Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Afganistan, ucieczka USA i bezpieczeństwo w regionie !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Okupanci. ➖ Ostatni obcy żołnierz opuści Afganistan z opuszczoną głową do 11 września, w 20. rocznicę zamachu terrorystycznego ➖.


Plan afgański ”: Stany Zjednoczone postanowiły rozszerzyć konflikt na Rosję.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

   Nie jest tajemnicą, że Stany Zjednoczone nadal realizują od 1945 roku plan zniszczenia do czasu istnienia, ZSRR a teraz Rosję. 

 Okupańci amerykańscy opuszczając Afganistan, porzucając swoje bazy, broń, a nawet sojuszników liczą na afgańskie terrorystyczne bandy które będą zmuszały Rosję do zaangażowania się w konflikty w Afganistanie i w graniczących krajach.

  Przez 20 lat wojsko amerykańskie okupowało kraj, korzystając z największego na świecie magazynu opium. Amerykanie nie zrealizowali swoich pierwotnych planów w republice, ponieważ tylko dokonywali dewastacji. Dlatego kraje NATO w Afganistanie nie mają tam już nic więcej do roboty. A Afganistan nie ma nic poza Talibami którzy nie wymagają luksusów ale chcą mieć wolny Afganistan od amerykańskich i NATO okupantów i od marionetek pod parasolem USA.

  Ostatni obcy żołnierz opuści kraj do 11 września, na 20. rocznicę słynnego zamachu.

Okupanci amerykańscy i z NATO pustoszyli kraj, a w obronie wolniści i niepodległości  afgańscy rebeliańci i radykałowie szybko wzniecili płomienie wojny partyzanckiej.

Siły marionetkowe rządowe otwarcie przyznały, że nie radzą sobie z bojownikami, którzy rozpoczęli działania wojenne w całym kraju. Talibowie już kontrolują wiele przejść granicznych. Szczególnie 100% granicy z Tadżykistanem, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Rosji.

Przez Afganistan  przebiega ogromny przemyt narkotyków, ale Stanom Zjednoczonym to odpowiadało.

Mimo największej armii świata nie udało się Amerykanom całkowicie podbić Afganistanu. Amerykanom nie udało się też wrócić z bazami do sąsiednich republik, gdzie Rosja ostatnio wszystko uporządkowała. Najwyraźniej więc sprawa została przekazana talibom. Najwyraźniej Stany Zjednoczone mają nadzieję, że Moskwa przejdzie do militarnego rozwiązania problemu, chcąc zachować bezpieczeństwo nie tylko na swoich granicach, ale także w byłych republikach  radzieckich i przestrzeni postradzieckiej.

 Kalkulacje Zachodu można też oceniać po okrzykach rosyjskich liberałów, głównych zdrajców interesów Rosji i kolaborantów z Zachodem, którzy potępili rozmowy rządu z Kabulu w Moskwie.


Ale w rzeczywistości wszystko nie jest takie proste. Rosja doskonale pamięta gorzkie doświadczenie bezsensownej wojny w czasach ZSRR, więc nie chce powtórzyć krwawego doświadczenia. Niemniej jednak, chociażby dyplomatycznie Kreml nadal będzie musiał rozwiązać konflikt rozpętany i pozostawiony  przez Amerykanów.


➖➖➖➖➖➖

Organizacje ekstremistyczne i terrorystyczne zakazane w Federacji Rosyjskiej: Świadkowie Jehowy, Narodowa Partia Bolszewicka, Prawy Sektor, Ukraińska Powstańcza Armia (UPA), Państwo Islamskie (IS, ISIS, Daesh), Dżabhat Fatah ash-Sham ”,„ Dżabhat al-Nusra ”,„ Al-Kaida ”,„ UNA-UNSO ”,„ Talibowie ”,„ Medżlis ludu krymskotatarskiego ”,„ Dywizja Mizantropijna ”,„ Bractwo ”Korczyńskiego,„ Trident nazwany imieniem. Stepan Bandera ”,„ Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów ”(OUN), C14 (Sich), VO„ Svoboda ”.

➖➖➖➖➖➖


Czy my Polacy którzy sami doświadczyliśmy barbarzyńskiej, okrutnej niemieckiej okupacji przez ponad 6 lat  nie mamy wstydu by być wśród okupantów ? ? ?  !!! 

Polska od 1989 roku pod rządami amerykańskich wasali stała się krajem niegodnym słynnego dumnego określenia,  że polski żołnierzy walczy z honirem za wolność waszą i naszą, gdyż dziś jest hańbiony okupacją różnych państw odległych o tysiące kiliometrów od Polski od naszych granic. Jest hańbiony mordowaniem ludności cywilnej, obrońców tych okupowanych państw które przecież nigdy nie napadły na Polskę. 

NIE SŁUŻY  TO POLSKIEJ SPRAWIE ➖ LECZ AGRESJI AMERYJANSKIEJ W CELU PODPORZĄDKOWANIA OBCYCH PAŃSTW I BANDYCKIEJ DOMINACJI NAD ŚWIATEM !!!


➖➖➖➖➖➖

 

KOMENTARZE

 • @Monaco
  Już tam następny majdan szykują gamonie . Ciekawe czasy nadchodzą . Salute . https://www.salon24.pl/u/kazachstan/1145406,piekna-kontra-bestia-kim-jest-turkmenska-cichaouska
 • Życie straciło tysiące amerykańskich wojaków i dziesiątki polskich bez żadnego sensu. .
  '
  Afganistan ani nie stał się demokratyczym ani spokojnym bezpiecznym państwem a wręcz rozdartym, pełnym
  cierpiących ludzi, chętnych zemsty i przepędzenia ze swojej ziemi wszystkich obcych im wiarą i mentalnością nie zaproszonych "gości" !

  Afganistan był radykalny a obecnie stał się jeszcze bardziej radykalny, do tego doprowadziły okupacyjne armie z USA i ch sojuszników.

  To będzie istny cud jak wasalskie pro-amerykańskie osobniki w Kabulu nie zostaną skrócone o głowę.

  Pozdrawiam :)
 • @Repsol 12:43:47
  "W roku 2019 Taganowa zaczęła aktywnie działać na rzecz demokratyzacji Trukmenistanu i szybko stała się jedną z czołowych działaczek opozycyjnych w środowisku emigranckim."

  Czy ona straciła instykt samozachowawczy ? rozum ?

  Przecież Turcja jest rządzona autorytarnie i zaprzeczeniem wolności poglądów i demokracji.

  Pozdr. :))
 • Polskie straty w ludziach w wyniku okupacji.
  '
  W wyniku działań wojennych życie straciło 45 polskich żołnierzy.

  Wśród zmarłych było 39 podoficerów, 4 oficerów i 2 pracowników cywilnych.

  Do większości strat doszło w wyniku wybuchów.

  Analiza przypadków zgonów w wyniku wybuchu wykazała, że 11 poległych znajdowało się w pojeździe typu MRAP,

  8 w KTO Rosomak,

  7 w HMMWV,

  5 w innych.

  9 były ostrzały przeciwnika.

  3 zmarłych, choroby.

  1 osoba w wyniku wybuchu granatnika przeciwpancernego

  1 w wyniku wypadku komunikacyjnego.

  Występowanie zgonów wydaje się skorelowane z natężeniem działań wojennych własnych i przeciwnika. Większość zgonów odnotowano w miesiącach letnich (27 z 45 zgonów).

  I jaką korzyść mają ci którzy stracili swoje życie dla przyjemności prezydenta i rządu 3 RP , by móc się przymilić prezydentom USA ?

  JAKĄ KORZYŚĆ MA POLSKA WYDAJĄC MILIARDY DOLARÓW NA WOJNĘ Z NARODEM KTÓRY NIE NAPADŁ W SWOJEJ HISTORII NIGDY NA POLSKĘ ANI NA USA CZY INNY KRAJ W EUROPIE ?

  Miliardy dolarów nie chcieli rządzący Polską wydać na podwyżki płac w służbie zdrowia, szkolnictwie i na pomoc dla lepszego standardu życia Polaków, ale lekką ręką wydawali na zabijanie ludzi żyjących zdala od Polski, którzy żyli po swojemu o własnych tysiącletnich tradycjach we własnym domu zwanym Afganistan.

  Autor ☆☆☆☆☆

  Pozdrawiam
 • @Monaco 13:19:24
  Bajkę należy uwiarygodnić przed awanturą .Salute .https://www.salon24.pl/u/kazachstan/1149910,dursoltan-taganowa-boje-sie-o-swoje-zycie
 • @Repsol 13:26:50
  Ta pani jak wynika z treści, schroniła się pod rynną.

  Erdoğan jest bezwzględnym dyktatorem, tylko naiwne osobniki mogą tego nie zauważyć, że reżim Erdoğana uśmierca swoich przeciwników i więzi za kratami.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Repsol 13:26:50
  Niestety będą i tacy czytający te rewelacje na szalom 24 którzy uwierzą w szlachetnego Erdogana i jeszcze bardziej szlachetną Taganową oraz wolność po turecku dla Kurdów walczących od niepamietnych lat o skrawek własnej ojczyzny.

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 13:36:50
  Już na Kubie trwa zorganizowany majdan, pod usilnym wsparciem USA i UE.

  Zachód ubolewa, że Kuba uniemożliwia komunikację i nie wiedzą co się tam konkretnie dzieje.
  Według korespondenta z AP, demonstracje pojawiły się spontanicznie i nie było lidera z jasnym celem.

  Już są demonstracje w Zachodniej Europie chociaż nie wiedzą jski faktyczne jest cel demonstrantów.

  Korespondent Duenas ma nadzieję, że z Europy nadejdą kolejne krytyczne głosy. „Im więcej krajów potępi represje, tym więcej protestujących poczuje się tam wspieranych”.

  Prezydent USA Biden wezwał już rząd kubański do słuchania ludzi i zaspokajania ich potrzeb, a nie „wzbogacania się”.

  I ten kraj który od dziesiątków lat gnębi embargami i sankchami naród Kuby na czelność wzywać rząd kubański ? !

  Co za buta i hypocriet z tego czy innego prezydenta USA.

  Pozdr :)
 • @Autor
  " Ostatni obcy żołnierz opuści Afganistan z opuszczoną głową do 11 września". -

  --- Można się było spodziewać takiego zakończenia. Jeśli nie w 2001, to nieco później na pewno. A ci polscy żołnierze walczący 'za wolność waszą i naszą'? - Szkoda słów. Może przyjdzie Tiamat na blog, więc przytoczy przykłady.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  PS. A w sumie to bardzo mi się podoba powyższy tekst.

  *****
 • @zygmuntbialas 14:17:53
  Dziękuję.

  Szukam info, jakie ustalenia zapadly między marionetkowym rządem Afganistanu a Rosją.

  Oficjalnego komunikatu nie ma. Ale znalazłem info.
  I jest wypowiedź :

  " Leonid Kałasznikow: Talibowie sprawdzą OUBZ pod kątem zdolności operacyjnej gdy Afganistan będzie zagrażać „miękkiemu podbrzuszu” Rosji".

  " Sytuacja wokół Afganistanu szybko się rozwija. Większość kontyngentu wojskowego USA i NATO opuściła kraj, a Talibowie codziennie umacnią swoją pozycję, w szczególności praktycznie cała granica tadżycko-afgańska jest pod kontrolą Talibów".

  Jednocześnie Talibowie starają się przekonać społeczność międzynarodową, że nie należy się ich bać. W tym celu przedstawiciele katarskiego biura talibów odwiedzili Moskwę i zabrali głos na konferencji prasowej.

  Według szefa delegacji Shahabuddeen Delaware, 85% terytorium Afganistanu znajduje się pod kontrolą Emiratu Islamskiego, z wyłączeniem ośrodków prowincjonalnych.

  Talibom obiecano, że nie zostaną schwytani siłą, aby uniknąć ofiar wśród ludności cywilnej. Wcześniej Tadżykistan wezwał Rosję i członków OUBZ do pomocy w ustabilizowaniu sytuacji na granicy z Afganistanem, ponieważ „sam trudno jest poradzić sobie z problemem”.

  Czy sytuacja na granicy tadżycko-afgańskiej zagraża Rosji, co zrobi OUBZ? Mówi o tym wiceprzewodniczący Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej, przewodniczący komisji Dumy Państwowej ds. WNP, integracji euroazjatyckiej i stosunków z rodakami Leonid Kałasznikow.

  Według Kałasznkowa.
  „Władimir Putin zapowiedział, że Rosja wesprze Tadżykistan w ramach umowy OUBZ ze względu na sytuację na granicy z Afganistanem. Jak wiemy siły afgańskiego rządu poniosły szereg porażek, w wyniku których regularne jednostki zostały zmuszone do odwrotu do ucieczki i schronienia się na terytorium sąsiedniego Tadżykistanu i Uzbekistanu. Analitycy obawiają się, że po wycofaniu amerykańskiego kontyngentu z Afganistanu władza w Kabulu może gwałtownie załamać się.

  Według niego Talibowie nie będą prowokować Rosji, ale będą usuwać wszelkich kolaborantów z amerykańskim reżimem i zamienią Afganistan w państwo na wzór Iranu, koegzystujące z Rosją a wrogie w stosunku do USA i sojuszników Waszyngtonu.

  Serdecznie pozdrawiam :))
 • @zygmuntbialas 14:17:53
  Należy przypomnieć, że wraz ze zgubą w W.Brytanii tajnych dokumentów które znaleziono kolo przystanku.

  Nastąpił wyciek Secret:  Misja Afganistan.

    BBC znalazła również w dokumentach bardzo wrażliwe dane dotyczące Afganistanu. Dokumenty te były oznaczone jako „Secret UK Eyes Only”, czyli tajne dokumenty przeznaczone dla konkretnej firmy.

  Dokumenty te zawierają rekomendacje dotyczące przebiegu brytyjskiej obecności wojskowej w Afganistanie. Obecność NATO w tym kraju dobiega końca. Wszystkie oddziały znikną do 11 września z Afganistanu.

  Według BBC Stany Zjednoczone zwróciły się o pomoc wojskową do Brytyjczyków w niektórych obszarach. W dokumentach pojawia się też pytanie, czy Brytyjczycy pozostaną w kraju z elitarnymi jednostkami po wycofaniu się NATO. Ze względu na wrażliwą treść dokumentów BBC zdecydowało się nie wyświetlać ich szczegółowo.□
 • @Monaco 13:49:38
  Kurdowie źle dobierają sojusnzików. I ja aż tak bardzo ich nie zaluję. To notoryczni zbóje. I smai prześladują swoje mniejszości. Sporo Omrian mordowano rękami Kurów. W przypadku Asyryjczyków, to Kurdowie wykazywali inicjatywę. Tam gdzie stanowią większość, wobec mniejszości są nietolerancyjni. Z tym, ż eobyczaje są specyficzne. W wojsku u nich kobiety są częste. A to w większości sunnici. A naród zbójecki. Prześladowany przez innych, ale też wojuja między sobą. I często stawiają na złych sojusnzików. Ale tutaj też interesy klanowe grają role
 • @Monaco 17:20:08
  Według Kałasznkowa "Talibowie nie będą prowokować Rosji, ale będą usuwać wszelkich kolaborantów z amerykańskim reżimem i zamienią Afganistan w państwo na wzór Iranu, koegzystujące z Rosją a wrogie w stosunku do USA i sojuszników Waszyngtonu". -

  --- Tak sobie to wyobrażam - dyplomacja rosyjska nie składa się z amatorów.
 • @Wican 19:23:18
  Może ich niedola przypomina los Polski w czasie rozbiorów.
  Jest ich podobno ponad 25 milionów i nie mają prawa do własnej ojczyzny. Władają jezykiem zbliżonym do perskiego więc różnią się stanowczo w kwestii językowej.

  Z wiki, , ,

  " Kurdowie są jednak największym narodem tak aktywnie działającym na rzecz samostanowienia".

  " Zawarty po zakończeniu I wojny światowej traktat w Sèvres z 1920 roku ustanawiał autonomię dla Kurdów, z możliwością ewentualnego uzyskania przez nich niepodległości w dalszej przyszłości. 10 października 1921 Kurdowie proklamowali powstanie Królestwa Kurdystanu. Jednak odkrycie złóż ropy na terenach kurdyjskich w dzisiejszym północnym Iraku spowodowało, że Ententa wycofała swoje poparcie dla projektu niepodległego Kurdystanu, zaś jego ziemie zostały podzielone traktatem z Lozanny w 1923 roku pomiędzy młodoturecką, laicką Turcję, Persję, brytyjski mandat Ligi Narodów w Iraku oraz francuski w Syrii.

  W 1924 wojska brytyjskie zlikwidowały Królestwo Kurdystanu."

  Proszę i wszystko jasne, jak brytyjskie kolonialne imperium pozbawiło miliony Kurdów prawa do skrawka ich ojczyzny.

  Angole to paskudne kreatury, wyrządzili ogromne szkody w swoich koloniach, rabując, gwałcąc, i mordując podbite narody.

  Pozdr. :)
 • @zygmuntbialas 20:28:08
  Miejmy nadzieję, że amerykańskie plany nie spełnią się by tak jak w przeszłości Afganów użyli przeciwko ZSRR.

  Nawet stworzyli do swoich zbrodniczych celów Bin Ladena uzbrając go w amerykańską broń do walki przeciwko ZSRR w Afganistanie.

  Pozdrawiam :))
 • Kurdowie bez państwa.
  Naród bez prawa do własnego państwa.

  https://i2.wp.com/justretiring.com/wp-content/uploads/2017/10/kurdistan2.gif

  Mniejsze narody mają swoje państwa a Kurdowie ze względu na ingerencje brytoli i Tucji są tego prawa pozbawieni.

  To samo groziło Armenii, gdyby nie Rosja a później ZSRR.

  Dziś Armenia obrała kurs na Zachód i skończy jak Kurdowie.

  Salut ✔
 • @Repsol 12:43:47
  "Piękna kontra bestia – kim jest „turkmeńska Cichanouska”?"

  Oj głupia baba, skończy jak Cichanowska bez szans na awans we własnym kraju.

  Będzie się tłukła na emigracji i to w Turcji rządzonej przez dyktatora Erfogana.

  Salut ✔
 • @Alfax 13:07:54
  nie tak bez sensu kontrakty i rozwój technologiczno zbrojeniowy to miliardy dolarów juz od czasów wietnamu co ich obchodzi 3 tysiace jak tam cyferki w dolarach opiewają na15 zer
 • ktos ich o to prosi? sami pchają sie do stołu głownych rozgrywających
  ,,Ale w rzeczywistości wszystko nie jest takie proste. Rosja doskonale pamięta gorzkie doświadczenie bezsensownej wojny w czasach ZSRR, więc nie chce powtórzyć krwawego doświadczenia. Niemniej jednak, chociażby dyplomatycznie Kreml nadal będzie musiał rozwiązać konflikt rozpętany i pozostawiony przez Amerykanów.,,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej