Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Agresywna polityka USA przeciwko Rosji.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Biden w typowy sposób ordynarnej anglosaskiej-syjonistycznej arogancji obrzucił prezydenta Rosji epitetem " zabójcy ". Putin w typowym stylu wyższej kultury słowiańskiej życzy prezydentowi zdrowia.

 

 

Różnica kultury prezydenta Putina i prezydenta Bidena.

Biden w typowy sposób ordynarnej anglosaskiej-syjonistycznej arogancji obrzucił prezydenta Rosji epitetem " zabójcy ".

Putin w typowym stylu dla siebie wyższej kultury słowiańskiej życzy Biden'owi  zdrowia i zaprasza go na rozmoę. 

18.03.2021W związku z 7 rocznicą  powrotu Krymu do Rosji do macierzy w udzielonym interview dziennikarzom przybyłym na tą uroczystość odpowiedział online na zadawane mu pytania między innymi o chamskiej  wypowiedzi Bidena na temat Putina.

Putin odpowiedział Bidenowi na temat „zabójcy”

Prezydent Rosji Władimir Putin - życzył zdrowia swojemu amerykańskiemu odpowiednikowi Joe Bidenowi, który wczoraj nazwał rosyjskiego przywódcę „zabójcą”.

Putin powiedział. " Ja znam jego ingerencje w przewrót na Ukrainie i osobiste mieszanisię się w wewnętrzne sprawy Ukrainy i inwestowanie w zamachowców którzy obalili legalne władze w Kijowie " ...

Co bym mu odpowiedział ? Powiedziałbym mu: „Bądź zdrowy”.

" Życzę mu dobrego zdrowia. Mówię to bez ironii, bez żartów"  - powiedział Władimir Putin.

„Zawsze przekazujemy innej osobie to, czym w istocie jesteśmy. Jako dziecko mawialiśmy: „ Nie życz nikomu tego co tobie niemiłe ” lub " nie jesteś tym za którego ty sam się uważasz chociaż masz bogactwo i władzę a tylko jesteś tym jak ciebie inni uważają "  i nie jest to tylko dziecinny żart.

Zawsze widzimy nasze własne cechy w innej osobie i myślimy, że jest taki sam jak my ale nie jesteśmy naiwni. 

Jednak jeśli chodzi o establishment amerykański, to tam klasa rządząca… - jej świadomość ukształtowała się pod pewnymi warunkami:

Podbój i rozwój kontynentu amerykańskiego przez Europejczyków wiązał się z eksterminacją rdzennejej ludności Indian, bezpośrednim ludobójstwem plemion indiańskich.
Potem nastąpił bardzo trudny, okrutny okres niewolnictwa, prześladowań i skrajnego wyzysku człowieka przez człowieka ...

Stany Zjednoczone są jedynym krajem na świecie, które użyły broni jądrowej, ponadto przeciwko państwu niejądrowemu, Japonii,  mordując setki tysięcy cywilów nie zwracają żadnej uwagi na dokonane w tym samym momencie straszne ludobójstwo  ...

Chociaż wydawać się nam może, że jesteśmy tacy sami jak oni, ale jesteśmy różnymi ludźmi, my Rosjanie mamy inny kod genetyczny i kulturowo-moralny ! ...

My wiemy, jak bronić swoich interesów i będziemy z nimi współpracować (USA), ale tylko na tych obszarach, którymi my Rosjanie sami jesteśmy zainteresowani i na naszych warunkach, które uważamy za korzystne dla siebie".

"Czy Amerykanie tego chcą czy nie chcą to i tak będą musieli się z tym liczyć " - podkreślił Putin, Prezydent Rosji.


Każdy człowiek mający swój niezależnie myślący rozum widzi różnicę w podejściu do problemów w kwestiach polityki i relacji obu stron,  Rosji i USA.

________________

AROGANCJA która dominuje w amerykańskiej  polityce w stosunkach międzynarodowych w odniesieniu do innych państw i nie tylko do wrogów ale i sojuszników USA jest odczuwalna na każdym kroku. 

Dla przypomnienia.  Snowden ujawnił że amerykański wywiad szpiegował, sojuszników USA i podsłuchiwał Macrona i Merkel,  oraz jaki był stosunek urzędnika w randze prezydenta USA do gości w Białym Domu,  jak Trump potraktował ostentacyjnie Dude przy swoim biurku ?  jak jakiegoś lokaja na stojąco gdy Trump sam siedział rozparty za biurkiem. To świadczy bardzo wyraźnie o braku podstaw kultury wśród amerykańskich jelit i o ich butności i chamstwie. Skandalicznym zachowaniu typowym dla anglosaskiej - syjonistycznej o tradycjach kolonialnych obcowania i okazywania braku  szacunku i przyzwoitości, braku podstaw dobrego wychowania i kultury.


A jaka była innych reakcja na chamstwo Bidena ?


Kadyrow zaprosił Bidena do Czeczenii

Szef Czeczenii Ramzan Kadyrow nie mógł nie zareagować na wypowiedź Joe Bidena, który wczoraj nazwał rosyjskiego prezydenta  "zabócą”.


„Reżimy w Ameryce się zmieniają, ale żaden z jej przywódców nie wycofuje się z roli światowego bandyty szeryfa. 

Nowy przywódca USA Joe Biden negatywnie wypowiadał się o Rosji, a w szczególności o prezydencie Rosji Władimirze Putinie we wczorajszym wywiadzie.

" Szczerze mówiąc, wyobrażałem sobie Bidena jako polityka bardziej  rozumnego, wykształconego. Myślałem, że ma własne trzeźwe poglądy na dalszy rozwój stosunków z resztą świata. Myliłem się.

"Okazało się, że to kolejny stary strach na wróble, który na miejscu swojego poprzednika siedzi i bredzi".
"Możliwe jest, że na polecenie byłego prezydenta Donalda Trumpa Bidenowi wstrzyknięto środki halucynogenne, ale niech wyspecjalizowane służby się tym zajmą i go leczą "...

"Proszę administrację Białego Domu o bardzo dokładne monitorowanie Bidena. W przeciwnym razie może nie tylko wypowiadać się nie odpowiedzialnie i stosować herezję i brednie, ale także, nie daj Boże, bo taki niezrównażony człowiek sprawując fumkcje prezydenta  
może przecież nacisnąć czerwony przycisk i pożegnać się z amerykańskim snem ... a USA znikną całkowicie z mapy swiata".

" Oczywiste jest, że Bidena trzeba leczyć, a nie żeby taki nieobliczalny prezydent mógł rządzić krajem.

Co to za prezydent i osoba, która nie zna nazwiska swojego Sekretarza Obrony USA, nazwy struktur władzy, taka osoba jako prezydent jest naprawdę niebezpieczna dla społeczeństwa" .

" Myślałem, że on stwarza dla nas zagrożenie jedynie sankcjami, ale jak już teraz widzimy i jesteśmy przekonani, Biden jest niebezpieczny dla całej ludzkości" 
.

" Biden po chamdku ocenia Rosję i krytykuje Władimira Putina" .

" Należy zwrócić  uwagę, że przywódcy USA,  kraju który tak w XX wieku jak i w XXI wieku  jest winowajcą wojen na dużą skalę w kilkudziesięciu krajach, w tym we Wietnamie, Kambodży,  Laosie,   Iraku, Syrii, Libii, Afganistanie, Somalii, Haiti, Jemenie i innych oraz przygotował krwawy przewrót na Ukrainie, ma dziś czelność i śmiałość nazwać prezydenta Rosji zabójcą ".


" W końcu sam Biden jest po gardło zanurzony w ludzkiej krwi i kontynuuje politykę, która przynosi tylko śmierć, zniszczenie  i cierpienie milionom ludzi" .
 

" W tym samym czasie ten obłąkany Biden nazywa zabójcą człowieka, który zrobił wszystko, co konieczne, aby powstrzymać rozlew krwi w regionach i na świecie, w których to Ameryka zainscenizowała prawdziwy terror, wojny i zrównała z ziemią całe miasta i bombardowaniami mordowała ludność  cywilną niszczą cały dorobek pokoleń" .


" Nie ma więc bardziej znanego mordercy i zabójcy na świecie niż byli amerykańscy prezydenci  i ten obecny prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wśród wszystkich przywódców państw na świecie".

" I jeszcze jedno: chociaż Biden znalazł się na mojej liście sankcyjnej, biorąc pod uwagę, że medycyna amerykańska jest całkiem bezsilna wobec jego choroby, to zapraszam prezydenta Stanów Zjednoczonych do odwiedzenia nas w Groznym.

Wyleczymy Joe Bidena, a przynajmniej spróbujemy przywrócić mu rozum  i pamięć ”-


napisał Kadyrow na swoim blogu w Telegramie.


 

KOMENTARZE

 • Szanowny Panie,
  Szanowny Panie,

  Znakomity artykuł, który dokładnie pokazuje różnicę kultury na codzień -oraz tzw. kultury dyplomatycznej - pomiędzy liderami USA i Rosji.

  Niestety, żyjemy w czasach narastających globalnie konfliktów; niestety, chyba wiadomo jak to wszystko sie może skończyć.
  Nas ludzkość - czeka kolejna wojna światowa. To tylko kwestia czasu.
  A co będzie potem NIKT - może tylko Bóg raczy wiedzieć.

  Ale dla Ameryki - wojna - to najlepszy przecież jest interes.
  W tej chwili USA - jest całkowicie zbankrutowane - i jedynym rozsądnym (po amerykańsku) rozwiązaniem - jest właśnie wojna...
  Oczywiście, tak naprawdę Ameryka (USA) - w historii, jeszcze sama, żadnej wojny nie wygrała - ale dzięki wojnom, dzięki sprzedaży broni - stała się mocarstwem światowym...

  No i amerykańscy politycy - tacy jak prezydent Biden, są przekonani, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem obecnych problemów - jest własnie wojna.
  Próbują to zrobić cały czas, choć naprawdę, kiepsko im to wychodzi.
  Nie mają żadnych szan wygrać wojny - ani z Rosją ani z Chinami - ale... - ciągle do takich konfliktów i wojny zmierzają...

  Jaki będzie efekt końcowy - dla ludzkości...zobaczymy.
  Niewątpliwie - rzeczy, które się dzieją w USA i na caym świecie - nie napawają żadnym optymizmem na przyszłość ludzkości.

  Pozdrawiam
  Zresztą
 • jedni i drudzy po tych samych pieniadzach
  putin jest w stanie agresji z kilkoma panstwami o rózne regiony swiata
 • @michalm12345 04:24:53
  Czy moze wyliczyc te państwa, z ktorymi Rosja jest w agresji??
  Ja to bardzo lubie czytac takie wyswiechtane haselkai slogany bez pokrycia. jak np. "jedni i drudzy po jednych pieniądzach":

  Czyżby?
  A moze michalm nam podać przykłady rosyjskiej agresji w różnych regionach swiata i zwlaszcza w sąsiedztwie??
  Bo ja lubię sie uczyć nowych rzeczy.

  Wiec jesli można, to z punktu, ze tak powiem, obowiązków patriotycznych, najbardziej interesują mnie stosunki polsko- rosyjskie i na ile Polska pozostaje pod ugrozą agresji ze strony Rosji.
  Bo mnie najbardziej sie rozchodzi o to na ile agresja Rosji zagraza Polsce i jakie możemy miec do Rosji pretensje.

  Czy moze mnie zatem, michalm oświecić i odpowiedziec na chociażby kilka z tych pytan:

  michalm,
  Jeżeli Ty również boisz się „rusków”, uważasz Putina za krwiożerczą bestię, masz przekonanie, że to Rosja łamie prawo na Ukrainie i na swiecie , a nie Zachód, przeczytaj poniższe pytania i sam sobie odpowiedz kto to wszystko robi:

  1.Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy „Planu Balcerowicza”, którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
  2.Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej „transformacji ustrojowej i gospodarczej”, której efekty widzimy dzisiaj?
  3.Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
  4.Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
  5.Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
  6.Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
  7.Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
  8.Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
  9.Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
  10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
  11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
  12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
  13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
  14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
  15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
  16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
  17.Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
  18.Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
  19.Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
  20.Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
  21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
  22.Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie, Jugoslawii, Syrii?
  23.. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
  24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
  25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
  26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
  27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?

  CZy to Rosjanie zmuszaja nas do podejrzanych szczepionek i jeszcze bardziej podejrznych testów??

  28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
  29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
  30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do „odzyskiwania” kamienic lub ziemi ornej?
  31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca „kaźni Rosjan” i „polskich morderców”?
  32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o „mordercach Polakach w Jedwabnem” czy o „polskich obozach koncentracyjnych”?

  33.. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?

  34.Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
  35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
  36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
  37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
  38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
  39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
  40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
  41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
  42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
  43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
  44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
  45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
  46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
  47.Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
  48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
  49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
  50.Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?
  51.Czy to Rosjanie nasyłają nam imigrantów z Afryki?
  52.Czy to Rosjanie handluja polskimi kobietami i sprzedaja polskie dzieci pedofilom?
  53. Czy, to Rosjanie morduja dzieci po swiecie, kradna rope i buduja bazy militarne wokol calego globu?
 • Najbardziej agresywni są staruchy żydowskiego pochodzenia !
  Stoi taki żyd nad grobem i kombinuje ! jak tu zabrać ze sobą do grobu cała ludzkość !

  Prezydent John Kennedy ! był młody chciało mu się żyć więc mimo że było bardzo groznie doszedł z Chruszczowem do konsensusu i uratował świat przed zagładą

  [18 lip 2019 — W październiku 1962 roku napięcie między USA a ZSRR sięgnęło zenitu. Areną ich politycznych rozgrywek stała się Kuba ]

  ALE Kennedy był aryjczykiem !!!!! a Biden jest żydem !!!! i stąd taka retoryka żydowskiego rządu w USA .


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 07:41:38
  "ALE Kennedy był aryjczykiem !!!!! a Biden jest żydem !!!!"

  Zarówno Kennedy jak i Biden mają irlandzkie katolickie pochodzenie.

  https://www.youtube.com/watch?v=n8Sv0JaWmZs
 • Do @Pedant 08:01:41
  Może jest tak jak mówisz ! ale ten facet mentalnie jest żydem !!!!


  UWAGA ! SŁOWIANIE TO ARYSTOKRACJA WSÓRD NARODÓW ŚWIATA
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Ryszard Opara 03:41:21
  Żyjemy w czasach walczących cesarstw. USA słabnie, a w siłę rosną CHINY, ROSJA i inne państwa, np :Indie.
  Gorzej, że jak Anglosasi zaczną przegrywać, mogą zacząć wykonywać desperackie ruchy, oraz z premedytacją posłużyć się swoimi wasalami, których wypuszczą na zniszczenie. A co wtedy zrobią głupki typu Duda, czy Kaczyński?
 • @ele 08:07:48
  "ten facet mentalnie jest żydem !!!!"

  Nasuwa się pytanie. Czy przez "mentalność żydowską" mamy na myśli pewien idealny stereotyp, czy mentalność realnych Żydów, w całej ich rozmaitości.

  Czy jest coś takiego jak mentalność polska? Pewnie jest, ale nie tak jednoznaczna jak by chcieli twórcy ideologii.

  Zresztą spostrzegam pewne podobieństwa między Żydami izraelskimi i Polakami. I oczywiście różnice.

  W USA napięcia w sferze mentalności to najpierw są na styku między ludźmi ukształtowanymi przez protestantyzm i katolicyzm. Żydzi są raczej na marginesie i próbują się dostosować, nawet za cenę zerwania z żydowskością co często im się nie udaje.
 • @Ryszard Opara 03:41:21
  Brawo za artykuł,100 % prawdy.
 • @michalm12345 04:24:53
  Dziękujemy USA za piekło, które zgotowali tym ludziom na zamówienie amerykańskiego kompleksu finansowo-zbrojeniowego. Dziękujemy Jankesom za destabilizację w imię „jankeskiej demokracji” w państwach Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Azji, dotąd żyjących w spokoju i dostatku, wg praw muzułmańskich, akceptowanych przez te narody ( Irak, Egipt,Libia, Tunezja, Syria). Dziękujemy za setki tysięcy uchodźców z państw arabskich, których Jankesi zafundowali Europie przez naruszenie ładu i porządku w tych państwach. Dziękujemy, Jankesom za to, że „przyjęli” do siebie może jednego uchodźcę???
 • @1939-1939 09:10:49
  Dziękujemy USA za piekło, które zgotowali tym ludziom na zamówienie amerykańskiego kompleksu finansowo-zbrojeniowego. Dziękujemy Jankesom za destabilizację w imię „jankeskiej demokracji” w państwach Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Azji, dotąd żyjących w spokoju i dostatku, wg praw muzułmańskich, akceptowanych przez te narody ( Irak, Egipt,Libia, Tunezja, Syria). Dziękujemy za setki tysięcy uchodźców z państw arabskich, których Jankesi zafundowali Europie przez naruszenie ładu i porządku w tych państwach. Dziękujemy, Jankesom za to, że „przyjęli” do siebie może jednego uchodźcę???
 • @Ryszard Opara 03:41:21
  “Dziękujemy” Georgowi W. Bushowi i Barackowi Obamie (laureatowi POKOJOWEJ nagrody Nobla) za destabilizację Afganistanu, Iraku, Syrii i Libii, za Kosowo i utworzenie terrorystycznego “państwa” ISIS, które dziwnym trafem granicząc z krajem Izrael, którego mieszkańców islamiści PODOBNO nienawidzą, mimo to nie garną się by Żydów zaatakować. Dziękujemy im za wymordowanie przez armię amerykańską kilkuset tysięcy osób w krajach na całym świecie.
  A teraz CHAMSKIE zachowanie Prezydenta USA,które ma około 20 milionów WOGLE nie ubezpieczonych,ale dąży do wojny aby lobby zbrojeniowe znowu zarabiało,mało trupów i nieszczęść na całym świecie ?
 • "Agresywna polityka USA przeciwko Rosji."
  ---------------
  Jeżeli przed kamerami kazano Bidetowi być agresywnym w stosunku do Rosji - to wcale nie znaczy, że tak samo jest poza tymi kamerami.
  Wnisek?
  Moim zdaniem V kolumny dzieci diabła te rezydujące w Ameryce i nią wywijające i te rezydujące w Rosji i nią wywijające - prowadzą jakąś grę przeciwko komuś spoza tego tandemu.
  Na koniec - przewrotność dzieci diabła na niwie robienia ludzi w konia - jest bezgraniczna.
 • @zbig71 08:15:30
  Czyżby Anglia inwestowała w Ukraine ?,bo przecież robi to co USA,sami swoi.
 • @demonkracja 09:40:40
  Widocznie Tramp był NIE wygodny,bo nie bardzo był na pasku żydów.Tam rządzi LOBBY zbrojeniowe,obecny Prezydent wszystko powie i podpisze co każą.Obecnie nie liczmy n amiłe stosunki USA-Rosja,czekam kiedy na Ukrainie-Donbasie zacznie się,,,smutne i tyle.
 • 5 kolumna w Rosji ❗
  W samej Rosji istnieje silna 5 kolumna i dywersyjne jej działanie na szkodę Rosji.

  Tak zareagował Kadytow na Peskowa odpowiedź.

  Kadyrow był zaskoczony reakcją Pieskowa na apel Czeczenów do Putina

  Szef Czeczenii Ramzan Kadyrow był zdziwiony, że sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział, że apel do prezydenta w sprawie artykułu Nowej Gazety nie jest właściwym miejscem.

  Wcześniej „Novaya Gazeta” opublikowała drugi od początku roku artykuł o rzekomych pozasądowych egzekucjach w Czeczenii.

  Po tych publikacjach żołnierze pułku Achmata Kadyrowa podległego MSW Czeczenii zaapelowali do prezydenta Rosji z prośbą o zwrócenie uwagi na ataki Nowaja Gazety na pracowników jednostki.

  Peskow z kolei odpowiedział, że prezydent Rosji nie jest organem sądowniczym i nie może wydawać orzeczeń. Aby rozwiązać ten problem, Peskow zalecił skorzystanie z procedur i narzędzi prawnych.

  Kadyrow zareagował na słowa Pieskowa na swoim kanale w Telegramie.

  „Panie Peskow, zadziwił mnie pan! Okazuje się, że według pana to obywatele Rosji, nasi rodacy nie mogą zwrócić się do swojego prezydenta, gwaranta konstytucji Władimira Putina.

  Wierzyłem, że można zwrócić się do prezydenta z prośbą o uporządkowanie spraw, które ich niepokoją, jak na przykład prowokacyjne ataki na Czeczenów z Nowej Gazety.

  Jeśli chodzi o „zagrożenie dla dziennikarzy”, to nigdzie nie widziałem najmniejszego śladu takiego niepokoju.

  Każdy, kto ma najmniejszy pojęcie o ich działaniach na szkodę Rosji, rozumie, że pracownicy Nowaja Gazjeta są nieruszonymi bezkarnymi agentami znanych zachodnich służb, a nie dziennikarzami.

  Amerykańskie władze często stosują antyrosyjskie sankcje na sugestie tak rzekomo liberalnych gazet.

  Nie mówię nawet o notatkach, w których zniesławiają honor i godność tysięcy żołnierzy, którzy poświęcili swoje życie i zdrowie w walce z międzynarodowym terroryzmem. Ale wszystko to najwyraźniej ma drugorzędne znaczenie.

  Przecież doskonale widzimy, jak Novaya Gazeta nie może pogodzić się z myślą, że Republika Czeczeńska ostatecznie i nieodwołalnie położyła kres terroryzmowi. Panuje tu spokój, porządek i pełne bezpieczeństwo, czy chce tego agentura z Novaya Gazeta, czy nie.

  Udławią się swoimi sabotażowymi publikacjami, ale nie będą w stanie naruszyć stabilności w Republice Czeczeńskiej.

  Dziś obchodzimy 7. rocznicę zjednoczenia Krymu z Rosją. To jest święto w Rosji. Nie mamy też prawa zapominać o Republice Czeczeńskiej. Przeszła bardzo trudną drogę do pełnego powrotu do Rosji.

  Po drodze zginęły dziesiątki tysięcy ludzi, setki tysięcy zostało kalekami, tysiące zaginęły. Kto powinien bronić naszych praw, jeśli w centrum Moskwy siedzą zachodni agenci, którzy marzą o pogrążeniu naszego narodu w kolejnej otchłani chaosu ! "

  Salut ✔
 • @Leonardo da Vinci 10:23:39
  Bardzo proste,Rosji się nie da zaatakować,tylko CIA swoim śliskimi rączkami tobi to od środka.Takim jes Nawalany boChater.Nie jestem taki pewny,czy Polski sprzedajny Rząd nie ma w tym udziału.W tych czasach wszystko możliwe,czyż nie ?
 • @Leonardo da Vinci 10:23:39
  Putin zaprosil Bidena do publicznej debaty.

  Jak na razie, to Biden nie nadaje sie do żadnej debaty i boją sie kowboje nawet tego, żeby udzielal jakichkolwiek wywiadów .
  Przeciez ten facet jest wyraźnie niepełnosprawny, ma zaawansowaną demencje i nie pamięta, co jadł na śniadanie.

  Jest to szczyt łobuzerii podstawić takiego durnostoja na czele 'największej ekonomii' świata - juz nie mówiąc o 'demokratycznych' wyborach.
  Amerykanie robią sobie kpiny z własnych wyborów i wyborców - ale oskarżają Białoruś o...sfalszowanie elekcji..

  Ja myślę, ze to nawet nie jest pośmiewisko.
  To polityczna zbrodnia przeciwko wszystkim państwom, które mają rzetelne wybory i chcą miec własnych przedstawicieli w parlamencie.

  Chiny maja racje. Lepiej nie mieć żadnych wyborów niz wystawianie pacynek na szpice - za ogromne pieniądze skorumpowanej oligarchii.
  Przeciez im jest potrzebna tylko prawa ręka do podpisywania dokumentów państwowych.

  Oglądałam ten wywiad z Bidenem..
  Dziennikarz zapomnial sie zapytać Bidena, czy wie kto to jest Putin.

  To nie jest pierwszy raz gdy w USA urząd prezydenta sprawuje
  niedorozwój...po półtora -rocznej kampanii wyborczej!

  Reagan byl juz na wózku inwalidzkim i nie miał w ogóle kontaktu ze światem zewnętrznym, gdy ciagle jeszcze 'przemawiał'.
  Busz nie wiedzial gdzie lezy Meksyk i nie umiał pokazac Kanady na mapie.

  Obama sie upierał, ze jego wujek wyzwalal Auschwitz, a Clinton wiecej czsau spędzał w ...Lolita Express niz w Białym Domu.
  Trump nie wiedzial, ze Izrael leży na Bliskim Wschodzie. No i wymyslil, ze Jerozolima jest stolicą Izraela.

  A dziadzio Poszepszynski nawet nie pamieta, co wyprawial na Ukrainie i jak sie rządził w nie swoim państwie.
 • @1939-1939 12:15:10
  Na miejscu Nawalonego siedziałbym sobie w tej tiurmie, bo podzieli los Niemcowa, co go CIA odstrzeliło. Jego też mogą odstrzelić, bo będą w ten sposób naciskać na Rosję.
 • @Tiamat 12:40:20
  Bidenowi to chyba co chwilę dają kartkę do przeczytania ,, jestem prezydentem USA,, bo on rzeczywiście nie trybii o co biega.
  Ważne , że jest Kamala.
  Teraz to ona jest preziem.
 • @Tiamat 12:40:20
  Biden ponownie nazwał Kamalę Harris prezydentem Stanów Zjednoczonych (WIDEO)

  Prezydent USA Joe Biden, podczas przemówienia w Białym Domu w czwartek, 18 marca, mianując wiceprezydenta Kamalę Harris prezydentem USA zachował się jak ograniczony umysłowo. .

  A więc mówiąc o szczepieniach w Arizonie, Biden nazwał Harris „naszym prezydentem USA”. Warto zauważyć, że żaden z obecnych nie poprawił amerykańskiego przywódcy, a on sam nie zauważył swojego błędu.

  Samo wystąpienie było poświęcone temu, że jutro w Stanach Zjednoczonych zostanie przekroczona poprzeczka 100 milionów Amerykanów zaszczepionych przeciwko koronawirusowi.

  Nawiasem mówiąc, to nie pierwszy raz, kiedy Biden zachowuje się jak nie spełna rozumu.

  Tak więc pod koniec grudnia Biden nazwał ówczesną ale jeszxze przyszłą wiceprezydent swojej administracji, Kamalę Harris, „wybraną głową Białego Domu”.

  Salution ☺ ✔
 • @1939-1939 10:08:05
  -----------------
  "Widocznie Tramp był NIE wygodny,bo nie bardzo był na pasku żydów."
  -----------------
  To chyba nie tak - tam nie ma takiej opcji aby ktoś nie był na pasku.
  Wniosek?
  Facet z wiewiórą na głowie był posadzony na prezydenckim fotelu w ramach walki ichnich buldgów pod dywanem. Kiedy sprawę wyjaśniono - wywalono tego z wiewiórą na tzw. rympał - nie przejmując się wcale tzw. demonkraturą.
 • @Tiamat 12:40:20
  Zachodnie media zamarły: jak Putin zareaguje na brawurowy atak „kowboja” Bidena

  Zachodnie media z zapartym tchem czekają na reakcję Władimira Putina na obelgi Bidena. Zwłaszcza po odwołaniu ambasadora Rosji z Waszyngtonu i czerwony alarm w stosunkach między państwami.

  Ale nie tylko dziennikarze martwią się, czekając na odpowiedź Putina. Joe Biden, najwyraźniej cierpiący na demencję starczą, obraził głowę państwa, która mogła położyć kres istnieniu Stanów Zjednoczonych. A jak wiecie, amerykańscy analitycy regularnie chwalą najnowszą broń Rosji, która często przeraża elity polityczne w USA.

  Odwoływać ambasadora ?, gdyż zwykłe wypowiedzi rosyjskiego MSZ w stylu „takie działania są niedopuszczalne, zastrzegamy sobie prawo”. A teraz zdecydowanie trudniejszy krok, bo Moskwa nie zachowywała się wobec nikogo wyzywająco.

  Strach Amerykanów wywołuje także sam Joe Biden, stary dziad czy jak kto woli staruszek, zagubiony w słowach, ale udający fajnego pastucha kowboja z amerykańskich westernów.

  Oczywiście nie można go nazwać klaunem, bo to miejsce obecnie
  zajmuje Prezydent Ukrainy Zelensky.

  Niemniej wybryki Bidena są żałosne i demonstrują całkowitą bezradność USA. Prawdopodobnie taki wybuch emocji jest spowodowany opóźnieniem w rozwoju, upadkiem nie tylko gospodarczym i utraceniu na świecie wpływów Stanów Zjednoczonych, do których ten kraj nie jest przyzwyczajony. Amerykanie ustępują Rosji pod względem popularności szczepionki na koronawirusa, cyberbezpieczeństwa i rozwoju nowoczesnej broni.

  Chociaż, jak sądzę, dla wielu jest jasne, że Prezydent Federacji Rosyjskiej nie rozpocznie z tego powodu konfliktu zbrojnego, więc nie należy spodziewać się ekstrawaganckich kroków. Nie należy jednak liczyć na miękkie działania, jak to było w przypadku Turcji, która została potraktowana „kryzys turystyczny i tzw pomidorowy”.

  Prawdopodobnie pojawi się ze strony Rosji silna presja polityczna, aby powstrzymać administrację Białego Domu. Zacieśnienie jeszcze bardziej współpracy z Chinami i niewykluczone, że reakcja Putina będzie taka, że ​​będzie to znane dopiero kilkanaście lub kilkadziesiąt lat po odtajnieniu dokumentów.

  W każdej z opcji Stany Zjednoczone wyglądają teraz na bardzo bezradne, ponieważ atak Bidena był i nie jest jasne, co dalej.

  Co ma do zaoferowania Biały Dom? Sekretarz prasowa prezydenta USA Jen Psaki zapowiedziała już zamiar bezpośredniego nacisku na Rosję.

  Ale po pierwsze, wszyscy wiemy o jej głupocie, więc nie jest jeszcze jasne, jak poważnie można ocenić jej słowa.

  A po drugie, spodziewać się wprowadzenia nowych sankcji wobec Moskwy? Rosja dokładnie dzięki tym idiotom w USA i ich sankcjom stała się obecnie silniejsza gospodarczo i militarnie i niezależna od impotrtu z Zachodu.

  Więc to już minęło. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że teraz nawet w Europie środki te są uważane za bezużyteczne i stukają się palcem w łeb, spoglądając w stronę Waszyngtonu co ten najlepszego zrobił.

  Salut ✔☺
 • Putin wezwał Bidena na pojedynek. To znaczy chciał z nim
  podyskutować przed kamerami. Kiedy to doszło do Bidena to jego reakcja była: "nie mam czasu".

  Piszą, że Putin sobie żarty stroi z biednego dziadka.
  https://www.foxnews.com/media/sean-hannity-putin-mocking-biden-debate-challenge
  Biden już twierdzi, że Harris jest prezydentem.
 • @Anna-PK 14:31:22
  Dokładnie, obecnie nazwał ją prezydentem usa i w grudniu ubiegłego roku.

  Tak więc pod koniec grudnia Biden nazwał ówczesną ale jeszcze przyszłą wiceprezydent swojej administracji, Kamalę Harris, „wybraną głową Białego Domu”.

  Oraz.

  Prezydent USA Joe Biden, podczas przemówienia w Białym Domu w czwartek, 18 marca, mianując wiceprezydenta Kamalę Harris prezydentem USA zachował się jak ograniczony umysłowo.

  Już nie wspominając że nie pamięta nazwiska swojego ministra ...

  Żenada dla USA i błazenada w oczach innych polityków i zwykłych ludzi.

  Salution ☺ ✔
 • @Leonardo da Vinci 10:23:39
  // Novaya Gazeta //

  Nowa Gazeta podobnie jak Echo Moskwy* czy Lewada Center istnieje dzięki "fundacjom" i tylko dlatego żeby zachodnie media miały kogo cytować i na kogo się powoływać.
  Te media istnieją na tyle długo że każdy Rosjanin miał dziesiątki okazji przekonać się ile są warte więc Nową Gazetą ruskich nie oszukasz.
  Nowa Gazeta przez dwie dekady zatrudniała się w wychwalaniu Czeczeńców pod niebiosa.Każdy czytelnik tej "gazety" mógł się dowiedzieć że to jeden w jeden dzielni,honorowi i odważni ludzie broniący wyższych wartości zaś walczące z nimi jednostki federalne to zbiorowisko bandytów siejących terror i strach.(na naszym portalu jest kilku wyznawców tych "prawd")
  W miarę czyszczenia mediów z pojelcynowskich złogów do opinii docierało co raz to więcej rzetelnych informacji i wtedy (gdzieś tak około 2006roku) Nowa Gazeta zmieniła front o 180 stopni.Teraz Czeczeńcy stali się bestiami a walczący z nimi rosyjscy żołnierze aniołami których bezwzględny Putin rzuca na żer tych kaukaskich dzikusów.
  To właśnie w Nowej Gazecie wydrukowano "raport" nijakiego Ilji Jaszyna o rytualnym obrzezywaniu kobiet na Kaukazie.Awantura była straszna bo wśród wielu Kaukaskich "egzotycznych " obyczajów (honorowe zabójstwa,rodowa zemsta,porwania narzeczonych) obrzezania kobiet akurat nie występuje i nigdy w przeszlości nie występowało.Wypowiadali się w tej sprawie zarówno islamscy teolodzy jak i profesorowie etnografii ale ani autor "raportu" ani Nowa Gazeta nie wycofali się ze swoich rewelacji.Nawet dręczył mnie pewien radosno-wyczekujący niepokój o losy redaktora naczelnego bo choć Czeczeńcy nie stosują obrzezywania kobiet to do nakazu zabójstw honorowych ciągle mają aktywny stosunek.Ale nic takiego się nie stało.Niestety.

  * Echo Moskwy teoretycznie nalezy do holdingu Gazprom Media i w związku z ich skandalicznymi publikacjami podniósł się krzyk o natychmiastowe zaprzestanie finansowania tej gadziny.Gazprom Media wyjaśniły że już od kilku lat nie finansują Echa Moskwy albowiem medium to nie zastosowało się do wskazanej przez zarząd reformy w związku z czym juz nie otrzymują żadnych środków.Echo Moskwy utrzymuje się z "komercyjnych reklam" a to pokazuje że wbrew powszechnemu przekonaniu polityka i biznes kroczą przez życie pod rekę.
 • @Leonardo da Vinci 14:46:26 Jest jeszcze jeden przypadek...
  Wczoraj odbyło się spotkanie delegacji chińskiej z Amerykanami na
  Alasce. Reportaże amerykańskie opisują totalną klęskę amerykańskiej delegacji.
  Amerykanie wystartowali z góry, o złym chińskim traktowaniu Ujghurów, mniejszości muzułmańskiej, to Chińczycy ich zmiażdżyli traktowaniem Murzynów. Wynik był taki, że jak pisza ...."był ból od patrzenia na to".

  To było spotkanie na szczeblu ministrów spraw zagranicznych, będzie spotkanie Xi z Bidenem i Amerykanie się boją, że będzie jeszcze większa kompromitacja.
  Na koniec spotkania na Alasce, chiński minister powiedział coś takiego:
  "„Pozwólcie więc, że powiem tutaj, że przed stroną chińską, Stany Zjednoczone nie mają kwalifikacji, by powiedzieć, że chcą rozmawiać z Chinami z pozycji siły”.
  https://townhall.com/tipsheet/mattvespa/2021/03/19/in-first-big-china-test-team-biden-got-rolledand-its-painful-to-watch-n2586537
 • @ikulalibal 14:50:35
  A czy w Polsce jest chociaż jedna stacja TV i radiowa która nadaje w eterze i przez satelitę antyrządowe informacje finansowana ze Wschodu ? np. z Białorusi czy Rosji.
  To jest wręcz nie do pomyślenia, odrazu wszyscy jej pracownic byliby aresztowani, więzieni bez procesu przez długie lata tak jak Mateusz Piskorski.

  Więc gdy czytam i słyszę w TVPIS , TVN, POLSAT, i innych gadzinomendiach że w Rosji jest cenzura, i nie ma niezależnych mediów to na wymioty mnie zbiera jak okropie zakłamani są ci wszyscy redaktorzy i dziennikarze i jak manipulują opinią publiczną w Polsce. Zachowując się jak prostytutki które za szmal są na usługach swoich alfonsów gachów i klientów.

  Pozdr. :)
 • @Leonardo da Vinci 10:23:39
  re: V kolumna

  Niedawno opublikowano całą serie udostępnionych dokumentów, które pokazują role agencji Reutera i BBC w infiltrowaniu Rosji i rozwaleniu Zwiazku Radzieckiego.

  Zarowno Reuters jak i BBC mieli wielomilionowe kontrakty w sluzbach bezpieczenstwa UK, które pomogły Anglii interweniować w system rosyjski; urabiać rosyjskich dziennikarzy przez organizowanie im konferencji i różnych sesji ’szkoleniowych’, załozyc siatke szpiegowsko -propagandowa na terenie calej Rosji Sowieckiej , i reklamować pro-NATO-wska propagande w rosyjskojęzycznych częściach Rosji.
  A Brytyjskie ministerstwo Spraw Zagranicznych mogło sie pochwalic pokaźną siaka szpiegowska: 15 tysiecy dziennikarzy z pełnym wyposażeniem biurowym, z tego 400 w samej Rosji.
  Zatrudnione służby specjalne odpowiedzialne za calosc tej operacji, Zink Network , chwaliły sie, ze zalozyly cala siatke programow na you tube w Rosji i Centralnej Azjii, przy czym ‘wynagordzenie’ finansowe za to szpiegostwo nie było zarejestrowane jako ‘opłaty z zewnątrz.’

  Te pieniądze i programy służą również do ‘aktywowania i finansowania protestów rządowych i w obecnej Rosji.
  Dokumenty tez ujawniają rolę państw członkowskich NATO- takich jak UK- w organizowaniu protestów na wzor kolorowych rewolucji na Bialorusi i wzniecac oburzenie i dyskusje na temat uwiezienia Nawalnego.
  Reuters stara sie o kontrakt Brytyjskiego wywiadu, żeby infiltrować Rosje.

  Cala masa ujawnionych dokumentów w styczniu 2020 roku pokazała, ze Reuters byl oplacany przez sluzby wywiadowcze Anglii juz w latach 1960-tych i 70 -tych ubiegłego wieku, zeby pomagać MI6 (wywiad) w antysowieckiej propagandzie - a dziennikarze Reutera byli płaceni dla niepoznaki przez BBC.

  Reuters and the BBC solicited multimillion-dollar contracts to advance the British state’s interventionist aims, promising to cultivate Russian journalists through FCO-funded tours and training sessions, establish influence networks in and around Russia, and promote pro-NATO narratives in Russian-speaking regions.

  In several proposals to the British Foreign Office, Reuters boasted of a global influence network of 15,000 journalists and staff, including 400 inside Russia.

  The intelligence contractors that oversaw that operation, the Zinc Network, boasted of establishing “a network of YouTubers in Russia and Central Asia” while “supporting participants [to] make and receive international payments without being registered as external sources of funding.” The firm also touted its ability to “activate a range of content” to support anti-government protests inside Russia.

  The new documents provide critical background on the role of NATO member states like the UK in influencing the color revolution-style protests waged in Belarus in 2020, and raise unsettling questions about the intrigue and unrest surrounding jailed Russian opposition figure Alexei Navalny.

  Reuters solicits secret British Foreign Office contract to infiltrate Russian media

  A series of official documents declassified in January 2020 revealed that Reuters was secretly funded by the British government throughout the 1960s and 1970s to assist an anti-Soviet propaganda organization run by the MI6 intelligence agency. The UK government used the BBC as a pass-through to conceal payments to the news group.

  Reuters, BBC, and Bellingcat participated in covert UK Foreign Office-funded programs to "weaken Russia," leaked docs reveal | The Grayzone

  https://thegrayzone.com/2021/02/20/reuters-bbc-uk-foreign-office-russian-media/

  Anglicy rowniez 'namawiaja baltyckie kraje do pyskowania na Rosje:

  Exposed: How British state tries to weaponise Russian-speakers in Baltics as ‘agents of change’ in operation to ‘weaken’ Moscow — RT Russia & Former Soviet Union
  https://www.rt.com/russia/517325-exposed-uk-russian-baltic/

  Lotwa zamyka rosyjskie stacje TV, ale bedzie karac nawet tych, ktorzy beda ogladac rosyjskie wiadomosci 'zza granicy'

  Latvia goes further than a simple ban on Russian TV news – Riga will FINE citizens for watching ‘illegal’ cross border channels — RT Russia & Former Soviet Union
  https://www.rt.co/russia/515851-latvia-fine-watch-illegal-tv/

  Bardzo 'niezalezna' bezstronna, i rzetelna' - panstwowa rozglosna BBC, po uszy zaplatana w szpiegowaniu i wojne informacyjna przeciw Moskwie: w krajach Wschodniej Europy - w tym w Polsce. Wydaja na to ogromne pieniadze.
  (teraz wiadomo o co chodzi w tej polskiej prasie)

  BBC secrets revealed: Leaked files indicate UK state media engaged in anti-Moscow information warfare operations in Eastern Europe — RT Russia & Former Soviet Union
  https://www.rt.com/russia/517738-bbc-anti-moscow-information/
 • ALL
  No cóż, dawniej NAIWNY człowiek uważał że królów, prezydentów musi wyróżniac coś szczególnego, jakiś rodzaj inteligencji ponad przeciętną a jak życie nam udowadnia, to są często na tych stanowiskach ludzie pokroju, psychopatycznego hitlera, błazna - klauna zelenskiego, czy sklerotyka bez kultury i chamskiego bidena.

  Kurtyna wprawdzie już dawno opadła i świat ujrzał degeneratów, zboczenców w rodzinach królewskich i wśród politycznych jelit i magnatów tego świata.

  Ale błędem narodów jest to, że na przestrzeni tylu wieków nie opracowano skutecznej metody by móc izolować tych różnych despotów, pomyleńców, kanali i psychopatycznych dewiantów od społeczeństwa i nigdy nie dopuścić ich do piastowska najwyższych stanowisk państwowych.

  Pozdr. :))
 • @Ryszard Opara 03:41:21
  Szanowny Panie Ryszardzie Opara.

  Cieszy mniem że mamy podobne spojrzenie na obecność zagrożenia ze strony nieodpowiedzialnych ludzi, liderów państw którzy prowokują do międzynarodowych awantur, wojen i w razie zbrojnego konfliktu, śmierci i cierpienia milionów ludzi.

  USA jest jak żaden inny kraj na świecie odpowiedzialne za zniszczenia wielu państw i śmierć milionów ludzi nie tylko po przez bombardowania ale też na skutek pozbawienia milionów ludzi do opieki medycznej, do dachu nad głową i zmuszenia milionów do śmierci głodowej po przez zniszczenie ich gospodarek.

  Przykro jest że mimo jawnego niszczycielskiego działania USA są ciągle miliony ludzi którzy nie chcą potępić USA za te wszystkie zbrodnie wojenne popełnione przez przywódców USA i ich żołnierzy.

  Zastanawiam się co musi być w umysłach tychże ludzi że popierają czyste zło ? ? ? ! ! !

  Pozdrawiam z szacunkiem :)
 • Dziękuję też wszystkim innym Szanownym komentatorom
  Którzy widzą sprawy podobnie jak ja.

  Przecież nic nie jest w polityce jednoznaczne, ale gdy dokonamy porównań i położymy na szalę uczynki poszczególnych działań to będąc objektywnym sami zobaczymy czy dobre i złe uczynki są w równowadze, czy jednak jedna strona przeważa.

  A która to pozostawiam to do oceny każdemu indywidualnie.

  Pozdrawiam.
 • @ele 08:07:48
  Arystokracja czy nie, ale to nauki wypływające z uczyniły z Żydów tym kim w dzisiejszym świecie są ich instytucje finansowe i korporacje gospodarcze.
  Podstęp, hipokryzja i kłamstwo to ich narzędzia, którymi się posługują i wygrywają z prawdą i uczciwością.
 • @Tiamat 15:10:19
  Tak jak napisałem w komentarzu do Pana Ryszarda Opara.

  Tu to powtórzę.

  Pykro jest że mimo jawnego niszczycielskiego działania USA są ciągle miliony ludzi którzy nie chcą potępić USA za te wszystkie zbrodnie wojenne popełnione przez przywódców USA i ich żołnierzy.

  Zastanawiam się co musi być w umysłach tychże ludzi że popierają czyste zło !

  Pozdrawiam z szacunkiem Panią
 • @Monaco 15:22:57
  Absolutnie się nie zgadzam z takim stanowiskiem.
  Kogo z kim chcesz porównywać?
  Męczennika Mikołaja II i jego świętą rodzinę z Clintonem tłumaczącym się z plam na sukience Moniki?
  Inteligencję,wolę i konsekwencję kanclerza Bismarcka z debilnym Bushem (młodszym) ?
  Marię Antoninę kroczącą na szafot z taką dumą i godnością że aż zamilkła rozwrzeszczaną tłuszcza z Hillary komentującą śmierć Kadafiego?
  Ludzi "zrobionych" z dobrego materiału,wychowywanych do tego aby bez względu na okoliczności zachowywali klasę z ludzkim śmieciem? Nie zgadzam się.
 • @JKK 15:57:40
  "Podstęp, hipokryzja i kłamstwo to ich narzędzia, którymi się posługują i wygrywają z prawdą i uczciwością."

  To jest typowa projekcja cienia. "Podstęp, hipokryzja i kłamstwo" są rozpowszechnionymi przywarami obecnymi u wszystkich narodów.

  Psychologiczna projekcja polega na negowaniu swoich wad, i widzeniu ich u innych. Żydzi nie są ani gorsi ani lepsi niż nie-żydzi.

  Natomiast specyficzne wzorce występujące wśród Żydów, są wytworem ich sposobu na życie - przez handel i rzemiosło, Typowe dla społeczności mieszczańskich. W Polsce prawie nie było mieszczaństwa, tylko szlachta, chłopi i kler, co jest typowe dla Europy Wschodniej. W tym kontekście Żydzi byli spostrzegani jako coś dziwacznego i groźnego.

  Gdy wschodni Europejczyk spostrzega "żydowskie cechy" w mieszczańskich kulturach Europy Zachodnie, przypisuje je wpływom żydowskim, bo nie ma innych wzorców do do rozumienia tych spraw.

  Jednak tradycje handlowe nie wyczerpują kultury żydowskiej. Są tradycje religijne, rzemieślnicze, folklor, nonkonformizm itd ...

  Inne grupy mogą też być obiektem projekcji. Rosjanie, Niemcy, Arabowie, Anglosasi, Cyganie ... Zacytuję Prezydenta Putina - "kto kogo przezywa, tak się sam nazywa" ;)

  "Projekcja i Cień – czyli dlaczego denerwują nas inni."

  https://pozaschematy.pl/2008/02/21/projekcja-i-cien-czyli-dlaczego-denerwuja-nas-inni/
 • @Monaco 15:58:44
  "Zastanawiam się co musi być w umysłach tychże ludzi że popierają czyste zło !"

  Niestety nie tylko "tychże". Umyślne angażowanie się w zło jest tajemnicą ludzkiej natury, nad którą łamali sobie głowy najwięksi myśliciele. Może odpowiedzi należy szukać we własnym sercu?
 • @ikulalibal 16:25:51
  "Męczennika Mikołaja II i jego świętą rodzinę z Clintonem tłumaczącym się z plam na sukience Moniki?
  Inteligencję,wolę i konsekwencję kanclerza Bismarcka z debilnym Bushem (młodszym) ?"

  Były Prezydent Carter, swoją emeryturę spędzał do niedawna na budowaniu domów dla ubogich, własnymi rękoma. Chociaż jako prezydent musiał dużo nagrzeszyć.

  https://allthatsinteresting.com/wordpress/wp-content/uploads/2019/11/carter-wife-habitat.jpg
 • @Monaco
  Powstaje pytanie czy nazwanie " zabójcą " Prezydenta mocarstwa nuklearnego to przekroczenie czerwonej linii której w dyplomacji się nie przekracza ?. Może to prowokacja tych którzy stali za wyborami w USA . Idzie jak widać nowe , jeszcze gorsze . Salute .
 • @Pedant 16:35:53
  "Własnymi rękami" (w co wątpię) i co z tego? do czego ta promocja ma mnie przekonać?
  Że "cudze chwalicie swego nie znacie" ? czy że "nikt nie jest prorokiem we własnym kraju"?

  Carskie dzieci

  https://img-fotki.yandex.ru/get/195637/135322351.a22/0_2096b7_c9a0d794_XXXL.jpg

  https://amp.kavkaz-uzel.eu/system/attachments/0004/3310/2_view.jpg

  https://hramsergiy74.ru/wp-content/gallery/foto-belyj-tsvetok-anons-2018/10.jpg

  https://hramsergiy74.ru/wp-content/gallery/foto-belyj-tsvetok-anons-2018/11.jpg

  i żeby nie eskalować napięcia

  https://fizdispanser.com/wp-content/uploads/2019/03/%D0%94%D0%B5%D0%BD%D1%8C_%D0%91%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B0-1912_%D0%92%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%B6.jpg

  Czy pan wie o co chodzi?
 • @ikulalibal 16:25:51
  Proszę zauważyć że napisałem.

  [ " a jak życie nam udowadnia, to są często na tych stanowiskach ludzie pokroju, psychopatycznego hitlera, błazna - klauna zelenskiego, czy sklerotyka bez kultury i chamskiego bidena.

  Kurtyna wprawdzie już dawno opadła i świat ujrzał degeneratów, zboczenców w rodzinach królewskich i wśród politycznych jelit i magnatów tego świata." ]

  Wyraźnie napisałem że SĄ CZĘSTO na tych stanowiskach ludzie pokroju .....
  Czyli nie wszyscy !!! Ale ci którzy są to zaliczam do nich między innymi Hennryka VIII .

  Nie sposób chyba wymienić wszystkich jego kochanek, co z resztą nie jest tak istotne, gdyż wystarczająco ciekawym zagadnieniem jest kwestia jego żon (w liczbie sześciu) i ich losy. Wiele mówi o tym już angielska wyliczanka: „rozwiedziona, ścięta, zmarła, rozwiedziona, ścięta, przeżyła”. Kim były królowe Anglii, małżonki jednego z najgłośniejszych ówczesnych despotów władców?

  Lub obecnie panujących despotów tyranów w Arabii Saudyjskiej.
  Czy Pol Pota w Kambodży morderca ponad 1,5 miliona ludzi.

  Lub kilku zbrodniarzy w Afryce jak Bokasa,

  Bokassa wyrósł na niebezpiecznego dyktatora, porównywalnego z Idi Aminem w Ugandzie. Mimo to nadal był oddany dobru ludności i zwiększył produkcję diamentów do budowy szkół i szpitali. Głównymi darczyńcami jego reżimu były Francja i Stany Zjednoczone. W 1972 roku został dożywotnim prezydentem.

  Od muzułmanina do cesarza.

  Od wczesnych lat 70. reżim Bokassy stał się bardziej skorumpowany, a Bokassa i jej zwolennicy byli skąpani w bogactwie. Pieniądze na pomoc rozwojową trafiały do ​​jego własnej kieszeni, razem z dochodami z produkcji diamentów i innymi zasobami przeznaczonymi dla ludności.

  „Przeciwników politycznych” skazano na śmierć w drodze publicznych egzekucji, a czasem nawet karmiono dzikimi zwierzętami.

  Po odwiedzeniu libijskiego przywódcy Moammara al-Kaddafiego we wrześniu 1976 roku, w październiku na krótko został muzułmaninem i zmienił nazwisko na Saleh Eddine Ahmed Bokassa.

  Wrócił do tego już w grudniu i ponownie został katolikiem. Zerwał też więzi z Kaddafim. 4 grudnia 1976 roku

  Jean-Bédel Bokassa ogłosił się cesarzem Bokassa I, a MESAN został uznany za partię jedności i awangardy.

  Republika Środkowoafrykańska otrzymała nazwę Imperium Środkowoafrykańskie. Dokładnie rok później koronowano Bokassę. Jego koronacja - finansowana z pieniędzy jego biednych ludzi, którzy musieli co miesiąc przekazywać pieniądze na to wydarzenie - była kopią cesarskiej koronacji Napoleona I. Koronacja kosztowała 20 milionów dolarów, około jednej czwartej PKB kraju. Część tego zapłacili Francuzi pod warunkiem, że Bokassa zerwie stosunki z Kaddafim.

  Reżim cesarza Bokassy I stawał się coraz bardziej ponury. W maju 1979 roku Amnesty International oskarżyła Bokassę o kanibalizm. Według Amnesty International zjadłby ciało przeciwników politycznych. Mówi się, że zjadał nie tylko przeciwników politycznych, ale także dzieci w wieku szkolnym, które protestowały przeciwko obowiązkowemu noszeniu mundurka szkolnego.

  Bokassa zaprzeczył, że jako pobożny chrześcijanin dopuszczał się kanibalizmu i że kiedykolwiek skrzywdziłby dzieci. Jednak jego ówczesny kucharz oświadczył na procesie w 1987 roku, że Bokassa był rzeczywiście winny kanibalizmu.

  Czy też .
  Idi Amin Dada Oumee był dyktatorem w Ugandzie w latach 1971-1979. Jego panowanie było jednym z najkrwawszych we współczesnej historii Afryki. Nazywano go rzeźnikiem Afryki; jego rządy pochłonęły życie około 300 000 ludzi.

  Więc między normalnymi byli i są zwyrodnialcy.

  Tu nie chodzi czy ktoś się zgadza czy nie tu chodzi o prawdę a nie pomijanie haniebnych czynów bo ktoś wśród liderów był chory psychicznie czy po prostu zwyrodnialec.

  Pozdr. :)
 • @ikulalibal 17:01:22
  ""Własnymi rękami" (w co wątpię) i co z tego? do czego ta promocja ma mnie przekonać?"

  To są fakty, łatwe do sprawdzenia, Carter nie robił żadnej promocji, bo wycofał się z polityki. Spędzał na budowie prawie cały wolny czas.

  "Czy pan wie o co chodzi?"

  Wiem.

  https://www.youtube.com/watch?v=YzNr2AreiC4
 • @Repsol 16:56:38
  Zapewne w dawnych czasach gdy nie było broni totalnej zagłady to takie ataki słowne czasem prowadziły do wojny.

  Ale teraz mamy inną rzeczywistość.

  Użycie broni A czy H czy N jest samobójstwem i zarazem morderstwem, zagląda życia na Ziemi.

  Tak więc Rosja nie zaatakuje USA by ukarać Bidena.
  Ale już są głosy w USA, ze Putin swoją wyważoną reakcją i oświadczeniem poniżył prezydenta USA Bidena.

  Więc są inne metody niż okładanie Bidena maczugą ... :)))


  Pozdrawiam.
 • @Pedant 17:33:37
  //
  Wiem.

  https://www.youtube.com/watch?v=YzNr2AreiC4 //

  Chodziło mi raczej o "Dzień białego rumianka" albo krócej "Dzień białego kwiatka" W tamtych czasach wywar z rumianku był właściwie jedynym specyfikiem przeciwgruźliczym dlatego stał się symbolem akcji.Choroba ta choć często łączona z biedą to jednak dotykała wszystkich warstw społecznych nie omijając nawet rodziny panującej.Stryj Mikołaja II Mikołaj Aleksandrowicz Romanow zmarł na tzw suchoty galopujące w wieku 23 lat.
  Akcja została zainicjowana przez parę cesarską na rzecz chorych na gruźlicę.W ślad za carską rodziną akcję podjęła arystokracja potem bogate mieszczaństwo i wreszcie niższe warstwy społeczne.
  Akcja przybierała formę dobroczynnych jarmarków podczas których sprzedawano przedmioty podarowane przez fundatorów,często były to rękodzieła wykonane przez damy z wyższych sfer.(dawniej przyuczano panienki do rozmaitych sztuk pięknych)
  Zebrane środki przeznaczano na pomoc chorym.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BD%D1%8C_%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B9_%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BA%D0%B8

  "Dzień białego kwiatka" o stulecie wyprzedził WOŚP i był pierwszą w skali Europy ogólnospołeczną akcją humanitarną.
 • @ikulalibal 18:13:22
  "Akcja została zainicjowana przez parę cesarską na rzecz chorych na gruźlicę.W ślad za carską rodziną akcję podjęła arystokracja potem bogate mieszczaństwo i wreszcie niższe warstwy społeczne."

  Nie wiedziałem. Ciekawe.
 • @Pedant 21:13:38
  My wszyscy mamy duze braki w historii carskiej Rosji. A szkoda.
  I dla mnie Rosja carska to ciagle jeszcze wielka luka w dziejach Rosji.

  A przeciez, choćby 19 wiek, to przeciez ogromny rozkwit nauki i gospodarki, odkryc ... i śmiem twierdzic demokracji i rozwoju społeczeństwa Rosji... i wielkiej dyplomacji.

  Kiedy byłam jeszcze w szkole , czytalam Cichy Don - zwłaszcza I-y tom- zastanawialam sie, po cholere Rosji potrzebna byla rewolucja.

  Wtedy wiedziałam, ze Rewolucja Pazdziernikowa byla bardzo potrzebna.
  Ale nie wiedziałam - komu.

  Pozdrawiam
 • @Monaco
  https://www.paulcraigroberts.org/2021/03/18/an-open-letter-to-president-putin/
 • @Tiamat 04:01:32
  "Wtedy wiedziałam, ze Rewolucja Pazdziernikowa byla bardzo potrzebna.
  Ale nie wiedziałam - komu."

  To subtelna sprawa. Kluczową rewolucją była Lutowa. (W październiku był przewrót, który tę rewolucję wykoleił i skierował na nieprzewidywalne tory.)

  https://www.youtube.com/watch?v=W5CFzPoBoow
 • @K54 05:39:02
  Craig Roberts oczywiscie żartuje.
  Rosja ma obowiązek oficjalnie zaprzeczyć bzdurom, i chamskim oskarżeniom - inaczej zachodnie łobuzy uznają, ze przyznała sie do winy.

  Oboj etnie, co Rosja powie - nie ma znaczenia. Wiec równie dobrze może
  wypuscic dyplomatycznego Pieskowa albo pyskatego Rogozina.

  W kazdym wypadku, Rosjanie wiedza co maja robic i mowic.
  Chinczycy juz 'wyszli ze złoconych ram dobrego wychowania' - i w ogole nie ukrywaja, co tak naprawde mysla o amerykanskich nieukach.
  Przeciez na Alasce kowboje sie naprawde skompromitowali!

  Ale Chińczyk miał ostatnie słowo: 'Nie macie żadnych kwalifikacji, żeby oceniac chińskie osiągnięcia ....choćby i w kosmosie."

  Te głupotę amerykańskiej administracji można przypominać na każdym kroku.
  Nie dlatego, zeby sie zawstydzili.
  Ale zeby Amerykanom bylo glupio.
  To, co sie stalo na Alasce odbilo sie echem w amerykańskich mediach i komentarze sa bardzo krytyczne wobec nie tylko prezydenta USA.

  Nie mam zamiaru doradzac Rosjanom, wiedza lepiej ode mnie i od Chińczyków- ale bardzo mi sie spodobalo chińskie wystąpienie.

  Ktos im musial przypomniec, ze im brak edukacji:
  G.W. Bush nie umial pokazac Kanady na mapie i nazwal Meksym 'krajem zamorskim', Obama gadal, ze jego wujek wyzwalal Auschwitz, Trump nie wiedzial, ze Izrael lezy na Bliskim Wschodzie ale za to wiedzial, ze Jerozolima jest stolica ...Izraela.
  Przeciez nigdy nie była!

  Senator McCain opowiadal, ze Rosja to mala stacja benzynowa, ktora udaje panstwo, a pani Psaki tak kompromitowala swoja 'posade' , ze nawet trump ja musial wymienic ...na inna idiotke, ktora opowiadala, ze Rosja nigdy nie bedzie przyjacielem USA i jak trzeba bedzie, to sie ja trzepnie przez łeb'.
  Ta sama idiotka opowiadala w czasie konferencji prasowej, ze gaz z Zachodniej Europy jest prowadzony do Rosji.

  Takiej parady glupcow jeszcze zadne panstwo w historii swiata nie trzymalo u wladzy.
  A gdy chodzi o Bidena, drania i mordercy Serbow i dzieci irackich, zlodzieja i mordercy Ukrainy ... na starosc mu sie wszystko pomieszalo, bo ...zadnej ksiazki w zyciu nie przeczytal- a tacy to maja na starosc demencje ... i mnie sie wydaje, ze on juz nie pamieta gdzie lezy Ukraina..
  Chyba jednak ten dziennikarz zadal celowo 'podchwytliwe' pytanie:
  "Czy uwazasz, ze Putin jest zabojca?"

  Nawet gdyby Biden byl normalny - miałby klopoty z zaprzeczeniem.

  Miałabym jednak duze pretensje do Watykanu:
  Biden, Gates z zona i rozni inni kowboje pochodzenia irlandzkiego, maja sie za katolików. Kiedy byli ostatni raz do spowiedzi?

  I tylko nie-katolik Trump, uczciwie trzymał Biblie ... 'do góry nogami' w czasie publicznego fotografowania.

  Bo kowboje maja takie samo pojęcie o religii - jak i o polityce; i obie te rzeczy strasznie im namieszaly w głowach.

  Dlatego ukrzyżowali Demokrację.
 • @Tiamat 07:15:31
  Cały tekst taki zgrabny a na koniec to:

  //Dlatego ukrzyżowali Demokrację//

  :(

  Nie ukrzyżowali (chyba że Pani @Tiamat ma na myśli wyniesienie na ołtarze), tylko postawili demokrację demokratyczną na właściwie przynależnym jej piedestale.

  "Amerykańska" demokracja jest w końcu jak antyczna, grecka - z jedną małą różnicą - nie, to nie o pedałów chodzi i zboczenia, bo zarówno w murykańskiej jak i greckiej demokracji plugastwa dostatek - w oficjalnie antycznej demokracji było trochę prawdziwych naukowców: filozofów.
  Demokracja murykańska poszła dalej: pełno idiotów. Z tym że gdyby to byli sami idioci, to byłoby pół biedy. To są idioci prowadzeni przez zdegenerowanych, psychopatycznych żydów. I stąd nieszczęścia pozostałego świata.

  A wracając. Murykańska demokracja jest już bez zbędnego ukrywania taka jak antyczna, bo nie ma, nie może istnieć, demokracja bez niewolników (Ochlos); przecież ktoś na szlachetnych Demos musi zapierdalać za miskę ryżu, nie?...
 • @Pedant 06:52:28
  // Kluczową rewolucją była Lutowa.//

  Czyż to nie dziwne że nawet najbardziej zawzięci "antybolszewicy" są kontynuatorami ni mniej ni więcej a bolszewickiej wersji przebiegu październikowych wypadków w 1917 roku.
  Fakty,i to bynajmniej nie ukryte i wydobyte na światło dzienne w zeszłym tygodniu,mówią o jednym:była tylko jedna rewolucja w lutym 1917 r,zaś w październiku doszło tylko do "pałacowego przewrotu".Reszta to kadry z filmu Eisensteina które brane są jako zapis realnych wydarzeń.
  To dlaczego bolszewicy skonstruowali i wspierali tę wersję jest dla nie jasne-chcieli epizodycznym wydarzeniom które wyniosły ich na szczyty władzy nadać wymiar monumentalny.Ale dlaczego do dziś całe rzesze zdeklarowanych "antybolszewików" wyznaje ten mit tego nie rozumiem.

  -to liberałowie odmówili posłuszeństwa Carowi
  -to liberałowie aresztowali Cara i jego Rodzinę
  -to liberałowie doprowadzili do upadku Imperium Rosyjskie
  -to liberałowie ponoszą całkowitą odpowiedzialność za wszystko co potem się stało.

  Przez "liberałów" należy rozumieć nieomal całą ówczesną klasę polityczną skłaniającą się właśnie ku wartością liberalno-demokratycznym.

  Z teologicznego punktu widzenia (a ja się do niego skłaniam), bolszewicy byli biczem bożym,narzędziem przy użyciu którego stwórca wymierzył sprawiedliwość zdrajcom i zaprzańcom.
  W szeregu zaprzańców znalazła się również ówczesna Cerkiew która przyjmując przysięgę od rewolucyjnego rządu Kierenskiego uwierzytelniła go dopuszczając się tym samym śmiertelnego grzechu.To co potem było udziałem wielu duchownych było wykonaniem boskiego wyroku.
  Wszyscy kolektywni zdrajcy a to:
  najbliższe otoczenie Cara
  sztab generalny
  polityczne elity
  Cerkiew
  zobojętniały naród który nie wystąpił w obronie Cara choć powinien

  ponieśli karę.Bóg stanął po stronie bolszewików.
 • @ikulalibal 08:19:46
  "Ale dlaczego do dziś całe rzesze zdeklarowanych "antybolszewików" wyznaje ten mit tego nie rozumiem."

  Bardzo proste. Chcą odwrócić uwagę od swojej kolektywnej liberalnej odpowiedzialności. Zrobili kolorową rewolucję, rozwalili państwo i otworzyli drogę dla bolszewizmu.
 • @K54 05:39:02
  Dziękuję za ten istotny link.

  A tu jest przetłumaczenie tego otwartego listu do Putina.

  /// Czy opis Putina jako zabójcy przez Bidena w końcu rozwiał nadzieje Kremla na dobre stosunki?

  LIST OTWARTY DO PREZYDENTA PUTINA

  Paul Craig Roberts

  Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odpowiedział na niedopuszczalną charakterystykę prezydenta Rosji jako zabójcę przez Bidena, stwierdzając, że Biden jasno dał do zrozumienia, że ​​„nie chce normalizować stosunków”.

  Czy na Kremlu nadzieja płonie wiecznie? Od wielu lat było dla mnie oczywiste, że Waszyngton nie chce normalnych stosunków z Rosją ani żadnym krajem. Waszyngton chce hegemonicznych stosunków z Waszyngtonem jako hegemonem i Rosją jako posłuszną marionetką, jak Rosja była w dekadzie Jelcyna.

  Wystarczy wziąć pod uwagę ostatnie cztery lata prezydentury Trumpa. Trump zadeklarował zamiar normalizacji stosunków z Rosją i dlatego jego prezydentura została zniszczona przez amerykański Establishment.

  Nie ma szans, by Rosja miała normalne stosunki z USA i ich imperium.

  Zniszczenie prezydentury Trumpa i kradzież jego reelekcji jest dowodem na to, że amerykański establishment nie będzie tolerował prezydenta, który zamierza nawiązać normalne stosunki dyplomatyczne z suwerenną Rosją. Ten jeden zamiar wystarczył, aby zniszczyć prezydenturę Trumpa.

  Trump został natychmiast skonfrontowany z trzema latami zaaranżowanego „Russiagate”, po których nastąpiły dwie próby oskarżenia Trumpa z fałszywych powodów, a jego reelekcja została skradziona.

  Amerykańskie sądownictwo odmówiło nawet spojrzenia na przytłaczające dowody skradzionych wyborów. Czy Kremlim naprawdę wierzył, że Biden powtórzy samozniszczenie Trumpa i zaprzyjaźni się z Rosją?

  Pomimo całej jasności oskarżenia Bidena, popartego przez rzeczniczkę Białego Domu Jen Psaki, że „Rosjanie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności”, rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa potwierdziła zainteresowanie Rosji „zapobieganiem nieodwracalnej degradacji” rosyjskich stosunków dwustronnych z USA.

  Niesamowite .
  Wygląda na to, że Kreml nie jest w stanie uznać rzeczywistości. W 2016 roku Hillary Clinton, która miała być następnym prezydentem USA, nazwała Putina „nowym Hitlerem”. Czym się to różni od nazwania Putina przez Bidena mordercą? Demonizowanie Putina i Rosji jest oficjalną polityką Zachodu. Demonizacja Putina i Rosji trwa od lat.

  Wytrwałość Putina jest niezwykła. Traktuje te wykalkulowane obelgi, jakby były wodą z pływającą po grzbiecie kaczki. Ale odpowiedź Putina nie służy pokojowi ani rosyjskim interesom.

  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  Drogi Prezydencie Putinie,

  proszę pozwolić mi wyjaśnić zagrożenie, przed którym stoi Pan i cały świat. Waszyngton i establishment amerykańskiej polityki zagranicznej nienawidzą waszych wnętrzności. Nienawidzą cię, ponieważ przywróciłeś suwerenność Rosji, a tym samym postawiłeś potężne państwo na drodze amerykańskiej hegemonii.

  Pamiętaj o doktrynie Wolfowitza (1992):

  „Naszym pierwszym celem jest zapobieżenie ponownemu pojawieniu się nowego rywala, czy to na terytorium byłego Związku Radzieckiego, czy w innym miejscu, który stanowiłby zagrożenie na poziomie dawnego Związku Radzieckiego. Jest to dominująca kwestia leżąca u podstaw nowej regionalnej strategii obronnej i wymaga od nas, abyśmy starali się zapobiec zdominowaniu regionu przez wrogie mocarstwo, którego zasoby, pod skonsolidowaną kontrolą, byłyby wystarczające do wytworzenia globalnej potęgi ”.

  Ty, prezydencie Putin i tylko ty, jesteście odpowiedzialni za „ponowne pojawienie się nowego rywala. . . wystarczające do wytworzenia globalnej mocy ”. Dlatego jesteście niewybaczalnym ograniczeniem amerykańskiej hegemonii, a „naszym pierwszym celem” jest usunięcie ograniczeń, które nakładacie na amerykańską hegemonię.

  Ta neokonserwatywna polityka nadal obowiązuje. Nie pojawiła się żadna alternatywa.

  Niedawno dwaj analitycy rosyjskiej polityki z hegemonicznej Rady Atlantyckiej zasugerowali, że Waszyngton będzie miał mniej wrogie podejście do Rosji. Zostali natychmiast potępieni przez pozostałych 22 członków rady ds. Polityki zagranicznej.

  Nie można było wyraźniej stwierdzić, że Rosja staje na drodze Waszyngtonu. Czy na Kremlu brakuje osób znających język angielski?

  Kto doradza Kremlowi, jest idiotą. Za każdym razem, gdy Kreml odpowiada na obelgi i fałszywe oskarżenia ze strony Waszyngtonu,

  Kreml wyręcza całe zachodnie media - ministerstwo propagandy, które nigdy wcześniej nie istniało na ziemi i można je znaleźć tylko w science fiction, jak George Orwell z 1984 roku. możliwość powtórzenia zarzutu: „Dziś rzecznik Kremla zaprzeczył, że Putin jest zabójcą”. Po co się tłumaczyć ? Przed kim ?

  Jeśli mogę udzielić rady, prezydencie Putin, wyjaśnij Pieskowowi i Zacharowowi, aby nie odpowiadali na oskarżenia i zniewagi. Ignoruj ​​ich. Nic nie mów.

  Przestańcie apelować do Waszyngtonu i jego marionetek NATO. Fakt, że Rosja uważa fakty za istotne, jest postrzegany przez Zachód jako oznaka wielkiej słabości. Na Zachodzie fakty nie mają znaczenia. Russiagate to udowodnił.

  Zajmij się swoim biznesem, w którym jesteś mile widziany i uważany za potencjalnego obrońcę przed Waszyngtonem, pomagaj takim jak Iran.

  Zawrzyj wyraźny pakt o wzajemnej obronie z Chinami. Nawet szalony zbrodniczo Waszyngton nie podejmie walki z Rosją i Chinami. Dodaj Iran i Talibów.

  Najlepszym sposobem na powstrzymanie islamskiego terroryzmu z dala od Federacji Rosyjskiej jest zaprzyjaźnienie się z nimi i zwrócenie ich przeciwko Waszyngtonowi. Pokonaj Waszyngton w jego własnej grze. I jak najbardziej powstrzymajcie Izrael i Waszyngton przed atakowaniem terytorium Syrii.

  Dopóki nie pokażesz potęgi Rosji, nie będziesz traktowany poważnie. Im dłużej nie jesteś traktowany poważnie, tym większe jest prawdopodobieństwo, że groźby pod adresem Rosji będą rosły do ​​czasu nadejścia wojny nuklearnej.

  Oczywiście Rosja nie jest traktowana poważnie, kiedy przywódcy amerykańskich demokratów opisują prezydenta Rosji jako „nowego Hitlera” i „mordercę”. Żaden amerykański prezydent nie odważył się mówić w ten sposób o sowieckim przywódcy, w przypadku gdy rzeczywiście istniało uzasadnienie tego zarzutu.

  Daję tę radę nie dlatego, że jestem pro-rosyjski i antyamerykański, ale dlatego, że współpracowałem z prezydentem Reaganem, aby osiągnąć cel zakończenia zimnej wojny i groźby nuklearnego armagedonu.

  Ludzie mogą mówić wszystko, co chcą, o zmianach klimatycznych i Covid, ale wojna nuklearna to koniec czasów.

  Amerykański neokonserwatywny zamiar zdobycia światowej hegemonii przyniesie wojnę nuklearną,

  chyba że odwrócisz Rosję plecami do dekadenckiego, skorumpowanego i umierającego Zachodu i ochronisz z decydującą siłą interesy Rosji i jej przyjaciół.

  Waszyngton odmawia wam przyjaciół w Europie. Znajdź je gdzie indziej. Stawką jest pokój na świecie. ///


  https://www.paulcraigroberts.org/2021/03/17/washington-has-resurrected-the-specter-of-nuclear-armageddon/

  Dziękuję i
  Pozdrawiam
 • @Monaco 10:20:19
  "Czy na Kremlu nadzieja płonie wiecznie?"

  Rosjanie są niezwykle cierpliwi. Czekają nad brzegiem rzeki.

  "Два самых мощных воинов терпение и время."

  "Терпение, настойчивость и пот создают непревзойденное сочетание для достижения успеха."

  "Успешный человек тот, кто может заложить прочный фундамент из кирпичей которые в него кинули."
 • @ikulalibal 08:19:46
  Niestety, to wszystko święta prawda.

  Wszystkie rewolucje - pisałam o tym nie raz- przygotowywały zawsze 'elity', które koniecznie chcialy sie dorwać do panstwowej/krolewskiej kasy i zarządzać finansami.
  Rewolucję Francuską tez stworzyla burzuazja.
  Rewolucje w Rosji tez przeciez popierali rozni "młodzi entuzjasci" przecież, ze nie z dołów społecznych.

  Podobnie i Solidarnosc nie była dziełem 'wyzyskiwanych' robotników, którzy w wielu przypadkach zarabiali wiecej niz inzynierowie (stoczniowcy, hutnicy, górnicy) - a tylko dziełem 'elit' KOR-u i innych pajaców - a głównie ubecji, ktora toczyla od lat boje z PZPR o wladzę.
  Naturalnie, w każdym przypadku nie obeszło sie bez 'bratniej' pomocy od wroga.
  Nawet Magna Karta miala 'podpórkę' z kontynentu...

  No i byly różne rokosze i bunty przeciwko królowi.

  Gdy chodzi o 'rewolucje' /przewrot/ bolszewicką - to był jeszcze dodatkowy element 'rozrywkowy': Poważne interesy rewolucji przemyslowej i naftowe Eldorado na Bliskim Wschodzie.

  To nie przypadek, ze I wojna światowa obalila 3 imperia: carat, monarchie austro-wegierska i imperium ottomańskie.

  Prawda jest i to, ze po latach, używamy terminu (niekoniecznie poprawnego) na okreslenie czasu od rewolucji lutowej, przewrotu bolszewickiego az po jego skutki.
  Zgadzam sie, ze jest to duże uproszczenie.

  Wszysko sie jakoś tak zbiegło w czasie i przestrzeni.

  A wszystkiemu winien byl Ferdynand i zamach w Sarajawie.
  No i jak zwykle... Serbowie.
 • @Kmieć 08:18:14
  re: wyniesienie na oltarze:
  Najpierw bylo ukrzyżowanie a potem wyniesienie na oltarze.

  Pisałam juz nie raz o tym na NEON-ie, ze amerykanska demokracja przypomina ateńską: 10 % wolnych obywateli z wszystkimi prawami i przywilejami i 90 % niewolników, plus wojenki.

  Natomiast w USA zamordowali Magna Karte - a przyjeli Atenska.

  Magna Karta (1215) nadawala jednakowe prawo reprezentacji w parlamencie wszystkim stanom społecznym.

  W obecnej wersji 'demokracji', żadne grupy społeczne nie sa reprezentowane: ani kobiety, ani rodziny, ani dzieci, emeryci, ani grupy zawodowe: inżynierowie, nauczyciele, robotnicy, rolnicy, studenci, itp.
  Najlepszym przykladem jest obecna pandemia: lekarze nie maja nic do powiedzenia.
  A tak zwani 'posłowie' do parlamentu, reprezentuja teren - a nie ludzi.
  A ten 'teren' - to głównie ...zagranica.


  Moj wielki przyjaciel, niezyjacy juz architekt Krakowa i N. Huty, inz. architekt Tadeusz Binek, w jednym, chyba ostatnim, swoim liscie, pisal do mnie: - juz ze szpitala,

  tadeusz@binek.pl>
  Subject: Szpital
  Date: 12 April 2017 at 12:09:31 am ACST

  Witam!
  W emailu z 28.03 potwierdziłem, że w USA jest 50 lat za murzynami i 100 lat za Azją pod względem realnej demokracji. Dodałem, że również w PRL była lepsza. Oczywiście rzecz w tym jakie kryteria przypiszemy demokracji. Otóż demokracja to łacińskie określenia w tłumaczeniu bezpośrednim - władza ludu. Potocznie interpretuje się, że wyrażana ona jest przez wybór władz-rządu przez ogół obywateli. Jeśli się do tego ograniczyć, to w największym stopniu ustrój demokratyczny funkcjonował ongiś w małych społeczeństwach plemiennych, rodowych,gdzie wszyscy ich członkowie, czy też określeni przedstawiciele, wybierali wodza, naczelnika radę starszych itp., sprawujących potem władzę, często dożywotnio. Historia wyróżnia pzy tym demokrację starożytnej Grecji, choć z obecnego punktu widzenia, co to za demokracja, gdy 90% ludności to byli niewolnicy, pozbawieni wszelkich praw politycznych.
  Głównym ustrojem, jaki się potem ukształtował się w świecie to były królestwa, cesarstwa, gdzie rządzili królowie, książęta dynastyczni, lub wybierani przez przodującą kastę społeczną, jak np. w królestwie polski. I to już nazywano demokracją szlachecką, choć tej szlachty było zaledwie 10%, a najliczniejsi chłopi pańszczyźniani to jakby dawni niewolnicy. Od XV wieku prawie całą Azję i Afrykę opanowali biali kolonizatorzy europejscy, a tubylczy lud nie miał nic do gadania. I tak było do II wojny światowej. Przewróciły ten świat idee socjalizmu, przegrana wojna przez faszystowskie Niemcy i cesarską Japonię oraz dekolonizacja Azji i Afryki. Zmieniły się ustroje w wielu krajach i powstało wiele nowych państw. Były to prawie bez wyjątku republiki, z obieralnymi partiami politycznymi, które wyłaniały rządy na określone kadencje czasowe. Większość z nich deklarowała się jako państwa demokratyczne i ludowe, w tym wszystkie państwa bloku socjalistycznego. Stąd ich nazwy: Niemiecka Republika Demokratyczna, Chińska Republika Ludowa, Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna, Demokratyczna Republika Konga itd. Stare państwa zachodnie w swej propagandzie określały się natomiast jako „Wolny świat”, „Zachód”, unikając przymiotnika „demokratyczny” jak ognia.
  Dopiero za rządów Cartera w swej propagandzie zimnowojennej zagarnęli i przypisali sobie ten przymiotnik i stał się on ich głównym wyznacznikiem. Ich ustroju kapitalistycznego, globalizacji, w tym nawet wojny, bombardowania, ichembarga, sankcje i w ogóle wszystko co robią są demokratyczne. I odwrotnie wszystko co robią ich „wrogowie” jest niedemokratyczne, sfałszowane, pozorowane, Między innymi na przykład wszelkie wybory obywatelskie, nawet przed ich przeprowadzeniem.
  A dlaczego w PRL było więcej demokracji? Bo biorąc pod uwagę wybory jako główne kryterium demokracji – w w III RP mamy możliwość głosowania do parlamentu raz na cztery lata, a prezydenta raz na 5 lat. Natomiast w PRL głosowaliśmy, braliśmy udział w różnych wyborach i głosowaniach10 razy więcej – w ramach swych organizacji zawodowych (ja SARP i PZiTB), organizacji młodzieżowych, politycznych, społecznych, spółdzielczych, Związku Zawodowego, Samorządu Pracowniczego, PTTK….. Można by to racjonalnie nazwać demokracją pracowniczą, nieznaną prawie w kapitalizmie, gdzie rządzi właściciel i pieniądz. Tyle dywagacji w temacie demokracji, najbardziej chyba nadużywanym i wykorzytywanym aktualnie przez polityków zachodnich.
  Niestety bardzo rozczarował mnie nowy prezydent USA, Donald Trump. Minęło dopiero 2 miesiące jego rządów, a już zaangażował swe tomahawki w wojnie w Syrii przeciwko legalnemu rządowi Asada i to pod wyraźnym pretekstem użycia przeciw rebeliantów gazu trującego. Bez żadnych dowodów, podobnie jak kilka razy wcześniej. Teraz żąda, żeby Rosja opowiedziała się także przeciw Asadowi, grożąc powtórnymi bombardowaniami. A w trakcie kampanii wyborczej zaklinał się, że USA nie będą już żandarmem świata. W 0góle co innego mówił przed wyborami, co innego robi, najwidoczniej stara się przypodobać swoim jastrzębiom jak m.in. MacCain.
  A w Polsce mamy dalszy ciąg katastrofy smoleńskiej. Kolejna komisja Macierewicza ogłosiła wyniki swej półtorarocznej pracy. W ich raporcie znikła mgła nad lotniskiem i ścięcie skrzydłami samolotu kilku drzew. Natomiast powodem katastrofy miało być świadome nieprawidłowe naprowadzanie samolotu przez kontrolerów rosyjskich na lotnisku, różne awarie instalacji i wybuch bomby na pokładzie, który rozerwał samolot w powietrzu na kawałki. Dołączyli do niego odpowiedni, ładny film animowany. Teraz prominenci PiSowscy mają już winnych śmierci 96 osób w samolocie, ale stwierdzają zgodnie, że to dopiero połowa prawdy. Odpowiednie komisje nadal będą pracować, prawdopodobnie co najmniej do końca rządów PiS.

  PS
  Byłem 5 dni w szpitalu.... Ale zatrzymali mnie dłużej na dalsze badania, co związane było z pewnymi tragicznymi wydarzeniami w pokoju szpitalnym, w którym leżałem. Opisałem to wszystko w artykuliku, jaki załączam w spinaczu.
  Pozdrawiam serdecznie - TB
 • @Tiamat 11:02:32
  Sorry,czy czasem śliskie rączki CIA nie wspomogły Solidarność milionami,aby potem przejąć majątek Polski ?,który z postulatów robotników został spełniony,żaden.Wszystko sprzedano za grosze,nawet kiedyś w największej HUCIE w Europie/nowa huta-koło Krakowa/,wygaszono piece.W jakie ręce poszły te majątki ?,kto na tym skorzystał,robotmik który wywrócił ustrój ?
 • @1939-1939 13:45:42
  Przecież cały swiat wiedział i popierał wielką pomoc finansową dla Solidarności.
  10 milionow Polaków nosiło ubeka- zyda na rękach.
  Działacze Solidarnosci - to przestępcy i powinni odpowiadać za zdradę stanu.

  Pisalam juz wiele razy, ze Huta im. Lenina produkowała rocznie 10 mln ton stali gatunkowej, w tym karoseryjnej. Najwięcej tej stali sprzedawalismy do ...USA bo Polska miała wtedy karte specjalnego uprzywilejowania.
  Rosja nam nie bronila sprzedawać stali gdzie tylko mielismy ochote. Slaby sprzedawalismy nawet do ... Australii.

  Polski robotnik nie musiał kupować auta, żeby dojeżdzał do pracy.
  I transport do pracy był bezplatny. Bezrobotnych nie bylo.
  Ja pracowalam w HiL, zanim poszlam na studia. Po dwóch latach pracy w HiL dostalam mieszkanie . Nie musialam brać pożyczki z banku, żeby mieszkać u siebie. Nikt nie mógł mnie wyrzucic z mieszkania, czynsz był maly i nie musialam brac pożyczki z banku. Ogrzewanie mieszkania było bezplatne bo centralne ogrzewanie było z cieplowni miejskiej, która byla zasilana goracą parą z kombinatu.
  Do szkoly nie potrzebowalam ani ja, ani później moje dzieci, specjalnego transportu bo szkoła była niemal na każdym osiedlu i chodzilismy pieszo.
  Rodzice nie musiel nas dowozic autami.
  Wybudowaliśmy Tysiąc szkól na Tysiąclecie. (Teraz dranie zamykaja szkoly).

  Szkoła byla bezplatna i w Polsce była znakomita edukacja. Na studiach dostawalam stypendium bo miałam wysoką srednią ocen.
  Obozy, kolonie mieliśmy bezpłatne i rodzice nie martwili sie co robic z nami w czasie wakacji.
  Nie narzekaliśmy na brak łóżek w szpitalu, bo szpitali tez bylo wszędzie pełno. I lecznictwo bylo bezplatne. Nikt nie wypuścił chorego ze szpitala. Potrzebna byla zgoda przynajmniej dwóch lekarzy, żeby wypuscic wyleczonego pacjenta ze szpitala.
  W szkole mielismy higienistke i dwa razy w tygodniu lekarza i dentyste.

  I, powtarzam, po raz nie wiadomo ktory:
  Nie mielismy pieniędzy ale mielismy wszystko: wczasy pracownicze, bezplatna nauke i lecznictwo, bezplatny dojazd do pracy/szkoly i gotowane obiady w szkole i w pracy. Wczasy w kurortach.
  A co najwazniejsze: urlop byl obowiązkowy! i zawsze wyjezdzalismy a miasta na urlop. Nikt nie siedzial w domu.
  I mielismy znakomite dzieciństwo: gromadnie, na podworku, w szkole: sport i muzyka byly czescia programu szkolnego. Nikt nie placil za zadne treningi czy lekcje muzyki. Spiewalismy, tanczylismy, i sluchalismy polskiej muzyki i uczylismy sie polskich tancow.
  Jak dostalam mieszkanie, meble moglam kupic na raty.
  NIE BYLO LICHWY!!!!!!!
  I co z tego, ze na Zachodzie sie wiecej zarabia jak koszty utrzymania sa ogromne i wlasciwie caly dochod idzie na utrzymanie rodziny, samochodu, splacania dlugow i wydatkow na oswiae i leczenie.

  I krew mnie zalewa jak wyczytuje pierdoly o PRL -u gdzie podobno była niewola, sowiecka okupacja i zamordyzm.
  Takich dowcipów, programow satyrycznych i kabraretow jak w PRL - juz nigdy w Polsce nie będzie.
  I tyle dowcipow antyrządowych tez juz nie ma. Bo o Dudzie nawet nie da sie sklecic zadnego, nawet slabego dowcipu do smiechu. On jest żałosny.

  O Rosji bylo pelno dowcipów. O kowbojach - NIE MA. Strach, ze można skończyć tak jak dr. Piskorski, ktory nawet nie opowiadal żartów.

  Dr. Ratajczak żyłby w PRL-u bez zagrożenia. Dariusz Szpineta - tez.
  Nie mielismy narkomanow, zbójów na ulicy i kierowcy nie mordowali dzieci idące do szkoly.

  Mnie nie obchodzi skąd Solidarnosc brała pieniądze. Jest wypisane w raportach CIA i Kongresu a takze mozna posluchac przemówień Reagana i poczytac Sprzeciw i Pomost.

  Mnie obchodzi jakie świnie brały te pieniądze i gdzie sie podziały.

  Solidarność nigdy sie nie rozliczyla z miliardow dolarów, ktore spływały na konto Solidarnosci z calego świata. W każdym dużym mieście na Zachodzie byly konta Solidarności.
  Wielu bylych dzialaczy i Solidarnosci i UB siedzi od lat w rządzie. Bo po to byla ubecka rewolucja, żeby UB przejęło władze w Polsce i sprzedało Polske jak chorą krowę na targu.

  I dlatego zginął Janusz Kurtyka bo odkopal w IPN różne dokumenty i ujawnil.
  Nie wiem czemu zginął Leper i setki innych Polakow, którym sie Solidarnosc nie podobala.

  Z Polski wyjechało miliony ludzi, którzy do Polski nie wrócą bo nie chca miec nic wspólnego z ubecją.
  Ani z rządami, ktore wysylaja polskie wojsko i polskich żołnierzy do mordowania cywilów po calym swiecie.
  Teraz Polacy dumnie pomagaja w rozwaleniu Ukrainy i pomagaja zbójom zniszczyć Białoruś. I pomogli Polacy zniszczyc zaprzyjazniona Jugoslawie.
  Za te Jugoslawie, Polske spotka zasłużona kara.

  Opowiadamy o bohaterach- żołnierzach wykletych.
  A gdzie byli odważni Polacy, którzy powiedzieliby NIE - tak jak Wegrzy i Czesi i odmowiliby napadu na Serbów?
 • @Monaco 5! i oto co mi przysłał kuzyn z USA...
  Benzyna ok. 30 % w górę za rządów tego głupiego człowieka z demencją. Czego nie dotknie się, to katastrofa. Droższa benzyna to droższe wszystkie towary i usługi. Tysiące ludzi poszło na bruk, w tym i związkowcy, którzy głosowali na tego demo-szczura bez rozumu. I dobrze. Jak zagłosowali, to i tak mają. Może brak pracy, utrata domów itd. nauczy ich rozumu. Nie może być dla nich litości, bo błędy można wybaczyć, ale nie głupoty !
 • @Monaco 15:22:57
  A nasz Duduś inny....sadzi drzewka z ekoterrorystami, ośmiesza się tym bo nie do sadzenia drzew został prezydentem.
 • @Tiamat 15:11:06
  /I dlatego zginął Janusz Kurtyka bo odkopal w IPN różne dokumenty i ujawnil./ On nic nie zdążył ujawnić pani Tiamat. Korespondowałem z nim, napisał mi, że gdyby wszystko co jest w IPN ujawnić to w Polsce byłaby krwawa rewolucja. Chodziło mi w korespondencji z nim o zbrodniczą sowiecką chazarską matrioszkę Margulisa aka Jaruzelskiego aka Wolski i Kiszczaka.
 • @kula Lis 69 15:27:24
  Znałam Janusza od dzieciństwa.
  Wielkie nieszczescie sie stalo , ze początkowo zbalamucona młodzież, gdy sie zorientowala w tragedii, bylo juz za późno. I dla nie samej.

  I nie zapomnę, co powiedział Janusz na dwa dni przed zamachem.
  Mnie zreszta zawsze będzie dziwić lista pasażerów tego fatalnego samolotu, który nigdy nie mial kabiny pilota..
  I nigdy nie mogłam złożyć kwiatów na grobie polskich generałów, którzy zginęli w tej katastrofie.
  Gdzie sa ich groby?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej