Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Białoruś. Co dalej ?..Białoruś kontra Zachód.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nękania Białorusi. Czy Zachód ma jeszcze jakieś szanse ? Sztuczki ? By zniszczyć suwerenność Białorusi ? !!!

 

 

Nękanie Białorusi. 


 


 -  Zachodnie sankcje i jakie są tego  efekty ?  -  

Dlaczego Zachód nęka Białoruś, chociaż nie ma już sztuczek przeciwko Łukaszence ? 

Zachód nie wie, co zrobić z Łukaszenką, bo nie rozumie istoty tego, co się dzieje.

UE zakazała lotów białoruskich linii lotniczych i w brew własnej logice i ekonomice zakazała lotów dla swoich samolotów i wymyśla ciągle nowe sankcje na republikę, w tym zakaz importu białoruskiego potasu (który stanowi jedną piątą rynku światowego). Ale jednocześnie boi się popychać Białoruś w stronę Rosji, by nie pomagać w integracji Białorusi z Rosją w ramach Państwa Związkowego. „To będzie prezent dla Putina” - mówią nienawidzący Rosji.

Sekretarz Generalny NATO dostrzegł podobieństwa w „modelach behawioralnych” Rosji i Białorusi. „Dwa różne kraje, ale podobny model zachowania” - mówi ten zajadły z nienawiści do Rosji sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg - „ Wyciąga również niezwykły wniosek: „ że  taki stan rzeczy stwarza niestabilność w naszym sąsiednim regionie. Dlatego NATO będzie nadal się dostosowywać, wspierać swoich partnerów w Gruzji i Ukrainie”. 

Przenosząc ten jego bełkot, tego skrajnego rusofoba na język polski:

** To znaczy, że będziemy kontynuować naszą ekspansję w przestrzeni postradzieckiej – bo strasznie okropni prezydenci  Łukaszenka i Putin nie chcą tolerować naszych prób ingerowania w wewnętrzne sprawy Białorusi i Rosji  ** !!!


Rzeczywiście, zgodnie z kłamliwą propagandą serwowaną przez Zachód, Białoruś i Rosja to straszne zagrożenie dla Europy. Przecież Rosja z Białorusią już szykują się na podbój całego kontynentu bo nie mają żadnych swoich kłopotów i tylko potrzebują wchłonąć miliony zachodnich sfiksowanych przeciwko Rosji ćwierć główków z wypranymi mózgami, czyli wszelkich rusofobów.


Co na to Łukaszenka ?

„Jednym z argumentów przemawiających za integracją Białorusi z Rosją jest właśnie wroga działalność wewnętrznej opozycji przy pomocy sił zewnętrznych przeciwko Białorusi ” – powiedział Aleksander Łukaszenko i to jeszcze przed spotkaniem z Władimirem Putinem w Soczi. 

Prezydent Białorusi w Soczi nie mówił o integracji Rosji z Białorusią ale mówił o WNP.  Mówił o na wpół martwej organizacji jednoczącej byłe republiki radzieckie.

Natomiast gdy - szefowie rządów państw WNP zebrali się w Mińsku na spotkanie. To Łukaszenka zasugerował, aby „skupili się na rozwoju wspólnej przestrzeni gospodarczej”: Wzmocnienie WNP utrudni organizację jednobiegunowego świata w interesie USA, powiedział Łukaszenka.

Łukaszenko: "Powiem otwarcie i wprost: jeśli nie rozwiążemy tego w najbliższej przyszłości, to nie będziemy musieli mówić o istnieniu skutecznej Wspólnoty Niepodległych Państw.

Powiem nawet: - "Teraz nadszedł czas, by, podjąć decyzję o ukształtowaniu prawdziwego fundamentu współpracy między naszymi państwami. A fundamentem jest gospodarka". Oznacza to, że Łukaszenka wzywa do realnej integracji większości obszaru postradzieckiego –  ale wyrzucając Gruzję i Ukrainę, które opuściły WNP.

Łukaszenko, prezydent państwa przeciwko któremu Unia Europejska szykuje nowe sankcje !!.

 Kim jest Łukaszenka ?.   Miński marzyciel ?

Nie, Łukaszenka jest w tej kwestii prawdziwym realistą - bo Lukaszenko uważa że spadkobiercy historycznej Rosji, po prostu nie mają innego wyjścia.

Łukaszenka mówił o tym przez całe 27 lat swoich rządów. Doszedł do władzy dwa i pół roku po rozpadzie ZSRR - i już wówczas opowiadał się za zachowaniem jedności przestrzeni poradzieckiej, aby wszyscy trzymali się razem. I zaczął tworzyć Państwo Związkowe z Rosją ćwierć wieku temu, dokonując jednoznacznego wyboru swojego uformowanego państwa. na model socjalistyczny, co jak się okazało kolidowało i nadal koliduje z modelem liberalnym, który obrała Rosja. Łukaszenka zadeklarował potrzebę jedności i solidarności w WNP. 

Krytycy mówią: - Ale on jest "wielwektorowy", jest pro i anty. To jemu wytykają i notorycznie powtarzają jego przeciwnicy w Rosji, że nie poparł też powrotu Krymu do Rosji ! 

 Ale śledząc uważnie jego wypowiedzi to jest faktem, że Łukaszenka zawsze mówił o trzech braterskich narodach słowiańskich, zawsze opowiadał się za jednością Rosji, Ukrainy i Białorusi - a kiedy zaczęli otwarcie robić z Ukrainy antyrosję, starał się utrzymać więzi z południowym sąsiadem, nawet zdając sobie sprawę ze zgubności postępowania neobanderowskich władz na Ukrainie. Chociaż największe profity z takiego obrotu,  ma reżim banderowców na Ukrainie.

Łukaszenka, podobnie jak Władimir Putin, zawsze wychodził z założenia, że ​​wcześniej czy później trzy narody (a dokładniej trzy części jednego narodu) będą razem. 

Główną rolę w walce (w tym geopolitycznej) o Ukrainę odgrywa oczywiście Rosja – ale i Białoruś stawia nie na rozłam tych trzech słowiańskich narodów zespolonych przez wieki wspólną historią. Wspólną walką z zewnętrzną agresją. Trzy narody o tej samej mentalności, z tymi  samymi tradycjami i religią. Łukaszenko nigdy nie stawiał i nie stawia na integrację europejską i atlantyfikację Ukrainy, ale stawia na przyszłą jedność trzech gałęzi narodu rosyjskiego. I marzy o reintegracji większości przestrzeni postradzieckiej.


Co Zachód może zrobić w tych warunkach ?

Nadzieja na zmianę władzy w Mińsku ? Ale Łukaszenka oparł się nawet w najtrudniejszej sytuacji zeszłorocznych niepokojów powyborczych. Jednocześnie, nawet gdyby jakimś cudem plany jego likwidacji się powiodły, to i tak nie byłoby szans na powtórzenie „scenariusza ukraińskiego” – 


Moskwa tym razem nie przyglądałaby się pasywnie próbom przejęcia władzy przez siły prozachodnie Więc i tak nie doszłoby do żadnej „zmiany orientacji” Białorusi.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖


Czy Zachód to rozumie ? 

 W większości krajów europejskich zdają sobie oczywiście sprawę z daremności prób oderwania Białorusi od Rosji gdyż Białoruś jest ostateczną czerwoną linią której Rosja dla własnego  narodowego bezpieczeństwa nikomu nie pozwoli przektoczyć, ale mimo to niektórzy nalegają na konieczność nękania wykorzystując polską mniejszość i potomków białoruskich kolaborantów z niemiecką III Rzeszą jako białoruską kartę.

Jedni wierzą, że przy pomocy tego anty Łukaszenki elementu, że istnieje możliwość dalszego ataku na terytorium rosyjskiego świata, inni chcą po prostu wykorzystać motyw białoruski jako dodatkowy powód, by uniemożliwić przywrócenie normalnych stosunków europejsko-rosyjskich. 


Motywy i interesy Polski i Litwy z jednej strony a USA i Wielkiej Brytanii z drugiej mogą się różnić, ale to nie przypadek, że to oni teraz najbardziej ingerują i podtrzymują sprawę Cichanowskiej i Protasewicza.  

Na szczęście Łukaszenka to nie jakiś Janukowycz który nawet nie zwrócił się o pomoc by ratować Ukrainę przed neonazizmem, banderowcsmi, a poza tym Łukaszenko doskonale widział i widzi co stało się z Ukrainą i jak wygłada jej stan obecnie. Obecna Ukraina to kraina, która całkowicie straciła niepodległość na rzacz USA i stała się nie tylko wasalem ale krajem upadłym, represyjnym o nietolerancji w stosunku do przeciwników politycznych z despotami u władzy.  Ukraina jest rządzona przez przestępców, przez  reżim odwołującym się do najgorszych tradycji z czasów, bestialstwa i  ludobojstwa  Polaków, żydów i kolaboracji z niemieckim okupantem.

Więc Łukaszenko ma wystarczająco dużo motywacji by NIE dopuścić do przejęcia władzy przez zdradziecki element i zapobiec tragedii na Białorusi, by nie spotkał Białorusinów taki sam los jaki  spotkał po obaleniu Janukowicza miliony Ukraińców. Czyli dla obywateli nędza, prześladowania, zdrada interesów Białorusinów, wyprzedaż majątku narodowego i obsadzenie wszystkich państwowych stanowisk tylko przez tych ludzi, którzy są wiernymi pionkami USA i Unii Europejskiej.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

 

KOMENTARZE

 • @ Autor, All
  "Co dalej ?..Białoruś kontra Zachód."

  Mam nadzieję, że będzie powrót żelaznej kurtyny na Odrze/normalnej granicy.
  Ponadto wyjście Polski z NATO i UE.
  Przywrócenie kary śmierci dla zdrajców, którzy zadłużyli Polskę i przyczynili się do śmierci milionów Polaków.
  I że wróci suwerenność monetarna.

  5*

  Pozdro!
 • @ Autor, All
  "Co dalej ?..Białoruś kontra Zachód."

  Zaraz tam Zachód ;-)
  Tylko mała, błyskawiczna (max 2 dni) i zwycięska wojenka z Polską i Ukrainą - potem utworzenie/przywrócenie (?) Rzeczypospolitej Trojga Narodów.
  Proste? :-)
 • Na razie, w podzięce za "duszące" Białoruś sankcje, "reżym łukaszenkowski" podsyła EU - poprzez Litwę - uiekinierów z Syrii
  oraz Iraku, po pustoszących te byłe kraje arabskie o charakterze SOCJALISTYCZNYM, wojnach początku wieku XXI.

  Liczba tych "uciekinierów" z państw zniszczonych przez KOLEKTYWNY ZACHÓD na Litwie zbliża się już do 3 tysięcy. na www.belarus24.by pokazują i ściśle ogrodzone, wojskowe namioty, w których zaczynają tych uciekinierów przechowywać i budowane przez Litwę, na gwałt, zasieki z drutów kolczastych mające kolejne fale tych uciekinierów powstrzymywać. Istna satyra MURU BERLIŃSKIEGO budowanego tym razem przez Zachód.
 • @Jasiek 10:41:52
  "Tylko mała, błyskawiczna (max 2 dni) i zwycięska wojenka z Polską i Ukrainą"

  To może będzie wyglądać tak, że nocą - tak żeby nikt nie widział - białoruskie oddziały przejadą na drugi koniec państw (Odra i wybrzeże Morza Czarnego), a potem będą trwały zaciekłe... negocjacje i podpisanie umowy RTN. Bez strat, bez ofiar....
  I nastąpi koniec "pandemii" :-)
 • a
  USA słabną. Podsycają niepokoje społeczne w tych krajach, gdzie mogą podrzucić trochę zielonych papierków.
  Ale starają się nie angażować - bo nie mają na to sił.
  Tę rolę mają wypełniać takie kraje jak Polska i podobne.
  Widać, że to nastawienie przestaje być popularne nawet w Polsce.
  Owszem - mogą jeszcze przeszkadzać, ale taki kop w dupę jak Nord Stream II - skutecznie oducza.
  Do tego popieranie żydowskich roszczeń. Efektem to, że w Polsce będzie narastał rozgardiasz. Nic więcej.

  A Białoruś? Łukaszenka dobrze wie, że nie może iść na podległość Rosji, bo tam idea państwowości nie prowadzi do dobrych rozwiązań. Ale chyba utrzyma się ukierunkowanie na WNP.
  Liczy chyba na upadek reżimu na Ukrainie i tworzenie porozumienia państw słowiańskich.

  I tu problem. Rosja jest słaba - tam jest tylko circa 80 mln Słowian. Reszta to głównie muzułmanie. Na razie się trzyma, ale trudno mówić o stabilności. "Zastrzyk" białoruski bardzo by poprawił sytuację, ale różnice są duże.
  Ukraina w rozsypce. Nawet upadek reżimu nie spowoduje, że Ukraina stworzy silne wewnętrzne struktury. Nie ma tradycji, a banderyzm nie jest podstawą - to czynnik niszczący.

  Szansą regionalną byłoby uwolnienie się Polski z uścisku Zachodu (zwłaszcza USRaela) i rozwinięcie idei Trójmorza nastawionego na pragmatyczną współpracę z Rosją (WNP).
 • Łukaszenko i Białoruś
  Obserwując działania Łukaszenki jako prezydenta na przestrzeni 27 lat, jedno jest pewne, że od samego początku nie było mu po drodze z rosyjskim modelem liberalizmu gospodarczego i rozgrabieniem przez wąskie grono majątku narodowego.

  ". I zaczął tworzyć Państwo Związkowe z Rosją ćwierć wieku temu, dokonując jednoznacznego wyboru swojego uformowanego państwa. na model socjalistyczny, co jak się okazało kolidowało i nadal koliduje z modelem liberalnym, który obrała Rosja".

  Ten fragment powyżej mówi wystarczająco, co było i jest głównym hamulem w kwestii integracji Białorusi zc Rosją.

  Łukaszenko właśnie obawia się takiej integracji i zamienienia kraju gdzie garstka będzie żyć w skrajnym luksusie a większość na skraju egzystencji. Co też nie oznacza, że rosyjscy oligarchowie nie są pozbawieni swoich obaw w przypadku zjednoczonego wspólnego państwa związkowego i wpływów polityki opartej na socjalistycznym modelu kolidującym z rozpasaną władzą najbogatszych ze skłonnością do korupcji i wywierania na polityków nacisków.

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Berkeley72 10:45:49
  Litwa wyznaje, tzw wolność ale tylko dla wybrańców, czyli Cichanowskiej i Protasewicza i im podobnych a inni ? Szukający schronienia przed USA, izraelskimi i tureckimi bombami to dla Litwy nie są warci ▪▪▪ Zachodu ▪▪▪... .

  Pozdrawiam.
 • Autor
  ☆☆☆☆☆

  Pozdrawiam :)
 • Łukaszenka winien otrzymać tytuł najbardziej pomysłowego polityka
  jego pomysł na ustanowienie święta wyzwolenia zachodniej Białorusi w dniu 17 września to moim zdaniem mistrzostwo.

  Raz na zawsze zerwał więź z oszołomami znad Wisły.

  Pytanie tylko, czy Polacy chcą przebywać nadal za kurtyną, w której wybiela się zbrodnie niemieckie i banderowskie, w której zapomina się o tym, kto nas ocalił przed zagładą.
 • @Jasiek 10:33:43
  Co będzie dalej.

  Zapewne konsolidacja sił po obu stronach barykady.

  Sponsorzy majdanów i krwawych zamachów szukają nowych kandydatów w celach dywersyjnych. Zapewne w strukturach państwa, bezpieczeństwa i kultury i oświaty. Z robotnikami też będą podchody jak agitacja i dollary.

  A rząd na czele z prezydentem stara się po zeznaniach Protasewicza oczyścić właśnie te struktury żywotne dla bezpieczeństwa narodowego Białorusi.

  Przy tym wie że ma pomoc i ochrone Rosji.

  Pozdra. & ukłony :))
 • @Berkeley72 10:45:49
  Do czasu gdy istniała równowaga między Wschodem i Zachodem. ZSRR I USA nie było masowych bombardowań na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Więc i nie było milonów ludzi którzy stracili wszystko i szukali pomocy, schronienia daleko od miejsca pogorzeliska.


  https://bi.im-g.pl/im/8b/c6/12/z19686027V,Ruiny-miasta-Homs-w-Syrii--26-lutego-2016-r-.jpg

  To w darze USA niesionej przez amerykańskie bombowce demokracji i przez sojuszników z NATO dziś w Syrii i w Iraku i w Libii ludzie mają tak wyglądające miasta i warunki do życia.

  Izrael to samo czyni w strefie GAZY.

  Pozdr.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:36:39
  "Szansą regionalną byłoby uwolnienie się Polski z uścisku Zachodu (zwłaszcza USRaela) i rozwinięcie idei Trójmorza nastawionego na pragmatyczną współpracę z Rosją (WNP)."

  Obecnie te szanse są nihil, ponieważ nie istnieje suwerenność polityczna i dokonywane są decyzje w ramach solidarność euroatlantyckiej zupełnie nie korzystnej z punku widzenia bezpieczeństwa dla Polski. No i co szczególnie jest karykaturą obecnych czasów to solidarność z reżimem banderowców na Ukrainie rządzących Polską i politycznego ich zaplecza.

  A na dodatek, sprowadzano obcą armię i w ten sposób rządzący na szkodę Polski zabezpieczyli się w razie masowych protestów Polaków mających już dość bycia sługami zachodnich polityków wykorzystujących Polskę jako trampolinę do swoich sprzecznych z Polską Racją celów.

  Pozdr.
 • @Alfax 12:20:29
  Ważne żeby była integracja w swerze polityki kontaktów międzyludzkich i polityka przyjaźni a nie prowokacji i nienawiści.

  A to Rosji jak i Białorusi udaje się po przez kontakty i wspólne tradycje.

  Pozdrawiam :)
 • @interesariusz z PL 12:57:36
  Dobre pytanie.

  " Czy Polcy chcą przebywać nadal za kurtyną, w której wybiela się zbrodnie niemieckie i banderowskie, w której zapomina się o tym, kto nas ocalił przed zagładą".
  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  Myślę że ludzie w większości chcą to swoje krótkie życie przeżyć w zgodzie i bez wrogich sąsiadów za ścianą jak i bez wrogich sąsiadów za miedzą i za granicą.

  Problem tworzą rządzący judzący którzy non stop generują negatywne emocje po przez dokonywanie rewizji historii i podpalanie na nowo jakiś starych spraw na które współczesne pokolenie nie mialo żadnego wpływu bo nie było obecne wówczas na świecie.

  Te parszywe władze wywołują duchy z szafy i nękają nimi młode pokolenie wstrzykując im jad nienawiści by ci młodzi z
  wypranymi mózgami i wypełnieni zatrutym jadem mogli służyć im jako bezmyślne mięso armatnie użyte do mordowania w inny państwie, nawet w bardzo odleglym, ludność, która nic nikomu niczego złego nie zrobiła.

  Pozdr.
 • @Monaco
  Teraz uderzenie w Cerkiew na Białorusi skoro kolorowa prowokacja nie wyszła . https://www.youtube.com/watch?v=4cz309jybvM Salute 5* .
 • @Monaco 13:52:39
  Słuszne uwagi.
  Jednak powinniśmy brać taki wariant pod uwagę na okoliczność mogących wystąpić zmian.
  1. Polacy zauważają już negatywną rolę USA.
  2. Afera z TSUE - może także zmienić nastawienie do UE.

  W takiej sytuacji - łatwiej przeprowadzić korekty przy zmianie sytuacji światowej. To może się zdarzyć bardzo niedługo. Czy będziemy przygotowani?
 • ☺☺☺☺☺
  Władze białoruskie postanowiły zadbać o sprawiedliwość dziejową.

  Prokuratura Generalna Białorusi przygotowuje materiały do ​​uznania biało-czerwono-białych symboli za ekstremisyczne, powiedział w białoruskiej TV prokurator generalny.

  Białoruska prokuratura zebrała dowody na to, że biało-czerwono-białe symbole były używane w czasie wojny przez bataliony nazistiwskie zdrajców kolaborujących z hitlerowskimi Niemcami jako element i symbol umundurowania.

  Prozachodni protestujący używali tej biało-czerwono-białej szmaty jako symboli opozycji. W latach 1991-1995 po rozpadzie ZSRR flaga ta była używana przez zdrajców ze zdrajcą Szuszkieiwiczem, który przyczynił się do rozpadu państwa na czele z Jelcynem jako biało-czerwona-biała państwowa szmata.

  Jednak na Białorusi wielu pamięta bestialstwa nazistowskich wspólników Niemiec którzy pod bialo-czerwoną-białą szmatą mordowali Białorusinów i partyzantów.

  W celu uznania biało-czerwono-białej "flagi" i innych symboli w tych kolorach za ekstremistyczne, był apel obywateli z prośbą o uznanie biało-czerwono-białej "flagi" za ekstremistyczną, który podpisało ponad 100 osób. Następnego dnia opozycja sporządziła przeciwko temu petycję.

  Salut ✔✌
 • @Repsol 17:13:45
  Tak niestety wygląda real a nie fikcja.

  Politycy w Polsce ci mieszający się w sprawy Rosji, Ukrainy, Białorusi i pozostałych republik ZSRR to są karaluchy, to jest szatana twór który jeden ma cel, niszczenie i zniewolenie ludzi dla tych diabłów którzy przybrali maski demokracji a pod pazurami mają krew milionów zamordowanych ludzi na całym świecie przez te krwiożercze waszyngtońskie bestie, począwszy od wymordowania Indian po przez nieustające ludobójstwa różnych narodów.

  Używają do popełnienia swoich zbrodni nie tylko bomb, atomu, virusów, ale i dolarów, religii i pożytecznych bezmyśnych idiotów.

  Salut ☺ ✔
 • Lwów, miasto w który rządzi nienawiść i nad którym powiewają czarne-czzerwone banderowskie szmaty !
  27 lipca 1944 r. wojska radzieckie wyzwoliły Lwów z rąk niemieckich najeźdźców. Warto zauważyć, że miasto zostało wyzwolone nie tylko przez Armię Czerwoną, ale także przez oddziały Armii Krajowej. Po przez działanie despotycznego dyktatora stalina miasto pozostało częścią Ukraińskiej Republiki Rad w ZSRR.

  A teraz, 77 lat później, „wdzięczni” potomkowie bandy z pod znaku wideł, że otrzymali Polskie miasto zburzyli Pomnik Chwały, wzniesiony ku czci zwycięzców nazistowskich Niemiec.

  Chwała, poległych wyzwolicieli, która już nie istnieje.

  Ogólnie rzecz biorąc, rozbiórka pomnika wzniesionego z okazji 25. rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej nie jest dla Lwowa nowym tematem – ukraińscy nacjonaliści od dawna próbują go zniszczyć. Jednak zamach stanu z 2014 roku odegrał pewną rolę. W 2018 roku pomnik został okaleczony przez wandali, a zamiast napisu „Zwycięzcom nad faszyzmem”, który wcześniej znajdował się na pomniku, banderowskie rezuny napisali „Pomnik zaborców”.

  Pod koniec 2018 roku część Pomnika Chwały została zburzona pod pretekstem, że jest w złym stanie. W 2019 roku usunięto płaskorzeźby, które później trafiły do ​​tzw "Muzeum Terytorium Terroru".

  23 lipca 2021 r. pomnik został całkowicie zdemontowany i przeniesiono postacie radzieckiego żołnierza i kobiety uosabiającej Ojczyznę do tego pseudo muzeum.

  Teraz bandetowcy chcą w miejscu pomnika mieć park ku czci " bohaterów UPA " Ukrainy.

  Już teraz można przypuszczać, że ludobójstwo i petlurzyści, oraz zbrodniarze z UPA (organizacja jest zakazana w Federacji Rosyjskiej) i dywizja SS Galicja, a także „bohaterowie” „Majdanu” i ukraińskie żołdaki ostrzeliwujące miasta Donbasu, będą tam czczeni i uwielbiani.

  Pomnik Chwały Armii Radzieckiej, który znajdował się na ulicy Stryiskaya, został na zawsze przeniesiony na Terytorium Terroru. " Na zawsze czy nie, bo decyzja nie należy do pracowników muzeum. W przyszłości, gdy banderowcy stracą władzę i Lwów zda sobie sprawę, że żołnierz radziecki nie zajął miasta, ale je wyzwolił, pomnik będzie mógł wrócić na swoje miejsce, ale w międzyczasie w sieci pojawiły się fotografie, na których widać jak młodzi ludzie depczą postacie żołnierzy, więc zapewne nic nie pozostanie by moc pomnik ocalić . Jak zawsze jest to młodzież z organizacji bandefowskich skrajnie nacjonalistycznych.

  Czy warto było poswięcić życie by miasto z łap nazistów wyzwolić ?

  Nie można było wówczas przypuszczać, co wydarzy się na Kremlu i dojdzie do haniebnej zdrady państwa na niespotykaną skalę w historii narodów. Bo w latach 40 tych XXwieku, kiedy postanowiono by całkowicie zmiażdżyć śmiertelnego barbarzyńskiego wroga i wyzwolić kraje europejskie, nikt nie przypuszczał, że nadejdzie taki czas, że ostatecznie wyzwolenie z pod jarzma hitlerowskiej bestii zostanie przedstawione jako okupacja.

  30 czerwca 1941 r. Lwów zajęli Niemcy, a Ukraińcy myśleli, że nadszedł czas proklamowania wolnej Ukrainy, ale tak nie było. Proklamowane państwo ukraińskie było wasalem Niemców a ci którzy coś probowali ugrać od Niemców szybko musieli zrezygnować a oporni przywódcy poszli do więzienia i na emigrację.

  Zaraz po wkroczeniu wojsk niemieckich w mieście rozpoczął się pogrom Żydów, w wyniku którego zginęło ok. 5000 tys. Żydów.

  Teraz ukraińscy historycy próbują wybielić tę kartę historii, twierdząc, że Ukraińcy nie brali udziału w mordowaniu Żydów, ale fakty wskazują na coś innego.

  W czasie okupacji niemieckiej okupanci utworzyli na terenie Cytadeli obóz koncentracyjny Stalag-328. Zabili tam 140 tysięcy osób. A potem było getto lwowskie, w którym w 1942 r. znajdowało się ok. 100 tys. Żydów. Nawiasem mówiąc, w tym getcie mieszkał słynny „łowca nazistów” Szymon Wiesenthal. Na obrzeżach Lwowa w 1941 r. naziści zorganizowali obóz śmierci Janowski, w którym mordowali przeciwnych Niemcom Ukraińców i Polaków.

  I od zagłady to żołnierze radzieccy, w większości Rosjanie, uwolnili mieszkańców Lwowa, którzy teraz bardzo "dziękują" wyzwolicielom i przodkom. Są tak wdzięczni, że pomniki bohaterów są burzone a w to miejsce stawiane zbrodniarzom i kolaborantom IIIRzeszy... .
 • Walka bandersynòw z umarłymi.
  Ukraińscy nacjonaliści walczą z pomnikami, które są już w większości poświęcone zmarłym. Jednak w tej historii zdecydowana reakcja Rosji - po prostu nie istnieje.

  W kwietniu 2021 r. Rosyjskie Wojskowe Towarzystwo Historyczne było oburzone i oświadczyło : „Za szczególnie oburzające uważamy również fakt, że części pomnika zostaną umieszczone jako eksponaty w „Muzeum Terroru Radzieckiego”.

  " Jesteśmy pewni, że taki szyderczy stosunek do pomnika, który przez pół wieku był dla wielu Ukraińców symbolem pamięci o bohaterskich walkach na terenie Ukrainy Zachodniej, nie tylko nie honoruje kierownictwa urzędu burmistrza Lwowa, ale kompromituje to również w oczach opinii publicznej.”

  Ale to nie wystarczy. To jest puste gadanie. Należy wszcząć sprawy karne przeciwko tym, którzy podjęli decyzję o zburzeniu pomnika, tym, którzy podeptali poleģłego w walkach z Niemcami żołnierza, każdego żołnierza nie istotne czy był Rosyjskim, Polskim, czy Brytyjskim czy partyzantem bo ci żołnierze oddali życie za wolność dla tych którzy obecnie plują na ich groby nie rozumiejąc, że tylko ofierze poniesionej przez poległych w walkach z barbarzyńcami niemieckimi dziś w ogóle żyją ci co tak bezmyślnie plują i depczą groby swoich wyzwolicieli.

  Przecież hitler z pogardą odnosił się do narodów WSZYSTKICH SŁOWIAŃSKICH w tym też do Ukraińców traktując ich jak podludzi, jak niewolników.

  Pozdr.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:36:39
  Kiedyś o tym pisałem, rysowałem mapkę, pierwotnie było to na Wierni Polsce wordpress.com
  jeśt ślad w internecie na Wykopie
  https://www.wykop.pl/link/2334424/unia-slowianska-czyli-ciekawa-utopia/
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:36:39
  Tak mogła by wyglądać na wstępie Unia słowiańska

  https://www.wykop.pl/cdn/c3397993/link_UrbRILir2gxSwszTzlySBkaiC66lmpVY,w1200h627f.jpg

  A później być może także Rosja. Czechy, Słowacja, Bułgaria, Rumunia, Węgry
  O Rzeczypospolitej spiewa:
  Мила Кириевская - Речь Посполита

  https://www.youtube.com/watch?v=i--bB93hKKE&list=RDi--bB93hKKE&index=1
 • @Monaco 19:20:05
  Jakiś czas temu Pan Repsol umieścił na moim blogu pod jednym z artykułów ten bardzo ważny link:

  https://myslpolska.info/2021/05/16/co-jest-potrzebne-ukrainie/

  Warto przeczytać całość.

  Pozdrawiam.
 • @Alfax 21:19:04
  Aby uświadomić o czym jest tam napisane to umieszczam tu tylko mały fragment.
  •••••••••••••••••••••••• ••••••••••••••••••••• •••••••••••••••••••

  "Niecałe dwa lata temu, do Lwowie zawitał syn Otto Wächtera, Gruppenführera SS i gubernatora Dystryktu Kraków i Dystryktu Galicja, odpowiedzialnego za mordy na tysiącach Żydów i Polaków.

  Otto Wächter został uznany za zbrodniarza wojennego przez Trybunał Norymberski. Stał on też za utworzeniem dywizji SS Galizien i był najwyższym przedstawicielem III Rzeszy, który przyjmował defiladę tej formacji po sformowaniu. Obecnie jego syn przyjeżdża do Lwowa, ale nie po to by się kajać, czy wyjaśniać jak wielkim złem był nazizm, ale po to by tłumaczyć działania swego ojca i spotkać się z żyjącymi weteranami SS Galizien oraz z członkami organizacji kultywującymi tradycje tej formacji.

  To wszystko jawi się jak jakiś koszmar, rzeczywistość która byłaby powszechna w Europie, tylko wtedy, gdyby Hitler wygrał wojnę. Dotychczas takie wydarzenia, organizacje, jak i związani z tym ludzie, funkcjonowały, prawie wyłącznie, w zachodnich obwodach Ukrainy, tych, które do roku 1939 były częścią II RP. Teraz to się jednak zmienia. W tym roku, po raz pierwszy, doszło do marszu ku czci SS Galizien, w stolicy kraju, w Kijowie. Władze tego miasta na to pozwoliły."

  ••••••••••••••••••••••••••••••••••••• •••••••••••••••••••••
 • @Autor
  "Łukaszenko ma wystarczająco dużo motywacji by NIE dopuścić do przejęcia władzy przez zdradziecki element i zapobiec tragedii na Białorusi, by nie spotkał Białorusinów taki sam los jaki spotkał po obaleniu Janukowicza miliony Ukraińców". -

  --- Ciężki miał ubiegły rok, ale teraz ciszej. Ąleksandr Łukaszenka wydaje się pewnie rządzić swym krajem i nie widzę oznak, by coś mu poważnie zagrażało.

  Pozdrawiam :)

  *****
 • @zygmuntbialas 22:28:31
  "--- Ciężki miał ubiegły rok, ale teraz ciszej. Ąleksandr Łukaszenka wydaje się pewnie rządzić swym krajem i nie widzę oznak, by coś mu poważnie zagrażało."

  Jedyna nadzieja, to że grandziarze skupią swoją uwagę na Chinach.
  Wtedy odwrócą ją od Rosji i Białoruś jako "ostatnia instancja" przed Moskwą będzie miała chwilę "pierydyszki".
  Ale nie wiadomo na jak długo.
  Grandziarze grają z wyprzedzeniem.
  Nie wiem czy nawet dojście Edwarda Gierka do władzy w PRL nie było przez nich co najmniej inspirowane. Dowiedziałem się o tym z jednego z odcinków "Za kulisami PRL" - chodziło w nim o to, że do Polski przyjechał Brzeziński i doradzał, że w Polsce ster rządów powinien przejąć ktoś w rodzaju technokraty. Ale na krótko.
  Mogło się to spotkać z pozytywną reakcją "czynników decyzyjnych" (w podręcznikach do historii w odniesieniu do RON spotkałem się z kolei wiele razy z określeniem "możnowładcy") zauroczonych efektywnością zarządzania na zachodzie.
  Problem był taki - tu już jest skojarzenie- z pewnym art. w necie, że PRL był jak kroplówka dla Bloku Wschodniego. Najpierw ją podłączono (kredyty, technologie - trochę stare, ale i tak dobre) a potem odcięto (karna - wał "solidarności") i zniszczono powiązania gospodarcze wywołując zapaść ekonomiczną.
  Sytuację "doprawiono" Afganistanem, Wojtyłą, igrzyskami, gwiezdnymi wojnami itp. - zagrali na wielu poziomach.
  Inaczej nie mogli, bo pójście na rympał oznaczało konflikt w perspektywie nuklearny. To było dla nich jasne, że Ruscy ich sięgną od momentu gdy wystrzelili sputnik czytaj: mieli rakietę mogącą przenieść "głowiczkę" za ocean.

  Ukłony
 • @Jasiek 23:58:17
  "Sytuację "doprawiono" Afganistanem, Wojtyłą, igrzyskami..."

  Nie wiem tylko jak grandziarze skoordynowali wejście Ś.P. Wandy Rutkiewicz na Mount Everest z wyborem Polaka na papieża.
  A może to tylko przypadek, że takie wydarzenia miały miejsce 16 października 1978r.?
  Ciekawe czy Szanowny Berkeley72 coś o tym wie...
  Czy może lepiej trzymać się od tego tematu z daleka?
 • @zygmuntbialas 22:28:31
  Tak, Łukaszenka uporał się, ale diabeł nie śpi.
  Zachód będzie knuł i szukał sprzymierzeńców a takich skłonnych do niszczenia zawsze znajdą.

  Przecież tak jak na Ukrainie na Białorusi żyją potomkowie tych którzy w czasie wojny kolaborowali z Niemcami.

  Pozdrawiam :)
 • @Jasiek 23:58:17
  Bardzo dobre ujęcie tych minionych zagadnień,

  Teraz też przed jawną agresją na Białoruś zachodni bandziorów powstrzymuje Rosja tym bardziej, że ma jeszcze precyzniejsze nuklearne środki przenoszenia i szybsze niż 30 lat temu.

  Innaczej już dawno bandyci z usraela zrobili by to samo co zrobili w Jugosławii.

  Pozdrawiam i ukłony :)
 • Zygmuntbialas i Jasiek
  ?????????????

  Czy Panowie mają w ciągu ostatnich dniach także problem z bardzo powolnym logowaniem i wchodzeniem na NEON24 ?

  Pozdr. :))
 • @Monaco 11:08:44
  Ja mam.
  Miałem nawet zapytać...
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:58:31
  Dziękuję za info.

  Zapewne server na którym jest Neon24 jest z jakiegoś powodu przeciążony.

  Możliwe że to techniczny problem ?
 • @Monaco 11:08:44
  "Czy Panowie mają w ciągu ostatnich dniach także problem z bardzo powolnym logowaniem i wchodzeniem na NEON24 ?"

  Tak miałem coś takiego.
  Myślałem, że jest to kwestia tego, że mam otwarte kilka okien, w każdym kilka kart, a w niektórych kartach aktywne playlisty.
  Jeśli do tego dołoży się NEon lub/i portal z reklamami, filmami, linkami i OCZYWIŚCIE "udane" produkty majkrosoftu to moim zdaniem wiele sprzętów może się zamulić...
  Ale czy tropią nas "nasi" lub np Białoruskie KGB, czy sbuki to nie jestem w stanie powiedzieć.

  Pozdro! :-)
 • @Jasiek 00:23:18
  "Nie wiem tylko jak grandziarze skoordynowali wejście Ś.P. Wandy Rutkiewicz na Mount Everest z wyborem Polaka na papieża.
  A może to tylko przypadek, że takie wydarzenia miały miejsce 16 października 1978r.?"

  Dodatkową poszlaką może być to, że ciała Ś.P. Wandy Rutkiewicz nigdy nie odnaleziono...

  Ps.

  Przepraszam, że komentuję sam ze sobą - "głośno" myślę....
 • Na Bialorusi tez sie smieja
  Do Witebska przylecial Rosjanin, żeby sie powygłupiać. Nawet Anne German zaspiewal. Wspomniall o polityce. I poflirtowal z Elzbieta II

  Максим Галкин - От Байдена до Путина | Всё о ПОЛИТИКЕ и БЕЗ ЦЕНЗУРЫ | Юмор и Сатира - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=NWhrR5T_JQQ


  I z Bialorusi sie śmieją. Ale tylko na Ukrainie
  (tyle, ze juz coraz rzadziej)

  (6) Белорусы поют о ситуации в Украине | Дизель Шоу - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=dsL89RUdYrM
 • @Jasiek 17:14:12
  Szkoda życia dla wspinaczki.

  "Pani Wanda Rutkiewicz była jedną z najwybitniejszych światowych himalaistek. Jako trzecia kobieta na świecie i pierwsza Europejka stanęła na Mount Evereście, najwyższym szczycie Ziemi".

  Ludzie ryzykują by udowodnić zwłasza sobie.

  Miałem szkolnego przyjaciela, który ciągle ryzykował życie ale nie by ratować innych tylko tak dla adrenaliny. I ....... !!!

  Pozdraw. :)
 • Ważne: Kontroler lotów z Mińska który
  poinformował a wedle innej interpretacji nakłonił,polski samolot z
  opozycyjnym Protasiewiczem na pokładzie,"uciekł" do Gruzji.
  Wprawdzie inne media używają określenie "wyjechał" ale wzorcowe medium czyli Radio Swoboda powiada "uciekł" to niech będzie uciekł. (przecież nie będe polemizować z ideałem)

  https://www.svoboda.org/a/31378151.html

  https://vz.ru/news/2021/7/27/1110944.html

  Niech teraz ktoś spróbuje podważać tezę że ta cała afera nie była prowokacją zachodnich specsłużb.
  Każdy opozycjonista białoruski (a i ruskim nie zaszkodzi),nawet ten najbardziej pieszczony przez Zachód,powinien to wiedzieć że dzisiejsi opiekunowie jutro porzucą go na pożarcie jeśli tylko będa miały w tym interes.
 • @ikulalibal 19:30:51
  To są fakty, angole podtruli Skripala, Nawalonego a jeszcze wcześniej tego już im nieprzydatnego zdrajcę Litwinienko.

  Robią to by pozbyć się zbędnych wydatków na parasitów.

  Pozdr. :)
 • @ikulalibal 19:30:51
  Ten kontroler lotów też zostanie na konto Białorusi "uciszony".

  Tak jak te zdŕaďziecke szuje otrute przez angoli na konto Rosji.
 • @Tiamat 18:19:31
  Mają powody by z humorem ukazywać fakty.

  Pozdrawiam :)
 • @ikulalibal 19:30:51
  Tam można przeczytać, że :

  " Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) zakazał Rosji ekstradycji do ojczyzny mieszkańca Białorusi, który brał udział w protestach w 2020 roku. Poinformował o tym Komitet Pomocy Obywatelskiej (uznawany przez rosyjskie władze za agenta zagranicznego. "

  ETPC zastosował Regułę 39, środek ochronny, który zobowiązuje państwo do podjęcia pilnych działań w celu ochrony życia i zdrowia skarżącego. Jest używany w wyjątkowych przypadkach. Reguła 39 została zastosowana w tej sprawie przez prawnika z Pomocy Obywatelskiej. Mieszkaniec Białorusi nie może zostać poddany ekstradycji do ojczyzny do czasu podjęcia ostatecznej decyzji przez ETPCz. Sąd w Strasburgu wezwał do zachowania anonimowości skarżącego dla jego bezpieczeństwa"

  Nawet NIE !!! GODNY pożałowania ten stronniczy trybunał "praw czlowieka" który w sprawie Juliana Assange jakoś nie zakazuje angolom ekstradycjI do USA, obywatela Australii i nie żąda uwolnienia Assange więzionego przez tyle lat.

  Cały ten trybunał "praw człowieka" i ten "sprawiedliwości" w Hadze to zachodnia agentura broniąca interesów mafii zachodniej z centrum w Brukselii i Waszyngtonie.
 • NARESZCIE ❗ W KOŃCU ❗
  Lepiej późno niż wcale ❗

  A powinni zrobić to zaraz po uruchomieniu tego dywersyjnego ośrodka w podżeganiu do zniszczenia państwowości Białorusi i zrobienie z Białorusi kolonii i wasala USA.

  DZIŚ SĄD POINFORMOWAŁ :

  "Białoruski sąd uznał ośrodek informacyjny polskiej telewizji Biełsat za ekstremistyczny.

  Biełsat został uznany za ośrodek ekstremistyczy mający na celu dezinformację i ingerencje w sprawy wewnętrzne Białorusi i nawoływanie do konfrontacji w celu obalenia legalnej władzy.

  Decyzję taką podjął 27 lipca sąd Rejonu Żeleznodorożnego w Homlu. Podstawą do tego były materiały z kontroli Głównego ORGANU ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji.

  BRAWO BIAŁORUŚ ❗❗❗✌☺✔
 • @Monaco 15:17:03
  Też mam ten problem. Ktoś chce nas usunąć z tego zacnego portalu?
 • kto im odmawia suwerennosci?
  niech dalej jadą na rosyjskich poyczkach którymi splacają rosyjski gaz i bedą se suwereenni , unia nie toleruje takiej demokracji jak u łukaszenki ma do tego prawo i ma prawo nie robic interesów z taką demokracją proste
 • @interesariusz z PL 12:57:36
  rosja to chyba bardziej siebie ocalila przy wsparciu zachodu bo do 41 to interesik z hitlerem sie krecił wysmienicie
 • @michalm12345 01:18:41
  //unia nie toleruje takiej demokracji jak u łukaszenki ma do tego prawo //

  Unia nie toleruje też takiej demokracji jak u nas i do tego również ma prawo.
  Ma też prawo (skutkiem niedostatku wspomnianej demokracji), wstrzymać wypłatę funduszy dla Polski co wyraźnie sytuuje nas w sytuacji znacznie gorszej niż białoruska.Białoruś bodaj nie płaci UE składek.
 • @michalm12345 01:18:41
  Czy Bialorus należy do Unii?
  I w jaki sposob Bialorus przeszkadza Unii ...juz nie mowiac o Polsce.?
 • @Oświat 19:40:36
  rosja ledwo utrzymuje białorus a co dopiero kilka panstw po 2 za taką mapke na białorusi to w tej chwili psycho sowiet łukaszenko by cie glanował razem ze swoim zomo
 • @michalm12345 01:44:03
  // glanował //

  A co to znaczy " glanował" ?
  Musi pan uwzględnić fakt że nie wszyscy tu znamy więzienną grypserę.
 • @Leonardo da Vinci 21:28:51
  Agresywnej dywersji pozwalano przez długie lata.
  A skutki są ewidentnie widoczne.

  Krwawy przewrót na Ukrainie, rządy kryminalistów przy wsparciu USA i Unii Europejskiej.

  Chcieli to samo uczynić w Rosji i na Białorusi ale w samą porę oberwali i w końcu te państwa usuwają ze swojej przestrzeni obcą agenturę.

  Pozdrawiam :)
 • @Alfax 13:42:27
  re:
  Agresywnej dywersji pozwalano przez długie lata.

  Polska ma ogromnie długie tradycje walk pod hasłem:
  "Za wolność waszą i naszą."
  Pomagalismy zdobywac Kijow i Moskwe wiele razy , o czym wielu speców od obecnej polityki nie ma zielonego pojęcia.
  To Kijow na nas napadal?
  Pomagaliśmy Napoleonowi burzyć Europę; np. pod Samosierą i Moskwą , polecielismy nawet na Haiti - i to dwa razy; popisywalismy sie w Iraku, zwlaszcza w Faludzi, w Libii , w Jugosławii, Aleppo, zdaje sie ciągle jeszcze strzelamy w Afganistanie...ciekawe do kogo?
  W Doniecku, wiadomo, zginął caly oddzil polskich żołnierzy. I nikt nam nawet nie podziękował za naszą wielką ofiarność dla Ukrów.

  Churchill nawet nas pochwalił opowiadajac , ze "Polacy to harcowniki Europy".
  A Lloyd George w czasie slynnej konferencji powiedzial o nas:
  "Dac Polakom Śląsk, to tak jak małpie zegarek"
  Chyba miał rację..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej