Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
19 postów 270 komentarzy

Fakty-Kontra-Alternatywa

Monaco - Aktualne sprawy, Polska, świat, polityka, ludzie, kosmos. Chętnie podyskutuję ale bez inwektyw i obrażania oraz prowokacji.

Bezkarna agresja barbarzyńców.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak wygląda terroryzm państwowy i tak działają terrorysci ale izraelscy.

°°°°° °°°°° °°°°° °°°°° °°°°° °°°°° °°°°° °°°°° °°°°° °°°°° °°°°° °°°°° °°°°° °°°°° °°°°° 

 Izraelska agresja bez zasłony i bez zaciemnienia.

 

 Straszny atak rakietowy na stolicę Syrii i jej konsekwencje lub brak konsekwencji..

°  Izrael dokonał rakietowy atak na Damaszek we wtorek rano.

°  Pociski wybuchły w dzielnicy mieszkalnej Mazze Garbí w pobliżu ambasady Libanu, co najmniej kilkanaście osób zostało zabitych i rannych.

° Jak się później okazało, celem izraelskiego agresora było nieudane zabójstwo przywódców palestyńskiej grupy zbrojnej Islamskiego Dżihadu, która walczy przeciwko Tel Awiwowi. Zostało to stwierdzone w oświadczeniu Sił Obrony Izraela.

°  W Izraelu doniesiono, że przeprowadzono ataki na budynki w Strefie Gazy i Damaszku, w których byli dowódcy Islamskiego Dżihadu. Operacja została osobiście zatwierdzona przez premiera Benjamina Netanjahu.

°  Wyjaśniono, że ataki w Gazie i Syrii zostały przeprowadzone jako środek zapobiegawczy dzięki informacjom otrzymanym od Służby Bezpieczeństwa.

°  Nieudana próba zlikwidowania jednego z wyższych funkcjonariuszy palestyńskiego islamskiego dżihadu w Damaszku związana była z jego działalnością jako „łącznik” między grupą a Quds IRGC Iranu w ich konfrontacji z Izraelem.  

°  Atak lotnictwa izraelskiego nie osiągnął celu; w budynku na lotnisku w Mezze nie było dowódcy palestyńskiego - Akram Al-Ajuri. W wyniku nalotu jego syn i siostrzenica (według innych źródeł jego wnuczka) zostali zabici, a wiele syryjskich mediów doniosło o śmierci kilku kolejnych osób.

¤  Wszystkie ruchy i organizacje palestyńskie potępiły agresję, w tym Fatah, Hamas i Organizacja Wyzwolenia        Palestyny.¤

°  W odpowiedzi Palestyńczycy wystrzelili dziesiątki dużych rakiet na Izrael. Około połowa z nich została zestrzelona, ​​ale większość przedarła się przez osławiony system obrony przeciwrakietowej "Iron" i uderzyła w domy i drogi. Władze Izraela zamknęły szkoły i poprosiły ludność, aby nie wychodziła na ulice. Granica ze Strefą Gazy również została zamknięta.

°  Hamas i islamski dżihad powiedzieli we wspólnym oświadczeniu: „Nasza reakcja na eliminację Baha Abu al-Aty będzie okropna. To dopiero początek ”(ten dowódca został zabity przez rakietę uderzającą w wielopiętrowy budynek w Gazie w tym samym czasie, co atak na Damaszek).  „Izrael naruszył wszystkie umowy! Przekroczona została czerwona linia! Otworzymy bramy piekielne! ”

 

°  Syryjska agencja rządowa SANA poinformowała o szczegółach ataku na stolicę SAR.

°  Mieszkańców zachodniej dzielnicy Mezze w Damaszku obudziły eksplozje wrogich izraelskich rakiet wymierzone w budynek mieszkalny, w wyniku których zginęły dwie osoby i kilka innych osób zostało rannych, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze”, informuje SANA.

°  „Agresja dokonana przez samoloty wojskowe syjonistycznej formacji terorystycznej doprowadziła również do znacznych szkód w budynkach mieszkalnych, w tym w rezydencji ambasadora Pakistanu w Damaszku” - dodają dziennikarze.

°  Pracownicy agencji SANA odwiedzili rannych hospitalizowanych w szpitalu uniwersyteckim Al-Muasa.

Chłopiec, 10 lat: „Spałem, zabrano mnie z sypialni, a potem dom się zawalił”

80-letnia Rabia Hashem Al-Khalabi opowiedziała, jak nagle poczuła, że ​​dom spada na nią (dach częściowo zawalił się ) A potem, ze strachu o swoje dzieci, babcia zaczęła krzyczeć, następnie straciła przytomność i zabrano ją do szpitala.

Ranny mężczyzna, Bashshar Al-Khaek, powiedział: „Spaliśmy, kiedy wybuchła pierwsza bomba, wszystkie okna i drzwi zostały wybite przez wybuch, potem nastąpiła druga eksplozja, jeszcze silniejsza, po czym rzuciłem się, by poszukać dzieci, żony i matki, które znalazłem pod gruzami”. Dodał, że żona i matka są ranni kilka złamań, lekarze w szpitalu zapewnili im niezbędną opiekę medyczną.

Alaa Al-Haek, 10-letni chłopiec z ranami i siniakami na twarzy, mówił o swoim szoku wywołanym agresją izraelską: „Spałem, gdy usłyszałem dźwięk potężnej eksplozji, wyrzuciło mnie z sypialni do holu, a potem dom się zawalił” został ranny w rękę i nogę, ma uszkodzenie oczu i został przewieziony do szpitala.

°  Dr Ammar Ar-Rai, zastępca dyrektora generalnego szpitala uniwersyteckiego Al-Muasa w stolicy, powiedział, że do jego placówki medycznej przywieziono dwie osoby zabite i 8 rannych, którym natychmiast zapewniono niezbędną opiekę medyczną. Lekarz poinformował o tym korespondenta agencji SANA... .

 

* Pozostaje najważniejsze pytanie, gdzie jest trybunał w Hadze do spraw izraelskich zbrodniarzy wojennych ? 

Czy premier Izraela stoi ponad prawem ? Ścigania zbrodniarzy wojennych ? 

Czy obowiązują w ONZ i w Hadze podwójne standardy ? że  Miloszewicza można było sądzić a za zbrodnie przeciwko ludzkości na rozkaz  Netanjahu to już nie ?

Bo za każdym razem zabijani są przez żydowskie bombardowania domów mieszkalnych zwłaszcza  cywile !.

Gdzie są sankcje na Izrael ? Gdzie jest oburzenie społeczności międzynarodowej ?

Gdzie jest potępienie tych izraelskich zbrodni przez organizacje obrony praw człowieka ?

Dlaczego okupacja cudzych ziem przez państwo Izrael pozostaje od 50 lat bez jakichkolwiek konsekwencji ?

 Na jak obłudnym świecie my żyjemy  !

Gdzie jedni mogą wszystko a ninni nic ! 

 

ONZ jest obecnie jak niegdyś Liga Narodów.  Marnotrastwem pieniędzy,  czsu i bezużyteczny biurokratyczny nic nie warty moloch. Nie ma żadnego znaczenia,  jest na terytorium drugiego światowego terrorysty USA i w rękach USA są decyzje których przedstawicieli z innych państw wpuszczą na swoje terytorium lub nie,  tak robią w stosunku do reprezentacji tych państw z którymi są w konflikcie lub państw jeszcze politycznie nie zależnych od USA. Tym samym utrudniają lub wręcz uniemożliwiają pracę przedstawicielom państw które potępiają niesprawiedliwą i agresywną politykę tak USA jak i Izraela.  *

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • A warto zauważyć
  Że faktycznie kraje unii jak i USA mają różne standardy w kwestiach np. Wenezuela, Irann a Izrael, USA.

  TYLKO JAK JEST Z ICH MORALNOŚCIĄ ?
 • Cisza
  Zaskakujący brak reakcji blogerów. Strach ich ogarnąć musiał ?
  A może reguła, stara maxyma:
  Gdzieś daleka wojna wojną byle nasza wieś była cicha i spokojną ,
  czy co ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY