Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

WOJNA NATO vs ROSJA - To koniec wszystkiego !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Agresja Ukrainy wraz z NATO na Donbas DRL ŁRL i wojna przeciwko Rosji to III WOJNA ŚWIATOWA i koniec wszystkiego. THE END !!! Czy tego chcą psychopaci i debile sprawujące władze w krajach NATO ? !!!

 

 Free Press nadal publikuje tłumaczenia autorów z alternatywnych zachodnich mediów. 

↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔ 

Jest to dalekie od propagandy drukowanej w CNN, New York Times, Washington Post, Los Angeles Times i innych „autorytatywnych” mediach.

↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔

Istnieje wiele różnych spekulacji na temat tego, co skonsolidowany Zachód (inaczej Imperium Anglo-Syjonistyczne)zrobi, aby chronić swoje marionetki ukro-nazi.

Oto  pomysły (Andrey Raevsky - publikowany pod pseudonimem The Saker) - na ten temat punkt po punkcie (w przypadkowej kolejności): 

  1. Zachód już zdecydował, że Rosja jest agresorem, a bander sukinsyny ofiarą rosyjskiej agresji. Nawet jeśli ukry rozpoczną masowy atak artyleryjski i pancerny na D/ŁRL (a nawet na Krym), Zachód spokojnie zadeklaruje, że źli Rosjanie zaatakowali niewinnych Ukraińców. 

➖  Pytanie.➖ Jeśli Ukraina zaatakuje Donbas: jaka powinna być odpowiedź Rosji ?

10 najważniejszych kroków według znanego zachodniego analityka wojskowego.

 2. Nie spodziewam się, że którykolwiek kraj NATO faktycznie zaangażuje swoje siły do ​​ataku na wojska  rosyjskie.Może rusofobiczni Polacy (a kto jeszcze ? ! Błtowie ?  popchną głównie symboliczne siły na zachód Ukrainy (Lwów, Iwano-Frankowsk).

 3. Jednocześnie USA są nie tylko słabe, ale także fantastycznie niekompetentne, ignoranckie i aroganckie - wielu wysokich rangą zachodnich urzędników stwierdziło, że USA / NATO nie pozwolą Rosji zagrozić Ukrainie lub zaatakować jej. Z mojego punktu widzenia sugeruje to, że są tacy, którzy wierzą, że jeśli USA / NATO naprawdę przystąpią do bitwy z wojskami rosyjskimi, to Rosja będzie „mrugać” i kurczyć się ze strachu. Jest jasne, że ci ludzie nigdy nie czytali książek historycznych. Rosja potrafi zadbać o swoje interesy. 

↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔

 4. Jestem przekonany, że jeśli USA / NATO zaatakują siły rosyjskie, Rosjanie będą kontratakować nie tylko siły czynne, które zaatakowały Rosję, ale także te centra dowodzenia USA / NATO, które zarządziły i koordynowały atak. 

↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔

 5. Największym niebezpieczeństwem jest teraz to, że zachodni politycy całkowicie błędnie odczytali nie tylko Putina, ale całą Rosję. Brakuje im kluczowego punktu: Rosja nie może i nie wycofa się dalej, nie zadeklaruje pokornie, że Donbas czy Krym należą do nazistowskiego reżimu w Kijowie. Rosja jest gotowa, zdolna i chętna, jeśli to konieczne, do walki z siłami USA / NATO, w tym z użyciem taktycznej, a nawet strategicznej broni jądrowej. 

 6. Kreml w pełni rozumie, że rola Polski w pakcie NATO to mały, ale bardzo głośny atakujący pies: jeśli Polacy naprawdę przeniosą się na Ukrainę Zachodnią, to tylko wtedy, gdy tak powiedzą im Stany Zjednoczone. W języku rosyjskim jest powiedzenie „Polacy nie wojacy”: atakują zawsze i tylko wtedy, gdy ich prawdziwy wróg jest słaby i zdezorganizowany (dlatego Churchill nazwał Polskę „chciwą hieną Europy”). Niemniej jednak w pełni oczekuję, że polscy (zarówno amerykańscy, jak i brytyjscy) „doradcy” pomogą siłom ukro-nazi podczas ataku na Doniecka /Luganska RL. 

  Za 5-7 dni rosyjski żołnierz będzie łowić ryby w Dnieprze. 

  Jeśli chodzi o rzekomych rosyjskich "braci" ortodoksyjnych, takich jak Bułgaria czy Rumunia, zrobią to, co zawsze robili w przeszłości: przyłączą się do jakiejkolwiek antyrosyjskiej koalicji. Dobra wiadomość jest taka, że ​​ich wojsko jest równie kiepskie jak polskie (gotowe do defilad, ale nie do prawdziwej wojny). Ponadto Morze Czarne jest „rosyjskim jeziorem” z militarnego punktu widzenia. Więc te małe kraje będą się afiszować, ale nie zrobią nic głupiego.

 7. Z propagandowego punktu widzenia jest jasne, że bez względu na to, na co zdecyduje się Rosja, będzie całkowicie demonizowana. Obecny poziom nienawiści antyrosyjskiej na Zachodzie jest obecnie równy lub nawet wyższy niż obserwowany przed nazistowskim atakiem na Rosję podczas II wojny światowej. 

Elity USA są w pełni zgodne co do tego, że obecnie pożądane jest powstrzymanie Rosji, a następnie jej zniszczenie. Jeśli chodzi o amerykańskie państwa marionetkowe w UE, ich zdolność do inicjowania i kierowania swoimi działaniami w wyznaczonych przez nie celach jest równa zeru. Więc jakie mogą być cele administracji Bidena: 

  1. Zainscenizowanie starcia między Rosją a UE, które nada znaczenie NATO, usprawiedliwi rozmieszczenie dodatkowych sił USA w Europie, co z kolei jeszcze bardziej wzmocni i tak już silny uścisk Stanów Zjednoczonych na zbiorowym gardle UE. 

  2. Miażdżąc Nord Stream 2 (co nastąpi, gdy tylko konflikt w Donbasie wybuchnie „gorący”), Stany Zjednoczone uczynią UE nie tylko bardziej zależną od USA, ale także znacznie mniej konkurencyjną - zamiast kupować tanio wysokiej jakości gaz z Rosji UE będzie kupować droższy i gorszej jakości gaz z USA. 

  3. Rozwój programów zbrojeniowych, a amerykański kompleks militarno-przemysłowy zarobi gigantyczną fortunę sprzedając strasznie drogo broń swoim europejskim „sojusznikom”. 

↔  Video  Ukraina  vs Rosja   ↔↔↔   m.youtube.com/watch   ↔↔↔

 Wywiad dostarczył Kremlowi tajny plan ataku ukraińskich sił zbrojnych na Donbasie.

↔↔↔  Więc wielkie pytania sprowadzają się do tego: ↔↔↔

  1. Czy Rosja jest w stanie powstrzymać Stany Zjednoczone, reagując gdy stoi sytuacja na progu otwartej konfrontacji militarnej ? Osobiście odpowiadam, że jest to nadal możliwe, ale niestety każdego dnia jest to coraz mniej prawdopodobne.

 2. Czy to oznacza, że ​​ten konflikt może przekształcić się w trzecią wojnę światową z użyciem broni jądrowej iwszystkiego innego ? Odpowiadam, że ten scenariusz z każdym dniem staje się coraz bardziej prawdopodobny. 

 Konkluzja:

Jeszcze raz dziękuję wam "dobroduszni Demokraci", którzy głosowali na Bidena !

Dzięki wam za nieco ponad 100 dni nowej administracji znów świat jest na krawędzi atomowej przepaści !

Według Putina„Nikt nas nie słuchał. To słuchaj teraz !!!" Ale oczywiście nie będziesz słuchać.

Nic - poza grzybem jądrowym - nie wyprowadzi cię ze stanu urojeń ...

 Jeśli tak się stanie, obwiniaj tylko sam siebie z Zachodu przygłupie !!! 

↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔

  Autor: Andrey Raevsky - publikowany pod pseudonimem The Saker - znany na Zachodzie bloger. Urodził się w Zurychu (Szwajcaria). Ojciec jest Holendrem, matka Rosjanką. Pracował jako analityk w szwajcarskich siłach zbrojnych oraz w strukturach badawczych ONZ. Specjalizuje się w badaniach państw postradzieckich. Mieszka na Florydzie (USA).  Opublikowane za zgodą autora. Przetłumaczone przez Siergieja Dukhanowa. 

KOMENTARZE

 • Jedno jest pewne
  Jak już Rosja zdecyduje się obronić Donbas to będzie to totalny atak rakietowy na wszelkiego rodzaju centra dowodzenia i zgrupowania armii upapadliny.

  Nie będzie czasu na sentymenty i możliwości dla ukropów na odwet.

  Salut ✔✌
 • @Leonardo da Vinci 08:27:02
  W opinii ukraińskiego generała.

  "Rosja zrobi wszystko w obronue, Donbas przepadnie", - generał dywizji SBU.
  Były szef Departamentu Śledczego SBU, generał dywizji Wasilij Vovk, powiedział, że jeśli NATO zainterweniuje w konflikcie w Donbasie, Kijów w końcu straci kontrolę nie tylko nad zbuntowanym regionem, ale straci też szereg innych obszarów.
  Pierwsze pytanie brzmi: czy jeśli przystąpimy do NATO, czy NATO pójdzie na wojnę z Rosją? Świetne pytanie. Raczej nie ”- powiedział Vovk na antenie ukraińskiej telewizji.

  „Teraz nie mamy ani Krymu, ani części Donbasu. I mówimy, że musimy udać się do NATO.

  Nikt nas nie zabierze do NATO, nikt nie będzie nas bronił w takiej sytuacji w kraju, kiedy nie mamy integralności państwa, nie ma integralności przywództwa, terytorium ”. Funkcjonariusz SBU rozsądnie ocenia sytuację.

  Ten generał Wowk wypowiadał się już wcześniej: na przykład w maju 2020 r. Ogłosił, że „Ukraina się rozpadnie” i wezwał Ukraińców do pożegnania się z Zakarpaciem, Bukowiną i regionem Czernihowa.

  W marcu 2021 r. Przewidział utratę Donbasu w krótkim czasie, jeśli zniesione zostaną porozumienia mińskie.

  Co jest najciekawsze ?
  Otóż to że ​​3 marca 2021 w ogóle powiedział, że decyzje władz po Majdanie nie mają mocy prawnej.

  Jednym słowem puczyści ukropy sprawują władze nie legalnie. I to powiedział generał dywizji z SBU.
 • @Leonardo da Vinci 08:27:02
  A to jest jego wypowiedź i zwrot akcji ...

  Były szef Wydziału Śledczego SBU Wasilij Vovk nazwał decyzje władz po Majdanie na Ukrainie niekonstytucyjne.

  Były poseł do Rady Najwyższej Aleksander Dołżenkow powiedział w ukraińskiej telewizji, że prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz został bezprawnie usunięty od władzy po zamachu stanu w 2014 roku.

  „Turchinov stał się tymczasowym prezydentem w 2014 roku. Konstytucja w art. 112 stanowi, że przewodniczący Rady Najwyższej może czasowo pełnić swoje obowiązki w przypadku przedterminowego wygaśnięcia mandatu prezydenta. Czy uprawnienia Janukowycza zostały zakończone przed terminem? Zgodnie z konstytucją nie - mówi poseł.

  Dla Ukrainy w 2021 roku są to dość odważne przemówienia, które podają w wątpliwość podstawy dzisiejszego banderowskiego reżimu. Dołżenkow przypomniał, że Rada Najwyższa podjęła uchwałę o samodzielnym odwołaniu Prezydenta Ukrainy z pełnienia obowiązków, ale podkreślił, że w Konstytucji tego kraju takiej normy prawnej nie ma. Więc została pogwałcona konstytucja.

  Generał SBU Wasilij Vovk, który po przewrocie stanął na czele Departamentu Śledczego, zgodził się z tą wypowiedzią Dołżnikowa.

  „Wszystkie te uchwały, decyzje, które zapadły w tym okresie, były podejmowane poza Konstytucją, poza prawem Ukrainy” - oznajmił.
 • To bardziej kabaret niż wojna.
  Warto spojrzeć na problem przez pryzmat tego co się dzieje w USA.
  https://www.sott.net/article/451065-How-much-longer-will-the-United-States-exist

  NATO bez USA to czysty bezzębny kabaret.
  Polska to krzykacze na zamówienie.

  Jutro Serbia ogłosi ponownie że "Kosowo je Serbia"
  i żadne NATO nie kiwnie palcem poza kilkoma zamówionymi skomleniami w mediach.
  Ale najpierw potrzebny jest grande finale na Ukrainie.
  Polska już powinna budować na granicy w Ukrainą mury , zasieki pola minowe ... inaczej zaleją nas banderowcy z bronią z wrodzonym bandytyzmem i zbrodniczymi instynktami i tradycyjną nienawiścią do Lachów.

  Niestety Polska nie jest bezpieczna w rękach ortodoksyjnych, szalonych w istocie anty Polskich solidaruchów (przywileje statystyczne dla banderowców żydów i volksdojczów.. wystarczy popatrzeć kto siedzi przy korycie).
 • ...
  Po co USraelowi potrzebna jest wojna z Rosją?
  Bo żydowska administarcja Bidena ma nadzieję zrobić z całym światem to, co zrobiła np. tu:

  (sceny z ulic Filadelfii)

  https://youtu.be/fpyHhrDgG5A

  https://youtu.be/cOBoDT-3oM0

  P.S. 5*
 • "WOJNA NATO vs ROSJA - To koniec wszystkiego !"
  ---------------------
  Spokojnie - lodzkość na całym globie jest kompletnie ubezwłasnowolniona przez - czarci pomiot - więc Rosjanie nie są tutaj wyjatkiem.
  Wniosek?
  Czarci pomiot zrobi ze zbuntowanymi republikami to - co uzna za stosowne po uprzednim uzgodnieniu tego z V kolumną czarciego pomiotu - wywijającą Rosją. Natomiast Rosjanie w Rosji mają tyle do gadania co Polacy w atrapie Polski czy Jenkesi w USrahellu czy Niemcy w Niemczech, czy Francuzi we Francji, etc. - czyli kompletnie nic. Nic! Nic! Nic!
 • Szojgu: Pełna gotowość bojowa wojsk Federacji Rosyjskiej!
  Szojgu: Pełna gotowość bojowa wojsk Federacji Rosyjskiej!

  Film z wydania wiadomości w rosyjskiej telewizji.
  Polska lektorka:

  https://youtu.be/g0O64seYl8A
 • Wolność
  Straszne to jest. Abstrahując od tematu na portalu "Niezależny portal HTV 24" Parę dni temu ktoś wkleił film jak obecnie żyją ludzie w Moskwie - okazało sie, że tam nie ma żadnego przymusu - maski nosi kto chce - knajpy, restauracje otwarte i SZPITALE TEŻ DLA WSZYSTKICH !!!
  Znalazłam dość ciekawy komentarz, który pozwolę sobie tu wkleić !

  Anatolij Tymuszenko
  Na swoją eutanazję trzeba się wystroić, dziś nie trzeba cyklonu 6, jak w Auschwitz-Birkenau wystarczy baranom telewizja i propaganda non stop, a za śmiertelny zastrzyk muszą zapłacić, za darmo niema dla goja, żeby go ubić , kaska musi się zgadzać, a goj ma być zadowolony dostał lek nareszcie wyczekiwany tak ze aż nie mógł wytrzymać żeby być pierwszy, nie zastanawiając jaka to mordownia, jak potem odwali kitę, to jak spadochroniarz nie otworzył się spadochron, ale i tak umarł na horoby spulistniejace i oczywiście na c19,powodzenia w naganianiu dla zbrodniarzy, jest najlepsze zniwo.
 • @Oscar 09:11:20
  Jeżeli w USA większość decydentów jest myślących a nie oszołomów to zdają sobie sprawę że uwikłanie się bezpośrednio w jakiś większy konflikt wyzwoli falę zrzucania ich hegemoni w wielu rejonach świata. To nie czasy zimnej wojny kiedy dzięki kasie zarobionej na wojnach w Europie górowali finansowo i technicznie nad resztą świata. Wbrew pozorom wielu krajom znudziło się być dojonym przez wielkiego brata. Zresztą Rosji też nie na rękę jakaś wojna. Sojusz z Chinami to potrzeba chwili, jednak jakiekolwiek osłabienie zdolności obronnych Rosji może zakończyć się zajęciem przez Chiny południowej Syberii. Jak na dzisiaj to okopanie się na pozycjach to najlepsze wyjście. No chyba że na prawdę są jeszcze przygłupy że na wielkoskalowej wojnie nuklearnej coś ugrają. Ja nie mam wątpliwości że przegrywające mocarstwo nie zdecyduje się użyć atomu.
 • autor
  Opracowanie z wadami.
  Nie docenia się Rosji, a autor sugeruje walki w rejonie Donbasu.

  Jeśli dojdzie do wojny - to trzeba uwzględnić, że siły Ukrainy będą w tamtym regionie. Wojska Donbasu i Ługańska będą nastawione na obronę.
  Można sądzić, że obrona ma wytrwać 3 dni. Dłużej - raczej nie.

  Ale w tym czasie Rosjanie uderzą na Kijów od północy, może też ze strony Białorusi i zajmą pas na zachodzie circa do 100 km od Kijowa.
  Na południu uderzenie z Krymu na Chersoń (ujście Dniepru), a desant z morza dojdzie do Naddniestrza.

  Zachodnia część Banderlandu nie będzie atakowana; po co?

  W efekcie wojska Ukrainy będą w takim wielkim kotle - bez zapatrzenia. Po trzech dniach padną tyły, a po tygodniu podda się reszta.

  Niewykluczone, że zajęte zostaną też Estonia i Łotwa; tam wystarczy po dwa bataliony.

  Ot i cała wojna.
 • @Kmieć 09:38:42
  Pała na usraelitów już wisi w powietrzu . https://www.portalmorski.pl/bezpieczenstwo-granice/47975-chinski-lotniskowiec-cwiczy-kolo-tajwanu-pekin-zapowiada-regularne-manewry Niech NATO zacznie zadymę u banderopiteków , a się zdziwią . Salute .
 • @Repsol 09:46:33
  W Korei Ludowej też podobno manewry wojsk.

  Pozdrawiam.
 • @Kmieć 09:28:41
  Zełenski ślini się teraz z powodu wygadywanych bredni sklerotyka Bidena, zaostrzając konflikt w Donbasie. Po co? Po to by NS2 zupełnie zablokiwać po przez histerie że Rosja atakuje, ( a od miesięcy tylko i wyłącznie atakują ukry). Więc był powód, by zadzwonić do Waszyngtonu i powiedzieć „jesteśmy gotowi”.

  Szatany Zjednoczone wiedzą jednak, że potrzebują tego konfliktu wyłącznie z politycznego i gospodarczego punktu widzenia, aby wywrzeć presję na Rosję w niewygodnych dla USA kierunkach.

  Yankeesy nie chcą iść na wojnę o kraj drugorzędny.

  Poroszenko już się poparzył, sprowadzając marynarzy pod most Kerczeński. Chcąc wciągnąć NATO w awanturę przeciwko FR. Wtedy otwarcie powiedziano mu: „Sam układaj sìę z Moskwą”. Ale zespół Zelenskiego jeszcze się sam tym idiotyzmem szukania oberwania pałą w swój zakuty kwadratowy łeb poważnie nie przypalił, dlatego nadal realizuje dla siebie śmiercionośny plan.

  Oczywiste jest, że bez Stanów Zjednoczonych Ukraina nie będzie w stanie przystąpić do otwartej wojny - nie ma do tego potrzebnej siły. Jeśli zdecydują się działać to, ukraińscy ukropy zostaną natychmiast zniszczeni.

  Tak, Stany Zjednoczone wydadzą notę ​​z oburzeniem, a kraje europejskie pozostaną na uboczu. Można to ocenić po ich niechęci do przyjęcia Ukrainy do NATO i neutralnym stanowisku w tej sprawie. Nie będzie prawdziwego wsparcia militarnego, mimo zaostrzenia się sytuacji w Donbasie.

  Zełenski wszedł już bowiem na ścieżkę Poroszenki. Nacjonaliści ukropy byli też gotowi zaatakować poprzedniego prezydenta widłami za przedłużającą się wojnę i niechęć do podjęcia realnych działań. Teraz ten los czeka obecnego szefa „pajaca”, którego autorytet zachwiał się jeszcze szybciej.

  Dlatego Zełenski zostanie wcześniej odcięty przez własnych zbirów, niż Kijów rozpocznie wojnę na pełną skalę z Donbasem bez wsparcia Stanów Zjednoczonych, których nie było, nie ma i nie będzie.
 • @Kmieć 09:28:41
  Widoki w USA ❗ To widoki z 4 świata. Straszne aż żal mi tych co w USA spełnili swój american dream ❗

  Salut ✔
 • Bardzo rozbawił mnie jeden z komentarzy
  pod jutubowym filmem zatytułowanym w identyczny sposób jak tutejszy wpis czyli NATO vis Russia. https://www.youtube.com/watch?v=IAs6B3qh2_g


  Oto ów komentarz: / Русские уже сталкивались с НАТО, в 2008 году в Грузии. Инструкторов из НАТО 2 тыс штук и грузинская армия 33 тыс. Не догнали. На бег, нужно делать упор. /

  Ruscy już mieli do czynienia z NATO,w 2008 roku w Gruzji.
  Instruktorów NATO 2 tysiące sztuk a gruzińska armia 33 tysiące.
  Ale nie dogonili ich.Dlatego trzeba trenować bieg.

  Nie można zapominać że NATO nigdy nie ścierało się z prawdziwą armią .Ilekroć istnieje (jak to na wojnie) ryzyko utraty życia, wolą posługiwać się cudzymi rękami.Zawsze na taką okoliczność zabezpieczają się uprzednio inicjując tych którzy będą walczyć za nich np afgańskich mudżahedinów,czeczeńskich wojowników,ISIS itp.
  Poza tym amerykański żołnierz od początku istnienia tego zbrodniczego państwa nigdy nie uczestniczył w wojnie obronnej.Zawsze jest agresorem a że nawet psychologia psychopatów na swoje prawa przeto amerykański żołnierz pozbawiony jest właściwej motywacji czyli głębokiej świadomości że broni absolutnie podstawowych wartości:życia swoich bliskich i własnego terytorium, itd.Psychotropy którymi próbuje się zastąpić morale przynoszą efekt odwrotny od zamierzonego.

  https://img.gazeta.ru/files3/119/8352119/transarmy-pic330-330x220-58832.jpg

  https://ic.pics.livejournal.com/i_korotchenko/20427537/2549814/2549814_original.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:42:23
  Ja myślę że Rosja będzie unikała bezpośredniego zaangażowania się w ten konflikt. Myślę że banderowców będą zaopatrywać USA (oczywiście nie zapomną się upomnieć o zapłatę), a Donbasowi broń dostarczą Rosjanie. Znów na froncie zginie parę tysięcy banderowców i bojowników dążących do oddzielenia się od Ukrainy. USA już straciło to na czym najbardziej im zależało , czyli Krym, więc jedynie będzie im zależało na oczernianiu Rosji na arenie międzynarodowej i jątrzenie w celu blokowaniu budowy NS II. Wątpię jednak czy będą dążyć do większej wojny w obronie banderowców.
  p.s.
  Jedno jest pewne że obojętnie jak ten konflikt się skończy to Ukraińców w pół zegnie jak zobaczą wystawiony rachunek za Majdan i pomoc wojskową w tym konflikcie. USA nic za darmo nie robi,
 • @Kmieć 09:28:41
  USA na ponad 500.000.000.000 dolarów rocznie na wojny i mordowanie ludności która jest 5 a 6 tysięcy kilometrów od szatanów ameryki. A ulice amerikanskich miast to bród, smród i ubóstwa. ...

  https://m.youtube.com/watch?v=YShDiDyYqMw

  https://m.youtube.com/watch?v=cOBoDT-3oM0

  https://m.youtube.com/watch?v=QY255SQNyS0


  Czy taki wysoki standard życia był kiedyś i gdzieś w jakimś kraju w państwach socjalistycznych ?❗❗❗

  To już nie 3 świat ale 30 ty. Z 30 milionsmi żyjącymi pod gołym niebem w kraju zwanym szatanami ameryki pőĺnocnej ❗❗❗
 • @Leonardo da Vinci 11:02:36
  Tak też opisywał USA mój znajomy który przynajmniej 2 razy w roku lata tam do rodziny (nie w celach zarobkowych, bo akurat to on mógł by jej pomagać ) . Jednak jak opowiadał, to stając w centrum NY ma się wrażenie że jest się w olbrzymiej katedrze jakiegoś super Boga. To że zanika średnia klasa, przybywa ubogich, a bogaci zaczynają się jeszcze bardziej bogacić to oznaka zbliżającego się wielkiego kryzysu, o ile tylko kryzysu, a nie resetu.
 • @Oscar 09:11:20
  Kto siedzi,same farbowane lisy !

  UKRYWANY przed Polakami stenogram referatu Bermana z 1945 roku . :" Żydzi mają okazję do UJĘCIA W SWOJE RĘCE całości życia państwowego w Polsce i ROZSZERZENIA NAD NIM SWOJEJ KONTROLI. Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. drugi garnitur. PRZEJMOWAĆ POLSKIE NAZWISKA .ZATAJAĆ SWOJE ŻYDOWSKIE POCHODZENIE. Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa opinie i utwierdzić go w przekonaniu, że rządzą wysunięci na czoło Polacy, a Żydzi nie odgrywają w państwieżadnej roli. Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie propaganda z jej najważniejszymi działami – PRASĄ ,FILMEM I RADIEM. W wojsku obsadzać stanowiska polityczne, społeczne, gospodarcze, wywiad. Mocno utwierdzać się w gospodarce narodowej. W ministerstwach na plan pierwszy przy obsadzaniu ŻYDAMI wysuwać należy: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Skarbu, Przemysłu, Handlu Zagranicznego, Sprawiedliwości.[..] W partii zastosować podobną metodę – SIEDZIEĆ ZA PLECAMI POLAKÓW , LECZ WSZYSTKIM KIEROWAĆ.[..] Uznać antysemityzm za zdradę główną i tępić go na każdym kroku. Jeżeli stwierdza się, że jakiś POLAK jest antysemitą, natychmiast go ZLIKWIDOWAĆ przy pomocy władz bezpieczeństwa lub bojówek PPR jako faszystę, nie wyjaśniając organom wykonawczym sedna sprawy.[..]Kwestia żydowska jeszcze jakiś czas będzie zajmowała umysły Polaków, LECZ ULEGNIE TO ZMIANIE NA NASZA KORZYŚĆ, GDY ZDOŁAMY WYCHOWAĆ CHOĆ DWA POKOLENIA POLSKIE. Część stenogramu jest przedrukiem z książki "O Narodowych Siłach Zbrojnych - SZ." plk. dypl. Stanisława Żochowskiego, byłego Szefa Sztabu Dowództwa SZ., Wyd. Retro, Lublin, 1994 .... link do całego referatu wpisz...PRZEMÓWIENIE JAKUBA BERMANA DO ŻYDÓW W POLSCE
 • AUTOR ☆☆☆☆☆
  W żadnym przypadku nie jestem zwolennikiem, wojen, zniszczeń a tym bardziej zabijania niewinnych ludzi.

  Jednak patrząc objektyenie to zamach stanu na Ukrainie 7 lat temu został dokonany w sposób zbrodniczy przez siły neonazistowskie neobanderowskie, które już wcześniej bo za czasów Juszczenki i zwolenników rehabilitacji UPA zwyrodnialców doszli do władzy po przez oszustwa i pomówienia i jeszcze w interesie obcych a konkretnie w interesie Stanów Zjednoczonych.

  Od 7 lat uprawiają politykę nienawiści nie tylko do Rosji czy Polski ale też do rodaków Ukraińców którzy nie zgadzają się z ideologią nazistowską i banderowską oraz z oczernianiem poległych w walce żołnierzy z hitlerowskim niemieckim okupantem i weteranów którzy wyzwolili narody by mogły istnieć bez nazizmu i faszyzmu.

  Dziś co jest dla ludzi brzydzących się nazistowskimi i banderowaskimi zbrodniami i zbrodniarzami niezrozumiałe i nie do zaakceptowania, że kraje Zachodnie a w tym niestety i Polska, które doświadczyły także okrutnych zbrodni z rąk nazistów i banderowców stają ramie w ramię z ludzmi wyznającymi tą samą zbrodniczą nazistowską banderowską ideologię jak ich przodkowie w czasie 2 WŚ.

  Jak można tak nisko moralnie upaść ? !

  By wspierać reżim który doszedł do władzy po trupach i obecnie morduje, torturuje przeciwników i prowadzi krwawą wojnę na wschodzie przeciwko ludności która nie zgadza się żyć pod jednym dachem ze zbrodniarzami, którzy terrorem chcą zmusić by morderców ich dziadków, ojców, matek i dzieci uznawali za bohaterów.

  By wszyscy ulegli i bezcześcili teraz groby swoich obrońców poległych, zamordowanych obrońców przed nazistowską banderowską zarazą w mundurach SS i UPA.

  Istnieje granica która nawet ludzie nie popierający wojen uznają że nie wolno jej przekroczyć i należy niestety właśnie siłą zwalczać rozprzestrzenie się zła gdy to zło dokonuje zbrodni, mordując ludność cywilną w tym dzieci, pozbawia ludzi prawa do życia i zmusza do niewolnictwa i dokonuje gwałtu.

  Dlatego w takiej sytuacji Rosja jako jedyny kraj ma wszelkie prawo by zniszczyć neonazistowskich i banderowskich zbrodniarzy przy pomocy siły by w końcu ukrócić ten nielegalnie powstały terrorystyczny u jej granic działający jak rak system, który jest niestety haniebnie wspierany przez tzw "DEMOKRATYCZNY" Zachód.


  Czas najwyższy nadszedł.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 09:46:33
  Wielu w Europie nie dostrzega, że tam toczy się o wiele bardziej niebezpieczna gra.

  Chiny zwiększają swoją potęgę nie tylko gospodarczo ale w ogromnym tempie militarną by w końcu odsunąć Stany Zjednoczone daleko od swoich granic i nie czuć brzydkiego oddechu na sobie amerykańskich marines i amerykańskich wszechobecnych agentów w Azji.

  Pozdrawiam :)
 • @Kmieć 09:38:42
  Rosja jest od 7 lat przygotowana na obronę Donbasu i słusznie.

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 14:53:00
  Zastanawia mnie dlaczego Rosja tak łatwo dała sobie wydrzeć Ukraine,przecież Majdan był przygotowany napewno pare miesięcy,czyżby wywiad rosyjski nie wiedział o tym ?,dobrze że Krym został uratowwany bo byłyby bazy jankeskie.
  Teraz jest problem i to nie mały, bo jest duży problem z ukończeniem nord stream 2,ciekaw jestem jak to się skończy,prowakacjami czy też czymś gorszym ?
 • Dawid.
  Dawid Hudziec, profil na fb, obserwuje ktoś?
  Facet mieszka w Doniecku, od wielu lat jest tam fotoreporterem, wie jak wygląda tam życie od podszewki.
  Warto poczytać jego wpisy, myślę, że nic nie można mu zarzucić i to jest relacja i spostrzeżenia osoby, która wie co na "froncie piszczy:.
  Jak się do tego odniesiecie?
 • @1939-1939 15:16:32
  Czemu Rosja dala sobie wydrzec Ukraine?

  To nie takie proste.
  Rosja to nie USA.
  Ukraina byla samodzielnym państwem, przynajmniej de nomine.
  Na Ukrainie od lat panuja bardzo antyrosyjskie sentymenty.
  Tym sie różni Ukraina od Krymu.

  Nastroje na Ukrainie budowal Soros jeszcze przed rozpadem Rosji Sowieckiej, do czego sie sam przyznal.
  Ale nie tylko Soros.

  Arystoteles mawial, ze wiedza - to znajomosc przyczyn.
  Moze nie wszyscy sa zainteresowani ale ja sprobuje przedstawic wyklad profesora Deqi- Arawita z Uniwersytetu w Yale (USA) o historii apetytow na tereny dzisiejszej Ukrainy.

  Moje tlumaczenie: (sprzed kilku lat)
  Historia Ukrainy i Rosji czesc I

  1.
  Rotschyldy od dawna niepokoily Rosje

  1815
  Pod koniec tego wieku - okres znany w historii jako "Era Rotszyldow" - ocenia sie sie, ze Rotschyldy kontrolowaly połowe bogactwa światowego.

  Niemniej jednak, było coś co stanęło tej potężnej rodzinie na przeszkodzie, mianowicie Kongres Wiedenski, który sie zaczął we wrzesniu, 1814 roku i zakończył w czerwcu 1815. Powodem powołania tego Kongresu były plany Rotszyldow utworzenia Światowego Rządu, który zapewnilby im całkowitą kontrole nad cywilizowanym swiatem.
  Wiele europejskich krajów bylo zadłużonych u Rotszyldow, dlatego Rotszyldy uważały ze będzie łatwo utargowac i przeforsowac swoje plany.

  Ale, niestey, car Rosji, Aleksander I , całkowicie odmówił współpracy z Rotszyldami i nie bardzo chcial sie poddac ich wladzy i nie poddal sie centralnemu bankowi Rotszyldow - co spowodowalo, ze Rotszyldom plany rządzenia światem sie nie powiodly.
  Rozwścieczony tym Nathan Mayer Rothschild poprzysiągł, ze któregoś dnia on albo jego następcy wybija do nogi nie tylko carska rodzine ale i potomstwo.
  Niestety, jego obietnica zemsty spelnila sie w 102 lata później w opłacanej przez Rotszyldow bolszewickiej rewolucji.
  Bardzo ciekawe, ze fanatyczny ideolog swiatowego rzadu, Zyd Askenazi - Henry Kissinger , swoją prace doktorską obronil z Kongresu Wiedenskiego.

  1849
  Gutle Schnaper, zona Mayera Amschel Rothschilda umiera.
  Przed smiercia dumnie stwierdza: "Jesli moi synowie nie zechcą wojny - to nie bedzie żadnej wojny"

  1863
  Prezydent Abraham Lincoln dowiaduje sie ze Car Rosji Aleksander II (1855-1881) ma duze problemy z Rotszyldami poniewaz odmawia kategorycznie założenia centralnego banku w Rosji. Car wtedy nieoczekiwanie przychodzi Lincolnowi z pomoca.
  Car wydal rozkaz, ze jesli Anglia lub Francja aktywnie beda uczestniczyc w wojnie domowej w USA i pomagac Poludniowi, to Rosja to uzna za akt wojny i stanie po stronie Lincolna. Na dowod, ze nie zartuje- car wysyla czesc swojej Floty Pacyfiku do portu w San Francisco a część do Nowego Jorku.

  1872
  Jeszcze przed smiercią, Guiseppe Mazzini wyznacza swojego nastepce , tez przywódcę rewolucyjnego Adriana Lemmy . Lemmy pozniej zostanie zastapiony przez Lenina i Trockiego, a potem Stalina. Rewolucyjna dzialalnosc tych wszystkich rewolucjonistow jest oplacana przez Rothschildow.

  1905
  Grupa Rothschilda popierana przez Syjonistycznych Żydów, na czele której stal Georgi Apollonowicz Gapon usiluje obalic cara w komunistycznym zamachu. Niestety, zamach sie nie udal i grupa zmuszona jest do ucieczki - znajduje schronienie w Niemczech.

  1917
  Rothschyldy wydaja rozkaz bolszewikom, których utrzymuja finansowo, na dokonanie egzekucji cara Mikolaja II i jego calej rodziny w Rosji, i to pomimo tego, ze car juz 2-go marca abdykowal.
  Chodziło zarówno o kontrole kraju jak i dokonanie zemsty za Aleksandra I-go , ktory im zablokowal utworzenie rządu światowego na Kongresie w 1815, no i za to, ze car Aleksander II popieral Lincolna w 1864 roku
  Było szalenie wazne, zeby wymordować całą rodzine łącznie z kobietami i dziećmi - ażeby spelnila sie obietnica dana przez Nathana Mayer Rotschilda z 1815 roku. Chodzilo o to, zeby pokazac swiatu, co czeka tych, ktorzy sie Rotszyldom naraza.

  1919
  W marcu 29 londynski "The Times of London" tak opisuje rewolucje w Rosji:

  " Jednym z najciekawszych zjawisk tej rewolucji jest zaskakujaca liczba cudzoziemcow, nie-rosyjskiego pochodzenia wsrod przywodcow tej rewolucji. Z 20-u czy 30-u komisarzy, czy przywódców, którzy dowodza calym mechanizmem rewolucji Bolszewikow, 75% to zydzi."

  Gazeta donosi również, ze Rotszyldy sa wściekłe na Rosjan za to, ze im nie pozwolili zalozyc centralnego banku w Rosji.
  I dlatego Rotszyldy wysłały zydowskich szpiegow do Rosji, zeby bębnily o rewolucji, ktora miala przynieść szczęście i radość zwyklemu Rosjaninowi- a tak naprawde chodzilo o przejcie władzy nad całą Rosja przez satanistyczną elite Rotszyldow.

  Te zydowskie szpiegi, starą wypracowaną tradycją Askenazich, otrzymaly rosyjskie imiona i nazwiska; tak np. Trocki byl czlonkiem pierwszej grupy szpiegowskiej a jego prawdziwe nazwisko bylo Bronstein. Te grupy byly rozeslane po calej Rosji, zeby agitowac i przygotowywac awantury i rebelie w calym kraju..

  "The Jewish Post- international edition" , w ostatnim tygodniu Stycznia, 24, 1991 roku potwierdza, ze Lenin byl Żydem.
  Ta sama gazeta cytuje Lenina:
  "Utworzenie centralnego banku jest w 90% komunizacja narodu".

  Ci zydzi, Bolszewicy oplacani przez Rotszyldow - wymordowali w historii 60 milionow chrzescijan i nie-zydow na terenie panstwa sowieckiego.
  Rzeczywiscie, Aleksander Solzenicyn w swojej ksiazce "Archipelag Gulag" (tom 2) potwierdza, ze zydowscy syjonisci utworzyli i zarzadzali i zorganizowali system obozow koncentracyjnych, w ktorych zginelo dziesiatki milionow Chrzescijan i nie-zydow.

  Na 79 stronie ksiazki, Solzenicyn nawet podaje imiona i nazwiska kierownikow administracji tej najwiekszej w historii swiata machinie do zabijania ludzi: Aron Solts, Yakov Rappoport, Lazar Kogan, Matveei Berman, Genrikh Yagoda, i Naftaly Frenkel. Cala szostka to zydzi- syjonisci.
  W 1970 roku Solzenicyn otrzymal nagrode Nobla w dziedzinie literatury


  http://mereja.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=78156#p476777


  Deqi-Arawit

  Holly cow... The Geopolitical game in Ukraine

  (Fragmenty wykladu wykladowcy Deqi Arawita z Yale Uni:)
  Geopolityczna gra na Ukrainie
  Zachodnia interwencja

  Rockefellery i Rothschyldy i ich agencje wywiadu na Ukrainie

  Nastepnymi graczami na ukrainskim polu sa: Rockefellerowie i Rotshschildy. Rotszyldy przybyli na Ukraine natychmiast po tym jak Ukraina oddzielila sie od Zwiazku Sowieckiego. Rotszyldy weszly w 1991-95 roku. Podobnie jak MI6 weszly bez przeszkod.
  Wlasciwie wszystkie zachodnie agencje wywiadowcze mialy wolny wstep i wolna reke na Ukrainie. Dlatego niektorzy eksperci nazywaja Ukraine 'placem zabaw' sluzb wywiadowczych.
  CIA mialo cale pietro biur poswiecone tylko Ukrainie. My dopiero teraz o tym wiemy. Ale ci, ktorzy pracowali w przebraniu na Ukrainie pod koniec lat 90-tych juz wtedy podawali, ze SBU bylo scisle zwiazane z FBI i CIA, ktore to organizacje byly tam bardzo aktywne. Podobnie BND (Niemiecki wywiad) bardzo aktywnie wspolpracowal z Banderowskim podziemiem.
  A MI6 bylo mniej widoczne.

  Nie mam zamiaru na razie nawet wspominac agentow izraelskich. To bedzie pozniej. Chodzi o to, ze wszystkie te organizacje mialy pelna swobode.
  Firtasz wkrotce stal sie glownym partnerem Rotszyldow. Jego partnerem od Rotszyldow byl Robert Shetler- Jones. Mowi sie, ze to on byl glownym inicjatorem wojny o gaz miedzy Rosja a Ukraina. To on, zdaniem ekspertow, wciagnal Rosje i Ukraine w te wojne o gaz. Prosze zauwazyc, ze grupa Rotszylda dziala na Wschodniej Ukrainie. To jest ta czesc Ukrainy, ktora Rotszyldy chca dla siebie, zwlaszcza region Dniepropietrowska, gdzie dziala bank "Rothschild Europe" i Royal Dutch Shell".

  Interesy Rotszyldow i Rosji bardzo mocno sie roznia.
  A te rozne interesy USA czy Anglii to rozmaite grupy biznesowe z tych panstw.

  Nie bezpodstawnie francuski analityk geopolityki, Alexander del Valle opowiada nie o polityce zagranicznej USA ale o politykach USA czy Wielkiej Brytanii. Jest pelno roznych grup i klanow (korporacji). Grupy stojace za Obama maja inne cele i polityke, a neo-koserwatysci - kompletnie inne.
  Rotszyldy zas bardzo szybko wykorzystuja kryzys i chaos, ktore moga byc wykorzystane przez swiatowych graczy w celu wykupienia majatku Ukrainy, czy gdziekolwiek w Azji Centralnej, o ile mozliwe w Rosji. Chodzi o przechwycenie kontroli nad zarzadzaniem bogactwami naturalnymi.. I to jest bardzo wazny aspekt.

  Rockefellery maja troszke skromniejsze ambicje, jak na przyklad, Chevron, ktory jest w imperium Rockefellerow.
  Janukowicz im wlasciwie oddal rejon Iwano-frankowska. . Wlasciwie trudno nawet powiedziec, czy Iwano-frankowsk nalezy do Ukrainy czy do korporacji Chevrona. Rockefellery sa bardziej zainteresowane w Zachodniej niz Wschodniej Ukrainie.

  Izraelskie interesy na Ukrainie
  Następnym graczem jest Izrael, który na Ukrainie jest reprezentowany przez Mosad i praktycznie caly izraelski wywiad wliczając Zarzad Komemiyt , co w hebrajskim oznacza "suwerenność". Ten zarząd Komemiytu to ta sama organizacja, która zabiła irańskich naukowców nuklearnych. Oni sa bardzo wydajni, tak jak w ogóle Mosad. Aman jest wywiadem wojskowym premiera. Shabak jest służbą bezpieczeństwa wewnętrznego, Shin Bet, Nativ - one wszystkie dzialaja na Ukrainie.
  Ambasador Izraela na Ukrainie Reuven Din El , były tajny agent Mosadu w krajach CIS, był wywalony z Rosji a potem zostal ambasadorem w Kijowie.

  Vlad Lerner z Nativ jest Pierwszym Sekretarzem w ambasadzie izraelskiej. Nalezy podziwiac jak sprawnie dzialaja sluzby wywiadowcze Izraela na Ukrainie.
  Naturalnie, ze Mosad scisle współpracuje z CIA i MI6. To jest jeden serpent - wężowy potwór służb wywiadowczych , ktore wypelniaja swoje zadanie.
  Wszystkie zas zachodnie agencje wywiadowcze, włącznie z izraelskimi, bardzo aktywnie dzialaja w systemie edukacji i na wyzszych uczelniach Ukrainy. W tym roku mialem wyklad na forum mlodziezy w Seliger. Mlodzi Ukraincy z Kijowa powiedzieli mi, ze na każdej wyższej uczelni w Kijowie jest jeden pokój przeznaczony tylko dla biura NATO, oddzial NATO. Jeśli ktos chce zrobic kariere to musi obowiazkowo zaliczyc kilka oferowanych przez nich programów. Ot co sie dzieje. Anglo-amerykanskie służby wywiadowcze nie pozostaja w tyle za Mossadem.
  Co robi wywiad izraelski?
  Pod płaszczykiem szukania studenckich talentów szukaja tylko tych, ktorzy sa zydami lub pochodzenia zydowskiego; wybieraja tylko zdolnych, ktorzy rokuja nadzieje na kariere i wysylaja na studia na Zachod. Ze wszystkich uniwersytetow na których wykladalem: Columbia, Yale, Nowy Jork, najpotezniejszy jest Central European Uniwersytet Sorosa, gdzie tylko zydzi studiuja , co wiecej, musza byc wyjatkowo zdolni i dobrze przygotowani. Na tym kursie, na ktorym wykladalem bylo trzech studentow z Rosji. Nie z Moskwy ale z Archangielska, Iwanowa i Petersburga. Cala trojka była bardzo dokladnie wyselekcjonowana. Central European University byl jedynym uniwersytetem na którym wtedy wykladalem. Mialem do czynienia z raczej z mlodszymi studentami. Standardowe wymagania dzienne w Central European jest 400 stron dziennie, tak jak to za Stalina. Wielu nie wytrzymuje.
  Znam studentke z Rosyjskiego Uniwersytetu Humanistycznego, ktora studiowala przez miesiac i stwierdzila, ze fizycznie nie wytrzymuje tempa i wrocila do domu. Naturalnie, ze wyklady sa prowadzone po angielsku choc
  mile widziani sa roznojezyczni studenci.


  Kontekst w skali globalnej

  Popatrzmy na sytuacje na Ukrainie w kontekscie globalnym, biorąc pod uwage role jaka Zachód przygotował dla Ukrainy:
  Po pierwsze: walka przeciwko Rosji
  Po drugie: zderzenie z Chinami
  po trzecie: rozpętanie wojny na Bliskim Wschodzie.

  Powtarzam: nie wszystkie te grupy z Zachodu koniecznie chca rozpętać wojne na Bliskim Wschodzie: Ale kilka z nich jest bardzo zainteresowanych. Zarówno Arabia Saudyjska jak i Izrael bardzo chcą wojny z najprzerozniejszych powodow. Ale te trzy powody sa realizowane na Ukrainie.. Wszystkie trzy maja wspolny cel i mianownik:
  To znaczy globalna geo-polityczna redystrybucja bogactw naturalnych w czasie globalnego kryzysu ekonomicznego.


  Putin tlumaczy Zachodowi:
  "Jesli wasza pomoc krajom 3-go swiata jest prawdziwa i szczera to dlaczego zabijacie i niszczycie agrikulture tych panstw przez subsydiowanie waszych farmerow, zeby mogli swoje produkty sprzedawac w krajach trzeciego swiata?
  Rosja istnieje od ponad 1000 lat i zawsze dazyla do niezaleznej polityki zagranicznej i ma zamiar te niezaleznosc kontynuowac

  McCain nienawidzi Putina do szpiku kosci. Probuje wszystkimi slowami opisac Putina jako afrykanskiego despote. Toteż Putin kiedys powiedzial, ze McCain cierpi na uraz powojenny z okresu wojny w Wietnamie.
  McCain za wszelka cene chce wywołać wojnę miedzy USA i Rosja

  by Deqi - Arawit

  http://mereja.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=78156#p476777
 • @Tiamat 19:36:05
  Uraz powojenny McCain-a :) .Dla pamięci od 3.20. https://www.youtube.com/watch?v=RmKfStCAO4M Ukłony .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej