Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Nazistowski banderowski Katyń w Odessie 2 maj 2014 rok.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

➖ 2 maja Odessa ukradkiem płacze. Siedem lat po tragedii w Domu Związków Zawodowych na banderowskiej Ukrainie nie znaleziono sprawców... !!! ➖ Pisze Svetlana Gomzikova ! ➖

 

 

 Ukraiński nazizm i ukraiński nazistowski reżim w Kijowie odpowiedzialny za ZBRODNIE.

2 maja mija siedem lat od straszliwej tragedii w Odeskim Domu Związków Zawodowych, gdzie w wyniku pożaru wywołanego przez ukraińskich neonazistów zginęło 48 osób, a ponad 240 zostało rannych. Sprawcy tej masakry nie zostali jeszcze nazwani ani ukarani.

 Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji po raz kolejny wezwało Radę Europy, OBWE i inne organizacje międzynarodowe do dalszego nacisku na Kijów, aby wyjaśnił wszystkie okoliczności popełnionej zbrodni. 

Ambasada Rosji w Kijowie starała się także zwrócić uwagę społeczności światowej na fakt, że rodziny ofiar Odessy Chatynia wciąż czekają na sprawiedliwość.

Podkreślili, że pomimo międzynarodowego rezonansu, pomimo ogromnej liczby nagrań wideo z miejsca zdarzenia i zeznań naocznych świadków, „w ostatnich latach władze śledcze nie przedstawiły żadnych wniosków co do wszystkich okoliczności zdarzenia, a osoby odpowiedzialne za śmierć nie zostały ukarane.

 Oficjalny Kijów pozostaje absolutnie obojętny na wszelkie upomnienia. Specjalne oświadczenie na żałobną datę na Ukrainie wydała jedynie Platforma Opozycyjna - Na całe życie! („HLE”). Która domaga się od władz uznania mordu na ludziach 2 maja 2014 r. za zaplanowaną akcję i jedną z najpoważniejszych zbrodni w historii Ukrainy. A sprawców należy zidentyfikować i postawić przed sądem.

➖ ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

 Wydarzenia upamiętniające spalonych żywcem i rozstrzelanych w Odeskim Domu Związków Zawodowych odbędą się 2 maja także w kilku amerykańskich miastach. W Nowym Jorku i Richmond inicjatorzy akcji organizacji publicznych „Solidarność z Noworosją i antyfaszystami na Ukrainie” oraz „Pamiętaj Odessę: Solidarność z antyfaszystowskim ludem Ukrainy” planują nie tylko opowiedzieć Amerykanom o tych strasznych zbrodniach,  wydarzeniach, ale także pokazać zdjęcia ofiar ukraińskich neonazistów. 

 Problem w tym, że bezkarność nadal rodzi zło. A dziś ci, a także zwolennicy tych, którzy wtedy zorganizowali krwawą masakrę, grożą ludziom, którzy po prostu przychodzą do Domu Związków Zawodowych, aby złożyć kwiaty.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

ZBRODNIARZE !!! 

 Zabójcy nazywają siebie patriotami Ukrainy i obiecują powtórzyć 2 maja 2014 r., Jeśli konieczne będzie „oczyszczenie miasta z separatystów”.  Czy władzom ukraińskim uda się kiedykolwiek przeprowadzić pełne i uczciwe śledztwo w sprawie tragedii w Odessie?

 To pytanie "SP" skierowane jest do członka Prezydium Rady ds. Stosunków Międzyetnicznych przy Prezydencie Rosji Bogdanie Bezpalko: 

  - To smutna CZARNA prawda. Straszna. Jedyne, co nieco ją rozjaśnia, to fakt, że w tym roku zbiega się ona ze świętem Wielkanocy. Wielkanoc to święto Zmartwychwstania. Jak powiedział jeden z publicystów, kończąc pracę nad ukraińskim separatyzmem, „ukraińska mgła rozproszy się i wzejdzie rosyjskie słońce”. 

 Po najciemniejszej nocy nadchodzi poranek, po upadku podnosimy się i ruszamy w górę.  Dlatego teraz, gdy ta data zbiega się z Wielkanocą, będziemy mieć nadzieję na zmartwychwstanie. 

  To, co deklaruje obecnie nasze Ministerstwo Spraw Zagranicznych, jest oczywiście konieczne. Ale to wszystko jest jak martwy okład.

 A co z Ukrainą, co z Unią Europejską. 

  Ukraina całkowicie zneutralizowała większość narzędzi informacyjnych Federacji Rosyjskiej i coraz trudniej jest nam wpływać na jej ludność. Choć wciąż mamy pewien wpływ informacyjny - możemy przekazać prawdę obywatelom Ukrainy, mieszkańcom Ukrainy. 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  Trudno jednak przekonać zarówno obecną ukraińską klasę polityczną - do uznania tego za najstraszniejszą zbrodnię - jak i urzędników europejskich, którzy są jednoznacznie nastawieni negatywnie do Rosji. Albo z powodu przekonań i wykształcenia, albo z powodu koniunktury i braku podmiotowości. Ze względu na podporządkowanie interesom Stanów Zjednoczonych Ameryki. !!!

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

Pamiętajmy, że niedawno wprowadziliśmy sankcje wobec szefa Parlamentu Europejskiego, który wezwał do odłączenia Rosji od systemu SWIFT i zaniechania budowy Nord Stream 2. Jakie wycie zaczęło się z tego powodu na Zachodzie - dlaczego nas biją? 

  Dlatego próba przekonania tych ludzi wyda się nieco naiwna

 „SP”: - Ale to nie wyjaśnia, dlaczego Europejczycy są głuchoniemi  na słuszne żądania krewnych ofiar tej  barbarzyńskiej zbrodni i tragedii, żeby wreszcie ujawnić sprawców?   „Dlatego musimy zachować pamięć o tej dacie, jak i o wszystkich innych krzywdach. I faktycznie, aby podnieść sztandar ogólnorosyjskiej idei i przekazać tę informację mieszkańcom, zwykłym obywatelom UE.

 Zarówno na Ukrainie, jak i na terenie Unii Europejskiej istnieje wiele problemów, które nasiliły się po konfrontacji tych krajów z naszym państwem.  Jeśli chodzi o rozgrywki polityczne na Ukrainie, nie ma potrzeby wyolbrzymiać prorosyjskiego charakteru „Partii Opozycyjnej - " za  życie!”. Chociaż partia stawia  na regiony wrogie ukraińskiej idei nacjonalistycznej.

 „SP”: - Czego Rosja potrzebuje, aby nie zapomnieć o tragedii Odessy? 

 - To tylko najważniejsza rzecz. Pamiętasz, Putin powiedział, jak był oburzony, gdy w jednym z podręczników do historii zobaczył, że tylko kilka linijek poświęcono bitwie pod Stalingradem, a półtorej strony pomocy aliantom lub wojnie na Pacyfiku?

 I jestem oburzony, że w naszych podręcznikach szkolnych i uniwersyteckich nic nie mówi się o ponad stuletnim ruchu rosyjskim na Ukrainie. Ruch ten wyrósł natychmiast z narodzin ruchu ukraińskiego i wszedł z nim w konfrontację.  Ponadto poniósł kolosalne straty.

 Dlaczego nie wspominają o ludobójstwie na Rosjanach  w Terezinie i Talerhofie w naszych szkolnych podręcznikach? W końcu ci ludzie uważali się za Rosjan. Nie uważali się za prorosyjskich Ukraińców, nie opowiadali się za sojuszami politycznymi z Moskwą. Uważali się za Rosjan, część wielkiego narodu rosyjskiego.  Jedna z tych postaci - Jakow Gołowacki - wysunął nawet hasło „Jedna Rosja - od Karpat po Kamczatkę!”.  Dlatego dobrze byłoby pamiętać o tym wszystkim. I dobrze byłoby o tym nieustannie przypominać, aby każdy, począwszy od szkoły, a skończywszy na pracach doktorskich, o tym rozmawiali i pamiętali. Aby wszedł w nasz narodowy dyskurs, w ramach naszej narodowej idei.

I w żadnym przypadku nie jest to wezwanie do natychmiastowego włączenia terytorium Ukrainy do Federacji Rosyjskiej.  Rozumiem, że jest to teraz mało prawdopodobne. Ale musimy o tym pamiętać.

 W związku z tym należy pamiętać nie tylko o bitwie pod Stalingradem, nie tylko o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, ale także o tym, co wydarzyło się tysiąc lat temu. O naszej jedności. 

 Oczywiście 2 maja 2014 r. Również powinien znaleźć się w tej narracji historycznej. To wszyscy ci, którzy walczyli o naszą ogólnorosyjską jedność. I polegli,  zginęli za wspólny rosyjski świat, o którym ciągle mówi się z wysokiej mównicy.

 A przy okazji zapominają, że termin „rosyjski świat” wymyślił również rodowity dzisiejszej Ukrainy - Nikołaj Iwanowicz Kostomarow.

"SP": - Oznacza to, że Kijów teraz nic nie zrobi, czyli apel ukaranie zbrodniarzy jest bezużyteczny?

 - Absolutnie nie wierzę, że tragedia 2 maja będzie przedmiotem śledztwa na współczesnej Ukrainie. 

 


 

DOKUMENT. z ODESSY ,  2 MAJ 2014 ,  OFIARY i  ZBRODNIARZE  

           .          youtu.be/H4dJRnI-X8Q

 

Na podstawie Svobodna Prasa - Svetlana Gomzikova.  Przetłumaczenie,  Monaco. 

 

KOMENTARZE

 • Umieszczę i tutaj mój komentarz.
  Bardzo ważne by zbrodniarze byli ukarani.

  I proszę jak okropnie fałszywi są ci którzy tak strasznie ubolewają na losem protestujących w Chinach, Rosji, Korei, Białorusi nad jednym koruptem i szumowiną zdrajcą Navalnym a w sprawie bestialsko zamordowanych młodych ludzi w Odessie milczą, nie widzą bestialstwa zwolenników bandery i nazizmu .

  Tak wygląda ta wypisana ludzką krwią ( rosyjską krwią ) na czole polityków w Unii Europejskiej sprawiedliwość i demokracja.

  Uwaga. Drastyczne zdjęcia .

  https://pracownia4.wordpress.com/2014/05/07/masakra-na-ukrainie-jak-bandyci-mordowali-mieszkancow-odessy-w-domu-zwiazkow-zawodowych/

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Alfax 13:53:40
  Oraz bardzo ważny film.

  https://m.youtube.com/watch?v=rrxM-XykW98&feature=youtu.be

  Obraz mówi więcej niż słowa.
 • Banderowcy to umysłowe i moralne ścierwo
  .
  - https://ikulalibal.neon24.pl/post/161617,wczoraj-odwilz-dzisiaj-pozar#comment_1781696

  mieszkańcy krainy muszą zadać sobie pytanie:

  czy ścierwo może zbudować państwo ?

  Teren kontrolowany przez bandy banderowskie i żydowskie w Kijowie nie jest żadnym państwem, a jedynie symulacją państwopodobną. Mieszkańcy tej krainy mieli pecha, że wkroczyły tam bandy z USA, gdziekolwiek się one pojawią, tam jest nędza: Afganistan, Irak, Libia, Syria, .... Polska ?
 • @Alfax 13:53:40
  Przejrzałem "polską" prasę i "polski" inernet ani jednego słówka na temat ukraińskiego ludobójstwa w Odessie 2 maja 2014 roku.

  Nic ! , NOTHINGNESS !!!

  A o szczunie navalnym, skripalu tej bialoruskiej kucharce karmionej przez pis na koszt Polski to mordy darły kundle probanderowskie w Warszawie miesiącami 24 h na okrągło.

  Pozdr.
 • @Laznik 15:13:00
  Tak dokładnie bandrsyny to moralne scierwo i z piekła rodem zwyrodnialcy.


  Pozdr.
 • Tylko ■ Fakty ■
  " Wieczorem ukraińscy nacjonaliści i bojownicy Prawego Sektora obrzucali koktajlami Mołotowa namioty rozstawione przez działaczy Antymajdanu na Kulikowym Polu otaczającym budynek związków zawodowych w Odessie.

  Od ognia i w rezultacie brutalnych pobić naziści zamordowali tam osiem osób.

  Według relacji naocznych świadków milicja nie reagowała na te wydarzenia, choć stała tuż obok. Po rozbiciu obozowiska na Kulikowym Polu prorosyjscy demonstranci wycofali się do budynku związku zawodowych, który został podpalony przez ukraińskich nacjonalistów.

  Spowodowało to wybuch pożaru, w którym prawie 40 osób zginęło w płomieniach, a 11 zabiło się po skoku z okna na trzecim lub czwartym piętrze. Tych którzy przeżyli ukraińscy naziści mordowali pałkami i strzelali do rannych.

  Straż pożarna dotarła na miejsce dopiero po pół godzinie od otrzymania zgłoszenia, pomimo że remiza znajduje się bardzo blisko obiektu.

  W trakcie walk na Prospekcie Aleksandrowskim, Kulikowym Polu i pożaru budynku związków zawodowych zginęło łącznie prawie 100 osób, w tym aktywistów Antymajdanu, wśród których byli Rosjanie i obywatele separatystycznego Naddniestrza. Ponad 300 osób odniosło rany.

  https://images0.persgroep.net/rcs/gJ0lWMTc4spW3JwARUnnxvDHp5I/diocontent/138423858/_fitwidth/763?appId=93a17a8fd81db0de025c8abd1cca1279&quality=0.8
 • ☆☆☆☆☆
  https://images0.persgroep.net/rcs/gI8qfqCYI4y3HARhvSm0kP0o0Vs/diocontent/138423862/_fitwidth/763?appId=93a17a8fd81db0de025c8abd1cca1279&quality=0.8
 • Dla ścisłości, w oryginale nie chodzi o Katyń, tylko o białoruską wieś,
  która nazywała się Chatyń, a którą hitlerowcy spalili w czasie wojny wraz z jej mieszkańcami 149 zamkniętymi w stodole.

  Pomnik na zdjęciu pochodzi z cmentarzyska - szeregu spalonych w czasie wojny wsi białoruskich. Pomnik przedstawia mieszkańca wsi o nazwisku Kamiński, który wyszedł żywy z palącej się stodoły i niesie nieżywego własnego syna, zastrzelonego przez hitlerowców podczas próby ucieczki.

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B0%D1%82%D1%8B%D0%BD%D1%8C
 • Zdjęcia Reuters, bez słów, bez komentarza.
  https://images0.persgroep.net/rcs/gI8qfqCYI4y3HARhvSm0kP0o0Vs/diocontent/138423862/_fitwidth/763?appId=93a17a8fd81db0de025c8abd1cca1279&quality=0.8


  http://i.ytimg.com/vi/H4dJRnI-X8Q/maxresdefault.jpg

  Naziści i neobanderowscy strzelają do ludności rosyjskojęzycznej przeciwnej kryminalnej juncie po krwawym obaleniu prezydenta Janukowycza.

  http://i.ytimg.com/vi/H4dJRnI-X8Q/maxresdefault.jpg
 • Dokument masakry i mordowania przez ukraińskich nacjonalistów.
  Dokument.

  https://youtu.be/ec0mgpwW6_Y
 • @Anna-PK 16:48:40
  Pani Aniu.

  To nie jest pomyłka.

  Ja celowo napisałem w tytule " Katyń w Odessie 2 maj 2014 rok."

  Jako cel podkreślenia że nacjonaliści ukraińscy byli zbrodniczymi KATAMI w Odessie !!! . Chociaż faktycznie jest to w pewnym sensie nie precyzyjne określenie zbrodni w Odessie.

  Wiem co znaczy Katyń i Chatiń i Wołyń.

  Pozdr. :)
 • @Alfax 16:57:58
  Ten film, dokument należy przechowywać dla następnych pokoleń i lat, pamięci że od 2014 roku Ukraina jest w szponach banderowskiej szumowiny.

  Pozdr.
 • @Anna-PK 16:48:40
  To foto z Chatynia i to z Odessy mają wspólną analogię.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/01/Khatyn_Memorial%2C_Belarus.jpg/2560px-Khatyn_Memorial%2C_Belarus.jpg

  CHATYŃ

  https://1.bp.blogspot.com/-vGX4tH4iIHE/WQfnWMrV_II/AAAAAAAAB6A/MVlyLd4kpYwmE_HM-EKX4IeRI85bHIwEQCLcB/s1600/4.jpg

  ODESSA
 • ----- Odessa , OFIARA całopalna !!!!!!!!
  ------- https://dymilustra.wordpress.com/2015/02/23/nowa-chazaria-na-ukrainie/
 • @Leonardo da Vinci 20:41:22

  Ale byli też tacy którzy wybielali też słowo SS i faszyzm. Mówił ze walczylio Ukrainę, chcieli ich uwolnić od Polaków i komunistów , Ogólnie jakoś nazwaliby się inaczej - ale nie SS ! To jedno słowo SS - żołnierzy coś w tedy znaczyło. Tak, było to i tamto ”- powiedział inny zwplennik nazistów w Kijowie.

  Inni mieszkańcy stolicy byli oburzeni wydarzeniem, podobnie jak samo wspomnienie o SS „Galicja”.

  „To byli ! Bandyci. Taka jest moja cała postawa. Po prostu zasługują na osądzenie. W najszerszym zakresie prawa. A u nas to nawet nie jest omawiane! To łajdacy i bandyci. Co to za bandyci! Porządni ludzie nie mogą z takich ludzi zrobić bohaterów! To wszystko, to a priori - oburzyła się kobieta z Kijowa.

  Zapytana, dlaczego władze zezwoliły na taki m arsz, kobieta co do zasady wątpiła w jego istnienie.

  „Czy mamy władzę? Czy mamy władzę? To wszystko po prostu karmi się po to, by się podobać USA i Zachodowi. Są im te marsze wygodne. Aby te małpy z granatami biegały po Ukrainie i siały wrogość, chaos i kultywowały faszyzm. To po prostu oburzające! ” -

  Salut ✌✔
 • @ninanonimowa 20:35:57
  Z Pani linku.

  Krótki wycinek i spis z 2015 w czich zbrodniczych łapach jest Ukraina od 2014 toku.

  " Krótki spis władz Ukrainy:
  – Prezydent – Petr Poroszenko (Waltzman) – żyd.
  – zastępca prezydenta Turczynow (Kogan) – żyd.
  – Premier Minister – Arseni Jaceniuk (Bakaj) – żyd.
  – Minister finansów – Aleksander Szlapak– żyd.
  – Sekretarz Rady ds. Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy – Andrej Parubij– żyd, homoseksualista
  – Vice premier – Władimir Grosman– żyd.
  – Minister MVD Arsen Awakow – ormiański żyd, homoseksualista,
  – Minister Kultury – Sergej Nituk – żyd, homoseksualista,
  – Dyrektor NacBanka – Stepan Kubiw – żyd.
  – Minister Administracji Prezydenta – Sergej Paszynskij– żyd.
  Pozostali kandydaci na prezydenta opozycj:
  – Julia Tymoszenko (Cilja Kapitelman) – żydówka,
  – Witalij Kliczko (Echtinzon) – jego ojciec to żyd,
  – Oleg Tjahnybok (Frotman) – żyd (matka żydówka),
  – Dmitriyj (Avdim) Jarosz– żyd chasyda.
  Oligarchowie Ukrainy – wszyscy żydzi:
  I. Kolomojski, E. Gurwitz, G. Bogoliubow, P. Poroszenko, D. Firtasz, S. Lewoczkin, V. Gajduk, V.Niemirowskiy, K. Żewago, V. Pinczuk, E. Prutnik, R. Achmetow (półżyd, pół-Tatar), A. Martynow, V. Kostelman, E.Sigal, B. Kolesnikow, A. Feldman, F. Szpig, N. Szufrich, A. Rodnianski, I. Dvoreckij, A. Abdinow, V. Ermolaew, M. Kiperman, E. Zwiagilskij, F. Żebrowskaja, S. Ronis, G.Korban, G. Surkis, I. Surkis, V. Szamotyj, A. Letynksij, j. Rodin, M. Bekker.

  Prezydenci „niepodległej” Ukrainy:
  – Krawczuk (Blum) – żyd,
  – Kuczma (Kuczman) – żyd.
  Ikony nacjonalizmu Zachodniej Ukrainy:
  – Stepan Bandera (Szymon Sztefan) – żyd, homoseksualista.
  – Roman Szukewycz – żyd, homoseksualista


  – oligarcha Igor Kołomojski to żyd (drugi / trzeci najbogatszy na Ukrainie).
  Ma obywatelstwo ukraińsko izraelskie, jego majątek jest wyceniony nawet na 6,5 miliardów dolarów.

  Słynie z brutalnych metod prowadzenia biznesu. Dwa razy wszczynano przeciw niemu postępowanie karne w sprawie zlecenia zabójstwa. Finansuje brutalny nacjonalistyczny batalion na Ukrainie walczącej z prorosyjskimi separatystami.

  -Najbogatszy złodziej na Ukrainie mający aż $16 000 000 000 to sunnicki islamista – Tatar Rinat Akhmetov – używa finansowego i niewolniczego terroryzmu (bandziorów UPA oraz Tatarów, którzy pracują w jego zakładach, aby dali zwycięstwo pro Kijowskiej juncie i umocnili wpływy islamistów tatarów na Ukrainie).

  Czy nie tak było niedawno w Odessie gdzie uzbrojeni po zęby bandziory UPA i Tatarzy [oficjalnie kibice piłkarscy] mordowali, palili i gwałcili chrześcijańskich Rosjan"

  A obecnie Zełenski żyd !!! Tak to samoistna upa dlina !!!


  Salut ✔
 • @Autor
  Bogdan Bezpalko: "Absolutnie nie wierzę, że tragedia 2 maja będzie przedmiotem śledztwa na współczesnej Ukrainie". -

  --- Tak, nie ma szans na osądzenie i ukaranie winnych masowego morderstwa. Ale zmienią się czasy. Może szybciej niż się spodziewamy.

  Pozdrawiam :)

  *****
 • @zygmuntbialas 22:49:04
  https://www.youtube.com/watch?v=_Gt_jLka07s
 • @zygmuntbialas 22:49:04
  Prędzej czy później sprawiedliwość ich dosięgnie, zło wróci do sprawców z podwójną siłą.

  Pozdrawiam :)
 • @stanislav 00:44:00
  Dzięki za link.

  Spalić ludzi żywcem to tylko może zrobić potwór, bestia wyzuta wszelkiego sumienia.

  Pozdr.
 • Niektórzy ukry udają idiotów ? ❗
  Ukraińska gazeta „Strana” przeprowadziła ankietę na ulicach Kijowa, pytając mieszkańców Kijowa, co myślą o „marszu haftowanych koszul” przez nacjonalistów na cześć dywizji SS Galicja. I jak się z nią czują.

  Udają idiotów !!!

  „Myślę, że to fałsz, że marsz jest na cześć dywizji SS Galicia. - powiedziała jedna z kijowskich kobiet.

  Niektórzy mieszkańcy stolicy twierdzili, że o marszu nic nie słyszeli. Nie wiedzą też nic o żadnej dywizji SS Galicja.

  Takie prymitywne chwyty i brednie o braku wiedzy to stosowali hitlerowscy ludobójcy na procesie w Norymberdze.

  〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️

  Ale byli tez inni którzy mówili " To bardzo smutne. Bardzo negatywnie. A z czego się cieszyć? Musisz płakać. Te marsze nie są wspierane przez naszych ludzi. Oczywiście są to ludzie, których dziadkowie lub pradziadowie służyli w SS „Galicja”. Teraz ich wspierają. Albo bardzo krótkowzroczni, z wąskim intelektem, myślący do góry nogami. Coś takiego. To znaczy normalni ludzie raczej nie poprą SS „Galicja”

  Zdaniem przeciwnika, zorganizowanie takiego wydarzenia w stolicy wynika z tego, że nasz rząd o niczym nie decyduje, a rozkazy do niego pochodzą „z budynku, w którym wisi piękna pasiasta flaga z gwiazdami” (czyli administracja USA - !!!.

  „Moi dziadkowie są uczestnikami drugiej wojny światowej. Wtedy mieliśmy jeden kraj - Związek Radziecki. Dlatego SS „Galicja” znalazła się po drugiej stronie barykad" - powiedział inny zapytany w Kijowie.

  Inny zapytany. - Wiesz, nawet nie wiedziałem, co to było. Widzicie, ta opinia jest dwojaka ... Mam znajomego z zachodniej Ukrainy - mówi, że tak było. Ci, którzy tak jak my żyli w czasach ZSRR, mówili nam, że tak było.

  „Jestem za Ukrainą i za Vatutinem” Mimo to większość zapytanych od razu zauważyła ostry negatywny stosunek do SS „Galicja” i wszystkiego, co z nią związane.

  „Jestem starszą osobą i wychowałem się zupełnie inaczej. Brakuje mojego krewnego. Mój ojciec został zabity przez banderystów. Czy rozumiesz? I generalnie nie lubię występów tych faszystów - Ukraińców i ludzi z Zachodu. Nie lubie tego.

  Nie jestem za Rosją, ale mi się to co jest teraz u nas na Ukrainie nie podoba. Jestem za Ukrainą, za Kijowem, za Vatutinem (generał Armii Radzieckiej, który kierował powstaniem Dniepru i wyzwoleniem Kijowa - … ”- swoją opinię podzieliła starsza kobieta z Kijowa.

  Salut ✔
 • @Leonardo da Vinci 03:11:19
  " Niektórzy udają idiotów ? ! "

  Oj udają i kłamią w żywe oczy.

  A inni łykają to kłamstwo bez zastanowienia i karmią kłamstwami innych podatnych na manipulację. !

  Pozdr. :)
 • @Monaco 03:24:57
  Rosja zorganizuje posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie tragedii w Odessie: przemówią naoczni świadkowie

  W przyszłym tygodniu z inicjatywy Rosji odbędzie się nieformalne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ, na którym zabiorą głos naoczni świadkowie tragedii w Domu Związków Zawodowych w Odessie, która miała miejsce siedem lat temu.

  Poinformował o tym pierwszy zastępca przedstawiciela Federacji Rosyjskiej przy ONZ Dmitrij Polyansky.

  „W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie w sprawie formuły Arria w sprawie masakry w Odessie i innych zbrodniach ukraińskich nacjonalistów” - napisał na Twitterze.

  „Będą naoczni świadkowie, którzy przeżyli tę mękę” - powiedział Polyansky.

  Tej tragedii nie wolno zapomnieć a morderców należy ująć i surowo ukarać.

  Pozdrawiam.
 • Bezczelność i hańba, jednak rządzą na Ukrainie bestie.
  Szok : w Dumie RF skomentowano marsz nazistów w Odessie
  2 maja 2021.

  Chamski, bezczelny, haniebny marsz ukraińskich radykalnych nacjonalistów, w czasie rocznicy zbrodni masakry i tragicznych wydarzeń w Odessie, to hańba nie tylko dla Ukrainy, ale także dla zachodniego obozu wspierającego reżim w Kijowie - powiedziała Elena Panina, członkini komisji spraw międzynarodowych Dumy Państwowej. .

  Wcześniej ukraińscy nacjonaliści z różnych organizacji zorganizowali w niedzielę „marsz obrońców” w rocznicę tragicznych wydarzeń w Odessie 2 maja 2014 r., Kiedy to spalono żywcem prawie 50 osób.

  Zdaniem polityka fakt, że procesja odbywała się przy wsparciu i pod ochroną ukraińskich jednostek MSW, jest dowodem, że „ kryminalny reżim kijowski nadal wykorzystuje nacjonalistycznych bojowników jako instrument terroru i zastraszania mieszkańców Odessy”.

  „Szokuje całkowitym skrajnym cynizmem, że Zachód przedstawia na tym tle dzisiejszą Ukrainę jako państwo„ demokratyczne ”i„ legalne ”.

  Nie sposób sobie by móc wyobrazić, że naziści maszerowali ulicami niemieckich miast i świętowali spalenie więźniów Auschwitz.

  Ale jeśli akty ludobójstwa są dokonywane na Rosjanach, przeciwko zwolennikom idei rosyjskiego świata, to jest to absolutnie normalne dla kolektywnego Zachodu ”- powiedziała Panina w niedzielę w rozmowie z RIA Novosti.

  Przyznała, że ​​była „zdumiona faktem, że cały ten szabat przypada na Wielkanoc, kiedy prawosławni chrześcijanie świętują jasne zmartwychwstanie Chrystusa”.

  „Jednocześnie wydarzenia neofaszystów w rocznicę masakry są w„ jednym pakiecie ”z kanibalistycznymi ustawami o wprowadzeniu odpowiedzialności karnej za„ propagandę rosyjskiego świata ”, które są promowane w ukraińskiej Radzie przez współpracowników „tolerancyjnego” i „humanitarnego” prezydenta Zełenskiego - podkreśliła Panina.

  Dodała, że ​​„siedem lat po spaleniu żywcem niewinnych ludzi w Domu Związków Zawodowych, ta zbrodnia jest, przedstawiana jako rodzaj triumfu ukraińskiej idei narodowej”.

  „To wstyd nie tylko dla Ukrainy, ale także dla zachodniego obozu wspierającego reżim w Kijowie. I nie ma co wątpić, że powtórka tragedii w Odessie czekałaby na mieszkańców Krymu, DRL i LRL gdyby te republiki i półwysep pozostał częścią Ukrainy - oświadczyła parlamentarzystka.

  Takich zbrodniarzy popieraja członkowie pis po sld i inne pseudo polskie partie, zdominowane przez zwolenników banderowskiej junty i nazistowskiej Ukrainy.
 • @Alfax 06:40:27
  http://retropress.pl/ilustrowany-kuryer-codzienny/zfanatyzowany-tlum-chlopstwa-ukrainskiego/

  Jak wynika z powyżej podlinkowanego artykułu z polskiej prasy, z roku 1936, mordowanie przez tumult ukraiński należy do ichnich zwyczajów. Z tzw Zachód posługuje się tym żywiołem od dawna.
 • "Nazistowski banderowski Katyń w Odessie 2 maj 2014 rok."
  ------------------------
  Nie należy zapominać - kto reaktywował banderland, kto wskrzesił banderssynów i użył ich potem w Odessie przeciwko Rosjanom. Banderssyny to tylko narzędzie - w kosmatych łapkach czarciego pomiotu - i dopóki to narzędzie nie zostanie raz na zawsze zutylizowane - dopóty czarci pomiot będzie go używać do upuszczania słowiańskie krwi - czy to polskiej czy rosyjskiej czy innej.
  Wniosek?
  Dlaczego Rosja pozwoliła najpierw na oderwanie od siebie Ukrainy a potem na wskrzeszenie tam banderssynów? Dlaczego Rosja nie ukarała jeszcze winnych za zbrodnię w Odessie?
  Czy Rosja jeszcze istnieje - czy jest tylko atrapą i żerowiskiem dla antyludzkich kanalii rozsianych po świecie - podobnie zresztą - jak atrapa Polski. Cofając się jeszcze bardziej - to dlaczego Rosja pozwoliła na zainstalowanie przy sterze atrapy Polski po zwinięciu komuny - ten cały szereg antyludzkich kanalii wrogiej nie tylko Polakom i Rosjanom a człowiekowi w ogóle. Czy oni nie rozumieją, że aby Polska spełniała rolę swoistego buforu pomiędzy Wschodem a Zachodem - musi być neutralna, normalna, ludzka, zasobna, sprawiedliwa i polska?
  To w końcu ta Rosja jest - czy jest tylko jej atrapa! Czy ona jest?
 • @Monaco
  Odessa marsz z symbolami ss das reich O2.05.2021 . https://www.youtube.com/watch?v=DE8WiuV6b-Y Salute .
 • @Repsol 11:23:36
  Polacy, popierajcie Fundusz Zadłużenia! Właśnie Duda powiedział, że część środków europejskich przeznaczy na wspieranie Ukrainy, budowanie w Polsce ukraińskich ośrodków kultury. Naprawdę warto się zadłużyć na pokolenia, żeby wspierać banderowska Ukrainę, która czci morderców Polaków. Kiedy ekshumacje pomordowanych? Gdzie na Ukrainie pomnik rzezi wołyńskiej, pod którym prezydent mógłby złożyć kwiaty? Duda powiedział, że to w ogóle nie jest ważne, że jakoś to będzie. Macie, swoich "patriotów". Wasze dzieci i wnuki będą zapierdalać, by sfinansować rozwój Ukrainy.
 • @Repsol 11:23:36
  Faszystowski Banderland, najbiedniejsza w Europie, politycznie i ekonomicznie zerowa Polska i bałtyckie karły ot to wielka siła! Zełenski-komik, który został prezydentem. Duda-prezydent, który został komikiem.."...wolność, suwerenność, integralność terytorialna, demokracja, rządy prawa, równość i solidarność.". A gdzie wartości chrześcijańskie, na których opiera się cywilizacja europejska? Nie przeszło? Zełeński się nie zgodził? Zawsze będziemy ulegać? Twarda deklaracja. W Niemczech i Rosji, już robią w portki ze strachu! Były już deklaracje Vyszehradzkie! Ciekawe pod czym tak naprawdę podpisał się belwederski błazen? Oby nie pod tym, że będzie bronił wolności Ukrainy wraz ze swoimi panami z Waszyngtonu i Tel Aviwu do ostatniego Polaka. A jest do tego zdolny. Boi się teścia. TRAGIKOMICZNIE to wygląda. PiS zniszczył Polskę ekonomicznie i finansowo (najsłabszy kraj w UE) oraz związał pozornymi sojuszami z karłami i banderowcami. ŻENADA!!! "Jak wskazali, "jednocząca się Europa powinna być otwarta na wszystkie kraje i narody, które te wartości podzielają". ZSRR też było otwarte na wszystkie posłuszne narody. Gdy mówimy o chińczykach, to nie wiadomo o czym mówimy bo Chiny też są otwarte na wszystkie okoliczne narody; nie ma takiej nacji jak chińczyk! Narody, które nie chcą być otwarte na inne narody w Chinach, są eliminowane. W "eurokołchozie" jesteśmy dopiero przygotowywani do wyeliminowania; do tego służą stygmatyzujące słowa. Nazywają nas faszystami albo żeby było weselej nazistami (nazista -członek niemieckiej partii robotniczej NSDAP). Obawiam się, że rządzą nami kompletni "i-ci" żyjący w jakimś zdumiewającym matriksie. Na Litwie prześladuje się ludność polską, likwiduje polskie szkoły i zakazuje nauki języka polskiego. Na Ukrainie budowany jest kult zbrodniarz mordujących Polaków UPA&ska. Estonia też nas kocha na śmierć... naszą... A "głowa" naszego państwa jakby nigdy nic plecie jakieś "pierdoły" o wspólnocie i wartościach. Szef naszego rządu opowiada "pierdoły" o wartościach europejskich, o jakimś Schumanie... Chyba do gmachu UE wchodzi z nisko opuszczoną głową bo nie zauważa, że ten gmach, to nie jest gmach Schumana tylko komunisty Altiero Spinelliego... a wartości europejskie widzimy na naszych ulicach w postaci przebranych za ludzi szympansów skandujących jedne znane im słowo "wypierdalać". Może i my powinniśmy się go na uczyć i wywrzeszczeć je naszym politykom do ucha ,, ...inne słowa, skoda gadać. Ostatnio Andrzej Duda pomylił słowa i zamiast "insurekcja" napisał "rezurekcja".

  Oczywiście to nie pierwsza wpadka Dudy, bo nagminnie popełnia gafy i robi błędy ortograficzne np.: "żądów", "Krokwii", "wziąść" itd.

  Co gorsza dał się tez wkręcić żartownisiowi z Rosji, który w rozmowie telefonicznej udawał sekretarza ONZ. Tym samym Duda przebił wszelkie wpadki Komorowskiego.

  Jednym słowem istny "geniusz". Godny intelektualny następca Komorowskiego. Nie ma co. :)
 • @Repsol 11:23:36 Szczególnie Litwini to okazali w Ponarach.
  W 1920 roku przepuścili Litwini bolszewików przeciw Polsce! W czasie II w.św. litewscy szaulisi z Niemcami - rozstrzeliwali Polaków w Ponarach na Litwie! Po 17 września 1939r. do chwili obecnej Polonia na Litwie jest represjonowana i likwidowana! Rząd i prezydent, którzy kolaborują z tym reżimem - nie są polskie! To jest państwo z dykty i tektury. Ma flagę, nazwę, język, konstytucję.... a w środku pustka, po wyżarciu przez historyczną agenturę i pasożyty! Do tej pory i nadal! Naród pracował ciężko na chazarską szlachtę! Dzisiaj na jerozolimską! Rzeczpospolita Obojga Narodów głównie bo to było państwo wielonarodowe a ten drugi naród to Białorusini to z niego wywodził się np. Kościuszko a nie ten który dziś nazywa się Litwa, brednie na całego. Co dziś łączy Polskę i Litwę a no to że jedno i drugie to państwa wasalne którym rządzą nieudacznicy nie reprezentujący interesów narodu. Różnica jest taka że kieszonkowa Litwa właściwie ma niewielki wybór ale prawie 40 mln wasalny naród to prawdziwy wstyd dlatego czas się obudzić! W Wilnie było 4% Żmudzinów (bo Litwa, to dawna Białoruś), 70% Polaków, 26% żydów. Po represjach sowiecko-żmudzińskich zostało 4% Polaków, reszta hołoty przywieziona i jak zwał, tak zwał! Nadal robimy was w buca, prześladując Polaków na Litwie. Brawo ! https://www.radiomaryja.pl/informacje/litwa-uderza-w-pisownie-polskich-nazwisk/ https://polskieradio24.pl/69/3/Artykul/588468%2CLitwa-koniec-marzen-o-polskiej-pisowni-nazwisk
 • @Repsol 11:23:36
  "Wspieramy Ukrainę w jej drodze do NATO i UE". Spotkanie Duda-Zełenski. Zakończyło się spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy. Andrzej Duda potwierdził, że Polska wspiera swojego sąsiada w drodze do NATO i UE.

  https://dorzeczy.pl/opinie/183429/zakonczyly-sie-rozmowy-prezydentow-polski-i-ukrainy.html

  Ps...Do TEJ "wyimaginowanej Europy i jej brukselskich elit "!? Czy on ma dobrze w głowie. Może się w nią uderzył na nartach? Wspieranie kraju który stawia pomniki sprawcom ludobójstwa na Polakach, to zdrada stanu. Polska nie wspiera banderowskiej Ukrainy! Banderowską Ukrainę wspiera co najwyżej, w imieniu swoich mocodawców, polskojęzyczna administracja! I jest to jedno z najbardziej haniebnych z szerokiego wachlarza jej haniebnych poczynań! Do Rzeszy/SS Hałyczyna co za perwersja Kornhausera: będzie wysyłał Polaków by umierali za ukraiński Wołyń.
 • @kula Lis 69 16:27:51
  Te wszystkie działania dudy obłudy i pisu zwisu są zdradą interesów Polski, Polaków.

  Po prostu już brak jest słów by te zdradzieckie, wrogie działania kreatur które obecnie Polską rządzą dosadnie nazwać.

  Są zaprzeczeniem Polskości i faszystami, kolaborującymi z nazistami i ukraińskimi banderowcami
  kosztem POLSKIEGO NARODU !

  Dla tych pro banderowskich kreatur podszywających się pod Polaków my Polacy i zamordowani Polacy na Wołyniu jesteśmy powietrzem, ich bracia to banderowcy kamerady z SS i z UPA !!!

  Pozdr.
 • @kula Lis 69 16:51:58
  Te kreatury jak djuda obłuda i POPIS SLD i inne obłudne przystawki w święto 3 maja, święto flagi bezczeszczą Polskę i Flage Biało Czerwoną.

  Zdradzając Polskę na rzecz banderowskiej junty na Ukrainie i litewskich łotewskich estońskich nazistów kolaborantów III Rzeszy niemieckiej, którzy obecnie panoszą się i rzygają jadem na Polaków nie chcących nic mieć wspólnego z banderowską juntą i zbrodniarzami z UPA i SS Galizien.
 • @Monaco 17:07:51 Dwóch dwużydzianów, to czterech żydów, czy jak?
  Tym razem Duda mówi prawdę z tym, że chodzi mu o chazarię. Gotów jest walczyć za chazarię tak długo aż w Polsce (właściwie to już kahał tylko nie chcą o tym informować gojów) nie zostanie kamień na kamieniu. Duda zadając się w tym dniu ze swoim ukraińskim ziomkiem wykazał jak głęboko ma polskie święto! Nie rozliczona zbrodnia jest jak klątwa!

  Idiotyzmem jest popierać rezunów-Ukraińców-morderców! Jak tylko się w NATO i Ojrokołchozie znajdą to natychmiast wbiją nam nóż w plecy i będą żądać "oddania" im Przemyśla, Zamościa, Lublina, Rzeszowa, etc. A wraży Polsce Ojrokołchoz stanie po tych rezunów stronie. Ukraińcy mordercy muszą być rozliczeni za krew Polaków pomordowanych przez nich na Wołyniu. Ukry zobaczą UE i NATO jak świnia niebo. Dla Zachodu są tylko psem łańcuchowym przeciwko Rosji. A takiego psa krótko się trzyma, skąpo karmi żeby był agresywny, nigdy nie wpuszcza się do domu żeby nie naniósł brudu i pasożytów i nie żałuje gdy zdechnie! Na pocieszenie dodajmy, że Putin i cała Sowietia NIGDY nie pozwolą Ukrainie-Rezunii wejść do NATO czy nawet Ojrokołchoza.
 • @Monaco 17:07:51
  https://gazetawarszawska.com/images/freiwilliger_ukrainer.jpg
  Angielski historyk hitlerowskich formacji SS Martin Windrow w swej pracy „The Waffen-SS” (London 1984) pisze: „…w skład Brygady Kaminskiego wchodziło 6500 renegatów i morderców, głównie Ukraińców”. „Powstanie dało Ukraińcom idealną możliwość ujścia dla ich głęboko zakorzenionych antypolskich urazów”. Janina Popiel wspomina jak na krótko przed Powstaniem słyszała jak jeden z żołdaków ukraińskich mówił, że oddział ich przybył do Warszawy, aby „Lachiw rizaty” („Losy Polaków i Ukraińców” Dziennik Polski i Dziennik Żołnierza, Londyn 19.9.1966). – I mordowali Polaków! I to w jak barbarzyński sposób. Marek Hłasko w swym opowiadaniu „Drugie zabicie psa” (Kultura Nr 1-2 1965, Paryż) pisze: „…I nie uwierzyłaby chyba również i w to, że widziałem w czterdziestym czwartym roku w Warszawie, jak sześciu Ukraińców zgwałciło jedną dziewczynę z naszego domu a potem wyjęli jej oczy łyżką do herbaty; i śmieli się przy tym i dowcipkowali…”. O tych zbrodniach ukraińskich mówiła cała powstańcza Warszawa i ludzie panicznie ich się bali. Zbigniew Zaniewski w książce „Powstanie i potem” (Londyn 1984) pisze: „…Nie lękała się śmierci, ani Niemców nawet, ale – o wstydzie! – przerażała ją możliwość dostania się w ręce „braci-Słowian” w niemieckich mundurach. Budziła siebie i innych po nocach, krzycząc że Ukraińcy… są już w bramie”. Dlatego, jak pisze Deschner, Polacy nie brali do niewoli Ukraińców (i SS-manów). Na plecach malowano im dużą literę „U” i rozstrzeliwano, albo, jak pisze Ukrainiec Lew Bykowskyj w swoich wspomnieniach z okresu Powstania „Polskie powstanie w Warszawie w roku 1944” („Zeszyty historyczne” Nr 5, Paryż 1964): „Do niebezpiecznych robót na pierwszej linii frontu powstańcy używali jeńców niemieckich, Volksdeutschów i Ukraińców”.

  https://pbs.twimg.com/media/ER5t_1BXYAQ66K5.jpg

  „Udział Ukraińców w tłumieniu powstania i w bestialstwach wobec ludności wymaga jeszcze badań”. Jednak, z przyczyn natury politycznej, ten temat leży ciągle odłogiem. Żąda się przeprosin od Niemców i Rosjan, a także od rządów Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych Ameryki, ale nie od Ukraińców, których wina jest wyjątkowo duża, na pewno w odniesieniu do samego Powstania Warszawskiego, dużo większa od winy Churchilla i Roosevelta. A niektóre wpływowe czynniki polskie także świadomie przemilczają lub fałszują tę sprawę. Podobnie czynią Ukraińcy – i to nie od dzisiaj. Nie ma się temu co dziwić, gdyż nikt dobrowolnie nie przyznaje się do winy, a tym bardziej do potwornej zbrodni.

  https://kresy.pl/kresopedia/udzial-ukraincow-w-zdlawieniu-powstania-warszawskiego/
  Pisowcy są na smyczy banderowców, to co robią to jest chore i nienormalne, oni tam u siebie piszą, że Polacy to okupanci a pisiory w dupsaka ich całują bez końca...Wspieranie dzisiejszej banderowskiej Ukrainy kraju nam nieprzychylnego pod każdym względem powinno być karane z urzędu. Mam nadzieję, że za wspieranie banderowców pisowskie imbecyle znajdziecie się jak nie w sądzie to na bruku politycznym im szybciej tym lepiej. Może warto też sprawdzić wasze powiązania te rodzinne ,te biznesowe i te sekciarskie bo tu jest rozwiązanie zagadki. Nawet byście nie zgadli jak się jeden z dowódców banderowców nazywał.

  https://kresy24.pl/na-ukrainie-chca-uznania-polskiej-okupacji-i-polskich-zbrodni/

  https://prawy.pl/33279-kuchcinski-negocjowal-z-synem-kata-polakow/
  Partia która jednoznacznie zadeklaruje, że zrywa sojusz z banderowcami ma mój głos, a twierdzę, że może wygrać wybory.
  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/913244,duda-przyjazn-z-ukraina-pozyczka-na-4-mld-zl.html

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/polska-udzieli-ukrainie-gigantycznej-pozyczki-4-mld-zl/spfs4h6
 • @Monaco 16:55:38
  Durni Polacy i cały zachód, starają się nie zauważać, że Ukraina to faszystowskie państwo, w którym narodowym bohaterem jest krwawy nazista i pedalska ciota Bandera! Najważniejsze dla nich to, że obecna banderowska Ukraina wróg Rosji! Czy Wołodawid Grün-Zieleński poinformował Andrzeja jakie postępy czyni rezurekcja w Donbasie. Ale po co on coś teraz ustala jak Niemcy, Francuzi i Rosja już wszystko ustalili? Głupie, puste deklaracje. NATO jak ognia unika przyjmowania krajów o których w chwili przyjęcia wiadomo że trzeba uch bronić. Może dziś ich przyjmą a jutro Ukraina zawoła na pomoc bo art 5? Śmieszne, nigdy ich nie przyjmą do NATO. UE? druga głupota. Ukraina z 38 mln ludzi musiałaby mieć jedną z największych reprezentacji w PE. Ciekawe kto chciałby w UE dopłacać gigantyczne pieniądze a jednocześnie oddać im taki udział we władzy. UE już się nie chętnie tak dzieli budżetem, a tu jeszcze ubyła tak potężna gospodarka płatnika jak brytyjska. Nigdy nie przyjmą ich do UE. Czy mnie się ktoś pyta Polaka w referendum czy ja sobie życzę bratania się z tym krajem na wschodzie. Niczego nie wspieram mam ich gdzieś.
  To Duda... SKANDAL! Andrzej Duda z banderowskim okrzykiem na ustach: "Sława Ukrainie Herojam Sława"

  https://youtu.be/pIXSqNSlPgk
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/banderowskie-pozdrowienie-w-ustach-prezydenta-rp-w-kijowie-video/
  A tak Merkel ... Меркель по-украински приветствовала военный караул в Киеве

  https://youtu.be/fw1FBfV7LQw

  https://www.magnapolonia.org/czy-angela-merkel-celowo-nie-pozdrowila-ukrainskich-zolnierzy-okrzykiem-slawa-ukrainie-video/
 • @Monaco Prezydent Duda zachowuje się jak dziecko we mgle.
  Nie "Polska wspiera", tylko ty Duda wspierasz. Ten kraj na wschodzie z Banderą i SS Galizien na sztandarach ma oficjalne roszczenia terytorialne do Polski. Zdaniem liderów jednej z największej partii ukraińskich, dzisiejsze wschodnie ziemię polski przy granicy ukraińskiej, to tak naprawdę okupowane ziemię zachodniej Ukrainy. Znany kijowski adwokat, Ołeksij Kurinnyj, sympatyzujący z otwarcie banderowską partią Swoboda, oświadczył niedawno, że rozpoczynają się prace nad specjalną ustawą, która wyliczy wszystkie roszczenia terytorialne względem Polski. Z zapowiedzi wynika, że władze w Kijowie będą zobligowane do wystąpienia o zwrot terytorium określanego przez nich jako “Księstwo Halico-Wołyńskie” albo “Zakierzoński Kraj”. A co do NATO to bracia Węgrzy blokują bo prześladują ich mniejszość na Zakarpaciu.

  https://dziennik-polityczny.com/2018/12/05/ukrainski-parlament-wysyla-roszczenia-terytorialne-chce-od-polski-tych-ziem-foto/
  https://kresy24.pl/wegry-zapowiadaja-blokowanie-rady-nato-ukraina-do-czasu-osiagniecia-porozumienia-ws-praw-mniejszosci/

  https://wpolityce.pl/swiat/476120-wegry-beda-blokowac-zblizenie-ukrainy-do-nato-dlaczego

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Szijjarto-Blokada-integracji-Ukrainy-dopoki-nie-zmieni-ona-polityki-4187066.html

  Ukraina zwana powinna być UPAdliną nazistowski motłoch wystawia na ołtarze ukraińskich banderowskich ludobójców Polaków, Czechów, Węgrów. Dobra Ukraina to UPAdła kraina!
 • @kula Lis 69 18:53:09
  Podobno na upa padlinie czyli w bander landzie można coś takiego nabyć? Dla turystów.

  https://www.wprost.pl/_thumb/19/1a/9b2c8b0fd7917f82b0ae758109ca.jpeg

  A to, fikcja czy prawda ?

  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/02/potomek-banderowca.jpg

  A to poniżej to nie są żarty. Z takich zbrodniarzy utworzona jest obecnie upa padlina, junta mordująca ludzi w Odessie i w Donbasie.

  https://audiovis.nac.gov.pl/i/PIC/PIC_2-3022.jpg

  Krym miał ogromne szczęście że powrócił do Rosji. Bo byłaby tam dokonana przez ukro rezunów masakra jak w Odessie !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej