Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

1 maja - Świętego Ludzi Pracy !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Demokratyczne" i "wolne" państwa terroryzują ludność, pałują i aresztują by zastraszyć, zabronić, zniewolić.

 

 

Represje ze strony kapitalistycznych reżimów w stosunku do ludzi pracy.

Tak wygląda rzeczywistość. 

Tysiące aresztowań podczas demonstracji z okazji Święta Pracy na całym świecie.

 Chociaż z powodu pandemii koronowej w wielu miejscach obowiązywały ograniczenia dotyczące tradycyjnych demonstracji z okazji Święta Pracy, w kilku krajach ludzie wyszli na ulice.

W Berlinie, gdzie często 1 maja jest niespokojnie, wieczorem wybuchły zamieszki. 240 osób zostało aresztowanych.

 Według policji w stolicy Niemiec było łącznie około 8 000 demonstrantów. Nawiasem mówiąc, demonstracje miały na celu nie tylko Święto Pracy. Według policji na ulice wyszli również przeciwnicy virusowej korony.Ludzie mają już dość terroru ze strony rządów. Protestują by wyrazić swoje zdanie że władze nadużywają ludzką cierpliwość i niszczą stosunki społeczne

Protestujący zderzyli się także z policją w innych niemieckich miastach, takich jak Frankfurt i Hamburg. We Frankfurcie aresztowano nieznaną liczbę osób, a ponad 200 w Hamburgu.

 Poza Niemcami ludzie wyszli na ulice,•w innych krajach by uczcić walkę o prawa ludzi w Święto Pracy, w dozwolonym zakresie, ponieważ pandemia zakazuje takich publicznych zgromadzeń.

Na przykład ponad 300 protestujących zostało aresztowanych w tureckim mieście Stambuł za złamanie zasad izolacji. Tylko nie wielu przywódcom związkowym pozwolono złożyć wieniec na placu Taksim. 

 Indonezja i Francja to dwa kraje, w których jest wiele zachorowań.Ale w obu krajach odbyło się kilkaset marszów i demonstracji na rzecz praw pracowniczych. 

 Zamieszki w Paryżu. 

  Policja w Paryżu wysłała na wszelki wypadek 5000 policjantów po zęby uzbrojonych i według policji, zapobiegło to zgromadzeniu się anarchistów w czerni. 34 osoby aresztowano, kiedy podpalono kilka pojemników na śmieci. Wybito też szyby oddziału banku.

 Protestujący w centrum Paryża 

 Związkowcy i żółte kamizelki protestowali przeciwko planowanym reformom ubezpieczeń społecznych. „Dywidendy, a nie zasiłki dla bezrobotnych, było na transparentach. 

  We Francji odbyło się ponad 300 protestów, oprócz Paryża także m.in. w Lyonie, Lille, Nantes i Tuluzie. Były kandydat na prezydenta ze lewicy Jean-Luc Mélenchon i prawicowa populistyczna liderka opozycji Marine Le Pen dołączyli do marszów protestacyjnych. Prowadzili kampanię przeciwko prezydentowi Macronowi w przyszłorocznych wyborach. 

  Indonezja i Filipiny.

 W Indonezjiokoło 50 000 pracowników z 3 000 firm wzięło udział w tradycyjnym dniu protestu - powiedział agencji prasowej Reuters prezes związku. Protesty odbyły się  w ponad 200 miastach w całym kraju.

 Krytyka dotyczyła m.in. nowych przepisów prawa pracy. Krytycy obawiają się, że zmniejszy to odprawy i sprawi, że zatrudnianie obcokrajowców zamiast Indonezyjczyków będzie bardziej atrakcyjne dla firm. Aby pokazać powagę sytuacji, demonstranci żartobliwie urządzili pogrzeb na ulicy.

 Na Filipinachpolicja aresztowała kilkuset  protestujących w stolicy Manili. Uczestnicy chcieli zablokować plac, aby wymusić wsparcie dla ludzi pozbawionych pracy. W wyniku pandemii gwałtownie wzrosło bezrobocie w kraju. Istnieje również zakaz zgrupowań i na tej podstawie demonstracja została spacyfikowana. 

Rosja, Włochy i Niemcy.

W Rosji jak każdego roku, było coroczne składanie wieńców z okazji Święta Pracy. Zwykle 1 maja w Moskwie tysiące członków partii komunistycznej demonstruje; teraz było ich kilkaset chociaż tam nie ma obowiązku noszenia masek i dysansu.

 Również we Włoszech wydarzenia 1 maja były cieniem wydarzeń z niedawnej przeszłości. Tym razem żadnych wielkich koncertów rockowych i wielkich marszów na cześć Święta Pracy. Największe spotkanie odbyło się w Turynie, gdzie zebrało się kilkaset osób.

 A w Polsce ? Media głównego ścieku milczą. Każdy sam widzi jak jest. Reżim i strach i represje. 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

W Polsce są i tacy,  którzy uważają że Święto Pracy to jest rosyjski wynakazek, dlatego nim gardzą.

Nie mają pojęcia że 1 maja Święto Pracy  pochodzi rodem z USA !!! 

W czasie kiedy nikt nawet nie myślał o ZSRR.m

 ➖ Wprowadzenie ośmiogodzinnego dnia pracy bylo celem żądań gdy ludzie w tyranii p racowali po 14 a nawet 16 godzin dziennie. ➖

 1 maja jako święto ruchu robotniczego.

 Wymóg pracy tylko przez osiem godzin dziennie był powszechnie słyszany już  wśród angielskich rzemieślników w XV i XVI wieku. Na pierwszym zjeździe Drugiej Międzynarodówki w 1889 roku postanowiono zorganizować międzynarodowy dzień walki na ośmiogodzinny dzień roboczy 1 maja 1890 roku.

 Plan ten został opracowany przez amerykański związek Amerykańskiej Federacji Pracy (AFL).

 Wcześniej, 1 maja, związek AFL zorganizował narodowy dzień akcji, w którym jeden sektor  strajkował, podczas gdy inne sektory uzupełniały kasy strajkowe, aby nadal płacić strajkującym podczas strajku.

1 maja 1890 r. Obchodzono pierwszy Międzynarodowy Dzień Pracy, podczas którego odbywały się duże demonstracje w celu ośmiogodzinnego dnia pracy w różnych krajach, takich jak Francja, Austro-Węgry, Włochy, Hiszpania, Belgia, Holandia, Dania, Norwegia, Szwecja i Stany Zjednoczone. Brytyjczycy zorganizowali duże zgromadzenie w pierwszą niedzielę maja.

Represje kapitalistów i użycie policji do krwawego spacyfikowania strajków i protestów. 

 Walki z policją miały miejsce w niektórych miastach włoskich, hiszpańskich i francuskich. Strajk odniósł natychmiastowy sukces w Stanach Zjednoczonych, gdzie stolarze w niektórych stanach uzyskali ośmiogodzinny dzień pracy, podczas gdy w innych dziedzinach wprowadzono dziewięciogodzinny dzień pracy. 

Na Kongresie II Międzynarodówki w 1891 r. Postanowiono uczynić Święto Pracy coroczną tradycją.

Na kongresie w 1891 roku niemieccy marksiści i Brytyjczycy próbowali przenieść Międzynarodowy Dzień Pracy na pierwszą niedzielę maja, ale rezolucja ta nie uzyskała większości. Francuzi byli przeciwni niedzieli, ponieważ postrzegali to jako kapitulację.

Wynikało to z masakry we francuskim mieście Fourmies, w której francuscy żołnierze strzelali do nieuzbrojonych demonstrantów, zabijając przy tym dziesięć osób.

 Według Kongresu były trzy główne cele:  Walczcie o ośmiogodzinny dzień pracy; Obrońcie inne prawa pracownicze; O zachowanie pokoju.

  

KOMENTARZE

 • 1 Maja to walka przeciw Zniewoleniu Ludzkości !
  Globalizm żydowski pokazuje swoje krwawe kły ! i dlatego 1 maj z roku na rok stanie się świętem o Wyzwolenie od światowego żydowskiego globalizmu !

  1 MAJ ŚWIĘTEM LUDZKOŚĆI !  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Autor
  "W Berlinie, gdzie często 1 maja jest niespokojnie, wieczorem wybuchły zamieszki. 240 osób zostało aresztowanych". -

  --- Aresztują już w Niemczech podobnie jak w Polsce. Na podstawie wielu oglądanych filmów z demonstracji w Polsce i w Niemczech mogę tylko stwierdzić, że policja w Niemczech mniej bije demonstrujących.

  Pozdrawiam :)
 • @Autor
  "W Polsce są i tacy, którzy uważają że Święto Pracy to jest rosyjski wynakazek, dlatego nim gardzą". -

  --- Większość Polaków tak nie myśli, ale cóż, pozamykali się ludzie w domach, a teraz to ich zamknięto i zakagańcowano. Taką mamy smutną rzeczywistość.
 • @ Autor, All
  „Dywidendy, a nie zasiłki dla bezrobotnych, było na transparentach. "

  To jest bardzo dobre hasło.
  Myślę, że jest przynajmniej częściowo zbieżne z tym, o czym często pisał Ś.P. Nikander - ideą spółek pracowniczych.
  Ale z drugiej strony stwarza "groźbę" że święto przestanie istnieć ... jak ludzie zmienią się w udziałowców, to miejsca na świętowanie raczej nie będzie ;-)

  Oczywiście 5*

  Pozdro!
 • @Monaco
  Teraz idzie nowe , w Polin to będzie dzień robota .https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Ftse2.mm.bing.net%2Fth%3Fid%3DOIP.jClBxrcH2UKDzpYutAienQHaEM%26pid%3DApi&f=1 Salute 5*.
 • 1 maja ☆☆☆☆☆
  W rozmowie z młodym 26 lat człowiekiem na temat 1 maja gdy próbowałem mu wyjaśnić ile to ofiar ludzkich zostało poświęconych by ludzie pracy na świecie mieli możliwość wyrazić swoje zdanie.
  A główny bohater znajduje się w Ameryce, w USA.

  To ten młody człowiek popatrzył w przestrzeń i po chwil powiedział :
  " to ruska komuchów propaganda" .

  To jak tu w dzisiejszych czasach w Polsce nie być zszokowanym gdy słyszy się, że Auschwitz wyzwolili Amerykanie a nawet ukrainscy banderowcy.

  Niestety takich "mądrych" wykształciła sobie Polska po 1989 roku.
  I tacy mądrzy będą uczyć teraz swoje dzieci całe nowe pokolenia.

  A taki kraj w którym nauka historii oparta jest na kłamstwie nie ma przyszłość jako wolny i sprawiedliwy kraj.

  To tylko fasada i to bez moralności i godności, czy obecnie tego na pewno chcą rządzący Polską ?.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Repsol 11:03:24
  No tak, poza tymi robotami na foto, prawdziwa przyszłość to humanoïdy które przejmą rolę i opanują Ziemię a ludzie będą żyć na Marsie pod kopułami i głęboko pod gruntem marsjańskim :)))

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/16/Actroid-DER_01.jpg/260px-Actroid-DER_01.jpg

  Ta pani nie ma nigdy bólu głowy :))) bo jest humanoïdą !

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Alfax 11:11:20
  Rosyjska humanoïda - Sophia, która mówi i prowadzi konwersację.

  https://previews.123rf.com/images/dacosta/dacosta1711/dacosta171100099/88954108-moscow-russia-october-1-2017-sophia-humanoid-robot-speaking-russian-at-open-innovations-conference-a.jpg

  https://www.123rf.com/photo_88954108_moscow-russia-october-1-2017-sophia-humanoid-robot-speaking-russian-at-open-innovations-conference-a.html
 • ⚅⚅⚅⚅⚅
  Dopiero dzisiaj w Internecie głównego ścieku wspomniali o manifestacji w Berlinie i starciach z policją.

  Salut ✔☺

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej