemkamery, a wytwarzany przez niego obraz jest odbijany przezlustra weneckieumieszczone naosi optycznejkamery. Osoba czytająca tekst z promptera może patrzeć wprost w obiektyw, co daje złudzenie naturalnego mówienia z pamięci".

 

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Siergiej Ławrow powiedział, że Rosja jest gotowa na całkowite zerwanie stosunków z Unią Europejską, jeśli Unia Europejska nałoży nowe sankcje na Rosję."

  No to unia będzie się brukselkowo uniować - a my w tym bajzlu będziemy tkwić po uszy.

  5*

  Ukłony
 • 5*
  Bardzo dobry tekst.
 • W końcu i nareszcie.
  Rosja juz 6 lat temu powinna zdecydowanie działać. Pomóc wówczas NowoRosiji i obalic banderowską bandę która po przez krwawy pucz przejęła władzę.

  Bo i tak usa i unia bez końca szykanowały Rosję sankcjami i oszczerstwami.

  Teraz banderowców będzie trudniej wypędzic z Kijowa.
  I z Donbassu .

  Salut ✔
 • I jeszcze to ⚄⚄⚄⚄⚄


  Salutori ✔☺
 • @Leonardo da Vinci 06:08:50
  "Teraz banderowców będzie trudniej wypędzic z Kijowa.
  I z Donbassu ."

  Już nawet się domyślam gdzie będą uciekać :-(

  Pozdro!
 • @Jasiek 07:03:56
  A ja nawet się domyślam, co będą robić tam, dokąd uciekną.

  Szkoda by było nie zagospodarować ich "talentów" i doświadczenia...

  P.S. W III RyPy nie mamy jeszcze demokratycznego "Donbasu".
  Nie mieliśmy terrorystów, nawet takich tyci-tyci, niby mamy plandemię (zaplanowaną oficjalnie w 2015 roku - wtedy to zachód opatentował nazwę "Covid19"), ale to może jeszcze być niewystarczający wskaźnik zdemokratyzowania III RyPy.
  Taki własny "Donbas", możliwość ostrzeliwania z moździerzy rakietowych osiedli mieszkaniowych w takim np. Sosnowcu, czy innym Rybniku, to by było coś.
  I tu doświadczenie demokratycznych banderopiteków - tradycyjnie przy współpracy i doradztwie ekspertów z Israhella - byłoby wprost nieocenione...
 • @Kmieć 07:40:36
  W końcu nie po to RAŚ leży jak przyschnięta wielbłądzia kupa, żeby nie można było sprawić, żeby zaczął porządnie i demokratycznie cuchnąć...
 • @Jasiek 07:03:56
  Oj będzie.

  Po dobroci nie uciekną potrzebne będą mocne argumenty ... ❗

  Salut ✔☺
 • Ja odnoszę takie oto wrażenie -
  uwzględniając przewrotność dzieci diabła, że jakby przy pomocy Nawalnego - USrahell, Eurokołchoz i Putin do pospołu chcieli niejako prewencyjnie - skanalizować opętanych tzw. Zachodem młodych Rosjan - po to aby jak najdłużej mógł bez przeszkód - Rosją rządzić nadal - Putin.
  Wniosek?
  Kto patrzy i widzi - ten wie, że i Rosją i Eurokołchozem i USrahellem - rządzi ta sama ciemna moc. Jednak mogę się mylić - bo przewrotność tych - co to ich ojcem jest diabeł - nie ma granic.
 • @demonkracja 13:35:06
  "Jednak mogę się mylić"

  :-)

  Pozdro!
 • kobiecy „łańcuch solidarności” ustawił się na Arbacie w Moskwie.
  Po pretrkstrm solidarności z Julią Navalna, która, wyjechała do Niemiec i nie brała udziału w poparciu męża nawet na ostatnim posiedzeniu sądowym.

  Pozdrawiam
 • 5 ☆ / Łańcuch z kobiet w Moskwie.
  Tak.
  Nie sposób nie zauważyć „białoruskiego wzorca”: wszyscy pamiętamy sierpniowe i wrześniowe „łańcuchy damskie” na drogach, kiedy kobiety i dziewczęta ubrane wyłącznie na biało stały z kwiatami, jakby symbolizowały pokojowe protesty przeciwko Łukaszence. Porównano je z dziewczynkami, które wpychają swój kraj do grobu i w ręce zachodniej agentury.

  Dlatego dziś jeden z przechodniów próbował porozmawiać z jedną z tych kobiet: „Co ty robisz? Zniszczysz kraj. Czy myślałaś o tym? ”

  Elegancka kobieta w futrze z norek odpowiada jak nagrany automat: „Nasze terytoria są już wyprzedane, nie obchodzi mnie to" .

  No to po co tu sterczysz na mrozie ? i odmrażasz sobie nos ! Jak ci twoja ojczyzna Rosja jest obojętna, ... .
 • Trzeba tutaj koniecznie uzupełnić, że...
  Ameryka Trampa wspólnie z Rosją działa na rzecz zniszczenia Globalizmu będącego ideologią Deep State.
  Europejskie marionetki będące odnogą Deep State, działają Nawalnym na zniszczenie Rosji rękami... Rosjan, i przy okazji Białorusi znowu rękami Białorusinów.

  Jest to już jednak tzw krótka piłka, bo w USA dokonują się obecnie poważne zmiany robione przez Trampa, nie metodami uprawianymi do tej pory przez Deep State, czyli skrytobójstwem, bezprawiem, korupcją itd, ale właśnie dostępnymi środkami prawa.
  W tym celu Tramp pozakańczał prowadzone przez USA wojny na świecie, sprowadził US Army do Ameryki, bo jest tam teraz potrzebne do przeprowadzenia tych oczekiwanych przez cały świat zmian.
  To zeszłoroczne przegrupowanie wojsk US Army z Niemiec do Polski, niby przeciw Rosji, w istocie, jak teraz widać, będzie miało swoją wymowę w likwidacji europejskiego Deep state. Rządy 6-ciu europejskich krajów już podały się do dymisji.
  Zobaczymy więc, jak to się rozwinie.

  Działania zgodne z prawem są JEDYNYMI działaniami mającymi błogosławieństwo Pana Boga, więc Deep State jest już praktycznie ugotowane.
  Tramp prosi cały świat o modlitwę, a amerykańscy patrioci wysyłają sobie informację o... intronizacji w Polsce Jezusa Chrystusa Króla Polski...
  Czyżby więc w taki sposób miała wychodzić w świat, ta zapowiadana Iskra z Polski?

  P.S. Tramp ma poparcie ok 80% Amerykanów, którzy mają już dosyć Ameryki zbrodniczej i wspólnie z Trampem chcą odbudować kraj bez bezprawia.
  Więc nie możemy utożsamiać Ameryki z tym do tej pory zbrodniczym potworem.
 • @Autor - 5*
  Swietny podglad dynamiki stosunkow Rosja vs EU
  a teraz moj punkt widzenia.
  TASS to sobie niezle jaja robi..no coz na tym polega wysublimowana gra polityczna a "zachod" lyka to wszystko jak kaczka napychana kluchami !!!
  1. Rosja może uznać DRL i ŁRL oraz przyspieszyć ich integrację z Rosją.

  Uznanie to nie to samo co integracja. Rosja nie moze sobie pozwolic na podzial Ukrainy. Jest sprzeczne z doktryna obronna Rosji. Anschluss DRL i ŁRL to otwarcie drzwi dla NATO !!! Jak do tej pory Ławrow ze swoim zespolem perfekcyjnie rozgrywa karte niepodwazalnej suwerennosci Ukrainy.
  2. Rosja może nałożyć na UE ostre sankcje gospodarcze.

  Rosja gra doskonale sprawe sankcji...To co robi KE z PE to takie kopanie po kostkach. Byznes z Niemcami oraz wielkimi Korporacjami z EU bez zmian (business as usual :-))
  3. Rosja może przestać brać pod uwagę interesy Europy w Syrii i Libii.

  Rosja nigdy nie brala pod uwage interesow Europy w Syrii, Iraku, czy w Libii. Ma wlasne interesy i tylko je realizuje. A kto chetny ( i wiarygodny) moze sie przylaczyc...
  4. Rosja może nałożyć restrykcyjne ograniczenia na pracę rosyjskojęzycznych mediów wspieranych przez UE, lub je całkowicie zakazać.
  Media rosyjskojezyczne sponsorowane przez EU (zydowskie, bo jakze inne) ograniczaja sie wylacznie o obszarow guberni Moskiewskiej i Petersburskiej...gdzie lewacko zydowski motloch krzyczy najglosniej...
  W pozostalych guberniach nie mowiac terytoriach zauralskich ich wplywy propagandowe sie nie licza. Zabawne ze w Kazaniu powolywanie sie na wiadomosci CNN czy BBC ( mozna ogladac do woli, bez ograniczen) jest jest uznawane przez Tatarow za "brak wyrobienia politycznego"
  5. Rosja może ograniczyć lub zakazać działalność organizacji pozarządowych, za pomocą których UE próbuje wpływać na rosyjską opinię publiczną.

  Organizacje pozarzadowe sponsorowane przez UE w Rosji....smiechu warte..:-)))
  6. Rosja może zaostrzyć swoje stanowisko wobec rusofobicznego reżimu na Ukrainie i rozpocząć prace nad jego likwidacją i zastąpieniem przez prorosyjski rząd.

  Rzad Zelenskiego moze sobie pogardlowac ale nic tego nie wynika. Taka sobie "konwencja" relacji dyplomatycznych na pokaz.
  7. Rosja może przenieść swoje projekty gospodarcze z UE do innych krajów, głównie wschodnich.
  Rosja nie bedzie przenosila swoich projektow na Wschod.Polityke gospodarcza Rosja "putinowska" prowadzi w bardzo zrownowazony z uwzglednieniem strategicznyh interesow panstwa.
  8. Rosja może znacznie zwiększyć swoje zasoby wojskowe w obwodzie kaliningradzkim i innych regionach bliskich UE.

  Nie ma potrzeby zwiekszac zasobow wojskowych. Ma wystarczajaco na terenie Bialorusi. Moze tak sobie przypomniec jak szybko szkopy dostaly po lbie gdy sowieci dobrali sie im do Krolewca. Wszelki karny odwet gdy trzeba przyjdzie z innego kierunku. NATO moze sobie robic rozne wygibusy Polskimi czy Litewskimi raczkami..Pacniecie "lapka na muchy" zakonczy problem.
  9. Rosja może zacząć reagować znacznie ostrzej na rusofobiczną politykę takich krajów w UE jak Polska oraz kraje bałtyckie i Rumunia.

  Psy szczekaja karawana jedzie dalej...:-))))

  10. Rosja mogłaby drastycznie ograniczyć konsultacje z Francją i Niemcami w ważnych globalnych kwestiach strategicznych. Doprowadzi to do zmniejszenia wpływów Francji i Niemiec na świecie ”.

  Rosja nic nie bedzie ograniczac. Rosja siedzi przy stoliku i gra. Nawet zacheca do gry tylko na swoich warunkach:-)))
 • @Mazjan 16:35:39
  Ciekawej, jest na Sputniknews.com.

  Tu fragment z całości.

  " Wydaje się, że Moskwa przejęła inicjatywę. Jeszcze nieśmiało, ale „pierwsze koty za płoty”. W dotychczasowej rzeczywistości międzynarodowej Moskwie przypisano pozycję „chłopca do bicia”. Niezależnie co kto spaprał, winna była Rosja, ciągle ją strofowano, pouczano, odmawiano prawa do suwerenności.

  Wszystko, co działo się w sferze polityki międzynarodowej, a co miało związek z Rosją, działo się w ramach schematu, według którego Rosja mogła tylko odreagowywać. Co zawsze miało miejsce, ale daleko było w tym działaniu do „lustrzanego odbicia”.

  Lud rosyjski jest cierpliwy.

  Każdej rosyjskiej reakcji przypisywano znamiona akcji. Zresztą, podejście do Rosji trzeba odróżnić od podejścia do jej prezydenta. Rosjanie od lat kreują Putina na swojego przywódcę, a świat zachodni uparcie na największe dla Rosji zagrożenie.

  Lud rosyjski, jak wiadomo, jest cierpliwy, nie raz dawał tego dowody, a jak mówi mądrość ludowa: „Dzban nosi wodę dopóty, dopóki się ucho nie urwie”.

  Kreml o wypowiedzi Borrella nt. nowych sankcji: Wspierają skazanego.

  Wizyta Borrella w Moskwie właściwie niczego wielkiego nie zapowiadała, bo kto to jest „Wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa”? Kolejny koordynator w zakresie jakichś tam spraw, których rozstrzygnięcie pozostaje daleko poza jego kompetencjami.

  Jak przebiegała i jak zakończyła się wizyta Josep’a Barrell’a w Moskwie?

  Powszechnie wiadomo, że przyjechał „oswobadzać” Nawalnego, a kiedy Rosjanie zdecydowanie odrzucili taki temat rozmowy, zostało przyjęte to, jako afront.

  Konferencja prasowa Borrell’a i Ławrowa stała się dobrym miejscem dla Moskwy, aby ogłosić Unii Europejskiej a Barrell’owi jak jej posłańcowi, że cierpienie też ma swoje granice. A dzban nosi wodę do czasu.... .

  „Chcesz pokoju, przygotuj się na wojnę”

  Borrell: UE nadal będzie podtrzymywać kontakt z zespołem Nawalnego.

  Na odgłosy rozbijającego się dzbana, nie trzeba było długo czekać. Szczególnie, że Borrell po powrocie do Brukseli przyciskany przez zwolenników „rozprawienia się z Rosją” zaczął przedkładać propozycje nowych sankcji. Bronił się na tyle słabo, że znaleźli się chętni, aby apelować o jego dymisję.

  Tymczasem minister Ławrow, odpalił coś w rodzaju taktycznej bomby jądrowej i objawił Europie, że „Moskwa jest gotowa do zerwania stosunków z UE”.

  Następne „Si vi pace para bellum/Chcesz pokoju, przygotuj się na wojnę” zabrzmiało już światowo.

  Wyrazy oburzenia, które wybrzmiały w wielu stolicach europejskich, nie wynikały z tego, że Moskwa „coś” tam zrobiła, bomba wybuchła, bo jak Ławrow mógł to zrobić, jak Rosjanie śmieli wyrzucić trzech … europejskich dyplomatów.

  Co "„wolny " zachodni świat” czyni ze sztandarowymi wartościami?

  Rosja przez ostatnie lata postrzegana była, jako swoisty wyrzut sumienie zachodnich polityków.

  Nikt nie zająknął się, kiedy otruto Jasera Arafata, laureata Pokojowej Nagrody Nobla, pierwiastkiem promieniotwórczym, niewielu wydało jęk pretensji.

  Nikt nie zająknął się po skazaniu na długoletnie więzienia organizatorów referendum niepodległościowego w Katalonii.

  Nikt nie obkładał sankcjami Francji, której policja bez pardonu rozwalała demonstracje „Żółtych kamizelek”.

  To, jak policja niderlandzka czy niemiecka radzi sobie z protestującymi, pozostawia wiele do życzenia i w żadnym wypadku nie uprawnia tych państw do krytykowania innych.

  Hiszpanie poszli o krok dalej i wyjaśnili, że u nich nie ma więźniów politycznych, są uwięzieni politycy. Coś w rodzaju figurae ad docendum.


  Wspominanie o przypadkach Julian’a Assange’a
  i Edward’a Snowden’a ➖

  ➖ to kpina czystej wody nad wszystkim tym, co „wolny zachodni świat” czyni ze sztandarowymi swoimi wartościami ➖.

  Bo im wszystko wolno.

  Wszelka krytyka płynąca zza oceanu nie wymaga komentarza, bo im wszystko wolno.

  I to tam ustala się, za aprobatą „wątpliwie suwerennej” światowej większośći, co mieści się w pojęciu demokracji.

  Biden wprowadził pojęcie „wewnętrznych terrorystów”. Nie dziwi, zatem, okrucieństwo, z jakim traktują „zwiedzających” Kapitol w dniu 6 lutego 2021 roku,

  bowiem pojęcia zawarte w „USA Patriot, Act” można rozszerzać jak się chce i jak się da.
  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  Całość czytaj na stronie sputniknews.com PL.
 • Śmieszne akcenty dzisiejszego protestu latarek
  Wprawdzie samego protestu nie było ale "momenty" były.
  Dzisiejsza rewolucja latarek miała się odbyć od walentynkowyn hasłem "miłość silniejsza od strachu" (любовь сильнее страха ) ale wiodącemu lud na barykady Leonidowi Wołkowowi,szczurowi ukrywającemu się zagranicą,omsknął się palec na klawiaturze i nie napisał litery S (pierwszej w słowie "strach".Więc wyszło z tego "miłość silniejsza tracha"

  https://pbs.twimg.com/media/EuLMBasXMAwMmI8.jpg

  a co to jest "trach" w j,rosyjskim to ja nie decyduje sie tłumaczyć.
  (chyba żeby ktoś na własną rękę to proszę bardzo,pisze się to słowo трах )

  Powiadają "freudowska pomyłka" .
 • @ikulalibal 19:59:03
  W tłumaczeniu трах to fuck . A na polski nie chcę tłumaczyć bo może i czytają tu także dzieci.

  A tak poza tym to słowo pasuje do kolaborantów nawalonego i volkova by ich ten ruch wszyscy uczciwi Rosjanie olali i niech oni ci zdrajcy z nawalonym i volkovem się sami ze swoimi płatnym za judaszowe srebrniki prosty utkami się Tpax ❗❗❗
 • W piątek odbyła się narada Putina
  z naczelnymi redaktorami ważniejszych mediów.
  Nie wiem dlaczego jeszcze niema całej relacji ale niema.Do wiadomości publicznej przedzierają się co rusz to nowe szczegóły.Ogólnie można powiedzieć że w pewnym sensie było to rozwinięcie tych tematów o których mówił Ławrow.Putin między innymi powiedział że "Rosja przenigdy nie porzuci Donbasu" i że "Rosyjski naród wkroczyła na drogę ku szczytom pasjonarności" (pasjonarność to pojęcie stworzone przez L.Gumilowa-teoretyka euroazjatyzmu)

  https://vz.ru/news/2021/2/14/1084942.html
  https://vz.ru/news/2021/2/14/1084948.html

  Już wiem dlaczego nie ma wideo.Wystarczyło przeczytać informacje że spotkanie było zamknięte.

  PS
  dla zainteresowanych teorią pasjonarności Lwa Gumilowa https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D1%82%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D1%8D%D1%82%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%B0
 • @Monaco 19:34:43
  Dziekuje za podkladke do dyskusji sputniknews.com PL. :-))) Dobre..Niestety nie zawsze mam czas na pelna "prasowke". Dodam tylko ze nie z zazdroscia..co juz z zawiscia (to juz ponoc grzech ) od ostatnich prawie 25 lat przygladam sie polityce Rosji.... przy rownoczesnym zidioceniu tzw "zachodu" . Finezja politycznej gry Chiny vs Rosja to juz poziom arcymistrzow...
 • @ikulalibal 22:00:47
  Dziś też wypowiedział się na temat oświadczenia Putina, szef DRL i zareagował na definitywne stanowisko Putina, że Rosja nie opuści Donbasu.

  Szef Donieckiej Republiki Ludowej Denis Pushilin skomentował słowa prezydenta Rosji Władimira Putina, który na spotkaniu z redakcjami rosyjskich mediów powiedział że „bez względu na wszystko” Rosja nie opuści Donbasu.

  „Nigdy nie mieliśmy żadnego powodu, by przyznać, że Rosja zostawi nas samych z trudnościami i problemami” - powiedział Pushilin dla stacji radiowej Moscow Talking.

  Szef DRL zaznaczył, że Republika nieustannie czuje poparcie Rosji i wyraził gotowość do przestrzegania wspólnych wartości.

  „Sformułowaliśmy stanowisko naszych obywateli w doktrynie ideologicznej, która nie jest przypadkowo nazywana„ rosyjskim Donbasem ”- dodał Pushilin i podkreślił, że region ten zawsze był historycznie i mentalnie rosyjski.

  Podkreślił, że wydarzenia 2014 roku i lat następnych jednoznacznie wyznaczyły kierunek rozwoju Republiki.

  „Musimy być razem z Rosją” - powiedział polityk.

  Puszilin opowiedział się za wzmocnieniem współpracy z Moskwą i nazwał Donbas częścią „Wielkiej Rosji”.

  Porozumienia mińskie dotyczące rozwiązania sytuacji na wschodzie Ukrainy przewidują zawieszenie broni, wycofanie ciężkiej broni z linii kontaktowej oraz reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami powinna być decentralizacja i przyjęcie ustawy o szczególnym statusie niektórych obszarów donieckich i ługańskich.

  Jednak ukraińscy politycy nie realizację tego porozumienia i zgłaszają sprzeczne z porozumieniami pomysły.

  Szef gabinetu Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak nazwał je „niewykonalnymi”. Ukraiński przywódca Wołodymyr Zełenski zagroził wcześniej jednostronnym wycofaniem się Kijowa z porozumień.

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wezwał Kijów do zaprzestania sabotowania porozumień mińskich i prowadzenia bezpośredniego dialogu z Donieckiem i Ługańskiem. Prezydent Władimir Putin z kolei obiecał, że kraj nie porzuci Donbasu bez względu na wszystko. Podkreślił też, że przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji należy pomyśleć o jej konsekwencjach.
 • @ikulalibal 22:00:47
  Dzięki za te linki, są super i wyjaśniające aktualny stan.
 • @Leonardo da Vinci 22:54:37
  Nawalny to agent zła sponsorowany przez Sorosa . Salute 5
 • @Jasiek 14:16:29
  ------------
  ""Jednak mogę się mylić"

  :-)----------
  To moje mogę się mylić dotyczy taktyki z Nawalnym a nie tego, że USrahellem, Eurokołchozem i Putinem rządzi ta sama, ciemna moc.
  Wniosek?
  Po prostu nie wiemy - po co tak naprawdę wystrugano z takim niemal z globalnym przytupem - tego Nawalnego. Czy Putin przy wsparciu tzw. Zachodu szykuje go sobie jako zmiennika w przyszłości - czy Nawalny ma Putinowi zapewnić dalsze, komfortowe panowanie - czy może są jeszcze inne opcję. Jedno jest faktem - przewrotność tych - co to ich ojcem jest diabeł - nie mieści się w ludzkiej głowie.

  Pozdrawiam
 • @demonkracja 08:28:45
  //Po prostu nie wiemy - po co tak naprawdę wystrugano z takim niemal z globalnym przytupem - tego Nawalnego//

  Z tego samego co w XVI wieku Dymitra Samozwańca a w XVIII księżniczkę Tarakanową.
  To stara technologia "dzieci diabła".
 • @ikulalibal 08:43:14
  ----------------
  "To stara technologia "dzieci diabła"."
  ----------------
  Tak to wygląda - sztampa ta sama - chociaż siłą rzeczy oprawiona w inną ramkę.
 • Zagadka
  Zagadka
  Na poniższej fotografii po lewej stronie widzimy uśmiechniętą twarz najsłynniejszego polityka planety.Zaś po prawej ........No właśnie.
  Kto jest po prawej?

  https://nn.by/img/w1500d4/photos/z_2017_07/5-b22um.jpg
 • @ikulalibal 09:56:42
  Dla kogo zagadka dla tego zagadka. Lejcyn!
 • Wg leszka Sykulskiego
  za nawalnym równie dobrze może stać obecna ekipa rządząca w Moskwie.
  No i poza tym, Nawalny chce silnej Rosji, więc zupełnie nie rozumiem Polaków wspierających tego agenta - no chyba że wspierają go za pieniądze, a to wtedy szanuję - dobry jurgielt już w XVIII wieku się znakomicie sprawdzał

  pozdr
 • Armia Nawalnego.
  Armia Nawalnego już tu jest. Tak opisuje to Siergiej Kolasnikow.

  W tym tygodniu internetem wstrząsnęło nie do pomyślenia wydarzenie w Moskwie: nastoletni chłopcy pokłócili się ze swoim dziadkiem o protesty i Nawalnego, ale kłótnia zakończyła się zniesmaczeniem.
  Jeden z tych gówniarzy, szczeniaków splunął na koniec i oddał mocz na plecy dziadka, starca. Drugi filmował to wszystko aparatem telefonu.

  Sytuację tę komentuje osoba publiczna z Jekaterynburga Siergiej Kolasnikow. W sieci znany jest pod pseudonimem Zergulio.

  Siergiej od wielu lat pomaga broniącym się Republikom przez okupacją banderowców, Donbasowi, zbierając pieniądze na węgiel i drewno opałowe dla samotnych starców oraz wysyłając paczki z prezentami noworocznymi do dzieci z miast i wiosek w Donbasie, i dla tych którzy są na froncie.

  Widać jakie elementy są wsparciem protestów Nawalnego.

  "To rażący, szalony, niemożliwy dla normalnego człowieka przypadek, kiedy młody gnój i zwolennik Nawalnego zaczął pluć na swojego dziadka i ... [ ale ciężko, szalenie ciężko to napisać ] ... ."

  Najwyraźniej plując i oddając mocz na plecy dziadka uważają te popierające Nawalnego śmiecie jako ich ostatni argument w sporze.

  To jest dokładnie to całkowicie niemoralne, pozbawione wszelkich zasad zachowanie. Takie ordynarne zachowanie pokazał też w sądzie także Nawalny. Pogarda dla prawa dla historii, dla wartości moralnych drogich milionom ludzi. A nastolatki to kopiują. Mają wzorzec rodem z zachodnich mediów.

  Wielka Wojna Ojczyźniana. Dziesiątki milionów ofiar i zabitych. Tragedia, która dotknęła każdą rodzinę. A Nawalny, krzycząc w sądzie „ dziadek”, „załóż medale”, „należy udusić go poduszką”.

  Przypadek 15-latka sugeruje, że Nawalny to nie tylko tworzenie dla siebie armii dzieci, gotowych do ataku i okaleczenia na rozkaz, z uniwersalnymi wartościami ludzkimi zredukowanymi do zera. On już to uformował.

  " Ta armia jest już . Dziś było to czy inne wideo, na którym inny jak ten Martynow , nawołuje w sposób ordynarny do niszczenia rodzin a które Nawalny robi od kilku lat, i tam jego fan krzyczał: „Niech Bóg błogosławi Stany Zjednoczone ! Rosja g * vno ”. Krzyczał do kamery, do dziennikarzy, wcale nie zawstydzony. A Martynov jest jeszcze gówniarz, ale na znak protestu ma już wielką „przyszłość”, to oczywiste."

  Łatwo zgadnąć, gdzie Nawalny wykorzysta te dzieci, gdy wyjdzie z więzienia. Oni pozostając przy nim jako jego zwolennicy będą nadzorowanymi i szkoleni przez tajne służby Stanów Zjednoczonych i Europy.
 • @Alfax 12:32:40
  ---------------------
  "Jeden z tych gówniarzy, szczeniaków splunął na koniec i oddał mocz na plecy dziadka, starca. Drugi filmował to wszystko aparatem telefonu."
  --------------------
  Ja w tym widzę wspólny mianownik do niedawnej hucpy w USrahellu - z czyszczeniem i całowani butów przez białych - murzynom.
  Wniosek?
  Ta prowokacja czy to w USrahellu czy Rosji - wprost obnaża dzieci diabła. Po prostu czy to murzynami czy dziadkiem zasłużonym w tzw. wojnie ojczyźnianej - dziecko diabła tresuje te narody w jednym i tym samym celu. Przerobienie większości ludziom w tych krajach - ich szarych komórek na szatańskie odchody. Ponadto jest to dowód, że i Rosją ci - co to ich ojcem jest diabeł - wywijają - jak przysłowiowy pies - flakiem. Rosjanie nigdy nie zdobyliby się na taką profanację - bez względu na powód.
 • @demonkracja 13:27:51
  W ciągu 2 godzien od wyłożenia filmiku na yutubie personalia jak również wizerunek "wnusia" przestały być tajemnicą.Sądząc z tego jaki rezonans wywołał swoim popisem to ja mu nie zazdroszczę.Chyba że tatuś najmie mu ochroniarza ale i wtedy lepiej nie być w jego skórze.Bezpieczniej byłoby mu w poprawczaku ale przecież jego czyn nie miał kryminalnego charakteru.

  90-letni dziadek usiłował wyperswadować mu udział w mitingach wsparcia dla Nowalnego.

  https://pikabu.ru/story/vnuk_obossal_spinu_dedushki_za_navalnogo_7997274
 • W ciągu 2 godzien od wyłożenia
  filmiku na yutubie personalia jak również wizerunek "wnusia" przestały być tajemnicą.
  ---------------------
  Tak - teraz ichnie mendia zrobią z niego bohatera na miarę Pawki Morozowa - tylko jakby nogami do góry.
  Wniosek?
  W ichnich szkołach tez nie próżnują - więc jeszcze jeden dowód na to, że Rosją też wywijają jak pies flakiem ci - co to ich ojcem jest diabeł.
 • @demonkracja 18:18:53
  //Tak - teraz ichnie mendia zrobią z niego bohatera na miarę Pawki Morozowa //

  Dlaczego? Przecież to właśnie media i to te głównego nurtu zaalarmowały opinię publiczną pokazując filmik zamieszczony na jakimś tłiterze.Reszte,to jest identyfikacji dokonali "nieznani sprawcy" a efekt ich dociekań czyli publikacje wizerunku również pokazano w głównych mediach.
 • @ikulalibal 18:26:52
  ------------
  "Dlaczego? Przecież to właśnie media i to te głównego nurtu zaalarmowały opinię publiczną pokazując filmik zamieszczony na jakimś tłiterze."
  ------------
  Jeżeli tak - to ta prowokacja z dziadkiem i wnukiem ma skłócić młodych ze starymi ale w jakim świetle na tym tle zostanie przedstawiony w przekaziorach Nawalny - tego jeszcze nie wiemy.
  Wniosek?
  Prowokacja szyta okropnie grubymi nićmi - grająca na tym - co jest najdroższe dla starszego pokolenia.
 • @demonkracja 21:28:47
  Zdaje mi sie że mimo dość szczegółowych informacji na temat okołonowalnego jakie ukazują się na tym portalu,ciągle pan nie zrozumiał całej nonsensowności dziejących się wydarzeń.

  //ale w jakim świetle na tym tle zostanie przedstawiony w przekaziorach Nawalny - tego jeszcze nie wiem//

  Są tylko dwie możliwości.Albo zostanie przedstawiony prawdziwie na przykład poprzez transmitowanie tego co on sam mówi i robi.Druga możliwość to zatajenie faktów i relacjonowanie wedle własnego uznani lub oczekiwać zleceniodawców.
  W zeszły piątek podczas posiedzenia sądu Nowalny zwracał się do prokuratora per oberstundfuhrer zaś do sędzi mówił "jeśli pani będzie mi przerywać to każę panią wyprowadzić z sali".
  Jak można to zrelacjonować? Albo pokazać prawdę,albo przemilczeć ją tak jak to się dzieje w zachodnich mediach i utrzymywać że Nowalny jest "więźniem sumienia".

  //to ta prowokacja z dziadkiem i wnukiem ma skłócić młodych ze starymi //

  Nie ma powody aby aż tak źle myśleć o ludziach.Jednak większość młodych ludzi jest normalna i dlatego była oburzona zachowaniem tego rozwydrzeńca.
 • @ikulalibal 22:43:29
  ---------------
  Zdaje mi sie że mimo dość szczegółowych informacji na temat okołonowalnego jakie ukazują się na tym portalu,ciągle pan nie zrozumiał całej nonsensowności dziejących się wydarzeń.
  --------------
  Ja panu powiem - co ja z tego rozumiem a co nie - żeby nie było żadnych wątpliwości. Otóż ja doskonale rozumiem, że światowe diabelstwo w ludzkiej skórze - triumfalnie tańczy na trupie Rosji z siarczystym przytupem - Nawalnym - przy czynnym udziale w tym tańcu rosyjskojęzycznej, V kolumny diabelstwa w ludzkiej skórze.
  Wniosek?
  Reszta tak naprawdę jest nieważna - ponieważ Rosji i tak już nie ma - jest Frankenstein wskrzeszony i prowadzony przez w/w diabelstwo po niegdysiejszym zamordowaniu Rosji. Jaką mu diabelstwo przyprawi maskę w danym czasie - to już jest nieistotne. Do jednego się jednak przyznaje - otóż nigdy nie zrozumiem tej diabelskiej nienawiści - do wszystkiego - co jest najdroższe ludziom w danym kraju. Oni nie są w stanie powstrzymać się od ostentacyjnego zbezczeszczenia największych świętości dla danego narodu - który wcześniej pokonali. To mi wygląda na jakieś ostateczne mordowanie ducha tego narodu - w którym on jeszcze się tli wbrew oczekiwań diabelstwa - a którego diabelstwo się z jakichś powodów - obawia.

  Ps
  Pan, Panie @ikulalibal ich rozumie?
 • @Mazjan 16:35:39
  Dobre i w sedno,ale USA przeznacza co miesiąc około 300 milionów Ukrainie na zbrojenia.Nie jest to bez znaczenia,bo w Donbasie w niedługim czasie będzie nasilenie walk boChaterskich bandrs....Moje pytanie,przy tym Prezydencie z USA wszystko może się przydażyć,co na to Rosja ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej