Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Wnuczka nazisty. Prawda która obala mit dziadka bohatera.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie wszyscy mimo pokrewieństwa chcą nazywać zbrodniarzy bohaterami

 

Wnuczka nazisty. Mieszkająca w USA.

 Nie wszyscy mimo pokrewieństwa chcą nazywać zbrodniarzy bohaterami.

Wnuczka litewskiego zbrodniarza. Napisała książkę i obaliła mit dziadka bohatera.

 

                      The Nazi's Granddaughter

 

How I Discovered My Grandfather was a War Criminal (wydanie angielskie) Kindle-editie . 

Władze litewskie, gloryfikujące nazistowskich zbrodniarzy i prześladujące radzieckich weteranów, otrzymały kolejny kopniak w tyłek.

Amerykańska dziennikarka Sylvia Foti opublikowała książkę „Wnuczka nazisty" o zbrodniach swojego dziadka, NAPISAŁA. " Jak się dowiedziałam, że mój dziadek był zbrodniarzem wojennym postanowiłam nie ukrywać tego faktu”. Kobieta nie ukrywała gorzkiej prawdy i nie heroizowała swojego dziadka zbrodniarza, okrutnego drania tylko z powodu obecności więzi rodzinnych.

 Foti opowiada o zbrodniach Jonasa Noreiki, który w czasie wojny był wspólnikiem nazistów i brał udział w masakrach na Litwie. 

 Przyznała, że ​​przez długi czas nie wiedziała, kim był jej dziadek.

Babcia go tylko chwaliła, mówiąc, że Noreika brał udział w działaniu antyradzieckiego powojennego podziemia. Na przykład że jej dziadek był bohaterem broniącym Litwy. 

 Wnuczka zbrodniarza przyznała, że ​​kiedy dowiedziała się prawdy, „te wszystkie o nim haniebne szczegóły” to te informacje prawie ją zmiażdżyły.

Napisała książkę, chciała uwolnić się od poczucia winny że mając wiedzę o zbrodniczych czynach dziadka nie  chce żyć w świadomym zakłamaniu. Ona odkryła oszustwo historii, które na Litwie jest całkiem świadomie utrzymywane przez władze litewskie. To kłamstwo ciążyło też na jej matce. Więc obiecała matce, która uważala  swojego ojca za bohatera, że ujawni tą okrutną prawdę o jej dziadku i musi opowiedzieć o swoim dziadku też tym którzy nie znaja prawdy jakich zbrodniarzy litewskie władze uważają za bohaterow. .

Jej dziadek Noreika był winny ludobójstwa litewskich Żydów.

Noreika jako naczelnik okręgu szawelskiego podpisał w 1941 r. zarządzenie o utworzeniu w mieście Siauliai nazistowskiego getta. - Foti podczas zbierania materiałów dowiedziała się, że jej dziadek brał czynny udział w masakrach Żydów, rabunkach i wysyłaniu do getta i obozów koncentracyjnych tysięcy niewinnych ludzi.

Jest zdumiona, że ​​władze litewskie udają, że o tym nie wiedzą.

 Nic dziwnego, że litewscy nacjonaliści nazywający siebie „patriotami” byli  na  nią wściekli z powodu ujawnienia prawdy. Nazwali ją „agentką KGB” i zarzucili jej działanie w interesie Rosji. 

Takich dziadków zbrodniarzy jest w krajach bałtyckich cała masa, którzy uwazani są tam za bohaterów przez obecnych polityków i pronazistowskie rządzące tymi krajami władze. Jak widać po napisaniu tej książki,  mamy ukazany świetny przykład litewskiego „bohatera narodowego”, prawda ?

A ile było i jest takich dziadków którzy mają na sumieniu zamordowane niewinne dzieci, starców i kobiety. 

 Bałtyccy limitrofowie, próbując budować swoją politykę i ideologię państwa na gloryfikacji nazistowskich zbrodniarzy i kolaborantów, demonizując ZSRR, działają w interesie nie tylko lokalnych nacjonalistów, ale także zbiorowego rusofobicznego zdegenerowanego pod względem moralnych norm Zachodu. 

Panuje uprawiana przez schizo-polityków, pseudo historyków,i dziennikarzy wyzbytych ludzkiej godności histeryczna rusofobia na poziomie zwierzęcych instynktów i materialnego zainteresowania.

Politycy i historycy na Zachodzie oraz władze bałtyckie wolą nie przypominać zbrodniczego Planu Ost, opracowanego przy udziale SS Reichsfuehrera Heinricha Himmlera i czołowego nazistowskiego ideologa Alfreda Rosenberga.

Litwini czynili kolaboracje z hitlerowcami na próżno….Gdyż w dokumencie tym odnotowano, że ziemie krajów bałtyckich zostaną przez rasę aryjską skolonizowane i zgermanizowane. Niemieccy naziści mogli potrzebować miejscowej ludności jedynie jako taniej siły roboczej, ale do pewnego czasu i nawet wtedy nie dla wszystkich. Bo według planòw to większość z nich zostanie po prostu biologicznie zlikwidowana i eksmitowana jako gorsza rasowo.

Dlaczego dziś obecni naziści w strukturach władzy udają że o tym nie pamiętają ?

O jakiej niezależności odważą się oni mówić ?

Dlaczego wmawiają przy pomocy fałszowania historii ludziom kłamstwa ?

Litwini, podobnie jak Łotysze i Estończycy, oraz Polacy zostali uratowani przez Armię Czerwoną. W przeciwnym razie naziści po prostu by wszystkich wymordowali. Celem było biologiczne unicestwienie podbitych narodów na Wschodzie Europy. 

Jednak współcześni "patrioci” robią wszystko, aby Europa Wschodnia  w tym Litwa stała się zubożałym półkolonialnym krajem, którego misją jest wojskowy przyczółek dla agresji USA przeciwko Rosji. Rodzaj amerykańskiej bazy wypadowej w tym zakątku Europy.

Trzeba jednak mieć ciągle wiarę, że mimo zajadłej antyrosyjskiej propagandy pieczołowicie uprawianej przez schizo-rusofobów na szczeblu - prezydentów, premierów, władz, oraz międzynarodowym, krajowym, lokalnym i indywidualnym  używając wszelkich starań i środków do zniszczenia pamięci o heroizmie Armii Czerwonej wyzwolicielach z pod nazistowskiego terroru i ludobójstwa, trzeba mieć wiarę, że jeszcze znajdą się uczciwe wnuczki i uczciwi wnukowie którzy ujawnią zbrodniczą działalności swoich dziadków w czasach niemieckiej hitlerowskiej okupacji, i ujawnią prawdę o tym że to ich przodkowie razem z niemieckim okupantem mordowali nikomu w niczym niewinnych ludzi w tym dzieci.

Należy mieć wiarę, że właśnie wnuki tych zbrodniarzy ujawnią prawdę  gdy w obecnej  sytuacji  rządzą neonazistowskie kanalie w Europie Wschodniej, że wnuki ujawnią że to ich dziadkowie byli sprawcami ludobojstwa i że byli jak dzikie bestie pozbawieni wszelkiego ludzkiego sumienia. Ujawnią prawdę że ich dziadkowie nie byli i nie są żadnymi bohaterami i wzorem do naśladowania. 

Należy pamiętać że mając wiedzę o sprawcach okrutnych zbrodni członków rodziny oraz świadomie żyć w obłudzie w zakłamaniu, to będzie to bezapelacyjnie ciążyło na sumieniu potomków, dzieci, wnuków gdyż milcząc i nie odcinając się od sprawców tych potwornych zbrodni, potomkowie stają się mentalnymi wspólnikami zbrodniarzy, milczenie jest uznawane za zgode... .  

Info, fragment. 

" Ujawniona prawda na łożu śmierci matki Silvii Foti motywuje córkę by napisać o swoim dziadku, który był przez obecne władze na Litwie gloryfikowanym słynnym bohaterem wojennym.

 Ale ta ujawniona prawda miała straszny nie zaplanowany cel: odkrycie przez wnuczkę, że jej dziadek był nazistowskim zbrodniarzem wojennym. Matka Silvii Foti która umierała, chcąc zachować historię rodziny,  poprosila Silvii  o napisanie książki o dziadku Foti, Jonasie Noreice, słynnym "bohaterze" II wojny światowej.

Natomiast babcia Foti próbowała interweniować - błagając wnuczkę, by nie pisała o jej mężu. -

Po prostu niech historia kłamie - szepnęła. Foti nie miała pojęcia, że ​​dotrzymując obietnicy złożonej umierającej matce, jej odkrycia doprowadzą ją do osobistego kryzysu, ujawnią negację Holokaustu i ujawnią oficjalne tuszowanie przez litewski rząd zbrodniczej działalności jej dziadka.

Jonas Noreika był Litwinem znanym jako General Storm. Poprowadził powstanie, które było przeciwko komunistom, ale znalazło się pod kontrolą nazistów. Był urzędnikiem podczas okupacji niemieckiej i Holokaustu i szefem drugiego co do wielkości regionu w kraju podczas hitlerowskiego terroru  i nazistowskiego obozu koncentracyjnego.

Foti postanowiła napisać bohaterską biografię o swoim słynnym dziadku. Ale kiedy kopała coraz głębiej w historię, napotkała tak wiele dowodów na to, że jej „ bohater ”z krwi i kości był mrocznym zwyrodniałym mordercą Żydów. Nie mogła dużej wierzyć w to kłamstwo o jej dziadku bohaterze.  -  Wnuczka nazisty - to relacja z pierwszej ręki Foti z jej podróży, która rozpoczęła się jako akt rodzinnej dumy, a zakończyła się odkryciem tajemnicy, którą jej rodzina i cały litewski rząd i naród ukrywał przez 79 lat.

Zadała także pytania.:

"Jak przeszłość naszej rodziny, haniebna lub szlachetna, powinna kształtować naszą tożsamość ?

Jak można bez wstydu czcić  zrodniarza  wojennego jako bohatera, mając w mieście jego imieniem nazwane gimnazjum, a jednocześnie wiedzieć że on  był zbrodniarzem, złoczyńcą odpowiedzialnym za śmierć tysięcy niewinnych ludzi, Jak można tak bez wstydu żyć  ?  zaprzeczając jego roli w ludobójstwie ?

Teraz ta wnuczka już dobrze wie że dotąd trzymano wszelkie obciążające dziadka fakty w tajemnicy i oszukiwano ją i młode pokolenie. 

A winę za taki stan rzeczy ponosi zakłamany litewski rząd oraz jej cała rodzina. ...     .

 

 

 

 Zbrodnie litewskie na Polakach w Ponarach. 

 Https://www.fakt.pl/hobby/historia/zbrodnia-w-ponarach-smierc-tysiecy-polakow-na-litwie/t8e6lfw

   www.fakt.pl/hobby/historia/zbrodnia-w-ponarach-smierc-tysiecy-polakow-na-litwie/t8e6lfw

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Ta Pani miała odwagę
  napisać po prostu prawdę, której dziś całe tabuny zwykłych kanalii, nie mają odwagi nawet dotknąć. Wystarczy popatrzeć na cały polskojęzyczny Sejm, który broni ukraińskich i litewskich zbrodniarzy, plując jednocześnie na ich polskie ofiary. W samych tylko Ponarach szaulisi bestialsko, w sposób niewiele różniący się od banderowskich metod ludobójstwa, wymordowali 100 tysięcy ludzi, w tej licznie ok 40 tysięcy Polakow. I takich właśnie zbrodniarzy wykreowano na Litwie na Narodowych bohaterów. Zupełnie tak samo jak na UPAdlej.
  Ale żeby tego było mało, kilka lat temu Bergoglio beatyfikował na świętego pewnego litewskiego duchownego, który wzywał i brał osobisty udział w mordowaniu Polaków, za co po wojnie dostał czapę. A dziś ten krwawy watazka, został o wołany świętym męczennikiem... Za wiarę. To już szyderstwo sięgające wyżyn nieba.

  Pozdrawiam serdecznie i oczywiście 5* dla autora
 • a
  No cóż. Teraz każdy tam w USA koniecznie chce znaleźć jakieś czarne historie swej rodziny.
  Oczywiście - takich "czarnych" kart nie mają Żydzi i czarni. Bo tylko oni byli prześladowani.

  PS. Czekam na opowiadanie jak to Żydzi byli maltretowani na polach bawełny.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:36:31
  //Czekam na opowiadanie jak to Żydzi byli maltretowani na polach bawełny.//

  Eee. Lepsze by było opowiadanie jak to żydowscy właściciele statków i firm "pozyskujących" niewolników na Czarnym Lądzie nic nie wiedzieli o tym, że to będą niewolnicy.
  Przecież ci żydowscy armatorzy, właściciele statków prowadzili tylko takie "Agencje Pracy". Chcieli dobrze. Żeby zmniejszyć nędzę w Afryce. Żeby biedni murzyni (eee, cholera - zakazane słowo...) mogli dorobić sobie w Ameryce i wspomóc ziomków na rodzimej sawannie.
  Bo, źid to dobra jest. Baldzo dobra czlowieka. Ty masz ranę na noga, ty prziłóż dobry źid i od razu gangrena...

  P.S. @Autor - wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, jak napisał pan @Wojtas, że śmierdzi to swoistą wersją BLM...
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:36:31
  "Czekam na opowiadanie jak to Żydzi byli maltretowani na polach bawełny."

  Kobieta ujawnia prawdę o dziadku wyklętym, a Pan o Żydach i Murzynach. Nie tylko Żydzi ginęli z jego rąk, Polacy także, jeśli to robi Panu różnicę. Murzynów na Litwie raczej wtedy nie było.
 • @Pedant 08:37:49
  A jakie tam znaczenie ma dla Wojtasa i jemu podobnych 40 tysięcy Polaków zarznietych w dołach śmierci w Ponarach? Ano żadnego. A nawet jeśli chodzi o Żydów to w Ponarach zamordowano ich 60 tysięcy. Nie wspominam już o katowni na Lukiszkach, bo co to dla takich jak Wojtas znaczy? Również nic. Oni dzisiaj w taki właśnie sposób usprawiedliwiają najgorszych zwyrodnialcow i z UPA i Szaulisow. No bo przeca oni walczyli z wrażą komuna. To się nazywa kurestwo najpodlejszego sortu. Zastanawiam się, czy gdyby mieli w swoich rodzinach kogoś, kogo zamordowano w Ponarach, czy też na Kresach Południowo Wschodnich, to również szczekaliby w taki sam sposób.
 • @Pedant 08:37:49
  Wnuczka litewskiego nazisty i zbrodniarza wojennego, potrafila napisać książkę, w której bezlitośnie obnażyła zbrodniczą przeszłość swego dziadka, odcinając się w ten sposób od niego i potępiając jego czyny, a nie potrafia tego zrobić wladze Elbląga w odniesieniu do ukraińskiego ludobójcy, którego wyniesiono dosłownie do ramgi niezlomnego bohatera w Tarnopolu. Jakże dwie różne od siebie postawy. Jedna pokazująca jak zachować Honor i przyzwoitość, a druga tchorzostwo i nikczemnosc
 • @Pedant 08:37:49
  Tego rodzą entelegentom, wypisującym tego rodzaju mundrosci jak Pan Wojtas, jako lekarstwo na głupotę polecam książkę sp. prof Jacka Wilczura - Wilenska pierścień śmierci, może po jej lekturze przynajmniej się zastanowią nad bredniami, jakie wypisują, choć w przypadku takich ludzi jak oni, szczerze nawet i w to wątpię.
 • @Pedant 08:37:49
  Jakim "wyklętym"?
  Przecież jej dziadek nie walczył z sowietami, a wysługiwał się Niemcom i realizował litewski szowinizm wpojony zdegenerowanym Litwinom na równi przez Rosjan jak i Niemców - co powodowało nienawiść kierowaną głównie do Polaków (stąd udział Litwy w wojnie 1920 po stronie sowieckiem, a ze wsparciem materiałowym i politycznym Anglii).
  Z kolei już po wojnie 1920 - Litwa dalej miała pretensje terytorialne do Polski, co było podsycane przez Niemcy.

  Zatem. Nie można tego traktować w kategoriach relacji polsko-litewskich, a jedynie kontekstu historycznego, tego że książka ukazała się jako rodzaj ekspiacji białej rasy względem tych "pokrzywdzonych" - Żydów, Murzynów itp.

  Podłość Pedanta polega na zrównaniu polskich "wyklętych" z takimi swołoczami jak ten Litwin. Ale ten typ tak ma.
  Boki zaś - jest zbyt zaślepiony, aby rozumieć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:15:37
  "Z kolei już po wojnie 1920 - Litwa dalej miała pretensje terytorialne do Polski, co było podsycane przez Niemcy."

  Miała pretensje o Wilno - historyczną stolicę Litwy.

  "Jakim "wyklętym"?
  Przecież jej dziadek nie walczył z sowietami"

  Hitler walczył z sowietami. Był wyklęty?
 • @Jacek Boki 08:57:05
  //Wnuczka litewskiego nazisty i zbrodniarza wojennego, potrafila napisać książkę, w której bezlitośnie obnażyła zbrodniczą przeszłość swego dziadka,//

  Wielce Szanowny Panie Jacku,

  Tu nie chodzi o to, że wnuczka potrafiła. Bo samo to że taką książkę napisała, to bardzo dobrze.
  Problem w tym, czy napisałaby ją, powiedzmy, te 15 lat temu? Gdy takie wynurzenia jeszcze nie były "modne". Chodzi o to, czy ona aby się nie lansuje na fali dzisiejszej zachodniej "sprawiedliwości społecznej".

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:15:37
  "Jakim "wyklętym"?
  Przecież jej dziadek nie walczył z sowietami"

  Ogień/Kuraś zabijał Polaków i Żydów. Z sowietami raczej nie walczył.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:15:37
  Jakim "wyklętym"?
  Przecież jej dziadek nie walczył z sowietami"

  Sprawdziłem. Jonas Noreika walczył z Sowietami.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Jonas_Noreika
 • @Kmieć 09:31:12
  "Chodzi o to, czy ona aby się nie lansuje na fali dzisiejszej zachodniej "sprawiedliwości społecznej".

  Powinna była milczeć i się nie "lansować"?
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:15:37
  "Jakim "wyklętym"?
  Przecież jej dziadek nie walczył z sowietami"

  Jonas Noreika walczył z Sowietami.

  W 1945 Noreika założył Narodową Radę Litwy, która koordynowała anty-sowiecką partyzantkę w kraju. Przyjął rangę generała i pseudonim "Generolas Vetra" (Generał Burza).

  Władze radzieckie aresztowały Norejkę i innych członków Rady 16 marca 1946.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:15:37
  Wojtas jakie to szczęście, że Ty masz oczy otwarte, co i tak nie zmienia faktu, że pieprzysz w tej sprawie żałosne brednie, nie znając nawet faktów o temacie, w którym chcesz robić za znawcę, a jesteś zwykłym ignorantem, zreszta tak jak w wielu innych kwestiach, o których nie masz pojęcia, domorosły filozofię.

  Szkoda, że nie napisała tej książki 15 lat temu? Bardzo dobrze, że nie zrobiła tego w tamtym czasie, bo to właśnie teraz zarówno litewski, jak i ukraiński nazizm znów podnosi swój łeb, o czym bardzo boleśnie przekonali się 28 lutego w Hucie Pieniackiej tacy pisowscy obroncy banderowcow jak Cenckiewicz, Szwagrzyk i ambasador Polin w Kijowie, gdy uroczystości ku czci Polaków zamordowanych w Hucie Pieniackiej przez SS Galizien i UPA nie tylko zakłócili miejscowi i przyjezdni Ukraincy, wyzywając Polaków w najgorszym koszarowym słownictwie, ale dosłownie reali się do rezania Lachow i tragedii zapobiegła obecność policji. Dlatego poza wspomnienie przez media tweeta Cenckiewicz, w którym napisał tylko, że Ukraincy używali wobec nich obelzywych wyzwisk przez cały czas trwania uroczystości i byli bardzo... agresywni, nic więcej do polskiej opinii publicznej na temat tej uroczystości się nie przedostało. A ja wiem to od kogoś kto tam był. Więc to, że ta Pani opublikowała ta książkę teraz, jest trafieniem przez nią w najwłaściwszy czas.

  Poza tym Wojtas, z pretensjami o Żydów, jako żelazny pisior, zgłoś się do prezesa prezesów na Nowogrodzka i tam wylej mu w rękaw swoje żale i wnioski. Prezes prezesów powinien przecież nie tylko cie wysłuchać, ale również wdrożyć w życie twoje koncepcję w tej kwestii. Mam nadzieję, że komu, jak komu, ale tobie nie odmówi. Bo to byłby skandal.
 • @Alfax 10:39:41
  Amen. Nic dodać, nic ująć do tych słów. Dlatego każdy osobnik, który takie zbrodnie usprawiedliwia jest zwyczajnym bydlakiem, choćby nie wiem na jaką filozofię się silił w swych parszywych wywodach. Nikt też takiej kanalii, nie powinien nigdy podać ręki.
 • Autor.
  Natomiast babcia Foti próbuje interweniować - błagając wnuczkę, by nie pisała o jej mężu. - Po prostu niech historia kłamie - szepnęła."

  " Foti nie miała pojęcia, że ​​dotrzymując obietnicy złożonej matce, jej odkrycia doprowadzą ją do osobistego kryzysu, ujawnią negację Holokaustu i ujawnią oficjalne tuszowanie przez litewski rząd zbrodniczej działalności jej dziadka."

  Tu tkwi współcześny problem w nazywaniu prawdy po imieniu nie tylko dla spadkobierców ówczesnych dosłownie kryminalistów.

  Nie należy tego rozpatrywać pod względem zamordowanych w okrutny sposób Żydów, Polaków, Rosjan, Cyganów czy tez innych narodów.

  To co się stało, te wyrządzone zbrodnie należy rozpatrywać w kontekście tylko i wyłącznie - CZŁOWIEKA - !.

  Ktoś kto morduje i to bestialsko drugiego człowieka który jemu nic nigdy złego nie uczynił a byli wśród zamordowanych przecież LUDZIE jak kobiety, starcy całkiem niewinni i bezbronni w tym dzieci to chociażby nie wiem jak usprawiedliwali swoje zbrodnicze czyny to te czyny popełnione na niewinnych LUDZIACH są nie do obrony i usprawiedliwienia.

  Po pierwsze w normalnie funkcjonujących państwach gdzie obowiązują nie tylko normy prawne ale i moralne to każdy tego rodzaju zbrodniarz mając na sumieniu zamordowanie chociażby jednego CZŁOWIEKA będzie skazany i nigdy nie honorowany
  TYM BARDZIEJ PRZEZ PAŃSTWO jako bohater.

  A gdy tak się gdzieś na świecie dzieje że jawni zbrodniarze są honorowani przez władze kraju i stawia ich się za wzór to jest to w oczach zdrowych ludzi i zdrowego narodu wyraźnym sygnałem że ludzie sprawujący władze w kraju nigdy nie powinni być na tych odpowiedzialnych państwowych stanowiskach,
  ponieważ wyzbyci są moralnych cech ludzkiej uczciwości w kwestii nazwania zbrodni zbrodnią i rozróżnienia ewidentnego ZŁA od dobra.

  Raz jeszcze należy podkreślić, tu nie chodzi tylko o Żydów, Polaków, Rosjan czy inne grupy narodowościowe.

  Tu chodzi o mord na LUDZIACH !

  Jak wszyscy tu dyskutanci postarają się to zauważyć, to żaden ale to żaden zbrodniarz mordujący LUDZI nie będzie broniony i nazwany bohaterem.

  Ponieważ dla zbrodniarzy którzy bestialsko mordowali nikomu niewinnych LUDZI w tym dzieci nigdy nie może być wśród normalnych ludzi kierujących się zasadami moralnymi i sumieniem wytłumaczenia i akceptacji tych wszelkich zbrodniczych czynów i uwazane za coś pozytywnego w imię jakiej wyznawanej ideologii.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Jacek Boki 10:46:07 przepraszam.
  Ale musiałem tu raz jeszcze mój wpis umieścić ponieważ był brak w jednym wyrazie litery.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Pedant 09:29:57
  A Hitler nie jest wyklęty? Przecież żołnierzom NSZ przypisywano (a i dalej robią to Pedanty) , takie same cechy jak hitlerowcom.
 • @Pedant 09:38:47
  Sowiety - z dużej litery. No, no, co się tym Pedantom porobiło....
 • @Alfax 10:51:00
  "Raz jeszcze należy podkreślić, tu nie chodzi tylko o Żydów, Polaków, Rosjan czy inne grupy narodowościowe.
  Tu chodzi o mord na LUDZIACH !"

  Oni tego nie rozumieją. Zabić Polaka to źle, zabić Żyda czy Ruska to dobrze. Taką mają mentalność.

  Chyba że Polak lubi innych, to taki najgorszy bo zdrajca.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:15:37
  Mylisz Pan pojęcia. Obojętnie czy Polak , czy Żyd czy Nieniec, czy Rosjanin, jeżeli postępował wbrew konwencjom międzynarodowym mordując jeńców, cywilów itp jest zbrodniarzem. Nie rozgrzesza go żadna walka z komunistami, nazistami czy tym podobnych. Takie postępowanie to zwykłe czystki i łatwa zemsta na bezbronnych ludziach. Wiem że takie rzeczy wszędzie się zdarzają, ale chyba powinniśmy dążyć do jakiś ludzkich ideałów a nie wybielać zbrodniarzy bo im się zdarzyło wystąpić przeciw naszym wyimaginowanych czy rzeczywistych przeciwników. Zbrodnia jest zbrodnią bez względu na pobudki.
 • @Pedant 11:12:02
  Ten komentarz jest dobry.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:07:18
  No fakt. Hitler jest wyklęty i to jest niedopuszczalne, bo przeca to niedościgniony, Ideowy wzor obecnych polinskich władców z POPiS i ich obecnych, najwierniejszych sojuszników, czyli ukraińskich rezunow i litewskich szaulisow, z którymi to jednymi i drugimi polskie panstwo musiało się zmagać jeszcze do połowy lat 50yh ubiegłego wieku. Bandy szaulisow obok bowiem ukraińskich upowców grasowały w województwach olsztyńskim i Gdańskim właśnie do tego czasu. Jedni i drudzy tu na naszych ziemiach walczyli nie tylko z komuna, ale nade wszystko o wola Ukrainę i wolna Litwę, zabijając Polaków jako swoich największych wrogow, stojących na ich drodze spełnienia ich największego snu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:23:21
  "Ten komentarz jest dobry."

  To był sarkazm, a Pan wziął to na serio.
 • @marek500 11:15:58
  Widzę, że nie ma Pan rozumienia.

  Moja złośliwa uwaga nie tyczyła zbrodniarza i zbrodni szaulisów, ale tego, że skurwysyństwo amerykańskie w dążeniu do pieniędzy i poklasku nie ma granic.
  Gdyby faktycznie napisała tę książkę 15 lat temu - to chwała jej postawie. Ale teraz - wpisuje się w nurt ekspiacji, gdzie każdy biały ma sobie znaleźć jakąś zbrodnię, za którą ma się wstydzić i przepraszać.

  Mnie jest wstyd, że tacy ludzie jak Boki i Pedant nie potrafią tego wyróżnić, a mienią się być zdolnymi do osądzania innych i to wulgarnie.
  Jedynie Kmieć - okazał rozumienie tematu.

  Trochę refleksji u Alfaxa - bo faktycznie - nie chodzi o żadną formę nacjonalizmu (litewska wersja to nie nacjonalizm a szowinizm), ale o stosunek do drugiego człowieka.
  To wyróżnia tylko cywilizacja. Czyli cywilizacja egalitarna (taką jest CP), nie traktuje innych gorzej niż siebie, czyli kieruje się szacunkiem także dla wrogów i też w nich widzi ludzi.
  I cywilizacje hierarchiczne, gdzie jest gradacja wartości bytów. Tam inni, obcy, mają mniejszą wartość, a zatem w określonych okolicznościach można, a nawet trzeba ich unicestwić. Nie ma tu znaczenia, czy są to starzy, czy dzieci. Nie ta kategoria rozważań.

  Dlatego nie jestem narodowcem, ale należy zaznaczyć, że polski nacjonalizm nigdy nie zbliżył się nawet do form stosowanych przez przedstawicieli hierarchicznych cywilizacji; zawsze występowała ta bariera cywilizacyjna blokująca skrajne formy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:39:22
  Tu nie ma miejsca na jakieś gierki słowne, relatywizowanie , czy próba zrozumienia postępowania. Zbrodnia jest zbrodnią. Dziś jednego zrehabilitujemy bo przy okazji zabicia 100 cywilów zabił 2 komunistów, a jutro znajdą się tacy którzy będą tłumaczyć postępowanie Morela, Berii czy Himlera. Według mnie nie ma w tej dziedzinie żadnego tłumaczenia tylko wieczne potępienie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:39:22
  Wojtas nie zamartwiaj się tak o nasza cywilizacje, byśmy nie stali się tacy jak ukraińscy i litewscy szowinisci, bo pleciesz bo ich zdziczała cywilizacje turańska dzieli od naszej przepaść. Więc snucie jakichś niedorzecznych rojeń w tej kwestii jest po prostu niepoważne. A szukanie zrozumienia i traktowanie zdziczalych zwyrodnialcow, jako równorzędnych nam ludzi, dla których jako nawet wrogow winniśmy mieć zrozumienie i szacunek, to chyba jakiś żart. Zbrodniarze byli, są i zawsze będą tylko i wyłącznie zbrodniarzami. Jakiekolwiek próby ich wybielania i szukania u nich zrozumienia ich czynów hańbią tego, kto to robi i tym samym nie zasługuje na żaden szacunek, a co dopiero tolerowanie. Co do bycia arodowcem, to już jeden narodowiec Bosak, nie tak dawno oświadczył, że nie po drodze jest mu z nacjonalistami rosyjskimi, ale z ukraińskimi i niemieckimi znajduje płaszczyznę porozumienia.

  Strzeż nas Panie Boże od takich za przeproszeniem narodowcow. A poza tym Wojtas naucz się czytać ze zrozumieniem, bo jak widzę masz w tym braki. I na koniec, na szacunku to trzeba sobie najpierw zapracować, zanim zacznie się go zadać od kogokolwiek.
 • @Pedant 11:32:17
  Wykazuje się Pan ludzkimi cechami tylko jak się pomyli?
 • @marek500 11:52:59
  To kto był większym zbrodniarzem: Lenin, Stalin, Rosevelt, Churchil, czy Mao? A może ten, który uzasadniał rzeź Indian?
 • @Jacek Boki 10:46:07
  Zgadzam się z Panem.

  •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
  "@Alfax 10:39:41

  Amen. Nic dodać, nic ująć do tych słów. Dlatego każdy osobnik, który takie zbrodnie usprawiedliwia jest zwyczajnym bydlakiem, choćby nie wiem na jaką filozofię się silił w swych parszywych wywodach. Nikt też takiej kanalii, nie powinien nigdy podać ręki. "

  nadużycie link skomentuj

  Jacek Boki 15.03.2021 10:46:07 "
  ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Alfax 10:51:00
  Problem tkwi raczej w promowaniu ich potomków . Pierwszy przykład : https://monsieurb.neon24.pl/post/137804,waffen-ss-galizien-w-nato Salute .
 • @Repsol 14:42:48
  Niestety to jest ogromny problem.

  Ale gdyby wyborcy zagębiali się w życiorysy tych promowanych obcych udających Polaków to nie byłoby tak im łatwo z ich promocją.

  Pozdr. :))
 • @Repsol 14:42:48
  A tak naprawdę, to kiedy będzie można pisać, co sie naprawdę wydarzyło?
  Julian Assange juz siedzi bez wyroku 10 lat i to w bardzo podobno demokratycznej Anglii i czeka go 175 lat wiezienia jak go Anglicy wyślą do USA.
  A przecież Julian Assange nikogo nie zabił nikogo nie okłamał i podawał wiadomości, które juz były wcześniej podane publicznie, na przykład na 'fejsbuku' i w sieci i w ‘Guardianie'.

  Kiedy będzie nam wolno pisać prawdę o Katyniu, katastrofie smoleńskiej czy publicznym bestialskim zamordowaniu Kadafiego, który nie był przecież żadnym przestępcą .

  Kiedy ktoś odpowie za ludobójstwo na Serbach w Krajinie i oskarżaniu Serbów o Srebrenicę. Trybunal Haski to juz odszczekał i uniewinnił Miloszewicza, a media dalej swoje.
  Kto i dlaczego zamordował Miloszewicza?
  Żaden z przywódców armii jugoslawianskiej nie byl Serbem: ani Karadzic ani Mladicz ani Miloszewicz- dlaczego ich sądzono jako Serbów???

  Kto Polsce dał prawo więzić Serbow, którzy nikomu w Polsce nie zrobili krzywdy. A przeciez Trybunał przyznał w końcu, ze w Srebrenicy nie było żadnego masowego morderstwa muzulmanow - bo jak sama nazwa wskazuje nie była to miejscowość zamieszkana przez muzułmanów.

  Serbscy zbrodniarze wojenni w areszcie w Piotrkowie
  https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,25122149,zbrodniarze-wojenni-trafili-do-aresztu-w-piotrkowie-trybunalskim.html

  Trybunał ONZ: 40 lat więzienia dla Karadżicia, m.in. za ludobójstwo w Srebrenicy | dzieje.pl - Historia Polski
  https://dzieje.pl/aktualnosci/trybunal-onz-40-lat-wiezienia-dla-karadzicia-min-za-ludobojstwo-w-srebrenicy

  Dlaczego tak beztrosko traktujemy ludobójstwo w Jemenie?
  Jeden zaprzaniec Nawalny jest wart wszystkie srebrniki a mieszkańcy Donbasu sa traktowani jak terroryści.

  Chce przez to powiedziec, ze nie wzięliśmy lekcji z własnej historii, wypisujemy bohomazy o bialej rasie europejskiej.
  Przecież ta Europa jest od pradziejów przesiąknięta krwią niewinnych ofiar wojen i potyczek: od podbojów Galii, spalonych przez Wikingów wsi , ataków Piktów na Anglie, wojen krzyżowych, walk dynastycznych; katolicka Austria wojująca z kim popadło, katoliccy Krzyżowcy i polsko- litewskie, katolickie hufce, wojny szwedzkie, wojny napoleońskie, wojny o sukcesje, rewolucje, wojenki lokalne i mniej lokalne...światowe i regionalne.. masakry urządzane na ludziach.

  I w 2021 roku pisać nam o zbrodniach i zbrodniarzach zakazano?
  Quo iure??
  Cala Europa zachwycala sie Hitlerem. Zwiazki Zawodowe na calym swiecie kochaly Hitlera. Polscy politycy polowali z hitlerowacami na zubry w Puszczy Bialowieskiej.
  Razem z Niemcami poszlismy zdobywac Czechoslowacje. A w 60 lat pozniej razem z Niemcami - w NATO - napadlismy na zaprzyjazniona Jugoslawie.

  Błaźnimy sie coraz bardziej, bo uzurpujemy sobie prawo osądzania innych, gdy sami zagubiliśmy kompas moralności.

  Obecne polskie wladze opowiadaja o tym jak to wojsko AK wyzwolilo Warszawe - a nie żadne Sowiety.
  (Z duzej litery)
  I dlatego nie zaprosilismy Rosjan na obchody rocznicy wyzwolenia Warszawy.

  Moj wujek, który walczyl w AK pewnie w grobie sie przewraca.

  22 europejskie kraje uparły sie, żeby zniszczyć europejski, słowiański kraj ..
  To przeciez NATO napada na wiele więcej państw i morduje o wiele wiecej ludzi cywilnych niz Hitler i Stalin dwa razy wzieci!

  I teraz, na polskim blogu jest dyskusja, czy jakaś kobieta ma prawo pisać o swoim dziadku.
  Przecież nie chodzi o te kobietę! Chodzi o historię.

  Ta kobieta ma takie samo prawo pisać o Litwinach w czasie wojny jak ja mam prawo pisać o tym jak Polacy pacyfikowali serbską wieś i od 20 lat polskie wojsko i policja okupuja serbskie Kosowo.
  A polska prasa opisuje jak to Rosja zaanektowal krym - i to wbrew woli mieszkancow.

  Dziadek pani Foti kolaborowal z nazistami.
  A Polacy obecnie z NATO-wcami.

  Jaki Polska ma interes w ropie libijskiej czy irackiej? jak tesknota nas gonila, zeby zniszczyc zaprzyjazniona Libie??
  Dlaczego pomogliśmy okradać Tuaregów ze złota, żeby Francuzi mieli z tego korzyść??
  Czego sie czepiamy Krymu a powtarzamy, ze Kosowo nalezy do islamistow.
  A polska prasa wypisuje głupoty o tym, ze Albańczycy to potomkowie Ilirow.
  Juz Herodot pisal w V-tym wieku pne, ze wszystkie plemiona Ilirow
  (a bylo ich okolo 200) wyginęły bez śladu bo sie nawzajem mordowały.
  Ślad po nich nie został - pisze Herodot- bo nie mieli pisma, więc nie ma żadnych zapisków.

  A państwo Albania powstało w 1912 roku!.

  Natomiast Syria- najstarsze państwo naszej cywilizacji- musi zginąć bo ma gaz i rope, a co gorsza... rafinerie .
  Damaszek jest najstarszą czynną stolicą państwa na swiecie.

  Dlaczego Syria ma byc zniszczona i kto pozwolił na bombardowanie Aleppo- jednego z najstarszych miast świata??
  A Albanii i Ukrainie przypisujemy starozytnosc!

  Syryjczycy nie maja prawa do swojej stolicy ani do swojego kraju - ale kretyńska Albania, która absolutnie niczego nie wniosła do kultury światowej -obecnie kolonia Sorosa- ma prawo do wielkiej Albanii, jaką teraz probuja stworzyć Amerykanie. Sa plany, zeby Kosowo wlaczyc do ...Albanii.

  Kto odpowie za zniszczenie Palmiry i okradanie jednego z najstarszych muzeów świata w Falludzi? Polscy żołnierze byli oskarzeni o udzial w plądrowaniu tego muzeum.

  Zydzi byli mordowani w czasie II-ej wojny swiatowej.
  Bo jak stwierdziła Golda Meyer, musiala sie polać żydowska krew, żeby powstało państwo Izrael.
  A przecież akurat polscy Żydzi nie nadawali sie do Izraela - bo im religia nie pozwalała.
  Chasydzi wierzyli, ze żaden Żyd nie ma wstępu do Jerozolimy, dopóki nie nadejdzie ... mesjasz.
  Dlatego mordowano zydow ze wschodniej Europy. Nie słyszałam żeby jakis bankier czy amerykanski bogaty zyd zginal w Auschwitz.
  Teraz sie okazuje, ze wyginęli wszyscy właściciele ...kamienic. ale są spadkobiercy.

  Zydzi w Izraelu (Neturei Karta) nie uznają państwa Izrael.
  Zydzi w Iranie tez nie uznają Izraela.
  Czy nam o tym tez nie wypada pisać?

  Dlaczego jedni mogą pisać rzewne bzdety o bohaterstwie morderców - a innym zabrania sie obrony dzieci i kobiet?

  Przecież tak naprawdę wielu Polaków nie bardzo wie w co zaplątani byli przodkowie: w powstaniach, wojnach, rokoszach, buntach czy zwykłych bojówkach.
  Pyskujemy ciągle na Stalina.
  A Churchillowi chcemy postawić pomnik.
  A jakiego powodu?
 • @Tiamat 13:16:19
  Wszystko co Pani napisała to prawda , dlatego trzymanie tego w komentarzach to zbrodnia . Proszę zmienić status na Blogera . Przesyłam kod na PW . Serdecznie Panią Pozdrawiam.
 • @Repsol 16:05:25
  Popieram.
 • Pan Repsol i Pani Tiamat
  Jak najbardziej popieram.

  Czas by Pani Tiamat umieszczala na NEON24 wiedzę którą Pani posiada w formie not i to często.

  Salution ☺ ✔
 • @Monaco 11:04:25
  Też tego nie rozumiem gdzie miliony ludzi (wyborów) mają rozum, że wybierają antypolskie kanalie.

  A może wszytkie wybory to zwykła farsa bo kto ma być wybranym jest z góry ustalone.

  A lud głupi wszystko kupi.

  Salut ✔
 • @Tiamat 13:16:19
  "Dlaczego? Dlaczego? Z jakiego powodu?"

  A z takiego, że wszystko to co by Pani chciała, to jest NIEDEMOKRATCZNE, niezgodne z "Prawami Człowieków, i jest po prostu tym no... w oficjalnej kwadratowej nowomowie, antysemityzmem, a ja to nazywam antysyfilizmem.

  A na takie Panine zachcianki w nowoczesnych demokratycznych krajach, spełniających najwyższe standardy Państwa Prawa (talmudycznego, czyli kryminalnego) nie ma miejsca, bo to "fake newsy" i "mowa nienawiści".

  Poniała?
 • @Kmieć 17:35:14
  Amigo , ale tu jest miejsce gdzie można jeszcze pisać prawdę . Dlatego warto pytać . Salute .
 • @Repsol 22:01:42
  Kochany Panie Kolego @Repsolu.

  Ja to wiem.
  I bardzo dobrze, że jest takie miejsce. Gdyby go nie było, to moja odtrutka - Spotkania z Polską - na demokratyczną propagandę o PRL nie miałaby się gdzie ukazać, w sensie dużej grupy odbiorców.

  Chodziło mi o to, żeby nakreślić, co jest przyczyną, dlaczego w oficjalnej przestrzeni głównego ścieku dezinformacyjnego, mimo głoszonej Urbi et Orbi "Wolności Słowa", nie wolno tego, co by chciała pani @Tiamat.

  Nakreśliłem w szyderczy sposób, jak takie chcenia są dewastowane w zarodku, tłumione, zakrzykiwane talmudycznymi (czyli KRYMINALNYMI) wspak-hasłami o demokratycznych "wartościach", w tej dzisiejszej nowomowie.
 • @Kmieć 10:34:42
  Magdalenkowe bydło serwuje nam , nową wersję historii , a lud głupi wszystko kupi . https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/komentarze/news-usunieto-obroncow-birczy-z-grobu-nieznanego-zolnierza-zenada,nId,2464149 Salute Amigo.
 • @Repsol 12:19:57
  Panie Repsol.

  Słów jest brak co te w Polsce polskojęzyczne parssywe dranie zajmujące stanowiska państwowe wyczyniają z Polską.

  Brak słów, dlaczego ludziska idąc na wybory czy to w terenie czy do władz centralnych nic a nic nie analizują i wybierają ze szkodą dla Polski zadeklarowanych wrogów Polsk pochodzenia z banderowskiej zarazy, czy innej 5 kolumny działającej w Polsce.

  Pozdr.
 • @Monaco 17:35:53
  https://i.gifer.com/Qdgi.gif Salute .
 • @Repsol 18:46:28
  Zastanawiam sie czy to video jest o Unii Europejskiej czy o milosci do USA?
 • @Tiamat 02:28:24
  Raczej o IQ społeczeństwa .Salute .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej