Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 3077 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji. Prawda i fakty, obnażanie kłamstw i manipulacji. W brew interesom mainstream'owym z natury zakłamanym i manipulujących.

Zjednoczona Rosja i Ukraina. To stabilizacja w Europie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czas nadchodzi, by kraj rządzony przez bandę kryminalistów przestał istnieć. Rosja oficjalnie oskarżyła władze ukraińskie o zbrodnie wojenne, tortury, represje polityczne i gwałcenie praw ludności rosyjskojęzycznej.

 

Likwidacja Ukrainy, o potrzebie, o której cały czas mówiono, dobiega końca!   

To, co widzieliśmy w ostatnich dniach – zarówno artykuł Putina, jak i ruchy tektoniczne  i te tragikomiczne ruchy w wykonaniu rusofobów z Polski Ukrainy i Litwy wokół Nord Stream 2 oraz wniesione przez Federację Rosyjską oskarżenia Ukrainy o ludobójstwa i przestępstwa przeciwko lludzkości  do Europejskiego  Trybunału Praw Człowieka –to  wszystko to jest przygotowanie do likwidacji Projektu Ukraina, o którym od dawna mówi się że stał się szkodliwym, destabilizującym bezpieczeństwo w Europie  i nieopłacalnym. Własciwie od samego Majdanu od 2014 roku i wszystkie te lata po Majdanie były i są agonią. I jest to krwawa agonia.

 


 

A teraz widzimy prace przygotowawcze do ostatniego akordu. W przenośni możemy powiedzieć: rozpoczęły się przygotowania artyleryjskie i posuwanie się sił i środków na ich początkowe pozycje przed powszechną ofensywą.

Chciałbym zwrócić uwagę na jeden dość duży niuans że: W. Putin ma jedną zasadę, której zawsze się trzyma. A nawet i dwie zasady.

Po pierwsze, zawsze ostrzega, a jednocześnie proponuje kompromis – wygodny dla wszystkich – wyjście z sytuacji kryzysowej. Przykładem jest jego przemówienie w Monachium. W końcu zidentyfikował wtedy problemy i zaproponował sposób na wyjście z konfrontacji - odrzucenie przez Zachód jednobiegunowego świata, czyli narzucania światu swojej woli, zaprzestania zbrojnej i politycznej ingerencj i mieszanie się w cudze sprawy.  Przecież ostrzegał wtedy, że jeśli nie słuchają Rosji, to… . Rosja zdecydowanie zakończy jednobiegunową hegemonię Zachodu w tym szczególnie USA.   Cóż, „kto nie posłuchał i nie zrozumiał, (Putin mówi), nie  ja jestem winien”.

Druga zasada polega na tym, aby zawsze opierać decyzje na podstawie prawa. Jako dobry przykład należy przypomnieć - Legalny powrót Krymu do macierzy, do Rosji. Albo pomoc wojskowa Rosji w Syrii. 

Tak samo jest teraz z Ukrainą. W końcu Putin zaproponował tę samą opcję, która zachowuje państwowość Ukrainy - to jest:  wypełnienie - Porozumień Mińskich - podpisanych przez Ukrainę. A skoro nie słuchają, to będą z tego powodu ponosić konsekwencje ... .

Jego artykuł „O historycznej jedności Rosjan i Ukraińców” jest też ostrzeżeniem.

Złożenie pozwu do ETPCz jest procesem prawnym. I zapewne nie będzie to jedyny taki akt prawny, ale pierwszy z rzędu.

Jestem daleki od wiary, że ​​Europejski Trybunał Praw Człowieka po prostu porzuci podwójne standardy i podejmie uczciwą i sprawiedliwą decyzję w stosunku do Ukrainy a konkretnie w sprawie kryminalistów rządzących Ukrainą od 2014 roku.

Znając Zachodnią Europę i rządzących w niej liderów to wiem że kiedy Europejczycy tego potrzebują, zapominają o uniwersalnych ludzkich wartościach i przymykają oczy na wszelkiego rodzaju łamanie praw ze strony nazistów i banderowców lub innych wywrotowych organizacji gdy działają na szkodę Rosji. Bagatelizują obowiązujące prawa, które sami ustanowili.

Nie wolno nam zapominać, że rasizm, faszyzm, kolonializm są wytworem Zachodu. Liderzy na Zachodzie nie porzucili te przestępcze "wartości" a jedynie zmodyfikowali i zakamuflowali. 

Dwulicowość jest w ich genach. Ale ciekawie będzie zobaczyć, jak europejscy sędziowie wyjdą między pogrzebaniem swoich europejskich "wartości” a pogrzebaniem Ukrainy. Chociaż nie wykluczam, że złożenie tego pozwu przeciwko Ukrainie  to po protu gra Putina z Zachodem.

W oskarżeniu są przedstawione dowody zbrodni popełnionych przez reżim w Kijowie na całym terytorium Ukrainy oraz na okupowanym przez Ukrainę Donbasie.

Cóż zapewne będą się w RTPCz wymigiwać że nic nie wiedzieli i jęczeć: „Ay-way-yay-way ! Udawać ździwionych, i pytać co się tam dzieje ? No cóż,  im nic innego nie pozostało jak udawać nie wiedzę.

Od samego początku mądrzy ludzie mówili: nie wierzcie kolektywnemu Zachodowi, a Amerykanom w szczególności.

Wystarczy przypomnieć karty historii, To na Zachodzie został stworzony rasizm i to oni na Zachodzie stworzyli włoski faszyzm i niemiecki nazizm a potem z nim walczyli, komunizm to też wynalazek Marxa i Engelsa, to Zachód stworzył też Bin Ladena i talibów. Stworzyli ISIS i podobno z nimi walczą. To Zachód niszcząc Jugoslawie stworzył upadłe pseudo państwa jak Kosowo i Czarnogórę które są centrum zorganizowanej przestępczości, głównie produkcji i dystrybucji narkotykow do Europy. 

Europa nie słuchała ostrzeżeń. Putina... No cóż...

Teraz nadszedł czas. Zobaczymy, jak Zachód „nagle”, „nieoczekiwanie dla siebie”, z dzikim „zaskoczeniem” i „oburzeniem” zobaczy ukraiński nazizm i „zaciekle” z nim będzie walczył.

Bezpieczna przyszłość  dla Polski i Europy to Zjednoczona Rosja z Ukrainą i Bialorusią a tym samym stabilizacja i pokojowe współistnienie.


 

 

KOMENTARZE

 • Za optymistyczny plan ❗
   To trochę za optymistyczne.

  Jak długo junta na Ukrainie będzie finansowana zastrzykami (infus) przez USA POLSKĘ IMF i Unię tak długo rezuny będą terroryzować ludność.

  Rosja powinna zastosować chirurgiczne cięcie wrzodu i usunąć centrum z którego toczy się po całym terytorium Ukrainy ta rezunów gangrena.

  Salut ✔
 • @Leonardo da Vinci 01:52:17
  Trzy poważne błędy popełnione w 2014 roku.

  1. Janukowicz nie wezwał do stłumienia Majdanu w zalążku wystarczająco dużych sił by ratować kraj przed zamachem i obaleniem legalnej władzy.

  2. Janukowycz nie wezwał o pomoc Rosji.

  3. Rosja nie ingerowała nawet w tedy jak prawy sektor dokonywał ludobójstwa w Odessie i Donbasie.

  A pamiętam że w parlamencie Putin otrzymał takie uprawnienia by rosyjska armia przyszła z pomocą ludności na Ukrainie.

  Chyba po tygodniu, te uprawnienia Putinowi odebrano.

  A teraz, to panuje całkiem inna sytuacja i gdy Rosja zdecyduje się na chirurgiczne cięcie to bedzie duzo trudniej i więcej ofiar.

  Ale w sytuacjach krytycznych wszystko jest możliwe.

  Pozdr. ;)
 • pobożne życzenia
  Likwidacja Ukrainy tak samo się ma jak przegrana Amerykanów w Afganistanie. To zwykłe pobożne życzenia i bajki. Ukraina właśnie zakończyła scalanie własnego Narodu. Pozostało im tylko rozgonić V moskiewską kolumnę. Pisałem kiedyś że na likwidację Ukrainy Rosja miała okazję w 2014 roku lecz Putinowi zabrakło jaj. Teraz może sobie tylko pomarzyć. Ukrainy już nigdy nie zniszczy nawet gdy uda się mu tymczasowo zawładnąć ich terenami. Krym i małą część wschodnich terenów Ukraina straciła ale to i tak nieduża strata za ich głupotę i niedoświadczenie.
  Takie są fakty czy ktoś je lubi czy nie.
 • @Stara Baba 04:56:18
  //Ukraina właśnie zakończyła scalanie własnego Narodu. //

  Własnego narodu?
  O czym ty piszesz dobry człowieku.Nic takiego nie istnieje.Nie ma "ukraińskiego narodu",są tylko dokazujące i wyzute z poczucia przynależności narodowej, chochły zwane też szarawarami.Oni są mniejszością.Krzykliwą i agresywną,terroryzującą pozostałych ale mniejszością.

  //Takie są fakty czy ktoś je lubi czy nie.//

  Gówno to jest a nie fakty.

  Fakty są takie że dwa dni temu z okazji rocznicy chrztu Rusi 300.000 wyznawców prawosławie wzięło udział w uroczystej procesji.
  Idzie o Cerkiew historyczną czyli Cerkiew Prawosławną Patriarchatu Moskiewskiego.Jedyną prawowierną albowiem pozostałe to kluby towarzyskie dla heretyckich chochłów.

  Faktem jest też to, że w ichniejszej nazistowskiej czyli państwowej telewizji, tamtejsi pierwszoligowi politycy (idzie o doradcę Poroszenki) komentując to wydarzenia wyrażali żal że w porę nie zaopatrzyli się w piły łańcuchowe.

  W odpowiedzi na to przedstawiciel organizacji prawosławnej oświadczył że w przyszłorocznej w pielgrzymce udział weźmie 1.000.000.000 osób i że co roku będzie przybywać kolejny milion.
  Z nimi Bóg więc któż przeciwko nim?

  https://www.youtube.com/watch?v=f38ZjIGtALc
 • Jak tylko USA zostanie wypchnięte z Europy...
  To warunek konieczny by Europa stała się terenem pokojowej współpracy państw.
  Ukraina zniknie bo banderowcy nie dostaną znikąd pomocy i sami Ukraińcy ich powywieszają.
  Granice staną się otwarte dla turystyki i handlu...embarga znikną.
  wszystko wróci do normy.

  To USA i globalna mafia jest odpowiedzialna za wszelkie napięcia w Europie... bo pchają Europę w kierunku w którym nikt nie chce podążać...
  (drang nach osten... pobijanie Rosji w interesie globalnej mafii.
 • @Pedant 08:02:05
  Chochły to prymitywne i umysłowo cofnięte bydlęta.
  Kilka dni temu deputowany z ramienia prezydenckiej partii "sługa narodu" Dawid Arachamija publicznie bo w telewizji wyraził żal z tego powodu że Ukraina nie posiada broni jądrowej.
  Gdyby posiadała to wedle Arachamija,"mogłoby szantażować świat".
  Nie debil !? mógłby przecież tę samą treść ująć w inną formę na przykład wspomnieć coś o "wzroście międzynarodowego prestiżu" ale że jest durniem to gada co mu ślina na język przyniesie.

  https://www.youtube.com/watch?v=V3v-5J1eRMs

  https://russian.rt.com/ussr/news/890396-ukraina-yadernoe-oruzhie
 • @Stara Baba 04:56:18
  "Ukraina właśnie zakończyła scalanie własnego Narodu. Pozostało im tylko rozgonić V moskiewską kolumnę."

  Tak wyglądały obchody waszego "scalonego narodu":

  https://www.youtube.com/watch?v=Bi1s_RVEb58

  A tak "piątej moskiewskiej kolumny":

  https://www.youtube.com/watch?v=dCov5rO2rQY

  Wasze nadzieje na zzombirowanie młodego pokolenia się nie spełniają.

  Czterdzieści kilka procent Ukraińców uważa się za jeden naród z Rosjanami (nie licząc tych co uznają odrębność ale są prorosyjscy!). Propaganda banderopiteków nie odnosi skutków bo najmłodsi ludzie bardziej się identyfikują z Rosją niż z starsi.

  https://www.youtube.com/watch?v=JAihzKSGTW4

  Trzeba pamiętać, że w takich oficjalnych sondażach wielu ankietowanych boi się władz i zataja swoje prawdziwe nastawienie, więc jest ich na pewno więcej niż czterdzieści kilka procent.
 • @Monaco 02:16:26
  Nie tak to wyglądało. Janukowicza przed użyciem siły powstrzymał Putin, którego prosił o to zbrodniarz, nagrodzony pokojowym noblem - ten co OBA MA. O ile dobrze pamiętam, to w ubiegłym roku "Car" oficjalnie przyznał, że noblista go oszukał, bo rozwiązanie miało być "pokojowe". Marny z niego "szachista", jak i Makrela go też wykiwała z powstrzymaniem ofensywy po "kotle debalcewskim" Pozdrowienia.
 • @Stara Baba 04:56:18
  Proszę Pana większość ludzi ma gdzieś jakieś polityczne rozgrywki. Ludzi interesuje co mają w garnku. Nie dawno rozmawiałem z Ukraińcem. Jego stwierdzenie : dawniej ojciec za krowę kupił cegłę na dom, ja dzisiaj muszę być wyrobnikiem w obcym kraju żeby żona i dzieci miały co jeść. Tak pojmują życie prości ludzie, to co Pan pisze to dziedzina polityków i propagandy.
 • @ikulalibal 08:34:40
  Dureń to dureń a ten od "ukraińskich nukow" to zwykły polityczny debil.
  Oglądałem jego niesmaczne popisy. Teoretycznie i praktycznie założenia były trafne i w stylu Izraela ale takich rzeczy się nie mówi szczególnie gdy losy państwa wiszą na włosku. No cóż, dać małpie brzytwę a ukrowi mikrofon.
 • @marek500 10:12:47
  W Polsce 95% ludzi także ma politykę gdzieś i interesuje ich tylko prywata ale nie przeszkadza to tej właśnie polityce dążyć swoim torem wciągając po drodze tych "niepolitycznych".
 • @Oscar 08:29:03
  Wtedy Niemcy będą mieć Banderowców pod swoją opieką i utrzymywać ich.
  Przeciwko nam.
 • @Autor
  "... kiedy Europejczycy tego potrzebują, zapominają o uniwersalnych ludzkich wartościach i przymykają oczy na wszelkiego rodzaju łamanie praw ze strony nazistów i banderowców lub innych wywrotowych organizacji gdy działają na szkodę Rosji". -

  --- Czy Europejczycy zapominają czy wybrana klika, która reprezentuje sobie znane interesy. A ci Europejczycy, w tym Polacy? - Na ogól tyle wiedzą, ile dowiedzą się z mediów, a jest to odpowiednio przebrana wiedza.
  Druga rzecz to pytanie, jak do tego doszło, że brak przywódców, którzy pociągnęliby naród za sobą.

  Pozdrawiam :)
  *****
 • @Stara Baba 04:56:18
  Znaczy sie Donbas sie 'scalił' z Ukrainą I to samo zrobił Krym?
  Kiedy ? Nie pisali o tym w gazetach ani na facebooku.
  I nie wiem czy Węgrzy i Rumuni, juz sie scalili z narodem ukropskim.
  Nie bede dyskutowac Lwowa.... bo mi sie odechciało.
 • @Tiamat 12:30:39
  Nie bądź taka dowcipna.
 • @Stara Baba 12:34:14
  A ten 'argument' jest 'za' czy 'przeciw'?
 • @Tiamat 12:30:39
  Ten naród obali prędzej niż później
  banderowską gangrenous ❗

  Tak jak Talibowie obalili yankeeską okupację ❗

  https://www.youtube.com/watch?v=f38ZjIGtALc

  To tylko kwestia czasu, kiedy dojdzie do eksplizji i nie będzie to chrurgiczne cięcie ... .❗

  Terroryści stworzeni pezez USA, Kanadę i Unię nie mają podłoża na Ukrainie a sztuczne utrzymywanie parasitów i banderowskiej swołoczy i karmienie nazistowskiego robactwa jest kosztowne nawet dla kanali w Białym Domu w UNITET SATAN AMERICA ❗❗❗ Gdy 40 milionów nędzarzy koczuje pod gołym niebem i szuka resztek jedzenia w kubłach na śmieci przy Mc' Donaldach.

  https://www.youtube.com/watch?v=dARkEZASBKo

  https://www.youtube.com/watch?v=08GSVZPkaJw


  Salut ☺ ✔
 • @Stara Baba 10:33:14
  W Polsce zdecydowana większość Polakow, którzy nie interesuja sie polityka - nagle robi sie specjalistami od polityki, wtedy gdy...nie bardzo wiedzą, co sie stało.

  Juz Arystoteles nauczal, ze' wiedza - jest to zvnajomosc przyczyn'.
  A Polakow na ogol nie interesuja przyczyny.
  Dlatego mamy tak bardzo rozbieżne opinie bo nas wiedza o przyczynach zdarzeń w ogole nie interesuje.
 • @Tiamat 13:56:59
  "Nie interesuje nas wiedza o przyczynach zdarzeń", lecz również mało kto potrafi weryfikować zasłyszane informacje - w czasach wszechobecnej zakłamanej propagandy. To samo dotyczy także zakłamywania /nie tylko/ współczesnej historii, lecz to już inny temat.
 • @
  Ładne foto
  https://sun9-86.userapi.com/impg/qOVeBhCNSWv8vGbi7hm51hSj3Rihr4ZWlmR3jg/m2Oygtkhp3E.jpg?size=403x594&quality=96&sign=16d588ed7d5be6f9425c03d0265e99a3&type=album
 • To rządy państw w Europie, Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych
  Są odpowiedzialne za tolerowanie banderyzmu i nazizmu na Ukrainie.

  Zacharowa ostro zareagowała na wypowiedź francuskiego MSZ o braku nazizmu na Ukrainie 31.07.2021. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa skomentowała działania francuskich senatorów, którzy w czerwcu na własne oczy widzieli neonazistów na ulicach Kijowa.

  „Kiedy w zeszłym miesiącu francuscy senatorowie, na czele z wiceprzewodniczącym senackiej Komisji Konstytucyjno-Legisacyjnej N. Guletem, zobaczyli w centrum Kijowa, jak pod okiem zwolenników ultraprawicowej ideologii uczono dzieci ukraińskie, jak się zbroić w karabin maszynowy i wzywali do wyjazdu do Donbasu by zabijać, myślę, że wielu z nich było w stanie bliskim szoku".

  "Teraz żaden z naocznych świadków tego „fairu” pułku Azowa nie może powiedzieć, że szalejący neonazizm na Ukrainie jest rosyjską propagandą".

  Na Ukrainie są organizacje neonazistowskie (co najwyraźniej nie przeszkadza Paryżowi), ale ich popularność nie przekracza politykom w Europie, tłumacząc, że na Ukrainie mają miejsce działania antysemickie ale rzadziej niż w Europie.

  Pod takim oświadczeniem podpisał się : Minister Spraw Zagranicznych Frabcji J.-I. Le Drian.

  I co tu jeszcze dodawać !!!

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • @Alfax 19:29:01
  https://external-preview.redd.it/dtVNpgMOVrF0mljmb4fWjEy47RszKrqwrUwgGSmsIgk.jpg?auto=webp&s=898c6094341b870b7766fdc44edfb23536cbb5f0

  I mamy tuż za naszą miedzą !
 • @Alfax 19:31:22
  https://i.lb.ua/035/17/5dad5b4455722.jpeg

  Wstyd i hańba, ze coś takiego istnieje na Ukrainie i popierane jest przez rząd i polityków w Polsce.
 • @Alfax 19:29:01
  Nikt 30 lat temu nie przypuszczał, że na Ukrainie będzie szalał nazizm i banderyzm i stanie się oficjaną ideologią władz !

  Kto by to pomyślał, że w szkołach na Ukrainie będą uczyć dzieci, że ich bohatery to zwyrodnialcy z pod znaku siekiery i wideł.

  Pozdr. :)
 • dla mnie to jest czysty nazizm w 100%
  podstawic tylko trzeba zamiast gebelsa i hitlera władze rosji i zamiast polski uktraine
 • @michalm12345 09:20:47
  "dla mnie to jest czysty nazizm w 100%
  podstawic tylko trzeba zamiast gebelsa i hitlera władze rosji i zamiast polski uktraine"

  Dlaczego nie podstawić michalm12345 zamiast Goebbelsa a Rosjan zamiast Żydów? Będzie nazizm 200%
 • @Pedant 10:58:41
  Przyznam sie, ze i ja nie bardzo rozumiem jak przyjaźń między pokrewnymi, ruskojezycznymi narodami, różnym @michalmom kojarzy sie z nazizmem.
  Jakas osobliwa fantazja.

  Po Polsce od czasu do czasu krążą troszkę, moim zdaniem, naiwne opinie o tzw. wspólnocie slowianskiej i historii i kulturze starożytnych Słowian.
  Dla mnie jest to o tyle naiwne, ze nie spotkalam jeszcze tak bardzo anty-slowianskiego narodu jak Polska.
  Nienawidzimy serdecznie naszych slowianskich sasiadow; Znow nam sie czesi nie podobaja, Rosjanie nas draznia, Bialorusonow chcemy nauczyc rozumu i demokrqcji i tych z Donbasu nalezy postawic pod sciane. Bardzo nam sie Serbowi nie podobaja ale kochamy banderowcow i ustaszow.
  Takie mamy narodowe hobby.

  Przyznam sie, ze nie jestem specjalistką od historii Slowian, zwlaszcza starozytnych, wszystko co wiem o Starozytnych Slowianach to fakt, ze bardzo niewiele wiem.

  W czasach nowożytnych, mamy różne przyklady w historii, ze Slowianie sie ze soba tłukły i naparzały.
  I nie wiem, czy Jadzwingowie byli naprawde Slowianami ale nasze polskie plemiona wybily ich do nogi.

  Wiele razy były próby panslawizmu i koncepcji złączenia Słowian.
  Żadna sie nie udała.

  Po wielu najazdach i perypetiach Polska najbardziej kwitla pod rządami czeskich Wacławów.

  Moglibyśmy rzeczywiscie sie przyjaznić z innymi Słowianami.
  Koligacje rodzinne Piastów z wladcami ruskimi niegdys pozwolily na przyjazne stosunki słowiańskich narodow.
  Mam tu na mysli nie tylko Maryne Mniszech, żone wladcy Rusi, Gertrude, córkę Mieszka II, ... Kazimierz Odnowiciel, ożeni sie z Dobrogniewa, a Boleslaw Krzywousty ze Zbyslawą Swietopelka i Wileki Książę Konstanty tez mial żonę -Polkę ...

  Historie mamy bardzo bogata ... w bitwy i najazdy.
  W 13 wieku najazdy Mongolow i innych koczownikow ze stepów Azji zniszczyły całkowicie Ruś Kijowską. Po Rusi zostaly tylko zgliszcza; tatarsko - mongolskie ordy spustoszyly kraj i tylko wiatr hulal po pustych polach przez 200 lat.
  Potem Litwa zajela niegdys ruskie ziemie..,
  A po Mongolach, turko-tatarach i Litwinach uciekalo na te spustoszone tereny
  zbuntowane chlopstwo pańszczyźniane z Rosji i Polski .
  Nic dziwnego, ze obecne Ukry sa tak awanturnicze i zadziorne bo to przeciez potomkowie niedobitych mongolow, tatarskich hord i zbuntowanych chłopów a takze roznych band przestępczych i rabusiów sciganych przez prawo.

  Wiec sie troche nie dziwie, ze @michalmowi sie pomieszały gebelsy z ukrami z domieszką rasy wybranej.
  I wcale sie nie dziwie, ze @michalm jest oburzony na wladze Rosji, ktore wyraznie proponuja pokojowe rozwiazanie współistnienia poróżnionych od czasow Katarzyny ruskojezycznych potomków mongolsko-tatarskich..

  Mozna to nazwac 'nazizmem' ale juz sie przywyczailismy do zdumiewających okreslen demokracji , ktora polega na tym, ze na Ukrainie
  wybory moga sie odbywac tylko na majdanie i tylko przy bratniej pomocy Stanow Zjednoczonych.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej