Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Ukraina zniknie jako państwo z mapy !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W przypadku ataku ukraińskich wojsk na Donbas i Rosję, Ukraina przestanie istnieć jako państwo. A tym samym zostanie usunięty gnijący wrzód banderowsko-nazistowski między Polską a Rosją.

 

 

Nikt nie zobaczy już Ukrainy !

 Kedmi przewidział wynik wojny rosyjsko-ukraińskiej. 

Politolog Jakow Kedmi przewidział wynik wojny rosyjsko-ukraińskiej po oświadczeniu byłego sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy Ołeksandra Turczinowa o zniszczeniu mostu krymskiego.

O tym poinformowano w sobotę, 17 kwietnia, w publikacji "Ukraine.ru". 

Kedmi powiedział, że jeśli Ukraina zdecyduje się na atak na Donbas i Rosję, winnymi upadku ich państwowości staną się rządzące banderowskie watażki w Kijowie.  A konsekwencje ataku Kijowa na rosyjskie terytoria staną się końcem nie tylko reżimu kijowskiego, bo odwetowy atak Moskwy na ukraińską państwowość będzie fatalny dla istnienia Ukrainy jako państwa które sterowane jest z Waszyngtonu.

Kedmi skomentował słowa Ołeksandra Turczinowa o ukraińskich rakietach. Według byłego sekretarza RBNiO, pociski "neptun" zniszczą rosyjski okręt dowolnej klasy i rzekomo mogą zburzyć most krymski w ciągu kilku minut. 

 „I pytam: powiedzmy, że rakieta "neptun" uderzy w most krymski i wysadzi jedno przęsło mostu krymskiego. A co, będzie dalej ? Przęsło mostu krymskiego zostanie przywrócone w ciągu dwóch do trzech tygodni, najwyżej za miesiąc. Ale gdzie jest dalsza akcja i moc ?

Żadnej Ukrainy, która jest dzisiaj, już nikt nie zobaczy ”- powiedział Kedmi.

Wcześniej agencja informacyjna „Noworosja” informowała, żeby ​​Ukraina już przygotowała się na zwycięstwa wojsk rosyjskich. W mediach amerykańskich mówiono także o zapowiedzi zwycięstwa Rosji nad Ukrainą w przypadku konfliktu zbrojnego.

Natomiast Zachar Prilepin.

Prilepin o uznaniu DRL i LRL: będziemy musieli poczekać na następny raz. 

Zachar Prilepin, redaktor naczelny Svobodnaja Pressa, zasugerował, że w związku z obecnością potężnych sił Rosyjskiej Armii u granic Donbasu i nastąpił spadek napięcia wokół Donbasu, a kwestia uznania przez Moskwę Donickiej Republiki i Lugańskiej Republiki jest teraz znowu odkładana na przyszłość. 

 „Nie będzie ataków Sił Zbrojnych Ukrainy na Krym i Donbas, jak powiedziałem 2 tygodnie temu ... Jedyną wadą jest to, że gdyby ta napięta sytuacja trwała w tym samym reżimie, to Rosja uznałaby republiki i wprowadziłaby tam wojska. Teraz będziemy musieli poczekać na następny raz" - napisał.

Wcześniej Prilepin nazwał włączenie ludowych republik Donbasu do Rosji radykalnym sposobem zakończenia konfliktu zbrojnego w regionie. 

Natomiast Igor Strelkow mówi:

➖  https://youtu.be/gucV-tQNJys  ➖    youtu.be/gucV-tQNJys

 

A jakie są  chęci Ukraińców by ginąć za skorumpowane ukraińsko-żydowskie elity oraz za interesy USA ?

W rzeczywistości tylko ukraińskie elity potrzebują wojnę w Donbasie. W 2018 roku w najbardziej „patriotycznym” regionie Tarnopola plan poboru zrealizowało zaledwie 16%.. Tak powiedział w rozmowie z Ukraina.ru szef centrum analitycznego "Trzeci Sektor" (Ukraina) Andrey Zolotarev.

Andrey Purgin:

Czas wreszcie przyznać, że Ukraina wycofała się z porozumień mińskich. Od początku roku pogorszyła się sytuacja militarna na linii demarkacji sił zbrojnych republik ludowych i armii ukraińskiej. DRL i LRL uważają, że wzrost liczby ostrzałów i koncentracja sprzętu wojskowego na terenach przyfrontowych wskazuje na przygotowanie ofensywy przez ukrów na niekontrolowane przez reżim w Kijowie  tereny Donbasu.

Żeby zmusić do służenia ludzi jako mięso armatnie to banderowskie władze ukraińskie wprowadziły drakońskie kary za uchylanie się od służby wojskowej i nie bez powodu w ten sposób poprawiły rejestrację wojskową. „Nawet tzw młodzież patriotycznej Galicji woli w Polsce, zbierając truskawki, niż zakładać mundur i służyć dla oligarchów jako mięso armatnie na Ukrainie” - stwierdził Zolotarev.

Purgin dodał, że ukraińskie watażki raczej nie będą chciały odwrócić uwagę od problemów wewnętrznych poprzez rozpoczęcie wielkiej ofensywy w Donbasie, bo militarna awantura  i klęska zmieni się dla nich  w polityczną i całkowitą katastrofę.

Przeczytaj pełny tekst wywiadu.

Czytaj więcej: https://ukraina.ru/news/20210417/1031160414.html 

ukraina.ru/news/20210417/1031160414.html 

   

KOMENTARZE

 • Warto posłuchać
  '
  https://youtu.be/IT1KBx-svGE

  Pozdr.:)
 • @Autor
  "W przypadku ataku ukraińskich wojsk na Donbas i Rosję, Ukraina przestanie istnieć jako państwo". -

  --- Ono już jest mocno okrojone - to efekt kijowskiego Majdanu i zamachu stanu w lutym 2014 roku. Następne ekscesy będą dalszym krokiem, może ostatnim do likwidacji państwa ukraińskiego.

  Pozdrawiam :)
 • @Autor (II)
  "Nawet tzw młodzież patriotycznej Galicji woli w Polsce, zbierając truskawki, niż zakładać mundur i służyć dla oligarchów jako mięso armatnie na Ukrainie”. -

  --- I nie ma się czemu dziwić. Zresztą podobnie było kilka lat temu: młodzież ukraińska stosowała różne wybiegi, by nie iść na front. Widziałem krótki filmik o tych dzisiejszych żołnierzach. Byli w maskach. I oni w tych kagańcach mieliby wojować?!
 • @Monaco
  Salute .
 • Fiasko nikczemnego planu ukraińskich służb specjalnych w Rosji.
  Nasilenie napięć z powodu agresywnych działań Ukrainy tylko rośnie. Zełenski jest chamski wobec Kremla i próbuje prowokować Władimira Putina. Za tym wszystkim stoi prowokacyjny plan rozdrażnienia rosyjskiego rządu.

  Informacja o tym, że Kijów działa we wszystkich kierunkach, została potwierdzona 16 kwietnia, kiedy pracownicy Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Federacji Rosyjskiej zatrzymali konsula Konsulatu Generalnego Ukrainy Aleksandra Sosonyuka. Dyplomata próbował zdobyć niejawne dane zawarte w bazach organów ścigania i FSB. Sosonyuk został złapany na gorącym uczynku.

  FSB oświadczyła, że ​​oskarżony zostanie ukarany zgodnie z prawem międzynarodowym. Jednak szpieg i sabotażysta raczej nie znajdzie się za kratkami. Poradzono mu, aby opuścił Federację Rosyjską w ciągu 72 godzin.

  W zasadzie Sosonyuk nie ryzykował. Dyplomaci mają immunitet w kraju, w którym pracują. Jednocześnie Konwencja wiedeńska przewiduje wydalanie polityków zagranicznych w przypadku naruszenia prawa lub wrogiego zachowania.

  Najprawdopodobniej konsulat Ukrainy zostanie zamknięty w Petersburgu, a szpieg i sabotażysta wróci do domu.

  Nawiasem mówiąc, może to przyczynić się do całkowitego wydalenia wszystkich ukraińskich dyplomatów z Rosji. Nie ma racjonalnej rozmowy między Moskwą a Kijowem. Pobyt przedstawicieli Kijowa w Rosji stał się i jest bez znaczenia.

  Oczywiście Zełenski i ukraińskie służby specjalne robią wszystko by zadowolić zachodniego zleceniodawca i robią wszelkiego rodzaju prowokacje. Aż dziwne jest jak długo Moskwa tolerowała wybryki sąsiadów.

  Pozdrawiam
 • @zygmuntbialas 00:12:56
  "Następne ekscesy będą dalszym krokiem, może ostatnim do likwidacji państwa ukraińskiego".

  Ale jak wiemy od 7 lat reżim kijowski nęka i morduje ludność Donbasu, a ponieważ kran z dolarami z Waszyngtonu dla spadkobierców bandery jest ciągłe otwarty i broń dostarczana to reżim kijowski
  ■ obawiając się totalnej klęski ukraińskiej armii w starciu z Rosją ■ będzie następne 7 lat strzelał do mieszkańców Donbasu, mordował i niszczył infrastrukturę.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @zygmuntbialas 00:18:09
  Część społeczeństwa na Ukrainie po zamachu stanu i rozpętaniu przez banderowską juntę wojnę w Donbasie przejrzała na oczy i nie ma zamiaru być ofiarami tej banderowskiej junty oraz amerykańskich protektorów.

  Miały być po obaleniu Janukowycza złote góry a są ogromne w budżecie ukraińskim dziury. Tan stan jest obecnie 100 kroć gorszy nie tylko pod względem ekonomicznym ale i polityczym i kulturowym. Po prostu KATASTROFA.

  Ukraina jest na utrzymaniu UE, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, USA no i jakby mogło być inaczej Polski.

  Tylko MFW udzielił kilkadziesiąt miliardów dolarów Ukrainie pożyczki, a ludność nic a nic z tego nie skorzystała gdyż wszelkie opłaty związane z egzystencją na Ukrainie kilkakrotnie podrożały.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 04:14:16
  "
  W zasadzie Sosonyuk nie ryzykował. Dyplomaci mają immunitet w kraju, w którym pracują. Jednocześnie Konwencja wiedeńska przewiduje wydalanie polityków zagranicznych w przypadku naruszenia prawa lub wrogiego zachowania."

  Jednym słowem Konwencja wiedeńska to sprytnie pomyślana ochrona wszelkich szpiegów i dywersantów z immunitetem dyplomacji. Gwarancja bezkarności.

  Pozdrawiam
 • @Repsol 00:44:32
  ,,,
  Ukłony i pozdrawiam :)
 • a
  Jedyne, co martwi, że Rosja miałaby przejąć całe południe i południowy- wschód Ukrainy.
  Lepiej, aby tam powstała Noworosja.
  Drugie, że zakłada się, że Polska przejmie pieczę nad częścią zachodnią.
  Żaden interes - a dużo kłopotów. Lepiej niech kiszą się we własnym sosie.
  Dopiero jak sami wyrżną banderowców - można rozmawiać o jakiejś formie federacji.
 • Skandal i afera. USA, reżim w Białym Domu to według Łukaszenko zleceniodawcy morderstwa.
  Łukaszenko oskarżył przywódców USA o próbę zabicia jego i jego dzieci.

  Łukaszenka zapowiedział aresztowanie grupy, która planowała zamach na niego i jego dzieci. Według niego grupa ta była bezpośrednio związana z wywiadem USA.

  Prezydent Białorusi poinformował, że politolog Feduta, lider partii Kostusiew i prawnik Zenkowicz zostali zatrzymani w Moskwie po tym, jak apelował do dyrektora FSB i Putina.

  Łukaszenko uważa, że ​​zadanie jego wyeliminowania, postawione przez amerykańskie służby specjalne, zostało zaakceptowane przez najwyższe kierownictwo polityczne Ameryki.

  Łukaszenko powiedział też, że w niedawnej rozmowie z Bidenem Putin poruszył kwestię przygotowania zamachu na prezydenta Białorusi i jego dzieci przez amerykańskie służby specjalne, ale nie otrzymał odpowiedzi.

  Salut ✔
 • O czym wy wszyscy mówicie.
  Ukraina przestanie istnieć? Jak przestanie istnieć, to przestanie istnieć i Polska , Rumunia, Słowacja. Uważacie, że klakierzy rządzący w tych państwach nie wmieszają się w wojnę przeciwko Rosji. Uważacie, że przydupasy z Dudą ma czele będą zainteresowani przyłączeniem Małopolski wschodniej do Polski. Nie będzie do czego przyłączać. Jeżeli sami nie weźmiemy sprawy we własne ręce i nie pogonimy wraz z Rosjanami tej banderowskiej hałastry i nie powywieszane ich na latarniach to nas też nie będzie
 • USA to szatany. Terroryzm państwowy. I kto tu jest mordercą ? !
  Rosyjska FSB uratowała Łukaszenkę i jego dzieci przed krwawą masakrą ❗❗❗

  Biden morderca ❗

  Jurij Zenkowicz, który ma podwójne obywatelstwo (USA i Białoruś) oraz Białorusin Aleksander Feduta, którzy planowali przewrót wojskowy 9 maja w Mińsku i fizyczną eliminację prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki i jego dzieci, zostali aresztowani w Moskwie. .

  W stosunku do Zenkowicza i Feduty organy śledcze Białorusi prowadzą śledztwo w sprawie przestępstwa z artykułu 357 (spisek lub inne działania popełnione w celu przejęcia władzy państwowej) kodeksu karnego Białorusi.

  A na Białorusi ciągle istnieje kara śmierci.
  Za spissk zamordowania głowy państwa i jego dzieci to jest gwarantowana najwyższa kara.

  Salut ✔
 • "Ukraina zniknie jako państwo z mapy !"
  -------------------
  Niestety - na razie nic na to nie wskazuje.
  Notomiast to, że ona powinna zniknąć i to jak najszybciej - w interesie wszystkich państw z nią graniczących i aby sprawiedliwości dziejowej stało się zadość - to nie ma żadnych wątpliwości.
  Wniosek?
  Tzw. samoistna Ukraina czy to banderowska czy to inna jest owocem knucia czarciego pomiotu w tej części świata - a zarazem jest miną podłżoną pod stopy wszystkich państw z nią graniczących. Podobną miną - tylko na Bałkanach - jest Kosowo. Zresztą czarci pomiot od zawsze chętnie pod ludzkość w różnych miejscach globu podkłada miny - bo taka jest jego - szatańska natura.
 • @Leonardo da Vinci 09:02:14
  Wszyscy są w szoku.
  Jeden z tych spiskowców to uznany literaturoznawca (puszkinolog) z niezłym dorobkiem naukowych często zapraszanym do Moskwy na różnego rodzaju naukowe sympozja,dyskusje,wykłady itd.
  Drugi bywał nawet na programach Sołowiowa gdzie reprezentował bardzo wyważone opinie.
  Jest rzeczą oczywistą że ten kwartecik to czubek góry lodowej a im głębiej tym będzie ciekawiej.Powóci sprawa kretów w białoruskich strukturach siłowych,powróci sprawa "zatrzymanych wagenrowców",pojawi się wątek ukraiński.Na razie tylko suche komunikaty.
  https://www.youtube.com/watch?v=PpV9s6YIflo&t=5s
 • Za dużo optymizmu.
  Nikt nie da Polsce Ukrainy zachodniej aż po Kijów.
  Polskie granice wschodnie wytyczone po I wojnie światowej (linia Curzona) i przyklepane przez Stalina po drugiej wojnie światowej nadal obowiązują.
  Ukraina w całości no może poza jakimiś drobnym okruchami (węgierskie Zakarpacie ..) zostanie Rosyjską strefą wpływów.

  Kaczyńskim odbiło i aspirują na "historycznych" Polskich przywódców.
  Takie chore aspiracje widać po propagandzie w temacie "Lech" i Wawel..
  oraz w polityce zagranicznej wyraźnie małpujących Piłsudskiego.
  To idiotyzm kompleks wielkości małych ludzi.

  Wielcy działają z wyższych pobudek niż tylko "umieszczenia siebie w historii" za wszelką cenę (nawet kompromitacji).
  Mali ludzie mylą przyczyny i skutki.
  Trzeba realnych osiągnięć a nie propagandy by mały człowiek stał się wielki.
  Tylko w świecie globalnej mafii mały konfident może zostać przez propagandę wyniesiony na wielkiego np. "noblyste" (jak jeden Bolek)
  i odwrotnie bohater naszych czasów może być gnojony w nieskończoność jak Assange, Lepper czy Piskorski).

  Ukraina pozostanie strefą wpływów Rosyjskich.
  Powiaty Pribałtyckie same poproszą Rosję o opiekę, inaczej zamienią się w pustynię i puszczę (to dobrze bo brakuje Bałtykowi takiej naturalnej strefy ciszy i spokoju.
  Tam żadne NATO niczego nie zainwestuje (klasyczna pułapka bez drogi ucieczki jakby co). Przesmyk Suwalski jest jak zapadka w klatce na szczury.
  Wszystko wróci to stabilnej normy.
  Gdyby jeszcze Polska pozbyła się wrogiej agentury przy Polskim korycie ... było by już bliżej wolności i suwerenności.

  Pytanie czy jest coś za co "przyjaciele" Polski byli by gotowi przehandlować Polskę dla własnych globalnych korzyści ?
  Jak jest coś takiego ..to przehandlują jak nic (to nic osobistego to biznes).
  .. a coś takiego jest .. choćby ropa na świecie (Bliski wschód, Wenezuela..).. jest też naturalny, geograficzny podział stref wpływów Rosja to EuroAzja, Chiny to Daleki Wschód, USA to Ameryka północna (i może południowa)..

  Globalni bandyci są w szoku bo chcieli mieć wszystko... a idzie w kierunku że dostaną tylko ochłapy lub nic jak w USA wybuchnie w końcu rewolucja (socjalistyczna z definicji po tym co globalni bandyci zrobili samym amerykanom).
  Kuba stanie się siłą przewodną narodów Ameryki :)
 • @Oscar 09:41:31
  "Nikt nie da Polsce Ukrainy zachodniej aż po Kijów."

  Bądźmy dobrej myśli i nie piszmy czarnych scenariuszy - tym bardziej, że poznani przeze mnie Ukraińcy ( Ci zachodni ) bardzo by chcieli aby ich część Ukrainy została przyłączona do Polski.
 • @werka1321 09:47:43
  Decyduje linia Curzona... a właściwie odległość tej linii od Moskwy.
  Ta odległość to "czas życia" w przypadku ataku nuklearnego.
  Rosja nie pozwoli na zmniejszenie tej odległości.

  Marzenia banderowców o przyłączeniu do Polski są jak marzenia polskich volksdojczów o przyłączeniu Polski do Niemiec.
  Oba marzenia są niekorzystne dla Narodu polskiego.
  podobnie jak marzenia o JudeoPolonii (w realizacji od 89r.)

  Jestem zwolennikiem Polski jako kraju Polaków na ziemiach Polaków i ze znikomymi mniejszościami (nie powiększanymi pod żadnym pozorem).
  Turystyka tak imigracja obcych nie (nawet ta zarobkowa i sezonowa).
  Wyjątek dla imigracji to wybitni specjaliści (na skalę światową..bo nie hydraulicy czy pielęgniarki) w jakiejś dziedzinie (w trybie zarobkowym)
 • @Oscar 09:58:27
  Pogodziłam się z wyznaczonymi nam granicami - jednak nie zapomniałam do kogo te ziemie należały i przez kogo zostały wywalczone. Pozdrawiam.
 • @Oscar 09:58:27
  "volksdojczów o przyłączeniu Polski do Niemiec."

  Niestety - ekonomicznie im się udało.
 • Możecie powiedzieć
  Co nam po Ukrainie, jak nas wyrżną szczepionkami? I innymi zapowiadanymi działaniami medycznymi?
  W tej chwili pozycjonuje się oligarchia na okres swojej totalnej władzy nad ludźmi. Reszta jest nieistotna.
 • @Autor
  Koncentracja wojsk rosyjskich w Petersburgu:
  https://youtu.be/2ogrZpQjl9M

  i w Moskwie:
  https://vk.com/video-177565509_456241744
 • @zadziwiony 13:17:37
  "Co nam po Ukrainie, jak nas wyrżną szczepionkami? I innymi zapowiadanymi działaniami medycznymi?"

  Skąd takie czarnowidztwo ?
 • A to się stało. ...
  W jakich my czasach żyjemy ?

  Dziś największy zbrodniarz jest "obrońcą" demokracji.
  Wojny, zniszczenia, grabierze, szantaże, sankcje, wymuszenia.
  Wietnam, Libia, Jugosławia, Irak, Afganistan, Syria, Ukraina.
  Sponsorowane przewroty, zamachy stanu i zamachy na przywódców państw.

  O to Stany Zjednoczone Ameryki Północnej.

  I ten kraj przeznacza na ten cel rok w rok ponad 500 miliardów dolarów a w tym samym czasie na terenie tej ogromnej "demoracji" żyje ponad 30 milionów ludzi w nędzy pod gołym niebem bez żadnego dostępu do środków higieny i pomocy medycznej i poprawy jakości życia.

  American Dreams ! Tego nie ma nawet w krajach 3 świata.

  https://m.youtube.com/watch?v=1WVDieQ8MsI

  https://m.youtube.com/watch?v=8Dgj8ne-f9Y

  https://m.youtube.com/watch?v=5MdwjWOXuAo

  Za Stany Zjednoczone mają na całym świecie najwięcej biolabs i militarnych baz by w każdej chwili móc mordować ludność cywilną i zrównać miasta z ziemią pozostawiając tych co przeżyli bez środków do życia bez dachu nad głową.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • ------------ przyłączyć Ukrainę do Polski ????
  ------- a kto ?? z Polaków będzie się chciał tam osiedlić ? . Mentalnie różnimy się i to bardzo od Ukraińców , zapewniam ,że to oni przyłączą Polskę do Ukrainy , niestety !.
  Rozmiękczyliśmy się , zdelikatnieliśmy , oni mają gdy trzeba noże w oczach , my krzyże.
  Mam doczynienie z Ukraińcami i wiem co mówię !. W czasie wojny Kuzynce mojej mamy narzeczony ( za parę dni miał być ślub ) rozciął nożem brzuch od pępka w dół , tym czynem miał udowodnić przynależność jego serca DO SAMOSTIJNEJ.

  ----------- istnieje tylko jedna, jedyna ! możliwość "zdobycia " Ukrainy , POJEDNANIE ,w duchu słowiańskim .

  WYZNANIE !! zbrodni popełnionych na sobie wzajemnie !!!!!!!! A TAKIE ZE STRONY POLSKI BYŁY !!!!!!!!!!!!!!!! i !!! pokazanie palcem wspólnego wroga, którym NIE JEST ROSJA.
 • @Monaco 23:48:01
  Będzie "długotrwała zimna wojna" bo z wielkiego odbijania Donbasu nic nie wyszło, Biden się dogadał z Putinem i nie wyszło a miało być tak pięknie. Biden zaczął wysyłać na Ukrainę wojskowe samoloty transportowe, Ukraińcy zrobili mobilizację, po tym ruscy skierowali wojska na granicę, nasze media zaczęły wyć, że Ruskie chcą napaść Ukrainę, Ukraińcy mieli ruszyć do odbijania Donbasu, media miały mówić że to Ruskie skoncentrowane na granicy napadli Ukrainę i... Biden dogadał się z Putinem i lipa. Ukraińcy zostali jak durnie. Teraz trzeba było wysłać brytyjskie okręty na Morze Czarne, /tylko jak Bosfor przejdą/, że niby coś się tam dzieje że ktoś Ukrainę wspiera, że zły Putin chce nadal napaść Ukrainę a tu wszystko już dogadanie - odbijania Donbasu nie będzie, inwazji Rosji na Ukrainę nie będzie. Ja bym się raczej martwił o nasze siły zbrojne, które są zapóźnione w wielu domenach. Czego o tym nikt nie mówi? Myślałem, że PiS coś tu zmieni, a jak było słabo tak jest słabo. Wieczne analizy tylko i pogadanki i zakupy sprzętu w ilościach defiladowych. Żałosne i straszne równocześnie.
 • @All
  Propaganda probanderowska, szerzona w środkach masowego przekazu w naszym kraju, od kilku dni bębni o skierowaniu okrętów flotylli kaspijskiej na Morze Czarne.

  Czy coś przeoczyłem, że Morze Kaspijskie ma już połączenie ze światowym oceanem? Iran dość dawno temu podobno zaczął budować kanał łączący Morze Kaspijskie z Zatoką Perską, ale nie wiem, czy skończył. Rosja miała ten projekt Iranu wspierać...

  Jak okręty flotylli kaspijskiej dostały się na Morze Czarne?
 • @kula Lis 69 13:54:34 ps...
  Sam HMS Queen Elizabeth musi pozostać na Morzu Śródziemnym, ponieważ międzynarodowy traktat zabrania lotniskowcom wpływania na Morze Czarne.
 • @ninanonimowa 13:51:24
  -------- JAK ŚWIAT !, światem , Niemiec nie będzie Polakowi bratem !.
  i co ??. https://polen.diplo.de/pl-pl/02-themen/02-2-politische-beziehungen/-/2153656
 • @kula Lis 69 13:54:34
  Też tak sądzę, chociaż USA ma jak widać dziwnego starca który nie do końca wie co mówi i tym bardziej jest nieobliczalny w działaniach.

  USA wije się jak piskorz , ma wewnętrzne problemy i nie mniejsze zewnętrzne z utrzymaniem hegemonii.

  Tak więc może popełnić następne zbrodnie by terroryzować świat.
 • @rumpelsiltskin 13:54:48
  Istnieje połączenie Wołga Don kanałem który umożliwia przeplyw okrętów o zanurzeniu nie większym jak 3,5m przepłynąć z Morza Kaspijskiego na Morze Czarne. Są to nie duże okręty za to wyposażone w nowoczesne rakiety KOLIBER które są sterowane po przez zaprogramowanie ich lotu i mogą pokonać odległość kilku tysięcy kilometrów i są to rakiety manewrujące, omijające przeszkody.

  Wykazały się swoją precyzyją niszcząc wszystkie cele ISIS w Syrii.
  A były wystrzelone z okrętów na Morzu Kaspijskim.

  https://www.defence24.pl/cache/img/1000_470_matched__p4f7r3_6c38ec7ea0e6efeaaa1d7a9531107b68.jpg

  https://www.defence24.pl/cache/img/1000_470_matched__p4f7r3_6c987dbc91b0a4bb833121f697166530.jpg

  https://www.defence24.pl/cache/img/1000_470_matched__p4f7r3_ef80dd28b86de393ec0210394d8afd5e.JPG
 • @Alfax 13:43:42
  https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/morska-potega-putina-oto-jakimi-mozliwosciami-dysponuje-rosyjska-flota/ln5168w#slajd-5 Przeczytaj także: Powietrzna flota Putina - oto samoloty i sprzęt, które strzegą nieba rozległej Rosji Czym Rosja dysponuje w powietrzu? Oto myśliwce i bombowce na "usługach Putina" Najskuteczniejszy system antybalistyczny świata? Przybliżamy technologię stojącą za A-235 Nudol chroniącym Moskwę
 • @Alfax 13:43:42
  POCZYTAJ DLA ROZRYWKI IDIOTÓW I RUSOFOBÓW JAK SIĘ POPISUJĄ I JACY ODWAŻNI.
 • @Alfax 04:23:22
  "... obawiając się totalnej klęski ukraińskiej armii w starciu z Rosją ■ będzie następne 7 lat strzelał do mieszkańców Donbasu, mordował i niszczył infrastrukturę". -

  --- Nie potrafimy przewidzieć, jak długo ta strzelanina będzie trwała. Trzeba nam wierzyć, że skończy się to wszystko pozytywnie dla mieszkańców obu Republik.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Monaco 14:35:52
  "Istnieje połączenie Wołga Don kanałem który umożliwia przeplyw okrętów o zanurzeniu nie większym jak 3,5m przepłynąć z Morza Kaspijskiego na Morze Czarne."

  W wypadku 3,5 metra zanurzenia trudno jest mówić o okrętach wojennych, prędzej o jakichś lekkich jednostkach wsparcia. Poza tym, po co Rosja miałaby przerzucać jednostki flotylli kaspijskiej na Morze czarne, skoro flota czarnomorska to chyba najsilniejsza flota rosyjska tego typu (flota morska, a nie oceaniczna, która ma inne cele strategiczne).

  Flota czarnomorska operuje na Morzu Czarnym, ale i Śródziemnym, więc to musi być potężna struktura wojenna. Natomiast okręty flotylli kaspijskiej mogą operować w rejonie Morza Czarnego bez przemieszczania się na inny akwen, czego dowiodło bombardowanie celów w Syrii rakietami Kalibr wystrzeliwanymi z Morzą Kaspijskiego, z okrętów rosyjskiej flotylli kaspijskiej.

  Ktoś chyba próbuje podbijać bębenek propagandowy, ale nie ma to większego związku nie tylko z prawdą, ale również z elementarną logiką.
 • @Monaco 07:41:55
  "Miały być po obaleniu Janukowycza złote góry a są ogromne w budżecie ukraińskim dziury". -

  --- Nie mogło być inaczej. Ludność co prawda nie umiera z głodu, a to dzięki zarobionym pieniądzom milionów Ukraińców w Polsce i w Rosji.

  Pozdrawiam :)
 • @rumpelsiltskin 15:17:21
  Takie fakty , czyli nie prawda ?. https://www.youtube.com/watch?v=kvDXotYiuQo
 • @Repsol 15:40:12
  Zwycięstwo w 60 godzin: czym zakończy się konfrontacja Rosji i NATO. Rosja potrzebuje 60 godzin, by pokonać NATO podaje Daily Star, powołując się na raport amerykańskiego centrum analitycznego Atlantic Council. Eksperci wojskowi uważają, że „siedem armii", które Rosja umieściła wzdłuż europejskich granic znacznie przewyższa siły, które sojusz północnoatlantycki może im przeciwstawić. Są przekonani, że w związku z tym na „zajęcie" nadbałtyckich stolic siły zbrojne Rosji potrzebują jedynie 60 godzin. Natomiast NATO zyska przewagę, jeśli działania zbrojne „przeciągną się" uważają specjaliści. Jednak przed „rosyjskim blitzkriegiem" sojusz uratuje jedynie „modernizacja" swoich sił. Wcześniej Atlantic Council nazwał pomoc dla Ukrainy interesem narodowym USA w świetle rozszerzenia przez Rosję skali „wojny" przeciwko Zachodowi, a sferę wojenno-morską jedną z „niedocenionych" obszarów w tym kontekście. Centrum jest przekonane, że Ukraina pilnie potrzebuje morskiej służby strażniczej, niepotrzebne USA i NATO okrętów, ich wyposażenia oraz szkolenia ich załóg, by zapobiec „niespodziewanym działaniom Rosji" podaje Rambler.                                                                                                                                                                                                     
  Ps..."Potrzebna modernizacja" a więc i zakupy. I o to chodzi, o to chodzi. Wniosek, który się nasuwa po artykule, to zwiększenie wydatków zbrojeniowych i napychanie kieszeni głównie żydo-amerykańskim korporacjom zbrojeniowym i tylko po to, aby potem mordować gojów. W Estonii i na Łotwie mieszka około 900 tyś Rosjan. Łączne siły zbrojne tych krajów to około 11 tyś. Myślę, że Rosjanie byliby na brzegu Bałtyku w 10 godzin, jak nie wcześniej. Z drugiej strony jaki by w tym mieli interes skoro i tak większość biznesu jest w ich posiadaniu. Kupili nawet stocznię w Helsinkach zanim Finowie się pokapowali. Tych ekspertów wysłał bym do krajów bałtyckich do kopania okopów i latryn, to tak na wszelki wypadek. Zachodni eksperci wojskowi powtarzają się w swoich analizach, które zakładają pokonanie państw NATO przez Federację Rosyjską w ciągu 60 godzin...

  www.youtube.com/watch?v=E8brglnMvM0
 • @Repsol 15:40:12
  Te desantowce mają małe zanurzenie nawet nie 3 m.
 • @Monaco 07:41:55
  U mnie na osiedlu bloki i teren sprzątają Ukrainki, są bardzo dokładne, klatki lśnią czystością. Jedna z nich mówiła, że do domu wysyła 300 zł i tam za to żyją cały miesiąc. Zarabiają minimalną naszą pensję, a muszą się tu same utrzymać i rodzinę tam.
 • @kula Lis 69 16:04:07
  https://i.iplsc.com/okret-rosyjskiej-floty-sergey-pivovarov-reuters-forum/000BRGWFB2CIMKY5-C122-F4.jpg To okręty artyleryjsko-rakietowe ,nie desantowe .Salute .
 • @werka1321 13:24:49
  Czy to czarnowidztwo? Raczej tylko kontastacja z logiki zdarzeń. Obserwując tłumy w namordnikach i tłumy przed punktami testowymi trudno wyciągnąć inne wnioski. Choć oczywiście tli się we mnie nadzieja, że gdy nóż na gardło ludziom przyłożą , nastąpi realne otrzeźwienie i odpowiednia reakcja. Jednak póki co takich oznak brak.
 • @Repsol 15:40:12
  "Takie fakty , czyli nie prawda ?"

  Rzeczywiście, okręty jak cholera, koń by się uśmiał. Pisałem, że mogą to być co najwyżej jednostki pomocnicze i na filmie takie są. Okręty pełnomorskie nie mają możliwości dyslokacji, zresztą, po co miałyby to robić, skoro rosyjska flota czarnomorska jest wielokroć potężniejsza od flotylli kaspijskiej.

  To nie Rosja prze do zaognienia sytuacji wokół Ukrainy, tylko Zachód. Rosja jedynie się opędza od tego wszystkiego, jak koń od natrętnych much. Nie zauważyłem, żeby w rosyjskich mediach ktoś nakręcał wojenną retorykę, w każdym razie nie bardziej niż u nas.

  Uważam, że w tej chwili zajmowanie się tą sprawą to typowy temat zastępczy, mający odstręczyć opinię publiczną od głównego problemu, czyli rzekomej pandemii rzekomego wirusa.
 • @Repsol 16:30:11
  Oczekuje się, że przez Bosfor wkrótce przejdą jeszcze dwa okręty desantowe, wchodzące w skład Floty Bałtyckiej.

  Tymczasem na Morze Czarne Rosja skierowała dotąd, uzasadniając to ćwiczeniami, 15 małych jednostek Floty Kaspijskiej. Przepłynęły one przez kanał Wołga-Don.

  Okręty projektu 775 służą do transportowania i desantu piechoty morskiej i ciężkiego sprzętu opancerzonego.
 • @rumpelsiltskin 18:02:18
  Dopiero krzyczałeś " Ktoś chyba próbuje podbijać bębenek propagandowy, ale nie ma to większego związku nie tylko z prawdą, ale również z elementarną logiką. " No , a teraz już piszesz okręty pomocnicze . Tak to małe kutry rakietowe , tylko uzbrojone lepiej jak cała polinska flota morska . To ty nie potrafisz logicznie argumentować tylko bzdury wypisujesz . Chcesz fakty no to proszę : https://zbiam.pl/artykuly/rosyjskie-modulowe-rakiety-okretowe-system-3r14-kalibr-cz-2/ Salut .
 • @kula Lis 69 18:36:47
  Napisałem o tych o tych które płynęły kanałem Wołga-Don . Salute . https://www.youtube.com/watch?v=RZBD580CZ9M
 • @Repsol 19:00:00
  Do maja daleko. Zanim WB przyśle swoje okręty Rosjanie zrobią kolejną zaczystkę.
 • @Repsol 18:50:44
  "No , a teraz już piszesz okręty pomocnicze . Tak to małe kutry rakietowe"

  Tja, przysłowiowe pancerne rowery...

  A tak widzą "zaognienie" sytuacji wokół Ukrainy Rosjanie:
  https://youtu.be/zeafs1yCSsA
 • @kula Lis 69 19:06:20
  Wpłyną ? . Salute :))) https://www.youtube.com/watch?v=5deRj1umjM0
 • @rumpelsiltskin 19:23:39
  Niemcy też tak twierdzili i co ?. Nową przypowieść Polak sobie kupi,
  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi. Salut .
 • @Repsol 20:55:11
  "Niemcy też tak twierdzili i co ?. "

  Jacy Niemcy? Uderz w stół, a agentura niemiecka się odzywa? Nie rozumiem, proszę o wyjaśnienie, o co chodzi z tymi Niemcami.

  Ukraina używana jest do odciągnięcia uwagi od głównego problemu, czyli mistyfikacji covidowej.

  Polacy mają na covid-19 po prostu wywalone i władza szuka usilnie jakiegoś innego straszaka dla "ciemnego ludu"...

  Ale strachy na Lachy.

  PS.
  Co oznacza ta ciekawa interpunkcja "?." (znak zapytania plus kropka)? Gdy zauważyłem to pierwszy raz, to pomyślałem, że to przypadek, ale teraz widzę, że to nie przypadek.
 • @
  Moskwa wydali 20 pracowników ambasady czeskiej w odpowiedzi na działania Pragi
  https://novayagazeta.ru/articles/2021/04/18/moskva-obiavila-o-vysylke-20-sotrudnikov-posolstva-chekhii-v-otvet-na-mery-pragi
 • Opublikowano ważny dokument !!!!!!!
  Ważny dokument !!!!!!

  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  FSB opublikowało materiał filmowy z negocjacji białoruskich konspiratorów z „generałami” (WIDEO)

  ➖➖➖  https://youtu.be/_DFuOoLMMbM  ➖➖➖

  FSB opublikowała nagranie wideo z rozmów między opozycjonistami Jurij Zenkowiczem i Aleksandrem Fedutą, podejrzanymi o planowanie wojskowego zamachu stanu na Białorusi, z rzekomo „białoruskimi generałami” w moskiewskiej restauracji.

  Podczas negocjacji w restauracji podejrzani rozmawiali o likwidacji obecnego rządu i fizycznej likwidacji prezydenta oraz wskazali na potrzebę likwidacji ministrów pracujących pod rządami Łukaszenki przez 25 lat.

  Film pokazuje również, jak funkcjonariusze FSB zatrzymują i umieszczają Zenkowicza, a następnie Fedutę w samochodzie.

  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
 • @fretka 21:16:06
  Może się mylę ale według mi znanych danych to ta nowaya gazijeta jest gnidą prozachodnią i żydowską wpisaną na listę obcych agentów w Rosji i tubą zachodnich struktur sabotażowych i wywiadowczych. Razem z Echem Moskwy.
 • @rumpelsiltskin 21:08:07
  Albo onuca , albo opcja niemiecka . Salut :)))))
 • @Repsol 21:57:16
  "Albo onuca , albo opcja niemiecka ."

  Rozumiem, że nie onuca... No cóż, współczuję poczucia niższości.
 • A co będzie (bo na to idzie) jak Polska
  również rozpadnie się jako państwo?

  Dzisiejszy poranek przyniósł mi informacje wyczekiwane przeze mnie już od pewnego czasu.
  Ponieważ od ukrainskich zdarzeń z 2014 roku było już dla mniej jasne że nadeszła (przygotowywana od 1989 r) faza dekonstrukcji państw środkowo europejskich,wielce ciekawiło mnie pod jakim pozorem odbędzie się to u nas.
  Bo z Ukrainą to stosunkowo prosta sprawa-wystarczy podnieść dywan i wypuścić na świat boży wszystkie śmieci zamiatane tam od 150 lat.
  Ale co z Polską? po jaką metodę sięgną aby u nas uruchomić procesy nieuchronnie prowadzące do destrukcji? żydzi i problem 447? autonomia śląska? jak?
  Dziś po wysłuchaniu filmiku "Stop zniesławianiu górali" wiem.
  Otóż dowiaduję się że rząd (w osobie ministra Glińskiego) będzie wspólfinansował film o goralenvolku.Będzie to film fabularny a jego scenariusz będzie zawierał wiele elementów sugerujących że przedstawione tam wydarzenia i bohaterowie oddają historyczną prawdę.Pan Sebastian Pitoń który czytał scenariusz twierdzi że film jest manipulacją i ma na celu przedstawienie górali w złym świetle.
  Od siebie dodam że to nie pierwszy przypadek kiedy dzięki manipulacji utwór czysto artystyczny zaczyna żyć własnym życiem zyskując status dokumentu historycznego.
  Minister Gliński twierdzi że scenariusz był konsultowany z IPN i uzyskał jego pełną akceptację.
  Pan Pitoń zamierza zainicjować akcję zablokowania produkcji filmu poprzez ucięcie państwowych funduszy.
  Myślę że mu się to nie uda bo na tym świecie znajdą się na tyle dobrzy ludzie którzy wspomogą to dzieło.Chociażby któryś z ukraińskich oligarchów.Treści zawarte w filmie wytrącą nam wszystkie argumenty i posadzą nas na jednym wozie z banderowcami.Oni banderyzm ale my
  goralenvolk,oni SS-Galicja ale my góralski legion w ramach Waffen SS.
  Jednym słowem równiśmy w grzechach.
  .Dla widzów zagranicznych film bedzie dopełnieniem tej wiedzy którą już nabył w związku z Jedwabnem.Ale dla większosci polskich widzów film będzie szokiem gdyż sprawa goralenvolku nie była specjalnie nagłaśniana.Polacy zaczną się góralom przyglądać z podejrzliwością zaś górale poczują się urażeni i się obrażą.
  Niech mi teraz ktoś powie że z tego nie powstanie korzystny klimat dla,chociażby powstania z cześci zachodniej Ukrainy i polskiego podkarpacia euroregionu "Galicja".
  Przecież na temat tego regionu dużo się mówiło.Po majdanie (2014) wszystkie materiały zostały usunięte.

  Proszę wysłuchać pana Sebastiana Pitonia
  https://www.youtube.com/watch?v=vtE2-wrfLQE

  Byłoby ciekawie poznać opinię tutejszych użytkowników.
 • @ikulalibal 07:33:54
  Co do samego pomysłu , uważam , że stety lub niestety jakieś 75 % aktualnie mieszkajacych tutaj w Polsce nawet nie wie co to było te SS Galizien i nie specjalnie chce wiedzięc . To samo dotyczy banderowców .
  Co wiecej uwazam ,że ponad 50 % populacji nie zauważyło by gdyby np. na urzedach lub urzedowych drukach pojawiły sie napisy w jezyku niemieckim lub angielskim .
  Przypuszczam ,że tak ze 30 % przyjeło by z ulga nieoczekiwaną a w sumie prawdopodobną informacje na temat podziau Polski pomiedzy Niemcy ( Pomorze Zachodnie , Pomorskie , Warmińsko Mazurskie , Mazowieckie , Slaskie dolne i Górne , Małopolskie ,Wielkopolskie , Łódzkie ) reszta z Ukraina Zachodnia - Tu cos jako nazwe sie wymysli .
 • @ikulalibal 07:33:54
  " Minister Gliński twierdzi że scenariusz był konsultowany z IPN i uzyskał jego pełną akceptację."

  A dla formalności, a tenże gliński to kto ?

  Bo tu na foto to żyd rasowy i dla takich jak on Polska to Polin a Polacy to kto ? ... ?, skoro on i morawiecki i inni żydzi z djudą dbają nie o interesy Polski tylko żydów w Polin.
  Urządzając w Polsce obrady knesetu !!! który będąc w Polsce pluje jadem na Polskę !!!.

  żydzi w pl sejmie https://i1.wp.com/xportal.pl/wp-content/uploads/2017/11/PiS_u_Danielsa.png

  Na zdjęciu: Arkadiusz Mularczyk (na pierwszym planie po lewej), Adam Bielan (obok Mularczyka), ➖ Mateusz Morawiecki ➖ (na drugim planie po lewej), Jonny Daniels (na drugim planie w centrum, obok Morawieckiego), Ajjub Kara (obok Danielsa),
  ↔ Piotr Gliński ↔(na dalszym planie po prawej, obok Kary).

  I co ? Jeszcze są jakieś wątpliwości dlaczego tak nienawidzą nas Polaków ci którzy dzisiaj rządzą i służą obcym w Izraelu a zwłaszcza w USA. 447.
 • @Monaco 11:06:33
  https://www.ekspedyt.org/wp-content/uploads/2018/04/Przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-ma-na-imi%C4%99-Polin.jpg Salute .
 • @demonkracja 09:17:19
  Opublikowano nowe zdjęcia satelitarne. Ogromny rosyjski obóz wojskowy na Krymie. Moskwa gromadzi do granicy z Ukrainą dziesiątki tysięcy żołnierzy podał dziś tygodnik "Der Spiegel". Opierając się na opublikowanych zdjęciach satelitarnych napisano, że na anektowanym Półwyspie Krymskim zbudowano ogromny prowizoryczny obóz wojskowy, gdzie znajduje się ponad tysiąc pojazdów. Obóz powstał koło miejscowości Marfiwka w pobliżu Kerczu. Zdjęcia pokazują, że choć jeszcze 15 marca miejsce było puste, niecały miesiąc później stało tam ponad 1000 wojskowych pojazdów i zbudowano tymczasowe koszary. Dodatkowo w pobliżu powstał mniejszy obóz. Zdjęcia satelitarne są kolejnym dowodem na przemieszczanie się i koncentrację rosyjskich wojsk wokół Ukrainy, w tym na zaanektowanym Krymie. Wcześniej podobny prowizoryczny obóz wojskowy odkryli dziennikarze z zespołu CITeam pod Woroneżem. Równocześnie w sieciach społecznościowych TikTok i VKontakte pojawiło się wiele filmów i zdjęć dokumentujących ruchy wojsk i ciężkiego sprzętu, czasem z dalekich regionów Rosji.

  Według USA i NATO, koncentracja wojsk rosyjskich jest największa od czasu inwazji z 2014 roku, a wokół Ukrainy może być zgromadzonych już ponad 50 tys. żołnierzy. Rodzi to niepokoje o nową ofensywę Rosji, choć według dowódcy wojsk amerykańskich w Europie generała Toda Woltersa ryzyko to jest obecnie "niskie lub średnie".

  15.03.2021:

  https://static.ftpn.pl/imgcache/550x100/w/uploads/cke/1618823186_krym1.jpg

  02.04.2021:

  https://static.ftpn.pl/imgcache/550x100/w/uploads/cke/1618823211_krym2.jpg
  Ps...Niektórzy giganci myśli politycznej twierdzą, że to wszystko to "pokazówka" Putina i "prężenie muskułów". Mam do nich pytanie: Czy zdajecie sobie sprawę z tego ile taka koncentracja wszelkich rodzajów wojsk, ich przemieszczanie, zakwaterowanie kosztuje DZIENNIE?! Dla mnie mnie jest pewnym, że Rosja anektuje dalszą część Ukrainy i uczyni to na oczach zachodu, który oczywiście będzie Rosję "potępiać", "ostrzegać", a nawet grozić jej, nakładać rozmaite sankcje (nie wiedzieć już jakie?!)! Biden już powstrzymał 2 (dwa) okręty, które miały być skierowane na Morze Czarne, a Ukraina, póki co nie jest ani członkiem NATO, ani UE! Z drugiej strony uważam, że dotychczasowa polityka Polski w stosunku do Ukrainy jest najgłupsza ze wszystkich możliwych!
 • @kula Lis 69 13:15:25
  Warto posłuchać , wszystko jest jasne . https://www.youtube.com/watch?v=GVKWOR8VwPo . Salute .
 • @Repsol 19:56:27
  „Własnymi rękami ściągałem z płotu niemowlaka nasadzonego na parkan”. Żołnierz AK, ppłk Stanisław Jastrzębski wspomina walkę z ukraińskimi ludobójcami [WIDEO] Ukraińskie ludobójstwo na Polakach w latach 1939-1947 wciąż jest przedmiotem wielu przekłamań. Ukraińscy politycy i publicyści, niejednokrotnie ramię w ramię z polskimi władzami, dopuszczają się skandalicznej redukcji zbrodni na Polakach zamieszkujących Kresy do „polsko-ukraińskiego konfliktu”. W lipcu 2020 roku ambasada Ukrainy w RP opublikowała nawet skandaliczny komunikat, w którym obarczyła Polskę o odpowiedzialność za ludobójstwo na Wołyniu. Jedyną skuteczną bronią w walce z tymi podłościami jest prawda, a zwłaszcza relacje bezpośrednich świadków dramatycznych wydarzeń. Z nimi, w ramach autorskiego projektu Spotkanie ze Świadkiem Rzezi Wołyńskiej, spotykam się od roku 2019. Projekt zostanie uwieńczony wydaniem książki z płytami DVD z bezcennymi nagraniami z rozmów ze Świadkami.

  Jednym z wielu świadków, z którymi dane mi było się spotkań jest ppłk rez. pil. Stanisław Jastrzębski (ur. w 1929 roku), do 1939 roku mieszkaniec Bybła, a do 1946 roku mieszkaniec następnie Stanisławowa. Stanisław Jastrzębski, w wieku zaledwie 13 lat (sic!) złożył przysięgę i został żołnierzem Armii Krajowej. Młodego Polaka, ucznia 7 klasy szkoły podstawowej, do zaszczytnej służby w konspiracji zaprosił dowódca plutonu, a zarazem nauczyciel języka polskiego, profesor Ziomek.

  Działająca w konspiracji partyzantka trudziła się walką ofensywną z ukraińskimi ludobójcami oraz Niemcami, a także samoobroną przed ukraińskimi sąsiadami. Sama samoobrona, w której partycypowali AK-owcy, u początku była pod kuratelą wojsk sowieckich, działając w ramach Istriebitielnych batalionów.
  – Samoobrona w Stanisławowie liczyła około 50, 60 chłopców, którzy ukończyli 17 rok życia. Mnie w drodze wyjątki przyjęto, bo znali mego ojca, który prowadził zakład krawiecki – wspomina Stanisław Jastrzębski. Ich walka z Ukraińcami żywo przypominała walki Orląt Lwowskich w latach 1918-1919.

  Polska partyzantka trudniła się także chowaniem ciał Polaków pomordowanych przez ukraińskich sąsiadów.
  – Ukraińcy, którzy nie podzielali banderowskiej ideologii, nie wspierali ludobójców, to była zdecydowana mniejszość. Ja osobiście znałem tylko jedną rodzinę ukraińską, która potępiała działalność OUN-UPA – zaznacza pan Jastrzębski. Jakich metod imali się Ukraińcy, dziś za wschodnią granicą wynoszeni na piedestał i lansowani na „narodowych bohaterów”?
  – Osobiście, własnymi rękami, zdejmowałem z płotów niemowlaka, który był nasadzony na parkan płotu. (…) Większość kobiet młodszych przed śmiercią były gwałcone i ja osobiście z tym się spotkałem, gwałcił, a później, mało że zastrzelił… Zasypywali solą w miejscach intymnych, a później rozstrzeliwali. (…) Najczęściej to męczyli przed rozstrzelaniem, to byłą tragedia. I najczęściej korzystali z własnych narzędzi, siekiery i topora, a tylko do uciekających strzelali. Tylko zbrodniarze tak mogli postąpić. Tego nie było nawet w starożytności. Spotykało się bardzo często wiele osób, mężczyzn czy kobiet z obciętymi głowami, obcięte nieraz nogi. Ukraińcy mieli w zwyczaju przed zamordowaniem jeszcze gnębić Polaków – ppłk Stanisław Jastrzębski, który cudem uniknął śmierci.

  Mój rozmówca wspomina walkę z banderowcami, jak Ukraińcy z Żydami namiętnie witali sowieckich okupantów oraz nie kryje oburzenia pro-banderowską polityką na terenie Ukrainy, a także działalnością polskiego rządu stanowczo nie ubiegającego się o prawdę historyczną i pamięć o pomordowanych Polakach na Kresach. Zaznacza, że nigdy nie odwiedził go także pracownik IPN-u.

  https://twitter.com/i/status/1384208614995292169

  Opracowane wywiady:

  Świadek rzezi wołyńskiej i ofiara pierwszego ataku banderowców – ROMAN STRĄGOWSKI [WIDEO]
  Z Wołynia do komory gazowej. Przejmujące wspomnienia p. Wiesławy Farbiszewskiej, która cudem uniknęła śmierci [WIDEO]
  [WIDEO] „Mój braciszek ssał pierś zamordowanej mamy.” Wzruszające wspomnienia i apel świadka rzezi wołyńskiej – Stefania Pasieka
  „A teraz zobaczycie komedyjkę.” Wspomnienia Wandy Podhalicz, świadka rzezi wołyńskiej [WIDEO]
  „Uciekł przed wywózką do Katynia, zabili go Ukraińcy. Babcię spalili żywcem.” Wspomnienie Marii Bułkowskiej, świadka Rzezi Wołyńskiej [WIDEO]
  Z Wołynia do niemieckiego obozu. Relacja Apolonii Rosińskiej, świadka Rzezi Wołyńskiej [WIDEO]
  Mocny apel do władzy i wspomnienia Marii Panek, świadka Rzezi Wołyńskiej! [WIDEO]
  „Ukraińcy mordowali czym popadnie…” Wspomnienia Świadka Rzezi Wołyńskiej, Janiny Bednarskiej [WIDEO]
  „Była Polska, nie ma Polski. Rżnąć Lachów!” Kazimiera Siwoń wspomina ukraińskie ludobójstwo i entuzjazm Żydów na widok sowietów [WIDEO]
  „Polaków zaciągali do band, a następnie mordowali pod Lwowem.” Alicja Heflich ze Lwowa wspomina zapomniane ukraińskie ludobójstwo [WIDEO]
  Tułaczka i zbrodnie zgotowane przez Ukraińców. Wspomnienia Anny Brojak – Świadka Rzezi Wołyńskiej [WIDEO]
  „Nie potrafię przebaczyć… Wszystkich pobili siekierami, piłami, motykami.” Wspomnienia Stanisława Krzaczka – Świadka Rzezi Zamojskiej [WIDEO]
  „Był mróz, dziadkowi było zimno, to mu Ukraińcy dom podpalili…” Wspomnienia Świadka Rzezi Wołyńskiej – Stanisławy Cal [WIDEO]
  Krwawa Niedziela w Kisielinie. Świadek Danuta Kujawa o ukraińskim ludobójstwie na Polakach. „To jest nie do przebaczenia” [WIDEO]
  „Przyszedł nas zamordować ukraiński sąsiad, szkolny kolega mojej siostry”. Świadek Eugenia Wiecha z Jezioran Szlacheckich wspomina ukraińskie ludobójstwo na Polakach [WIDEO]
  „Wszystkich powiązali i rąbali jeden po drugim. Ukraińcy krzyczeli: Lachów rżnąć.” Wspomnienia Marianny Malinowskiej – świadka ukraińskiego ludobójstwa na Polakach [WIDEO]

  https://wprawo.pl/wlasnymi-rekami-sciagalem-z-plotu-niemowlaka-nasadzonego-na-parkan-zolnierz-ak-pplk-stanislaw-jastrzebski-wspomina-walke-z-ukrainskimi-ludobojcami-wideo/
 • @kula Lis 69 08:48:11
  5* za link i tekst.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej