Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Co dzieje się na Ukrainie ! Janukowycz zwrócił się z apelem.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obalony były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, skierował do Ukraińców apel w 2021r.

 

Janukowycz zwrócił się z apelem do Ukraińców.

Obalony były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, skierował do Ukraińców apel w 2021r. 

Janukowycz skrytykował decyzję Rady Najwyższej w sprawie tzw. Rewolucji godności.

 „Drodzy Rodacy ! Rada Najwyższa podjęła uchwałę w sprawie tzw. rewolucji godności, a w rzeczywistości - zbrojnego krwawego zamachu stanu w 2014 roku.

Ta skandaliczna uchwała po raz kolejny dzieli ukraińskie społeczeństwo na zwycięzców i przegranych. Majdan nazywany jest „kluczowym momentem w budowie państwa ukraińskiego i rzecznikiem narodowej idei wolności”. 

Biorąc pod uwagę ciągłe represje i wydarzenia ostatnich 7 lat w historii Ukrainy, sformułowanie " wolności " to brzmi wyjątkowo cynicznie i szyderczo !.

 

 

  Co więc po krwawym przewrocie zostało zbudowane w tym kraju w tym czasie ? Jaką wolność mają obywatele ? Są prześladowania !  Są więzieni za poglądy polityczne ! Media TV które podają fakty zgodne z prawdą są zamykane na rozkaz prezydenta który bezprawnie uprawia rolę sędziego zamiast stać a straży konstytucji Ukrainy. 

Jaka jest obecnie Ukraina  ? Jest niezależna Ukraina ?,

Państwo w którym ponad połowa ludności żyje poniżej progu ubóstwa, z którego ponad 10 milionów obywateli wyjechało w poszukiwaniu lepszego życia, w którym ludzie nie czują się bezpieczni, w którym panuje bezprawie, w którym istnieją prześladowania i zabijanie, oraz przestępcy mogą swobodnie chodzić.

➖  Na Ukrainie przestępcy stanowią prawo bo mają władzę.  ➖

  O jakiej narodowej idei „wolności” możemy mówić, skoro cudzoziemcy dyktują "władzom ukraińskim" swoje warunki: jakie mają być sądy, kto powinien być ministrem lub prokuratorem generalnym, kogo zwolnić, a kogo mianować ?

 Obcy dyktuja nam ile szpitali i szkół powinno zostać zamkniętych, o wyprzedaży obcym ziemi i czy należy podnieść taryfy opłat, podatków, czy nie. 

Po 7 latach Majdan nadal dzieli nasz kraj kryminalna zbrodnicza władza.

  Działania od 2014r. poprzednich i obecnych władz wywołują i pogłębiają podział naszego państwa.

 Ukraińcy, którzy nie zgodzili się z zamachem stanu z 2014 r., Nadal są obcy we własnym kraju. Są prześladowani i mordowani.

Tak jak poprzednio, radykałowie mają monopol na prawdę i narzucają całemu społeczeństwu swoją wersję najnowszej historii Ukrainy.  Wychwalając morderców i przestępców, organizują pokazowe procesy dysydentów i stało się to normą.

W tym samym czasie ukraińska gospodarka została zniszczona, ludność pogrążyła się w biedzie i przygnębieniu. Ludzie stracili wiarę w sprawiedliwość, rządy prawa, wolność słowa - te podstawowe zasady demokracji, które były hasłami „rewolucji”.

Mówiąc o "aneksji"  Krymu i wojnie w Donbasie, większość Ukraińców od dawna wie, kto jest winny tych tragedii i tej kryminalnej agresji na Donbasie i popełnianych tam przez ukraińskie wojsko strasznych zbrodni. Winni tych zbrodni znajdują się w Kijowie !!!.

To właśnie Majdan, a raczej jego przywódcy Turczynow, Jaceniuk, Poroszenko i inni zrobili wszystko, aby ludność Krymu poczuła się zagrożona i odrzucona po zbrojnym krwawym zamachu na „nowej” Ukrainie.

A zamachowcy którzy przejęli rządy w Kijowie  spotkali się ze sprzeciwem ludności Donbasu, która jest  przeciwko krwawej ideologii banderowskiej na Ukrainie i w Donbasie.

➖  Ta krwawa junta w Kijowie skierowała przeciwko ludności, mieszkańcom Donbasu   przemoc i czołgi, samoloty wybrali bombardowania miast i ludności, wybrali wojnę -.➖

Turczinow podpisał kryminalny dekret o rozpoczęciu działań wojennych w regionie.

To ta szumowina, która doszła do władzy krwią Majdanu, która już tam poczuła smak krwi i bezkarność wysłała przeciwko broniącym się mieszkańcom ciężką artylerię, wielokrotne wyrzutnie rakiet, czołgi i samoloty wojskowe.

Tragicznym tego skutkiem są dziesiątki tysięcy śmiertelnych ofiar i miliony poszkodowanych. Dopóki wyrządzone zło i prawda o zbrodniczych wydarzeniach ze strony przemocą przejętej władzy w  2014 roku nie zostanie uznana na Ukrainie i na Zachodzie, to ta tragedia zawsze będzie przeszkodą na drodze do pełnego pojednania narodowego. 

Za te zbrodnie to prawdziwi sprawcy tragedii z lat 2013–2014 i w dalszym ciągu popełnianych zbrodni  przez 7 lat po dzień dzisiejszy przez obenie rządzących muszą ponieść najcięższą karę.

" W środę 17 lutego posłowie rozpatrzyli skanadliczną uchwałę w sprawie Majdanu, jeszcze za którą nie zdecydowali się za  głosować w 2020 roku ze względu na kontrowersyjne momenty historyczne  Minął rok, a po tamtej dyskusji i krytycznych uwagach na ten temat nie pozostał ani ślad.

Obecnie za uchwałą głosowało 295 deputowanych (w tym 200 ze "Sługi Ludu" ). W samym dokumencie stwierdza się, że za to, co działo się na Majdanie i później, winni są były prezydent Wiktor Janukowycz i stróże prawa z Berkutu, ale przywódcy krwawego protestu i krwawego zamachu stanu, zamachowcy, mordercy w tym Petro Poroszenko, sądząc po dokumencie, nie mają z tym nic wspólnego.

To uwidacznia całkowitą pogardę dla sprawiedliwości i jacy ludzie stanowią obecnie na Ukrainie prawo oraz prawdę o zbrodniarzach i kryminalistach którzy reprezentują obecną Ukrainę i ich postępowaniu na przyszłość.

 

 

➖➖➖   Czy gdzie kolwiek na świecie ludzie chcieliby mieć taką wolność i taki wolny swój kraj ? z krwawą kryminalną juntą sterowaną z Zachodu i mordującą ludność w Donbasie która nie życzy sobie władzy  zdobytej w krwawym zamachu o ideologii nie godnej cywilizowanych ludzi, banderowskiej.  ➖➖➖

 

KOMENTARZE

 • W brew naszej woli nas Polaków
  Obecnie rządzący w 3 RP jak i poprzedni robią nam na siłę i w brew naszej woli z tych banderowców w Kijowie przyjaciół.
  Za nasze ciężko wypracowane pieniądze, z podadkòw zdzieranych z nas Polakòw i bez naszej zgody kupują sobie kumpli do agresji na Rosję !

  Czy mamy w 3 RP rząd dbający o nasze interesy nas Polaków ?

  Czy dbających o interesy obcych państw ? pod dyktando tak jak to jest na Ukrainie obcych mocarstw a szczególnie tego zza oceanu z siedzibą w Waszyngtonie !

  Pozdr.
 • 5*
  //➖ Na Ukrainie przestępcy stanowią prawo bo mają władzę. ➖//

  Nie tylko na Ukrainie.

  Kryminaliści stanowią "prawo" wszędzie tam, gdzie zwycięża demokracja...
  Taka certyfikowana najwyższymi demokratycznymi standardami państwa prawa... (talmudycznego).

  Po każdych tzw. "wyborach" - czyli po plebiscycie, w którym zdemokratyzowany motłoch "wybiera" jednego z wielu podstawionych do "wyboru" "najładniejszego" człowieka sukcesu, czyli złodzieja, który kradł w zgodzie z owymi najwyższymi standardami - demokratyczne media ogłaszają zawsze "wielkie zwycięstwo demokracji".

  A ludzie? A kogo w demokracji obchodzą FRAJERZY?...
 • A niech go szlag trafi śmiecia !
  Apele będzie teraz pisał!! Pisz se teraz na Berdyczów!!!

  Ostatnio,przy okazji protestów ludu nowalnego i dyskusji na temat "jednej z kremlowskich wież" która od lat wspiera tę chucpę,była mowa o prezydencie Janukowyczu który robił toczka w toczkę to samo (co owa wieża)
  Jak się okazuje W.Janukowycz przez wiele lat podkarmiał tę bande rezunów i złodziei.Miał możliwość rozpędzić ich w jasną cholerę to nie rozpędził ale po cichutku wspierał.Kalkulował sobie że gdyby spadły jego prezydenckie rankingi to wówczas pokaże elektoratowi "alternatywę" złożoną z aktywistów partii Svoboda,prawosektorowców oraz inne zwierzęta i przerażony wyborca na raz dwa trzy zagłosuje na drugą kadencję Janukowycza.Ponoć jeszcze na początku Majdanu nie pojął powagi sytuacji i prowadził swoje gierki.Potem sprawy wymknęły się spod kontroli i stało się co się stało.
 • @ikulalibal 11:19:52
  //pokaże elektoratowi "alternatywę" złożoną z aktywistów partii Svoboda,prawosektorowców oraz inne zwierzęta //

  Z tymi zwierzętami to już w naszej słowiańskiej (od Bałtyku po Adriatyk) części Europy mieliśmy do czynienia. I musieli się dawać mocno we znaki, ale i łomot srogi wszędzie zbierali, co zostało upamiętnione na niezliczonych obrazach, herbach, elementach architektonicznych.
  Proszę tylko spojrzeć (dwa przykłady tutaj - reszta w odnośniku poniżej):

  https://treborok.files.wordpress.com/2014/06/14-kpsz.jpg

  https://treborok.files.wordpress.com/2014/06/09-kpsz.png

  https://treborok.files.wordpress.com/2014/06/08-kpsz.jpeg

  https://treborok.wordpress.com/ktos-powinien-sie-zadumac/
 • @ikulalibal 11:19:52
  Ma Pan całkowicie trację. On stał w rozkroku i umizgiwał się do unii i usa. Doskonale wiedział że na Ukrainie są szkolone na przydatnych terenach i w lasach neonazistowskie grupy majace do dyspozycji bron i instruktorów z Zachodu w tym z Polski

  Zresztą w pewnym momencie ten sam błąd zaczął popełniać Łukaszenko. Umizgiwał się do Zachodu zrywal kontakt z Rosją oskarżając Putina. A nawet zakazał w Dniu Zwycięstwa 9 maja zakładać Białorusinom wstążki Św.Andrzeja synbolu stosowanego w Rosji a wcześniej w ZSRR.

  Salut ✔ .
 • @Kmieć 11:55:42
  Byl słowiański herb Wrocławia to po 1989 roku gnomy i oszołomy by przypodobać się nowym wladzom kolaborantów z Niemcami zmieniły na ten szwabski ohydny

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/07/Herb_wroclaw.svg/1200px-Herb_wroclaw.svg.png
 • @Leonardo da Vinci 12:19:22
  Teraz  Wrocław ma herb z uciętym łbem i czarną szwabską wroną .

  A Piastowski Orzeł z herbu wymazali te łajzy liżące zad Niemcom nie pytając się mieszkańców miasta o zgodę.
 • @Kmieć 11:55:42
  Odcięta głowa z osełedcem jest częstym elementem na herbach węgierskich miast.Jest to pamiątka po wojnach z Turkami.Warkoczyk lub kosmyk długich włosów, na ogolonej głowie jest charakterystyczny dla narodów turskich czyli środkowo azjatyckich które w sporej części zasiedlili Imperium Osmańskie.
  Wedle szczegółowych opisów w średniowieczu wyglądali tak:

  https://sun9-64.userapi.com/impf/c850132/v850132215/3b378/NsG9326OBT0.jpg?size=640x384&quality=96&sign=cdbf6114df0990685b2097642bc527a7&type=album


  Nieomal współczesny bo z lat 30-stych członek jeden z narodowości zasiedlającej Kazachstan

  https://s00.yaplakal.com/pics/pics_original/5/6/0/3046065.jpg


  Etnografowie i historycy nie mają żadnej wątpliwości że charakterystyczna fryzura polskie szlachty wzorowała się na uczesaniach kozaków zaporoskich

  Jan Rzewuski Stanisław Lubomirski Jan Radziwiłł

  https://sun9-56.userapi.com/impf/c850132/v850132215/3b40c/u_3J3vHXnAg.jpg?size=507x258&quality=96&sign=84066bbe5c6ef36987305f754eccaed9&type=album
 • @ikulalibal 13:45:37
  Wiem że to kwestia indywidualnego gustu ale dla mnie jest to ohydne gdy ludzie obecnie tak sami siebie ozdobjają i swoje dzieci.

  Ale nie takie dziwolągi żyją na tym świecie. Jak nikomu nie szkodzą to niech sobie żyją i będą zadowoleni.

  Salut ☺✔
 • Na ukrainie i w Donbasie dzieje się bardzo źle. Wszyscy nagle oślepli i są głusi.
  Już od miesiąca trwa ze strony ukraińskich wojsk ostrzeliwanie z ciężkiego sprzętu, domów mieszkalnych i calych miejscowości przygranicznych.
  Dopiero wczoraj gdy po stronie DRL i LRL zostalo dziesiątki obrońców przez ukraińskie ostrzały zabitych to Puszilin oznajmił że obrońcy będą odpowiadać kontr ogniem i niszczyć miejsca z których są dokonywane bandyckie ostrzały.

  Problem jest też w tym że ukrainskie wojsko rozlokowało swoje stanowiska ogniowe wśród zabudowań domów ludności cywilnej i używa ludzi jako tarcz.

  W polskich mediach kompletna cisza na ten temat zbrodni popełnianych pod dyktat Zelenskiego że w Donbasie junta kijowska dopuszcza się ludobójstwa i niszczenia infrastruktury.

  Rosja na czele z prezydentem Putinem też milczy.

  Dziś na Rosja 24 wystąpił Puszilin

  To są slowa głowy DRL

  "Szef DRL Denis Pushilin ocenił sytuację z eskalacją ognia na linii styku w Donbasie i powiedział, że Republika nie może jednostronnie zastosować się do porozumienia o zawieszeniu broni.

  „Coraz trudniej jest nam przestrzegać wszystkich istniejących umów. Coraz trudniej jest nam jednostronnie zastosować się do dodatkowych środków zawieszenia broni.

  I oczywiście po prostu nie możemy już teraz obejść się bez środków zapobiegawczych ”- powiedział Pushilin na antenie kanału telewizyjnego Rosja-24.

  „Jesteśmy już zmuszeni do powściągliwości, zaciskania zębów, aby nie nasilać eskalacji, dla wzrostu której Ukraina robi wszystko, co w jej mocy by doszło do edkalacji na pełną skalę ” - podkreślił.

  Strona ukraińska jest zdeterminowana do nasilenia ostrzału terytorium DRL - stwierdził szef republiki.

  „Ostrzał trwa od dawna i do dziś. W rejonie stacji Donieck-Severny doszło do uderzenia w kilkupiętrowy budynek. Tym razem żadnych ofiar. Niemniej jednak infrastruktura jest niszczona, a tutaj widzimy, że strona ukraińska posuwa się naprzód, w kierunku eskalacji. Nie zaobserwowano też żadnych kroków na platformie negocjacyjnej - czyli w ramach negocjacji, które odbyły się wczoraj.

  Ostrzał, zacieśnia się, używają ciężki sprzęt, użycie moździerzy kalibru 120 przez ukraińskie zbrodnicze formacjw, mamy też i dzisiaj ”- powiedział Puszilin.

  A świat milczy i toleruje. Nie ma protestów mężczyzn i kobiet tworzących łańcuchy wsparcia dla ludzi mordowanych przez banderowców w Donbasie.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 17:26:25
  Wystarczyło po Debalcewie nie zatrzymywać się tylko rozwalić banderopiteków , to teraz gadania nie byłoby . Salute Amigo .
 • Ukraina wraz z Polską...
  szykowana jest na tzw Międzymorze. W tym celu światowa lichwa, ku uciesze gawiedzi, jako jeden ze środków tej polityki, zorganizowała na terenie tych państw, Euro 2012.
  Już wtedy trzeba było włączyć czerwone światło ostrzegawcze, że coś zaczyna się dziać i na tym się nie skończy.
  Obalenie Janukowicza było kolejnym krokiem, zaś działania mające na celu wymieszanie ludności obu krajów, są jednymi z kolejnych przewidzianych w tym planie.

  Budowanie w Polsce centrum dowodzenia tym wszystkim w postaci węzła komunikacyjnego z wielopiętrowymi podziemnymi siedzibami obcych służb,
  w pobliżu portu docelowego Jedwabnego Szlagu i... zamku w rezerwacie nad Notecią, świadczyłoby o tym, że szykuje się nam Polakom, ale i Ukraińcom niewola w postaci jak nam mówią "nowoczesnych" stanowisk pracy przy przeładunku kupieckich towarów sprowadzanych z Chin na całą Europę, przy totalnej już demolce resztek indywidualnych lokalnych i regionalnych gospodarek.

  Oby więc Ukraińcy zrozumieli, kto i jaki los im gotuje.
 • @Monaco 11:13:22
  Ludziska w Polin są konkretnie odmóżdżeni. Ostatnio gadałem z frędzlem o sytuacji na Białorusi. Zaczął mi opowiadać ile to Łukaszenko ukradł miliardów dolarów, że jest agentem Putina, a że Białorusini chcą ,,do Europy,,
  Takie poglądy mają Poliniacy.
 • @zbig71 08:50:05
  "Ostatnio gadałem z frędzlem o sytuacji na Białorusi. Zaczął mi opowiadać ile to Łukaszenko ukradł miliardów dolarów, że jest agentem Putina, a że Białorusini chcą ,,do Europy,,
  Takie poglądy mają Poliniacy."

  To normalne, i tak jest na całym świecie.

  Ludzi myślących i krytycznych jest mała mniejszość. Większość bierze gotowe poglądy z telewizji, rzadziej z Internetu, tak jak mieszczuch pomidory ze sklepu. Nie każdy ma swój ogródek.
 • @Pedant 09:19:46
  //Większość bierze gotowe poglądy z telewizji, rzadziej z Internetu//

  I paradoksalnie właśnie ta grupa najbardziej lęka się o swoją "wolność".
  To właśnie ludzie przynależący do tej grupy najbardziej boją się tego że rządzący przy pomocy podstępnie wszczepianych chipów mogą zamachnąć się na ich intelektualną niezależność.
 • @Pedant 09:19:46
  Łukaszenko wspominał swego czasu, że na Żydów trzeba uważać.
  My nie uważaliśmy......
 • @ikulalibal 09:50:21
  ????
  A wydawać się mogło, że ,,telemaniacy,, chcą szczepionek, maseczek, przyłbic i rękawic ochronnych.....
  A czipów się obawiają???
 • @Alfax 17:26:25
  Taka interpretacja jest ze strony zdrajcy ZSRR tej kanali krawczuka który podpisał w 1991 roku rozpad państwa ZSRR i jeszcze ta gnida obecnie jest ze strony ukrainy w grupie kontaktowej.

  Krawczuk powiedział, że Siły Zbrojne Ukrainy ostrzelają Donbas.

  Szef ukraińskiej delegacji w Trójstronnej Grupie Kontaktowej Krawczuk zareagował na decyzję przywódców DRL o zareagowaniu ogniem na ostrzał ze strony Sił Zbrojnych Ukrainy, jeśli te zagrażają ludności cywilnej.

  Krawczuk powiedział więc, że ukraińskie wojsko „zareaguje w lustrzanym odbiciu”.

  Ten zakłamany typ przekręca fakty bo to bandyci ukraińscy od dawna ciągle prowokują a ostatnie miesiące dzień w dzień strzelają ciężkimi pociskami na całej linii podziału i niszczą domy mieszkalne.

  A ten przestępca kryminalista krawczuk interpretuje to ordynarnie kłamiąc w ten sposób :

  „Jeśli tak postąpią, otworzą ogień do naszych sił zbrojnych w punktach zderzenia, wtedy będziemy działać odpowiednio. Nie mamy innego wyboru. Nie możemy patrzeć, jak strzelają, zabijają nas i nazywają to prowokacją. To nie jest prowokacja - to jest wojna ”.
  Krawczuk kłamiąc bredził, że odtąd „cała odpowiedzialność spoczywa na okupantach, którzy odmówili wypełnienia porozumień mińskich”.

  „Nie wypełnią porozumień mińskich. Porzucają ustaloną ciszę. Odrzucają zestaw środków, które zostały zatwierdzone przez Radę Bezpieczeństwa ONZ. Wszyscy dochodzą do wniosku, że to oni łamią umowy" - powiedział ten kryminalista szef ukraińskiej delegacji.

  Cały cynizm tej potwornej sytuacji polega na tym, że rozkaz reagowania Obrońców Donbasu na ostrzał ze strony Sił Zbrojnych Ukrainy, a nie bierność, „nie poddawanie się prowokacjom”, jest tym, co mieszkańcy terenów frontowych i obrońcy w Donbasie tak wiele oczekują. Nie strzelaj pierwszy, tylko broń się i odpowiadaj.

  A ci, ukraińscy bandyci z rozkazu bandy z Kijowa dla których porozumienia mińskie po prostu nie istnieją, oskarżają Obrońców DRL i ŁRL o ich łamanie , strona która przez zaciśnięte zęby je realizuje. !!!

  Wcześniej ta zakłamana kreatura Krawczuk oświadczył, że Rosja próbuje sztucznie zablokować proces negocjacji w sprawie Donbasu w trójstronnej grupie kontaktowej. Jednocześnie, według niego, „przedstawiciele separatystów starają się zachowywać na spotkaniach jako pełnoprawni uczestnicy”.


  Faktem jest jednak, że pełnomocnikami w negocjacjach są pełnomocni przedstawiciele DRL i LRL, a celem platformy mińskiej jest właśnie stworzenie warunków do bezpośrednich negocjacji między Kijowem a Donbasem, które Krawczuk albo nie zrozumiał w siódmym roku wojny, albo celowo ignoruje ten fakt.


  Dziwne jest bierne, milczące zachowanie w tej sytuacji Putina i Rosji.

  Oby Rosja się obudziła. Amerykanie są od lat bez prawnie w Iraku, Afganistanie i w Syrii bo tamte kraje 5 tysięcy kilometrów oddalone od USA " zagrażają bezpieczeństwu" USA. I zadnych na USA sankcji ani protestów ze strony międzynarodowej opinii.

  A Rosja ma śmiertelnego wroga u swoich bram i nie interweniuje przez zmuszenie do pokoju i zaprowadzenie tam ładu oraz rozprawienie sie z usadowionymi w Kijowie nazistowskimi terrorystami !!!

  Trudno jest zrozumieć bierność Putina, Rosji. Przecież i tak już maksymalnie jest obłożona przez Zachód sankcjami.
 • @Pedant 09:19:46
  To jest nieszczęściem tego świata.

  Że ludzie nie używają własnego mózgu tylko używają telewizora który im zastąpił umysł, niezależne myślenie.
 • @zbig71 10:05:21
  //A wydawać się mogło, że ,,telemaniacy,, chcą szczepionek, maseczek, przyłbic i rękawic ochronnych.//

  To telemaniacy.
  Zaś internetomanii chcą bliżej nieokreślonej wolności i nie do końca sprecyzowanych praw.Mają pretensję do wybujałego indywidualizmu ale w rzeczywistości są grupą znacznie łatwiejszą do manipulowania niż telemaniacy.Nigdy sami nie decydują o tym co ich interesuje,co chcą poznawać i o czym chcą dyskutować.Natomiast zawsze podążają we wskazanym im kierunku.Żeby się o tym przekonać wystarczy obserwować portal neon24.pl.Jeśli "modny" jest temat nielegalnej emigracji wszyscy blogerzy i komentatorzy piszą wyłącznie o tym.Zaś jeśli za parę dni jakiejś Polce przydarzy się niemiła przygoda w Egipcie nagle cały internet przełącz się na tę sprawę i nikogo już nie interesują zeszłotygodniowe sensacje.
  Właśnie wśród internetomanów funkcjonuje największa grupa lękająca się:chipów,szczepionek,globalizacji i komunistów.
  Telemaniacy i internetomani są takim samym planktonem,masą o podatności większej niż plastelina.

  PS
  I jeszcze jedno;dobry internetowy ton wymaga aby zarzekać się iż nie ogląda się telewizji i nie czyta prasy,ale każdy uważny obserwator bez trudu zauważy że ich bardziej ostentacyjne są te deklaracje tym dany internetoman lepiej zorientowany jest we wszystkich nowościach,ploteczkach i sensacyjkach.
 • Jakże istotne są w powyższym artykule te zdania.
  ■■■
  " Biorąc pod uwagę ciągłe represje i wydarzenia ostatnich 7 lat w historii Ukrainy,

  Sformułowanie " wolności " to brzmi wyjątkowo cynicznie i szyderczo !.

  "  Co więc po krwawym przewrocie zostało zbudowane w tym kraju w tym czasie ?

  Jaką wolność mają obywatele ?

  Są prześladowania ! 

  Są więzieni za poglądy polityczne !

  Media TV które podają fakty zgodne z prawdą są zamykane na rozkaz prezydenta który bezprawnie uprawia rolę sędziego zamiast stać a straży konstytucji Ukrainy. " ■■■
 • @ikulalibal 10:37:26
  Na temat covida napisano już tyle, że od tego virusa głowa boli :)))

  I kõnca lasu nie widać ... :)))

  Pozdr. :)
 • @Alfax 10:41:20
  Na Ukrainie
  Demokracja ?
  Wolność ?
  Dokładnie jest odwrotnie.
  Dyktatura i terror, cenzura i zakłananie oraz zniewolenie !


  Pozdr.
 • @Monaco 10:23:45
  "To jest nieszczęściem tego świata.
  Że ludzie nie używają własnego mózgu tylko używają telewizora który im zastąpił umysł, niezależne myślenie."

  Zawsze tak było. Ma to uzasadnienie biologiczne. Co nas dezorientuje to współczesne egalitarno-demokratyczne mity.

  W pierwotnym klanie liczącym pareset członków był pewien podział pracy. Kobiety i mężczyźni zajmowali się czymś innym, starzy też mieli swoje role. Był jeden wódz i jeden szaman z pomocnikiem/uczniem. Ci ostatni byli od myślenia. Tak było przez setki tysięcy lat i jest to zakodowane w naszych genach.

  Jak by każdy myślał, to byłyby kłótnie i bałagan. Gomułka to rozumiał gdy powiedział "Studenci do nauki, literaci do pióra!". Można by dodać "robole do roboty, chłopi do pługa" ;)

  Dlatego tak ważna jest jakość elit. Jeśli są szlachetne, naród się rozwija, jeśli są nikczemne, naród idzie w dół.
 • @Alfax 10:41:20
  "Są więzieni za poglądy polityczne !"

  Albo paleni żywcem - Odessa 2 maja 2014:

  https://obserwatorpolityczny.pl/2-maja-2014-odessa-bestialskie-ludobojstwo-ludzi-mowiacych-rosyjsku/
 • @Pedant 10:58:44
  Zgadza się.

  Tak było i tak zapewne pozostanie jak długo cywilizacja ludzka będzie istnieć. Dziś do manipulacji zaprzężone są hordy wyszkolonych w tym celu i dobrze opłacanych nowoczesnych socjo-manipulatomów. Oni zawsze będą w dyskusjach dominować i mimo czarno na białym z ich strony kłamstw i spekulacji będą manipulować i innych deprawować w samodzielnym myśleniu i możliwości wyciągania własnych konkluzji.

  To jest szczególnie wyraźnie widoczne w polityce i u aktywnych członków danej partii ale także i w innych dziedzinach dotyczących wpływów na ludzi życie, zachowanie. ( w pracy, w domu, i wczasie dyskusji dotyczące różnych ważnych spraw.

  Jednak są jak to zwykle bywa, wyjątki.

  Do tych wyjątków samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków należy Pan, ja i jeszcze wielu ludzi tu na Neon24 którzy może czasem błądzą i mylą się ale nie poddają się nachalnej propagandzie, kłamstwa i manipulacji.

  Mylić się jest rzeczą ludzką, bo, no body is oerfect !

  P.S.

  Jest podobno na Ziemi jedna istota która nigdy się nie myli.
  To jest angielska królowa Elisabeth, bo ona nic nie robiąc,
  nie może popełnić dzięki temu żadnego błędu ;) :)))))

  Pozdrawiam
 • @Monaco 10:19:35
  re:
  'Dziwne jest bierne, milczące zachowanie w tej sytuacji Putina i Rosji.'

  'Trudno jest zrozumieć bierność Putina?'
  Nie trudno. Putin nie nadaje sie do mordobicia.

  Putin radził Janukowiczowi, żeby zaczęli wreszcie na Ukrainie płacić robotnikom za wykonaną pracę. Ludzie miesiącami nie mieli płaconych zarobków. Był bałagan.
  Tymczasem, Ukraina zdaje sie zapomniała jak sobie pogrywali z Rosja i z gazem.

  Putin sie nie nadaje do bijatyki.
  Każda awantura Rosji w rejonie może spowodować eskalacje draki zbrojnej.

  Przecież chyba wszyscy pamiętamy, ze gdy Putinowi zarzucano 'brak inicjatywy' i wręcz naciskano na atak na Kijow, bo wiadomo, było , ze Rosja moze zająć Kijow w ciagu 24 godzin, Putin odpowiedzial:
  'Przecież w Kijowie sa kobiety i dzieci'.

  W publicznym wywiadzie, Soros przyznaje, ze zachodnie zakusy na Ukraine były jeszcze przed utworzeniem Ukrainy i przed zniszczeniem ZSRR.

  W kazdym normalnym układzie, rola o przyszłość państwa należy do narodu.
  Ani Polacy, ani Ukraińcy nie bardzo wiedzą co to takiego państwo i dalej nie wiedza co to jest naród.

  Ani Putin ani Unia ani USA nie sa od robienia porządku w kraju, który kocha burdel i hoduje stare mołojeckie tradycje mongolsko-tatarskie.

  To juz nikt nie pamięta, ze Ukraińcy raz chcieli byc poddanymi cara a innym razem prosili Turków o przyjecie?
  Ukraina nie jest narodem i poszczególne ludy zamieszkałe teren obecnej Ukrainy nie maja wspólnej historii.
  Dlatego Ukry chcą być Amerykanami, Niemcami, Rosjanami , Kanadyjczykami, Żydami - byle nie Ukraińcami.

  I dopóki Ukry szczerze, serdecznie i publicznie nienawidzą Rosjan i Putina, dotąd Rosja nie prosi sie do Kijowa z żadną ‘wizytą przyjaźni’.

  Rosja nie weszła do Afganistanu bo jej sie tak podobało. Prosił legalny rząd Afganistanu o pomoc.
  Rosja nie pomaga Syrii z własnego poczucia obowiązku. Assad poprosił Rosje o pomoc. Podobnie Azerbajdzan i Armenia.

  A w 1939 roku, Sowieci weszli do Brzescia, który wtedy nie należał do Polski!- bo tam byly wojska hitlerowskie.
  I Rosja nie wejdzie do Donbasu, bo oficjalnie Donbas jest częścią Ukrainy,
  Rosjanie proponowali federacje Ukraińską , na co sie żadna ze stron nie chciała zgodzic - a i Donbas, jak pamiętamy, nie bardzo Rosji sprzyjał.

  Natomiast:
  Krym miał własny parlament i specjalny status, i od lat ludność Krymu protestowala i demonstrowala swoja niechęć do Ukrainy. O tych demonstracjach i problemach na Krymie milczala cala zachodnia prasa i propaganda.
  Przeważnie ruskojęzyczny Krym miał autonomię i specjalny status ...od 300 lat.
  Natomiast władze Ukrainy złamały różne porozumienia i umowy jakie miały z Rosją. Chodzi o dzierżawę Sewastopola, za którą Ukry pobierały miliardy dolarów rocznie i ...kradły rosyjski gaz. No i łamały zasady umowy dzierżawy.
  Ukry tak zgłupiały, ze nawet obywatelom rosyjskim zabronili mówić po rosyjsku. Rosjanie nie byli emigrantami na Krymie. Byli tubylcami.
  Dlatego Parlament na Krymie skorzystal z prawa miedzynarodowego -zatwierdzonego przez ONZ o rozpisaniu referendum.

  Każde łamanie prawa wywołuje tzw. 'domino effect'.
  Wiedzą o tym Rosjanie. Wiedzą Chiny, wiedza w Iranie…

  A Ukraina?
  Soros przecież sie publicznie przyznaje , ze to jego finanse poszły na rozwalenie Ukrainy. Przyznała sie i Wiktoria Nuland i obecny prezydent USA.

  I Ukraina sie chetnie zgodzila. Nie prosili Rosjan o wsparcie.
  wiec Rosja tu 'ni pri cziom’.

  Natomiast cieszyły sie tłumy nie tylko na majdanie, ze wreszcie Ukraina zostanie członkiem Unii Europejskiej. I ze będą mieć wizy do wszystkich państw Europy, i ze Unia im wybuduje drogi za unijne pieniądze…


  Ukraina zostala członkiem Unii Europejskiej:
  Украину взяли в Евросоюз | Дизель Шоу - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=b6f4ovhVA-s

  Bezwizowy system dla Ukrainy:
  Безвизовый режим для Украины | Дизель шоу - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=tx9DO7w9ixI
 • @Pedant 11:01:27
  Tak, to bestialstwo ukraińskich nazistów okryło ogromną hańbą wszystkich polityków tzw demokratycznego zachodu którzy zawsze mają ģębę pałną frazesów o prawach człowieka i wolności poglądów a w tym przypadku żaden ale to żaden nie tylko że nie potępił tej makabrycznej zbrodni ale stanęli murem za bandą kryminalistów którzy po obaleniu przemocą legalnego rządu w Kijowie przejęli władzę i rozpętali krwawą ludobójczej wojnę na Donbasie przeciwko mieszkańcom którzy nie zaakceptowali banderowskiej hołoty i nazistowskiego reżimu.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 14:58:39
  "Jest podobno na Ziemi jedna istota która nigdy się nie myli.
  To jest angielska królowa Elisabeth, bo ona nic nie robiąc,
  nie może popełnić dzięki temu żadnego błędu ;) :)))))"

  Jest nieomylna bo jako monarchini zajmuje dla Anglików miejsce Papieża.

  A tak naprawdę nie działa, zgodnie z chińską doktryną wu wei (łu łej):

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wu_wei
 • @Tiamat 15:04:22
  Putin ma rację w Kijowie są kobiety i dzieci i starcy. To nie podlega dyskusji.

  Ja jednak zwróciłem uwagę na obecne agresywne ataki armii bander-ukrainy na ludność i obrońców tych dwóch Republik.

  By w tej sytuacji Putin przyją wyraźną postawę sprzeciwu i potępienia. A jednocześnie w końcu uznał niepodległości tych Republik i udzielił im oficjalnego wsparcia po przez wprowadzenie na teren tych Republik rosyjskiej armii która nie pozwoliła by na bezkarne mordowania ludności cywilnej zamieszkałej w przygranicznych miejscowościach. Bo nie tylko w Kijowie są kobiety i dzieci ale także są kobiety i dzieci w Donbasie które swołocz składająca się z banderowców morduje i to przy milczeniu Putina w tej obecnie zaistnialej sytuacji.

  Rosja i tak jest maksymalnie obłożona przez Zachód sankcjami.

  Więc nadszedł czas by uznać te Republiki i zabezpieczyć ludxkie życie tych od 7 lat zyjących w niepewności ludzi i pod ciągłym bombardowaniem.
 • @Tiamat 15:04:22
  To tak gwoli przypomnienia skąd sie wziely ukrainskie dramaty:
  W wywiadzie z dziennikrzem z CNN Soros wyjasnia:

  "OK, założyłem fundacje na Ukrainie zanim Ukraina stała sie niezalezna od Rosji. I moja fundacja działa bez przerwy od tego czau i odegrała
  ogromną role w obecnych wydarzeniach w tym kraju.

  Soros opowiedział dziennikarzowi CNN Zakarii, ze jest osobiście odpowiedzialny za założenie fundacji, która faktycznie przyczyniła sie do obalenia rządu Janukowicza wybranego w wolnych wyborach i zainstalowala junte w calosci wybrana (handpicked) przez Departament Stanu USA.

  Dziennikarz :
  Jednym z pierwszych pana osiągnieć o których powszechnie wiadomo, ze w czasie rewolucji 1989 roku pan finansowo wspieral dysydentow i ich dzialania na terenie wschodniej Europy i w Polsce i w Czechach. Czy robi pan to samo na Ukrainie?

  Soros:
  'Tak, ja założyłem moją Fundacje na Ukrainie zanim Ukraina stała sie niezalezna od Rosji.
  I fundacja ta działa bez zakłóceń do tej pory i odegrała ogromną rolę w obecnych wydarzeniach'.

  ....Wielu uczestników kijowskich demonstracji na Euro-majdanie bylo członkami sorosowskich NGO (Non- Governmet Organisations - organizacje poza rzadowe)i byly szkolone przez te NGO organizacjew wielu 'warsztatach' i w czasie rozlicznych 'konferencji' fundowanych przez sorosowska Miedzynarodowa Fundacje Odrodzenia i rozne instytuty i fundacje Sorosa pod różnymi nazwami.
  Te organizacje chwala sie ze dzięki nim nastąpiła transformacja Ukrainy.! ( napisal William F. Jasper)
  Ta transformacja doprowadziła do faszystowskiej ultra- nacjonalistycznej Ukrainy kontrolowanej przez bezpieke.

  Militarna operacja o bardzo faszystowskim charakterze, włącznie z terrorystycznym spaleniem żywcem cywilów w budynku Zwiazkowow Zawodowych przez 'zwolennikow nowych wladz' (Paramilitarne oddzialy Prawego Sektora) sa bezposrednio zwiazane z dzialanoscia Sorosa na Ukrainie i US Departamentu Stanu, NGO, USAID, NED i Freedom House...
  W następstwie tych zdarzeń i działalności wyżej wymienionych organizacji Rosja moze sie spodziewac dalszych prowokacji....

  George Soros przyznaje sie do sfinansowania kryzyzu na Ukrainie
  George Soros admits to funding the Ukraine crisis | Veterans News Now

  http://www.veteransnewsnow.com/2014/06/02/george-soros-admits-to-funding-the-ukraine-crisis/
 • @Pedant 15:11:38
  .
  Wu wei (chin. trad. 無為,)

  A to całkiem ciekawy sposób myślenia, filozoficzny.

  Warto poczytać na ten temat.

  Pozdr.
 • 無為
  無為 = bezczynność.
 • @Tiamat 15:35:30
  Za takie zbrodnie już dawno soros i jego wspólnicy powinni być aresztowani i skazani przez międzynarodowy trybunał na maksymalną karę.

  CIA sciga listem gończym kucharza Putina, Prigoźina a tej kanali sorosa nikt nie sciga i robi sobie co chce łącznie z dywersją , obalaniem rządów, burdelami na ulicach miast i wywoływaniem ludobójczych wojen.

  Dziwny jest ten świat, .... ! Pełen bezkarnych dewiantów.
 • @Monaco 15:34:33
  Ja sie zgadzam i osobiscie nie widze szybkiego rozwiązania problemów Ukrainy, bo wiele rzeczy nie umiem.
  Rosjanie twierdza, z nie ma na Donbasie armi rosyjskiej.

  Wiadomo, ze Ukraina w czasach sowieckich byla centrum przemysłu zbrojeniowego ZSRR. I poostał w Donbasie nie tylko arsenał i zaklady zbrojeniowe ale tez wyksztalcone kadry wojskowe.

  Oficjalnie podawali, ze zaraz po referendum na Krymie, niemal połowa ukraińskiego wojska na Krymie poprosiła o rosyjskie obywatelstwo i zwyczajnie zwiała z Krymu. Dlatego Ukry nie broniły Krymu, bo zwyczajnie nie mial kto bronic. Dezerterzy zas ci, co paszporty rosyjskie dostalii poszli pomagać na Donbas..

  I tak jak ja to rozumiem i dawno temu Lawrow wyjasnial, ze rzeczywiscie w Donbasie sa Rosjanie i rosyjscy zolnierze. Ale nie jest to regularna armia Federacji Rosyjskiej tylko ochotnicy, właśnie wojskowi rosyjscy, ktorzy maja bardzo bliskich krewnych na Ukrainie, czy w Donbasie albo wojska z Krymu, ktore juz teraz sa obywatelami Rosji.
  Ale rosyjska armia oficjalnie nie zostala wysłana przez wladze rosyjskie do Donbasu.
  Wiec tak jak ja to rozumiem, a mogę sie mylic, to Rosjanie sa w Donbasie ale ich oficjalnie nie ma.

  A czemu tak mi sie wydaje? Be gdyby oficjalna armia rosyjska byla w Doniecku to zachodnia prasa bylaby bardziej wokalna i podawaliby oficjalne wrzaski, ze Federacja morduje Ukraine .Albo, ze wręcz napadła na Ukraine.
  Rosjanie przyznaja sie ze w Donbasie sa rosysjscy doradcy.
  Putin zapewnial, ze w Donbasie sa ochotnicy rosyjscy.
  Prawnie jednak, nie mozna stwierdzic, ze armia rosyjska wkroczyla na teren Ukrainy. I ochotnicy nie sa pod oficjalna komenda rosyjskiego dowodztwa armii.
  Pokazywaliby fotki. A oni nawet podrabianych zdjec nie pokazuja.

  I jest problem: Kto ma prawo uznac te republiki?
  One juz sa uznane przez USA (rezolucja o 'Captive nations' z 1959 roku.)
  Ukraina i obecnie USA sie sprzeciwiaja rozpoznaniu republik bo uwazaja, ze Donbas to Ukraina.
  Wiec Rosja nie moze uznac niepodległego Donbasu bo nie ma mandatu
  Rosja - to nie USA.
  USA ma teraz problem, bo nie moze odwolac rezolucji Captive Nations. Ukraina tez nie moze. A ONZ ma gdzies i prawo i zasady.

  A to wszystko jest bardzo powiklane:

  US Uznalo Donieck i Lugansk jako niezalezne kraje
  US ‘recognized’ E. Ukrainian regions of Donetsk, Lugansk as independent (57yrs ago...) — RT America

  http://www.rt.com/usa/312029-us-recognized-donbass-independence/
 • można prosić o
  źródło ?
 • @charon 22:35:46
  RTR Planeta TV, a nastepnego dnia
  Россия 24 TV and Rossiya-1 TV channel.
 • @Monaco 01:58:49
  Dziękuję !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej